Aku podlahu do kuchyne?

Materiál, remeselníci, firmy, ekologicky, ekonomicky, alebo ako?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Akú máte podlahu v kuchyni?

Dlažba - som spokojná
5
31%
Dlažba - som spokojná
7
44%
Dlažba - som nespokojná
0
Žiadne hlasy
Drevo - som spokojná
2
13%
Drevo - som nespokojná
0
Žiadne hlasy
Kameň - som spokojná
0
Žiadne hlasy
Kameň - som nespokojná
0
Žiadne hlasy
Laminát - som spokojná
2
13%
Laminát - som nespokojná
0
Žiadne hlasy
Liata podlaha (betón, epoxid, teracco) - som spokojná
0
Žiadne hlasy
Liata podlaha (betón, epoxid, teracco) - som nespokojná
0
Žiadne hlasy

Celkový počet hlasov : 16

Aku podlahu do kuchyne?

Odoslaťod hannah »

Ak by ste mohli napísať, aké máte skúsenosti s podlahoi v kuchyni, podľa coho ste vyberali, co sa vam osvedcilo a co nie.
Aky materiál?
Aká uprava?
Aká farba?

Ked dlazba - treba vyberat nejaku specialne tvrdu?

Dakujem za vsetky skusenosti
hannah
pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aku podlahu do kuchyne?

Odoslaťod jana v. »

na podlahy vseobecne by som nedala bielu - vidiet kazdu smietku, spadnuty vlas. my sme dali rovnaku ako do obyvacky, kedze su viac-menej jeden priestor. nevyberali sme nic speci. ta nasa nas zaujala v predajni a kedze cena bola prijatelna (po zlave tesne pod 10€), tak sme nerozmyslali. co by som ale zvazovala, tak tam, kde to je len trochu mozne si vyber tmavsiu sparovacku. inde som kazala davat sivu, ta je pekna aj po 2,5 roku, ale k tejto nam dali nejaku velmi svetlu a majster to isiel sparovat vnedelu neskoro, ked sme uz nemali velmi sancu zmenit. tak tie spary musim pracne raz za 1,5 roka vycistit.
Prílohy
detail.jpg
(17.99 KiB) Stiahnutá 7643 krát
jana v.
expert

Odoslaťod para »

Drevo - Kedze je to jeden priestor s obyvackou, je tam jedna podlaha vsade. Nieje s nou ziaden problem, drevo je lepene, nie plavajuca podlaha. Je dub-dosattocne spineodolny :mrgreen: a tvrdy.
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod Sasula »

My mame tiez vsade drevo, tiez dub, ale teda pred linku som si dala dva rady dlazby a som rada. U nas na podlahe mame uz niekolko vyrytych dier od ostrych veci, ktore spadli.... A v kuchyni je sanca velka, ze spadne...
V kazdom pripade, ak dlazbu, tak ja mam najlepsie skusenosti so svetlou farbou, ale nie biela, taka skor pieskova, bezova... A s tymi sparami Janka dobre vravi, mame rovnaky problem so svetlou sparovackou :mad:
Sasula
expert

Mood: Happy

Odoslaťod hannah »

para píše:Drevo - Kedze je to jeden priestor s obyvackou, je tam jedna podlaha vsade. Nieje s nou ziaden problem, drevo je lepene, nie plavajuca podlaha. Je dub-dosattocne spineodolny :mrgreen: a tvrdy.

Cafte baby, dik za nazory.

Para, zaujalo ma, ze mas drevo. Nejake lakovane, alebo olejovane? Ked na to nieco padne, vyrypuje sa to? Voda co s tym robi? Nic, ked nieco odkvapne? A olej?

Baby, no mne to tiez vychadza bud na dlazbu - svetlu, nieco na sposob pieskovca (dik za poznamku o sparovacke) ale mozno aj drevo - arch mi vravi, ze je to zajedno, aj jedno sa nici aj druhe.

A prechod medzi drebom a kachlickami mate cez prah, alebo tam mate nejaku listu?
Lebo toto neviem, ci sa da nejako gustiozne vyrieist?
hannah
pokročilý

Odoslaťod para »

Mne sa nepacia tie prechody drevo dlazba napr. okolo krbov si to ludia davaju.
Mala som laminat a ked mi vypadla flasa sampusu s chladnicky nerozbila sa, ale poskodila laminat.
Drevo vzdy prebrusis, da sa vymenit aj cela lamela /ale to aj pri lamine/, lak nemam ,mame ho olejovany, tym padom je drevo matne, fakt staci povysavat a ani oproti slnku nevidno ziadne cmuhy. Ja som ho nevyberala, manzel a teda som max.spokojna. V spajzke mam dlazbu-svetlu vlasy po ramena a vkuse nadavam ako ich tam je plno a je to vidno. Ale zasa na horuce plechy by drevo nebolo vhodne :mrgreen:
Ten vyber je aj o tom ci ho chces na dlhu dobu-drevene parkety vydrzia fakt roky a vzdy sa daju renovovat. Niekto meni interier casto,niekto je klasik a ma rad stare veci.
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod Sasula »

hannah píše:
para píše:Drevo - Kedze je to jeden priestor s obyvackou, je tam jedna podlaha vsade. Nieje s nou ziaden problem, drevo je lepene, nie plavajuca podlaha. Je dub-dosattocne spineodolny :mrgreen: a tvrdy.

Cafte baby, dik za nazory.

Para, zaujalo ma, ze mas drevo. Nejake lakovane, alebo olejovane? Ked na to nieco padne, vyrypuje sa to? Voda co s tym robi? Nic, ked nieco odkvapne? A olej?

Baby, no mne to tiez vychadza bud na dlazbu - svetlu, nieco na sposob pieskovca (dik za poznamku o sparovacke) ale mozno aj drevo - arch mi vravi, ze je to zajedno, aj jedno sa nici aj druhe.

A prechod medzi drebom a kachlickami mate cez prah, alebo tam mate nejaku listu?
Lebo toto neviem, ci sa da nejako gustiozne vyrieist?

My tam prechodovu listu nemame, nemame tam nic. Vyzera to uplne v pohode, alebo, ze by som si zvykla? :G Podlaha, su to take tie dlhe parkety, 120cm, ide rovnobezne s dlazbou...
Inak, mame tiez olejovanu podlahu, paci sa mi viac ako lakovana...
Sasula
expert

Mood: Happy

Odoslaťod para »

My mame prechod kuchyna - spajzka amem medzi kachlickami a drevom natlaceny korok.
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod slniecko »

Aj mu sme tak mali v starom, teraz mame prechodove listy.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Staviame

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.