Stresne okna - FAKRO/ VELUX?

Materiál, remeselníci, firmy, ekologicky, ekonomicky, alebo ako?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Stresne okna - FAKRO/ VELUX?

Odoslaťod lelek »

Zdravim, chcela by som poznat nazory viacerych nezavislych ludi, ktore stresne okna su podla vasich skusenosti tie lepsie? :) Fakro, Velux, pripadne aj Roto?
lelek

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Stresne okna - FAKRO/ VELUX?

Odoslaťod lelek »

Dakujem, aj takyto nazor beriem, ale bez stresnych okien to uz nepojde, i ked bude treba pockat. Asi. Kazdopadne 3sklo je urcite potrebne, k tomu dobry odbornik, stava sa aj to, ze su namontovane zle a potom je to "radost".
lelek

Odoslaťod jana v. »

lelek, my sme tiez co najviac zrusili - polovicu. ano, citala som dost o tom, ze je to vlastne unik tepla a mozny tepelny most a moznost zatekania a ine problemy s tym. ale napriklad dcerina izba je dost dlha a uzka tak sa mi to nechcelo nechat len tak, bez poriadneho denneho svetla. ked sme navyse mali v projekte len pomerne male okna na stitovej stene (cca 100x150) a zvacsit ich - to zase by uplne inak vyzeralo a asi by sa mi to nepacilo. synova izba je zase na sever, tak som tam tiez chcela dostat viac svetla. ale kupelna a spalna su bez stresnych. skoda, ze nam nenapadlo to stresne nad schodiskom nedat a dat len do steny, aj ked by bolo nizko nad schodmi. zase na druhej strane - kedze sme tam teraz postavili pristresok, tak by sa stratila funkcia, pre ktoru som ho chcela, a sice osvetlit schodiste a hornu chodbu.

ked uz date aj nad schody, tak sa snaz, aby tam bola aspon podesta (take schodiste ale zaberie viac miesta :-(, my sme uz tolko nemali), kde by sa dal postavit rebrik. lebo vdaka takymto tazko dostupnym oknam nasa suseda si mysli, ako som sa s druhou susedou super vydala, ze nam muzi umyvaju okna. tieto 2 umyvame raz do roka a umyvaju ich nasi drahi a ona mala stastie, ze ich "vymakla" :lool: . len tak medzi nami - ja som sa naozaj dobre vydala. ze sa moj muz zle ozenil, je jeho problem :vyplaz:
inak to nase schodistove - mame vyhodu, ze sme k domu pristavili pristresok a vlastne moj muz umyva stresne okno zo strechy - lahsie sa tam dostane tade. ale existuje aj rebrik, ktory ma vysuvacie nohy a kazda strana sa da vysunut tak, ako potrebujes, takze by to zrejme bolo mozne aj u nas, len si nan musim nasetrit :-)

mame velux (tento mesiac budu namontovane 2 roky a rok uz byvame) a zatial som spokojna. udrzba jednoducha, umyvanie lahke, manipulacia tiez. ale myslim, ze to iste plati aj pre fakro. muzovi v stavebninach odporucili tieto, ze s nimi maju dobre skusenosti (aj co sa tyka reklamacii a pod.).
ked sa rozhodujes, tak nepozeraj ani tak na cenu samotneho okna, lebo tie doplnky k tomu su niekedy drahsie, ako samotne okno. tak skus porozmyslat, co k nim este budes potrebovat (lebo musis kupovat od rovnakeho vyrobcu) - zaluzie, rolety,.. - a tak si to zrataj.
jana v.
expert

Odoslaťod lelek »

Dakujem krasne, strasne som sa pobavila na tom, ze nemozete za to, ze sa vas muz zle ozenil. :-D Ale ved umyt okna musi byt prenho to najmenej, vsak. :)
Uz sme vybrali FAKRO, v stavebninach mali skusenosti zasa s nimi. :) Dufam, ze nebude problem so servisom, vraj nebude a zaruka je 10 rokov, takze super. S tym rebrikom pohoda, schodisko nebude. :)
lelek

Odoslaťod jana v. »

lelek píše:Dakujem krasne, strasne som sa pobavila na tom, ze nemozete za to, ze sa vas muz zle ozenil. :-D Ale ved umyt okna musi byt prenho to najmenej, vsak. :)....

inak medzi nami - ide len o to jedno okno nad schodami a za celych skoro 7 rokov od svadby ho umyl len 1 raz, lebo v dome byvame len rok a nieco. ale ked ho bude umyvat o rok znova, tak ho suseda bude vidiet urcite tiez. to ze ja madzitym umyjem vsetky ostatne zo 3 razy vidiet urcite nebude :-). ale nech mi ho zavidi, mne to nevadi :lool:
jana v.
expert

Odoslaťod oondrejj »

myslím že asi s každým sa zhodneme že Velux je proste značka kvalita a Fakro nasleduje až za nimi. Samozrejme za značku a kvalitu si treba priplatiť. Ja som tiež našiel viacejnegatívnych skúsenosti so strešnými oknami Fakro, konkrétne ohľadom kvapkania z nich počas dažďov takže asi Velux skôr.
oondrejj

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Staviame

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.