ZVLHČOVAČ VZDUCHU - aky ???

Pečieme, vysávame, umývame, perieme, varíme, ...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

ZVLHČOVAČ VZDUCHU - aky ???

Odoslaťod Kristii »

Ahojky mamicky , mam otazocku ci nemate doma zvlhcovac vzduchu pre svoje deticky... a ci ste spokojene,aku znacku....
Lebo chceme kupit pre syna,ma moc suchy vzduch v izbe a vadi mu to, radiatory mame zabudovane ve zdi pod omietkou,lebo je to aj kurenie a aj chladenie....domu.... ale teplota u nas doma je max.22stupnou...
Kristii
expert
 
Príspevky: 1158
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aky zvlhcovac vzduchu ???

Odoslaťod jana v. »

aj mna by to zaujimalo. prestahovali sme sa do domu a mame vlhkost okolo 40%, aj menej. a nikto neodpovedal...
jana v.
expert
 
Príspevky: 2196

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aky zvlhcovac vzduchu ???

Odoslaťod jana v. »

tak pridam aspon moju skusenost. kedze v zime sme mali bezne vlhkost pod 30%, dokonca pri velkych mrazoch po vyvetrani klesla niekedy az na 22%, tak sme jeden na skusku kupili.
kupili sme nakoniec orava hum-32, ale pod rovnakym oznacenim sme taky nasli na nete ako hyundai. nema sice moznost nastavit pozadovanu vlhkost, ale to si viem odsledovat aj sama, lebo pri nasom suchu 10-15 minut fungovania navyse az taky velky vplyv nema...
podla viacerych for som sa bala, ze naokolo bude napadana vlhkost - ale my ho mame spusteny vzdy tak, ze ten vyvod pary rotuje, takze som nikdy nikde nenasla stopy vlhkosti na podlahe okolo ani po 3 hodinach. takze to je plus.
ocakavala som, ze ta vlhkost pojde hore rychlejsie, ale najviac sme ho vyuzivali pri velkych mrazoch a strasne nizkej vlhkosti (okolo 26%), a dost casto sme pri tom mali zakurene v krbe, takze teplota bola 23 stupnov, takze dost dlho trvalo, kym sa to dostalo aspon nad 35%. ale zase je fakt, ze som nikde nahladala, kolko vlastne vody treba, aby sa zvysila vlhkost v m3 vzduchu o 1 % :-), takze ani dost vysoka schopnost odparovania tohto pristroja na tie nase podmienky nemusi stacit. a bol sice vzdy len v jednej izbe na poschodi, ale dvere sme nezatvarali, takze nieco islo aj inde...
ale v podstate som s tym spokojna, mne samej sa lepsie dychalo. ak mate nejaky merac vlhkosti, podla ktoreho sa budete riadit, tak kludne mozete kupit aj tento, relativne lacny zvlhcovac. ja osobne by som ho aj tak zapinala, len ked som doma - z principu nenechavam ziadne taketo pristorje zapnute, ked nie som doma.

este mi napadlo - neporovnavala som velkost s inymi pristrojmi, kedze v predajni bol nakoniec muz (ja som len cez net pozerala a skor parametre) a v dome nemam problem, kde ho ulozit, kludne moze byt v hociktorej detskej na zemi. ale tvarovo je dole dost siroky (nadoba na vodu ma az 3,5 litra), tak ak mate vyhradene len jedno miestecko ako moznost ulozenia, pozerajte aj rozmery.
jana v.
expert
 
Príspevky: 2196

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Elektrospotrebiče

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.