indukcia - v com zavarat?

Pečieme, vysávame, umývame, perieme, varíme, ...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

indukcia - v com zavarat?

Odoslaťod jana v. »

s uspechom uz vyse 2 tyzdnov pouzivam indukcnu dosku a minuly tyzden sa mi stala taka vec, ze som potrebovala sterilizovat (pri tlaceni kyslej kapusty si robievam do poharov aj cervenu k masu) ale obycajny zavaraci hrniec je nepouzitelny na indukciu. vyrieila som to nakoniec tak, ze som si do najvacsieho hrvca na dno dala parak a nan som naukladala pohare, ale bolo ich len 5, do zavaracieho sa vojde 8, tak som to musela na viac x.
je aj nejaky zavaraci hrniec, ci si mam kupit taky velky "zelezny", aby sa mi tam zmestilo to dierove dno z obycajneho, ci vlastne ako to riesite vy?
jana v.
expert
 
Príspevky: 2196

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: indukcia - v com zavarat?

Odoslaťod para »

Ja zavaram v obycajnom hrnci, nedavam ziadne dierovane dno,ale zasa nezavaram vela,sem-tam nejaku flasku. Pocula som uz ze zavaraju v rure ale aj v umyvacke riadu. Daj dotaz do Co nas pali.
para

spomienky na detstvo

expert
 
Príspevky: 13470

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: indukcia - v com zavarat?

Odoslaťod Katka3 »

Ahoj, moja mamina nesterilizuje inak ako v rure.
Normalne do hlbokeho plechu nauklada zavaraninove pohare vojde ich tam tusim dokonca asi 12, naleje vodu ab y neboli nasucho a nepraskli zohreje ruru na potrebnu teplotu a supne tam pohare na cca 15 min a potom odstavi. Robi to tak uz roky a nic sa nepokazilo.
Katka3
začiatočník
 
Príspevky: 155

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: indukcia - v com zavarat?

Odoslaťod jana v. »

katka, a na aku teplotu? to ma byt 100, 80, ci 70, ci v rure viac? a rozdiel medzi napr. marhulami a kapustou? to netreba ine casy, ci tou teplotou sa to reguluje?

para, ja som to tiez obcas tak robila, ked mi zostal jeden-dva pohariky. ale davala som tam noviny, predsalen sa mi to zdalo vela, polozit na dno skleneny pohar, ke dz opacnej strany tam priamo ziari plamen. len ten hrniec aj pohare boli od tych novin. mozno som mohla vyskusat staru utierku.
jana v.
expert
 
Príspevky: 2196

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: indukcia - v com zavarat?

Odoslaťod Katka3 »

Jani to fakt ani netusim na aku teplotu to dava, ono vsetko zalezi aj od toho co zavaras. Ak ti to bude stacit o tyzden tak sa spytam maminy aj na teplot y a cas (ak mi ovsem nepovie, ze ona to robi ako aj vsetko ostatne od oka a ako pride)
Katka3
začiatočník
 
Príspevky: 155

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: indukcia - v com zavarat?

Odoslaťod jana v. »

v pohode, ved nie je uz sezona :-). a je vela sposobov, tak preto sa pytam. mna naprikald ucili doma a vzdy som to tak robila, ze sa skor pasterizovalo - pri 80 alebo 90 sa podla druhu 15-30 minut "varili"v hrnci. tuto suseda vsetko sterilizuje pri vare, tiez podla druhu rozny cas. tak preto ma to zaujima. a ta kapusta bol len posledny "zachvev" leta ale prvy v novom dome a s novou varnou doskou :D skusim este poobzerat aj inde, mozno aj v nejakych starsich temach, sa mi mari, ze nieco som uz o zavarani v rure citala. ale dakujem aj tak.
jana v.
expert
 
Príspevky: 2196

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Elektrospotrebiče

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron