Práčku so sušičkou alebo radšej samostatnú práčku?

Pečieme, vysávame, umývame, perieme, varíme, ...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Práčku so sušičkou alebo radšej samostatnú práčku?

Odoslaťod Jaruška »

Ahojte, nemáme kde sušiť prádlo, keď je zlé počasie. Vnútri nám to robí šarapatu, máme potom vlhko a rosia sa nám okná. Uvžujeme nad kúpou sušičky na prádlo. Ale kúpeľnu máme malú a podkrovnú, nie je tam veľa miesta, takže uvažujeme o kúpe práčky so sušičkou - dali by sme ju na miesto terajšej práčky. Odporúčali by ste takéto 2 v1? Diskusiu na sušičku samostatne som našla a podľa toho by bola v našich podmienkach ideálna. Ale čo oboje v 1 stroji? Ak áno, tak aká značka?

Vopred vďaka.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert
 
Príspevky: 2351
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Práčku so sušičkou alebo radšej samostatnú práčku?

Odoslaťod slniecko »

Mala som takuto elektroluxku 2v1 osem rokov k plnej spokojnosti. Teraz mam zvlast, lebo uz sme styria a nestihalo by to (susim vsetko).
Hlavna vyhoda 2v1 - teda okrem uspory priestoru je v tom, ze nemusis prekladat, das spinave dnu a ciste suche von. Ono sa to zda ako nic, ale napr. je to velmi pohodlne tak davat na noc. Nevyhoda je, ze ak to chces dat takto, tak musis dat mensiu davku pradla a este to, ze casovo musis na 1 varku ratat pranie+susenie, ale ked to mas zvlast, tak kym jedna perie, druha susi.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Práčku so sušičkou alebo radšej samostatnú práčku?

Odoslaťod Jaruška »

Slniečko, vďaka.

A máš pocit, že to prádlo po usušení nebolo pokrčené, bolo ok? Teda že vôbec nevadí, keď sa nevyberie a neposkladá pred sušením, čo by bol prípad dvoch samostatných strojov?

Ja by som stále chcela dva v jednom. U nás by totiž samostatná sušička znamenala, že by som musela behať o poschodie nižšie vonkajšími schodmi s mokrým prádlom a to sa mi vôbec nechce.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert
 
Príspevky: 2351
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Práčku so sušičkou alebo radšej samostatnú práčku?

Odoslaťod SilvaK »

Jaruška a nemôžeš ich postaviť na seba? Ja ich tak mám, čiže miesto to zaberie rovnako, problém by bol iba s výškou. A prádlo pred sušením nikdy neskladám, veď bubon sa točí, aj tak sa to rozhádže.
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert
 
Príspevky: 8500

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Práčku so sušičkou alebo radšej samostatnú práčku?

Odoslaťod Jaruška »

Silva, my ale máme podkrovní bytík, takže aj v kúpeľni máme šikmé steny. Bolo by to komplikovanejšie. Hoci teraz sa pozerám, že pokiaľ by bola o trošku nižšia ako práčka, možno by to natesno vyšlo, ak by sme všetko posunuli a nalepili to na sprchovací kút. Ale ktovie. Pokiaľ by to ale bolo 2 v 1, je to bez problémov.

Inak tie šikmé steny v byte sú hrozné.Pokiaľ sú to len spálne, ešte je to ok - my ale máme všetko (kuchyňu, kúpeľnu a izby) na 1 poschodí. Vôbec sa to nezdá, ale šikmé steny veľmi obmedzujú možnosti - či už ide o uloženie skríň, alebo aj spotrebičov. Podobný problém máme s chladničkou.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert
 
Príspevky: 2351
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Práčku so sušičkou alebo radšej samostatnú práčku?

Odoslaťod Evina »

aj my sme mali 2v1, teraz mame vezicku, cize zvlast pracka aj susicka. Rozhodne odporucam zvlast spotrebice, najma pokial peries casto. Nevyhodu v prackosusicke vidim v mnozstve, ktore sa da susit. Prat som mohla 6kil, ale susit len polovicu. To znamena, ze bud peries a susis nasledne 3kg pradla, alebo vyperies 6kil, polovicu vyberies a susis.
U nas sa perie tak 5-6 pracok za tyzden, s dvoma spotrebicmi tuto horu pradla `zlikvidujem` behom neceleho dna cez vikend. Presne, ako uz bolo napisane, jedna varka sa perie, druha zaroven susi. Ovela efektivnejsie je to takto.
Evina
expert
 
Príspevky: 4835

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Práčku so sušičkou alebo radšej samostatnú práčku?

Odoslaťod slniecko »

Ako ti uz baby napisali, pradlo sa do susicky nesklada. Dokrci sa ti, ak ho nevyberies uz vysusene vcas, ale, ja uz ani toto neriesim.
Je fakt, ze lepsie s pranim stiham, odkedy mam zvlast, ale my sme styria a ti mensi dvaja aj riadne fulavi :lol: , takze momentalne uz ficim dokonca na dvoch prackach naraz (jedna len taka mini) :rol8: .
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Práčku so sušičkou alebo radšej samostatnú práčku?

Odoslaťod Jaruška »

Tak mi napdá ešte jedno riešenie: Kúpiť dva v jednom a nechať si aj starú práčku, dať ju do letnej kuchynky a keby sa to fakt ta vyvŕbilo, že potrebujeme veľa prať aj sušiť, čo bude asi zriedkavo, tak tá stará práčka to bude istiť.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert
 
Príspevky: 2351
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Práčku so sušičkou alebo radšej samostatnú práčku?

Odoslaťod slniecko »

Ked mas mat dva gerety doma, tak radsej tu susicku, lebo sa ti do nej da dat 2x tolko pradla.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Elektrospotrebiče

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron