DOMÁCA PEKÁREŇ

Pečieme, vysávame, umývame, perieme, varíme, ...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: domáca pekáreň

Odoslaťod Bobicek »

Ahojte, hlasim sa vo fanklube domacich pekarniciek. Ja mam pekarnicku 2,5 roka a aj ked som sa bala, ci nezapadne prachom, stale ju casto vyuzivam. Peciem hlavne celozrnny chlebik. Piecka mi ale spravi aj rozne druhy cesta, potom z toho peciem kolace, pizzu, pecivo atd. Peciem v nej aj zeleninove a masove sekane, segra minule dotiahla recept na mliecnu ryzu, no proste jedna basen. Ak mam pravdu povedat, je to jeden z najpouzivanejsich elektrospotrebicov v mojej domacnosti. Mam tu nerezovu Moulinex, typ si uz ani nepamatam.
Bobicek
expert
 
Príspevky: 1081

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: domáca pekáreňRe: domáca pekáreň

Odoslaťod Bobicek »

Trencanka píše:Tak ja mam objednanu a na ceste ku mne :D Unold 68211. JE to novinka, ma okruhlu formu, strasne sa na nu tesim. Dost ludi ma odhovaralo od pekarnicky, kazdy ma odradza recami, ci budem stale piect chleba a rozky. To teda nie stale kazdy den, ale tak raz-dvakrat do tyzdna ano. Ja mam rada celozrnne, u nas je slaby vyber v obchode, maloktory ma dobre zlozenie. Tesim sa aj na to, ze bude robit vianockove cesto, lebo my vianocku mame radi. Trosku mam obavy, ci sa s nou naucim spravne piect. Navod budem mam v nemcine a nemecky neviem ani ceka :lol:


ja nemecky viem, ak by si potrebovala, prelozim, pripadne poradim, vsetky pekarne funguju na rovnakom principe
Bobicek
expert
 
Príspevky: 1081

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: domáca pekáreň

Odoslaťod McMillka »

My sme si pekarnicku obstarali minule Vianoce a cely rok som nekupila ani jediny bochnik chleba v obchode. Uz by som sa ku kupovanemu ani nevratila. Co sa mi paci najviac je to, ze presne viem, z akych surovin sa moj chlieb pecie. Ze tam nie su konzervacne latky a farbiva a pod. My mame Morphy Richards, tu kominkovu formu. V UK kupovany chlieb aj tak chuti velmi odlisne od slovenskeho, takze takyto upeceny doma je fantasticky. Nam sa najviac osvedcil biely s lanovymi, tekvicovymi a slnecnicovymi semiackami. A ta vona, to je fakt na nezaplatenie.
McMillka
pokročilý
 
Príspevky: 562

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: domáca pekáreň

Odoslaťod Bobicek »

ja vacsinou davam piect chlebik na noc a ked je hotovy, castokrat sa zobudim na uuuzasnu vonu chlebika.

Inak som vam este chcela dat info, ze raz som skusala amarantovy chlebik a ten nam absolutne nechutil. Hoci zdravy bol... :roll:
Bobicek
expert
 
Príspevky: 1081

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: domáca pekáreň

Odoslaťod Millie »

bobicek ten amarantovy ani nam moc nechutil :oops: :)
Millie

Čo ťa nezabije, to ťa posilní. /F.N./

expert
 
Príspevky: 3590
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: domáca pekáreň

Odoslaťod kira »

Ahojte. My sme si kúpili pred pár dňami pekáreň moulinex home bread, ale zatiaľ len samé sklamanie. Robim všetko ako je v receptoch a chlebík je bez farby a nedopečený, napriek tomu že kôrku nastavujem na najsilnejšie. Mám taký pocit, že s touto pekárňou nieje všetko v poriadku. Zajtra ju pôjdem reklamovať a ak mi vrátia peniaze rozhodnem sa asi pre inú značku.
kira
 
Príspevky: 1

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: domáca pekáreň

Odoslaťod Bobicek »

skus este poexperimentovat, nemusis davat mnozstva presne podla knizky. Inak, na povrchu chlebik nikdy nie je rovnakej farby ako po stranach, pretoze navrchu je peceny bez kontaktu s nadobou...
Bobicek
expert
 
Príspevky: 1081

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: domáca pekáreň

Odoslaťod Jaruška »

Ahojte, my máme do mája Moulinex Home Bread Baguette. Veľmi som ju chcela, ale musím povedať, že spočiatku som bola sklamaná. Chleba bol úplne iný, ako z obchodu. Doma mi to nikto nechcel jesť. Stále sa mi zdal akýsi nedopečený a bez chuti. My totiž nie sme nejakí "celozrnní" . Chvíľu trvalo, kým som sa to naučila. Aj dnes ešte kupujeme aj chleba v obchode, ale na domácej pekárni sa mi dobre daria sladké veci - čokoládový chlieb, mazanec atď. ,také v obchode nedostať. Už sa mi párkrát podaril aj chlieb, ktorý bol dobrý, treba trafiť recept, ktorý by chutil aj ostatným. Pekárnička je super aj na prípravu cesta - vymiesenie. Potom vytvarujem, čo potrebujem a dám upiecť na plech - kysnuté sladké koláče, pletenky, rôzne druhy rožtekov. Už dlho sa chystám upiecť bagetky, kvôli ktorým som si práve tento typ kúpila, ale akosi sa k tomu nemôžem dostať.

Nikdy to ale nebude ako chleba z obchodu. Ale prečo aj, keď bude lepší, môžete si navoliť ingrediencie.

Mojej rodine dosť nevyhovuje ten hranatý tvar, ale pomaly si zvykajú. Po prvých dňoch sklamania už pečiem znova dosť často.

Skús možno kúpiť aj hotovú zmes, nám najviac chutí zmes z Billy - chuťovo úplene pripomína tie dobré čierne chlebíky z obchodu.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert
 
Príspevky: 2351
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Elektrospotrebiče

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.