SUŠIČKA PRADLA - odporucate?

Pečieme, vysávame, umývame, perieme, varíme, ...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: susicka pradla - odporucate?Re: susicka pradla - odporuc

Odoslaťod Táňa »

SilvaK píše:Mamina, v prvom rade spotreba energie. Potom hlučnosť (ak ju nemáš niekde ďalej od spální, v práčovni a podobne), aby mala program aj na jemné prádlo, potom veľkosť bubna a možno čas trvania programov.
Ja som chcela veľmi s digitálnym displejom, aby som vedela, koľko zostáva do skončenia programu. Tak mám Whirlpool-ku so 6. zmyslom, ale je to na prd. Lebo ono síce na začiatku napíše, že program bude trvať 45 minút, a začne to odrátavať, ibaže každých pár minút si to prepočítava podľa stavu usušenia, takže v podstate aj tak nikdy neviem, za koľko dosuší. A zo 45 minútového programu v pohode môže byť aj dvojhodinový.

Bola by som rada, keby ste napísali ostatné, či to tak funguje aj u ostatných sušičiek, alebo zase len Whirlpoolka (nikdy viac, ani pračku). Ja im už normálne robím negatívnu reklamu.

Aj tá hore spomínaná Elektroluxka - AEG-Electrolux LAVATHERM 59840 toto robí tiež..... :?
Ale ináč som s ňou spokojná, hlavne v takom období, ako začne teraz..... a osušky sme nikdy nemali také mäkučké.
Len musím deťom kupovať oblečenie o číslo väčšie.... keď nekúpim, máme smolu.... :?
Táňa

expert
 
Príspevky: 5290

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

SUŠIČKA 2 v 1

Odoslaťod aliena »

Viem, že táto téma tu bola už niekoľkokrát. Pprečítala som asi všetky diskusie, ktoré sa jej týkajú, avšak stále mi nie sú niektoré veci jasné.
Veľmi intenzívne zháňam nejakú sušičku 2 v 1, a keďže je to väčšia investícia, nerada by som urobila chybu. Obzvlášť, keď mi dalo toľko práce presvedčiť manžela, že sušička je dôležitá. Nerada by som vybrala prístroj, ktorý bude nanič.
Viem, že samostatné sušičky sú výhodnejšie. Nám však z priestorových dôvodov vyhovuje jedine 2 v 1.
Pochodila som už viaceré kamenné obchody a v každom mi odporúčali inú značku.
Na internete pátram tiež už dosť dlho a stále sa neviem rozhodnúť.
Pôvodne som si vybrala aeg electrolux, ale dnes ma v jednom obchode takmer zlomili na candy. Vraj je výborná a lacnejšia ako aeg, pričom kvalitou je minimálne tak dobrá. Nad značkou ešte popremýšľam.
Chcela by som sa hlavne spýtať vás, ktoré máte sušičky 2 v 1:
1. Aj v týchto sušičkách je možné sušiť všetko alebo takmer všetko? Alebo len samostatné sušičky majú takéto špeciálne programy? Máme totiž malý byt a porozkladaných sušiakov mám už plné zuby.
2.A to isté by ma zaujímalo aj ohľadom žehlenia. Aj 2 v 1 vysušia prádlo tak, že sa nemusí žehliť, alebo to platí len pre samostatné sušičky?
3. ďalej ma napadlo - dajú sa sučiť aj tričká, ktoré majú také tie pogumované obrázky?
4. je sušenie hlučné?
aliena
začiatočník
 
Príspevky: 116

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: SUŠIČKA 2 v 1

Odoslaťod ScoobyDoo »

Hi, mam velmi dobre skusenosti s touto prackou a susickou v jednom.Vola sa Aqaltis Hotpoint.Stoji okolo 560 libier,ale je to velmi ,velmi perfisna pracka a susicka v jednom.. Je ako maly pocitac.Odporucila by som kazdemu , mam ju uz dva roky, dajte si ju poistit proti poskodeniu .Ja ju mam poistenu ,ak by sa mi najakym sposom pokazila, opravia mi ju zadarmo a ak by sa nedala opravit, dostala by som taku istu zadarmo.Velmi dobra ,ako maly pocitac. Ususite tam vsetko, vcetne husacich alebo kacacich perin, tricka s gumovou podtlacou, ale si to tricko musite prevratit a tak dat susit .Ja v mojej pracke a susicke periem a susim periny a plachtu s hucasieho peria.Je tam funkcia, aby sa pradlo pocas susenia nepokrcilo . ScoobyDoo.
Prílohy
88246314-260x260-0-0_Hotpoint+Ariston+AQM8F49.jpg
(11.81 KiB) Stiahnutá 5130 krát
ScoobyDoo

začiatočník
 
Príspevky: 109
Obrázky: 3

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: susicka pradla - odporucate?

Odoslaťod Markíza »

Tak ja som sa rozhodla, že si zase raz urobím radosť (po kúpe umývačky riadu) a kúpim si sušičku bielizne. Vybrala som si AEG-Electrolux Lavatherm 59850 biela. Máte s ňou niekto skúsenosti? Všimla som si, že ste tu niekto spomínali hlučnosť. Tak toto sledujem aj ja a v porovnaní s práčkami a s umývačkami riadu sú sušičky o dosť hlučnejšie. Čo sa najtichších týka, našla som tuším 62 db, ale to asi len jednu alebo dve. Väčšinou sa hlučnosť pohybuje cca 65 až 67 db, čo je teda dosť. Naša umývačka má 41 db (je to jedna z tých tichších) a keď ju pustím neskoro večer, teda v čase, kedy je všade ticho, je ju počuť. Tak si myslím, že sušiť v noci asi nebudem :no:
Markíza
expert
 
Príspevky: 2759

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: susicka pradla - odporucate?

Odoslaťod Maira »

Markíza, ja mam AEG Lavatherm číslo už neviem, lebo sme ju kupovali pred 6-rokmi. Pre mna najlepší pomocník v domácnosti, po ňom následuje umývačka riadu.... :wink:
Podľa mňa je úplne zbytočné veľa funkcií, stačí, aby sušila aj na studený vzduch, resp. zníženú teplotu, aby sa tam dalo susiš takmer všetko. Ja nesuším jedine spodné prádlo a niektoré vlnené svetre a vetrovky, kde je výslovne napísané, že sušicky nie (so špeciálnou upravou). A inak úplne všetko.
Maira
expert
 
Príspevky: 2220

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: susicka pradla - odporucate?

Odoslaťod jojaii »

A ako to funguje so zapojenim ? Je treba nejaky vyvod na skondenzovanu vodu ? ALebo sa kondenzuje do nadobky a ta sa vyleje ?
jojaii
pokročilý
 
Príspevky: 560

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: susicka pradla - odporucate?

Odoslaťod mamina »

Mám sušičku asi dva roky, je to super vec :yes: odporúčam. Mám dvoch synov a sú obdobia, ked nestíham prať a sušiť bez sušičky by už vôbec nebolo možné :rol8: V lete chcem vešať von kvôli šetreniu energie
mamina

expert
 
Príspevky: 12230
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: susicka pradla - odporucate?

Odoslaťod ivanita30 »

mozes mat bud taku co kondenzuje do nadoby a to potom vylievas alebo potom su take co maju vyvod na vodu a musis to zapojit na odpad alebo tak nejako. mne sa vidi praktickejsia ta s kondenzovanim
ivanita30
expert
 
Príspevky: 1692

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: susicka pradla - odporucate?

Odoslaťod SilvaK »

Sušičky sú kondenzačné, kde sa vlhkosť kondenzuje buď do zbernej nádoby alebo priamo na pripojený odpad alebo druhý typ sušičiek, ktorý odvádza priamo horúci vlhký vzduch von do exteriéru, nekondenzuje ho na vodu. Tých je už pomenej, aj v obchodoch zvyčajne dostať len kondenzačné. A tie je možné pripojiť aj na odpad, aj len vylievať vodu z nádoby.
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert
 
Príspevky: 8500

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Elektrospotrebiče

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.