CHLADNIČKA - aká značka?

Pečieme, vysávame, umývame, perieme, varíme, ...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

poskriabana chladnicka :(

Odoslaťod palinka »

som sikula, poskriabala som nerezovu chladnicku pri cisteni . ja viem....som trdlo...neviete, prosim, poradit, co sa s tym da robit? strasne to vidno :(
palinka

univerzalna upratovacka. zas a znova. milujem ten film :)

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: poskriabana chladnicka :(

Odoslaťod jana v. »

kamaratka minule povedala, ze velmi chvali toho, kto vymyslel magnetky na chladnicku, aspon jej zakryju skrabanec, co utrzila chladnicka pri stahovani :lol: . ak ti nikto nic ine neporadi, skus toto....
jana v.
expert

Re: ktora znacka chladniciek je dobra?

Odoslaťod Markíza »

My máme 2 roky Electrolux a sme maximálne spokojní (klop, klop, klop).
Markíza
expert

Odoslaťod djpicco »

My máme ELECTROLUX ERB 40 442X v nerezovom prevedení a objemom chladničky 285L, mraznička 92L sme s nou neskutočne spokojný. Je to chladnička s mrazničkou dole s dvoma kompresormi. Jednoznačná voľba. Vyberali sme len s dvoma kompresormi je to efektívnejšie ale aj ekonomickejšie z hľadiska kompresorov, pretože ked je len jeden ide takmer stale, ale ked su dva tak si to pekne rozdelia. Su neskutočne tiché. čo sme mali predtým CALEX tak tam tie kompresory hučaliiiiiiiii. Pričom tento najnovší model ide tichučko (34 dB sme namerali hlukomerom) až sme museli uši prikladať k chladničke či vôbec ide. Elektrolux ako jediná firma ma najtichšie spotrebiče všetkého druhu. A čo sa tyka dielenskeho spacovania a kvality výrobku tak Švédi vedia robiť naozaj špičkové a najkvalitnejšie produkty na svete. Žiadne ARDO, ZANUSSI, LG, ARISTON sú to všetko spoltrebiče ktoré su lacne čize najhoršie kopmpresory ktore odydu po dvoch rokoch, spracovanie dielenske, ako aj problemi s odtekanim namrazenej vody v chladničke(največší problem to je u Whirpool neodporúčam ju kupovať už su to riadne šroty). Vrelo odporúčam každemu kto sa ide rozhodovať o kupe novej chladničky s mrazničkou, nech zvolí ELECTROLUX. :D :wink:

Pozrite si odkaz na fotku:
http://electrolux.sk/node38.aspx?produc ... 2579,12582
djpicco

Parametre u chladniciek

Odoslaťod saska7 »

Ahojte,
planujeme kupit novu chladnicku (kombinovanu s mraznickou), ale neviem sa rozhodnut, ktore vlastnosti su dolezite a ktore nie. Samozrejme mame obmedzene financne moznosti, takze nemozem mat vsetky najnovsie vydobytky. Ale zaujimalo by ma hlavne, aky je rozdiel medzi 1 a 2 kompresormi, ci je funkcia NO FROST skutocne vyhodna (mne sa velmi paci), a co sa tyka spotreby, ci je nejaky vazny rozdiel medzi spotrebou napr. 0,81 a 1,03 kWh. Dakujem za vsetky prispevky.
saska7
začiatočník

Re: Parametre u chladniciek

Odoslaťod SilvaK »

Saska, dva kompresory znamená, že si môžeš samostatne pustiť či vypnúť chladničku a mrazničku. že majú v podstate dva motory samostatné. Takže ak nepotrebuješ mrazák, tak ho samostatne vypneš, ak nepotrebuješ chladničku (napr. dovolenka), tak vypneš chladničku a beží len mrazák. Ale to dokážu lepšie chladničky aj s jedným kompresorom.
NO FROST - v podstate ho už má väčšina chladničiek, je to fajn, že Ti v chladničke nikde neodkvapkáva namrazená voda. Ale mrazák musíš tak či tak odmraziť.
A čo sa týka spotreby - no rozdiel to je, možno v peniazoch nie tak veľmi, ako skôr treba myslieť nielen ekonomicky, ale aj ekologicky. :wink:
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert

Re: Parametre u chladniciek

Odoslaťod jana v. »

ja som povodne myslela, ze tiez 2-kompresorovu, ale potom som si uvedomila, ze aj ked odchadzam na dovolenku, tak mi vzdy nieco v chladnicke zostane (syrceky, veto, otvoreny pohar uaoriek :-) ). a v mraznicke mam stale nieco. vypinanie mraznicky by u mna osobne malo vyznam, ak by som mala este jednu, samostatnu, takze ak jednu nepotrebujem, druhu vypnem, ale to je podla mna zbytocne, ak nie som na dedine a nechovame napr. prasiatko.

to nerozmrazovanie chladnicky je podla mna vyborne. zda sa mi, ze som nieco zachytila, ze uz aj mraznicky sa nemusia rozmrazovat, ale ze tam potraviny viac vysychaju, ze treba aj dva sacky na jednu vec. ale mozno sa mylim, mam len 4 rocnu, neuvazujem o vymene, tak nesledujem.

a tu si pozri klimaticke triedy chladniciek http://domacnost.sme.sk/c/4250703/pozor ... iciek.html
jana v.
expert

Odoslaťod eva_a »

pocuj djpicco, neviem co si zac, ale...
tiez mame elektrolux, lebo podla informacii, ktore sa mi dostali, mala byt z tych lepsich. nema ani dva roky este...
No mam vyhrady voci niektorym detailom, ktore sa mi napriklad pacia na staruckej Whirlpool-ke u mojej mamy.

Co nikde ziadny vyrobca nenapise su take prkotiny ako otvaranie dveri. Mraznicku mozem otvorit tak, ze dvierka otocim az o 180 stupnov, ale horna chladnickova cast je tak blbo urobena, ze je mozne ju otvorit len o 90 stupnov. Nikdy by ma nenapadlo toto skumat na chladnicke pri obzerani na predajni, ale v praxi je to velmi nedobre, hlavne ked deti otvaraju chladnicku ako dvere do "Saloonu" :rol8:
A druhy detail, ktory mi pije krv tiez suvisi s dverami. Vrchna dverne police mava kryt. Tak ten som uz polamala a novy stal neskutocne peniaze. Totiz som ho zabudla zaklopit a zavrela som dvere chladnicky. Tieto dva detaily su na Whirlpool-ke ktoru poznam lepsie riesene.
Takze pri kupe chladnicky sa oplati mrknut aj na takuto prkotinu.

Nasa chladnicka by mala byt ticha, ale obcas vyludzuje take kvilive zvuky ako ranene zviera, neviem co to ma znamenat.
eva_a

expert

Odoslaťod ivanita30 »

lubka.har píše:No my mame chladničku s mrazničkou Gorenje,Sme snou spokojny.A ešte vynikajuce značky su electrolux,a takisto aj Liebherr.

Ardo maly viacery znamy a neboli s nou spokojny.
Naposledy upravil ivanita30 dňa , celkovo upravené 1 krát.
ivanita30
expert

Odoslaťod SilvaK »

Eva_a, ja mám podobný problém s chladničkou Gorenje, kupovali sme vysokú, aby bolo veľa miesta a ..... Síce je o tridsať cm vyššia, ale o polovicu menej miesta. keďže na dverách sú poloblúkové poličky dosť hlboké, o to je ukrojené z políc v chladničke, čiže je plytká, nedám tam ani len tácku s koláčmi na hĺbku. Všetky police na dverách majú poklopy, ktoré sú len položené v takých drážkach, stačí prudšie otvoriť dvere a tie vrchnáky vypadnú, takže už z dvoch je odlomené. Tiež nejde otvoriť celkom, čo je problém, keďže mám chladničku pri stene a nedá sa ani otváranie prehodiť. :?!?
Detto v mrazáku, mrazákové šuflíky sú zavesené na koľajničkách. Keď mrazák vymrazím a náhodou v koľajničkách zostane kvapka vody a po zapnutí zmrzne, tak nie je možné šuflík otvoriť. A ešte sú vyrobené z nekvalitného plastu, ktorý potom pri snahe ich trošku s námahou otvoriť jednoducho praská. Čiže u mňa jednoznačke Gorenje NIE..... :no: :2no:
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Elektrospotrebiče

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.