VARNA DOSKA

Pečieme, vysávame, umývame, perieme, varíme, ...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

VARNA DOSKA

Odoslaťod sh16 »

Som rozhodnuta kupit plynovu varnu dosku, ale neviem ci smaltovany plech, alebo tvrdene sklo, co by bolo lepsie? Preco plech, preco sklo? Poradite?
sh16
 
Príspevky: 2

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aky material pri plynovej varnej doske?

Odoslaťod slniecko »

Toto som riesila pred dvoma rokmi, rozhodla som sa pre smalt. Boli sme sa totiz pozriet v niekolkych obchodoch a ked som videla, ake su niektore tie sklenene donicene uz pri tom vystavovani (ako mne je jasne, ze v tych vystavnych priestoroch si do toho niektori ludia a rypnu klucom a tak, aby to skusli - ale aj tak), tak sme sa rozhodli pre smalt.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aky material pri plynovej varnej doske?

Odoslaťod SilvaK »

Mala som predtým varnú plynovú platňu klasickú smaltovanú, teraz mám sklenenú cca 2 roky. Smalt nebol taký háklivý na vyleštenie, stačilo umyť a bolo. Sklo, ak má byť pekné treba po umytí ešte vyleštiť, sú na ňom vidieť kvapky. Ale inak je to na pohľad krajšie. A ešte jedna vec, ak Ti zvyknú vykypieť hrnce, tak pri rovnom skle to rýchlejšie posteká kade-tade, kým pri smaltovanej platni s "miskami" okolo horákov to zostane v tej miske.
Na čom som trvala bolo, že som pri sklenej platni nechcela liatinové tie železá, mám ich smaltované a to je super, lebo sa ľahko umývajú oproti ťažkým a drsným liatinovým.

Ja som spokojná aj so sklenenou, vyzerá to lepšie, ale koľko ľudí, toľko chutí. Tú moju platňu tu nedávno niekto skritizoval, že pri vykypení do nej zatieklo. :DN Mne sa to za tie dva roky ešte nestalo.
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert
 
Príspevky: 8500

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aky material pri plynovej varnej doske?

Odoslaťod mmonika »

v starom byte som si dala tmavohnedy smalt, bolo treba este nasucho lestit, teraz mam biely smalt a staci spongia s trochou jaru a je to ciste pri tom malo casu co mam na taketo cinnosti mi to pride najpraktickejsie
mmonika

pracujem

expert
 
Príspevky: 15117
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aky material pri plynovej varnej doske?

Odoslaťod Edita »

ja mam sklenu a uz by som si taku urcite nekupila. vyzera sice pekne ale akonahle na nej varite,pripadne len zohrievate a podari sa vam na nu trosku kvapnut, nestaci len ten flak utriet ale musite poutierat celu a nasledne vylestit. osvedcila sa mi na odmastenie fixinela a lanova al. bavlnena cista utierka. inak mi ostavaju stale nejake cmuhy. fakt je to narocne na vycistenie. snad ak by bola doska elektricka a neboli by tam horaky a ine vycnelky asi by to bolo jednoduchsie. a ozaj nesmies to cistit nicim drsnym len hubkou. neviem ci som ta presvedcila . horaky a mriezky mam smaltovane, tie strcim do umyvacky.
Edita
začiatočník
 
Príspevky: 152

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: VARNA DOSKA

Odoslaťod lifofifo »

Jsem zvyklý na klasické hořáky, u varné desky bych se bál, že ji zapomenu zapnutou.. to by byla pohroma
lifofifo
 
Príspevky: 3

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: VARNA DOSKA

Odoslaťod anomiska »

moja mamina ma sklenenú varnú dosku a keď sme zariaďovali my náš dom, vedela som, že jediné čo nechcem je sklokeramická varná doska. je to síce krásne, ale na údržbu nič moc :/. som za praktické veci :)
anomiska
začiatočník
 
Príspevky: 126

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Elektrospotrebiče

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron