VYSAVAČ

Pečieme, vysávame, umývame, perieme, varíme, ...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Vysávač s tepovačom

Odoslaťod daniela »

Poradíte nejaký dobrý vysávač s tepovačom? Ďakujem.
daniela

expert
 
Príspevky: 5476

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Vysávač s tepovačom

Odoslaťod jana v. »

daniela, ja som mala (resp. este stale u otca je a funguje) zelmer vodnik (tipujem ze to je typ 619.5E). vysavanie s vodou super (viditelne znizenie mnozstva prachu po nabytku), s papierovym sackom som ani neskusala. s tepovanim som bola tiez spokojna, aj ked to samozrejme nebolo kvalitativne take, ako ked som mala pozicany nejaky profesionalny tepovac, ale ked trochu pravidelnejsie tepujes takto (pozicany som mala tusim 2 razy, inak rucne), tak je to fajn.
po case sa mi objavil problem, ze mi praskla nadoba na tepovaci roztok pri ventile, takze ju bolo treba kupit novu, ale to uz mal dost "odtepovane" (aj nas dom, aj po blizkej rodine som chodila:-), dokonca som sa nastvala, lebo v statnej sprave nam ani to nechceli zabezpecit a vytepoval aj 3 kancelarie u nas v praci) a myslim, ze to bolo mojou neopatrnostou.
inak povodna cena bola cez 11 tis. (cca 1998), teraz su okolo 7 tis.
nieco k nemu som pisala aj v "aky vysavac" http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=71674
neviem porovnat s inymi, mozno ti este niekto napise...
jana v.
expert
 
Príspevky: 2196

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aký VYSÁVAČ ?

Odoslaťod miskaalan »

Má niekto skúsenosti s parným vysávačom? Majú ho v Karcheri, je aj na čistenie kachličiek, kúpeľne kuchyne a podobne. Len neviem, či je vhodný aj keď máme plávajúcu podlahu?
miskaalan
 
Príspevky: 11

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aký VYSÁVAČ ?

Odoslaťod MrnusikZ »

Takže obnovujem túto tému.
Práve riešim dilemu, aký vysávač kúpiť. V dome máme v 2 izbách drevenú podlahu, zvyšok je ešte kobercový (sú to hnusné koberce, také umelinové čo strašne držia všetok bordel, ale keďže si postupne prerábame poschodie u svokrovcov tak tam ešte dlho budu) a niekde je aj dlažba. No a svokrin vysávač je už proste nanič, tak mi muž konečne odsúhlasil kúpu nového. Riešim však dilemu, aký vysávač, či sáčkový alebo bezsáčkový. Jediné čo viem, že nesmie byť veľmi veľký, budem ho totiž často používať a musí mať veľmi dobrý sací výkon, mať hepa filter, nesmie byť veľmi hlučný a musí mať pogumované kolieska aby nepoškriabal novú drevenú podlahu a rovnako by som chcela aby mal hubicu na parkety i hubicu na koberce. Prosím poraďte aký vysávač je dobrý (sáčok, bez sáčku), prípadne napíšte s akým ste spokojné (prosím nielen značku ale aj typ). Ďakujem. Zuzka
MrnusikZ
začiatočník
 
Príspevky: 122
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aký VYSÁVAČ ?

Odoslaťod jana v. »

zuzka, tie cyklonove nemam odskusane, ale svagrina mi vravela, ze ich upratovacky taky strasne chceli, tak im ho kupila a potom az take nadsene neboli, lebo skoro po kazdej kancelarii ho musia cistit, inak ma slaby tah. ale neviem aka je to znacka a uz to ani nezistim.
uz som pisala o tom vodnikovi (zelmer), osobne by som ti ho odporucila, lebo je na vsetky povrchy. mozes pouzit so sackom, aj bez. hepa filter tusim ma. ma rozne koncovky a 2 hadice - na mokre vysavanie a tepovanie a na obycajne vysavanie. velkost samotneho vysavaca neviem posudit, ci ti je neprijatelna, pozri niekde v elektre, lebo je o nieco vacsi prave pre tie nadoby na mokre vysavanie a tepovanie. ale vraj su aj verzie bez tepovania a tam su potom odlozene tie koncovky. ale na prislusenstvo mam 2 krabice skoro ako kartony od kureniec - su v nich tie hadice. ale s tym nechodis po dome :-)
jana v.
expert
 
Príspevky: 2196

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aký VYSÁVAČ ?

Odoslaťod Calu »

Ahoj my máme PHILIPS FC 8738, má kombinovanú kefu na parkety i koberce. Má aj hepa filter + ešte jeden antialergický a je bezvreckový. My máme doma psa a perfektne zvláda aj riadne zamotané psie chlpy do koberca :wink: Naozaj odporúčam.
Prílohy
PHILIPS-FC-8738--bezvreckovy-vysavac.jpg
(44.86 KiB) Stiahnutá 12726 krát
Calu

zmena je život :)

pokročilý
 
Príspevky: 516
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aký VYSÁVAČ ?Re: Aký VYSÁVAČ ?

Odoslaťod jolanka »

AndreaTT píše:Ahoj my máme PHILIPS FC 8738, má kombinovanú kefu na parkety i koberce. Má aj hepa filter + ešte jeden antialergický a je bezvreckový. My máme doma psa a perfektne zvláda aj riadne zamotané psie chlpy do koberca :wink: Naozaj odporúčam.


Aj my mame tento :lol: len v cervenom prevedeni.... a je super....
jolanka
pokročilý
 
Príspevky: 690

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aký VYSÁVAČ ?

Odoslaťod MrnusikZ »

ďakujem za odpovede, pojdem ich oba omrknut do obchodu. Len som dufala ze mi napise tipy viac ludi nech mam z coho vyberat :)
MrnusikZ
začiatočník
 
Príspevky: 122
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Aký VYSÁVAČ ?

Odoslaťod para »

Mna by zaujimalo ci sa najde niekto s vysavacom ROOMBA-co vysava sam . Popripade niekto kto ma SCOOBu.
para

spomienky na detstvo

expert
 
Príspevky: 13470

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Elektrospotrebiče

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron