Záchvaty plaču u 8.mes dieťaťa

Máme "o čom" . Jednoducho o deťoch...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Záchvaty plaču u 8.mes dieťaťa

Odoslaťod kamila »

Baby pomoc, ja som v koncoch už neviem čo mám robiť, malý posledné dva týždne narieka a narieka, stále je na rukách, ale niekedy nepomáha ani to.. Neviem či to mám pripisovať zubom, lebo nemá ešte ani jeden vonku, ale má zdurené ďasná a stále si ich trie so všetkým možným, potom zase plače, ide to takto dokola. Ja neviem či sú to zuby, ale strašne slabo aj papá teraz, z príkrmov mi nezje skoro nič, predtým jedol normálne. Teplotu nemá, nekašle, nesoplí, myslím, že to nie je spôsobené chorobou. Skrátka je teraz strašne mrzutý, ale ja som už z toho plaču psychicky na dne. Kým je na rukách, nosím ho, ukazujem a robím mu program, tak sa to dá, ale potrebujem ho aj položiť, vtedy začne plakať, normálne sa až zachádza. Niekedy už mám pocit, že si to nosenie takto vynucuje, ale už fakt nevládzem. Myslíte, že to môžu byť tie zuby, poraďte.
kamila
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Záchvaty plaču u 8.mes dieťaťa

Odoslaťod zitaje »

Myslim, ze to mozu byt zuby, ale nemusia. Moze to byt aj separacna uzkost. A neboj, nebudes ho nosit do skolskeho veku. Odporucam nosit inak ako na rukach (napr. satka), tak aspon nieco aj urobis, aj vlk syty, aj kapusta cela :wink: .
zitaje
pokročilý

Odoslaťod slniecko »

Separacna uzkost. Je to normalne vyvinove obdobie, zvacsa okolo 8-eho mesiaca. Predchadza samostanemu pohybu.
V podstate sa vyvinulo preto, aby sa mlada naucilo rozoznavat "svoje" osoby a nestratilo sa od nich, ked sa zacne samo hybat - liezt, alebo valat. Po case to odozneje same. Mojim to trvalo ak zo dva-tri tyzdne.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod kamila »

Vďaka, priznávam sa , že toto ma nenapadlo. My sme to skôr pripisovali tým zúbkom, ale rozmýšľala som, nad tým, že musí to byť niečo iné, keď nie je hladný, smädný, je prebalený, odgrgnutý, tak už som proste nevedela, čo mu je. Len už je to asi dva týždne takto a som fakt zdeptaná. Môj muž chcel včera už ísť na pohotovosť. Ale v noci spí dobre, je len raz hore na kŕmenie, takže keby to boli tie zuby, tak asi by plakal aj v noci.
kamila
začiatočník

Odoslaťod cloviecka »

ahoj.ja mam 8mes. synceka a prezivame preeesme to iste, ale nam uz vysli zubky tri :wink:
je to zubkami a tak ho nosim, nosim a nosim.je to narocne obdobie ale neboj to prejde,ked sa zubceky prerezu.a tiez nic nepapame.proste som si zvysila produkciu mliecka a viac-menej sa teraz kojime,nic ine nechce.nenutim ho, ved zubky povychadzaju a bude dobre.
cloviecka

pocet deti 1

začiatočník

Odoslaťod kamila »

Cloviecka, my sa s tými zúbkami trápime, už aby boli vonku. Môjmu prvému synovi vyšli celkom v pohode, ale on zase bol uplakaný skoro celý prvý rok, takže to sme ani nerozlišovali či je to kvôli zubom alebo nie, ale druhý bol úplne pokojné a kľudné miminko a až teraz to začalo. Tak sa tiež len nosíme a nosíme.
kamila
začiatočník

Odoslaťod tulipani »

kami, ak chceš, požičiam ti na pár dní šatku, nech si ruky oddýchnu. ak máš záujem, pošli ss.
tulipani

high season

expert

Odoslaťod zuzitka »

Veve mala separacnu uzkost od siedmeho mesiaca do cca roka, ale ani teraz nie je uplne za tym, je to individualne, a satka velmi pomahala, akurat som potom otehotnela a musela prestat nosit, lebo som rizikova...

Hlavne dietatko neignorujte, ale davajte mu najavo, ze aj ked place, tak ho lubite :-) Co je niekedy tazke, viem :-) Ono to casom prejde...
zuzitka
expert

Odoslaťod kamila »

Zuzitka, to by ma ani nenapadlo ho ignorovať, ja nemôžem počúvať plač detí, robím aj možné aj nemožné aby to prešlo.Nikdy v živote som nenechala dieťa vyrevať, toto neuznávam, ani by som to nevydržala. A prvý syn bol teda iné kafe, ale plakať sme ho nikdy nenechávali, radšej som pochodovala celé noci s ním na rukách. Muž ten vždy chcel letieť na Kramáre, lebo si myslel, že mu niečo je, keď plače.Písala som aj Tulipani, že si tú šatku požičiam a keby vyhovovala, tak si kúpim potom svoju, len sa to budem musieť naučiť viazať. :wink:
kamila
začiatočník

Re: Záchvaty plaču u 8.mes dieťaťaRe: Záchvaty plaču u 8.mes

Odoslaťod zuzitka »

kamila píše:Zuzitka, to by ma ani nenapadlo ho ignorovať, ja nemôžem počúvať plač detí, robím aj možné aj nemožné aby to prešlo.Nikdy v živote som nenechala dieťa vyrevať, toto neuznávam, ani by som to nevydržala. A prvý syn bol teda iné kafe, ale plakať sme ho nikdy nenechávali, radšej som pochodovala celé noci s ním na rukách. Muž ten vždy chcel letieť na Kramáre, lebo si myslel, že mu niečo je, keď plače.Písala som aj Tulipani, že si tú šatku požičiam a keby vyhovovala, tak si kúpim potom svoju, len sa to budem musieť naučiť viazať. :wink:

Ak si z BA, tak by som ti aj vedela poradit, ak treba, pripadne sa nakontaktuj na niektoru poradkynu nosenia na www.nosime.sk baby robia aj prednasky dost pravidelne a vela sa dozvies aj z videi, ktore su zavedene na fore, pod videa uvazov... ja som sa ucila viazat cisto podla videi a bolo to uplne jednoduche...
zuzitka
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Bábätká

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...