dcérka má rok a ešte nesedí

Máme "o čom" . Jednoducho o deťoch...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

dcérka má rok a ešte nesedí

Odoslaťod ajuša »

Ahojte maminky, mám dcérku narodenú v 32. týždni. Dajte radu z vlastnej skúsenosti. Podľa neurologičky postupujeme dobre, ale aj tak ma zaujíma ako je to s inými deťmi. Dcérka má rok, je šikovná, vie urobiť napr.kuk, pápá, aká bude veliká , ..... takéto veci sa učí rýchle, plazí sa asi tak, že sa viac priťahuje ručičkami, gúľa sa po celej izbe, džavoce, vie pekne povedať mama, ......... Na nohy ju nemám ešte dávať, ručičky už má pekne uvolnené, no nesedí. Keď ju opriem, tak áno, sama nie. Máte niektorá takúto skúsenosť?
ajuša
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: dcérka má rok a ešte nesedí

Odoslaťod Sigg »

:angel:
Naposledy upravil Sigg dňa , celkovo upravené 1 krát.
Sigg

Odoslaťod DanielaD »

Len nechat cas a neporovnavat s inymi detmi. Skor ci neskor zacne pekne sama sediet. :)

(a hlavne ignorovat poznamky typu "coze, ona este nesedi" a pod...)
DanielaD
začiatočník

Odoslaťod ajuša »

Ahojte, no dúfam že to tak bude že to všetko dobehneme. A ako hovoríš, dosť porovnávam s našimi rovesníkmi ale normálne narodenými, a hodne sa hrabem na internete, kde občas nájdem také veci, že mám z toho depku. No a na tie reči prečo nesedí..... si pomaly zvykám. No baby dík za povzbudenie.
ajuša
začiatočník

Odoslaťod zuzlik_x »

Ahoj,
nas Max skor chodil ako sedel - zacal chodit dost skoro cca 10,5 mes. a pevne zacal sediet az nieco potom - take ako tlesknut zacal az v 14/15 mes.
takze to neries :lol:
zuzlik_x

expert

Odoslaťod najJulinka »

Naša Lucinka sa tak narodila. Porodná hmotnosť 1200g. Prvýkrát sa sama posadila, ked mala 13 a pol mesiaca. Ale to už neurologička nami nadšená nebola. To bolo dosť hrozné obdobie, ale už ked sme boli ako 14 aj čosi mesační, tak neurologička už ako tak spokojná bola. V hodine dvanastej sa Lucinke ráčilo... :? :roll: :lol:
najJulinka
expert

Odoslaťod eva_a »

jeje Juli, Lucinka je predcasniatko? Tak to si ju pekne vypiplala... Myslim, ze mala stastie, ze sa ocitla u Teba :wink:

ajusa, ja nemam realnu skusenost, aj ked viem ze bratrancova dcera bola pohybovo pozadu a tak sa u nej zistil zdravotny problem, ten sa riesil a potom napredovala a dobehla rovesnikov. Takze ja si myslim, ze ked neurologicka nezistila problem, je spokojna a ste sledovani, tak este nestresuj, tak ako Ti napisala Julinka.

Drzim palce.
eva_a

expert

Odoslaťod Pavucatko »

Napísala som ti ss.
Pavucatko
začiatočník

Odoslaťod RomanaX »

ajusa
Moja sa narodila v termine, bez komplikacii a sediet zacala az v 13. mesiacoch a chodit v 16.....takze bud v pohode a nestresuj sa.
Dnes ma necele 4 roky a vie plavat a jazdit na koni...
Neboj, to bude dobre!!!
RomanaX

expert

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Bábätká

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.