Slané cesto na stromček

Odoslať odpoveď

Smajlíky
:D :) :wink: :( :o :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :rolll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :rol8: :uh: :yes: :no: :nie: V:) :bored: ;)x :ax :ashamed: :jaj: :8-): :glare: :)) :adore: :. :O :scared: :blink: :sleep: :huh: :on: :phone: :ZZ: :whist: :crazy: :drop: :yawn: (: :G :X :Q :lool: :nuke: o) ;--) :mad: :vyplaz: :off :skuli: :unsure: :oi :fl: :?!?: :-?? O: :sleepy: p: :)b 8)b :eeek: :guns: :angel: 8s: :balon: :boat: :censor: :clap: :4: :death: :ham: :2no: :punk: :santa: :help: :smoke: :sun :grad: :tooth: :ble: :hard: :dance: :sm :flo: :evil-red: :gum :HLP :pa :klip :€ :PF :cvak: :cook: :euro: :alien: :tw-ev: :capo :dudel: :an: :hamm :mlc: :DN :mm: :babo: :???: :psst: :KH :buch: :cmuk: :pivo :just: :haha :pizza :moj :skl: :yahoo :yu
Ďalšie smajlíky
BBCode: POVOLENÉ
[img]: POVOLENÉ
[flash]: ZAKÁZANÉ
[url]: POVOLENÉ
Smajlíky: POVOLENÉ
Prehľad témy
     

Ak chcete pripojiť jeden alebo viac súborov, zadajte ich nižšie

Rozbaliť Prehľad témy: Slané cesto na stromček

Re: Slané cesto na stromček

Odoslať od katulda1979 »

super ... prijemne s uzitocnym aj deticky sa zabavia pri tom

Re: Slané cesto na stromček

Odoslať od madato »

Ďakujem za recept na slané cesto. Vyskúšame a obdarujeme najbližších. takéto výrobky z detských rúk sú najkrajšie :pa

Re: Slané cesto na stromček

Odoslať od pohgi »

ja mám takéto slané cesto: Dve šálky hladkej múky extra špeciál, jedna šálka soli (pre vyššiu jemnosť zomlieť na makovom mlynčeku alebo rozpustiť vo vode, ktorá ide do receptu), jedna šálka vlažnej vody, tri lyžice oleja. Toť vsjo. Zmiešať dohromady, nemusíš to vôbec miesiť hodinu. To prídeš o ruky. Len to vypracuj na hladké cesto. To ti potrvá cca 10 min. Potom to daj oddýchnuť do chladničky cca na dve hodiny a môžeš pracovať. Tvoriť priamo na plechu vystlanom papierom na pečenie. Kúsky lepiť na podklad štetcom namočeným do vody. Hotové výrobky nechaj sušiť cca hodinu na vzduchu a peč v trúbe na najnižšom stupni pri pootvorených dverách (ja tam vopchám varešku)asi dve hodiny. A je hotovo.

Re: Slané cesto na stromček

Odoslať od tosih »

Aj ja som s detičkami robila ozdoby na stromček zo slaného cesta. Ja som použila takéto:
3 šálky múky,
2 šálky soli,
1 1/4 šálky vody (vlažnej).
Nemusíme kupovať drahé suroviny, rovnako nám poslúži aj najlacnejšia múka a soľ. Dôležité je, aby sme vždy použili viac múky ako soli. Najprv zmiešame múku so soľou a za stáleho miešania pridávame vodu. Potom hmotu dobre vypracujeme rukami a zakryté cesto necháme 15 minúť stáť. Hotové cesto musí byť aj po uschnutí suché a pružné, pretože tak sa dá najľahšie formovať. Ak je cesto príliš mäkké, pridáme ešte trochu múky (nie soľ). Ak je cesto príliš suché, nedolievame vodu, iba si navlhčíme dlane a cesto ešte raz spracujeme. Zvyšok cesta počas práce zakryjeme, aby sa jeho povrch nevysušil.

Re: Slané cesto na stromček

Odoslať od pohgi »

dalej sme robili vianočné pozdravy. farebnú štvrtku papiera sme zložili na polovicu, na jednu polovicu zvnútra sme nalepili fotku rodiny, na druhú polovicu deti niečo namalovali.
už len vložíme do obálok a rozpošleme. je to krajšie ako na poslednú chvíľu písať sms :nie:

Slané cesto na stromček

Odoslať od pohgi »

Ja mám dve detičky a keď sa dá beháme po vonku :wink: . Ale keď príde sychravé počasie a zima, treba ich zamestnať, lebo :jaj: . Vyrábame každú chvíľu niečo. Naposledy sme robili ozdoby na stromček :angel: . Upiekli sme slané cesto :cook: , zafarbili ho potravinárskymi farbami, povešali na šnúrky a nielen sme sa zabavili, ale aj ozdobíme vianočný stromček.

Hore