1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Bábätká narodené v auguste 2004

19.08.2006 20:42

Anonymous

babenky, je 20:15, obe deti spia a ja od radosti a uzasu neviem, co s nacatym vecerom Laughing aaale, viem - idem sem pisat Laughing bude to take chaoticke - tak, ako som si zaradom robila poznamky: a aki su sikovni - niektori rozpravaju, ini pedaluju, nocnikuju Laughing 2. potom a dufam, ze budu viac prispievat, nieeelen 1 mesiac v roku Wink 3. teraz dake moje postrehy a otazky: - ano, aj Veronikina oblubena cinnost je obuvanie dospelackych topanok - to je jedno, ci mamine lodicky alebo tatove kanady Rolling Eyes - inak, vzhladom na nedostatok casu, Veronike uz nevarim osobitne, ale papa nasu stravu {nic jej z toho nie je}, sama sa vie najest s lyzickou, velkou lyzicou i vidlickou - dopapa posledny Sunar a budem prevarat mlieko... - a este k papaniu: lebo ja ho stale struham Confused teda, Veronika ho vie zjest aj osupane a nakrajane na mesiaciky, ale to jej dlho trva a potom to jablko jej zhnedne a uz ho nechce... - - : to s tym babatkom... Crying or Very sad to uz je druha smutna udalost, co sa stala Tvojim znamym... http://www.porta.sk/showbook.php?Id=171 alebo: http://obchod.portal.cz/scripts/detail.asp?id=868&tmplid=27 a clanok: http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=369215

 

19.08.2006 20:44

lucia13

pardooon, to som bola ja, len som sa pozabudla, ze pisem z ineho pocitaca Rolling Eyes

 

19.08.2006 21:14

snilko7

Ahojky Lucia, ja dávam Paťkovi už dávno prevárané mliečko. Preháňalo ho z polotučného a potom mi kamarátka /detská sestra/ poradila, že treba dávať také mliečko, kde je obsah tuku aspon 3,5 % - to zn. plnotučné. No a odkedy dávame plnotučné všetko je ok. Malý ho už pije aj počas dňa, dokonca aj neprevarené a stále je v pohode, žiadne hnačky.... No s tým kakaním by sme aj my potrebovali poradiť, lebo svokra už furt frfle, že malý by mal mať už len gaťky, že ho mám nasilu dať na šerblík....ale ja s tým nesúhlasím, lebo - potrebovali sme s manželom niečo vybaviť a ona nám strážila malého. Dala mu gaťky a vraj sa ho furt pýtala, či nebude cikať, kakať a dávala ho na šerblík. Večer, keď som ho chcela posadiť ja ako sme si zvykli, vždy po kúpaní si sadká, ale nič tam nerobí, tak chytil šerblík odhodil ho na zem a odmietol si na neho sadnúť.... Confused takže teraz sme na tom ešte horšie ako predtým, nieže sa nevykaká, ale si už ani nesadne...hlavne že svokra je spokojná, že malý bol v gaťkách /hlavne že zašpinili 6 kusov/

 

19.08.2006 21:17

LuciaT

Ahojte, tak sme sa vratili z prazdnin od babky. Este som nestihla vsetko precitat, ale chcem vsetkym nasim augostovym detickam zazelat vsetko najlepsie!!! Filipko sa konecne zacal pytat aj cikat, uz je tomu asi 3 tyzdne, aj ked nejaka ta nehoda sa nam este stane. Ale pokrocili sme aj v cikani vonku, dost dlho vonku cikat odmietal, teraz sa naucil, ale musim ho drzat ako dievcatko Embarassed Ktosi tu pisal, ze najoblubenejsie slovo je "ventilky", tak to je presne aj Filipkove. U nas to znamena lentilky. Rano vstane, vypije mliecko a pyta si ventilky. Vacsinou ich nedostane a chyti hned prvy zachvat jedovania, po ktorom este do vecera nasleduje asi 5 dalsich. Ale uz sme si zvykli Smile Filipko uz rozprava takmer plynulo, r este nehrozi. Z jeho perliciek napisem aspon tu, ako zase raz dostal tie svoje oblubene lentilky, babka si od neho jednu pytala, Filipko jej ju daval do pusinky a potom si to rozmyslel a zahlasil "Filipko je lakomy" Smile Uz vie pomenovat takmer vsetko, najdlhsie slovo, ktore pouziva dost casto, je asi "zaparkujeme"... Zelam vam krasne oslavy narodenin Smile

 

19.08.2006 21:23

snilko7

No tak s tým "cirkusom" kvôli lentilkám máme aj my dosť skúseností. Mne je teraz strašne smiešne keď sa Paťka každý vypytuje čo mu majú kúpiť na narodky a on každému povie: Patinko vúbi čokovádku.

 

19.08.2006 21:36

LuciaT

Este som si tu precitala o dudkach, tak aj s tym mame novinku. Asi pred tyzdnom sme ju stratili (ale naozaj, nie naschval), hladali sme ju asi 2 hodiny, ja som este urobila chybu, ze sme k babke doniesli len jednu. Tak sme Filipkovi nahovorili, ze ju spapal Benik (to je babkin pes). Cakali sme, ze ani nezaspi, ale na nase pocudovanie si na dudlik spomenul len tu noc - to bol hore asi 3 krat a na dalsi den a odvtedy uz skoro vobec. A potom nas prekvapil, ked nam oznamil, ze "dudik spapala cica, havo dudlik nespapal"... Takze asi tak Smile Ale pravda je, ze nam uz 4 dni nezaspal cez den, neviem, ci kvoli dudliku. Ale fakt je ten, ze maval obdobia nespavania cez den, aj ked dudlik mal....

 

19.08.2006 23:47

Anonymous

nevsimla som si, ze by mala Saska po prechode na mliecko nejak zmenenu stolicu, davam jej aj plno aj polotucne. Dik za tip na knihu, tie hystericke sceny, ked nieco nedovolime alebo jej nejake dieta neda hracku, no hruza...aj dnes sme si par takych scen zazili na kupku a zaujimave je, ze vtedy zhadzuje z hlavy ciapku alebo klobucik a ma tendenciu trhat si vlasy...ach jaj....babenky, ideme na par dni k starkej na dedinu, tak sa tu majte! A pekny zvysok vikendu.

 

20.08.2006 08:43

Mt

! [b:b3bc7f5c3d]Luci13[/b:b3bc7f5c3d], Marienka je jablko bud ako jednohubky, tak jej ho nakrajam na prechadzku von, alebo odstranim na jednej casti jablka supku a ona si drzi cele jablko a odhryza (vacsinou doma), ked treba, tak odstranim dalsiu cast supky. No a s tym kakom Ti neviem poradit, mozno je to len otazka casu ako u nas...

 

20.08.2006 20:47

lucia13

baby, dakujem za tipy Smile nuz, svokra spravila viac neplechy nez uzitku. vzdy sa seba pytam, ci aj my raz budeme take "prilis angazovane" Confused na tvojom mieste by som na par dni (mozno aj tyzdnov) uplne vypustila pokusy o nocnikovanie - nech Patko zabudne na negativne asociacie. potom by som skusala, ci uz je to ok. pripadne by som robila divadielko s plysakmi - ale nie, ze Patka zavolam a robim okato pred nim, ale tak "nenapadne" Cool, tj. aby bol Patko v blizkosti, robil si svoje a Ty "mimochodom" zahras cely proces s plysakmi Wink mozno aj bez viet typu:"... a aj Patko tak bude kakat/cikat..." len Ty a plysak - pochval ho, zatlieskaj, vylejte, splachnite do wc... proste vzbudit Patkov zaujem a zvedavost.

 

20.08.2006 20:53

snilko7

Lucka vďaka za tip určite vyskúšame. Inak chcem sa spýtať: Paťko zvykol spinkať pekne celú noc, ale posledný týždeň sa budí aj viackrát a furt si pýta piť, Keď mu donesiem ani si neodpije - no normálne ma vytáča. Mám pocit, že ma iba skúša či vyjdem z postele. Včera som už skoro z kože vyskočila, Keď sa to už štvrtý krát za noc zopakovalo. Bojím sa aby si na toto nezvykol, lebo ja som si zvykla už na celonočné spinkanie Sad Poraďte čo s tým? Prejde ho to? Zažili ste to aj vy?

 

21.08.2006 09:41

Marcelka

Ahojte, na zaciatok vsetkym augustovym detickam vsetko najlepsie k narodeninam. Citala som tu o dudkach.Tak my nemame dudku asi mesiac.A to tak, ze postupne sme ju Riskovi skryvali.Ked ju nevidel tak bolo vsetko fajn.Ale ked ju zbadal tak uz ju nechcel pustit :D. Pekny zaciatok tyzdna

 

21.08.2006 14:50

LuciaT

Luci13, ja ta s tym kakom do nocnika asi velmi nepotesim, ale Filipkov bratranec Tomasko pekne cika na zachod (uz ako chlap Smile ) tiez asi od 2 rokov, ale na kakanie si vacsinou vypytal plienku. Teraz ma uz 2 roky a 8 mesiacov a kedze sestra zrusila plienky (dostal ich Filipko Smile ), je sice donuteny kakat do nocnika, ale este dost casto to urobi do slipiek, vacsinou po poobednajsom spanku... Ale verim, ze dievcatka su sikovnejsie a Veronika to zvladne skor Smile P.S. skoda, ze sme sa minuli v Bratislave, ja som sa na vas toto leto fakt tesila Sad

 

21.08.2006 21:42

petronella

ahojte mamicky augustovky a deticky vsetko naj oslavencom Smile My sa mame dobre mame tu babku z kosic tak sa spolu hraju dostala od babky vela krasnych veci Smile Najoblubenejsia hracka je kufrik doktorka Smile osetruje vsetkych hlavne babiky Smile od nas dostala taku stavebnicu a reduktorik na zachodik baby ta je z neho taka nadsena a uz len kaka do zachodika Smile a dostala aj stupienok aby dociala na umyvanie ruciciek a aj z toho sa strasne tesi Smile babka sa s nou jasi a hra Smile takze je super nestazujem si je to super babka Smile taaaak sa majte pekne paapa

 

21.08.2006 21:50

lucia13

: raz som v Dietati citala, ze sa to ma riesit bez emocii, tj. vybav to, co pyta, ale nekomentuj to. dones a odid. uz nepisali, za ako dlho to prejde Laughing ja by som sa este na tvojom mieste sama seba spytala: nerozrusilo ho daco v poslednom case? nema pocit, ze ho menej lubis? nereagujes nanho podrazdenejsie cez den? nemate s manzelom nanho menej casu?... mozno sa len "vymyslanim" utvrdzuje, ze ho lubis. skus ho viac mojkat cez den, ci sa to neodrazi na spani. alebo si citajte pred spanim rozpravky... posledna hodina dna by mala byt co najpokojnejsia. joj, ani mi nepripominaj, bude mi este viac luto, ze sme sa nestretli Crying or Very sad minuly rok som zasla, aky je Filipko sikovny, teraz by mi tiez vyrazil dych Wink s Veronikinym ne-kakanim je to skor akysi blok - ona vsetko teoreticky ovlada, len ked dojde na kakanie samotne do nocnika - proste sa zatne a drzi kako v sebe aj 3 dni Confused dnes sa vykakala na koberec... ty si tusim spominala, ze si Kosicanka... nechces sa k nam pridat do fora? juuuj, a dnes sme boli plavat vsetci styria Exclamation instruktorka mi proste navrhla - ked videla, ako s Miskou na brehu pozeram na Veroniku a Jara, nech skusim ist aj ja do bazena. tak sme sa Miskou jasili tiez. aj sme sa fotili pod vodou, tak snad aspon 1 fotka vyjde...

 

22.08.2006 08:56

snilko7

nuž problém so spinkaním sa nám vyriešil, posledné dve noci už pekne prespinkal. Mňa potom napadlo, že či to nebolo spôsobené jeho pádom. Pred týždňom sa prevrátil s autíčkom /odrážadlom/ a padol hlavičkou na betón. Mal poriadny typel, ale inak bol OK. Ale taký plač som v živote nepočula. A ja som ho celé noci sledovala, hlavne prvé dva dni po, takže možno aj on sa preľakol, alebo cítil zo mňa že som viac nervozna, že mám strach....ale chvala bohu už je to OK. Teraz sa už len zbaviť detskej trucovitosti. Keď sa mu niečo nedarí, hneď vreští, keď sa mu zakáže niečo robiť /napr. prevracať kvety, vypúšťať sliepky, ťahať mačku za chvost/ tak to samozrejme robí s ešte väčším oduševnením....a potom že maminka má byť vždy kľudná Sad Niekedy ma dokáže tak vytočiť, že mám čo robiť, aby som to ako tak predýchala. A na záver jedna otázka: Vaše deti tiež zvyknú udrieť Vás alebo iných, keď sa im niečo nepáči? Lebo náš v poslednom čase hej a ja neviem ako to riešiť.

 

22.08.2006 09:39

Mt

snilko7: Vaše deti tiež zvyknú udrieť Vás alebo iných, keď sa im niečo nepáči? Lebo náš v poslednom čase hej a ja neviem ako to riešiť.
Ahoj Snilko, tento problem trosku rozoberali maminy v tejto diskusii http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=16307&start=125 . No a takmer som zabudla Embarassed ...

 

23.08.2006 19:11

Mt

[b:2120493643]LuciT[/b:2120493643], Filipkovi prajeme všetko najlepšie k dnešným meninám! Smile

 

24.08.2006 16:14

Mt

 

24.08.2006 20:05

snilko7

Marta:
Veľmi pekne ďakujeme.

 

25.08.2006 08:23

Marcelka

Ahojte kocky. Ja som prisla na to, ze staci si zobrat 3 dni dovolenky a mam volno 9 dni. :D . Tak ideme prazdninovat k babke. aj som sa pozerala na Vase forum ale neviem ci by som sa vedela zorientovat v tolkych prispevkoch.Ale podla fotky som spoznala dievcatko Ninku co chodi s Riskom do skolky Smile Zelam Vam pekny posledny augustovy tyzden. PAPA

 

26.08.2006 09:50

Mt

[b:17c61d4915]Zuzi[/b:17c61d4915], ako volate dcerku, Zuzka alebo Elisabeth? Dufam, ze sa mas fajn a drobcek je v poriadku. Neviem si spomenut, ci si pisala, ci budete mat dievcatko alebo chlapceka alebo sa nechate prekvapit... Vcera sme boli s Marienkou kupit darcek k narodeninam, povodne sme chceli trojkolku, no ona si vybrala taketo auto. Tak sa s nim dlho hrala, ze zaspala az po pol dvanastej (no betarka, zaspava nam tak neskoro posledne tri dni...) Pekny vikend Smile

 

26.08.2006 21:21

lucia13

uff, musim takto hromadne, lebo klasika - nestiham Sad aj Vase deti tak rady pozeraju "opajky"? (rozpravky) lebo Veronika je cela zhypnotizovana z Macka Pu Shocked : nevahaj a pridaj sa, uz tie prispevky nepribudaju takym sialenym tempom Wink

 

27.08.2006 01:53

Mt

[b:b5ebe92f4f]Luci 13[/b:b5ebe92f4f], dakujemeeee Laughing a Marienka neda dopustit na krtka, no dorastla do obdobia, ked si rada pozrie peknu a primeranej dlzky dlhu rozpravku, niekedy si aj sama zapne telku Shocked , co donedavna nebolo, ale este ju v tom pozerani nemusim krotit, lebo zavislacka nastastie nie je Smile (aspon zatial a dufam, ze jej to vydrzi Laughing ).

 

28.08.2006 19:45

susana019

Marta: [b:72a2ee15c6]Zuzi[/b:72a2ee15c6], ako volate dcerku, Zuzka alebo Elisabeth? Dufam, ze sa mas fajn a drobcek je v poriadku. Neviem si spomenut, ci si pisala, ci budete mat dievcatko alebo chlapceka alebo sa nechate prekvapit... Vcera sme boli s Marienkou kupit darcek k narodeninam, povodne sme chceli trojkolku, no ona si vybrala taketo auto. Tak sa s nim dlho hrala, ze zaspala az po pol dvanastej (no betarka, zaspava nam tak neskoro posledne tri dni...) Pekny vikend Smile
Ahoj Marti tak dakujem velmi pekne, samozrejme aj Takze sme nejake chorlave takze aj oslava bola taka, ale este to tak nevnima no darceky u nas boli tak skor o tom co potrebovala ale ona sa niekedy potesi viac teniskam ako nejakej hracke ale samozrejme aj to treba. No my cakame chlapceka ved to uz aj za chvilu tak nam bude veselo Razz aspon dufam Confused:

 

29.08.2006 00:21

Mt

Ahojte Smile

susana019: ...samozrejme aj VAM VSETKO NAJ ... sme nejake chorlave...
[b:4d654328a6]Zuzi[/b:4d654328a6], aj my dakujeme a prajeme skore uzdravenie. My sme oslavovali v nedelu s tromi rodinkami a ich detickami, takze to bolo take mile. Marienke som spravila macikovu tortu, no najviac sa drobcom pacilo sfukovat sviecky a Marienke aj vyjedat lentilky. Mala ich prvy krat a este z poharika ich do seba ladovala jednu za druhou. Odkedy sme prestali citat knizku o nocniku a po jej vrateni do kniznice, Marienku nocnik trosku prestal bavit. No pravdupovediac asi som to trochu pokazila ja Confused "Pre istotu" som sa jej obcas pytavala, ci jej netreba cikat, hoci ona sa vedela pekne vypytat. Dokonca pocas 1. uspesneho tyzdna mavala pocas spanku cez den aj v noci suche plienky a pocas jednej noci sa v noci o 3 zobudila a vypytala sa cikat. Ked si takto dala zalezat na nocnikovani, tak aj rano trosku skor vstavala a potom nam vecer vyslo v dobrom case zaspavanie. No a vcera sa trikrat vykakala do plienky, lenze to sme cakali kym bude hodina H a zacne sa oslava, tak to bolo v pohode. No dnes pred spanim, sa tiez vykakala a aj vycikala do plienky. Doobeda som ju nechala po dlhsom case v gatkach a mali sme nehodu, no potom este docikala do nocnika Smile . Takze nocnikovaniu idem dat volny priebeh, tym myslim, ze sa jej nebudem vypytovat a necham to na Marienku. [b:4d654328a6]Adelka[/b:4d654328a6], ako to vyzera s nocnikovanim teraz u Vas? Verim, ze chvilkove zlyhanie preslo a ak mas tip ako sa podarilo Barborke, resp. Vam s nim popasovat, tak sem s nim Wink Dnes ma Marienka poslala zo spalne, ze chce zaspinkat sama a aj sa jej to prvy krat podarilo Smile Povedala som jej, ze idem zatial umyvat riad a ona mi pekne zakyvala ako to ma vo zvyku, ked nas niekedy oboch pocas dna posle z izby, aby bola chvilu sama. Niekedy si vonku odo mna odbehne, hlavne, ked chce ist inym smerom a este povie "Mama, papa" so sirokym usmevom na tvari Smile, ale samozrejme z opodial kontroluje a caka ako zareagujem Smile V poslednej dobe mam co robit, aby sme sa z vychadzky dostali aj domov. Na zaver pripajam tabulku z predchadzajucej strany.

 

29.08.2006 01:35

Mt

Prave som si vsimla, ze mi to nezobralo v predchadzajucom prispevku prilohy. Takze tu su:

 

29.08.2006 01:55

Mt

A pred chvilkou sa mi zobudila Kukinka a prisla za mnou s cerstvo tepluckou plienkou. Asi je jej pohodlnejsie, tak ako aj rano, pekne si polezkat a neponahlat sa na nocnik. Mozno vyskusam este nejaku nocnikovu knizku, ked to s nou pred tym tak dobre fungovalo. Prajem pekny tyzden.

 

29.08.2006 06:55

lucia13

bozenku, 6:50 a ja buntosim... ale veronika zaspala pred chvilou medzi nami a miska zrana vykrikuje a blaboli si svoje Laughing tak som s nou v obyvacke a pisem Shocked kde siiii?

 

30.08.2006 16:19

Mt

[b:50707ab976]Dadula[/b:50707ab976], dakujem za velmi pekny clanok . Ach ako rychlo leti cas, ked si to pisala mala Danielka snad len dva, ci tri mesiace a teraz je uz krasna dvojrocna slecna Smile

 

31.08.2006 07:57

Mt

Aj poslednému agustovému oslávencovi,

 

31.08.2006 10:03

Malvina

Ahojte augustovky a augustciatka :D Po sto rokoch, ked sa clovek prihlasuje, tak nevie,odkial zacat.. Dakujem pekne za zelania Petinke a ja tiez by som chcela zapriat, hromadne, lebo neviem, komu som uz zelala a komu nie a je nas tu uz dost vela, co je vyborne Smile Tak posledny augustovy den zelam aj ja Razz Ach jaj musim koncit, lebo "pocitacovanie" mi Petinka nechce dovolit... Taky mam blby pocit, ked este tycho par slov tukam a dieta mi tu place Embarassed Pravdaze nic jej nie je, ale ona sama by chcela sediet za pocitacom a sama tukat a hrat sa s mysou Exclamation Uz skusa aj take finty, ze ma taha za ruku, nestastne place a so slovami "mamika pod, mamika pod" ma zatiahne do kuchyne, tam ma necha a rychlo odbehne spat do izby a usalasi sa za pocitacom Laughing Laughing

 

31.08.2006 10:15

Malvina

Tak predosly prispevok som pisala hodinu :D No take este raz nieco zmysluplne: Predvcerom sme sa vratili domov, boli sme skoro cele leto u mojich rodicov, bolo vyborne, ale zeby som si nejak extra oddychla, to nemozem povedat Wink No ale o to ani neslo, hlavne, ze sme boli s celou mojou rozvetvenou rodinou a Petinka si to naramne uzivala Exclamation Zboznuje velku spolocnost, nemala s tolkymi ludmi najmensi problem. Svojich dvoch velkych a dvoch malych bratrancov miluje, teraz ich stale spomina, vsetkych menovite aj svoje tety a babicku a deda :D Viackrat za den ich pozera na fotkach a vsetkych rozozna, ja az zasnem, vobec sa nepomyli ani pri netypickych zaberoch Exclamation :D : Ale aby sme len nechvalili Wink Pozeram, ze deticky sikovnicky uz chodia na nocnik, tak to u nas nehrozi, aj ked ani plienku uz princezna nechce nosit.. Teraz dost vymysla, napriklad nechce pit mlieko (Sunar). Uz dva tyzdne ho vobec nepije.. Aspon papa jogurty a syrceky a tvarohove tycinky, nuz ale niektory den ani to nechce Confused Ovocie nechce papat vobec, tak som jej kupila aspon Multivitaminovy sirupcek Cebion, no ale ten mi tiez vypluva a ked ho dam do cajiku, aj tak to spozna Evil or Very Mad Asponze papa normalne obedove jedlo, polievky, masko, prilohy. Tolko o Petke, idem si citat, co ste popisali :D

 

01.09.2006 21:51

Ahojte

kačka

Ahojte.Konečne idem zase trosku prispiet,nejako nestiham citat ani pisať. My s Laurinkou prajeme všetko naj,naj detičkám aj maminám.My s kakanim nemáme žiadny problém.Laurinka dá hocikde gatky dole a kaká.Dnes to spravila v strede reštaurácie,kde bola tráva.Stihla som ju naposlednú chvílu.To cikanie jej občas ešte ujde,tak nosím radsej rezervné gatky.No co ked ona si spomenie na poslednú chvilu,ze ide cikat,ale je zlatá,Občas povie ja este vidržím. Aj tie vaše zlatíčka tak mudrujú.Ja z nej nechápem.V poslednom čase sa čudujem každý den.Keby tak bolo stále niečo poruke a dalo sa to napísať. S papanim problemy nemame.mala papa stale.Ovocie zje všetko no zo zeleniny iba rajčiny. Od pondelka ide laurinka do jazykovej skôlky na nemčinu.To som zvedava,ale tesim sa,lebo to bude asi lepsie nez v tych jaslickach s malickymi detmi. Joj,nam sa s tou dudkou nedari skončit !!!? Zatial ahojte, krasny vikend a užite si teplúčko.

 

02.09.2006 21:58

Dadula

MARTA a všetci, ďakujeme za blahoželanie k narodeninám. Náhodou som sem nakukla, normálne si ma šokovala, že si si spomenula Smile V noci sme sa vrátili z dvojtýždňovej dovolenky v Chorvátsku, takže oslavovať ešte len budeme v kruhu rodiny - asi budúci víkend. Nemám teraz veľa času, ale občas k vám nazriem. Som rada, že sa máte všetci dobre a s detičkami sa darí, rastú nám ako z vody, však? Dnes som tak pozerala po tých mojichdvoch drobcoch, ako mi povyrástli, zmúdreli... Peťkovi som povedala v Primoštene: "Zakývaj moru, ideme domov." A on najprv s nadšením kričí: "Ahoj, more...." a máva tou svojou ručičkou a po chvíli sa otočí ku mne a skonštatuje: "Ale mami,veď more nevie kývať ..."

 

02.09.2006 23:10

Mt

Aj my ďakujeme za všetky blahoželania a Dadula, prajeme krásnu oslavu Smile My sme včera boli na dvojročnej prehliadke spojenej s očkovaním - Pentacel (DTaP-IPV-Hib), Prevnar a Menjugate NeisVac-C). Marienka má ešte trošku opuchnuté nôžky a trošku ťažšie sa jej včera chodilo a až na mierne zvýšenú teplotu je v poriadku. Návštevu lekárky pekne zvládla, no pri očkovaní si samozrejme poplakala, ale dala sa predtým pekne po prvý krát popočúvať, aj odmerať a odvážiť Smile (asi pomohol lekársky set a občasné hranie sa na lekárku pri bábikách). Za odmenu ešte pred očkovaním dostala lentilky a samozrejme aj po ňom. Váži 12 kg a meria 89 cm. Obvod hlavy má 49cm. S papaním sme na tom celkom fajn, len je čoraz ťažšie ustriehnuť, aby si nedala do pusy slaný praclík alebo chipsy. Donedávna nás nimi pekne kŕmila, keď sme si pochutnávali na nich s tatom, no teraz sa tak šibalsky na nás pozrie a šup do pusy. Na druhej strane sa snáď pred mesiacom pridala ku mne s pitím kakaa, síce nie každý deň, ale taký tretí, či štvrtý áno. A hoci vypije približne len jedno deci, tak ma teší, že konečne "privoňala" k takejto forme mlieka Smile Niekedy mám pocit, že niektoré anglické slovíčka sú pre ňu jednoduchšie než slovenské. Na oslave sme mali héliom nafúknuté balóny s nadpisom happy birthday, tak pekne zopakovala "hepybi" a keď som povedala, že všetko najlepšie, tak na mňa zazrela, že čo to hovorím, to sa snáď ani nepokúsi zopakovať... A máme aj prvé, síce nie moc zrozumiteľné trojslabičné slovo - obidi=obdĺžnik a tuším aj lichobežník=libiži :D S nočníkovaním doma sme na tom opäť lepšie, uvidíme, ako to pôjde ďalej. Zdá sa, že nevypytovanie sa na potrebu zabralo a jedno doobedie aj snaha o odloženie, nočníka, keďže ho nemal kto používať. To však Marienka nedovolila Smile

 

03.09.2006 20:07

LuciaT

Ahojte, tak vas zdravim dnes naposledy z materskej dovolenky, lebo od zajtra obidvaja zarezavame... Ja v praci a Filipko v skolke. Vidim na nom, ze je este asi dost maly a nespolocensky na skolku, asi to budeme mat obaja dost tazke, ale ked uz sme sa takto rozhodli... Ale teoreticky to uz ma zmaknute, vie, ze maminka pride pre Filipka, ked sa Filipko vypinka. Uvidim, ako to dopadne, lebo Filipko ma zase trosku zacpaty nosik a uz asi 3 tyzdne poobede skoro vobec nespava. Vlastne za poslednych 14 dni spal presne 3 dni Sad Tak dufam, ze ho v skolke na spanok nejako presvedcia. Idu mu posledne stolicky. A je riadne vzdorovity. Vlastne uz asi od jedneho roka, ale tak sa mi zda, ze sa to stale stupnuje. Filipko rad pozera "Tejebabis", ako ich vola, dostal k narodeninam DVD, tak teraz to ide aj 3x denne. A vzdycky pribehne za nami a komentuje, co prave robia Smile Dneska, ked davali papa a skakali do toho ich domceka, akoby do jamy, Filipko zahaluzil: "tejebabis idu pinkat do kanala" Smile Vcera som sa musela smiat vonku. Zase ako obvykle chytal vsetko, co videl na zemi. Tak mu hovorim, nech to nechyta, ze bude spinavy. A on na to "hiii (skoda, ze sa tu neda opisat ta intonacia v hlase), nechytaj to, budes pinavy, ty pasa jedno". Neviem, odkial to ma, my pouzivame slovo prasiatko Smile Esterka, to tahanie za ruku na odlakanie pozornosti je aj u nas, najcastejsie to robi Filipko tatovi, ked je a Filipko sa rozhodne, ze chce prave vtedy pozerat von oknom na stolicke. Alebo ked ja sedim v kresle. Ovocie ani u nas nehrozi, maximalne jablko, hruska a obcas banan. A cebion mu davat nemozem, lebo ho prehana Sad Dnes nas milo prekvapil, boli sme v jednom nakupnom centre skoro 2 hodiny (ak nejdeme von, kde moze cikat na travicku, davame mu plienku, lebo do velkeho zachoda este nechce bez redukcie) a ked sme prisli domov, Filipko hned utekal na nocnik a plienka bola sucha Shocked kacka, aj ja niekedy lutujem, ze nemam pri sebe pero, alebo v lepsom pripade kameru (tu nemame pre istotu vobec Sad ) A dakujeme vsetkym za blahozelanie k narodeninkam a blahozelame vsetkym, ktorym sme nestihli Smile Este pripajam foto, ako sa Filipko zmenil po ostrihani tych jeho kudrliniek a aku torticku mu babka kupila.

 

03.09.2006 20:27

Malvina

Ahojte babenky, tak som si pokukala torticky, boli fakt krasne a deticky este krajsie :D Naozaj velmi vyrastli od toho novembra, ci odkedy sem chodim! Aj Luckin , tak to uz je velky chlapcek, ziadne mimino veru! A ved stale ma kucerkave vlasy, aj po ostrihani, ci sa mi to len zda? Smile A neplakal pri strihani?? Lebo mojho tiez kuceraveho synovca dali ostrihat a dost pritom plakal Confused My veru Petku nemozme ostrihat, aj ked ma skoro stale ofinu v ociach (lebo sponky ci gumicky nevydrzi a strhava si ich). Ale ked sa jej vlasy krutia, tak neviem, ako by sme to mali ostrihat Confused: , to z toho ockovania mala napuchnute nozicky?? Fiha, vy uz Marienku ucite take geometricke tvary ako lichobeznik? :D A Marienka sikovnicka to uz aj pozna Exclamation Som si ista, ze za chvilu bude kecat po anglicky lepsie ako rodicia Wink No tvoj Petko je taky maly velky filozof :D Uz chodi do skolky? Alebo si s oboma doma? Ty sem velmi casto nechodis, tak neviem, ci si vsimnes tuto otazku, ale zaujimalo by ma potom, ako si zvyka Laurika v tej jazykovej skolke, ako zvlada tu nemcinu. Ja by som chcela zacat Petku ucit anglicky, kupili sme jej taky detsky anglictinovy laptop, mozno ste ho tiez videli v Tescu. Petka pekne rozprava slovensky aj cesky, viacej teda slovensky, ale ked sme sa teraz vratili zo Slovenska do Ciech, tak zase chyta cestinu. Inac tiez ako aj ine deti si sama pre seba opakuje to, co jej ja hovorim. A je to take srandovne :D Napriklad pri papani "Pekne papaj pojevocku" alebo pri zaspavani "Hajaj! Spinkaj! Mas aj dudicek!" ALebo ked niekam vylezie a ja ju pritom prichytim, nemusim este ani nic povedat a Peta uz: "TY CES PADNUT???" A este aj ten hlas nasadi karhavy a vycitavy, no uplne ako mamina Laughing Laughing Je to sranda a este ked zacne spievat Islo dievca po vodu, tak to rovno moze ist do Superstar :D Tak este pridam nase torty, Petka mala totiz tri oslavy...Nejak to tak vyslo :D

 

03.09.2006 20:44

fotky tort

Malvina

fotky

 

03.09.2006 20:48

fotky tort

Malvina

torty Wink Na tej jednej fotke je manzel, hadam sa tu nenajde a nezabije ma, ze som ho takto zverejnila Wink Snad vam to nevadi, ze som pridala aj fotku torty, co som piekla pre synovceka. Vlastne Petka mala tri torty, ale ani jednu klasicku, nevadi, ved vlani mala motyla!

 

03.09.2006 20:53

Malvina

Jezis baby hadam ma neukamenujete, este som nasla fotku toho vlanajsieho motyla a pozeram, ze sa mi celkom vydaril, tak este to sem pridam! A uz prestanem s tortami, slubujem Embarassed Wink

 

04.09.2006 10:11

Marcelka

Ahojte a dakujeme za blahoželania. My sme boli 9 dni u babky.Internet tam nie je tak sme nepisali.Aj signal na mobil je iba na kostelnej vezi :D Ale Riskovi sa tam velmi pacilo.Pozna vsetkych psikov v dedine aj kravicky.Ale vo strvrtok zahlasil.Dost uz bolo u babky ideme domov do Kosic.A tak sa ho pytam, co ti tu chyba.A on, ze elektricka. Smile. Narodeniny sme oslavovali vonku.Varili sme kotlikovy gulas.Velmi sa mu paciln ten stojan na kotlik. PAPA a Filipkovi drzime palce nech si rychle zvykne na skolku.

 

05.09.2006 21:40

lucia13

Danielke a Boriskovi vsetko naj!!! ... dodatocne... LUCI: drzim Tebe i Filipkovi palce Wink ... a dakedy napisem snad viac...

 

05.09.2006 22:53

Dadula

ESTER, ty si šikulka! Na tom motýľovi, to je šľahačka? Ako to robíš? Hľadám inšpiráciu - ideme oslavu ešte len robiť, takže chcem niečo upiecť, prezraď recept, prosím, aj postup Smile Vďaka.

 

06.09.2006 14:19

Malvina

Ahojte Smile My sme zacali chodit do materskeho centra, Petke sa celkom paci! Budeme chodit aj na kruzok Hratky s batolatky, tak som zvedava. Uz potrebuje detsku spolocnost, lebo ked je so mnou dlho sama, tak velmi vyvadza a vymysla. Marcelka: Risko musi byt zlaty, taky fanusik do elektriciek :D LuckaT: Tak to vazne uz Filipko chodi do skolky?? Ako si zvyka a hlavne co spanok?? Posledne dva dni mi nechce spat cez den ani Peta a je to fakt na mrtvicu Evil or Very Mad Dadula: Na toho motyla som mala pozicanu formu, to bol len obrys motyla, tak som ho musela podlozit plechom. Neviem, ci zozenies taku formu, lebo ani v obchodoch som to nevidela, tak by si mohla skusit upiect piskotove platy a z nich vyrezat motyla. Ja som to tak urobila pri torte-vlacik. Motylovy korpus som na 3x rozrezala a naplnila pudingovym kremom. Takze ziadna slahacka, ale vsetko krem a zdobene ovocim a potrete zelatinou. Napisem este viac do ss, lebo neviem, ci to vsetkych zaujima Wink

 

06.09.2006 14:46

petronella

AHojte aj ja z NAtalkou som bola v materskom centre Ester presne aj natalka moc vymysla ....ked ne som s nou doobeda vonku tiez malo spi .... ale dnes som ju unavila a spi zatial a som zvedava do kedy .... ale dlho jej nedovolim lebo vecer nezaspi .... plienocku nosime uz len na spanie ...Jeeeeeeej ako sa dari v solke malemu ???? papa majte

 

07.09.2006 08:17

Marcelka

Ahojte, ak Vam mozem poslat tip na torty tak http://www.brightideas.com/. Urcite tam najdete kopec inspiracie.Minuly rok mal Risko futbalovu loptu a teraz chlapceka. Tu loptu som robila podla tejto stranky.

 

07.09.2006 10:15

Anonymous

Pomoooc Exclamation Moje dieta vsetko rozhadzuje a nici Exclamation Exclamation Twisted Evil Rolling Eyes Confused: :D CHcem s nou ist von, ako aj Petronela p ise, aby sa unavila a lepsie spala (sice to v poslednych dnoch nefunguje), al eneviem sa vychystat, nakolko sa len otocim a uz su nejake nove veci na zeni (oblecenie, plienky, noviny, knizky, cdcka...) ALe je to nasa chyba, nemali by sme mat nic v Petinom dosahu, mali by sme vsetko vykladat do vysky dvoch metrov a zamykat to Wink Cool Marcelka, ta stranka je uzasna, velmo velmo dobre napady na torticky Idea Idea Uz sa tu ani nevzrusujem nad bordelom, co robi Peta, ale kukam si inspiracie! Mne sa paci torta.-kuchynka. Kuchynka je totiz Petkina oblubena hracky, teda je to jedna z mala hraciek, pri ktorej sa dokaze zabavit aspon na 5 minut...

 

08.09.2006 00:41

Mt

Je nieco po pol stvrtej a Marienka este nespi, tak dnes opat vzdavam denne spanie... a to sme sa doobeda boli pekne vybehat, no na druhej strane som to trochu aj ocakavala, kedze Marienka vstala az o 9. Vcera mi prvy krat krasne povedala mamika :D , tak som dnes skusila nech povie babika a samozrejme, ze to vedela Smile . Sranda, niektore slova, ktore vzdy pouzivala iba s prvou slabikou nechava tak a nedoplna ich, pouziva ich po starom a nove, ktore sa nauci, nema problem pouzivat s viacerími slabikami Smile No a co sa plienok tyka, tak niekedy sa Marienka vykaka a vycika do plienky a niekedy (ako dnes) do nocnika. Tortu, resp. narodeninovy kolac som tiez robila podla stranky z netu http://www.todaysparent.com/article.jsp?content=20040128_152009_5224&page=1

 

08.09.2006 03:26

Mt

[b:e033d75e1b]Ester[/b:e033d75e1b], nam sa teraz poobede nepodarilo vysuchtat von, Marienka sa k tomu moc nemala a ked prisiel tato, tak si spolu polezkali a pred chvilou zaspala. Predpokladam, ze do rana spat nebude a o dve hodinky sa zobudi, tak budeme opat buntosit do polnoci. Obcas sa nam to stava, ked Marienka spi cez den od 14tej do 17tej alebo zaspi takto neskoro. A tie geometricke tvary ma Marienka v knizke, ktora je pripojena k magnetickej tabuli, na ktoru moze kreslit specialnym perom (nasu staru sme nechali doma a teraz dostala taku s knizkou od kamosa na narodeniny). Ozaj ako to vyzera u Vas s detskym placom? Marienka to na nas obcas skusa, ale zatial to zvladame a nema ho ako prostriedok na dosiahnutie svojho... Diskusia ohladom tejto problematiky je tu PLAČ, PLAČ, PLAČ.

 

08.09.2006 15:00

Malvina

veru tie dni, ked dieta vobec nespi, su narocne! Aspon mna to vie dost vytocit, lebo nic potom nestiham Confused Tiez neviem, od coho to zavisi, lebo niekedy aj sme vonku, vybeha sa a aj tak nespi. A zase dneska sme nesli von, lebo som mala vela varenia a pecenia, no a Petinka mi zaspala uz o 12.! Tak sa vyznaj Exclamation Wink Verim, ako Ta zahrialo pri srdiecku, ked Ta tak pekne oslovila Razz Aj mna tak Petka vola a niekedy neviem preco povie aj "mamulik", vobec netusim, odkial to ma :D A dava vam Marienka aj pusinky?? Petka nedavno zacala a zjavne to ma skor odkukane z telky ako odo mna, hoci ju predsa tiez casto bozkavam :D Ale ked v telke vidi bozkavaciu scenu (samozrejme nic nevhodne, len take pusinkovanie), tak pride ku mne a tiez mi vlepi jednu vrucnu pusinu :D Aj tatovi samozrejme a aj nas krasne vie hladkat, no roztomila, sak to poznate Razz No tak si idem pozriet tu diskusiu o placi, lebo to na nas veru slecna skusa.. Tak sa majte vsetky a vsetci krasne :D