1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331

Október 2006

03.04.2006 10:34

Van

Ahojte, ja mam konecne knizku :D :D :D . uz som si myslela ze mi ju ani nedaju. a aj kufrik som dostala. ja spavam normalne na bruchu, pri maxovi sa mi to darilo asi do 5 mesiaca, teraz to bude horsie. mne lekarka zakazala umyvat okna a vanu. ze sa nemam ani nadrapovat, ani zohybat. takze to musi urobit tatinko. nejako mi unikol problem s tym poistenim, ale moj pripad bol taky, ze som si musela dobrovolne priplatit jeden mesiac (isla som teda na matersku neskor) a potom som dostavala celu matersku. (dokonca vypocitanu zo sumy, ktoru som si doplatila-zaplatila som asi 1000Sk a potom mi chodilo 6 mesiacov asi 12000. no parada.) neviete ako je to teraz? ja som skoncila matersku len v septembri, takze ja budem zase dostavat matersku? alebo ako to funguje? inak ja sa tak tesim z tohto pocasia. to je parada. vcera sme boli na prechadzke v starom meste a dala som si ladovu kavu v mcdonalde. to je co povedat, lebo doteraz mi stacil pohlad na kavu a rozdychavala som aby som nemusela bezat na zachod. ale dobre mi padla.asi si dam aj dnes :D a k tomu nieco sladke. co je pravdy na tom, ze ked v tehotenstve chuti sladke, tak to bude dievcatko? to by bolo super, lebo ja by som chcela babu. moj drahy povedal, ze on by asi chcel dalsieho chlapca, ze aspon bude doma sranda, ked sa budu bit Rolling Eyes . :D tak prajem vsetkym pekny den. idem nieco zjest Rolling Eyes zase

 

03.04.2006 11:24

zlatat

Ahojte babule, ako ste začali dnešný deň? Ja som mala budíček o 10 min. skôr ako stihol zazvoniť budík. Náš Radko sa zobudil v dobrej nálade, pribehol do mojej postele ale dlho sa v nej neohrial, lebo sa mu zazdalo, že čosi buchlo, tak išiel skontrolovať situáciu. Nakoniec zakotvil u babky so slovami: "Už som tu!" A zapol si telku s tým, že on ide pozerať rozprávku. Tak si zvykol an tie rozprávky, že som z toho chorá. No ale dnes po mesiaci išiel prvýkrát do škôlky, tak sa najskôr tešil, ale potom si uvedomil že nebude môcť v telke pozerať rozprávky, tak už začal vymýšľať: " A prečo musím ísť do škôlky, a pustia mi tam rozprávky?..." No hrôza. Ináč dnes máme písomné maturity tak je tu mierny chaos s učebňami. Nikdy nevieme, v ktorej triede budeme mať hodinu. , blahoželám ku knižke. Ja sa už neviem dočkať 18.4., kedy idem na USG. Niekedy mám taký blbý pocit, a rozmýšľam, či som ešte tehotná. Okrem toho, že mi ešte trochu býva zle, nemám žiadne problémy a na mne skoro nič nevidno. V pohode chodím v pôvodných nohaviciach, nepribrala som ani gram, kdežto pri prvom tehu som o takomto čase už mala o 1,5 kg viac. Tak ma napadajú takéto blbé myšlienky. , neviem, či sa mi podarí nájsť nejaký kočík, ale asi skončím tak, že hlboký budem mať starý po Radkovi, len si dám vymeniť poťah u čalúnika a budem hľadať športový. Ale mám taký blbý pocit, že kôli sprostému autu budem musieť kúpoť predsa len s malými kolieskami. Ide ma poraziť, lebo keď som pri Radkovi mala športový kočík s takým kolieskami, bolo to na jednej strane dobré, že sa mi zmestil do kufra, ale na druhej strane som zúrila, lebo sa mi na tých našich cestách a chodníkoch rýchlo vybili ložiská, tak sme museli meniť kolieska, potom po výmene som zase nadávala, lebo keď bolo blato po daždi (a na dedice aho nikdy nieje málo ), tak sa mi tak nabalilo na tie malé kolieska, že som nemohla s kočíkom ani pohnúť. Ináč jeden som našla, je to XA od X-Landeru, ale na každej stránke píšu iné rozmery, tak sa z toho neviem vysomáriť. Podľa jednej by sa nám do kufra mal zmestiť. A to je výhoda, že sa dajú ľahko odmontovať a znovu namontovať kolesá. Tak keby sa dali dole, možno by vošiel. No neviem. Poslala som im mail, nech mi dajú rozmery v zloženom stave aj po odmontovaní kolies, tak som zvedavá, či sa ozvú. Ináč nie je až taký drahý ( aj keď pre môjho mužíčka je to veľa, ale ja som si povedala, že kašlem na neho a ja si z mojej výplaty našetrím a dám na kočík aj takú sumu. ) Stojí nejakých 8600.- a dá sa dokúpiť aj hlboká korba. Len sa mi zdá, že pri športovej verzii sa nedá opierka chrbta dať až do ležatej polohy, čo mi trochu vadí. Uvidím. Možno ešte nájdem niečo iné. Majte sa a prajem vám krásny deň.

 

03.04.2006 14:30

mam1

Ahojte, tak ako po víkende? My sme boli na "druhej strane" rodiny oznamovať babätko, tak to bolo celkom zábavné. Tak som si až cez tých ľudí uvedomila, že už to je asi na mne vidno :D :D :D aj ja rozmyšľam, či som alebo nie no a tak podobne. Ale vraj to je normálne. Už aby kopalo. Zatial som len na USG videla, ako sa "modlí" a "škrabe" si hlavičku. A ešte raz sa chcem spýtať. je tu niekto z Košíc? Košičanky, máme tu nejakú tehu prípravu, alebo cvičenie? Ďakujem Dnes som hovorila s mojou kamoškou kaderníčkou a povedala mi, že mi nedoporučuje nič chcemické, čo by sa mi dotklo pokožky hlavy. Takže maximálne melír a nie od korienkov. A že len veľmi málo farieb a farbiacich šampónov (napriek tomu, čo sa na nich píše) je naozaj bez nebezpečnej chémie. Čo vy na to? Farbíte si vlasy, alebo nie. Ja mám už nemožné odrasty od melíru.

 

03.04.2006 14:41

Saša

Ahoj Mam - ja planujem ist na melir okolo Velkej noci. Nechcela som ist v prvom trimestri, tak mi kadernicka kupila dva sampony a tie som si zmiesala a dala na hlavu, aby som zakryla ten hrozny vyrastajuci melir. Uz som bola ako jezibaba. V minulom tehu som bola na meliri tusim dva krat. Niekedy v polovici tehu a potom na konci, aby som vyzerala ok aspon chvilu po porode. Ale chodila som po tom na melir aj s dcerou - dokonca som ju s alobalmi na hlave v kadernictve este aj kojila Smile....myslim ze pokial nejdes kazdy mesiac na melir tak by to nemalo az tak vadit.

 

03.04.2006 15:04

Anonymous

ahoj tehulky Smile aj v mt bol pekny vikend. oba dni som sa popoludni vybrala na prechadzku do prirody. hned sa mi zdal svet krajsi :D dnes od bozieho rana zdochynam vdaka zaludocnym nevolnostiam Confused zavidim vsetkym,co to uz preslo. este hodinu musim obsediet v robote,ale najradsej by som sa hned bachla do postele. v stredu a vo stvrtok nam maju vymienat okna,netusim,ku komu pojdem okupovat postel Rolling Eyes od piatej az do vecera mi byva fakt dost zle a pomaha len ked si lahnem. aj ja som cez vikend skusala jahody. aj ananas. ten bol naozaj vyborny. pokial viem,tak by sa toto ovocie nemalo kvoli zvysenemu riziku alergii.

 

03.04.2006 15:27

HanaG

Čaute maminy, tak už som oznámila v práci, že pracujem len do konca augusta a potom idem na materskú. Razz Chudák šéf, zalapal po dychu a nezmohol sa ani na slovo. Potom išiel na služobku do Prahy, tak dúfam, že nehavaruje. Razz Ja som sa objednala na stredu ku kaderníčke, aby mi vystrihala, ten zvyšný melír čo tam mám a ja si nebudem dávať tiež žiadne farby na vlasy. Nejako vydržím. Ja mám zase krátke vlasy, takže keď mi ich slnko vyťahá, tak sa dám ostrihať a mám inú farbu. Razz , hoď sem nejaké stránky, kde si pozerala kočíky. Ja tiež chcem nový a za schopnú cenu a hlavne, aby mal terénne kolesá. Len pozor, také sú aj dosť ťažké na hmotnosť a dvíhanie pri skladaní do auta. Ja som mala predtým Demu, len dosť vybledla, inak som bola s ňou spokojná. Trochu bol problém ju dať do kufra, lebo nám vystávali kolesá na jednej strane, tak tie sme vždy museli odmontovať. Ale zase keď si zhodnotím, koľko som s ním cestovala a koľko ho používala v teréne, tak vychádzajú mi jednoznačne veľké kolesá. U nás nebol ani problém s nejakými výťahmi a tak. Sestra tá mala Peg Perego, mamina moja dosť nadáva, že sa na ňom nedá prehadzovať rúčka a na tie malé kolesá. Že sa u nás v teréne s ním otrasne narobí. Okrem toho sestra nadáva, že vybrala zlý poťah, keď jej na to čokoľvek kvapne (aj 2 kvapky dažďa) zostávajú fľaky. Ona mala taký béžový. A ešte čo mi na Peg Peregách vadí, je dĺžka plochy na ležanie. Má cca o 20 cm menej ako napr. Dema. Takže pri našom predpoklade veľkých detí, musím brať ja aj tento parameter do úvahy. Otázka pre už maminy: Aké ste mali pri predchádzajúcich deťoch kočíky?

 

03.04.2006 15:39

Saša

Ja som vyskusala snad vsetky mozne typy - teraz by som chcela kupit vanicku peg peregacku - len stale neviem s akym podvozkom. A urcite z druhej ruky. Na tu chvilu sa mi nechce kupovat novy hlboky. Teraz mam doma PP Ariu a trojkolku Hauck (chodila som s tym v lete korculovat - tiez to mam zo sekaca Smile.....ale potrebujem pre babetko vanickovy kocik - zase celu zimu s malym babom....do kelu Sad

 

03.04.2006 16:21

Danuš

Ahojte, tak ja zas k tej materskej. Dnes som bola na sociánej poisťovni, kde mi to všetko vysvetlili Laughing . Keďže som na RD v septembri by som mala nastúpiť na MD. Pracovnú zmluvu mám stále na dobu neurčitú. Podmienka, ktorú musím spĺňať, aby som dostala znova materskú: Za posledné dva roky spätne od dátumu pôrodu musím byť nemocensky poistená min.270 dní. To by sa v pohode splnilo, keby od 1.7.2005 nevyšiel zákon, že ženy na RD sa považujú za nemocensky nepoistené. To tohto dátumu sa mi ešte ráta, že som bola nemocensky poistená. Čiže od októbra 2006 mi dozadu spočítali posledné dva roky ( vynechali obdobie po 1.7.05 ) a vyšlo im to 250 dní Mad . To znamená, že nedostanem materskú, ale stále iba tých cca. 4200sk Mad . Keď som sa pýtala, či sa môžem dobrovoľne nemocensky poistiť, tak mi povedali, že je to zbytočné, lebo to poistenie by som si musela dobrovoľne platiť min. tých 270 dní ( a do pôrodu je už iba 6 mesiacov ). Jediné, čo môžem iba dúfať, je, že nová ministerka od júla zruší ten nezmysel a ženy na RD sa budú znova považovať za nemocensky poistené a mne sa potom dorátajú zvyšne potrebné dni a dostanem tú materskú. Ale ktovie ako to bude, keď idú voľby. Takže ma moc nepotešili. , tu dovolenku na ktorú som mala nárok som už vyčerpala, tak ani toho sa nemôžem chytiť. , kúpila som jahody v Lidl a sú fakt dobré, už sa to začína podobať na jahody. Pochutila som si. No ja už bežím, malý už lieta po záhrade na šlapacom traktore a robí poriadky Wink . V Tescu sme mu kúpili plastové náradie, akurát k jeho postave - hrable a lopatu, tak ma veľa práce.

 

03.04.2006 17:44

zlatat

Ahojte, , v akej poisťovni si bola? Tam kde patríš ty, alebo tvoj zamestnávateľ? Budem musieť aj ja skočiť, lebo kolegyňa ma nastrašila, že keď som bola 10 dní na OČR a hneď za tým 9 dní na PN, tak vraj mám prerušené nemocenské poistenie. Musím sa ich spýtať, či je to pravda. Len neviem, do ktorej poisťovne mám ísť. Ja totiž patrím do Galanty a môj zamestnávateľ do Šale. , tu sú tie stránky s kočíkmi. Mám ich v obľúbených položkách hodne a sú aj z ČR, ale odtiaľ v pohode pošlú aj na SK. www.deticky.cz ( u nich som kupovala autosedačku, ale zdá sa mi, že kočíky majú dosť drahé ) www.babatko.com www.darababy.cz www.aablueone.vltava2000.cz ( tam majú celkom dobré akcie) www.babyland.sk www.caryfuk.sk www.kocarky-bambino.cz www.patron-bohemia.cz ( ich kočíky predávajú aj na stránke www.predeti.sk ) www.rebeka.sk www.kocik.sk www.kasa.cz www.detskyruzek.cz www.dema.sk www.deltim.sk www.lamaj.sk (táto je stále v rekonštrukcii) Mne sa tie Peg Perego tiež veľmi nepozdávajú. Vadia mi tie malé kolieska a plocha na ležanie. Ak aj druhé bude také veľké ako Radko, tak už ako trojmesačné by sa mi do toho kočíka nezmestilo. Ja som aj našla kočík s veľkou plochou na ležanie aj s terénnymi kolesami, no ale čo z toho, keď sa mi do kufra nezmestí. Keď sme boli len traja, tak sa dalo dať kočík dovnútra auta, ale teraz pri dvoch autosedačkách to nepôjde. Normálne som z toho zúfalá. Crying or Very sad Ja som mala taký starší kočík 4-kombináciu - predala mi ho kolegyňa. Niečo podobné ako Dema, len starší typ. Asi si ho nechám, lebo je priestranný a v zime sa do neho bez problémov zmestí aj 8 mesačné bábo aj s fusakom, a potom na 1/2 roka sa mi neoplatí kupovať nový. Dám len vymeniť poťah, aby trochu lepšie vyzeral. A potom skúsim kúpiť športový. S tými jahodami ste mi narobili chúťky. Ozaj, viete čo som sa na www.lady.sk dozvedela? Že by sme nemali jesť grepy, lebo vraj obsahujú chinín. Počuli ste o tom niečo? Ja som bola totálne prekvapená, keď som to čítala. Ozaj, s tým sladkým by mohla byť pravda. Wink Tak ako som prvé týždne nemohla vidieť sladkosti, tak mám teraz na ne chuť. A vôbec, dnes mám chuť na samé nezdravé potraviny. Pred chvíľou som si dala koliesko domácej šunky. Nemala by som ju jesť, lebo je údená a navyše surová, ale čo už, keď mám na ňu chuť?

 

03.04.2006 18:01

Danuš

Zlatka, info mi dali v sociálnej poisťovni v ZA ( tá je iba jedna v regióne ). Tam majú na starosti materské dávky a aj nemocenské poistenie. A k tým jedlám. Ja mám stále nevoľnosti, takže jem len to na čo mám chuť a čo nevyvrátim. Cez víkend mi hrozne pomohol pohár nealkoholického piva Shocked a odvtedy mi je citeľne lepšie :D . Takže ja jem všetko, čo mi pomôže sa cítiť lepšie.

 

03.04.2006 19:48

sonka

Ahoj kočky, pár dní som sa s mangelom ventilovala na chate v prírode, tak som tu nebola. Mám sa fajn a zle mi je tak primerane, asi ako v 14 TT. Budúci týžden mám poradňu, UTZ aj AFP testy, tak aspoň niečo sa bude diať. Mam1 - ja som z KE, ale veľmi som sa o nejaké tehu aktivity nezaujímala, pretože som na rizikovom, mám ležať, obmedzovať pohyb, takže na cvičenie a plávanie asi budem musieť zabudnúť. Bola som dnes v nákupnom centre, lebo už neoblečiem žiadne nohavice ale v tej tehu mode čo je u nás som si nijako nevedela nič vybrať, proste všetko mi pripadalo otrasné, tak mi krajčírka navrhla, že si mám niečo kúpiť väčšie v kenvele alebo terannove a ona mi nechá len pás a zbytok nohavíc upraví. Čo vy na takéto riešenie oblečenia?

 

03.04.2006 21:08

HanaG

, v tej poisťovni Ti to poveddali zle. Lebo Ty musíš byť poistená za posledné 2 roky 270 dní a to nemusíš byť v kuse. Takže keď Ti chýba tých 20 dní, tak si ich doplať a spolu Ti to potom vyjde. Ono možno by bolo najlepšie, keby si sa proforma zamestnala. Spomínala si, že Tvoj manžel je podnikateľ, nemohol by Ťa on na 1 mesiac pred pôrodom zamestnať? Napr. na 3 mesiace, ale Ty po mesiaci nastúpiš na MD. Potom by sa Ti materská rátala tuším zo súčtu tých Tvojich príjmov. Kdesi som tu čítala, že jedna kočka si tiež doplácala 1 mesiac, 1000 Sk a potom jej vyrátali materskú 12000 mesačne. Moja skúsenosť s "odborníčkami" v sociálnej poisťovni je otrasná. Keď sestra nastupovala do MD do roboty (synovec mal 1 rok) tak naša mzdárka tam bola 3x, čo nevedeli, ako ju majú prihlásiť. Oni jej totižto chceli zobrať rodičovský, lebo už robí. Ale, že dá sa to poberať súčasne aj s platom, keď malý nemá 3 roky a je u babky o tom nevedeli. Exclamation

 

03.04.2006 21:37

Danuš

, aj ja mám pocit, že mi povedali v sociálnej poisťovni blbosť. Manžel ma nemôže zamestnať, lebo ja pracujem v štátnej správe ( sektor, ktorý patrí pod ministerstvo finacií ). Zamestnaci štátnej správy nesmú podnikať, či mať akýkoľvek iný príjem Rolling Eyes . Je to v zozpore zo zákonom. A vrátiť sa teraz tehotná na pár mesiacov do práce ? To by sa mojim nadriadeným určite nepáčilo a aj ja sa cítim stále mizerne a to mi nestijí za to. Ale nadhodila som problém do právnej poradne tu na babetku a ešte do ďalších dvoch čo som našla na internete. Tak som zvedavá čo poradia. Niežeby som bola stoho total zúfalá, ak mi tú materskú nedajú, len človeka to naštve, že pracuje celé roky, odvádza dane a štát mi kôli nejakým 20 dňom odmieta platiť materskú Evil or Very Mad . A to som dokonca ešte ani podporu nebrala. To mám asi za to, že celé roky som len pracovala a platila odvody. No väčší problém mám teraz stále s tými nevoľnosťami, je večer a už mi je zas zle Crying or Very sad . Zajtra začínam 12 týždeň, tak by sa to už mohlo zlepšovať.

 

03.04.2006 22:19

Simeonka

Ahojte zienky, Danka klud....to sa urcite vyriesi - ved ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa navari Wink Teraz hlavne mysli na to malicke... My sme dnes stravili asi pol dna u koznej s Terezkou - odporucili nam ju prihlasit do hereckeho kruzku Laughing Zoskrabavali jej take bradavicky z noziciek a pri tom robila take cirkusy a serenady "vyspievala", ze mali z toho ozaj sou Laughing Takze som potom utekala domov za Gretkou a ani som nestihla navstivit ten sekac s teht.obleckom - skoda Crying or Very sad Ale zato som si kupila jahodky - Vami ospevovane - tak uz sa na ne zajtra tesime. Nemozem ich teraz rozbalit, lebo by som ich urcite vsetky pojedla a Terezka by mi to nikdy neodpustila. Ozaj, s tymi grepmi - v minulom tehotenstve som jedla na tony grepy - tak sa mi ziadali - a aj som to konzultovala s lekarkou a povedala, ze v pohode. To by som ich musela neviem ake mnozstvo za den zjest, aby ten chinin, co obsahuju nejako ublizil babatku. Inac aj ja som si dnes dohodla s kadernickou termin - v pondelok mi pride spravit melir, lebo tiez to mam vyrastene a zacinaju mi sem-tam presvitat sediny, tak musim rychlo farbit Embarassed S tymi kocikmi som na tom podobne ako Saska - tiez menim a vymienam, muz uz na to nema nervy, tak sa mi do toho nestara. Pri Terezke som mala 5 mes. hlboky, potom sme kupili PP Plico- ja som bola velmi spokojna. Byvali sme na sidlisku - tam toho terenu az tolko nebolo, do auta bol super skladny, lahky - cize som si vystacila aj sama, ci uz do schodov alebo autobusu. Potom som ho predala - a ked som otehotnela s Gretkou hned som kupila zase PP Plico - samo, ze som musela dokupit vanicku, aby bola mala na rovnom. Ta nam vydrzala tiez tych 5 mesiacov - potom sme ju dali do sportaku. Kedze sme sa prestahovali, tak mi dost zacali vadit tie male kolieska - tak som kupila Hocco (rakuska vyr.) Tajfun - vizera ako trojkolka, ale ma 4 kolesa - pre vacsiu stabilitu. Je uzasny, terenny, odpruzeny, velke kolesa (lahko sa daju dat dole), ale ohromne tazky a do auta a obchodu nemotorny. Tak mame aj ten peregac na nakupy a ked idem s malou autobusom, tak vacsinou beriem ten. Inac, novy som mala len Plico pri Terezke (vobec sa neoplati investovat do noveho), lebo daju sa teraz kupit aj na inzerat, ci zo sekacu dobre kociky. Aj zachovale, aj pekne - len treba trochu trpezlivosti. Tot moje skusenosti...ale uz zase spekulujem a pozeram a pokukujem po dalsich - no, ved este mame cas Wink Ozaj - my sme nedavno riesili otazku troch autosedaciek do auta....to bude zabava Shocked Dnes sme sa objednali aj ku zubarke cela rodinka (teda okrem Gretky - zatial Smile ), tak 26.4. tam nabehneme - dufam, ze mi este spravi aj druhu prevenciu do porodu. Ja uz som taka zvedava na to malinke - v utorok (az za tyzden) idem na utz, tak sa velmi tesim.... dufam, ze bude vsetko o.k a bude tam JEDEN krasny chrobacik - lebo dnes mi brucho nejako mimoriadne "narastlo" . Trci mi teda poriadne, tak si ho v sprche aspon vzdy pohladim, ked uz nanho nemyslim pocas dna Crying or Very sad Sasi, Ty by si asi mala lezkat, ked spinis - aj ked trochu - sak to sama vies, lenze viem aj to, ze to nejde. Ja som spinila pri oboch asi do 15-16 tyz., aj ked pri Gretke ovela menej. Pri prvom som tiez lezala v nemocke - potom doma, ale s Gretkou som to az take hrozne nemala, ale ked som zrovna spinila - utekala som k dr. nech mi pozrie, ci tam este je Laughing a ked bola, tak som normalne fungovala dalej, len Terezku som prestala nosit na rukach. No, rozpisala som sa moc-moc, tak radsej idem do hajan. Majte sa krasne a dobru nocku Laughing

 

03.04.2006 23:06

mirusK

ahojte, aj my už máme vybratý kočík, veľmi sa mi páči tvar a viem, ež je aj kvalitný - Steggi Praktik, lenže teraz vyrábajú už len Steggi Praktik Trio, tiež je pekný, ale tie farby, OTRAS!!!! Budem musieť dáko vyzistiť, či sa nedá vyrobiť podľa želania, ja nechcem taký tmavý kočík, chúďa dieťa Confused Dnes sme boli na večeri a potom sme šli so psom na prechádzku, náš hafán sa nejako ponáhľal, sme prišli domov, som ľahla do postele a na 2 hodiny ma nebolo Laughing , zajtra ak bude pekne, pôjdeme spolu zase všetci, strašne sa mi to ráta. K tomu melíru, som objednaná na 10.5., kaderníčka povedala, že melír neškodí, tiež som to aj čítala, škodia vraj trvalé . Dlho som nosila melír, teraz asi pol roka som bez, mám krátke vlasy, tak mi to ani nechýba, ale 10.6. ieme na svadbu švagrinke, tak chcem byť kočka Laughing ale mám problém, čo na seba????????? Ja vôbec netuším, aké budem mať bruško, tak to nechám týždeň-dva pred svadbou Dobrú noc, ahojte Wink

 

04.04.2006 04:46

andream

ahoj babenky, citam, ze nas je stale dost s nevolnostami, tak by som sa podelila o svoje pocity kazdy den riesim hlad - ked sa najem, tak mi bude zle (velmi zle, hned citim kyslo a napina ma) - dalsia myslienka, ale predsa musim jest a koncim vacsinou na zachode. musim uznat, ze posledne dni su lepsie, lebo som si nasla potraviny, kt. v sebe udrzim a mozno aj s tym zacinajucim 13 tyzdnom. to maju super maminy, kt. papaju, na co maju chut, ja papam to, co mam overene, ze v sebe udrzim, velmi obmedzeny jedalnicek - zeleninu, kt. som milovala nemozem ani citit a papam maso iba trosku opacene, ale tiez uplne male mnozstva, skoro ziadne ovocie - iba tie jahody - a tie by sme nemali kvoli alergii alebo postreku??? keby ste niekto vedeli s istotou, napiste. no ale ved maminy vydrzia, hlavne nech su babatka zdrave Smile pocula som, ze do tych sportovych kocikov, kt. sa nedaju uplne sklopit sa daju dokupit vanicky??? nemam vobec ziadne skusenosti s kocikmi, tak mozno je to od veci??? a je dobry sportovy kocik na zimu??? no a v mojej mudrej knizke som sa docita, ze farbenie vlasov je bezpecne, pretoze dnes uz niesu farby take agresivne a skodlive, ale zase napr. pisu, ze by sme vobec nemali malovat (steny), alebo sa zdrzovat v cerstvo vymalovanom, dokonca ani pouzivat vacsinu cistiacich prostriedkov, pretoze obsahuju prilis vela skodlivych chemikalii. ano AU si pochopila stravne, ale 29.4. ideme domov a este v zivote som sa tak domov netesila (chceli sme pockat prvy trimester a na vysledky) straaasne sa tesim domov. zajtra ma byt zase 28stupnov, ale aspon vzduch je sviezi. ja urcite nemam narok na matersku, ale tych 4200Sk, co si spominala je socialka alebo nejaky prispevok? je tam nejaka podmienka ako ich dostat? dakujem tak prajem vsetkym krasny den papap a+babo TP 15.10.2006

 

04.04.2006 07:29

mam1

Sonka, ja tak po tom cvičení pátram, všade píšu, že treba, ale osobne som presvedčená, že prechádzky mi urobia lepšie. A všetko s mierou. Tehotenstvo a pôrod je predsa najprirodzenejšia vec na svete :D :D :D . S tým kenvelom to nie je zlý nápad. Ja som tam minule okukovala, lenže už mám dosť velke brusko a už mi idú iba tepláky. Ale v tom tehotenskom obchodiku v optime som si kupila také tmavomodré rifle, s kapsou na boku. Majú tehotenský pás, tiež je riflový a vzadu je povoľovacia gumička. Sú veľmi fajn a skoro ich nedávam dole Wink

 

04.04.2006 08:11

Misica

Ahojte kamosky konecne som zae v robote, tak aj tu na piesku. S tym kenvelom sa mi to nezda ako najlepsi napad. Kedze sa pas nebude dat povolovat, budes si musiet zase kupovat nieco nove. Ja som si kupila tehotenske nohavice a aj jednu satovu suknu. V nej sa citim velmi dobre, ale zatial som ju mala len v nedelu v kostole, lebo v nej to uz velmi vidno. V skole to maskujem este stale pred studentami, ale aj tak to asi uz dlho nepojde. Dnes si asi povedia, ze som akosi privelmi pribrala, asi som sa rozozrala Smile Dala som si saty a sako. Aj ja milujem jahody. Uz si ich kupijem tri tyzdne. SU uzasne. Citala som si o alergiach z ovocia. Kedze napr ja mam alergiu na brezy, tak mam oficialne zakazane mnoho z obycajneho ovocia - napr jablka, slivky ale aj banany. Skrizena alergia je ohavnost. Ale tych zakazov je tak vela, ze ich proste ignorujem. O jahodach som citala, ze percento ludi, ktori su alergicki na jahody je pomerne nizke v porovnani s inymi ovociami. Ma to asi rovnaku pravdepodobnost ako alergia na paradajky. Grepy - ja som vedela, ze v teho sa nesmie jest nic horke. V zidovskej kuchyni sa tomu hovori horke byliny - petrzlen, chren... A grep tiez spada do tejto kategorie horkych potravin. Tak som ho povodne nejedla. Ale v mojej knizke pre tehulky grapy vrelo odporucaju a mne pomahaju na zaludok, tak ich teraz jem, asi tak dva za tyzden, to nie je tak vela. Dufam. A napr tiez nemame pit salviu - hoci inak je to typicky zenska bylina.

 

04.04.2006 09:47

Danuš

, tak taká Austrália by mi treaz bodla. 28 stupňov - to môžeme iba snívať Shocked . Nebojíš sa v tomto štádiu dlhého letu ? A ešte k otázke : tých 4200 je rodičovský príspevok, no veď uvidíš keď sa vrátiš na Slovensko. , to s tými troma autosedačkami v aute je fakt zaujímavé. Ale vraj do niektorých áut sa zmestia. Pozerala som v našom aute ( Ford Focus ) a tam by možno určitý užší typ sadačiak vošiel. Ale to by som sa bála, že po otvorení dverí niektoré vypadne. Žienky, u nás momentálne leje, tak idem drobcovi vymýšľať domáci program Wink . Dnes varím kelový prívarok, tak sa naň celkom teším. Je super, že už je v obchodoch viac čerstvej zeleniny a ovocia.

 

04.04.2006 09:59

Misica

Kelovy privarok! To by bolo jedlo Laughing !

 

04.04.2006 09:59

andream

ahoj danus, let som radsej nespominala, lebo mam pocit, ze sa aj tak uz dost stazujem, ale bude to zaujimave. no hlavne nech sme doma. a ten rodicovsky prispevok je jednorazovy? (hoci myslim, ze ani na ten nebudem mat narok) vobec nic som si este nezistovala, ale dnes sa citim nejak lepsie, tak mozno idem prebehnut internet. papapa

 

04.04.2006 10:15

nelly.p

, to fakt musí byť super, Austrália je moja vysnívaná krajina, ale to asi navždy aj zostane. Včera sa decká zo školy pýtali jednej mojej kolegyne na krúžku, či je pravda, že som tehotná. Nejaký môj skvelý kolega to musel "vyžvaniť". Sad Ale aj tak to už vraj dosť vidno, takže by na to prišli aj samé. Laughing Včera bolo krásne počasie :D , tak sme s manželom pobehali pár obchodov, lebo potrebujem sukňu na gumičku v páse a napokon sme jednu aj dostali. Nie v čínskom, ale tureckom, ale 550 Sk zase nie je najdrahšia. Smile Olivovej farby takmer po zem, stupňovito riasená z lesklého polyesteru a s podšívkou. Taká akurát na toto prechodné obdobie. A hlavne, je veľmi pohodlná. :D :D :D

 

04.04.2006 10:25

nelly.p

Ešte som zabudla k tomu melíru. Aj ja som objednaná ku kaderníčke, na zelený štvrtok, lebo moje vlasy boli farbené naposledy začiatkom januára (Palette Golden Apple), ale už sú príšerne odrastené. Crying or Very sad To s tými farbami na vlasy je riadny nezmysel, chodím na stránku www.edusan.sk a tam je o tom dosť príspevkov a vyjadrujú sa tam aj lekári. Takže kľudne sa, babuľky, dajte skrášliť ! :D

 

04.04.2006 10:38

Danuš

Baby, vy čo učíte v školách. To musí byť s tými žiakmi sranda. Ešte teraz si spomínam na strednej sme mali tehotnu triednu. Celá trieda sme o ničom inom nehovorili, len či je tehotná, alebo nie a či sa nám to zdá... Každučký deň sme ju všetci pozorovali Wink Wink . Teraz, keď si na to spomeniem, tak mi to príde také smiešne Laughing .

 

04.04.2006 10:44

Misica

Mne to nie je az take smiesne. Laughing Este som si neobliekla tehotenske veci do skoly, lebo v nich je to uz uplne jasne. Neviem preco vlastne mam z toho taky problem, inak som na to hrda a tesim sa z toho a tak, ale pred tymi studentami.... Su len o trochu mladsi ako ja, niektori vlastne ani nie su mladsi. Niektori to uz ale vedia, lebo som ich musela odmietnut na konzultovanie diplomovky. Na buduci semester ma bude zaujimat nieco celkom ine ako ich diplomovka. Confused

 

04.04.2006 10:52

Jarula

Ahojte maminy! Tak už som prišla z poradne. Urobili mi všetky merania, odbery krvi aj cytológiu z krčka maternice. Dostala som už aj knižku, tak sa vytešujem. Lekár mi povedal, že sa nachádzam v 8 tt, no ja som si myslela, že je to o dva týždne viac. No nevadí. Hlavne, že je všetko v poriadku. Na budúcu poradňu pôjdem aj na UZV.

 

04.04.2006 12:12

andream

tak to by si sa mala prist pozriet, fakt super krajinka - cely rok slniecko, more, mili ludia, vsetci v dobrej nalade, ale strasne daleko a mna teraz len domov taha. a+brusko

 

04.04.2006 13:20

Saša

Baby ale ste sa rozkecali Smile Tak - Rodicovsky prispevok Andy dostanes, ale az po narodeni dietata. Kazdy mesiac 4200 Sk. Aj prispevok pri narodeni dostanes - to je teraz tusim tiez 4000SK - ten je jednorazovy. Ja som totiz pri Tee akurat skoncila VS a o dva mesiace som mala termin. Tak som si na tie dva mesiace sama zaplatila nemocenske ci zdravotne poistenie a narodenim dietata uz za mna znovu platil stat. Teraz mam otvorenu zivnost, ale asi si na matersku neuplatnim narok - ani neviem ci sa to pri zivnosti oplaca. Skor budem zase na tych 4200 Sk - cize na rodicovskom prispevku od narodenia babetka. Teraz mam prechodove obdobie cca jeden mesiac - lebo RD mi konci 17. augusta a termin mam 2.10. Andrea - a zostanete uz na Slovensku? Alebo sa vracias naspat? Prave som zjedla tanier hraskovej polievky s vajcovymi haluskami - moja oblubena. Rozmyslam nad druhym chodom - mame v mraziaku nejake tvarohove gulky, ale nemam specialne na sladke chut. Skor mam stale chut na ovocie. Dnes som si bola kupit v lekarni Calibrum na druhy a treti trimester. Som zvedava ako ho budem znasat, lebo Femibion som musela vysadit - vadil mi vysoky obsah zeleza. Tu je ho menej, tak snad. Vcera sme z Terezkou "vysadili" zeruchu - nenormalne sa na nu tesim - ja neviem preco, lebo uz som to nejedla sto rokov a teraz slintam pri pomysleni na chlieb s maslom a zeruchou - krvny obraz som mala ok, tak neviem co mi chyba. Simi - s tym lezanim je to cudne. Vlastne som lezala skoro dva mesiace bez pohnutia Smile....a teraz mi uz doktor povedal ze pomaly sa prechadzat mozem, nic nemam nosit atd.. To dodrzujem - davam si pozor aj na rozlozenie mojich sil do celeho dna. Ale vcera som spinila nad ranom a potom cely den nic. Dnes zatial tiez nie. Ale citim trochu postranne bolesti - vajecniky....take slabucke menzesove bolesti. Takze to zvrhavam na opakujuci sa cyklus.....neviem dokedy si moje telo konecne bude zvykat na to ze je tehotne Smile Dnes sme boli v nasom centre - mali sme doobeda Krestansku besiedku pre deticky. Je to hrozne mile - na konci vzdy nieco vyrobime - teraz sme vyrobili ovecku z kartonu a vatou sme ju oblepili....perfektna velkonocna dekoracia. Potom sme mali anglinu pre deti, takze bohaty program. A to nas poobede caka este divadlo - zabudla som teraz tu temu - nieco s ockovanim, ale keby ste videli toho chalana, ktory to divadlo robi! Fakt hrozny fesak - my mamicky sa vzdy na neho tesime Embarassed, samozrejme preto ze je taky super k detom atd. Wink Aha este s tymi vecami - doporucujem vyskusam letne veci - napriklad mne mnohe sukne, ktore boli take natahovacie - boli pohodlne cele leto - a to som rodila v auguste. Nohavice mi neboli, ale do sukni a siat som sa v pohode vpratala. Takze teraz si tiez mozno len kupim taku suknu - teraz sa nosia take tie akoby indianske s volnou gumickou a budem ju nosit aj potom. Aj tuniky som minule zazrela, ked som isla okolo cinanov - a teda celkom pekne...

 

04.04.2006 14:42

andream

ahoj sasi, to by bolo super s tym prispevkom, ja som sa zmierila s tym, ze nebudeme mat na nic narok. trochu divne, ze nic neplatis a mas na nieco narok, vacsinou som sa stretla so situaciou, ze platis a nakoniec ti povedia, ze narok nemas na nic. urcite chceme zostat aspon na zaciatok doma, ale potom zase niekam vyrazime, radi by sme ale zostali niekde blizsie a keby to neslo tak sa vratime, tu je fakt super. idem sa uz ulozit, dnes ma milo prekvapil moj zaludok, citim sa fain a o takomto case vascinou uz len stonam. inak aj ja niekedy citim podbrusok, trosku pichanie alebo nieco, nie je to silne, tak dufam, ze je to v poriadku a vobec sa cela sa tak kontrolujem, ale to je asi normalne. majte sa pekne a+brusko

 

04.04.2006 19:08

HanaG

Čaute maminy, tak ja sa hlásim z miesta, kde sa ani jedna v najbližšej dobe nechceme dostať a to z nemocnice. Ráno o pol tretej som dostala otrasné kŕče a zvracala som, tak sme volali pophotovosť a hneď ma sanitka zobrala s podozrením na slepé črevo. Ale v nemocnici ma dali radšej na gynekológiu, že keď som tehotná. Slepák sa nepotvrdil a vyzerá to na virózu. Včera ju dostal Jurko, tak mamina dnes volala deckej a tá povedala, že to mám nahlásiť aj v nemocnici, naj keď mám iné príznaky, že teraz je to tu u nás rozšírené. No v nemocnici mi povedali, že si ma tu pre istotu nechajú. Sad A "najlepšie" na všetkom je, že poobede ju dostala aj moja mamina. Ja sa tu za ten týždeň asi zbláznim, strava otras, posteľ ešte horšia. Jediné plus je, že som videla malinké a doktor na sone bol fakt super. Inak je všetko o.k. Proti kŕčom v bruchu dostávam otrasne štiplavé injekcie. Muž mi doniesol NB, aby som nebola celkom odrezaná od sveta, tak aspoň budem surfovať cez deň. Ale už sa ozvali aj z roboty a naposielali mi, čo mám všetko vybaviť, aby som náhodou nevyšla z cviku. Babulky tak si užívajte jarné prechádzky a domácu stravu. Razz Držte sa !

 

04.04.2006 19:55

mirusK

drž sa a rýchlo sa uzdrav !!!!! Ja dúfam, že môjho kašla a nádchy sa nevykľuje nič horšie. Voľáko mi prestáva chutiť ovocie, to preto lebo by som ho mala Confused Môžem si dávať kvapky do nosa? používam detský Olynth, ahojte Cool

 

04.04.2006 20:05

Saša

Ahoj Hani - velmi na teba myslim....hlavne nech ti je rychlo dobre! To je ale pech....najprv nevolnosti a potom este aj crevna chripka Sad. Super ze babo je v poriadku - to je hlavne Smile Mirus - kvapky mozes jedine Pinosol a potom Sterimar, alebo Marplus, ale tieto dva su iba zvlhcovace. Mozes si kupit tabletky alebo sirup Sinupret - to ti uvolni nos a pomaha aj hlienom v prieduskach - liecte sa babizne!

 

04.04.2006 21:38

mirusK

Saška ďakujem, radšej som si ich nechcela dávať, som si povedala, že sa vás spýtam Smile , no možno si ich ani nebudem kupovať, túto noc som síce dýchala iba jednou dierkou, ale predsa, ak sa mi to zhorší, čo dúfam už nie, pôjem na nákupy do lekárne, a to som si už myslela, že ked sa oteplí, budem mať od nádchy svätý pokoj, keďže mám alergiu na chlad Mad

 

04.04.2006 22:30

Simeonka

Ahojte babule, Hanka myslim na Teba - rychlo sa vyliec a uzi si to lezkanie.... aspon nieco malo pozitivne v tej negativnej situacii Wink Andrejka, aj ja sa pripajam k Danke a potichucky zavidim tych 28 stupnov. Neviem, neviem, ale asi fakt je nejaka viroza vo vzduchu - dnes sa Gretka rano zobudila so spolikom. Chudiatko malicke - tecie jej ako z vodovodu, ocicka ma take sklenene a cele cervene - esteze nema velmi zvysenu teplotu Wink A k tomu vsetkemu si este dnes rozrazila pusinku - zvonku aj zvnutra - to asi od zubkov. Tak sme sa cely den nosili, maznuskali a tulkali a spinkali - teda Gretka. Len co som nachvilocku zavrela oci, uz bola hore... tak neviem, co tu este robim Laughing Dnes sa mi ozvala kocka, s ktorou sme spolu rodili, aj boli spolu na izbe, ze maju novinku Laughing Budu mat surodenca - tak som ju v tom nenechala samu a ked Panbozko da, tak budem zase spolu rodit....hoci ona je tusim v deviatom tyzdni a my v jedenastom Laughing Idem uz teda spat, uvidim ako na tom bude Gretka v noci - dufam, ze dobre. Dobru noc....

 

05.04.2006 07:33

andream

ahoj babenky, prajem, aby si sa co najskor dostala domov, tak som sa zlakla, ked som si to citala, ale hlavne, ze babo je v poriadku. vidim, ze po chripkovej epidemii vam prislo obdobie crevnych viroz. jeden chalan tiez pisal, ze je v nemocnici, ale on spominal nejaku cinu, tak neviem. u nas bolo dnes 29stupnov, aj sme rozmyslali, ze sa pojdeme okupat, voda ma 24 ale posledne sa mi po kupani zdalo, ze ma pobolieva brusko, tak som uz asi 3 tyzdne nebola. zajtra sa ma zase ochladit, tak ma to aspon nebude lakat. dnes sme sa celkom dobre strapnovali vylepovanim plagatikov, co vsetko predavame. mame cely zariadeny byt a auto, a 3 tyzdne na to, aby sme sa vsetkeho zbavili. podvedome sa domnievam, ze sa nam to uz asi nepodari, ale aspon skusime, aj tak su to vsetko take sekacove veci, ale peniaze by sa nam zisli. no a este som dnes skusala po dlhom case zjest nieco kombinovane, manzel urobil francuzske zemiaky a ja som bola uz dost dlho iba na suchom mase baz priloh, tak dufam, ze moj zaludok to rozchodi. boli strasne dobre, ale naposledy, ked som jedla varene z viacerych surovin som skoncila na pohotovosti s infuzkou. tak tolko noviniek u nas papapa a+babo

 

05.04.2006 09:42

HanaG

Ahojte maminy, vďaka, že ne mňa/nás myslíte. Razz Dnes sa cítim podstatne lepšie a napodiv som aj do rána celkom dobre spala. Akurát som sa stihla riadne rozčúliť nad otrasnými postupmi v zdravotníctve. V 2004 mi robili odber na krvnú skupinu a poslali to na hematológiu, čo je budova vedľa kde ležím. Moja doktorka požiadali o odpis, ktorý jej doteraz neposlali (čo je mesiac ! ), nemocnica si to vyžiadať nemôže !!!! lebo, že patrím pod obvodnú doktorku. Takže moja gynekologička to musí pýtať z nemocnice a znovu mi to poslať do nemocnice, len do vedľajšej budovy ! no nie je to na hlavu postavené? A pokiaľ to tu nebudem mať, nemôžem ísť domov. Tak si to naháňam, lebo už chcem ísť domov. Idem teraz trošku porobiť robotu a potom pôjdem poobzerať kočíky na nete. Zlatka, vďaka za linky.

 

05.04.2006 10:06

kocik

Misica

Ahojte. napisala som do kociky sk aby mi odporusili kocik podla mojich kriterii. Odporucili mi kocik znacky boomerang. Nemate ho nahodou niektora? Nemate s nim skusenosti?

 

05.04.2006 10:18

Danuš

Hani, držím palce, aby si bola čo najskôr doma. Keď píšeš o tej krvi, ja mám zážitok z pôrodu. Vo svojich 29 rokoch som sa dozvedela, že mám akúsi špeciálnu krv Shocked . Keď sa mal Marek narodiť, robili mi v pôrodnici predoperačné vyšetrenia a zistili, že pri transfúzii musí mať krv rovnakú teplotu ako moje telo Shocked . Deň po pôrode prišla za mnou lekárka z hematológie a toto mi ozmámila a vystavila poukaz, ktorý musím stále nosiť pri sebe pre prípad transfúzie. Ešteže sa mi dovtedy nič akútne nestalo ( napr. nejaká autonehoda ), vraj je to veľmi nebezpečné ak to nedodržia. Zírala som ako puk na tú lekárku Shocked . No, aspoň som sa vďaka pôrodu niečo nové o sebe dozvedela. Saška, ako to robíš s malou, keď si s ňou celý deň? Myslím, či ju vôbec nedvíhaš a tak. Ja si neviem pomôcť s Marekom, vždy ho potrebujem niekam vyložiť, vybrať, naložiť (napr. do hojdačky na dvore, z preliezky atď ). A takých 13 kg dá zabrať a keď nie je nikto nablízku Rolling Eyes . Fakt si neviem niekedy poradiť, aby som sa s takou váhou nenaťahovala Crying or Very sad .

 

05.04.2006 10:25

Danuš

Ešte k tým kočíkom. Čitali ste už aprílovú Mama a ja ? Mne sa páči kočík Graco zo strany 19. Škoda, že neplánujem nový kočík, po Marekovi mám kočík v super stave a spoľahlivý. Takže sa iba kochám na obrázkoch Wink . Inak večer sa si čítala z tohto čísla o Prenatálnej komunikácii. Veľmi zaujímavé. Na a samozrejme som si poplakala nad rubrikou Vaše listy. Hlavne nad príbehom, čo píše ten otecko. No, hormóny si so mnou asi fakt zahrávajú Wink .

 

05.04.2006 10:33

Saša

Ahojte - Danuš - ja som malu naucila dost velkej samostatnosti. Teraz to bolo z donutenia. Do auta vlezie sama...na hojdacku ju davam len na taku, kde ju nemusim vysoko dvihat a len sa zapriem a zozadu ju chytim a vlastne akousi pakou vytiahnem. Ani do stolicky ju uz nedavam....Na ruky ju vobec neberiem a chodime len na kratke trasy. Ona sa totiz doteraz este rada vyvazala v kociku, tak sme jej to pomaly uz obmedzili na minimum....aby potom nebol problem s dvomi detmi. Smile Ale celkovo sa snazim byt na nu prisnejsia, aby si uz doslednejsie trebars upratovala po sebe veci atd. Aby bola samostatna, lebo ked ju zacnem drilovat potom ked sa male narodi a budem mat stres, tak bude zbytocne ziarlit. To asi bude aj tak, len nechcem aby si myslela ze musi nieco kvoli babetku. Dnes mam inak otrasnu naladu - zase som rano spinila, boli ma hlava a vsetko ma stve. Rano muz, potom pocasie, atd. Smile. Hormony..... Rolling Eyes

 

05.04.2006 10:51

Danuš

Saška, chlapci sú asi v samostatnosti pozadu ( no chlapi Rolling Eyes ). S Marekom je to fakt niekedy hrozné ( niekedy keď vybehnem z izby čakám, či sa nebude náhodou hojdať na lustri, keď sa vrátim Wink ). To ma celkom povzbudilo, že nie som sama z hroznými náladami Wink . Manželíkovi asi tiež leziem poriadne na nervy. Teraz bude dva dni mimo, tak si aspoň odo mňa oddýchne. Keď som čakala Mareka to so mnou tak nemávalo. Teraz to asi bude aj tým, že som už tretí rok doma. V práci predsa len človek príde na iné myšlienky. Niekedy mám pocit, že doma len čakám, kedy mi bude zas zle a do toho ten každodenný stereotyp Rolling Eyes , neposlušné dieťa Crying or Very sad atď...

 

05.04.2006 11:06

Danuš

Strašne rozosmial článok, čo som čítala tu na bábetku Laughing : http://www.bleskovky.sk/cl/10191/107789/Budte-Supermatka-(a-potom-si-to-hodte.)

 

05.04.2006 11:11

HanaG

Kočky, veď keď Vás čosi vytáča a tak tak to sem kľudne napíšte, vy sa vyrozprávate a bude Vám ľahšie. A kto nechce nemusí to čítať. Veď sme tú na to, aby sme si pomáhali Razz mohli sa navzájom posťažovať a možno aj poradiť. Babule, ja sa tu tak príšerne nudím Sad

 

05.04.2006 11:23

Anonymous

ahoj baby Smile ste ma normalne nakazili tymi kocikmi. ja som este nic nepozerala,nechavala som si to az na leto. ale po vasej diskusii mi to nedalo a pootvarala som nejake stranky. a idem sa vas opytat pragmaticku otazku. ako je to s realnym vyuzitim kocika v zime? kedze cakame oktobrove babatka. pocula som,ze kocikom zlyhavaju na snehu kolieska a netocia sa. tak naozaj neviem,co vybrat,aby mi to do marca nestalo v pivnici Rolling Eyes uvazujem o dvojkombinacii,ale co ak ten hlboky v zime naozaj nevyuzijem?

 

05.04.2006 11:32

Danuš

Hani, ja by som aj napísala, čo ma vytáča. Keď ja ani neviem čo Wink . To su fakt asi tie tehotenské hormóny. Takže ma vytáčajú aj veci, čo bežne nie. Kaťa, ja mám kočík po Marekovi, vozila som ho v zime, aj v lete. Má nafukovacie kolieska a tie sú vhodné do každého terénu. Veľký výber kočíkov majú (predpokladám, že poznáš ZA ) v KAMA. Prv bolo sídlo na tej ulici ako je Santa Mária, teraz sa presťahovali oproti. Kočíky sú na poschodí.

 

05.04.2006 11:45

Simeonka

Danka, dakujem veeeelmi pekne za ten clanok.... Laughing Laughing Vyborne som sa pobavila a nasmiala - celkom mi to zlepsilo naladu.... Mate pravdu s tymi hormonami - vcera som na muza vrcala, od kedy prisiel z prace, no ale co? Ked sa citi ako taky Tarzan Laughing Kaťa, my sme prave kvoli kolieskam kupili druhy kocik na zimu, velke terenne a nemas problem ani v Tatrach....tam sme si to odskusali hned po Novom roku a nebolo tam malo snehu. Len potom cestovanie s takym kolosom je narocnejsie, ale co uz.... No, Gretka sa zobudila, idem za nou....

 

05.04.2006 12:24

Anonymous

takze vravite,ze postacia nafukovacie kolieska a ide to aj po snehu? ja mam peugeot 307 a drahy renault megane kombi,takze co sa tyka velkosti kocika a jeho prepravy,toho sa neobavam. obe auta maju velke kufre Smile a co vravite na trojkolky? nasla som jednu zaujimavu na ceskom trhu,aj cenu ma prijatelnu. predsa len,celkom sa to pri tej detskej vybave nazbiera.. Rolling Eyes http://aablueone.vltava2000.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=FenixF3

 

05.04.2006 13:01

zlatat

Ahojte babulky, aj ja som sa zľakla, čo sa stalo, že si v nemocnici, ale som rada, že je malinké v poriadku. Hlavne aby si sa rýchlo uzdravila. Ani som nevedela, že je také čosi vo vzduchu. , a napísali mi, že keď sa odmontujú kolieska, tak má v zloženom stave rozmery: 50x80x36 cm, no a to by nám do našich veteránov vošlo. Takže ak si dokúpiš vaničku, tak ho môžeš použiť od narodenia. Teraz ho majú v akcii, tak som zvedavá, koľko bude stáť niekedy v lete a či ho vôbec budú mať. Ale dúfam, že áno, lebo je to novinka roku 2006. Už som ho aj mužíčkovi ukázala, no keď som mu povedala cenu, len sa chytil za hlavu. A to v porovnaní s inými kočíkmi nie je až tak príšerne drahý. Len mi trochu vadí, že nemá preklápaciu rúčku, len výškovo nastaviteľnú. Ale asi si veľmi nebudem môcť vyberať, keď už máme také auto. Ináč čo sa týka tých kočíkov, ja som aj s malými kolieskami vedela chodiť po snehu, ale pred 3 rokmi u nás toho snehu veľa nebolo. Ale keď som musela ísť po zablatenej ceste, tak som s kočíkom po pár metroch nemohla ani pohnúť. Tak sa mi to blato nabalilo na kolieska, že mi ich úplne zablokovalo. No musím uznať, že ak bolo viac snehu, tak už to bol problém. Hlboký máme s väčšími kolieskami, ale nie sú to tie nafukovacie, ale aj v nich to šlo celkom schopne po snehu. Nepamätám sa, ktorá z vás písala, že mala Demu a tiež museli dávať dole kolesá, aby sa zmestila do auta. Dalo sa to zvládať, aj keď si išla sama autom? Ešte k tomu Bumerangu: Ja s ním osobne nemám skúsenosti, ale má ho manželova sesternica a nepočula som ju, že by sa sťažovala. Len keď som ho videla, zdalo sa mi, že má dosť malú vaničku, a dosť tvrdé pérovanie. Ale jej to nevadilo, lebo má drobca, ktorý nieje taký vysoký ako môj. , aj ja by som brala to teplo. Už aby aj my sme mali leto. Len nie také ako vlani.

 

05.04.2006 13:05

misica

Anonymous

Ahojte, ja mam upchate dutiny uz treti tyzden, ale kym ako tak dycham tak to proste neriesim. Podkladam si vankuse, aby som v noci lepsie dychala, ked mi to zapuchne pri lezani, tak sa poprechadzam a naopak, pomaha to. Stale si hvorim, ze kym je babatko vpohe, aj aj to vydrzim. Wink drzim nam palce aby to coskor preslo. Dnes som si prvykrat obliekla tehotenske veci do prace!! Hura! Laughing A po dvoch mesiacoch som zjedla brokolicu a ani mi nie je zle. Calibrum baby beriem aj ja, nie je mi z neho zle,a to byvam na obsah zeleza velmi citliva, tak sa neboj a pokjne ho vezmi. Smile) Mal som dnes strasnu naladu, ale idem teraz na pracovnu schodzku mimo budovu, aspon sa prejdem. myslim, ze to je kombinacia hormonov a vybochov na slnku, aspon doma tomu tak hovorime. Wink

 

05.04.2006 14:14

HanaG

Zlatka, s tým dávaním kolesok dolu to šlo v pohode, malého sme dali to autosedačky, zapásali a potom sa robilo s kočíkom. Boli tam také spružinky, ktoré sa stlačili a koleso sa potiahlo a bolo dolu. a naspäť sa muselo poriadne zatlačiť, bolo treba počuť ako puklo. Raz sme si na to pozor nedali, tak nám potom vypadlo. Pre mňa je prehadzovateľná rúčka na kočíku jedna z podmienok, sestra ju teraz na Peg Peregu nemala a dosť nadávala. Hlavne, keď jej svietilo slnko do kočíka alebo fúkal vietor. Potom chcem veľké nafukovacie kolieska, čo najväčšiu plochu na ležanie, a aby nebol moc ťažký. A hlavne si treba každý kočík v predajni vyskúšať, netreba sa nechať odbiť predavačom. Jedna moja kolegyňa bola vyberať kočík a keď si ho chcela pohrkať, že ako pruží, tak jej predavač povedal, že sa toho nemá dotýkať a má vyberať len očami. No ja by som sa v momente otočila na opätku a odišla a rozhodne viac do takého obchodu nevstúpila.