1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Január 2005

31.01.2006 10:46

Január 2005

Sandi

Ahojte všetky maminy!!! Je tu nejaká z Vás,ktorej sa narodilo bábo v januári 2005?Ja sa tu obzerám na fórume a je tu téma"bábetká narodené I.stvrtrok 2005" a nie je tam ziadne z januára 2005 Crying or Very sad .Maminy ozvite sa!My sme sa narodili 1.1.2005,vyšlo to úplne náhodou,keďže termín sme mali až 5.1.2005.Čiže to bolo rýchle a nečakané a o to to bolo krajšie.Takže môj malý Zorko má už po prvej velkej narodeninovej oslave Laughing Ubieha to hrozne rýchlo! Momentálne už čakáme na krajšie počasie,teraz sme väčšinou vnútri a nie je to nič moc.Ešteže nám pred pár dňami nainštalovali internet Razz Konečne mi troška ubehne čas!Ozývajte sa!Všetkým želám pekný zvyšok dňa!

 

01.02.2006 22:18

MARCELA SUCHÁ

ahoj Sandi volam sa Marcela a tiez mam babatko narodene v jan.2005 konkretne 27.1 vola sa Adrián a je to moj druhy syncek.Velmi ich oboch lubim a momentalne hladam nejaku dovolenku na leto.Neviem sa rozhodnut ci Slovensko alebo k moru.Starsi vola sa Dávid nastupil v septembri do skolky a dost casto ma nadchu tak preto uvazujem more.Pekny zvysok vecera.

 

02.02.2006 10:34

Sandi

Ahoj Marcelka! Malý mi práve zaspinkal,tak sa tu troška obzerám.Potešil ma tvoj príspevok!Kolko Ti prespí Adrianko počas dňa?Zorko nám zaspí vždy doobeda na takú hodinku,dve a poobede ako kedy na takú hodinku.Čo sme velmi radi je,že nám prespí celú noc.Čo sa týka tej dovolenky,ja by som Ti poradila ísť k moru.My sme boli vlani v Chorvátsku a boli sme nadmieru spokojní.Morský,vlhký vzduch je to najlepšie čo sa dá detičkám poskytnúť.Napr.náš Zorko mal ekzémik a rád sa člapotal v morskej vode,ktorú sme mu dávali do bazénika.Ekzémik mu hneď zmizol a dodnes nemal žiadny.A to sa mu predtým vždy po preliečení vrátil.Potvrdili mi to už mnohé mamičky,ako pomáha morský vzduch a voda.Pa,pa

 

02.02.2006 10:48

MARCELA SUCHÁ

Ahoj Sandi Adko tiez pred chvilou zaspal spi okolo 9.00-10.00h.ako kedy ked mam Davidka v skolke tak ma iny rezim ako ked sme vsetci doma.doobeda spi 30min.az1hod a poobede okolo 13.00 tiez okolo 1hod.Vecer ide spat okolo 20.30a spi do cca 7.00h cez vikend aj dlhsie.Dnes mi zaspal az teraz ale priblizne je to rovnake.Boli ste minuly rok s malym a moj manzel ma strach ist tohto roku k moru kvoli tomu ze je este maly.Ja by som sla aj teraz keby bolo na mne.Si zamestnana?Kedy planujes nastup ak ano?Ja by som chcela ostat aspon do 2,5r.Pri Davidkovi som robila od polroka ale len na 4h ked prisiel manzel s roboty potom som nastupila ked mal 2,5 a je to tak super.Do skolky som ho dala az teraz lebo ide v sept.do skoly a kazdy vravi ze je dobre ist do skolky pred skolou.Adka by som tiez tak chcela ale neviem dufam ze moja mamina mi pomoze tak ako s Davidkom. Zatial sa maj ahoj

 

02.02.2006 11:16

Sandi

Ahoj! Poviem Ti,že náš Zorko mal pol rok keď sme boli na dovolenke a boli tam aj menšie detičky.Vôbec sa neni čoho báť.Ináč aj môj manžel mal strach,ale tam mu potom už opadol.Naozaj bolo super!Som zamestananá a veruže zatial netuším,kedy nastúpim do práce.Moja mama mi nevie len tak pomôcť,z dôvodu že býva 30-40 km od nás a svokra býva síce bližšie,ale ona sa stará o starú babku.Takže mám to dosť náročné.Časom uvidíme.Ale chcela by som ostať do tých jeho 3 rokov.Nech si ho užijem čo najviac.A ako Ti znáša Davidko škôlku?Nie je chorlavejší?Kedy sa Ti odučil od plienok?Zatial pa!

 

02.02.2006 16:01

Anonymous

Davidko prvy den v skolke velmi plakal ucitelka mi povedala ze mu bude trvat dlhsie kym si zvykne,lebo vidiet ze bol len s babkou .Ale s placom sme chodili len 3dni a potom dobre.Vies ze najradsej by bol doma,prirovnavam to s mojou robotou tiez sa mi nebude chciet ist s domu.Mozne aj preto dlhsie neplakal lebo ho na obed vyberam,ze nespi vo skolke.Mal 2r aj3mesiace,ked sa zacal pytat.Moja mamina stale hovorila ze na vine su pampersky ze mi uz davno sme vedeli.Ja si zasa myslim ze vsetko ma svoj cas.Adko zatial ani raz nesedel na nocniku a to som si povedala ze po roku pojde.Davidko co sa tyka chorob nieje na tom az tak katastrofalne,ale nadchy a kasel je skoro kazdy mesiac.Hlavne teraz ked je sneh,ked pridem pre neho mas vidiet ake ma mokre oblecenie.Oni chodia na dvor tam sa spustaju na klzakoch su spoteny,oteplovaky mokre na ne si da mikinu v skrinke, aj ked vysvetlis nech nie ale to su deti a potom chory.Aky si mala porod ja prvy cisarsky bol ovela lepsi ako ten s Adkom.Adka som rodila spontanne velmi tazko nakoniec mu museli pomoct zvonom.Vazil 3750meral54cm.Davidko 4000a50cm.Ale uz som nato zabudla.Je to radost nie?PA

 

02.02.2006 16:19

Sandi

Ahoj!Ja si tiež myslím,že s tým nočníkom je to u každého dieťatka inak.Moja známa má synčeka,ktorý podobne ako dnes skoro všetky deti nosil pampersky a na nočník sa začal pýtať ako ročný.Ani ja som ešte vôbec neskúšala sadnúť Zorka na nočník.Všetko má svoj čas.Ja som rodila v Topolčanoch do vody a bola som celkom spokojná.Bolo cítiť ako tá teplá voda uvolňuje svalstvo.Celý pôrod trval také dve,tri hodinky a velmi mi pomáhali.I keď jasné bez pôrodných bolestí sa to nezaobíde,ale pre porovnanie s ostatnými mamičkami,ktoré rodili na sucho je isté,že pôrod do vody je menej bolestivý.A to mnohé mamičky porodia bábo do vody bez jediného stehu.Mňa malý dosť natrhol,ale dalo sa to vydržať.Vážil 3350 g a meral 50 cm.Aký je teraz Adko velký? Zorko má 12,5 kg a meria 86 cm.Veruže ma aj dosť často bolieva chrbtica.Zatial pa.

 

02.02.2006 16:41

MARCELA SUCHÁ

S Adkom som mala ist 11.1na rocnu ale este sme neboli lebo bol nachladeny teraz som ja a pockam kym budeme vsetci lebo moze znova odo mna ochoriet.S Davidkom v marci ideme na 6rocnu tak asi naraz dam oboch zaockovat.Naposledy som bola v poradni v polke decombra a vazil 11350g 80cm.Zorko Ti uz chodi sam?My este nie okolo nabytku v ohradke ide aj trocha za rucky ale este sa nepusti.

 

02.02.2006 17:03

Sandi

Zorko chodí sám už od decembra.Teraz už ani nechodí len uteká,lieta a na všetko by vyliezal.Aj teraz tu okolo mňa krúži.Odkedy začal chodiť je ovela kludnejší,konečne sa dostane všade kam si zaželá.Každú chvílu má prísť tatino domov,už sa aj teším.Nech si trocha oddýchnem.Pa

 

21.02.2006 22:15

MARCELA SUCHÁ

Ahoj Sandi,dlho sme sa nekontaktovali.minuly tyzden som bola v poradni,Adrian vazi 12500.g,neviem kolko meria ale urcite okolo85cm.Asi je velky ako Tvoj Zorko.Ockovali nas na rok.Bola som dost prekvapena ako dlho ho bolela nozicka.Este na stvrty den po ockovani ju mal citlivu.Dodnes ma hrcku.Rozhodli sme sa predsa pre Chorvatsko,uz mame aj termin a polku zaplatenu.Davidka som tiez dala zaockovat ale on dostal uz len DiTePer-ku.Lekarka mi hovorila ze 6rocne deti su po nej najviac bolave a ze nozka boli hned.Na prekvapenie-moje super to zvladol.Bala som sa ze ho budem musiet na druhy den nosit na rukach,ale chodil sam,i ked trocha krival.Som rada ze to mame za sebou.Vy co mate nove?Pekny vecer a dobru noc uz iste spite.

 

22.02.2006 09:36

Sandi

Ahoj! Už sme si mysleli,že si na nás zabudla... Sad Doma to máme dosť pestré.... Zorko dostal v piatok vysokú horúčku a nedarilo sa nám ju zraziť.Prišiel k nám domov lekár a keď mu zazrel hrdielko veru sa poriadne naplašil.Celé ho mal červené a mal tam už aj hnisavé čapy.Vieš si predstaviť,nechcel nám jesť ani piť.... Najhoršie to bolo také 2 dni,ale chvalabohu už mu antibiotiká zaberajú.Tešila som sa,že začína pekné počasie a toto....Aby nebolo toho málo,mne teraz v pondelok rezali v Bratislave ústa,mala som zastavenú slinnú žlazu(ani som netušila,že také niečo existuje) a vytvorila a mi tam cistička.No čo čert nechcel zasiahli mi cievku a namiesto dvoch štichov mám zašitú polku úst(zvnútra).Hrozne pomaly sa to hojí a strašne to bolí.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Tí Tvoji dvaja mládenci sú teda statoční Razz Zorka očkovali v januári (po roku),ale do obidvoch nožičiek.Dobre to znášal,nožičky mal opuchnuté také dva dni...Pozravujem Vás všetkýcha drž nám palce aby čím skôr skoncoval s tým naším maródením.Pa

 

22.02.2006 10:16

Anonymous

Sandi ahoj,tak to teda mate pestre.Zorko ma anginu?Chudatko ja som mala pred mesiacom problem s hrdlom a bolo to pre mna dost,nieto este pre maleho.A Tebe naozaj nezavidim viem si predstavit tu bolest a citim s Tebou.Drzim palce vsetky aby ste sa s toho rychlo dostali.U nas ked zacne jeden s chorobou tak kym choroba neobehne vsetkych tak je dobre.Este raz Sandi rychle uzdravenie a prajem pekny den.AHOJTE.

 

22.02.2006 10:22

Sandi

Marcelka,si strašne zlatá!!! Ďakujeme!!! Laughing A prajeme aj Vám pekný deň....

 

23.02.2006 09:08

lula

inak v diskusii babatka narodene 1. stvrtrok 2005 je kopec babatiek - teda uz deticiek, narodenych v januari. dokonca je tam maxik narodeny 1.1.2005

 

23.02.2006 22:34

Anonymous

Ahojte Adka a Sandi.tiez som pozerala,ze tu nie su ziadne januarove babatka.Pridavame sa aj my.Adamko sa tiez narodil 27.1 2005 takze mame s Adkou rovnaky stastny den,ktory nam zmenil zivot Laughing Som rada ze sa mozme pridat.Odkial ste babulky?My sme z Trnavy.Nechodila so casto sem ale odteraz uz budem.Tak nabuduce zatial sa majte krasne. :D M+A

 

23.02.2006 22:37

Anonymous

Ospravedlnujem sa Marcelke,napisala som jej Adka,pred chvilou som citala inu stranku a nejako som si zafixovala meno Adka anie Macka tak prepac.To je ale trapas.

 

23.02.2006 22:54

Anonymous

Ahoj monika.tt ake to je zvlastne dozvediet sa o Adriankovom rovesnikovi na den a noc.Moj Adko sa narodil o 9.10h po 14hodinovom trapeni.Byvame v Krompachoch vychod slovenska okr.SNV neviem ci poznas.Inac mam brata v Trnave odisiel tam za pracou asi pred cca7rokmi.Chodime kazde leto k nim akurat minule a tohtorocne nejdeme.Minuly rok sa nam Adko zdal maly na cestovanie a tohto roku sme sa rozhodli pre to Chorvatsko.Tvoj Adamko uz chodi sam?my este stale nie ide ked sa moze drzat niecoho ale sam sa este nepisti.Davam pricinu mojmu porodu mala som zvonovy.Boli sme aj na neu vysetr.je v poriadku ale ...Ja viem ze porovnavat nemozem,ale neda sa.Prajem pekny zvysok vecera.

 

23.02.2006 23:02

Anonymous

Ahoj Sandi ako dobre mame kolegynku uz nebudeme len mi dve.Je Vam uz lepsie?Dufam ze ano.Davidkovi dnes vypadol prvy zubok chudacik od nedele sa tak trapil s jedenim aj v skolke som upozornila p.ucitelku aby mala trpezlivost pri jedeni lebo mi povedal ked nechcel jest ze mu povedala tak nejedz.Mam teraz problem s jeho skolkou.Odkedy ho napominala ze nekresli ale carbe alebo ze nevie drzat noznice tak nechce chodit.Ako mu vedia ucitelky sprotivit skolku,neverila by som.On sa chudak tak snazi lebo chce aby bolo vsetko o.k a potom je s toho velmi nestastny.Je strasne citlivy.Bud rada ze este take problemy nemas,zatial.Ahoj.

 

24.02.2006 10:59

Sandi

Ahoj Monika! Srdečne Ťa vítam v našej diskusii.Som rada,že sa k nám s Marcelkou zapojíš!Ja som z Nových Zámkov.To je super,že sa Vaše bábetká narodili v jeden deň :D Môj Zorko je síce o pár dní starší,ale starosti prežívame narovnako Confused Posielam Adamkovi velikú pusu a píš! pa

 

24.02.2006 11:08

Sandi

Ahoj Marcelka! Áno,to je super,že tu máme novú kolegynku Laughing Zorko je na tom už dobre,včera dostal poslednú dávku antibiotík...Práve pred chvílkou sa tak bláznil,že sa pošmykol a padol na hlavičku, na noštek a troška mu z neho tiekla krv.My tu ani nemáme koberce,len plávajúcu podlahu a pri takýchto nehodách ma to štve.Chúďatko moje. Ja som už tiež o niečo lepšie (už viem piť aspoň z pohára a nemusím slamkou),ale neviem sa dočkať dňa,kedy mi vyberú stehy Sad .No ale poviem Ti,že v tej škôlke sa veru nesprávajú k tým detičkám pekne.A zasa sú zbytočné starosti navyše,ktoré musíš chodiť riešiť....To Ti veru nezávidím.Pa,pa

 

24.02.2006 20:59

Anonymous

Ahojte babulky Laughing Bola som aj na babatka narodene prvy stvrtrok 2005 no poviem vam tam je toho uz popisaneho ved som sa tam nemohla zorientovat,tak som rada ze tu je lepsi prehlad.Nemam cez den moc casu pri Adamkovi na net ale vecer mam casu dost tak sem tam popiseme.Adamko sa narodil poobede o 15:10,vaha 3.27 a 50 cm. Mne neodtiekla plodova voda a tak mi pustali o 10 hod.rano takze my sme porod mali rychlejsi ale tiez z mensimi nasledkami.Adamko bol priduseny a hlavicka mala kuzelovity tvar,nastastie sa mu za mesiac dala do povodneho stavu,rodila som v Trnave a poviem vam uz nikdy viac, hroza!!!Termin porodu som mala vyratany az na 17.2 tak sa narodil o tri tyzdne skor.Adamko je flegmatiik po ockovi a tak vobec nie sme tabulkovy tip. Prvy .zubok nam vysiel az v osmom mesiaci a aj v osmom mesiaci zacal sam sedietTeraz uz ma zubkov osem .Tiez zatial nechodi sam len ked da pridrza ale niekedy sa pozabudne a spravi par krockov ale potom si hned sadne.je velmi opatrny,co sa cudujem lebo este sa nestalo ze by spadol.tak neviem preco sa boji.Ale doktorka vravela ze niektore deti zacinaju chodit aj v 15 mesiaci tak este mame cas.kolko vazi Adrianko a kolko meria?Adamko 11.5 kila a 80 cm.Este kojim,ale Adamko sa zacina odstavovat atak sa tesim ze stym nebudeme mat problemy.Ake je Adrianko dieta?Adamko je velmi kludne babo uz od narodenia neplakaval ani ked bol hladny iba vydaval take divne zvuky,ked sme prisli z porodnice cele dni spinkal,len co sa napapkal znova spinkal,dva tyzdne sme cakali kedy otvori ocka aby sme si ho mohli nakamerovat,ake je to pekne mysliet na to ako velmi to ubehlo, Crying or Very sad teraz je uz zivsi ale zatial v pohode uz mame ustaleny rezim,tak mam naozaj matersku 'dovolenku'Babenky musim sa rozlucit,moja polovicka sa domaha internetu tak zas niekedy nabuduce tesim sa,pekny vikend zelam a vela krasnych zazitkov z vasimi detickami. Laughing

 

24.02.2006 21:01

Anonymous

Ozaj babulky nevymenime si fotky nasich pokladikov.Napiste mi vase adresy a zaslem vam Adamka,ak mozte mne zasielajte na monika.tt@azet.sk pa pa :D

 

25.02.2006 22:40

Anonymous

Ahoj Monika fotky budem rada ak mi posles marsuch@post.sk My zatial digi fotak nemame ale ak pride brat k nam tak sa nechame pofotit a urcete poslem.Mali by prist az na Velku noc,dost neskoro.My sme s Adkom boli aj u neurologa,poslala nas tam jedna p.doktorka,ktora s nim cvicila,aby sa na neho pozrel.Vdaka zvonovemu porodu ma vela deti problemy co sa tyka motoriky.Neurolog ho vysetril,spravil usg a povedal,ze je v poriadku,ze ma svoj cas.V pondelok budu mat 13mesiacov a v porovnani s Davidkom tak zaostava asi 2,5mesiaca.David sa sice tiez pustil sam az ako 14mesacny,ale skor stal na nozkach.Mozno ho este za ten mesiac dobehne.Adamko mal pupoc.snuru obtocenu?Ja nechapem lekarov,ved na sono musia vidiet co a ako a po prve nechaju zenu sa trapit,po druhe,riskuju nase baba.Ja mozem porovnat ze moja sekcia pri Davidkovi bola lepsia ako taky porod.Jasne ze pomalsie som sa zahojila,ale netrpela som tolko a Adko by mozno bol na tom lepsie.Preco si rodila skor,prisli bolesti?Nam prvy zubok vysiel 6mesacnemu,a teraz ma tiez 8z.Moj Adko zatial sa este nepozabudol ze by sa pustil on si rovno sadne a lezie.LENOSIK.Adko vaziI 12500g a nemerali sme ho ale asi 85cm.Ja som nekojila prikladala som ho 9tyzdnov ale vypil cele davky sunaru,takze zo mna asi len kvapkalo.To je SUPER,ze este kojis mne je tak luto.Adko je zlatucky ma svoje muchy ked nieco nedostane tak sa vie nahnevat,niekedy si myslim a poviem ze nervacik.Davidko bol iny,potreboval stale kolo seba niekoho,Adko sa vyhra aj sam.Krasa sa na nich pozerat ked sa hraju s autami,hotova dialnica a pordel ako v tanku.Nic nerobim len odkladam auta.kolko ich maju.Hotove hrackarstvo.My mame tiez pekny rezim nech ho nezarieknem.O 20.00nevieme ze mame deti.U Davidka to bolo po 22.00h.Spime do 6-6.30h S Davidkom vstavam do skolky a Adko je nas budik.Ja ked sledujem na Spektrume relaciu o detoch a su tam novorodeniatka,pride mi luto,ze ja to uz nezazijem.Nemame na plane 3dieta.A vy baby mate po 1babu?Asi ano.Davidko ma o tyzden 6r.a ked si pomyslim ako to ubehlo to je hroza ako zivot leti. Shocked Zatial pa pa

 

25.02.2006 22:56

Anonymous

Sandi,mne by trebalo sa stravovat slamkou kvoli postave.Asi ani vela nenahovoris,vsak?To by bol zasa moj manzel rad.Ja si pametam ako Davidko spadol na hlavicku,tiez zacinal chodit a drzal sa skrinky.Dvierka sa mu otvorili a on spadol rovno na hlavu,tiez na parkety to bolo hrozne.Tiez sa bojim ked si pomyslim na Adka kolko sa tiez urcite napada kym ziska rovnovahu a istotu.Na detoch vidno cim vsetkym clovek musi prejst,kym vyrastie.U nas snezi tak som sa tesila ked sa oteplilo ze uz bude lepsie.Hrozne sa tesim na leto ziadne babusenie,von od rana do vecera,super.Zorko Ti spi von?Mne Adko ano.Doobedu doma,poobede von.Dokopy spi asi len 2hodiny.Sandi tiez ked mas nejake foto a chces tak mi posli.Adresu som pisala k Monike do prispevku.Aj jaTebe poslem ked budem mat.Zatial pekny vecer alebo asi dobru nocku.

 

27.02.2006 10:54

Sandi

Ahojte babenky! Ozývam sa Vám troška oneskorene,ale cez víkend som nemala volno.Spravili sme si s maželíkom a so Zorkom taký výletík do Maďarska a do Bratislavy. Laughing Veruže aj nám to všetkým prospelo po tolkých ťažkých dňoch.Od soboty mi moje ústa troška odpúchajú a už mi je omnoho lepšie. Rolling Eyes No ale baby poviem Vám,že keď som si čítala vaše príspevky,v ktorých píšete o svojich ratolestiach,tak som Vám aj troška závidela.Náš Zorko je velký šibal prefíkaný...Hneď po pôrode sa vyvliekal z perinky,nezniesol byť zakrytý.Mal hrozné problémy s kolikami a preto som ho chcela čo najdlhšie kojiť,ale vydržalo nám to 5 mesiacov.Vtedy sa začal sám odstavovať a už mu nestačilo moje mliečko.Ľahko sa nahnevá,vie už aj trucovať,robiť napriek a ešte ako velmi.Napr.si predstavte situáciu,že pozeráme na TV a keď sa naštve normálne mi ho vypína.On je od narodenia hyperaktívne dieťa,potvrdil nám to aj lekár...Ako mesačný nám v pohode zdvíhal na brušku hlavičku,loziť začal ako 4-mesačný,sedieť ako 5-mesačný a chodiť v 11mesiacoch.Teraz už aj behá a hrozne je živý.Ale v jednej veci sme šťastný,od 4 mesiaca nám prespí celú noc.Cez deň naspí dokopy také 3 hodiny.Marcelka pýtala si sa ma či mi zaspí vonku.Nuž na toto Ti viem odpovedať len tolko,že odkedy chodí,do kočíka ho nedostaneme.Zbožňuje cestovať v aute a tam nám zaspí hneď. Babenky pošlem Vám zatial po jednej fotke,kde sme spolu na Vianoce a keď si ďalšie naformátujem,pošlem aj tie. Pošlite aj Vy! Moja adresa: mrci@zoznam.sk Pa,pa

 

27.02.2006 12:29

Anonymous

Ahoj Sandi to je tak super ked sa mozete niekam vybrat s rodinkou .Aj ja sa vzdy tesim ked ideme niekam cez vikend.Skoda ze nemame auto inac by sme castejsie.To mas pravdu ze Zorko je sibalko,ale vzdy lepsie ako keby mal byt chory.Nas Adko tiez od 4mesiaca spi celu noc.Teraz mame dobre obdobie co sa tyka spanku.Nebudem chvalit,lebo ja vzdy zarieknem.Pred mesiacom sme mali posledne 3mesiace zle.Davidko bol vzdy nachladeny za nim Adko a dookola.Som zvedava kedy pojdu dalsie zubky,ze bude Crying or Very sad Stym kociarom to tiez nemas pestre ja sa tiez aj tesim ked zacne chodit a zaroven bojim .Som rada ze je lepsie.PA PA

 

27.02.2006 21:24

Anonymous

Ahojte babulky strasne ma mrzi ze nemozem vela toho popisat Sad akosi nestiham nic,musim ist na zajtra navarit a este nachystat muzovi desiatu do roboty ale budem sa snazit este dnes pripadne zajtra doobeda napisat.Sandi Zorko je krasny chlapcek ako z reklamy. Laughing Zatial pa pekny vecer.

 

28.02.2006 09:48

Sandi

No Monika, musím uznať,že aj tvoj Adamko je nádherné dieťatko!!! Hróooooooózne zlaté!!! Pošli mi ďalšie fotky,ak budeš mať troška viac času.To Ti verím,že máš toho veľa...Ja sa naháňam cez deň,pokial mi Zorko dožičí troška volného času,lebo večer by som nestihla nič.Ja som večer vždy tak hrozne unavená,že by som nedokázala nič porobiť.Preto si s Vami viem písať len cez deň Embarassed Babenky ako to robíte,že máte tolko energie(súdim to len z toho,že ste v noci na nete)?! Adamko a Adrianko ešte dudlíkujú?Zorko hlavne keď je unavený,alebo keď zaspáva tak sa mu žiada dudlík.Pošlem Vám ďalšie foto,hneď ako to bude možné.Zatial pa,pa

 

28.02.2006 10:06

MARCELA SUCHÁ

Sandi moj Adrianko este dudlikuje ale tiez sa mu snazim davat len na spanie,alebo ked je uz "zly".Mne to zatial nevadi ze ma rad dudu.Davidko mal necele 3roky ked sme mu povedali ze je duda skareda smradlava,dierava a ine psycho.A nechcel.Mliecko dodnes pije na flasu.Smiesne ne?Ale aspon vypije 500ml denne.S tou energiou,stale si poviem ze len chvilu pojdem na net,a vzdy sa zacitam do nejakeho clanku ze je 23,23.30hod a potom nadavam sama na seba.Doobeda sa snazim venovat detom len ked spinka tak obcas,poobede sme von.Ja nevarim len malemu,manzel sa stravuje v robote,mne nosi obed tiez takze skor veceriam,ale financne sa mi to viac oplati,tak len preto nieze by som bola leniva.My ked sme sa vzali,v novemb.to bude 8rokov,tak po svadbe som sa ako manzelka ponukla chystat desiaty do roboty,vyprevadzat ho s domu,atd,tak ako som to videla doma,ale manzel povedal ze nemusim,ze on si pripravi sam.Tak viac sa nenukam,mozno ze teraz by prijal,ale nepovedal .On je zlaty.Skoda ze ja sa Vam nemozem popysit s chlapmi.PA PA

 

28.02.2006 10:19

Sandi

Marcelka,to tvoj mužíček ja fakt super!!! Môj si tiež spraví každé ráno desiatu sám a väčšinou obeduje v robote.No a na večeru si dá buď z toho čo som pripravila,alebo si niečo spraví.Tiež je hrozne tolerantný a vela mi pomáha....Keďže sme sami a babky máme ďaleko...Ale som velmi rada že je taký,som mu za to velmi vďačná!!! No ale ako vidím, musíme uznať že na svete sú aj dobrí chlapi Laughing . (i keď treba uznať,že niekedy nás vedia vytočiť do šialenstva)!!!!!! Wink

 

28.02.2006 10:26

Anonymous

Mas uplnu PRAVDU!!!My mame babky blizko ja mam svoju mami oproti sebe v bytovke,svokru 8km od nas a sme tam kazde 2tyzdne.Ja si myslim,ze vela zalezi od vychovy s domu.Ja tiez chcem svojich chlapov ucit vsetkemu,ze az vyrastu a sa osamostatnia nebudu vyzadovat od partnerky sluzku.Zatial Davidko sa prejavuje ako gazdinka vo vsetkom chce pomahat.Dnes mi ustielal postele sam od seba.Tiez nechcem aby bol nejaky zosenstely.Mna vela ludi "lutuje",ze nemam dceru,ale kto si ako vychova tak bude mat.Poznam "dcery"ktore su horsie ako chlapci.Nemam pravdu?

 

28.02.2006 10:34

Anonymous

Ahojte babenky.Adamko zaspinkal tak mam chvilocku aj na Vas.Fotky este poslem,mame ich neurekom ale zatial iba na CD,davame ich vyvolat na Happy foto a teraz cakam na dobru akciu lebo fotiek uz mame nieco do 1000 tak to by sme vela platili.Vikend ubehol ako voda.V piatok to pocasie vyzeralo velmi slubne tak sme chceli vyrazit do prirody,chceli sme ist do Smolenic na zamok a nadychat sa cerstvuckeho vzduchu ale pocasie nas sklamalo a my sme sa tak velmi tesili,ze konecne budeme vsetci traja spolu lebo po dlhej dobe sa nam dalo niekam takto vyrazit a muz mal tiez volno a nakoniec nam to nevyslo. Crying or Very sad Tak sme aspon isli do Kamenneho mlyna ale tam velmi silny vietor fukal tak sme to vzdali aj tam a nakoniec sme sa presli po meste po pesej zone Adamko sa zatial vyspikal a utekali chytro domov lebo sme boli premrznuty na cenculTakze vikend nic moc.Kocky aj moj Adamko dudlikuje o zivot najma ked ma ist spinkat ale inak cez den nie a ked zaspinka tak ho vypluje a uz ho nema az doobeda kym nejde znova spinkat.Co sa tyka energie tak tej mam dost.Adamko je zlate dietatko takze doobeda sme v obyvacke ja lezim citam nieco a pozeram telku Adamko sa prehra sam aj dve hodiny takze ja si zatial odpocivam potom ho ulozim a navarim nieco na obedik a potom ideme von na dve az tri hodinky,stretnem sa s kamaratkami maminkami ideme na prechzdku pokecame a ideme domov.Adamko sa napapa zase sa pohra,uz je doma tatinko alebo svokrovci tak sa mu povenuju a okolo pol siedmej az siedmej sa okupkame a ide spinkat.Ak sa mi chce tak navarim alebo poupratujem tu pust co spravil Adamko a zajdem na internet ak nie je na nom muz a potom spinkat.Ale asi ide na mna uz jarna unava lebo niekedy som aj ja fakt dost unavena.Marcerlka tesim sa na tvojich drobcov aj ked az v aprili ale to nevadi o to sa budem tesit viac.Tak idem si este popisat s kamoskami kedy dnes vyrazime von aj ked sa mi moc do tej zimy nechce.Zelam vam pekny den a dufam ze vecer budem mat cas a popiseme.Pa pa posielam boztek vasim drobcom.

 

28.02.2006 10:36

Sandi

Máš veru svätú pravdu!!! Môj muž je jedináčik a veru som sa divila,už keď sme sa spoznali,na čo všetko bol v detstve naučený. On mi napr.požehlí,pomáha s upratovaním,varením a tak.Keď ho požiadam o pomoc,nestalo sa ešte nikdy žeby odmietol.Mám brata ktorého mama nikdy neviedla k tomu aby po sebe upratal a veru má tridsiatku na krku a upratuje len jeho priateľka.Tvrdí,že od toho je žena...A tiež poznám veľa "dám",ktoré nevedia ani prstom pohnúť.Je to pravda,to je len výchova....

 

28.02.2006 10:43

Anonymous

Marcelka mas pravdu moja svagrina ma 20 rokov,chodi na vysku,tancuje profesionalne spolocenske tance ale obidve ruky ma lave co sa tyka roboty aj varenia.Ked ide na nejake vystupenie(chodi casto do zahranicia)mama jej vsetko chysta strasne ma to vie rozculit Evil or Very Mad Ivana ma vsetko ako sa hovori na haku a mama jej beha okolo zadku tak lutujem jej manzela.Ale do zrkadla sa vie pozerat aj cely den hroza.Moj muz vstava do prace uz o pol stvrtej rano a domov chodi o styroch poobede a byva dost unaveny takze varuje Adamka na tu chvilu co mu pripravim desiatu robim to rada.Milujem varenie a pecenie,a stale rozmyslam co by som len kuchtila.Ked mam cas varim narocne jedla ak nie tak za hodinku aj pol dokazem vykuzlit dobru papenku mam to strasne rada.Ale nerada upratujem,robim to len preto ze musim. Wink

 

28.02.2006 10:48

MARCELA SUCHÁ

Monika,pripomenula si mi Kamenny mlyn.To je tam kde je KOLIBA?My ked sme sli do Trnavy,tak sme tam boli ubytovany.U brata som nechcela lebo ja mam rada sukromie a u nich vsetko super,ale bol by to mierny chaos oni maju 3r syna my styria predtym len traja,ale chapes...Inac je tam SUPER u nas take nieco nieje perfektne ihrisko,rodicia si mozu dat pivo,kofolu-to u nas je,ja stale som odtial chodila jak s ineho sveta.Kupalisko blizucko,aj brat tam blizko byva.U nas nieje zle ale mame tu vela ciganov,mesto sa vobec o deti nestara tu nieje ziadne detske ihrisko,kupalisko sme mali nadherne ale uz davno nefunguje,uplne schatrane.Mne sa Trnava HROZNE paci.Keby som nelipla na mojej mamke,tak davno som tam.PA

 

28.02.2006 11:03

Anonymous

Macka ano je to tam Koliba je super,tiez som tam rada chodila aj ubytovanie v celku dobre.Mame to sice daleko lebo ja byvam na inom konci mesta pri tescu ale vyvezieme sa tam autom a poprechadzame sa tam.Blizko kamenaca byvaju aj moji rodicia aj sestra prave vcera som u nich bola a boli sme sa prejst v kamenaci ale iba na zaciatku tam ako je cintorin,lebo bola zima.Sestra ma o dva dni mladsiu dcerku ako je Adamko neviem ci som to spominala tak sme ich boli pozriet,Sabinka uz krasne bezka sama je velka sikulka aj na nocnik uz chodi a vie sa aj vypytat.Adamko zatial na nocnik nechodi,kupili sme mu hraci aby ho motivoval ale ked som ho nan dala tak nic tak mu este nehral ale dufam ze sa nam to coskoro podari a Adamko si zvykne na neho chodit.Davate Adrianka a Zorka na nocnicek.Svokra hovori ze najvyssi cas no ja si myslim ze ma do dvoch rokov cas napiste ako ste na tom vy babulky.

 

28.02.2006 11:16

Anonymous

Macka je to tam,Koliba je super aj ubytovanie je tam pekne tiez som tam kedysi chodila,na kupalisko tam uz davno nechodim lebo kedysi to tam bolo krajsie ako teraz uprednosnujem radsej jazera.Chodime di Senca alebo do Sastina tam je krasne.Chodime tam pravidelne kazdy rok ale tento rok sme sa rozhodli ist k moru asi do Chorvatska alebo Bulharska.Ja som este pri mori nebola a Adamko uz bude vacsi tak sa tesim ze aj on bude s toho uz nieco mat.Skoda ze tento rok sa do Trnavy nechystate rada by som sa s tebou stretla.Co sa tyka toho vyuzitia tak tiez tu nemame toho vela ako iste vies mame tu este dve promenady ale v poslednom case sluzia bezdomovcom alebo mladym co fajcia marisku takze ist tam s malym dietatom je urcity risk obcas su tam aj uchylaci ktory sa tam vyzliekaju a ukazuju.Do kamenaca to mame sice daleko ale rada ta chodim vyvezieme sa tam autom a poprechadzame ten bufet je tam fajn tiez tam rada chodim v lete na obcerstvenie a tento rok sa tam tesim este viac lebo Adamko je uz vacsi tak sa tam moze aj v pieskovisku zahrat alebo an tom detsko drevenom ihrisku.My byvame uplne na druhom konci mesta ako je kamenac pri tescu ale rodicia tam byvaku pri kamci a byva tam aj moja sestra neviem ci som to spominala ma dievctko o dva dni mladsie ako je Adamko vcera sme ich boli pozriet uz krasne bezka sama aj na nocnik uz chodi aj sa vie sama vypytat je to sikulka ved je baba no nie?

 

28.02.2006 11:29

Sandi

Zorka sme ešte ani neskúšali sadnúť na nočník.Asi by sme už mali.Neponálame sa,vôbec.Aj ja si myslím,že ešte majú čas.Počula som,že dievčatká sú v tomto šikovnejšie....Nuž alo čo,to sme my ženy :D

 

28.02.2006 22:08

MARCELA SUCHÁ

Monika,ja som Adrianka pred dvoma tyzdnami davala na nocnik na obed,ze som ho krmila on sedel a dva dni za sebou sa mi vycikal.Potom smo boli na ockovanie,a od vtedy som ho nedala,co ma mrzi.Aj tak si myslim ze nevie co robil.Davidko mal 2r3mesiace,ked sa zacal pytat.Ja to neponahlam,kazdy ma na to svoj cas vo vsetkom jak v chodeni tak s rozpravanim a pod.Stalo sa ze rocne dieta sa pytalo a ked malo dva tak sa pocikavalo.Moja mamina tiez mi do toho hovori,ze uz ho mam ucit,to aj pri Davidovi,ze na vine su pampersky,keby sme museli prat plienky,davno ich ucime.Aj to je pravda,ale neponahlam sa.Na zapade maju deti plienky do 4rokoch.My ideme v lete do Chorvatska prvykrat s detmi k moru.Som zvedava ako to dopadne.Bojim sa cesty,klimy,vsetkeho.Chcem ist lebo dost casto mavame nadchu a financne nas len o trocha viac vyjde ako ked ideme do Trnavy.Dufam ze bude dobre.Ten cintorin poznam chodime k bratovi cez neho,raz sme sli po tme mala som blby pocit,este k tomu to bolo vtedy,co ten fetak zabijal.Ale to som sa nastastie dozvedela az na druhy den.Dobru noc.

 

28.02.2006 22:13

MARCELA SUCHÁ

Sandi Tvoj Zorko ma krasne hnede ocka a medzeru medzi zubkami ako moj Adrianko.Moji chlapci maju obaja modre oci.Narodili sa s tmavohnedymi a som velmi prekvapena ze zmodrali.Ja mam modre,manzel hnede.Tiez Ti dam za pravdu,ze dievcatka su sikovnejsie poznam to odnas.Dost babetiek okolo su dievcatka a su sikovnejsie,ale to nevadi.Dobru noc

 

01.03.2006 22:01

Anonymous

Ahojte babule.Vidim ze nemate cas tak ako ja ziadne nove prispevky.Posielala som vam fotky Adamka dostali ste ich?Obcas mi neprechadzaju tak mi napiste.Inak Adamko ma tiez medzeru medzi zubkami,je to zlate.Ako sa mate?Deticky posluchaju?Adamko ma horsie noci idu mu zubky a cez den tiez malo spinka len doobeda a poobede ani za svet.Ja som velmi chcela aby mal Adamko modre ocka take krasne modre ich mal ked sa narodil ale zafarbili sa mu na hnedo po maminke ja mam hnede a muz ma modre.Ked sa narodil nemal zo mna ziadnu crtu cely tato no a teraz sa zmenil a je zase na mna.Uplne sa to otocilo.Ach babulky zda sa ze sa k nam chysta jar straaaaaasne sa tesim. Laughing Uz je ta zima dlho.Prajem pekny vecer a piste.Posielam boztek drobcom.pa pa

 

02.03.2006 10:26

Anonymous

Monika ja som Ti hned odpisala na Tvoju e-mail.adresu.Kolko ma zubkov Adamko?Ktore mu rastu?My mame teraz asi mesiac pauzu,co mu vysiel zubok.Som strasne zvedava,dokedy.Tiez je posledne dva dni dost umrncany,stale chce nieco a nevie este rozpavat,tak pisti.Ono sa hovori ze chlapci sa podobaju na maminy.U nas je rano zima cez obed teplucko,ale dnes pofukuje vietor.Uz ma nebavi to pocasie.Adko sa zobudil tak musim klusat,pekny den.

 

02.03.2006 10:40

MonikaKN

Ahojte, maminy. Môžem sa pridať ? Marcelka - ja prispievam o mojej trojročnej Alexandre do "Kurnik šopa,...". Takže máme deti v rovnakom veku. Alexandra sa narodila 15.10.2002 a Martinko 7.1.2005, obaja v NZ. Sandi - my sme v Tvrdošovciach bývali do r. 1984 na Mládežníckej ulici, v tej policajnej štvorbytovke. To bolo už dááávno. Maťko sa v pondelok pustil sám chodiť. Predtým som ho zvykla postaviť a lákala k sebe. Keď bol na dva kroky odo mňa, hodil sa mi do náručia, teraz ma už surovo obíde. :D Dudlík od narodenia neznášal, vždy ho napínalo, zato ho do 10 mesiacov nahrádzal palčekom. Potom som mu capkala po ruke a za dva dni s tým prestal. Na nočník som ho posadila raz, ale vrešťal a vzpieral sa, akoy sedel v žihľave. Začneme s ním naostro asi až na jar. Malú som tiež dávala od jedného roka, ale na druhýkrát sa na ňom pekne zahrala a zvykla si. A plienky nemala od dvoch rokov - ani n noc. Ale vôbec to nemusí súvisieť s nočníkom. Maťko má hore 6 zúbkov, dole 5 a rastie mu ďalšia stolička. Na budúci týždeň mám volať lekárku kvôli očkovacej látke, takže nás to ešte len čaká.

 

03.03.2006 20:04

Anonymous

Ahojte babenky!Ako sa mate?Tak konecne som sa aj sem dostala.Adamko si uplne zruinoval doteraz ustaleny a spokojny rezim.Nikdy som nechodila tak skoro spat ako tieto tri posledne dni,som totalne unavena.Adamko odmieta poobede spavat,Rano vstava okolo 6;15-6;45 a potom ho ukladam okolo 10-pol11;00 a poobede ani za svet.Macka ziadny mail som od teba nedostala neviem co sa stalo.Rada by som si ho precitala skus mi ho poslat znova.Adamko ma zubkov 10.Hore v predu 4 taktiez dolu vpredu styri a nedavno mu vysli dve stolicky hore oproti sebe. Nemali sme problem pri zubkoch az na ten druhy ktory mu isiel hore(prve dva zubky mu vysli hore a nie dolu ako zvyknu)vtedy mal dva dni teploty nad 40 ale nastastie to hned pominuly skoro sme skoncili v nemocnici.Napis mi ako isli Adkovi zubky a ci ste mali problemy.Posielam Adkovi pusku a pis! Ahoj Sandi ako sa ma Zorko? Laughing Ahoj MonikaKN vitam ta medzi nami som rada ze je tu dalsia maminka na pokec.OzajAlexandra sa narodila v ten isty den ako moj manzel. Dievcatka su sikovnejsie ako chlapci takze s tym nocnikom sa asi potrapime vsetky.Vraj najlepsie je davat na nocnik hned rano ked sa babo zobudi.Ach pisem ze babo a oni uz su taky maly aj velky sibali.Tazko sa mi zvyka na to ze my uz malinke babo nemame ale velke babo. Crying or Very sad Tak pa pa piste babulky moje ako sa mate?Pekny vecer zelam a ak by som sa sem tak skoro nedostala tak aj vikend aj ked pocasie nic moc.Pa Laughing

 

03.03.2006 20:05

Anonymous

MonikaKN ak mozes napis mi prosim ta krok po kroku ako si si dala ticker neviem co robim zle proste mi to nejde. Crying or Very sad

 

05.03.2006 12:10

Sandi

Ahojte babenky! Aj ja sa sem dostávam až teraz,nakolko som bola hrozne zaneprázdnená....Konečne mi v piatok vybrali stehy...Už mi je super dobre oproti tomu ako mi bolo min.týždeň.Monika,tvoj Adamko je velmi zlatučký!!! Ďakujem za fotky!!! Aj ja ich mám plno a budem Ti postupne posielať.Zorko je od rána taký divný,ospalý.Dúfam,že na neho zasa niečo nelezie Sad Už sa potrápil dosť! A možno to má z tohto hrozného počasia.Tá zima nie a nie odísť...Zorko má vpredu všetkých 8 zúbkov a nedávno mu išli 4 stoličky naraz,už ich má prerezané.Našťastie teplotu vtedy nemáva,len hnačky a je hrozne mrzutý. Aj ja som si dávala už dávnejšie ten ticker a neviem prečo mi to nejde.Tiež sa s tým ešte budem musieť pohrať...Zatial sa s Vami babenky lúčim,malinkatým posielam pusinky a píšte!!! Pa,pa

 

05.03.2006 12:19

Sandi

Ahoj MonikaKN!!! Vítam ťa medzi nami! Laughing Ja pochádzam z Kolárova a manžel z NZ.Po svadbe pred 2 rokmi sme si tu v Tvrdošovciach prestavali starší domček,ale priznám sa Ti,že to tu v dedine moc nepoznám.Sme tu len dočasne pokial je Zorko malinký a chceli sme sa osamostatniť...Cenovo nám to to najviac vyhovovalo.Potom v budúcnosti chceme zakotviť v NZ.Mohla by si mi aj ty poslať nejaké Martinkove fotky...Moju mailovú adresu nájdeš v mojich predchádzajúcich príspevkoch! Pa,pa

 

05.03.2006 22:24

MARCELA SUCHÁ

Ahoj Monika s Trnavy,teraz vas budem takto menovat.Meil som poslala este v ten den co prisli fotky,pisala som ze je krasny,tiez som si vsimla medzeru medzi zubkami,ze asi si mala tazky porod?Adko ma 4hore,4dole zubky.Som hrozne zvedava kedy pojdu dalsie.Az sa bojim kedy sa nam narusi zatial dobry rezim.Pri kazdom zubku castejsie kakal,mal nadchu a bol nespokojny.Ale celkom dobre sme to zvladli. Cool.

 

05.03.2006 22:36

MARCELA SUCHÁ

Ahoj Monika KN,pekne Ta vitam v nasich diskusiach.Ako tak citam tak Adrianko ma zatial najmenej zubkov.Ja ked zavolam Adka ku sebe,tak on lenoch hned na styry a prikluse.Ked ma pri sebe nieco coho sa moze drzat tak pride,ale ak nie tak ide na styry.Ako Alexandra reagovala na bratceka?Moj Davidko dva tyzdne ziarlil,aj ked od prveho dna vedel ze bude babatko.Jeden tyzden na mna bol strasne skaredy,tolko som sa naplakala,ale chvalabohu,je to za nami a teraz sa strasne lubia.Je radost sa na nich pozerat ked sa hraju s autickami.Aj ten vekovy rozdiel je dobry velmi mi pomoze.U Teba je to ine?Alexandra ma Martinka ako babiku ne?Za akyni vakcinami cakate?Zatial pa

 

05.03.2006 22:46

MARCELA SUCHÁ

Ahoj Sandi,som strasne rada,ze mas pusu uz v poriadkuJa uz pomaly ani neviem co pisem,ci sa neopakujem.Musim sa stale vracat co sme si pisali.Sandi dopredu Ti nezavidim,ked planujete sa pocase stahovat.Ked mal Davidko 1,5roka predali sme 1izbovy a kupili sme si 3izbovy byt.Povedala som ze nikdy viac sa stahovat.Tolko nervoch,bordel,pratali sme novy,byvali v starom aj tam trebalo pratat,robila som popri materskej,hroza.Pisem neskoro,lebo moj DAVIDKO ma zajtra 6rockov,takze sme mali cely vikend oslavy.Trocha som sa chcela odreagovat,ale uz idem spat.Tak dobru noc a PIS.cauko