1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

04.02.2007 17:27

borka

nam ide mama,tata,baba,dede....snad vsetko.dnes obedovala spagety

04.02.2007 18:36

Barbi

A chutili? Nas nechce vobec, kuka nato akoby som mu neviem co davala Rolling Eyes

04.02.2007 20:18

borka

sama sa krmila,takze to bolo viac o zabave.cestoviny jej celkom chutia.

04.02.2007 20:52

*Monka*

Borka, tak to mas super. Nasa sa tak akurat sama krmi piskotami, inak nic, chutia jej len hippky, jogurty a presnidavky a samozrejme nutrak. inak nic Rolling Eyes

04.02.2007 20:58

borka

ja som teraz zazila mne nepoznane obdobie-nechcela ani ten nutrak...nic,nic a nic...uz 3-ti den spi cez den 3,4 hodiny v kuse a trosku aj rozbehla jedenie,ale dovtedy ani jasny favoriti nezaberali. Surprised

05.02.2007 08:54

Lusy

Tak ahojte, teda, ako zistujem, tak ste vlastne skoro vsetky ako ja... na deti same a obcas sa prida tatino... dokonca ten nas chodi za luckou kazdy utorok, stvrtok, sobotu a niekedy aj v nedelu alebo piatok a este si ju berie na noc..... takze sa nestazujem, ze ju zanedbava.... Laughing Lucia dnes od rana vymysla, aj s jedenim. Dnes nechcela nic jest, iba pila mlieko, ale nie Bebu, ale Jahodove Antiviro.... so slamkou... parada, ze? A usta sa jej este nezavreli od rana, stale vykrikuje a huci a trieska a to mama spi po nocnej, takze asi pojdeme von, kedze ma tolko energie... Laughing Barbie, mne je to jedno... Lucka spi iba poobede, od takej jednej... takze doobeda by to bolo asi najlepsie, o desiatej by sa najedla v auparku a mohli by sme sa ist kupat... potom okolo obeda by sa najedla a isla spat, dufam ze zaspi uplne bez problemov z tej vody, ako bude unavena.... Laughing mama je zajtra pozvana od kamosa na obed.... v lifeline zajtra robi luckina krstna, takze aj kocik nechavam u nej v predajni a moze sa tam bez problemov najest a rozhadzovat Laughing a moze ist aj moja a luckina kamoska tamarka aj smamou? ma 5 mesiacov..... takze mi daj vediet, kedy to vyhovuje tebe a nejako to spojime..... oka?

05.02.2007 10:01

Barbi

Lusy my mame zajtra o 11 poradnu, takze to nemozem. Zajtra jedine poobede. A kamoska jasne ze moze ist, sa ani nepytaj.

05.02.2007 10:13

Lusy

barbie, zajtra poobede nemozme zas my, lebo dojde luckin tato.... tak co keby sme nejaky iny den? v stredu mame poradnu, ale to mozem ist aj rano, takze v pohode to stihamme na tu desiatu....

05.02.2007 10:18

borka

MONKA:dokedy planujes davat nutrak?sascha dostane v strave aj kravske a nie je problem,tak neviem...

05.02.2007 10:43

*Monka*

Borka, vzhladom na to, ze v septembri ide mala do jasli a ja do prace, tak do roka a pol...teda cca do polky jula, a potom uz kravske... nech je do septembra pripravena aj na toto.....

05.02.2007 10:45

borka

vobec neviem dokedy sa odporuca davat.nechcem ju zbytocne skoro odstavit,ale ani davat v case,ked by uz mohla pit kravske.

05.02.2007 11:21

tin

baby ja uz zacinam byt zufala Crying or Very sad Valentinka stale velmi malo papa. 3 lyzicky polievky, 3 lyzicky kase a obcas v obchode ohryzie rozok a to je vsetko. ziadne ovocie, jogurty, hippky, detske vyzivy........ nic! a uz si vynucuje MM dvihanim tricka dost agresivne ked jej ho odmietam dat. no a o spani ani nehovorim . zaspava vyhradne vzdy na prsniku a v noci aj niekolko krat sa budi . Ak ste niektora z vas pouzili metodu podla tej knizky o zaspavani tak ako to fungovalo ??? Naucili sa deticky spat? A kolko preplakali kym si zvykli ? Ja to stale odkladam lebo nevydrzim ju pocuvat ako place a kuka tymi okaliskami , ale asi to budeme musiet vyskusat lebo stav sa iba zhorsuje.

05.02.2007 11:35

Tana

tin: k tej knižke je aj diskusia v sekcii babätká, ale budeš mať z toho zmätené dojmy. My sme to skúsili, ale výsledok nemám určitý. Rozhodne by som to už neskúšala cez deň, vtedy je veľa podnetov a malá mi nezaspala vôbec... Večer sa to naučila po týždni, ale bola rozhádzaná z prvého dňa, keď sme to skúšali cez deň. Potom už krásne zaspávala, potíšku si ľahla a zaspala. Trvalo to asi štyri dni, kým nedostala teplotu a netlačili sa nové zuby. Bolo počuť na plači, že ju niečo trápi, tak som ju vzala k sebe. Asi som to tým pokazila. Ale naučila sa zaspať sama. Teraz aj pri mne niekedy zaspí. Pricucká sa, overí istotu a po 3 min. sa odvráti spokojná. Niekedy ma vidí aj odchádzať a ukľudní sa. Ale lepšie dojmy bude mať Barbi, jej sa malý veľmi rýchlo naučil zaspávať.

05.02.2007 11:47

borka

TIN.tazko poradit.precitala som si knizku,ale niektore pasaze sa mi nepacia.osobne si myslim,ze teoria nechat dieta vyplakat sa neda aplikovat na kazde dieta-sascha vydrzi revat aj pol hodinu a zacina sa zachadzat.sama nasa pediatricka mi to potvrdila.pokial nemate problem-choroba,zuby...musis sama najst sposob,ktory pomoze tvojmu dietatu.vseobecne u kojenych deti sa odporuca prestat zo dna na den.skusala si UM?mate asi aj problem s papanim,tak neviem kde by som zacala.

05.02.2007 12:51

*Monka*

Borka, ono sa odporuca davat nutrak az do troch rokov, ale to je trosku prehnane, pediatricka hovorila, tak do 2 rokov, ale min. 1,5 roka...........tak som sa podla toho zariadila....

05.02.2007 13:06

triss

Tin, u nas to fungovalo super. Nocne zaspavanie a "nebudenie sa na cuckanie" sme zvladli vpodstate asi za 2-3 dni, prvy den plakala asi 45min, potom uz skoro vobec. Treba podla mna naozaj dodrzat tie intervaly a rady co tam su... Cez den sme s tym zacali ked mala 11mesiacov, tak to bolo horsie, prave kvoli spominanym podnetom a svetlu. Prve 2-3dni boli dost zle, ale teraz to uz funguje... U teba moze byt problem v tom, ze je v noci naozaj hladna, ak nepapa poriadne cez den Sad... aj ked podla tej knizky by dieta malo pochopit, ze ak nedostane v noci, tak musi jest viac cez den... no neviem...

05.02.2007 13:15

Barbi

Nas maly bol nauceny na flasu. bez nej proste nezaspal, pokazde ked sa v noci zobudil chcel flasu. Vypil kvanta vody a mlieka. Zaspavanie ma dost prekavapilo, mrncal mozno 5 - 10 min a zaspal, niekedy aj 20. Ale bola som si ista, ze je najedeny a nie je smadny. Bola som odhodlana a to dieta citi. On nam uz robil po veceroch take sceny ze uz sme nevedeli co s nim. Uspavali sme ho o pol dvanastej v aute a podobne. Tak som si jedneho dna povedala dost a sla nato. Takze zaspavanie bolo jednoduche. Teraz dokonca ked ide spat a nechce sa mu, tak sa tam zabava, mrmle si, hra sa a potom zaspi. V noci sme to neriesili, ale akonahle mu vysli dvojky spal asi tyzden perfektne a teraz zase idu dolne tak je to horsie. Myslim ze nas problem su jedina zuby. Ale este som urobila zasadnu vec - zmenila 2 spanky na jeden. A to uz je taky unaveny ze hned zaspi. A chodi spavat presne o tom istom case na obed aj vecer. Lusy kludne aj v stredu mozeme. A preco nechces ist poobede? Lucka ti dlho spi?

05.02.2007 13:34

borka

pre BARBI:o tych dvoch spankoch a ich spojeni som premyslala ked sascha spavala po 20 minut a dlhom boji pred nimi.ked na to pozeram spatne,tak jej asi isli zuby.napriek tomu,ze uz by mala spat skor raz denne ,uz 4-ty den spava bez boja 4 hodiny o 10-tej rano a este hodinu okolo 6-tej.vecer zaspava unavena kadekde o 8-mej.naposledy zaspala v ohradke pri hluku vysavaca.nechapem,takyto spac nikdy nebola.

05.02.2007 13:47

Barbi

Tak si to vychutnaj. Alex spava hodku cez den. To si nestihnam ani vydychnut.

05.02.2007 13:48

pepsina

dalsie dva zuby na obzore Rolling Eyes hryzol nas cely vikend..teraz pozeram,uz su tu zas... Rolling Eyes no jo,... Rolling Eyes my pouzivame kuzelnu avent,teraz sme stratili ventil,tak kuzelne mozeme kupovať za kuzelnu cenu dalsie Rolling Eyes Laughing uz pije čaj,po troškach,ovocny... nas zje vsetko , špagety má velmi rád... Laughing rajčinovu polievku zbožnuje,mu do nej davam ryžu,alebo mašličky...no a s bazalkou...nevybera si..ked ma hlad,baští jedna básen...ale neranajkuje,desiata je -že behá s jablčkom alebo chlebikom,zbašti niekedy jogurt,či vyživu...obed ok noa potom az vecer ked neratam jeho okuskovane pukancove chlebiky.. Rolling Eyes takze zhrnutie zje vsetko,ale nie tolko čo podaktori rovesnici,či este aj mladsie detičky... uz ho bavia autá,s nimi behááááá Rolling Eyes niektore auta su uz k.o. Rolling Eyes v nakladiaku si vozi rad prdelku Laughing na odrazadle,trojkolke si vytrubuje Rolling Eyes Laughing celkom veget,nestihame mu dokupovať knižky,tie zboznuje..noa nema oblubeneho macka...ale knihu..puzzle škarede káčatko..musim kupiť uz tretiu,inak by bol hukot Rolling Eyes Laughing vo vyhadzovaní šuflikov a skrin sme pokročili,uz ked vyhadže dava aj naspať Laughing rad bubnuje s vareškou o hrnček ,hadze matrac a potom ho presuva na miesto...noa ked mu povieme "smaily"tak sa hodi do perin a v nich sa kotula a krtííí tam hlavou,len nohy trčia ,rehni sa pritom až do štikutania...noa reklama ktoru miluje...je "tííídži"doktorko zo Sturova co schudol 46kg Rolling Eyes Laughing slova má vela takych svojich,ze ich nevymieme dešifrovať Laughing a tie bežne-mama,tata,papa,baba,gogo-to je pes Rolling Eyes a puuuu to je macko pu...jáj a co je u nas hit uz vacsi nez magnetky,su nalepky motylov...ine ho netrapia...stači povedať motyl a uz leti s prstom k nim Laughing Laughing tak najbližšie ideme zhanať nejake nove nalepky,a paci sa mi co ma Ena vlastne drobec,cestovatelko tu knizku so vcielkou majou,tu by som mu tiez chcela kupiť a chcela som sa opytať comfy?ci komfy? Rolling Eyes tak nejak,mate niekto?skusenosti?hhhhhm?je to ale dosť draha zálezitosť,asi až vianočná Rolling Eyes ale celkom ma to zaujalo..bo drobec by furt ťukal do kláves... Rolling Eyes nahana na stole myš Rolling Eyes že by mal svoju?tam pišu do piatich rokov myslim.... Rolling Eyes takze je to viacročná"hračka" Rolling Eyes no neviem,nenasla som nikde nič viac okrem toho že je to novinka a ze v cenach na nete je aj 600korunovy rozdiel Shocked

05.02.2007 14:41

pepsina

http://shop.babetko.sk/index.php?page=6&itm=8251

05.02.2007 15:12

Anaj

Nam este stale ella spi dva krat, ale uz by som aj bola celkom rada, keby to bola iba raz cez obed ako kubko, no uvidime, hadam sa k tomu dopracujme. Inac my sme tiez postupovali podla knizky, uz aj prespala celu noc a teraz sa to zase pokazilo, ked bola chora, zacala sa vela budit,plus mozno aj zubky k tomu, tak neviem, ci sa to upravi samo, alebo musime zacat odznova, lebo teraz sa hlavne budi na to, ze chce pit a tu flasu jej treba podat, ked sa napije, tak spi dalej.

05.02.2007 16:45

Lusy

Barbie, nie poobede nie preto, ze dlho spi, lucia zaspava o jednej a spi do tretej, niekedy iba do pol tretej... vseobecne asi spi malo, vecer od deviatej do siedmej pol osmej rana a cez den taku hodinu a pol az dve.... ale zajtra poobede dojde Brano, teda luckin tato, on vzdy chodi v utorok a stvrtok... ale ked nemozte zajtra doobeda, my tam ideme... aj s kamoskou. uz mame naplanovane.. ale mozme ist aj v stredu... aspon budem vediet co a ako...

05.02.2007 23:51

Ena

ale si sa rozpisala Smile a to comfy PC neviem, podla mna zbytocnost, ved ked uz chces nieco s pc, tam mozno byu si na nete nasla nejake stranky rpe deti, co by maleho tiez zaujali.. alebo skus radsej naprikald zohnat nejake dvd cko baby einstein http://www.babyeinstein.com/ len to bude only english Smile My mame tiez kopu novych cinnosti, co uz maly dokaze, vie naprikald "hrat" na fuikacej harmonike.. najprv len kukal, ze co s tym ma robit, pootm nejako, asi nahodou do nej fukol a teraz uz vyhrava jedna radost.. Manzel mu dnes po dohrati zatlieskal a maly hned na to zacal opat fukat, prestal a cakal na potlesk Smile) : tak ako odrazadlo? paci sa Leuske? Nam pribudlo do domaceho archivu 526 fotiek... tak hadam do konca roka spravim malemu albumy.. lebo to bude trocha babracka, je foto nezakladam do obyc. albumu, ale robim z toho nieco na styl kroniky, vystrihujem, obstrihujem, dopisujem Smile)

06.02.2007 08:44

pepsina

naš fuka do flašky Rolling Eyes Laughing cestovatelko je straaaašne zlaty a ako sa mení tuto noc bol nepokojny ,o jednej v noci sa prebral,vykecaval,otáčal sa.... Rolling Eyes a teraz ma čaká pestry den Rolling Eyes chodi ako mátoha Laughing

06.02.2007 11:12

borka

PEPSI.ten com p je v anglictine-vies o tom?

06.02.2007 11:23

borka

ENA.stale sa divim ako sa rychlo ucia...este stale ju mam taku malinku pred ocami.

06.02.2007 14:58

Yvett

Ena odrážadlo super, Lea zatiaľ iba cúva, ale zato trúbi a páčo sa jej to. Keď chce ísť dopredu, tak sa jednoducho postaví chytí ho za volant a ide Wink , zvláštne, ale sama chodiť nevie. V noci mi spadla z postele, tato dlho pracoval, tak nemala zátaras z druhej strany, už som sa len zobudila na rachot Sad ale asi sa jej nič vážne nestalo, iba sa zľakla, lebo plakala iba chvíľočku. Kočky aj Vaše drobce sa začínajú jedovať? Lea sa normálne až začne biť, keď sa jej niečo nepáči, alebo jej niečo vezmem, hneď ma začne cápať a keď ju chcem zaujať niečím iným, tak to odhadzuje Confused Tak neviem, žeby prvé obdobie vzdoru? Neni to nejako skoro? Už nepamätám Embarassed

06.02.2007 19:26

Anaj

Yvett, jakub to malked mal tak rok a pol - ale vtedy sa narodila aj Ella, ale niektore deti to maju aj skor Laughing

06.02.2007 21:54

Ena

Yvett: Filip jeden cas mal na odrazadle najradsej to, ze nacuval k dveram a potom do nich trieskal s autom.. a s tym jedovanim, to pozname aj my Smile pepsina: tiez som si pozrela poriadnejsie ten detsky comp a fakt je to v anglictine .

06.02.2007 22:54

Lusy

ahojte, tak my sme dnes boli v Aulandii aj s kamoskou, co ma 5 mesacnu Tamarku a bolo uplne super... najprv sa lucka bala, ked sme boli vo vode, dvihala nohy neviem az kam a po chvili sa otukala a ze dovidenia... nasilim som ju tahala z vody, normalne nervacila, ale strasne sa jej tam pacilo... aj na smyklavke, aj plavala a pila vodu... Laughing a bola strasne zlata... a spinkala dve hodiny, takze som sa mohla v klude naobedovat... a tu su nejake fotky...

06.02.2007 22:56

Lusy

a....

06.02.2007 22:58

Lusy

a este...

06.02.2007 23:00

Lusy

tak ta fotka pred tym, to bola lucka v meste pri cumilovi, a vyplazovala mu jazyk... a este z aulandie...

06.02.2007 23:03

Lusy

tak znova omyl... Sad to je luckak pred spanim... dneska vecer... ale spat nechcela... hlavne nie bez dudla, ktory dneska stratila, tak som musela utekat rychlo kupit novy... tak opet aulandia...

06.02.2007 23:06

Lusy

tak som sa trafila... a este posledna... trochu som to tu zaplavila fotkami lucky, ale dlho som ziadnu neposlala.. a ked ja som na nu taka pysna... boze taka je zlata... ale vsetky nase babetka su krasne...

06.02.2007 23:10

Lusy

a este lucka v pracke....

07.02.2007 10:46

Tana

Lusy mi pripomenula časy, keď sme chodili s Miškou plávať... Bolo to super, všetkým detičkám sa vo vode páčilo.... Dúfam, že všetko nezabudne, v lete pôjdeme opäť... Malá mi potom aj super spávala... Škoda, že na poslednom kurze začala plakávať, išli jej zuby a aj plávanie s pásom sa jej nepáčilo. Potápanie jej nevadilo Laughing No už aby bolo to leto.

07.02.2007 12:43

Barbi

Lusy krasne fotky, som rada ze ste si to uzili Wink a mala ti spala v kocari v auparku? Ved spolu mozme ist inokedy...

07.02.2007 13:14

Lusy

TANA no je to super to plavanie, len je trosku drahe... Sad ale aspon si to takto uzijeme, ked nie je dost koruniek, no nie? neboj leto tu uz bude zachvilu... ani sa nenazdame.... ja sa uz tesiim... Barbie, jasne hocikedy... najlepsie ked pride materska... hej mala spala v kociku, aj jedna aj druha... a my sme sa mohli v klude naobedovat, dat si kavicku a pokecat... Laughing moja nema problem zaspat v kociku. Dokonca aj teraz zaspala sama, zjedla len polievku a sup do postele a spi... tebe maly v kociku nechce spat? Dnes sme boli v poradni, takze lucka je zevraj uplne ukazkove dieta... pokecala si aj s doktorkou, aj so sestrickou... vazi 10340 g a meria 77,5 cm.. a zevraj v aprili mame dalsie ockovanie... ale v poho..

07.02.2007 13:20

Barbi

Lusy ked je moc unaveny zaspi aj v kociku, ale dlhsie ako pol hodku nespi, to uz od malicka. Nechapem preco.

07.02.2007 13:47

Lusy

to je sranda, ake su tie deti kazde ine, ze? lucka od malicka praveze spi v kociku aj tri hodiny.... teraz upratujem, vobec sa mi nechce... ale kym draha dcera spi tak sa da aj zem umyt... Laughing ked sa zobudi, tak mi to tu znova rozhadze, tesim sa... Wink

07.02.2007 21:18

Yvett

Tramtararááááááááááá :D konečne sme prekročili 8 kg Wink sa vytešujem ako malá :D Tak pomaličky už nebudeme ako špagetka - snáď, lebo dlhá je aspoň na 10 kg. Lusy: super fotky, malá je chutná, len buď na ňu pyšná, veď o tom to je Wink všetky sme pyšné na svoje deti /aj keď ony to sem tam raz budú pociťovať inak/

07.02.2007 21:37

*Monka*

Yvett, gratulujeme Laughing viem, aky je to blby pocit, ked je clovek v poradni a ty mas najchudsie dietatko, mala sa narodila 2610gr...a dohnala to, dozeniete aj vy Laughing

07.02.2007 21:49

borka

a viete aky je blby pocit mat najtucnejsie dieta v poradni??? :D :D :D

07.02.2007 21:50

*Monka*

Borka, ale ved Sasha nie je tucna, vytiahla sa a na fotkach vypada super...

07.02.2007 22:09

borka

no hej,ale vaha nepusti.teraz mozno schudla po tych zuboch.zajtra ju postavim na vahu... Rolling Eyes

07.02.2007 23:09

Lusy

Yvett... gratulujeme... neboj ona to dozenie, raz mozno ano... Laughing a dakujem... ja som na nu pysna. vsak aj mam byt na co, nie? ona je inac taka maska... dnes bola nejako moc podozrivo ticho a tak som isla do izby a nasla som ju ako sedi na zemi a jedla krem Laughing ten na zadok, nejako jej chutia kremy. a vsetko bolo biele, ona cela, vyzerala ako keby sa holila, zem, vsetky veci a koberec. nevedela som ci sa smiat, alebo plakat... ale je to fakt maska... aj teraz vecer jedla krem, ked ju tato kremoval. iba krutil hlavou... Laughing BORKA, sascha je uplne svetova... ale ten pocit nepoznam... :D

08.02.2007 09:04

Yvett

Borka poznám Wink moji starší boli ako reklama na Michelliny :D

08.02.2007 10:05

pepsina

borka nam to povedala jedna suseda u svokrovcov.....že jé aky si ty tučko....pritom jej bol otočeny,videla len bundičku....a čiapočku zozadu... Rolling Eyes a že tučnučky tučko...ved vam z toho vyrastie..a chodi uz do jasličiek?a kedy ho tam dáte?.... nikdy..dovíííí,... a potom som sa dozvedela ze ma vnučika vonku-v zahraniči-vidi ho raz za uhorsky rok a jej vnučik odmietal do dvoch rokov jesť,lebo jej dcerenka do nho tlačila len banány.... tak asi tak... Wink Wink Wink nas teraz tiez schudol,drži si svojich 11 a pol...noha 24 Rolling Eyes oblečko 92,odmerať sa nedá... Rolling Eyes snad v pondelok uz hej,teda dufam,ze uz sa to podarí.. Laughing ano viem ze v angličtine,ale neda mi to pokoja... Rolling Eyes a budeme sa aj my uz sťahovať Rolling Eyes Laughing nas kremiky nič...ale vcera cely od masla a jeho nove hoby,vyskriabe sa na gauč a z newho na pc stol Rolling Eyes tak zase premiestnujeme Rolling Eyes a hisák ,normalne sa jeduje,zuri,hryze,zdrhá,škriabe,bije nas...ked sa dokupe,ci doumyva....by tam bol furt..uz sa budem báť pred nim aj napiť vody..ked ju zbada...uz sa drápe,skáče Rolling Eyes tak nas proces Laughing aháááá kačička sa dokupala,ideee preeeeč.... Rolling Eyes aj kroki ide za nou..... Rolling Eyes aj vláčik šišiši ... Rolling Eyes aj...no proste vsetky vodne hračky odidu....chvilu sa este šanti a potom je zvedavy za hračkami ,tak ide.... Rolling Eyes inak to nejde u nas... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes vcera sa tak vyblaznil za psom,ze zaspal uz o siedmej Laughing hned,odkvecol,sme nechapali...v poslednom čase zaspavanie sa preťahuje..a zrazu bum... Laughing