1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

21.11.2005 15:38

Skoricka

Lujziana, nemaj obavy, uz som tu tusim pisala, ze moj Misko sa konecne otocil dolu hlavkou v 37. tt, takze pohoda Smile Tiez hrozila sekcia a vidis. Uvidime, co druhy cervik, v piatok mame sono. Yvett, sekcia sa vacsinou robi bud v spinale alebo v epidurale, celkova anesteza teraz uz len vynimocne, takze malicku ti hned ukazu. Ale kvoli klbom sa secia robi a odporucam ti ist radsej pod noz, lebo kamaratka skusala aj normlane a stejne nakoniec rodila sekciou, lebo porod nepostupoval, maly sa nevedel predrat porodnymi cestami...Akurat sa zbytocne trapila, aj tak nakoniec skoncila s jazvou. A teraz su v pohodicke :D

21.11.2005 16:02

Yvett

Skoricka, no prvú dcéru som rodila normálne a potom som pár týždňov nechodila vôbec a ďalšieho pol roka veľmi zle, ale pri chlapcovi som problémy nemala /a mal 4 kg/. Asi budem rešpektovať ortopéda, než by som ublížila maličkej, len ma to trochu zaskočilo.

21.11.2005 16:11

Skoricka

Hm, tak to je trosku zvlastne, ze prve dva porody normalne a az treti na sekciou...Ale asi doslo k zmenam. Skor ma prekvapuje, ze ked si mala po prvom porode problemy, ze ta druhy nechali rodit normalne, predsa len, je to rizikove aj pre teba aj pre babo. Ved uvidis, vsetko dobre dopadne, hlavne, nech je malicka zdrava a ma aj zdravu maminku Smile

21.11.2005 16:25

Yvett

No bolo to už trochu dávnejšie a nebrali až taký ohľad na to, že ma bolia kĺby. Keby som nemala šikovného pôrodníka pri druhom pôrode asi tiež skončím na čas na vozíku. Veď to snáď do termínu rozchodím, potom už to bude v pohode. Môže byť partner aj pri cisárskom, lebo vonku je to bežné.

21.11.2005 16:40

Skoricka

Jasne, ze moze, dokonca uvidi babatko skor ako ty Smile

21.11.2005 17:49

lujziana

pre Borku, som to napisala ako tatar, ved to, ze by mi hrozila ta celkova anestezia. Mam alergiu na jednu chemicku latku (neviem teraz presne ten hypernazov), popri ktorej sa velmi rada ukazuje aj alergia na ten mesocain. Tak ako napr. roztoce a morske obludy (tusim). Jednoducho tie alergie su dako skrizene. Nemam to potvrdene, ale je tam riziko. Zatial som to po doktoroch velmi nezistovala, ale gyndoska mi to buchla do preukazu ako hotovu vec, takze uvidime. Neviem, v ktorom tyzdni sa mi otocila Emka, ale v 30tt este nebola a lekar to bral easy. To len teraz lekarka dako lamentovala, tak ma vyplasila.

21.11.2005 17:57

lujziana

Inak doktorka mi napisala polohu KP, comu rozumiem, a na Kramaroch je v 20tt a 32tt v kolonkach poloha pphl II. Skoricka, nevies co to znamena? Poloha priecena?

21.11.2005 18:22

Darinka

KERINA, tie plienky boli za 329 Sk v TESCU, fialové balenie, normálne tiež nie sú drahé, stoja asi 369 Sk a v tých mini je ich 80 kusov, kúpila som dva balíky, nechcem dopedu viac, uvidím, podľa toho, koľko bábo podrastie. Chcem sa Ťa ešte spýtať na ten teplomer, aká je orientačná cena, lebo tiež som mala digitálny, ale trvalo to až minútu, keď nameral v konečníku teplotu a bábo sa vrtelo, tak chcem, aby to bolo raz-dva. Dnes som bola už tretíkrát počas tehotenstva u zubára, minule mi plomboval, dnes iba vyčistil ďasná, lebo sa mi zapalujú trochu, tak si ich natieram aj MUNDISAL gelom. Dúfam, že sa to po pôrode zlepší.

21.11.2005 18:45

Kerina

darinka díky za tie kusy, lebo ja som sa už nepamätala, koľko tam bolo tých najmenších, viem že sme skončili s najväčšími tých bolo 56, lebo aj v Lidl majú dobré plienky, čo som s nimi bola spokojná. A mojej Michalke vyhovovali len tie najlacnejšie, od Pampersiek, fixies, harperiek sa mi škaredo povyhadzovala, ešte huggies-ky tie znášala dobre a potom už len sme používali tie z billy, tesco, pupasy a skončili sme z Lidláckymi Laughing s tými sme nemali žiadne problémy. Cena toho teplomera bola tuším 1420 sk alebo 1415 sk presne si už nepamätám. letíme pozerať večerníček Shocked

21.11.2005 18:52

*Monka*

no a este jedna otazka, aj ked budem vyzerat ako analfabet Shocked ked ste oprali plienky, tak ste poskladali na tretiny a potom napoly....?? je to tak spravne??? to viete, Monka sa chysta prat Laughing a chyta tu rozumy Smile

21.11.2005 18:55

lujziana

uplne presne Monka, tak sa to sklada. Boze baby vy ste dake rychle, ja este trcim v robote (nie teraz, ale cez den) a utesujem sa, za cely december pohoda a vy uz naprate, nazehlene nachystane Shocked

21.11.2005 18:56

lujziana

no aspon, ze mam tasku kosele a ponozky kupene, jej tak ale vlozky nemam absolutne Rolling Eyes asi si idem oprat aspon zupan a osusku zaloznu, nech sa to trochu hybe :D

21.11.2005 19:20

Anaj

Vy uz sa baby tak chystate, ako by ste mali zajtra rodit :D . No, musim sa aj ja asi zacat snazit. Ja uz budem celkom rada, ked uz bude koniec, toto babo mi neda vobec spat a hroozne kope, pri Jakubkovi to tak nebolo, ale vraj dievcata viacej kopu, ale zas to mozu vyt len take reci.

21.11.2005 20:26

Ena

Ahojte, no babenky, dnes som bola v KIKA, maju tam kopu veci pre deti, ale tie ceny... este aj ten quinny kocik co sme si uz vyhliadli v bebete, je tam o dost drahsi, len vanicka je drahsia o viac ako tisicku...ale veci pekne, som sa tam teda dost dlho motala Wink))

21.11.2005 20:44

Ena

Ja sa chystam prat az zaciatkom decembra, tento mesiac este mam to opatrovanie, dnes som bola s malou do pol 3tej a domov som dosla az o pol 8mej, lebo som sa zabudla v IKEA a KIKA Smile)) Luciana a Siska vy chcete toho 30.11. len vase sukromne stretko, lebo sledujem, ze ste sa uz dohadovali, alebo by to bolo riadne babetko stretko?Smile) Inak, neviem preco, ale sa mi zda, ze dnes mam ovela vacsie brucho ako vcera... alebo by to bolo len tym, ze som mala na sebe oblecene nieco ine?Smile)

21.11.2005 20:57

Skoricka

LUJZIANA, neviem teda, kedy ti urcili, ze babo je KP, v ktorom tt, lebo z toho 32.tt by ta skratka mala znamenat asi tolko, ze poloha pozdlzna, hlavickou a II. postavenie babatka (to, na ktorej strane je chrbatik). Cize teraz mas chrustika uz dolu hlavkou Smile tak len dufat, ze sa uz nebude velmi vrtiet :D

22.11.2005 00:09

lujziana

skoricka Shocked Shocked Shocked v 30 tt malo nozky jasne dolu a hlavinu hore (teda doktorka dako celkom nevedela, ze ako tam vlastne je, najskor tie nozky nemohla ani najst) a na tom kontrolnom sone teraz v 32 tt tam Dr. Jány toto napisal a mala som dojem, ze hlavinu meral dako naboku. Fakt to mam v tom zazname vedla seba 20 tt (Dr. Cunderlik) a 32 tt pphl II. a v 30tt KP. A sa mi nezda daky akrobat to moje deculo, jedine zeby hyrilo v noci ked spim. Rolling Eyes Tak co potom merala ta doktorka rucicku Shocked Dakujem skoricka, to si idem dakde nastudovat, lebo nechapem Rolling Eyes Wink

22.11.2005 09:53

Skoricka

Lujziana, no neviem, jedine, ze by na Kramaroch mali trochu ine skratky Smile Teoreticky by to mohla byt aj priecna poloha a hlavicka v II. postaveni, ale je mi to akesi divne. Vacsinou sa pise len KP alebo zahlavim. Ale ak je babo mensie, tak moze mat este dost miesta na vrtenie :D

22.11.2005 10:18

Siska H

Ahojte babulky tehulky, Ena stretko je pre vsetky, ktore chcu prist ja sa budem len tesit. Dnes mi dosielz rodiny tento mailik Nyni, ve 32. tydnu tehotenstvi, resp. 6 tydnu pred planovanym datem porodu (zde pocitame s datem porodu 266 dni po poceti) nastava nejzazsi termin pro definitivni ukonceni pracovni cinnosti a odchod na materskou dovolenou. Pokud dosud na materske dovolene nejste, tak dnes uz opravdu byste mela zustat doma a mit vyrizeny vsechny formality s nastupem spojene. Vsechny pisemnosti (moc jich neni, nebojte) jste uz urcite obdrzela od sveho lekare, resp. z prenatalni poradny. Nektere kopie jste odevzdala svemu zamestnavateli a ted uz zbyva jen prijit domu, uvarit si dobry caj, nohy dat na pohodlnou podlozku a dat se do pleteni noveho oblecku pro miminko nebo cteni oblibene knizky. Som sa pobavila, lembo mi o nejak nevyslo Confused Robotku mam este na 2 tyzdne. Babulky ste vy ale sikovne ja si idem kupit aspon kojenecke podprdy, nocne kosele uz mam dve to staci a budem to vsetko prat tak koncom buduceho tyzdna. To uz budeme koncit 35. tt. tak nech mam aspon nieco Smile . Monka nic si z toho nerob ja tiez cakam prve babo velmi mi pomahaju rady Vas babuliek, tiez sa citim jak analfabet. S tymi plienkami som to ani ja nevedela Confused:

22.11.2005 10:26

borka

baby ako mate poriesene kupanie.myslela som si,ze polozim prebalovaciu podlozku na pracku,ale bohuzial je ovela vacsia.... Sad mame malu kupelnu-vanicku sice mame na nozickach,ale nevime si predstavit kupanie niekde v izbe-furt nosit vodu a vylievat ju....a v januari mi pride krute prenasat mokre babo na utieranie a obliekanie do inej izby,keby sme kupali v kupelni...fakt neviem.svokra uz kupila vanu.najlepsia bola aj s prebalovacim pultom,ale to by sa ma musela najprv spytat,ze aku chcem... Evil or Very Mad

22.11.2005 10:41

Etinka

Borka,ja tiez este nemam poriesene kupanie, ale vzhladom na nasu malu kupelnu budem musiet prenasat vodu vo vanicke, no najskor budem musiet nejaku kupit, ale stale to odkladam. Niekedy mam pocit, ze este nevirobili vanicku, ktora by mi vyhovovala

22.11.2005 10:50

borka

cim je toho viac v obchodoch-tym je to komplikovanejsie.niekedy nebolo nic a nebol problem...... Razz

22.11.2005 10:57

Denisa DS

My budeme kupat v izbe - spalni, kde budem mat na posteli prichystane vsetky veci na osusenie, osetrenie a prebalenie. Ono tej vody sa az tak vela nenanosis, do tej malej vanicky idu tak 1-2 vedra...

22.11.2005 12:22

Skoricka

My zas mame poriesene prebalovanie na pracke, velmi sa mi to osvedcilo pri Miskovi, umyvadlo hned po ruke, ked treba, najma ked je ritka poriadne zakakana, tak som to veru ocenila Smile Ale my mame este staru klasicku maxipracku, na ktoru sa mi v pohode prebalovak zmesti; teraz si blahozelam, ze som sa rozhodla kupit si novu, az ked deti trocha podrastu, periem takmer denne (nechapem, kde sa tie kopy pradla stale beru?! Zatial len jedno dieta, ale staci Smile), skoda novej pracky. Tym padom kupanie u nas nie je problem, Misko sa strasne rad clapka teraz uz vo vani a ohromne sa mu pacia pipinky (na obkladackach), takze aj prebalovanie, co je prenho teraz uz len nutne zlo, dokazeme prezit s usmevom :D

22.11.2005 12:24

Henrik

Ahojte babulky, tak sa hlasim po tyzdni. Poradna dopadla dobre a hoci som vobec nechcela od lekarky pocut co to je (kedze som si bola aj tak ista, ze je to chlapec), len co zapla utz a prilozila k bruchu, nadsene vykrikla :"Jeeeej, gulky"... Laughing Takze mame maleho exibicionistu a natrcil sa nam krasne rovno pipikom, a to skor nez stihla najst a zmerat hlavicku a stehennu kost... Uz len to meno vybrat, lebo sa z toho zblanim.... Rolling Eyes A bol aj tatinko a tvaril sa nadsene a potom sa mi priznal, ze vobec netusil, ze co mu to ta doktorka ukazuje, skratka mu ten monitor nic nehovoril... No a presne ako som citila minulu sobotu tie kotrmelce , tak to sa prevratil (predtym bol priecne) no a teraz je hlavickou v Lavo dolu a noziky mam pod pravym rebrom... Vam poviem, tie kopance pod rebro nie su sranda... "Monaka", a tiez som sa doktorky pytala, kedy mam ist do poradne do porodnice... No a vraj ak mam vybrateho porodnika, tak by som sa mu mala ist aspon raz pred tym ukazat, a ak nie, tak kludne mozem do konca dochadzat k mojej a ona mi povie, kedy uz mam ist do porodnice, aby som tam vraj zbytocne skoro netrcala... Ja dochadzam totiz do Povazskej B ale rodit budem v TN. Takze v pohode. No a vraj predporodny kurz pre oteckov netreba.. A mama robi v TN, tak si pojdem obzriet porodnu salu a vynovenu porodnicu, nenapadne, v bielom plasti a s obrovskym bruchom.... Laughing Inak moja lekarka je super, uz na nu nedam dopustit. Je taky prirodny typ, zbytocne nestresuje pacientky a udrziava ma cely cas v pohode. Preto si to teho velmi uzivam a vazim si kazdy dlasi den, co je v pohode a bez nemocnice... Ja som predpokladala, ze toto teho si odlezim v nemocnici, keze prve bolo rizikove... ale zatial je vsetko OK. Tvrdne mi sice brucho a niekedy riadne... ale vraj krcok je tuhy a dost dlhy, tak sa nemam nicoho bat. A teraz som si uz uplne ista, ze ten predcasny porod mi vtedy sposobil debil lekar, ktory ma pri prvom pichnuti v podbrusku dal okamzite (asi po protekcii) hospitalizovat a stale ma strasil ze potratim, ked som podpisala na druhy krat reverz... Stres neuveritelne posobi na tehotne! Baby, budte v pohode!!!!!!!! No a po poradni som obsolvovala zubara, bez kazu. :D Anay, a potom som bola na tych nakupoch vo Viedni, 17. vo sviatok!!!! To bol brutal!!!! Babulky, 2,5 hod sme cakali na hraniciach a to sme presli vsetky tri prechody, ze kde je menej ludi!!!! Takze bilancia: 5 hod v aute, 7 hod po obchodoch!!!! Nechapem, ako som to vydrzala, ale uplne v pohode, ani brucho mi netvrdlo... No a potom som zistila, ze bol spln mesiaca, a to ja byvam nabita energiou, takze som mala vlastne stastie. Behala som ako s vrtulou v zadku.... No a nakupila som si v H&M, v C&A len dve body a osusku, tam sa mi vecicky velmi nepacili a boli aj o dost drahsie. Takze som si urobila radost a hned som aj kludnejsia. Inak mali tam kociky Qinny BUZZ, celu 3-kombinaciu v akcii asi za 400EUR. A v piatok som este behala po BA. Bola som v Babylande a stravila som tam vyse dve hodiny. Pacil sa mi jeden sedy JANE Powertrack, aj som si ho nechala odlozit, ale vcera som to zrusila. Bol v akcii z 24 na 18, vanicka + sport bez vajicka, ale ten sportovy nemal polohovatelnu opierku na nozicky a tiez bol bez nanoznika, len s fusakom. No a vanicka brutlane mala, na buducu zimu nepouzitelna a zase ta sportova verzia nebola este pre 9 mes. babetko... No a Slalom Pro predavaju zase len celu trojkombinaciu a za brutlanu cenu 27 500... Tak som sa rozhodla, ze vajicko ku kociku ozeliem a vyzera to tak,z e si kupim predsa ten moj od zaciatku vysnivany Bebecar. Ena, a kde maju hlboke kociky Quinny? Znama ho ma a je celkom spokojna. Inak tie ceny su fakt hrozne.. Zo zufalstva som pozerala aj tu vo web bazare, maju ho za 12 000 (hlboky aj sportovy) dovezeny z Holandska, ale je brutalnej oranzovej farby... Keby bol tmavy, aj by som zacala uvazovat o starsom.... Ale idem urcite pozriet este ten bebecar do ciech. tak zatial babulky pa pa--- Idem sa krmit... Po obede Vas unavim druhou polovicou... Laughing

22.11.2005 12:25

lujziana

Borka my sme Emku kupali v izbe, vanicku aj prebalovanie sme mali ba veľkom stole, resp. na posteli. Teraz to chcem tiz tak riesit. Mangelos holt bude musiet trochu pomoct, ale ono ta vancka fakt nie je nic strasneho. Pamatam si, ze aj nasi nas tak kupali (teda mojich mladsich surodencov) v obyvacke. So svokrou sa nestresuj, to sa podda, moja sa uz teraz pri druhom aj normalne opytala, tak som zvedava na vylsedok. Rolling Eyes Smile

22.11.2005 12:25

Anaj

A nechceli ste stretavku neskor?, sa tu spominalo v decembri, ked uz bude vacsina mamiciek na materskej?

22.11.2005 13:52

kupanie

Luciana

tiez nemame vyriesene kde budeme nasu zabicku kupkat, v kupelni by sa celkom aj dalo, len manzelik musi vystruzlikat na vanu taku nejaku dosku, na ktoru potom polozime vanicku (lebo byt stale zohnuta, no nic moc), no ale nosit mokre babenko do druhej izby to tiez nie je bohvieco, tak to musime domysliet. Nemame tolkomiesta na prebalovaci pult, takze vobec netusim, kde sa kazdodenne ritualy budu odohravat Exclamation Confused Confused: Planujem si kupit prebalovaciu podlozku s pevnym spodkom, umiestnim ju na postielku a to orebalovanie by sme mali vyriesene. Boze babulky ja uz sa tak strasne tesim na to nase skrvrnatko. Ale asi viete o com hovorim, neviem sa dockat kedy ju uz konecne uvidim, iked is vychutnavam posledny "kludny"spanok (no niekedy mi o sebe dava tvrdo vediet, hlavne v noci), ale aj tak je to este pohodicka, lebo neplacka, netreba ju krmit, no a som zvedava ako noveho clena rodiny privita nas dvojrocny westik. Mate niekto skusenosti s babenkom a psikom v jednej domacnosti? Idea skuste poradit, nemam z toho strach, len neviem co mam cakat, lebo nas havko je riadny "cecek" :D a bezo mna ani nezaspi, tak to bude asi trosku tazsie Rolling Eyes :D Wink No uvidime

22.11.2005 14:35

Kerina

tak babenky, ja som sa viac vyspala po narodení dcérky ako posledné mesiace v tehotenstve, takže dúfam- verííím, že tak to bude aj teraz Laughing Laughing ináč my sme malú kupkali na posteli manžel. mali sme to tam všetko po ruke, do vaničky veľa vodičky netreba, vodu vylieval manžel, a od 3 mesiacoch sa kupkala s tatinom vo vani veľkej, a potom ked sedela tak vo vani sama-že som si ju držala...ale som videla v hypernove také sedátko pre detičky, tak sa chystám ešte to kupiť.

22.11.2005 14:45

Henrik

Luciana, aj my mame psika (Wipeta) a teda ked sme ho kupovali, nechcela som ani pocut, ze by mohol liezt do spalne....teraz spava s nami v posteli.. Doteraz mi to vobec nevadilo, ale kedze bude babetko, uz som to aj riesila, ale mam problem s manzelom...lebo som si myslela, ze ked bude babetko, tak psa naucim spavat v detskej s Matkom a do spalne mu zakazem pristup (tam bude postielka aj babetko). No a pes to aj pochopil, aj isiel spat k Matkovi, ale manzel mu zacal chodit otvarat v noci dvere, pocka si kym zaspim a ide si ho zavolat pod perinu.... no chapes.... Rolling Eyes Nic mi nevadi, len ta spalna. Asi pred tyzdnom som na to zostala vyslovene hakliva (a psa mame pritom uz 2,5 roka) asi preto, ze to vnimam ako manzelov bojkot a hneva ma to... Tak som teraz protivna. Aj mu vyvrem dvere, ale v noci pride a domaha sa ist do postele (kedze vie, ze manzel ho pusti) a skrabe nam po drahych novych dverach a ide ma trhnut. tak ho aj tak vzdy pusti.....

22.11.2005 14:56

Henrik

Tiez neviem co s kupanim. Stojan s vanickou sa mi do kupelne vmesti, ale myslela som, ze kupim zvlast prebalovaci pult a ten nemam raz kde dat. Asi najskor do spalne a ked okupem, budem zababusene babuliatko prenasat. Alebo kupim novy stojan s vanickou aj prebalovacim pultom v jednom (ten stary od kamosky len s vanickou je mi teda na dve veci.....) a dam ho rovno do spalne, kde budem aj kupat aj obliekat a vlastne aj prebalovat. Bude hned pri postielke, sice narvany, ale asi je to lepsia varianta... Zatial zvazujem, ale asi teda tak...

22.11.2005 14:58

Henrik

Tiez neviem co s kupanim. Stojan s vanickou sa mi do kupelne vmesti, ale myslela som, ze kupim zvlast prebalovaci pult a ten nemam raz kde dat. Asi najskor do spalne a ked okupem, budem zababusene babuliatko prenasat. Alebo kupim novy stojan s vanickou aj prebalovacim pultom v jednom (ten stary od kamosky len s vanickou je mi teda na dve veci.....) a dam ho rovno do spalne, kde budem aj kupat aj obliekat a vlastne aj prebalovat. Bude hned pri postielke, sice narvany, ale asi je to lepsia varianta... Zatial zvazujem, ale asi teda tak...

22.11.2005 15:01

Henrik

prepacte, zacina mi to tu nejako strajkovat.....

22.11.2005 15:15

Hafinko

Luciana

No Henrik, ja ta uplne chapem s tym havkom, mne tiez poslednu dobu vadi, ze je peso s nami v posteli, len ja sa zatial len odhodlavam ho vyhodit z postele, on ma aj svoj kosik a dokonca v nom aj rad lezi, lenze v noci je rad so mnou pod paplonom, a ja som uz tiez zvyknuta. Som odhodlana uplne mu zakazat vstup do spalne, lebo babenko potom nebudem moct na posteli prebalovat, bez toho aby som sa bala ze ho havik olize, no neviem. Na jednej strane sa toho nebojim, ale je mi luto toho nasho chlpacika, hlavne ked vidim ten jeho kukuc... Sad Sad Sad Sad Sad . Ale prednost dostane jednoznacne babenko. Baby neviete kde maju nejake dobre podprsenky (na kojenie) za slusne ceny? Chystam sa este pred vianocami si nejake kupit len neviem kde to hladat, lebo v obchode som zatial nic nenasla, len v tych katalogoch a to tazko odhadnem velkost, poradte please Wink A Siska ja este nemam ani jednu nocnu koselu, to uz aby som sa zacala obzerat, co? Aj zupan mi este treba, no budem mat aspon co nakupovat pocas materskej, chichi. :D Cool :D

22.11.2005 15:21

Darinka

KERINA, nevieš čo stoja a pokoľko sú v balení tie LIDL-plienky? A nie sú "igelitové"? Lebo také mi moja malá vždy precikala. ENA, včera som ti poslala mailom moju mailovú adresu, došla ti? S tým prebaľovaním ani ja teraz nie som nadšená, odkedy máme nový byt, máme aj menšiu kúpelňu a vtedy v starom som mala väčšiu a prebalovala na pračke. Bolo to výhodné, lebo tiež som mala všetko po ruke hlavne vodovod a teplú vodu. Teraz to už nepôjde, takže v izbe budem mať stôl a na ňom prebaľovaciu podložku + tiež tie vedrá, mydlo atď. Vo štvrtok idem prvýkrát na kontrolu už do Ružinovskej nemocnice a ažd o pôrodu už budem tam, tak dám vedieť, čo a ako

22.11.2005 15:23

Darinka

KERINA, nevieš čo stoja a pokoľko sú v balení tie LIDL-plienky? A nie sú "igelitové"? Lebo také mi moja malá vždy precikala. ENA, včera som ti poslala mailom moju mailovú adresu, došla ti? S tým prebaľovaním ani ja teraz nie som nadšená, odkedy máme nový byt, máme aj menšiu kúpelňu a vtedy v starom som mala väčšiu a prebalovala na pračke. Bolo to výhodné, lebo tiež som mala všetko po ruke hlavne vodovod a teplú vodu. Teraz to už nepôjde, takže v izbe budem mať stôl a na ňom prebaľovaciu podložku + tiež tie vedrá, mydlo atď. Vo štvrtok idem prvýkrát na kontrolu už do Ružinovskej nemocnice a ažd o pôrodu už budem tam, tak dám vedieť, čo a ako

22.11.2005 16:14

janulka

ahojte ako sa mate a citite

22.11.2005 16:22

janulka

inac uz vieta kolko vazi vase bejby ?moje ma teraz 1600g

22.11.2005 17:13

Janka

čítala som si tvoju otázku ohľadom kúpkania.. som z novembroviek... no ja som mala z toho tiež pekné stresy a robíme to takto a už sme si zvykli... malú kúpeme v spálni... najprv sme chceli celú vaničku aj s poličkami čo sú pod ňou Smile) a je to celé na kolieskach prenášať do kúpelne a tam to naplniť vodou ale robíme to tak že v spálni zapnem ohrievač, ocko zoberie vedro ktoré naplní 1 a pol krát Smile) s vodičkou 37 stupnov a ja zatiaľ maličkú pekne odbalim a vyzlečiem na posteli...je to fajn, potom ju rovno šupnem pekne na uteráčik a nakrémujem, napudrujem čo je treba Smile) vodu z vaničky vylievame takou hadičkou, vanička má štupel ale ak tvoja nemá tak to odčerpajte hadičkou je to raz dva do nejakého vedierka... myslím že takto je to najlepšie... v kúpelni by som malú nemala ani kam položiť, na pračku by som sa bála... iba by som stresovala v izbe je to najlepšie (pre nás) a malá je tiež spokojná... a okrem toho môžme zapnúť iba intímne svetlo čo malej vyhovuje, radšej zapnem večer dve nočné lampičky ako jednu silnú žiarovku a malá iba priviera očká Smile) držím palce drž sa pa

22.11.2005 19:47

Yvett

Ahojte, som sa opäť predrala k PC /aspoň kým tato venčí/ Smile Je to super ako tu beží debata, ešte som new a je to super. Čo sa týka kúpania, my budeme kúpať v kuchyni, valičku na stoličky a s malou šup na stôl, osušiť zabaliť ... Robili sme to aj pri tých prvých a pohodka /až na vylievanie vaničky/. Máme sprchový kút a malú kúpelku takže nám nič iné neostáva. Milo ma pobavilo, že nemám jediná problémy s havkom, tiež má v noci najradšej moju prítomnosť takže to bude veselé. Už som oznámila dcére, že jej ho asi nasťahujem do izby ešte v decembri, aby si zvykol a nemal pocit, že ho kvôli babatku posielame do vyhnanstva - držím si palce a dcére tiež Laughing

22.11.2005 19:48

Ena

Henrik; v BA som videla Quinny len v KIKA A v BEBETE. V Bebete lacnejsie. Hlboky origos nemaju, je to sportovy, na ktory sa dava vanicka dreami.. inak, tiez nie je nejaka velka, ale na buducu zimu, by som rocne babo do vanicky aj tak nedavala. a vanicka sa dava na konstrukciu, ta sportova cast sa da dat dole...

22.11.2005 19:59

Ena

Darinka : ano , mail prisiel, ale zatial len od teba a anajky, tak cakam na dalsie Smile) Pre tie co si to nevsimli- poslite mi na email vas emailovy a mobilovy kontakt a kedy by vam vyhovovalo strteko, aby sme to nejako zorganizovali Smile) Inak, ja sa tiez pripajam skor k stretku zaciatkom decembra. Kupanie: my keby sme chceli prebalovat na pracke, asi by som pritom musela sediet v umyvadle, aby sme sa tam zmestili. Tak pravdepodobne budeme kupat v izbe, mame iekacky jednoduchy prebalovaci pult a v izbicke bude aj velka postel, tak to nejako tak poriesime. Sice manzel navrhuje kuchynu, vanicku na stol a prebalovaci pultik je lahky, tak ten sa lahko prenesie.. a kuchyna mala, tak ju lahko vykurime Wink) Ale ja by som z maleho najradsej vytrenovala nejakeho otuzilca, lebo som nemala rada, ked som kupala deti a v kupelni bolo ako v saune Smile) Skoricka: este jeden obchod s detskymi vecami BLABLA na Kriznej ulici, vedla HOFA. a samozrejme est eobchodik na dunajskej ulici. Henrik: quinny som videla aj v Auparku v nejakom obchode, ale tam tu hlboku vanicku vtedy nemali, len quinny buzz a zapp a tusim aj freestyle.. ten co chceme my je quinny spedi SX - vanicka dreami + autosedacka maxi coxi cabrio. teda zatial sme s manzelom dohodnuti na tomto kociku, moznost 2 je peg perego pliko classico + vanicka naveta + autosedacka primo viaggio..... Postielku stale nemame , ale pravdepodobne kupime na dunajskej. postielku stale

22.11.2005 21:15

Siska H

Luciana s tymi podprdamí ja som si kupila 75 E no pomoc Sad a to som predtym mala 75 C. Klasicke kojenecke podprdy take bavlnene maju aj na Bajzovej, stoja 320,- ,skus sa kuknut aj v Auparku, ale tam neviem cenu. Anita znacka je vyborna, len je drahsia, tam sa pohybuju okolo 900 a vyssie. Nocne kosele stoja 430 ake z gomikmi alebo Anita taka modra s otvormi na kojenie 699. Ja mam klasicku bavlnenu podprdu a kupila som si tuAnitu s kosticami vzhladom k velkosti mojich prs, tak som zainvestovala a je to teda rozdiel. Tak dobry nakup. Inac ja cakam na taky pebalovaci pult tu je http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&code=1301410. To bude darcek od svokry pod stromcek Laughing Ten dam potom do izbicky. Mate s tymto typom babulky niektora skusenost?

22.11.2005 22:37

lujziana

Cafte babule so psíkami, tak to som myslela, ze len macky su take potvory. Nas kocur Bonifac, ten drichme tiez najradsej v perinach a ked ho vystrnadime z nasej postele, tak sa fukne k Emke a ta si ho strci este aj pod paplon. Tiez mi to v poslednej dobe ale zacalo vadit. Teda na noc ho expedujeme prec z izby, ale rano a hlavne vikendy, ked Emka vstane skor, tak uz si to pelasi zase k nam. Minule sme ho nechali poobede vonku a normalne z toho kaslal a to bolo 12 stupnov vonku, takuto my mame poduskovu macku. Babulky aj vase babetka stukaju z mandarinky? Lebo fakt staci, ze si dam mandarinku a drobcek hned stuka z toho. :D

22.11.2005 22:46

Anaj

Ja si vobec neuvedomujem, kedy babetko cka, to ze sa mechri, kope a stale nieco vystraja, to hej a hlavne som si vsimla, ze reaguje hned na Jakubkov plac,hlavne ked nas rano zobudi, tak zacne kopkat o dusu, no aspon ho hned identifikuje, ze to je ten, co jej nedal spat Smile

23.11.2005 08:38

*Monka*

ahoj, tak my sme vcera absolvovali utz, mame 1490g, vypada to byt tak na cca 3kg babo v dobe porodu, tak sa aspon nemusim obavat obrika :D a skor to bude dievcatko, aj ked lekarka by za to ruku do ohna nedala, pretoze male je dolu hlavickou, nalavo a ritkou, takze malo nozicky stale pri sebe - takze som stale ako kinderko, s prekvapenim Laughing

23.11.2005 08:43

lujziana

Ahojte babulky, anaj, tak asi neckalo to babetko zatial Smile Moj mrnus sa aj celkom rad zlakne, vcera som umyvala riad a buchla pokrievkou o tanier, chudatko jak ho skublo. Júj, ale uz sa mi to tu v tej robote pekne kráti, uz len dva dni a hurá vegetík. Konecne, lebo uz toho mama fakt plne zubiská. Nuz a to stretko, rada by som sa pridala a ten december by mi tiez lepsie pasoval, sice si beriem dovolenku este, ale december je lepsi pre viacere tehulky tusim.

23.11.2005 09:20

borka

my mame dobermana vonku.nema rad deti,takze fakt neviem ako budem nechavat v zahrade kocik...vsetko by onuchavala a oslintaval...

23.11.2005 09:45

lujziana

dnes sme na tom takto :D uz len 50 dní:

23.11.2005 10:00

Henrik

Siska H, kdeze si videla tu nocnu modru koselu Anita? Nie je to nahodou ta, co ju maju teraz v QUELLE, v katalogu babteko? Lebo presne tu som si vcera objednala ale stoji 1095,- Sk a to je rozdiel. Ak by som ju nasla niekde lacnejsiu, urcite by som dobierku neprevzala....