1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

26.11.2006 19:33

pristela

Ahoj Kerina! To teda hej nasi malinky su tuckovia, moj tiez je vsetko co vidi a to fakt uplne vsetko a strasne vresti, ked on nema v puse. Raz sme snim boli v restike a dala som si lose s kacacou pecenkou no jassne , ze aj on chcel prcek jeden a to v tedy este ani jeden zub nemal! Tak som mu trosicku davala a on na celu pusu krical mam mam mam/v preklade mnam mnam...jaj boli sa na nas kuknut este aj z druhej miestnosti Laughing ozaj baby a ake slovka uz drobci vravia? moj stale keca ale zrozumitelne len :mama, tata,mnam, ble , ked je pokakany, de je a to je asi vsetko.

26.11.2006 19:42

Anet

Kocky, nechcem provokovat, ale vcera som zistila, ze malemu sa uz reze dolna stolicka a druha je uz tiez na spadnutie Shocked Takze uz mame 11 zubov a kazdu chvilu cakame 12-ty Cool Drobec uz lieta z postele a na postel ako drak :D Je to poriadne sidlo. A par dni ked ide papat krici: daj,daj,daj,daj,..... Laughing No, idem mu dat kasicku a pojde spinkat. Prajeme pekne snicky;)

26.11.2006 19:44

pristela

Ahoj Lydia23! Do Mc nepotrebujes nic ziadnu registraciu, len tam prides a ak si z PD tak tam to maju tak, ze sa prezujete a vojdete ako do skolky tak sa ta uz tetula opyta ako sa volate zapise si vas podpisete zaplatis 30sk a hotovo, potom si tam mozes robit co len chces. Su tam aj tetule, ktore sa s detickami hraju a davaju na ne pozor, aby sme si my maminy mohli oddychnut, ale nam sa to zatial nedari sme prisavkomaminkovsky Laughing Maly sa hned rozplace , ked ho chyti niekto iny, ale uz robime pokroky, minule sa tam uz hral s takym dedulom aj lopticku si od neho vzal , a to pred tym nez sme tam chodili ani jedlo co je pren priorita zivota, tak ani to si od nikoho nevzal Laughing Laughing

26.11.2006 19:57

Barbi

Anaj som rada, ze som pomohla, my tiez spinkame dobre, prestahovala som sa do inej izby, ale pije uz iba raz mliecko. Par krat v noci zamrnci ale asi iba ze sa prehadzuje a spi dalej. To uz k nemu ani nejdem, tot velky uspech u nas. Monka, daj si cokoladku, par krat zhlboka nadychaj a vydychaj a bude dobre..... Wink Anet, tak neprovokuj, ved nam dorastu :D este sme sa zo 4 nepohli. Pristela aj Alex hovori mama, tata, baba, papa a ked nieco nevie a chce povedat tak vyda zvuk presne podla tonu hlasu ,,kde je? haha,, (hajat).

26.11.2006 20:02

Siska H

jaaaj Monka nezavidim tak svokru, nabuduce ked sa bude k Vam chystat povedz ze mate nejaku nakazlivu chorobu a ste v karantene Wink

27.11.2006 08:43

Lusy

Ahojte baby, hlasime sa po dlhsej pauze... dostat sa u nas doma k notebooku je zazrak... moja devetnastrocna sestra s nim aj spi, mam taky pocit... :D teraz sedime v kuchyni, ja som poctivo citala a Lucka sama ranajkovala. uz tyzden ranajkuje sama. nakrajam jej chlebik na kocky a pekne papa, sice je bordel potom, ale neva, to sa uprace... aj pri obede sa snazime papat sami, ale este si moc nevie naberat, ale je sikovna, snazi sa... Laughing My mame stale 4 zuby, vyzera to, ze jej idu aj horne dvojky, ale nechcu sa prerezat. Asi mi budete zavidiet, ale moja Lucka spi uz od siesteho tyzdna celu noc. Aj ked nam isli zubky, tak krasne spala. Cez leto som ju davala spat o desiatej, vsak bolo dlho svetlo... Ale teraz uz ma taky rezim, ze o siedmej sa kupeme, potom sa este hrame chvilku, davame spinkat hracky, ktore su asi vsade, o osmej papame kasu samozrejme z flasky a osem desat uz krasne spi, do rana do siedmej pol osmej... ja sa z toho tesim, aspon mam klud vecer. Poobede sice trosku protestuje, ale spievam jej kom-kom-kominar a po chvili spi, asi aby nemusela pocuvat ten moj falosny hlas.... Laughing Laughing Laughing a spinka hodinu-hodinu a pol. a ja spolu s nou. Tato si chodi pre malu skoro kazdy den, takze si buduju vztah, neda na malu dopustit. Je z nej uplne hotovy. ze ako chodi medzi stolickami, ale sa vybere sama a prejde par krokov sama, on to nevidi kazdy den, tak sa z toho tesi.... MONKA, tak svokru ti fakt nezavidim. ale teraz po tej navsteve mas aspon pol roka klud.... :D my sme boli v piatok u druhej babky, akoze svokry, a ona je zlata. Len ma hneva, ze sa k Lucke spravaju ako k jej druhej sesternici. ona ma DMO, ja viem, je to tazke, ale oni sa k Lucke tak spravat nemusia. Ze jej daju uterak a ona ma na nom lezat. Ze stale davaj pozor, drz ju, a ona este nemoze chodit, nepresiluj ju. a pod. Pritom mala im v piatok ukazala. sama sa vybrala z izby do kuchyne a tam im zacala robit poriadok. Vsetky hrnce, varechy, misky, kosiky, jablcka upratala.... povedali, ze taky bordel este v kuchyni nemali.... My rozpravame vela, nejako sa rozrozpravala... prve co rano povie, hned ako sa zobudi, je kde je go? akoze lopta., havo, vie urobit ze hau, mnam, mama, baba, tata, dedo, toto, co je to? kde je to? a ked jej poviete, nech vam nieco ukaze, tak vam ukaze prstom, ze tam... moje malicke sikovne dievcatko. uz vie, kde je dedo mraz, mam ho na pohari, z ktoreho pijem kavu... takze mi stale ukazuje. ale ze nosi darceky, to este nevie, to ma dufam este cas.... Inac peknucke a sikovnucke mate vase deticky....

27.11.2006 10:00

pepsina

to uz sa poklada za samostatne papanie? Shocked som nevedela Rolling Eyes tak to sme potom akože samostatny papkáči od začiatku čo papká Laughing Laughing len dava papkať aj mne Laughing hm zaujimave zistenie Rolling Eyes Laughing ja ze samostatne papkanie je o niečom inom Laughing tak mame na nose bobo Rolling Eyes mlady sa nejak rozbehol v sobotu Rolling Eyes spravil mega velky krok vzhladom k jeho malym nohám Laughing a hodil sa o skrinu Rolling Eyes kaskader,kaskader Laughing a to sme boli pri nom Rolling Eyes ach vianoce Laughing my mu setrime na to auto Rolling Eyes drahe je jak prasa...čo prasa Rolling Eyes ..ved je drahšie než kilečko..teda škodovka Rolling Eyes zdierači,,,, Rolling Eyes ale čo už,ked nas to uz omámilo...videli sme v tom v lete nejakeho oliverka,ako je spokojny,šťastny..tak sme si povedali"nech nežereme" Laughing Laughing Laughing inak ma objednane cedečka,knihu,hračky dostava furt,vzdy niečo...od svok.dostane plllllno hovadín Rolling Eyes jemino uz teraz v decembri mame to popsledne očkovanie Rolling Eyes varim drobcovy cukinu so zemiakmi a žltkom ak nebude chceť Rolling Eyes ma tam polievku zeleninkovu s masíčkom Laughing

27.11.2006 10:02

katiana

barbi- precitala som knihu a mam par trikov, ktore chcem v najblizsej dobe zuzitkovat. NApriklad zaujimave je aj zistenie, ze teda aspon 3 hodiny musi byt dieta hore, aby nasledne kvalitne zaspalo. Este raz dakujem. My vela toho nenahovorime, mam aj strach z toho ako to bude, lebo sme opakovane boli prerezavat uzdicku pod jazykom, ktory mal dost prirasteny.Chirurgicka nas este chcela poslat aj na plastiku v narkoze ,ale po konzultacii s logopedickou som od toho upustila.Tak som zvedava ako to bude. My sa vytesievame aspon z toho, ze ked ho popytame o nieco, tak nam to donesie. Lopticku, papucku, mineralku, ovladanie...

27.11.2006 10:03

Etinka

Baby dik za podporu. Potesili ste ma, ze nie sme sami bez zubov. Ja som tiez este nepocula, ze by niekomu nenarastli zuby, ale ked to povie doktorka.......... Adamko uz vie tiez povevat mama, tata, baba, papa, heeej a vecer ide haaa haaa, ale nechce sa mu ukazat aky narastie, dat papa, a kde ma slimak ocinko ukaze iba ked ma dobru naladu. Vcera vecer bol strasne zlaty zabudol, ze sa nedrzi a rozbehol sa ku ocinovi, samozrejme po 2 krocikoch bol na zemi.

27.11.2006 10:11

pepsina

uf monka,ja by som to neprežila,keby boli u nas Rolling Eyes na navsteve predlženej..hm my si hovorime zas...keby radsej nič nekupili nez volovin čo dostal...činske,super lacne...komentar..jééé stalo to len 30sk tak som mu to musela kupiť Rolling Eyes ..a ták,kazda mame čo zrovna nemusime Laughing Laughing hm a ja že nas je jaky kecal Laughing tak tolko teda nevie-my-mama,gogo,gooo,to je babkin pes-goro Laughing ten je stale čislo jedna,pri nom kecáááá,chudak pes Laughing ,papa,tata,baba,a take skomoleninky mame co my im fakt nerozumieme Laughing Laughing mala som zablokovany tel.maly fiškus sa k nemu dostal a nasurfoval mi na nom za 60skuz prisla faktura..tak telefony su u nas uz uplne hore a ked pri nom tak len vypnute,špekulant Rolling Eyes uz si pricvikol prsty do kuch,dvierok,tak kupujeme púoistky Rolling Eyes bordelar je asi po tatovy Laughing Laughing vsetko vyhadzuje,kutre sa ,kde len može,,ale žeby to dal naspať Rolling Eyes Laughing Laughing

27.11.2006 10:26

pristela

Ahojte maminy! Teda, ale sme sa vytiahli na predne priecky fora, na zaciatku som vas hladala niekde na spodu Laughing Deturence mate sikovne, my vravime asi tak stredne ako tak citam a papaci sme teda asi aj my samostatny Laughing Laughing , my jeme nonstop vsetko co sa da a hlavne co sa da dociahnut, jedny vianocne kolaciky uz mam vyjedene vsetky, tak mozem piect znova a to bola dvojita davka Sad Moj malinky beha najviac v Slniecku, prejde sam aj celu miestnost, doma je to tazsie tu sa viac sustredi na kroky. Maminy vianoce budeme mat pestre Laughing priklincovat stromceky, prilepit gule, sladkosti na strom nevesat radsej....no tesim sa, my davame tento rok stromec hore do spalne tam maly spinka tak dufam, ze aj bude spat, dole nemoze byt, tam sme stale cize by ho zbombardoval.

27.11.2006 10:39

pristela

Pepsina Nas maly je taky isty tiez chyta telefony, jeden tatov vie uz aj sam odblokovat!!!! A na mojom vie ktore tlacitko ma stlacit, aby mu zasvietil, je to az neskutocne, vsak z elektroniky to bude v 2rokoch mudrejsie ako ja Crying or Very sad . Aj na pc sa vzdy hrnie, sadne si ako sefino na stolicku a uz aj pise na klavesnici, dokonca minule sme ho nezapli, tak siel ku skrini a skusal stlacit gombik a aj na monitore, len sa to stlaca tazko tak mu to neslo. A nebojte sa , ked vam malinke neskor , alebo malo rozprava, moj prvy zacal rozpravat aj v skolke, dovtedy vsak na co aj , ked maminy mu vsetko rozumie aj bez slov, no a teraz zase keca stale az ma usi bolia Laughing

27.11.2006 13:03

Barbi

Moje dieta v sobotu rano o osmej vytocilo 3 ludi, tak mi volali spat ze co sa deje? A to som bola pri nom...

27.11.2006 15:27

Kerina

vidím, že máme samé technické talenty Laughing my našťastie bednu od PC máme hore na komode, lebo aj ked máme imageovú bednu aj tak minule našla reset ... mobily tiež zbožjňuje....hlavne tie funkčné, atrapy nemusí...takisto dialkový ovládač ..taký pokazený čo máme taký necééé.... Laughing

27.11.2006 15:43

Yvett

Tak my stále iba 2 zuby, uvidíme ako to pôjde. Ale veď oni vylezú, aspoň ma tek veľmi nekúše. Ovsáky zabrali, od včera zase otvára pekne pusu pri papaní, dnes už dokonca aj jablčkovú výživu zjedla - dobrovolne Smile Lucka šikula je malá, Lea síce vie, že rožok, či keksík patrí do pusy, ale iba požužle a zväčša väčšie kusy vypľúva Wink Ale nevadí, zvykne si. Ešte, že je pes, maslový rožok a piškótiky idú na dračku /pekne po nej vyupratuje dlážku Laughing / Baľšája ťéchnika asi funguje všade a samozrejme iba originál, tie sú najlepšie a nie nejaké atrapy Wink S rozprávaním sme na tom v norme, hlavne tata, dí /to je dido - brat/, ale asi to je aj tým, že sa s ňou rozprávam nemecky, tak v tom má možno trochu guláš. Ale reaguje krásne, keď sa jej opýtam napr. kde je lampa tak ukáže prštekom a povie "da" :D

27.11.2006 16:28

pristela

Aj my sme uz skusali aj nefungujuce mobili ale kdeze, pc mame tiez hore ale on si tam pricupka a bucha po stolicke, ze chce hore sadnut.Taky pes by sa aj nam zisiel, ja musim zametat denne aj 10krat hroza, este, ze nemame koberce. Najnovsie mi maly nechce byt v choditko stale by behal len za ruku, uz chodime za jednu, ale sme z toho sundany, teda my nie malinky Laughing Na strapia zubky teda hoooodne, uz aby bolo po tom

27.11.2006 19:13

lydia23

ahojte mamky :D Aj nasa mala keca je to podobne ako s vasimi drobcami (mama,tata,mnam,ham,buc)a ked cita knizku rozprava si neidentifikovatelno.Ked jej nieco poviem kde je korytnacka ide mi ukazat,a tiez brm brm,havo (Yvet aj my mame havuska)... :D Barbi Smile posunula som knizku dalej mladsim mamickam dufam ,ze navadi.Ja som prisla po 3kapitolu a teraz uz z malou zase problem nemam.Ale pre istotu som si ju ulozila. Nasa mala tiez papka sama :D , ale obed som este neskusala musim skusit mozno jej to pojde?Ja si skor myslim, ze vsetko povyhadzuje. Tema mobil je aj u nas aktualna Smile my jej mobil uz teraz vobec nedavame Sad tato stale omiela ,ze mobil vysiela a je to nie dobre,ale ked ho zbada natahuje sa za nim a somre si,dialkove a prepinanie kanalov je ide dobre a ked ma nieco zaujme ako naschval sa jej zdari prepnut :D :D .No k pocitacu ju vobec nepustame lebo je to tatova praca a nech mu daco nevyparati.Uvidime do kedy jej to vydrzi. Lucka tvoja mala takto kecosi tak to uz ano :D Etinka aj nasej malej sa nozky zapletu sem tam a ja ju len postavim a poviem pod ideme aha kde su korytnacky a ona hned pokracuje v trase je to bez placu Smile No ked sa mi udrela viacej tak som ju posanovala lebo to zabolelo aj mna Confused tioeto male capky si uz skoro nevsima.Este jej zvyknem povedat kym sa budes vydavat sa ti to zahoji Ha Ha to len tak

28.11.2006 07:20

pepsina

ano atrapa nefrci,ma mobil mama,tata ,hav,blika a kasle nan Confused zato bracha mu spravil u nho v izbe miestečko,pre maleho sefinka,dal mu tam aj staru klavasnicu..tak tam tuka,trieska,sa tam vyblazni,ked tam ideme uz natahuje prsty Laughing Laughing tak tato noc nic moc Confused

28.11.2006 11:33

borka

ked je tu debata o klavesach,pocitacoch a mobiloch....nechce mi preberat pc fotky z fotaka,tak neviem ci sasena nieco nepreinstalovala,alebo je to z toho padania na zem?!vcera ma rozsrubovala okuliare,tak niekedy sa divim ?! Idea

28.11.2006 16:17

Kerina

Lusy aj ja som sa vytešovala od 4 týždňa, že ako krásne mi prespí noc, ale ako som sa tu na bábetku pochválila,rtuším prechválila že ako pekne spinkáme, prišlo obdobie a budí sa raz v noci na mliečko ...ale tie 3 min. ma nezabijú čo vstanem .. 1 min. vstanem, 1 zohrievam mliečko a poto už nesiem do postielku a spinká do rán do 7,00-7.30 a chodí spať pred 20,00 .... tkaže tak... no samozrejme ked sama papá, to znamneá že si dáva sama do rúčky /cestovinku, zeleninku...mäsko../ ešte sama si zohriať obedík nevie Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing takže toto je samostantné papanie

29.11.2006 08:43

pepsina

Laughing Laughing hm tak ked toto je samostatne papanie,tak co je potom ked ponukne aj mna? Laughing nebodaj dobra vychova Laughing Laughing či dobrák co nenecha mamu hladnu? Laughing my mavame noci okolo splnu krušne,ťažke uspavanie,ťažko pricucnuty nie na tri minuty Laughing ale snad hodiny Laughing inak mame pohodu,az nato ze cez den stale nespava,ale sme zvyknuty,len okoliu to nedochadza,,ako je mozne ze nespi ,ked je furt v pohybe atd..no co uz..komu spia,tym sa to zda zas vela,my nespime vobec,kazdy mame volačo... Laughing uz si hadzeme loptu,sranda ..jak sa teška ked sa mu ju podari hodiť preiamo mne Laughing

29.11.2006 09:22

katiana

Sad Dnesnym ranom som zistila , ze mam mastitidu, zapal prsnika. Vcera vecer ma len bolela jedna strana, myslela som ,ze nejakym zazrakom sa zvysila tvorba mieka, ale dnes uz vidiet zacervenanie a mam zvacsene aj uzliny. A v noci som mala zimnicu. Uz kojim len 4-5x v noci, ale este do roka mam v plane v tom pokracovat... Neviem, ci to nesuvisi s tym, ze maly mal tri dni virozku, z ktorej je uz chvalabohu von. No uvidim, ako to bude pokracovat. Ostavam v domacich podmienkach s ibalginom a teplymi obkladmi. Sad

29.11.2006 11:03

Kerina

katiana mne ešte ked som kojila tak v nemocnici dali SOlux, super to nahrialo prsník a dal sa pekne masírovať..skús

29.11.2006 13:25

katiana

kerina, dakujem za radu. Smile Aj sa soluxujem, zatial ziadna zmena. No nijako speciakne natiaty mliekom nie je, tak len cakam ako sa to vyvrbi.

29.11.2006 14:54

cherri

Tak my máme očkovanie za sebou, iba trocha zvýšená teplota, dalo sa, vážime 8650g a 74cm, asi patríme k tým menším, ale inak je veľmi šikovná, čiperná, už chodí pekne,už skoro ani nelozká, len chodí. Posledné dni mi začala robiť, že keď jej niečo zoberieme, čo teda nemôže mať v ruke, tak sa vie tak žalostne rozplakať , tú malú hlavu si skloní až dobreže nie k zemi Rolling Eyes a narieka Rolling Eyes Laughing Katiana, držím palce Exclamation Ešte by som mala otázočku, mne sa nedá zobraziť stránka predeti, vám to ide Confused: Confused: Sťahuje mi to asi 5 minút, potom mi len vyhodí, že stránka sa nedá zobraziť Twisted Evil Twisted Evil

29.11.2006 14:59

Barbi

Cherri, mne to nacitalo hned, asi bude problem u vas. Katiana, skore uzdravenie prajeme. Vcera som bola na Palisadoch a bolo tam pekne, akurat v tom case tam boli vacsie deticky. Alexovi sa pacilo najviac v gulickach.

29.11.2006 16:00

borka

aj my sme sa dnes ockovali.momentalny vahovy stav 11200 gramov!!!!!!!skoro na dietu by som povedala. Rolling Eyes

29.11.2006 17:25

Eugenika

Tak my sme chori. Ja uplne brutal, na ATB, mala sopli odusu, z toho kasel, vcera vecer sme nabehli uz na Pamycon. V piatok bola ockovana proti chripke, neni to z toho, lebo uz v piatok trocha soplila. Uz mame aj druhy zub Smile , ale je zatial len zarovno z dasienkom, ale je uz prerezany. A vazime 9.015g a mame 77cm. Pribrali sme necelych 100g za mesiac Exclamation Exclamation . Dr. to nijako nekomentovala, ale sa mi to nepozdava. je pravda, ze v jedle sme sa moc nepohli. Na obed uz papa v pohode a dost, ale poobede stale bojujeme. O kasi ani nehovorim Evil or Very Mad .

29.11.2006 17:26

Eugenika

Borka, kde to beriete? Laughing , mala uz na to nevyzera Razz .

29.11.2006 17:35

borka

PRE EUGENIKU:teda neviem,ale papa len podivne jedla-kremovy syr,vanilkovy jogurt,cestoviny,chlebik,keksy...moc na zeleninu nie je.....ma slusny bachrik. Embarassed

29.11.2006 18:49

Kerina

Borka to už je ozaj na odtuč. kúru Laughing Laughing Laughing ale niéééé...počuj pokým jej chutíííí .... tak dobrú chuť Exclamation ona to vybehá ... no a my zase ani za svet sa prebaliť, stále uteká a uteká....naháňam ju po byte, potvorka jedna tak rýchlo vieš štvronožkovať že až.....raz je tu raz tam......mamma miiiiiáááá ... Cool

29.11.2006 19:36

lydia23

Baby ahojte Smile Vcera som tu nebola zehlila som obrusy na zakazku(praca popri materskej)a stale mi este ostala kopa Sad . Katiana nech ta to rychlo prejde,joj nechla by som Confused (pliaga mastitida). S internetom mam obcas problem aj ja a to hlavne ked chcem poslat foto alebo prilohu a zase mi to nejde. Barbi ako si posielala tu knizku mne?mne to vobec nejde poslat aj si to nejak zmensovala ten subor alebo si to len poslala? :D Baby a aku ockovaciu vakcinu davate obycajnu ci tu za 1600sk? ja som malej dala tu financne narocnejsiu a mala som problem iba ked jej ju pichali potom nemala ani horucku a bola tak ako kazdy den.A na nozicku som jej dala obklad.Moja zlata aj nas to caka na buduci tyzden Confused uz nech to mame zasebou.pekny vecer :D

29.11.2006 19:53

*Monka*

to je divne s tym ockovanim, mala ma za sebou tu v CR 3x hexa a najblizsie ockovanie je 4davka hexa v 15m Shocked

29.11.2006 20:35

borka

pre MONKU:tusim aj my mame ist v takomto veku-15 m na dalsie ockovanie.inak,minule jej tusim nic nebolo,ale dnes ju boli nozicka.vynimocne mi neutekala.odmietala sa postavit.teplotku nema,len place. Crying or Very sad

29.11.2006 21:00

Skoricka

Monka, v 15tich mesiacoch sa ockuje MMR, nie DiTePer+HepB (penta/hexa-vakcina), ta ma len 3 davky + preockovanie v skolskom veku. Jedine, ze by ste mali naozaj zvlastne ockovanie, ale pokial viem, SR a CR maju rovnake ockovacie schemy Wink

29.11.2006 21:53

cherri

V 15m je očkovanie proti - mums, rubeola, osípky, nie? Aspoň ak sa teda dobre pamätám ešte pri Samkovi Smile

30.11.2006 07:11

*Monka*

Skoricka, kukala som do ockovacieho kalendara, tak to 4 ockovanie hexa existuje, je to presne toto 18. až 20. měsíc 4. dávka záškrt, tetanus, dávivý kašel a invazivní onemocnění vyvolané Haemophilem influenzae b takze je to trosku neskor, ale je, a v 15 m 15. měsíc 1. dávka spalničky, příušnice a zarděnky aspon ze teraz mame od ockovania chvilu pokoj..........

30.11.2006 10:18

katiana

..tak zda sa, ze mi mastitida pomalinky ustupuje, prepokladam, ze ten solux mal uspech. Inac este vecer som dostala menzes, takze dovodom bol aj ten "hormonalne zranitelnejsi teren". Som naozaj rada, lebo uz som sa videla na ATB. ...a dakujem za Vasu podporu. Smile Smile

30.11.2006 10:53

Skoricka

Monka, to je zvlastne, bud sa menili schemy kvoli tej vasej hexavakcine alebo neviem, lebo klasika ma len 3 davky a potom preockovania - konkretne v 3., 6. a 13. roku (ale tie skolske davky sa menia, uz to bolo aj v 11. - 12. roku...) Tusim si to budem musiet niekde popozerat... Ale v 15tom je urcite MMR. No nic, letim za loptosmi A Katiana, super, ze ti to uz ustupuje, vela zdravicka!!!

30.11.2006 12:27

*Monka*

inak, baby, ako papaju vase deti? mna ide klepnut, kde su tie casy, ked mala papala velku hippku na obed, a na svacinku nestacila velka presnidavka, teraz obedovala asi 4 lyzicky, polovicu z toho vyplula na mna, na kachlicky, na zaclonu, cela som sa prezliekala, aj na okuliaroch som mala, a to vsetko trvalo pol hodinu...som nasrata az az....... Rolling Eyes

30.11.2006 13:03

Etinka

Moj maly papa dobre, niekedy si myslim, ze az vela a neviem, kam sa to do neho vopcha. Na ranajky vypije flasu mlieka, na desiatu spapa celu vyzivu alebo ovocie, na obed asi 250g toho co navarim, olovrant jogurt (alebo tvatoh s ovocim, chlebik so syrom....}, vecera kasa a v noci flasa mlieka. A popritom este ked vidi ze ja jem, tak mu musim neco dat do ust.

30.11.2006 13:17

Skoricka

My papame tiez dobre, podobne ako u Etinky, az na to, ze namiesto flase je MM a castejsie, najma v noci Rolling Eyes Inac tiez, ranajky MM, desiata ovocie - 1 banan+50 g domacej jablkovej vyzivy a pod., obed ca.. 200g, olovrant MM a vecera - plna miska kase a este aj pridavat musime a aj tak na zaspatie (co je ca. hodina po veceri) aj tak stiahne plny prsnik Rolling Eyes Wink Ale ked idu zuby, tak je to vzdy horsie, vtedy aj viac pluje, takze mozno aj Sarka ma podobny problem...

30.11.2006 13:49

Anaj

Ella papa dobre, ale vsetci mi hovoria, ze je velmi drobna, hadam sa nemam stresovat, moja mamina je take drobne ziena, tak zeby po nej?

30.11.2006 14:37

Eugenika

No tak to pekne papate, my na ranajky MM, desiata MM, max. tak nejake ryzove krekry, ale vacsinou nechce vobec nic, obed cca 150-190g masozel. prikrmu, olovrant cca 50-60g ovocneho prikrmu + obcas, ak sa na hodou pomyli par lyziciek kase, vecera MM. Niekedy vecer este si da s nami ovocie (vzdy verec nacistim nejake to ovocko pre nas), ale vacsinou nic nechce, len MM. Takze ked sa nad tym zamyslim, stale sme len na 2 prikrmoch denne, inac stale MM Rolling Eyes

30.11.2006 14:42

Yvett

Monka nápodobne, Lea je úplne zle Sad Ovocie mi celkom odmieta, ke´d chcem do nej napchať aspoň niečo, pekne chytiť pusu a otvoriť Confused Obed, zje, ale bieda Crying or Very sad a kašu na večeru tiež tak polovicu z toho čo pred mesiacom. Iba MM môže stále a nič iné ani nepije, sem tam trochu vody. A to som mala pocit, že po tých ovsákoch sa pohla lepšie, tak ani nie. A tých 7300 g sa mi zdá dosť málo na 75 cm Confused Keď ju prebaľujem, bruško lavór, normálne jej trčia bedrové kosti aj rebrá a tie lopatky keby ste videli Sad Iba stehienka a líca m bucľaté, inak také drobčiatko. A to tí starší mali v roku 12 kg.

30.11.2006 15:52

pepsina

eugi ja som si tiez robila starosti kvoli papaniu,málo papka oproti o dosť mladsim ..a hlavne oproti um,no lekar jeden ma ukludnil ze u mm je to normalne do roka..tak snad hej..my ale ideme na 11naste kilko..je velky a dnes nechcel jesť,ale nam idu tie zubky,tak slintáme a hryzeme vsetko vratane mami,otca,skrinky.. Rolling Eyes mrkvičky..nase stravovanie dnes...odzobal korku chlebovu Rolling Eyes ,desiata nič,obed nič...pred pol hodkou asi tri lyzičky jeho oblubeneho jedla... Rolling Eyes Confused takze viem že kaša dneska pojde jedna radosť Wink ked nechce obedovať,vtedy chce kašu.vecer inak ked obeduje tak vecer si da len pár lyzičiek kaše,či ovocia.. zato mi dnes vyhrnul tričko a nalepil sa na mna jak žralok,cucáááál jak o dušu Laughing tak snad uz tie zuby vylezu von..uf,uf...nech zas pekne papka ako by mal Wink bo predtym to bolo tak rano mm,desiata aspon jablcko a dzobkal rohlik,obed zbaštil asi 15lyžic...vecera tiez.. ale tááákto?len ho nahanam s lyzičkou,,otoči sa preč alebo mi zatvori usta..

30.11.2006 16:10

pepsina

yvi tak ja som vraj vazila prvy rok svojho zivota ako žaba,ked som sa narodila,som tak udajne aj vyzerala Shocked bo som mala ledva 3kg a prvy cely rok bol des,preto ,pre moje dobro Laughing vraj sa nezaschovali ani moje fotografie Rolling Eyes bo to bol žalostny pohlad na mna..vraj....no a po druhom roku som vazila viac než decká o rok staršie Wink tak asi tak ..nooo tak vtedy mi zrejma roztiahli žaludok....jééééé tri pááárečky zedla, a bez chlebíku Embarassed Embarassed

30.11.2006 19:36

lydia23

Nase papanie v posteli MM(okolo 4.00-430) potom sppolocne ranajky(okolo 7.00 )s tatom :D .Pred spanim MM (okolo10.00), ked vstane ma namiesanu kasicku z ovocia (struhane jablcko+mrkva+banan,alebo mamdarinka ci ine konbinacie ovocia trosku za malu lyzicku jej dam aj medik-domaci).Potom na obed trosicku polievocky (par lyziciek),trosku druheho(zeleninka -masko ci cestovinky, ale obed teraz velmi malicko papka.Ideme von a po prechadzke po dvore zaspinka a ked sa zobudiMM sem tam jej dam este nejaky kusok kedsiku(vlnky...).Vecer sa len krmime MM a ide buvkat(ma druhe kojenie sa budi okolo 22.00 a v sucastnosti je to kazdu chvilku tiez nas trapia zubky. Sad

30.11.2006 21:00

pristela

No my sme na tom asi ako Borka, taky mlsaci Laughing Uvidime co povie dr. my pojdeme asi az po vianociach na ockovanie, dr nam dal na vyber, pred alebo po, vraj to uz je jedno. Moj prcek dokaze zjest na posedenie co ten druhy absolut nenatlaci, napr.spapa plny tanier zeleninkovej polievocky, potom riadny kus babovky, alebo krajca chleba a za tym este nejaky keksik, ten druhy ma nabrate menej polievky aj to este s polovicou za mnou dojde, ze ci uz nemusi Twisted Evil Ked maly trosku posrastie bude sa s tatom strkat pred chladnickou Laughing Laughing , ale zacali sme chodit do MC, tam tolko nejedava radsej beha.

30.11.2006 21:44

Anonymous

Caute baby, ozyvam sa po dlhsej dobe, bola som s malou dva aj pol tyzdna v nemocnici na Kramaroch, najrpv kozne potom interne. Nemam teraz cas rozpisovat, iba napisem, ze o nicom, este sme tam aj chytili crevnu vyrozu, no otras Twisted Evil . Schudla mi tam skoro pol kila a v podstate nam nic nezistili. Vsak potom popisem viac. Vsetkym chorym skore uzdravenie.