1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

11.11.2006 20:45

lydia23

ahojte aj mala ma uz prvy zubok a druhy trosku kukucka je uz prerezany,trosku horsie posledne va tyzne papka a je mrzutejsia tazko zaspinka ale ked zaspi cez den tak spinka dlho(uspavam ju cez den3krat).v noci zaspava pri kojeni a neviem co budeme robit ked mliecka nebude zatial ho mam ale potom netusim ako zaspinka lebo so postielky ju ukladam uz rozospatu. mamicky davate drobcov aj na nocniky(lebo ja davam)a citala som ze je zbytocne dietatko trapit aj tak nevie co urobi do nocnika.dcera mala problem s kakanim do plienky tak som ju posadila na nocnik a tam to islo lahsie a teraz vzdy rano ju posadim na nocnik(urobi potrebu) umyjem ju na bidete a zabalim do plienky.samozrejme stane sa zerano nekaka a potom jej ujde do plienocky.

11.11.2006 20:53

Yvett

Lydka aj ja dávam na nočník, pravidelnejšie asi týždeň. Dnes ráno sa krásne vykakala aj vycikala a do obeda ešte 2x cikala takže poho. Nestresujem, len ju dám keď vstane, predtým než ideme von a keď prídme domov. No prakticky aj vždy keď prebaľujem. A samozrejme keď sa zadarí tak híkame a chválime - šak raz pochopí. Zatiaľ sa jej to páči a vôbec neriešim či z toho má rozum. Aj tí starší takto chodili a dcéra bola ako 1,5 ročná cez deň bez plienky a do 2 rokov aj v noci. Syn meškal asi 2 mesiace.

11.11.2006 21:03

lydia23

Super lebo som to citala, ale mne to tiez pride normalne.Aj my sa tesime ked sa vykakuska alebo cikne a ona sa tesi z nas je to super, ze sa jej to podari.tesilo by ma kevby bola sikovna ako tvoje prve deticky a na leto bez plienok to by bolo! :D

11.11.2006 21:30

Barbi

Monka neboj, aj moja kamoska mala takyto problem tusim do roka a potom sa naucila zaspavat mala sama. My zaspavame s mliekom ale uz druhy den zaspal sam, co som ani nepredpokladala ze sa take nieco stane. Vypil mlieko a radostne sa zabaval v postielke, tak som ho tam nechala, nevyberala, iba obcas skontrolovala. Po hodke som nakukla a on ze ,,aaaaa,aaaaa, aaaaa,, a zrazu zaspal na bruchu ako zaba, dnes sa to zopakovalo a teraz pred chvilou zaspal a to o deviatej pil mlieko. Ja na nocnik nedavam, este ani ziaden nemame, Alex aj tak kaka kazdy den v inom case.

11.11.2006 23:08

Skoricka

My skusame nocnik ani nie 2 tyzdne, tiez sa nam dari donho kakat a obcas cikat, tak robime velke ovacie, ale nestresujeme z toho, presne, ako sa tu uz pisalo - davam ho v case, ked by som ho tak ci tak prebalovala, vacsinou rano, po obede a po veceri... Pri Miskovi sa mi to velmi osvedcilo, ako rocny sa uz nepokakaval a bez plienok sme od 21 mesiacov (na noc este mame, ale to ma netrapi). Zato Miskov rovesnik sa sice pekne pyta cikat, ale doteraz sa pokakava Sad, nevie pochopit, ze to ma robit do nocnika, oni totiz nenocnikovali, zacali az ked zacal Misko chodit "bez" Wink Je to pre mna dost odstrasujuci priklad Rolling Eyes, takze ja som zastanca nocnika - pomalicky, nenasilne, ale ay sa Adko naucil, na co nocnik vlastne sluzi. Okrem toho sedavaju spolu s Miskom, tak maju z toho vzdy ohromnu sou Wink

12.11.2006 10:49

katka.hybe

Ahojte maminy, volam sa Katka, som z Hyb (pri Liptovskom Hradku) a mam 10 mesacneho synceka Timka. Narodil sa 15. januara a rada by som sa pridala do tohoto fora. Prajem Vam vsetkym pekny den.

12.11.2006 11:34

*Monka*

ahoj, Katka. Vitame ta medzi nami :D Vcera sme kupili konecne zimne botky, u Batu, cervene vyteplene, so snurovanim, ale len na okrasu Laughing , na boku je totiz zips:) Dnes ma caka umyvanie okien na jednej strane bytu, uzasna nedela, co? Twisted Evil

12.11.2006 12:00

katka.hybe

Ahoj, no neviem si predstavit nedelu pri umyvani okien. ... Ja mam dnes strasny den. Vonku prsi, maly je nervozny, ja nevyspata... Dufam, ze to do vecera nejak zvladneme.A uz teraz sa tesim na postel. Maminy, vstavate este v noci? Ja niekedy aj 5x? A neviem, ako maleho odnaucit od nocneho papania. Uz mi to riadne lezie na nervy. Doktorka mi povedala, ze to je tipicky jav pri kojenych detoch po 7.mesiaci - vraj potrebuju citit maminku....

12.11.2006 12:30

lydia23

Ahojte a ahoj Katka ja som sa len nedavno pridala a som rada ze si mam s kym napist.Ja tiez vstavam v noci tak 3x a nebavi ma to je to naozaj vycerpoavajuce ale vzdy si poviem ak chcem kojit tak preto musim urobit aj tuto vec je to pre dietatko dolezite pomuckat sa z mamou a pritulit sa a tak tiez potahat si mliecka tak to vydrz a vyspime sa ked nasi drobci budu velky :D teraz mala spinka a potom ideme papkat. Smile prajeme vsetkym dobru chut! :D

12.11.2006 14:32

Denisa DS

Ja si myslim ze davat tak skoro na nocnik je prehnane, je to skor cvicenie mamiciek ako deti Rolling Eyes Uz som o tom citala dost diskusii a nemam pocit zeby to stalo velmi za to, deti ktore s tym zacali same sa to naucili v priemere mozno o 2 mesiace neskor ako take co mamy davali skoro na nocnik...

12.11.2006 17:31

katiana

..sa chcem opytat, ci niekto nemate tip, videla som, ze aj Henrik by sa zisiel, ako zabezpecit roldorove dvere pred nasimi lezunmi. Neviete nahodou???

12.11.2006 19:10

monica

Ja ani neviem kolko krat v noci dojcim, mala spi totiz so mnou, takze sa nemusim ani riadne prebrat, ale je pravda, ze cim je starsia, tym viac v noci cuca. Netrapi ma ani to vstavanie, aj tak pri tom spim, ako to, ze som potom ako dolamana, kedze som stale bud na jednom, ci druhom boku, maximalne sa mi dari prevalit na chrbat Smile A s nocnikom urcite este nezacneme, Brunka sa nam podarilo oducit od plienok za jeden den ked bol na to pripraveny, mal asi 2 roky aj 2 mesiace, cize celkom v pohode.

12.11.2006 20:44

Barbi

Katka, vitame ta. Musime sa pochvalit! Alex zacina chodit, dnes presiel sam niekolkokrat dva - tri metre. No tesila som sa a hikala ako male detsko. Laughing Doma mi nadavali ze sa maly zlakne. A este Kati, s tym kojenim to celkom ne je pravda. Ja nekojim a moje dieta sa budi tolkokrat ze to ani neratam, vzdy mu dam flasku z cajom a nad ranom mliecko. Trva to od juna....

12.11.2006 21:23

tin

Vitaj Katka :D k tomu nocnemu vstavaniu --- aj my vstavame 5 aj viac krat v noci a kôli tomu uz spi Valentinka s nami na posteli. Uz som nevladala zakazdym vstavat a prekladat ju hore dole. My s manzelom spime na 30cm a ona na zvysku manzelskej postele. najhorsie je ze inac ju uspat neviem ako na prsniku. A nie len vecer a noci ale aj cez den. Lekarka mi v piatok pozicala prefotene par stran knihy KAZDE DIETA SA VIE NAUCIT SPAT, tak zajtra citam. A ak rady pomozu a prespi celu noc, tak vam prezradim ako sme to dokazali. Inac aj ja by som chcela vediet ako vy baby ktore nekojite uspavate svoje deturence. Pri jej energii by poskakovala asi aj do polnoci a o tom ze ju polozim do postielky a ona pri hrani zaspi , o tom mozem iba snivat.

12.11.2006 22:29

Henrik

Caf babulky, ani ja nepocitam, kolko krat sa kojime... prvu polovicu noci prespi Marcelko horko tazko v postielke (kym som ja pri teplke) a tu druhu so mnou v posteli. Aj ja som uplne dolamana, absolutne viem, o com Monica hovoris.... a ked sa mozem na chvilku odtrhnut a lahnut si na chrbat, to je slastny pocit!!! Babulky, ale uz druhy den ma priserne kuse, mam uplne dokusane bradavky... Aj som vybalila chranice z krabice a kusal este viac, ...ze co to.... Ani ho nenapadlo cez ne tahat. Ma dva nove horne zuby a teda novy pocit v puse... Co je horsie, uz dva vecery ho vobec nemozem uspat...pomooooooc... napije sa a pusta prsnik a kuse ma a napina ho.... Hodinu sa trapime, kym zaspi.... a noc nie je o nic lepsia... Vobec netusim, ako ho budem uspavat, ked doteraz zaspaval vzdy len na prsniku... no teraz sa napije a zacina ho odmietat ... Mame hrozne sople, to asi preto. Babulky, preboha ako odsavate???? POradte. Videla som na MMB taku odsavacku do nosa, co vyzera podobne ako digi teplomer. Nemate ju niekto? Odsavacka co sa napaja na vysavac sa mi zda byt riadna blbost, kedze ma sople hlavne vecer a v noci a hadam nebudem v spalni pustat vysavat..... Rolling Eyes Rolling Eyes Confused: Confused:

12.11.2006 22:32

Henrik

Tin, napodobne...aspon nie si sama, ze???

12.11.2006 23:25

Skoricka

Katka, vitaj Wink Henrik, TIn, pridavam sa do klubu, Henrik - ako keby si opisala nasho Ada, s tym rozdielom, ze on do postielky nepachne vobec (to by bol do 15 min. hore Confused), takze po tom pracnom uspavani ide rovno do nasej postele. A kazde rano som dolamana a vytesujem sa vzdy, ked sa mozem otocit na druhy bok Rolling Eyes Andrejko totiz dudel zasadne odmieta, ved naco, ked je po ruke mamin cecek Twisted Evil A s tym zaspavanim detto - tiez mame nove zuby a furt sa tlacia nejake dalsie, takze je to o zivot Evil or Very Mad Mne sa zatial dari ho nejako ponatriasat na prsniku, aj ked uz vsetko vytahal, si potom este podudla a ako-tak zaspi, ale nie vzdy to funguje. Ma ide rozhodit, ked sa zacne potom vykecavat a vedla akurat Misko zaspava Rolling Eyes Twisted Evil

13.11.2006 08:26

borka

u nas nikdy ziadne poskakovanie na loptach,kolisanie,hupanie na rukach ani nic podobne nebolo-proste prsnik nebol,tak ani nebola zvyknuta sa po mne sapat-zaspavala sama.momentalne spi v posttielke,ale asi tak 20 krat sa postavi v ktorukolvek dennu alebo nocnu hodiny.az potom,ked uz nevladze vstat-zaspi...o zivot ju v noci skladat zakazdym ked sa postavi,tak ju nechavam tak. Wink najnovsie vylieza aj z kupacieho pieskoviska a objavila prackovy level.

13.11.2006 08:32

Barbi

Henrik, ak my mame sople, uz druhy den. V noci stavam snad kazdu pol hodku, som total... My mame tu odsavacku, akurat ze Alex strasne hysaci, ked mu vysavam sople. Mama mi vcera vynadala, ze mu nesmiem vysavat lebo sa mu nieco stane Crying or Very sad no ale ako mu to mam vysat? Rucne su nula bodov...

13.11.2006 08:44

Kerina

, MOnka my uspávame tak, že máme večerný rituál, a to začína o 19,30 - kupkaním, potom utierano-masírovaním Laughing , uložením do postielky, božtek a mliečko ..a pokým vydudlá fľašku tak spinká ... Denisa ja som tiež toho názoru, že raz sa to dieťa naučí, Michalku som neučila vôôbec na nočník, len sme ho mali na záchode ako ozdobu, raz prišla s tým ,že si chce sadnúť, mala 20 mes., potom už vôbec nechcela plienku cez deň /jej došlo zrejme v hlavičke, že bez plienky je poodlnejšie/ , 2 krát sa nám stala nehoda aj to sa smiala Laughing bez problémov sa stále pýtala, a na noc sme rpestali s plienkami na 2 roky 2. mesiac ... ale neviem , či neskúsim pokus na Petre , že ju budem dávať, že kedy sa naučí .... ešte stále sme bez zúbka .. Laughing

13.11.2006 08:50

Yvett

´Katka vitaj :D aj Lea je 15.1. Wink Ja soplíky odsávam vysavačom keď treba aj v noci, kupovali sme preto aj nový vysávač :D ten cyklónový bezvreckový, ja dosť tichý. Dr. mi vravela priložiž a vybrať nie vraziť do nošteka a ťahať a ťahať - funguje to a malá si zvykla. Po odsávaní vždy hučala ako vysávač Laughing So spaním nápodobne asi 3x kojím. Ale malá spáva v postieľke, pri mne sa hrozne potí a prehazdzuje tak vyberám a dávam späť, no a ráno - potiahla by som, ale veď sa raz tase vyspím Wink Ale zaspáva sama, nevie sa dať uspať. Keď moc hučí tak si ju vezmem na pá minút a potom zase uložím a ona zaspí sama.

13.11.2006 09:54

Eugenika

Tin: akoby si opisovala moju malu Twisted Evil Laughing . Inac poslala som ti ss. Zaspavame cez den v kociku a vecen na prsniku. V noci vstavame uz ani neviem kolkokrat, vzdy nad ranom castejsie. Uz mi to ani nerobi problem, trva to od narodenia, clovek si zvykne. Borka: nemate problem potom vyliat vodu z tej musle? Nie je to tazke? My tiez neviem co s malou, z vanicky uz vylieza, do vane je to neprakticke, lebo ju mame obmurovanu, nevydrzala by som tolko v podrepe ohnuta nad nou a kazdy den nam z vanicky vytapa celu kupelku. tato zahlasil ze nevadi, nech sa z toho tesi, ze on to bude utierat. A fakt to aj robi, pricom to tam anozaj vyzera, akoby tam niekto vylial vedro vody.

13.11.2006 09:59

Siska H

Katka vitame ta Wink Yvetka aj ja pouzivam vysavacovu odsavacku, Bobo sa tiez rani ale to aj pri obliekani Confused Hlavne je to rychle a vysavac sa da regulovat , tak mu to davam na najslabsiu. Barbi, nemoze sa stat nic, to by potom nemohli predavat Wink tie rucne su fakt nanic. Ja nocnik este nekupujem, pockam pred letom zacneme s pokusmi, vsak leto je na to ako stvorene oducit sa od plienociek aspon cez den. Bobo tiez vymysla v tej postielke, koko krat sa stane ze sa tam hra, lozi a potm uz len odpadne v takej polohe ako sa hral Wink Baby som rozmyslala ohladne sanok na zimu, neviete mi poradit kde zohnat take klasicke sanky s opierkou? Tie po nas nam ukradli z pivnice Sad

13.11.2006 10:01

borka

pre EUGENIKU.my nemame vanu,takze preto mame muslu.plan je na poschodi,ale zatial je to v nedehladne. Sad prakticke to nie je kvoli vylievaniu.mechanicky odcerpavam-nemam sancu dvihnut to,ale kupe manzel,takze fajn.vody mame ako na kupalisku-certica je zvyknuta robit bordel,ale neriesim to.ma to jednu vyhodu-neutopi sa,lebo pokojne si tam moze chodit po 4 a vody ma len po krk...

13.11.2006 10:06

Etinka

My so zasavanim problem nemame. Adamko spi iba pol hodiny cez den, takze vecer o pol 8 je mrtvy. 1 krat v noci sa budi na mliecko, vypije plnu flasu a spinka do siestej. Ale cez den si ho uzijem. Mam pocit, ze pridm o krize. Je tucnucky (10,10 kg), takze sam chodit tak skoro asi nebude. Spravi par krocikov ked sa drzi v postielke, pri gauci, ale ked sa pusti hned je na zemi a ja ho potom ukludnujem pol hodiny.

13.11.2006 10:19

borka

pre SISKU:ked sme pri sankach-objavila som taketo.nezvezies sa sice s bobom,ale na tahanie su praktickejsie ako drevene hebeda.

13.11.2006 10:39

Barbi

Siska, nemyslela som fyzicky ze sa mu nieco stane, ale psychycky. Moja mama ma vzdy nalaka a teraz sa bojim odsavat. Lebo on ma hystericke zachvaty pri tom...

13.11.2006 10:41

Barbi

Siska je som videla boby s pasmy a zvisenym operadlom. V Tescu, aj my sa chystame ich kupit.

13.11.2006 11:44

Eugenika

my mame odsavacku na vysavac, ale mala sa asi mesiac dozadu zacala bat vysavaca. takze pre 2 tyzdnami som kupila odsavacku, kde odsavam ustami. je to super, rychle, netreba vytahovat vysavac, dobre sa to udrziavam, som spokojna.

13.11.2006 11:50

Yvett

Takmer so zabudla :D včera večer sa sama v postieľke posadila, nevieme ako ale prišli sme tam lebo hučala a ona sedela Shocked sme boli happy. Tak uvidíme, snáď sa už pohneme dopredu. Zatisľ to ide dosť pomaly, aj keď ona bude asiaj trošku lenivá Wink A tiež pribrala, už jej tak nevidno rebrá, aj bruško sa nám zaguľacuje :D tak asi budeme už kupovať aj väčšie plienky. Borka inak super foto v tej mušli, ja by som ju musela mať asi na stole v tom našom super veľkom byte Laughing

13.11.2006 12:18

Barbi

Neboj, neboj, ked sa Leuska rozbehne, uz sa nezastavi. Laughing

13.11.2006 12:35

*Monka*

my sme boli dnes v poradni, mala ma 9.2 kg a 75 cm.............predviedla doktorke ako vie stat bez opory, ta bola happy asi viac jak ja Laughing , ale papa jej nedala....to dava len ludom, ktorych pozna, hlavne rano tatovi, ked ide do prace Laughing my sme nastastie este odsavat nemuseli, mala este nebola chora od narodenia, chvalabohu

13.11.2006 14:06

Henrik

Barbi a ako si s nou prosim Ta spokojna? Ma to dostatocny tah? Vysaje aj tuhsie zelene sopliky Confused A odkial ju mas? Kupovala si ju cez web, alebo niekde v lekarni.... Ja by som ju totiz radsej najskor videla a skusila... Babulky, Marcel sa zacina sam bez drzania stavat a stoji a stoji a vyskiera sa blahom a podom capne na ritku. Ohromne sa mu to paci, zacal s tym vcera vecer pri " zaspavani"... A na ten roldoor by mohli nieco vymyslet na zabezpecenie proti detom, to je fakt. Neviete o niecom???

13.11.2006 14:50

Anaj

my sme bolo na kontrole a elluske sa to uz pekne hoji, chvalabohu.mate nejake tipy na vianocny darcek pre dievcatko? doteraz som bola zvyknuta kupovat len auticka a pod.

13.11.2006 15:33

Barbi

Henrik, Alex nam prechladol este v porodnici a ked sme prisli domov sa to prejavilo, mali sme iba rucnu a s tou nam to vobec neslo. Stale mu tam nieco hrkotalo. Tak som poslala tata nech to kupi, bud to kupoval vzdravotnickych potrebach alebo v lekarni. Pouzivaju to vsetky moje kamosky, ktore poznam, ked som videla co mu to vsetko vytahalo z nosa, skoro som odpadla ze vobec dycha... Zo zaciatku bol asi 4x prechladnuty. Jediny problem, ktory mame je ze si to nechce nechat robit. Dnes som kupila Nasivin tak mu ho supnem a povysavam a dufam ze bude lepsie hajat. Takze ja odporucujem.

13.11.2006 16:09

Siska H

Babulky dakujem za typy. Urcite nejake kupim Wink

13.11.2006 16:22

Yvett

Henrik, dobré je najskôr nastriekať Marplus do nošteka a tak po pár minútach začať odstriekávať. Ide to jedna báseň, minule sme ju takmer upchali Wink koľko toho mala v nošteku.

13.11.2006 16:25

Yvett

Anaj ja som dnes po návšteva Hypernovy skonštatovala, že malej kúpime balík platových lyžičiek a papierových pohárov Pepsi Laughing sa tam s tým dnes vyhrala Wink Inak ja by som chcela pre malé nejakú handrovú bábiku takú väčšiu, ale ešte uvidím. Lebo po Adke nám ostalo toľko bábik, ako nové, iba čo sú odbalené, ona sa s nimi takmer nehrala.

13.11.2006 18:31

borka

pre ANAJ:bola som sa inspirovat novembrovkami a dievcatka dostavali aj kociariky.ja som si myslela,ze je to este skoro,takze u nas asi darcek bude toto.

13.11.2006 19:03

katka.hybe

Ahojte, tak ked uz o tych soplikoch, my sme zatial poriadne sopliky nemali - zazrakom. Co sa tyka zaspavania, ked mal Timik 3 mesiace, podarilo sa mi naucit zaspavat ho sameho v postielke - s cumlikom. Stalo ma to niekolko hodin presedenych nad postielkou, ale vyplatilo sa to. On pri kojeni totiz nikdy nezaspal, preto mi neostavalo nic ine... V noci sme vyskusali to, ze k nemu vstaval manzel. Prihovoril sa mu, dal mu cumlik...Chvilu to zaberalo - az tak, ze vydrzal celu noc bez mliecka. Potom vsak trosku viac plakal a manzel v presvedceni, ze je Timko hladny, ma ukecal, aby som mu dala jest... A tym sme vsetko pokazili. Teraz uz jaci, az kym mu nedam papat a ani ocko nezabera.Vyskusajte to - ak budu oteckovia chciet. Viacere maminy mi hovorili, ze to zabera. Len to chce trpezliveho manzela... Tak pekny vecer.

13.11.2006 19:04

lydia23

Ahojte Smile , nasa mala chodi podome sama :D , ale ja chodim pre istotu za nou bojim sa, ze strati rovnovahu a zle to dopadne.Neviue padat na zadok pada tak ze sa hodi dozadu.odkedy sama stala uz vobec nechce byt v choditku a taktiez ani sediet nechcelen by sa pohybovala.Ked pisete o tych kocikoch mala ma taky ruzovo biely z umelej hmoty a zvykla ho talcit uz ked bola v choditku myslim si ze je to pekny darcek a hlavne dost draha zalezitost Sad .my malej kociarik kupovat nebudeme zatial ma tento aj ked koleso z neho hockedy odleti a potom kupime taky frejerskejsi ked bude vacsia Smile. Stale mame len dva zubky a dnes bola nepokojana tak mozno sa tlacia aj horne :D . Etinka nasa mala ma tiez nad 10kg presnejsie ma 10,8kgmozno vas aj dobehneme, ale odkedy idu zubky vsetko okrem MM do nej musim tlacit nasilu po viacerich pokusoch si par sust da.

13.11.2006 19:21

lydia23

Ahojte baby :D (tuto spravu som pisala na obed len mi vyplo internet nastastie som si spravu skopisŕovala tk ju posielam na forum) To co pisete je aj o nasej malej ona vecer zaspi na prsniku rozdriemkanu ju ulozim do postielky a nad ranom okolo3.30 sa budi s tym, ze ju davam k nam do postele, aj ked pocas noci kojim, ale vzdy ju dam naspat do postielkyJe to vycerpavajuce.Stalo sa par krat, ze s nami bola aj celu noc.Teraz ked sa jej tlacia horne zubky je to tazsie lebo je viac naviazana na mna a pomalicky nebudem vediet ani navarit. Henrik, aj my mame sopliky a to take, ze sa nedaju ani vytiahnut tahaju sa, no hrozne! Confused som zufala Rolling Eyes , lebo to trva uz 2tyz. aj s kaslom, ktory znie ako stary deravy hrniec.Sopliky odsavame tahacou ustnou odsavackou.Vysavacovu nemam, ale raz ju manzel pozical od znameho, ja som to nedovolila pouzit na malej on to skusil na sebe a islo to, ale lydka mala 3.mes. a bala som sa, aby sa jej predsa nieco nestalo je to este take slabucke v tom veku.Mame aj odsavacku podtlakovu rucknu vyzera ako zvom ale ta vobec netaha(z teska za70sk) a mam aj elektricku odsavacku(na mlieko s odsavacom soplikov) a ta to tiez nevladze.takze z mojho pohladu a mam to vyskusane mi vyhovuje ustna odsavacka za22,50sk malej sa nepozdava Embarassed , ale co narobim.

13.11.2006 22:27

Lusy

takze ahojte po vikende a po pondelku... Lucka tiez uz stoji sama, ale samozrejme pada a pada. Vcera aj dnes presla skoro pat metrov sama, tak sa z toho tesila... Znova mame sopliky, takze odsavame a Lucke sa to ani najmenej nepaci. Vzdy spusti plac, akokeby som ju zabijala :D . my mame klasicku ustnu odsavacku a som s nou uplne spokojna. hlavne v noci ju nebudi vysavac, lebo jej to len supnem do nosa a taham. Lucka sa strasne boji vysavaca, ani si neviem predstavit, co by robila, kebyze jej ho zapinam pri odsavani soplov. asi by ma mozno aj susedia udali socialke... Laughing Laughing Laughing inac vitame nove dievcata... ANAJ, super, ze Elluske je uz lepsie, drzime palceky nech sa rychlo vyzdravie... uvidis na vianoce aj zabudnete na to... BORKA, mala je strasne zlata v tej musli. my mame nastastie rohovu vanu, taku obrovsku a Lucka je ako na plavarni. neviem ju nikdy odtial dostat... inac my mame uz kocik a je to fakt super hracka. vozi si svojho macka Bertu, babka jej vlastnorucne usila, po celom byte. obcas padne, ale hned sa postavi, postavi kocik a ide dalej. Baby, nehadzu sa vam uz deti o zem? ja nechapem, ale lucka mi aj styri krat za den zacne nervacit, tak ju dam na zem, nevsimam si to, nech si nezvykne to robit a normalne si zacne trieskat hlavu o zem. potom ju to prejde a doplazi sa s usmevom za mnou... Ozaj, v piatok sme dostali novy kocik, uz treti od narodenia... Wink ale co uz, mne sa kazdu chvilu paci nejaky iny... a aj fusak konecne mame, takze nam uz je teplucko... a nejake nove fotky, mam novy telefon, tak hned skusam...

13.11.2006 22:29

Lusy

toto je nas tato, chodi za luckou skoro kazdy druhy den... A takto ju vytahoval z vane...

13.11.2006 22:30

Lusy

takto sa zabava lucka pred zrkadlom...

13.11.2006 22:31

Lusy

na prechadzke s novym kocikom. hned sme ho isli otestovat...

13.11.2006 22:32

Lusy

a takto sa lucka snazila papat sama... samozrejme viac bolo na stole a po zemi a na nej ako v nej...

13.11.2006 22:34

Lusy

a takto stoji na chodbe, ked ja upratujem, kontroluje ma na kazdom kroku...

14.11.2006 07:31

pepsina

tak vcera spustil také opičky drobec u doktorky,ze lutovala ze nema foťák Laughing tak vraj to bude herec Laughing najskor spustil plač,potom nuf-nuf Laughing a nakonec take pozy hadzal,usmevceky od ucha h uchu a tuli-tuli,ze aj my sme boli paf Laughing mame 10.7kg,zmerany nie sme Crying or Very sad šprintoval po stole ,tak ma hlavu,hrud zmeranu Laughing a vysli nam dve stolicky naraz,tak gebrime,slintame Laughing prisiel nam uz fusak,zaco vdacim Eni,bo hodila link,je fajiiin,velky,dobry,teskam sa,rozpadol sa nam kocik,tak si bude mlady voziť prdelku v tom co ma u babky Crying or Very sad Laughing baby uz mam zimomriavky z vianoc,kazdy uz sa tesi jak bude drobec u nich chodiť okolo stromceka,tesiť sa z darcekov,,tak neviem ako to spravim aby ovca ostala cela a vlk syty Rolling Eyes to zas bude Rolling Eyes a chodime uz nie 5krokov,ci sesť ale doobeda hlavne,potom to mixuje s lezenim Laughing

14.11.2006 08:18

*Monka*

Lucy, mala je fakt perfektna Laughing hotova modelka Laughing baby, predpisala vam niekomu pediatricka fluoridove tabletky? ja som si vcera vecer citala letak, a tam je napisane, ze ked si hodis do seba vsetkych 250 tabletociek, su take malicke, tak si do 2 hod zarucene mrtvy Shocked Rolling Eyes