1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

11.10.2006 09:42

dee

Henrik, manzel mi prave hovori, ze isofix nemaju automaticky vsetky auta, ze niektore ano a u niektorych to treba prikupit do vybavy. Tak sory za zle info.

11.10.2006 09:47

dee

Yvett, stolicka je uplne super, tiez tam malu strcim, ked potrebujem nieco urobit. Dlho tam nevydrzi, lebo jej najnovsia hra je, ze vsetko hodi na zem a bude hucat, ze jej tam nic neostalo. Tak jej to potom zbieram tak furt dokola. Inac tu sedacku mame len objednanu, takze tiez neviem teraz zarucit, ze su zodpovedni a ci to vobec pride Shocked

11.10.2006 09:47

borka

nechce provokovat bezzubcov,ale mame 8-mi zub! Wink

11.10.2006 09:50

dee

Borka, ty jej ich nejak vytahujes? Aj je mrzuta, alebo ani nevies, ze idu zubky?

11.10.2006 09:54

borka

najhorsie boli zaciatky.teraz si uz nejako zvykla a lebo co,,lebo ani neviem,ze jej idu zuby,len rano pociatam momentalny pocet zubov.

11.10.2006 09:58

Henrik

Dee, dik za info. Aj som sa potesila, ze asi budeme ten isofix mat, lebo mame nove auto..a teda asi nic..este vyzistim..Mrknem tu stranku, mozno by sa aj mne oplatilo objednat cez web dat si to poslat tomu kamaratovi do Mnichova, co k nemu ideme... No ale viac si ma potesila s tym spanim.... :D vyskusam ako vy a keby mi spal ako tvoja mala, joooj to by som bola rada... Marcel vcera zbastil sladku kasu.... nechapem...

11.10.2006 11:06

Barbi

Dee a co robite doobeda? Aj idete von? Netvari sa mala ze by bola unavena? Lebo mna to uz tiez nebavi s Alexom bojovat a potom spi pol hodku. Aj teraz je unaveny ale spat anin za svet, tak stale mrnci.

11.10.2006 11:18

dee

Rano sme vonku tak asi hodku, potom popapame bananik, sama odkusuje, ma z toho zabavku. Potom sa pohrame, citame knizky a tak, potom dame mliecko okolo 12 a potom do hajan. Spime tak do pol tretej niekedy az do tretej. Nam to takto proste funguje lepsie. Ked sa zobudi okolo tej tretej papame maso-zel. prikrm, potom okolo stvrtej - piatej zase von a vydrzi v pohode az do vecera. Treba skusit, hlavne nech sa krpci vyspie, kolko potrebuju.

11.10.2006 11:59

Barbi

Dee mas pravdu, u nas je najhorsie to, ze on si meni rezim kazdy tyzden a ja uz som z toho hotova. Teraz zaspal uplne zniceny, tak som zvedava dokedy bude spat. Ja by som bola najradsej, aby spal raz dennne, ale mam pocit, ze este nevydrzi. Toto sa mi zda byt najhorsie, lebo si neviem zorganizovat cas, jeden den tak a druhy zas inak. Crying or Very sad a uplne najlepsie je, ze nam od rana vrtaju na chodbe a neviem dokedy Mad

11.10.2006 12:08

borka

moj diabol sa mi od rana smial z postielky,ze spat nebude.nebola bohvieako zla,tak som ju nechala.zacala som vysavat a ten monotonny zvuk ju uspal v stolicke na papanie,tak som ju len preniesla.tiez uzas a potom sa divim,ze nemam zorganizovany den. Rolling Eyesa zaspala teraz o 12-tej. Shocked

11.10.2006 12:33

Barbi

Tak my sme uz hore, spal 40 min. Pomooooooc

11.10.2006 12:43

Kerina

my teraz spinkáme 2,5 hodiny a potom už len 30-40 min. poboede a o 20,00 zaľahneme spať na celú noc Laughing Laughing

11.10.2006 12:46

Barbi

kERINA to ako sa ti podarilo? Aj ja chcem Crying or Very sad

11.10.2006 12:49

Kerina

ona tak zvykne spinkávať doobedu 2 až 3 hodiny Laughing to asi ja mám také deti, aj tá staršia toľko spinkala, teraz má 3,5 roka a sama sa pýta spinkať a spí 3 hodiny za obedom Laughing Laughing aj ja rada spím a rada si aj schrupnem poobede Laughing

11.10.2006 13:09

Eugenika

Tak my cca do 2 hodin po tom co rano vstaneme ideme spat na 1,5 - 2 hodiny. Potom sme hore cca 3 hodiny a znova ideme spat tak cca na 1 - 1,5 hodiny, ako kedy. A vecer potom zaspavame medzi 7-8 hodinou. Ona odmalicka vela spavala a zostalo jej to doteraz. V podstate som spokojna. A spi samozrejme vonku. Doobeda to robim tak, ze jej dam MM, potom ju obleciem, posadim do kocika a vonku na terase kukame na auta, susedov a tak a ona popritom zuzle keksiky. ked zacne byt mrzuta, dam ju lahnut a za par min. spime. Od malicka spava cez den vylucne vonku, takze mozno aj preto tam vydrzi dlhsie...cerstvy vzduch Laughing

11.10.2006 13:12

Eugenika

Ale musim konstatovat pozitivnu vec...zacina sa nam vrhat za jedlom Twisted Evil . Na obed stale zjeme tak max 70g prikrmu, ale poobede uz zje akekolvek ovocko, hlavne ak ho moze drzat sama. Vcera sa mi za hroznom doslova vrhala, v puse cucala stavu, zaroven si tam pchala obidve rucicky, este tam bola aj moja, som jej to drzala, aby sa nezadrhla supkou....no uzasny pohlad :D

11.10.2006 17:21

borka

pre BARBI.aj my sme schrupli len na 40 minut.boli sme aj vonku.ziadny spanok nenastal a zaspala az teraz po dlhom boji a to je 17.20..neviem aky je toto spanok-podvecerny alebo neskory obednajsi?! Rolling Eyes

11.10.2006 17:52

borka

prave vstala...to sa mi je neoplatilo ani uspavat...20 minut?! Rolling Eyes

11.10.2006 20:05

Siska H

Valentinka vsetko najlepsie Wink Triss cvicenie pohodicka, to moje sidlo najprv bolo trosku nervni, ze musi opakovat po druhych a nemoze sa samovolne plazit kde chce, potom ho to zaujalo. Spanok u nas nehrozi uz dlhsie, dnes sme zaspali o 12 v autosedacke, to je tusim jedine miesto kde spi, tak som ho prelozila do kocika nech sa nezobudi a potiahli sme hodinu a j stvrt ale tot vsetko. A to akoze dobre spi cez den, niekedy odpadne na 30 minut a vyskoci na nozky ze uz je vyspaty a zas nespi cely den. Vecer zaspava okolo 8 ked si vypije svoju kasu a s 2 - 3 prestavkami na papanie spime asi do 6 - 7. Crying or Very sad Borka zubky mame len 2, vy mate tusim za dalsie tri januarovcata Wink

11.10.2006 20:11

monica

No mne uz decka spia, ale to len preto, ze Tina spala cez den sice dva krat ale dokopy to bola tak hodinka a pol a Brunko cez den nespal. Tina spi cez den niekedy aj tri krat, ale dokopy jej to vzdy da maximalne tak 2,5 hodiny a to zaspava o deviatej vacsinou a spi tak do siedmej. Dee, este k tym autosedackam, ja som len chcela povedat, ze dost casto odporucaju ceske stranky, ze su lacnejsie, ale zatial sa mi to na autosedackach nepotvrdilo. Tiez som tu nechcela robit propagaciu mojshopu. :)Ale ta nemecka stranka, co si hodila ta vyzera super, zatial sa mi zda, ze maju s prehladom najlacnejsie autosedacky. By som si objednala odtial, keby som vedela skor, znami v zahranici by sa uz nejaki nasli. Nasa Tina ma uz 4 zuby, piaty jej pomaly vykukuje, uz aby to bolo za nami. U nas sa zuby prejavuju vacsinou castejsim kadenim a moc dobre vtedy nepapa. Inak, dobre jogurty maju v Lidli, decka by totiz mali jest jogurty s obsahom tuku tak okolo 3 percent, cize ani nizkotucne ani smotanove a presna taky jogurt biely, 4 percent tuku tam maju, je super husty. Ale ja jogurty este nedavam, budem az po roku.

11.10.2006 21:00

Yvett

Dee aj Lea stále hádže hračky na zem a ja ich dokola dvíham, ale aspoň sa tam zahrá. So zubami sa stále ešte netrápime, ale možno dlhšie vydržia Smile Dnes sme chceli kúpiť malú fit loptu pre malú na cvičenie, aj sme kúpili v tescu 55 cm a keď som ju priniesla domov a vybalila mala 75 Evil or Very Mad tak som sa tam vybrala pešo znovu, samozrejme inú nemali, všetky označené 55 boli väčšie, tak som ju vrátila a budeme musieť ísť kúpiť inde. Ma naštvali, lebo stála iba 299,- a inde stoja od 499,-.

11.10.2006 21:13

dee

Baby, este k tomu spanku: co ja pocuvam okolo seba a ja ako tu pisete, tak su babatka, ktore proste od narodnia spavaju vela a tie potom aj ako vacsie spavaju viac krat denne. Moja opica od narodenia spavala len 30 minutovky, to som si normalne mohla nastavit hodinky podla nej, jak keby mala digitalky v hlave - 30 min. a dost. Ked sme presli na spanie raz za den po tej 12, tak to tiez neslo zo dna na den, zozaciatku my spaval tak hodinu a pol a niekedy este odkvecla okolo piatej, lebo nevydrzala. Ale teraz si uz tak zvykla, ze aj ked nahodou nepospi tie dve-tri hodky cez obed, lebo ideme k lekarovi alebo niekam inam, tak poobede uz proste nezaspi a odkvecne az po vecernom kupani. Ine kamosky presli na spanie raz denne az po roku veku, ale ako hovorim, kazde babo je ine. Tiez sme si predtym nevedeli nikdy naplanovat den, ked spavala este dva krat, lebo vzdy odkvecla inokedy. Teraz je to v tomto smere fakt lepsie.

11.10.2006 21:15

dee

Monica, my sme tu nemecku stranku nasli uplne nahodou, vlastne sme povodne hladali taky pouzity Romer na nemeckom e-bay, lebo sa nam zdal strasne drahy. Potom sme nejak nadabili na hento, tak sme to zobrali odtial, ale tiez neviem fakt, ci su seriozni. No uvidime.

11.10.2006 21:25

dee

Kocky, dnes sme boli kupit tie topanocky. Boli sme na Kramaroch na alergologii, tak sme skocili do Beny marketu a kupili sme prve botky na chodenie. Neviem, kto mi ten obchod poradil, ale chcem sa podakovat, velmi super profesionalna obsluha, odmerali nozku, poradili, vyskusali, no super. Odporucam dalej, aj dobry vyber maju.

11.10.2006 21:59

katarinaado

ahojte baby, trosku som sa Vam sem zatulala. My sme februarove 3. takze nie moc casovo daleko od Vasich slniecok. Dufam, ze mi nemate za zle, ze Vas takto smirujem. Avsak som neodolala a musela nakuknut. Nasa mala je asi buchta. Ako to tu citam, tak skoro vsetky uz sa dako posuvaju, stvornoskuju, dokonca stoja.....Nasa Emka sa nechce ani otacat z chrbata na brusko....nie to stvornozkovat....neviete mi poradit, ako ju stimulovat, aby bola trosku vrtkejsia? Uz som z nej zufala, kde ju polozim, tam lezi. Nechcem jej zase krivdit, ked je v postielke a ma spat, tak tam sa obaca.... My sme kupili autosedacku Renolux twist z druhej ruky. Manzel mi zatrhol novu, su to cenovo velke paky a za vajicko sme nehorazne zaplatili, tak som dostala stopku. Je dobra, som s nou spokojna. A moze v nej sediet este stale ako vo vajicku v protismere jazdy. Doobeda spime 3\4 az 1hod., poobede 1-2 hod a potom az vecer okolo 21:00 hodine. Niekedy zaspi aj podvecer. Kojim len raz v noci....proste ju pravidelne zastuplujem dudlom aj 5-6 x za noc a ono to zabera. :D Zuby nemame.....mozno preto zatial tak dobre spime. Ak neratam to nocne mrncanie v noci. Este raz, nehnevajte sa na mna, ze som sa sem tak votrela. Mate na fotkach nadherne babatka. Katarina

12.10.2006 09:17

Yvett

ahoj Katarínka, dobrých ľudí sa všade veľa zmestí a zlí sa potlačia Wink Kľudne sa sem túlaj veď aj my sa túlame Smile Uži si to kým malá leží, ešte sa za ňou nabeháš dosť. Ale ak chceš nejaké cviky, tak ju skús dať na bok a polož jej na dohľad hračku, aby sa za ňou načiahla a to ju donúti aby sa otočila. A veľmi dobré sú aj cviky na lopte /tá menšia 55 cm/. Položíš ju bruškom na loptu a držíš ju za stehienka a pomaly posúvaš k podložke kde dáš nejakú hračku, ona by časom mala začať prelkdať ručičky aby sa k nej dostala. neboj ani naša to ešte nerobí, viac ju zaujíma lopta Smile

12.10.2006 09:47

borka

pre KATARINU:preco by si k nam nemohla chodit?aj my korzujeme.ako sa vyjadrila pediatricka?

12.10.2006 11:37

katarinaado

Ahojte, nuz pediatricka povedala, ze ak sa nezacne otacat, posle nas na cvicenie, pretoze nechce aby bola rozlezana.....ale hovorila to v podstate len tak do vzduchu...a tvarila sa, ze akoze len ma strasi....no mna vystrasila az az. Ked som jej ale povedala, ze v postielke sa prevrati a velmi sporadicky aj na zemi....tak ze uvidime. Mam ju vraj stimulovat, a ukazala mi aj ako. A ked videla, ako sa mala nacahuje tak uz nic nehovorila....tak mozno je to OK...ale aj tak mi to neda....vsak to poznate. Ako kazda matka, mam obavy, ci je vsetko v poriadku. , dakujem za rady. Tak co na to hovoris ?

12.10.2006 12:31

borka

ani moja sasena nie je priekopnicka.my sa sice otacame,ale zas posadi sa sama len v kociku ked ma spat ,inak nikde...lekarka sa vyjadrila,ze je len leniva... Sad

12.10.2006 13:15

katarinaado

Borka a mala sa Ti posadi z vodorovnej polohy do sedu? Tak o tom mozem zatial iba snivat. Nasa sa sice posadi v kociku, ale iba zo 45 uhla a aj to sa pritahuje za tu hrazdicku, co ma v predu.... :D P.S. ste zlate, ze sa nehnevate....a mozem si aj tu pokecat.....

12.10.2006 13:51

borka

posadi sa z vodorovnej v kociku.inak mimo kocika sa jej moc nechce...nechapem,ved princip je rovnaky?!neboj,bude vsetko.hlavne nepozeraj tabulky,kazde dieta je ine.

12.10.2006 13:54

monica

Katarina, ale take male babatka sa este nevedia same posadit z polohy lezmo do sedmo pomocou brusnych svalov, vacsinou si sadaju inym sposobom, bud z bruska podsadia nozicky alebo tak nejako. Davaj ju co najviac na zem, nech sa tam prevaluje a tak, obklop ju hrackami a nejako motivuj Smile A kolko vlastne vazi?

12.10.2006 14:03

katarinaado

Monika, nasa buchta vazi 8620g. Obavam sa, ze zem nezabera, ja ju obklopim vsetkym moznym, a mozem sa postavit aj na mihalnice, ona na mna pozera ako na sasa, a lezi na tom chrbate, a otocit ani za svet....obcas sa otoci, ale ako som pisala velmi malo kedy. Jednoducho na tom brusku nechce byt. Ak tu otocim na brucho, sup, a hned je otocena na chrbate....a trebe rukami nohami. Otocit na bok sa vie, ale za hrackami ani za svet. Iba ku dide alebo ku mne, ked sa s nou rozpravam. Odtial na brucho ne. Ked jej pretocim ritku, tak potom sa uz otoci, ale pomaham jej pri tom, co nechcem.

12.10.2006 14:22

Anaj

najnovsie nas hrozne bavi piesok, uz ho ani nedava do ust.

12.10.2006 14:58

Skoricka

Ahojte, ja len narychlo, dnes sme boli v ZOO, decka boli nadsene (aj Ado sledoval:-)), ale mam dost, je to dost vycerpavajuce sa s nimi oboma niekam vybrat. Nastastie mi teraz obaja spia naraz (zazrak :D), tak si trochu zrelaxujem (dufam). , neboj sa, nie je to nic strasne, ze sa ti mala neotaca na brucho, aj mojmu starsiemu sa na brusku moc nepacilo, ale potom ho to zacalo bavit, hlavne ked zistil, ze tak moze otvarat skrinky Rolling Eyes :D Skus ju stimulovat aj na tej fitlopte, to je velmi dobre. A ked ti uz sedi (nevadi, ze sa sama nesada, na to ma este cas), tak je to v pohode, niektore deticky sa neriadia podla tabuliek Wink Adko napr. najprv lozil, az potom sa rozhodol, ze aj sediet sa da a teraz uz aj stojime Smile Misko bol opak, najprv sedel, az potom lozil a zacal az neskor ako Ado. Proste deti su rozne (a aby som ta trosku viac upokojila, ber to ako odbornu radu od MUDr. Laughing )

12.10.2006 15:03

Skoricka

Jo, inac vazime 8370 g a mame 68 cm, tu sme taky priemer, ale oproti Miskovi je Ado velky az moc Rolling Eyes :D , perfektna fotka, musim aj ja nejake z ihriska vylovit Smile Do piesku Ada zatial nedavam, staci, co mi Misko nosi pieskovisko domov Rolling Eyes Wink, ale zato stat na lavicke a pozerat na deti, tak z toho je nadseny :D

12.10.2006 15:39

katarinaado

Baby, vsetkym dakujem za podporu.....ani neviete, ako mi to dobre padlo. Uf. Wink

12.10.2006 16:03

borka

baby,ako to riesite s vychadzkami ?nam sa ozvala svokra po 4-roch !!!mesiacoch a zrazu by s nou chodila vonku.nie som nadsena,lebo pred 4 -mi mesiacmi este len lezala.vysvelujem jej,ze ked ju aj bude vyberat,ze ju treba priputat pasmi,ktore samozrejme ani nevie zapnut.dusovala sa mi,ze ju vyberat nebude.vybehla som ju vymaknut vonku a jasne,ze mala jej sedela na kolenach.!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad nemozem jej povedat,ze si neprajem ,aby s nou chodila vonku,ale netusim ako z toho vykorculovat.zajtra pride zas!!!!

12.10.2006 16:12

Eugenika

No Borka, to ti teda nezavidim a veru ani neviem poradit, ako v slusnosti odpisat svokru Confused . Yvett: daj pozor na tie lacnejsie fitlopty, nie su protismykove a sfukuju. Moja mama s nimi robi a sama som bola svedkom, ked k nej chodili zakaznicky a nadavali na lopty z Tesca a pod. a kupovali si u nej lopty za tisicku...... Ja mam drahu, kupovala som ju v tehotenstve, mam ju vyse roka a este ju netrebalo dofukat. Ma priemer 60cm a mala od 6 tyzdnov cvicila len na nej. Cviky ako si pisala...drzat babo za nozicky a posuvat az k zemi (moze si skusit zo zeme takto zobrat hracku), ale taktiez trosku do bokov, je to super na posilovanie. malej sa na lopte hrozne pacilo a doteraz ked nic nefunguje, tak skakanie na lopte zaberie vzdy Smile proti mrzutosti.

12.10.2006 16:18

borka

pre ANAJ.rozkosnica je. :D

12.10.2006 16:26

Eugenika

ANAJ: perfektna je mala. My mame tiez tuto satku, uplne rovnaku. Ale tiez este nedavam do piesku, dokonca ho uz mame kupene do zahrady, ale vybalime ho az buduci rok.

12.10.2006 20:11

Anaj

ja ju uz davam, lebo ona nevydrzi len tak v kociku sa pozerat na deti, ked sme na ihrisku, inac ju musim mat na rukach, tak tam lozi a kuka po detoch. Inac zaspavaju vam deti vecer same? U nas je to stale problem, zaspi po kojeni, ale inac nie, resp.jej to dlho trva a je kopu placu okolo toho a v noci sa este dost budi na kojenie, nemate nejake rady? Mojim snom je raz sa vyspat celu noc, asi by som vela chcela, kamoske sa syn budil az do 3 rokov, dufam, ze tak nedopadneme Crying or Very sad

12.10.2006 21:07

Barbi

Anaj mala je na zozratie, staaasne zlata. :D

12.10.2006 21:35

Kerina

pokým som ja bola na toalete, tak moja malá výskumníčka vyložila všetky tatkove CD-čka /cca 450 ks pekne rozdelených / , darmo som hovorila, že by ich trebalo dať niekam hore .......tak si to môže teraz deliť Laughing Laughing ja neviem prečo tí chlapi občas nepočúvajú ale potom hundrať vedia, samo ja som zlá, lebo nedávam pozor...tak som mu povedala, že nech je rád, že som bola len na malej a nie na veľkej potrebe, to by sa pustila aj do druhej skrinky Laughing Laughing a ja že čo sa miška tak rehoce v izbe Laughing

12.10.2006 22:07

dee

Katarina, ziadne strachy, vsetko to pride, len sa nestresuj. Moja opica sa asi dva mesiace plazila jak husenicka, uz som si myslela, ze nikdy na to nepride, ako sa stvornozkuje, nevedela sa zkoordinovat. A potom v priebehu 3 dni zrazu zacala lozit aj stat. Ani sme to nestihali sledovat. Tery je o mesiac starsia od tvojej Emky. Urcite ju klad stale na brusko, to je vychodiskova pozicia pre lozenie, sedenie... Mozno by si s nou mohla chodit na take tie cvicenia ako niektore kocky z tejto diskusie. My nechodime, ale oni ti urcite poradia.

13.10.2006 09:52

katarinaado

Dee, dakujem a mohli by mi baby poradit, ako sa dostali na tie cvicenia? Poslal ich pediater alebo existuju taketo kurzy, kde sa prihladim, zaplatim a teda cvicim? Tak v tomto som zajac. Aj v nasom fore som sa pytala a spytam sa aj tu. Ked ste zavadzali prikrmy a je jedno ci ste potom dali MM alebo uplne vynechali, tak dalsie jedlo ste davali podla toho, ako ste zvykli kojit? Nasa mala napr. bola kojena kazde 3hodiny. Ak som vynechala jedno kojenie a dala prikrm, mam sa pokusit posunut jedlo napr. na 4 hodiny medzi jedlami, alebo ste to dotrziavali a dali tak ako zvycajne MM. Upozornujem, ze nasa mala si nepyta jest. Ona je naucena, ze proste dostane po 3 hod. a hotovo. Mam si ju otestovat? Poradte, pls.

13.10.2006 10:02

borka

sasena nebola kojena,ale princip je asi rovnaky.pokial si nepyta,tak by som jej nedavala.inak interval nepapania nenatiahnes nikdy,pokial jej budes davat kazde 3 hodiny.

13.10.2006 10:05

Siska H

Borka ma v tomto pravdu a potom masovozeleninove prikrmy su sytejsie, takze potom na nom moze vydrzat aj 4 hodiny, samozrejme medzi tym treba davat tekutiny

13.10.2006 10:12

Siska H

K tomu cviceniu my sme sa prihlasili do babyfitu skus kuknut ich stranku www.babyfit.sk .Katarinadoo a este mala ked bude hladna urcite si vypyta aj sama papat, budes sa divit, deti sami vedia ked su hladne alebo smadne Wink , to ale neznamena, ze ju nechat bez jedla dokedy vydrzi, ale ked jej nedas papa po 3 hodinach ale o 20 minut neskor nic sa nedeje, hlavne take it easy a nestresuj sa Wink

13.10.2006 10:18

katarinaado

Dobre, a vcul mi poradte ako mam malu prinutit pit caj. Ona ho nechce ani z flasky s dudlom ani s tym sosacikom....co mam robit aby nebola dehydrovana? Ked jej dam caj, tak sa s nim hraje. Ak sa mi podari toto vyriesit, tak nedam na vas dopustit.....co včúúúúl Confused: