1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

11.11.2005 20:10

MirkaK

[b:69bea72ea1]DENISA DS[/b:69bea72ea1] Duly vraj zatial posobia v Bratislave, Trencine, Kezmarku a Poprade. Ja by som potrebovala v Ziline... V ZA a DS teda nie Sad Viac neviem. [b:69bea72ea1] *Monka* a Etinka [/b:69bea72ea1] Tak ja zas pochadzam zo Ziliny, ale na Kysuce som sa vydala. Nechcem moc konkretizovat kde... Ale Kysuce mam rada, mam kysucke korene a vzdy som chcela byvat na dedine. Nuz kde inde, ak nie na Kysuciach? Wink A vy dve ste sa vydali prec alebo ste odisli uz studovat? Chodite este "domov"?

12.11.2005 08:02

Denisa DS

Mirka ja sa aj tak radsej opytam, DS ja 40km od Bratislavy, tak mozno...

12.11.2005 09:49

borka

Smile

12.11.2005 10:33

Ena

Baby, akurat sme sa vratili s manzelom z detskej burzy na MS Iljusinova - BA. Teeda, boli sme milo prekvapeni, ake pekne vecicky predavali. a Myslim ze celkom fajn ceny.. Je to do dvanastej, sice, myslim si, ze najlepsie veci su uz v tychto chvilach u mamiciek doma...ale aj tak mozno stoji za to, ist sa tam pozriet.Smile My sme sice nic nekupili, isli sme tam len tak zo zvedavosti, ale mala som par veciciek v ruke nad ktorymi som rozmyslala Smile A najsrandovnejsie tam boli take minikovbojske cizmicky pre babo s oznacenim, ze cizmy na paradu do kocika Wink))

12.11.2005 14:02

*Monka*

MirkaK a Etinka: ja som povodom z Krasna, ak to tam poznate....do Prahy som odisla kvoli dobrej praci, ktoru mi ponukli hned po VS a uz sme tu ostali aj s manzelom..na Kysuce chodime tak raz za tri mesiace, teraz sme vsak boli koncom augusta a prideme az s babom, pretoze sa bojim cestovat, je to 6 hodin cesty a okrem toho, mam cesku zdravotnu poistovnu, tak aby nahodou...no co uz, nejako to musim zvladnut....

12.11.2005 15:46

Siska H

Ahojte babulky, tak mi sme vcera boli na ultrazvuku ababatko je otocenekoncom panvovym. Dufam ze si to rozmysli, iac mu musim dohovorit Laughing Koncime 32. tyzden tak sa dufam umudry. Inac uz mame 1800 g takze rstieme ososest A mozte prosim robit zmenu v tabulke porodnica Antolska a meno asi Robko. Luciana asi sa stretneme ja mam tie 9.1. TP :D [/url]

12.11.2005 17:49

Ena

12.11.2005 19:18

monica

Denisa, nuz asi som prisla o nejake prasule Sad Prezijeme to sice aj bez toho, ale vzdy sa prasule naviac zidu.

12.11.2005 19:38

Anaj

Baby, chcela by som sa opytat, budete mat vsetky vybaveneho doktora dopredu pred porodom? Ja som sa totiz este nerozhodla, pri prvom sme nemali resp. ujal sa nas jeden doktor, ktory sa o mna super staral, ale nemali sme ho dopredu vybaveneho, ale neviem, ci aj teraz by som mala stastie na takeho dobreho doktora.

12.11.2005 20:25

monica

Pri prvom porode som nemala nikoho vybaveneho ale rodila som v TO a starali sa super aj bez toho. A teraz sa dohodnem s mojou gynekologickou a kedze je to aj mama mojej spoluziacky, tak to bude v pohode a ziadne trapne peniaze do vrecka a pod. Neznasam totiz tie slovenske vybavovacky lekarov, hoci chapem, ze ked ide o zdravie, tak je clovek ochotny urobit vsetko mozne. Poznam par pripadov, ked zena nemala nikoho "vybaveneho" a bohuzial sa tak k nej aj spravali, ale chvalabohu aj take pripady, ked to bolo vsetko super.

12.11.2005 21:50

Deni

Ahojte januarovky, prajejm plno sil a dobrej nalady vo vasej poslednej a krasnej faze tehulkovania. TIN ake konkretne mas otazky ohladom toho lekara? Kolegyna u neho rodila tyzden a pol dozadu. Pripadne napis mail.

12.11.2005 21:58

Deni

deniska76@gmail.sk

13.11.2005 11:10

borka

ja by som sa bala ist rodit len tak na blind.,takze my to istime....

13.11.2005 12:05

*Monka*

my mame dnes takyto pekny ticker

13.11.2005 12:06

*Monka*

ja pojdem do porodnice tiez na blind, doktorom verim a nemam z nich strach, dokonca sa uz na porod tesim, comu by som este tak pred troma mesiacmi neverila Laughing Laughing Laughing

13.11.2005 15:58

Etinka

Monka a MirkaK Ja pochadzam z Klubiny, v Bratislave som studovala a uz som tu ostala, no stale verim, ze sa raz na stare kolena vratim domov na Kysuce. Domov chodim asi raz za mesiac, ked bude babo tak sa tam chystam byt cele leto. Do Krasna som chodila na zabavu, mozno sme sa tam niekedy pred 10 rokmi aj stretli.

13.11.2005 17:23

Anet

Darinka, velmi rada by som prisla na stretko aj s malou, ale vobec nevladzem chodit. Ani na prechadzku nemozem s Nikou ist Sad Uz som mesiac a pol doma a je to otrasne. Ledva prejdem par metrov pre malu do skolky. Uz aby som to mala za sebou. Dufam, ze sa na stretku dobre zabavite a pokecate Smile

13.11.2005 18:21

Ena

my tiez ideme do porodnice ako vy vravite na blind... tak uvidime, ako to dopadne... dufam, ze vsekto bude OK....

13.11.2005 18:22

Ena

Baby, uz vieme, ?

14.11.2005 08:49

Pekny zaciatok tyzdna

Luciana

Ahojte vsetky babulky, Monka, jasne ze viem kto si - Beatkina sestra, vsak mam pravdu? No to je sila, dlho sme sa nevideli a trosku sme obe podrastli, co ? Chichi, a uz viete co cakate? Mena mate vybrate? a kedy mas presne datum? Ja uz sa tesim nech sa ta nasa krasavicka narodi, lebo niekedy uz neviem co mam robit, stale sa len vrti, brucho mi nadskakuje a pravdupovediac to aj trosku boli, uz nech je vonku medzi nami Surprised))) Siska mi sme sa spoznali na tom glukozovom teste, vsak? Pokial si pamatam, tak ste mali rodit v Ruzinove, ty tam niekde blizko byvas, ze? No ale je super, ze ides rodit na Antolsku, dufam ze sa tam naozaj stretneme Surprised))) A uz vies u koho ides rodit? Mas tam nejakeho doktora? Posli nejaku fotecku, ako prave vyzerate, nech vieme ako si narastla Surprised))) Ja som pribrala uz 14 kg, no fasa zataz na chrbat, ale uz len 8 dni do prace a zacina sa oddych, chichi, ale si verim, vsak? No napis co najviac lebo som uz zvedava, ako stara cubirkova:o))))Papa Luciana+Sara Viktoria

14.11.2005 08:57

lujziana

Ahojte babulienky, tak my ideme tiež na blind. Rozhodla som sa pre Kramáre, tak dúfam, že tam je tých odstrašujúcich prípadov (lekárov) čo najmenej. Prvý pôrod som mala tiež nedohodnutý. Jediné, čo bolo trochu istené, bola dáka známosť s vrchnou sestrou, ale na fakte, že detské sestry boli otrasné to nič nezmenilo. Na doktora som mala šťastie, bol fakt veľmi milý, k čomu pridával fakt, že som rodila sama v noci a zhruba v strede služby. Sestry boli najprv dve také kefy, ale potom nabehli dve (teda hlavne jedna z nich) ktoré už boli milšie. Všeobecne sme sa zhodli (aj moja mama po 4 pôrodoch a zlých skúsenostiach), že to istenie jednoducho nie. Tak uvidíme. Inak sme tiež ešte KP a drobček nie je žiadne divoch, tak dúfam, že ten zásadný kotrmelec spraví čím skôr. Prajem pekný dník.

14.11.2005 09:47

lujziana

Babuľky k tomu stretku, podľa mňa je lepšie nechať to na ten december, to už budeme hádam všetky na materskej. V piatok idem na trhanie zubu a na ten kontrolný uzv a to ešte chce šéf robiť gulášpárty, takže sa nebude dať. Inak o tej výške materskej sa mi chce plakať, lebo minulý rok som dokončila školu, pracovala teda len pol roka a teraz v novej práci mám plat podstatné vyšší. No a o tých 4 tisíckach potom Confused , tak to som tiež celkom zvedavá, ako to zmákneme. Rolling Eyes

14.11.2005 09:59

borka

podla ankety idete vsetky na blind...asi len ja som taka pesimistka,ze radsej to neriskujem.....

14.11.2005 10:16

Katarina a Karinka

PREDAVAM KOCIK ZNACKY DELTIM POUZIVANY IBA OD SEPTEMBRA TOHTO ROKU.jE SEDOCERVENY VID NA OBRAZKU.SPORTOVA VERZIA STOJI NIECO CEZ 8000SK A JA VAM HO PONUKAM ZA 8000SK AJ S PRENOSNOU TASKOU,PRSIPLASTOM,BATOHOM NA PLENKY.... JE K NEMU AJ NANOZNIK.JE V DOBROM STAVE.......AK MATE NIEKTORA ZAUJEM NAPISTE MI NA dlhovlaska@post.sk

14.11.2005 11:39

Lusy

Ahojte po vikende, oddychli ste si? ja ano, aj sme po vonku pochodili, spinkali sme... Ja som tiez zvedava, kedy ta moja princezna pride na svet, tiez sa stale vrti, a robi si co chce a niekedy to fakt dost boli... Ale ja uz len 52 dni, a je vonku. Ja lekara nevybavujem, to ma na starosti tatinko, lebo rodim na Antolskej a gynekolog, ktory tam robi, je jeho super kamarat... Takze gynekolog bude vybaveny, ale ma to na starosti tatinko. ENA, tak co? ako je doma? ja ti tak zavidim... Smile Preco si vlastne nepracovala? ja uz len zajtra, tak sa tesim Laughing Laughing Laughing a budem uz doma... Vo stvrtok ideme aj so segrou k tete do Levic, az do nedele, tak sa tesim... Stretko by mohlo byt na zaciatku decembra, to bude najlepsie, a kde? v auparku? tam na obed a doobeda nie je tak vela ludi, tak niekde tam... Vsak navrhnite nieco... A ENI, to s tym UP, doktorka ti vypise listok na matersku a ty si tam iba vypises, na ake cislo uctu chces posielat matersku a podpises sa a odovzdas to na UP. Aspon myslim... A neviem co mam robit. Nas tatinko sa zacina trochu umudrovat, co ma tesi, ale on chce, aby sa nasa dcera volala Lucia. Ono mne sa to meno paci, vsak ja sa tak volam, ale ked meniny ma Lucia v decembri, a vtedy je aj mikulas, aj vianoce aj silvester a niekedy vtedy sa ma narodit mala. A nechcem, aby mala vsetko naraz. Co ty na to? A on stale trva na Lucii, aj mi kvoli tomu volal v sobotu o jedenastej v noci... :D . LUCIANA, ja uz len zajtra a koncim... Uz ma to tu v robote nebavi... A na poslednu chvilu ako vzdy, kazdy nieco potrebuje... Akeho doktora mas ty vybaveneho?

14.11.2005 11:44

Lusy

LUJZIANA, ani mi nehovor o materskej. Ja mam v hrubom 6500, takze materska je uplne minimum. A ten zbytok mi bude musiet doplatit urad prace a to musim ist vybavit, az ked mi dojde prva materska a to bude 2 tyzdne pred porodom, tak sa tesim... a tym padom to budem mat v takej hodnote ako rodicovsky prispevok 4230 a plus rodinne pridavky 540. Ja neviem, co mam robit, vsak mesacne platim len 4600 mame a tel.ucet 1000 a z coho budem zit? V tomto vam vsetkym zavidim, ze mate manzelov, vsak ked su dvaja, tak sa to financne lahsie zvladne. Ale na moju princeznicku nedam dopustit. Som zvedava, kolko sa tatinko rozhodne platit vyzivne... Sad Sad Sad

14.11.2005 12:02

borka

pre LUSY:nezavidim ti.fakt neviem ako sa da vyzit z tejto sumy...ocino sa fakt musi snazit.dohodli ste sa uz nejako?

14.11.2005 12:13

Ena

Lusy: jaj to je na dlhe pisanie, sak pokecame na stretku Smile)) A myslim ze aupark je ok, len neviem kde tam presne ..

14.11.2005 12:21

Siska H

Cafte babulky, kedy ma byt to stretko? Nevadilo by Vam kebyze sa pridam?

14.11.2005 12:27

Siska H

Ahoj Luciana, to som ja. Vcera som bola aj v Moste na otocku, tak som si spomenula. Ja idem nakoniec rodit na Antolsku k Dr. Gazovi, lebo k nemu chodim aj do poradne do Prosanusu, takze nebudem vymyslat. Ja uz som tiez narastla odkedy sme sa nevideli, pribrala som 13 kileciek Shocked Posli mi SMS alebo sa ozvi, budem rada , mozme dat aj stretko tu v Biskupiciach :D Ty sa ako citis? Super, ze budes mat babulku, ja som tak straasne chcela princeznu, ale aj tak sa strasne tesim na toho mojho Robka :D Mozno budu pekny parik Wink

14.11.2005 12:51

monica

Baby, ja vam tak zavidim, ze mate vybrate mena, ja som uplne v koncom. To dievcenske by nebol problem, ale chlapcenske, no ja neviem, ak sa nam narodi chlapec, tak to fakt bude nejaky XY. My uz sme sa vystrielali pri tom prvom a tak teraz nic a nic vymysliet.

14.11.2005 12:53

Anaj

Ja mam akurat zajtra jedno stretko v auparku s mamickou z babetka, tak popozeram, kde by bolo dobre miesto na stretnutie, zalezi, aj kolko bab pride. Ale sa mi zda, ze na poschodi su take kaviarne a je tam aj smykalka pre deti ( to uz musim mysliet na seba a Skoricku, aby sa deti nenudili.) Inac mne zrazu tak narastlo brusko, fakt sa mi uz zda obrovske. A celkove som rada, ze som doma s malym a nie v robote, lebo na obed som hrozne unavena, tak sa teraz snazim si lahnut, ked maly spi.

14.11.2005 14:07

Lusy

BORKA, ja neviem, ci sme sa dohodli, ale hovorila som mu co kolko stoji, ze plienky a tak vsetko a asi to bude okolo 3000-4000, ale zase ked budeme nieco potrebovat, tak nam nieco da, to sa nebojim... Laughing ENA, tak oka, pokecame. Vsak v Auparku, bud tam uplne hore, alebo v nejakej kaviarni, tam je miesta dost... A co kocik, uz ste vybrali? a bola si tam kuknut? SISKA H, jasne ze sa mozes pridat... som zvedava, kolko nas tam dojde... To bude vyzerat uplne paradne, ked sa stretne tolko tehuliek naraz a este k tomu vsetky s terminom v januari... Razz Razz Razz Budeme uplne srandovne...BABY, v sobotu som si bola kupovat cizmy a ziadne som nezapla cez clenky Laughing ale nakoniec som nasla jedny, aj ked nie su uplne podla mojho vkusu, ale jedine boli, co som zapla...

14.11.2005 14:09

Lusy

ANAJ, vsak pokukaj a daj vediet... Som zvedava na tych vasich zbojnikov...

14.11.2005 14:10

Cavicek

Luciana

No Lusy, ja ti zavidim, ze ty uz len zajtra Sad ale budes mat potom pristup na internet?Dufam ze ano, aby sme ostali v akom-takom kontakte. No ja chodim na Antolsku k dr. Niznanskej, som s nou strasne spokojna, je to veeeelmi zlataaaa doktorka, no ale neviem, nikoho som neplatila, tak asi ten tam bude, kto bude mat prave sluzbu, inak neviem. Dufam ze mi stastena dopraje moju zlatucku doktorku :D Confused: :D Exclamation No inak dost sa bojim toho ze tam chytim nejakeho nervaka doktora, ktory sa tam bude na mne vyvrsovat, no dufam ze nie, lebo chcem aj manzelicka pri porode, tak verim ze si nikto dovolovat nebude Exclamation Exclamation Exclamation A ako sa vola tvoj doktor? Ja uz sa tak strasne tesim kedy sa ta nasa zubrienka narodi, uz som velmi zvedava, aka je, teda aka bude, no a nic si nerob z toho mena, nasa zabka sa ma narodit v januari a meniny ma 19.1, tak to bude mat tiez ako za trest, no ale nam vypapuluju, ked si to zacnu uvedomovat, ze ich oberame o darceky :D :D :D :D :D :D :D :D :D Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink No ale co uz, zivot je svina :D Shocked :D

14.11.2005 14:19

Ahojky Siska

Luciana

Ahoj SISKA, som rada, ze si to ty, ani nevies kolko krat som na teba myslela, ze ako sa asi mas, ci ste v poriadku, inak na to stretko by som tiez rada isla, tak baby dufam ze na mna (nas :D ) nezabudnete a date nam vediet co a ako. Akurat sa chystam si dat domov zaviest net, lebo bez neho budem ako bez ruky, a nebudem v obraze ze ako pokracujete. Nasa hyper-aktivna princeznicka kope a kope, celu nedelu nacvicovala spartakiadu, no a miestami mi bolo aj do placu, lebo ani lezat, ani sediet som nemohla, bolo to hrozne. A okrem toho to trvalo straaaasne dlho. No neprehanam ked poviem ze za celu nedelu spala asi len 4 hodiny, a ostatne sa v kuse hemzila a uz ma to dost bolelo !!!! Opica jedna mala, este je len v brusku a uz ma diriguje, co to bude za diktatorku :D Shocked :D Ale uz teraz ju strasne lubim a tesim sa na nu, ako sa prvy krat uvidime a ako si budeme na seba zvykat - to bude sou Wink Siska ked budes mat cas tak cinkni, ja som od 28.11 doma, tak sa kluuudne mozme kedykolvek stretnut, uz teraz sa tesiiiiiiiiimeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, oby dve :D

14.11.2005 14:23

borka

pre LUSY:mas to tazke.ty musis vediet najlepsie ako na neho,ale bala by som sa dohod,ktore su na principe dobrovolnosti.co ked sa mu prestane chciet?

14.11.2005 14:45

Lusy

LUCIANA, ja tam mam kamosa, dr. Oravec, a na mna je v pohode, tak neviem, uvidime. Ale riesit to bude Brano, teda tata... A inac mi nebude vadit, ked tam nebude on, vsak to sa da zvladnut, ked tam bude niekto iny, no nie? Smile Inac, Luciana, aj moja mala je extremistka, skoro nikdy nespi a stale kope a kope.... Ja sa uz tiez tesim na malu princeznu, som zvedava, na koho sa bude podobat. Podla 3D ultrazvuku to vyzera, ze uska ma po tatovi a pusinku po mne, ale mozno si to len nahovaram. Ale jej tatino ma take male usi ako ona a este aj tvar maju taky ako on... Laughing Laughing Laughing Tak uvidime, ale som zvedava... BORKA, vsak my sme sa iba rozpravali, vsetko to bude potrvdene u pravnika, aj on to tak chce, vsak istota je istota... Sud nechceme mat, vsak komu sa chce vlacit po sudoch, ked sa vieme dohodnut aj bez toho, no nie?

14.11.2005 14:46

Lusy

A este som zabudla, ako vzdy... :D ale mam na to pravo,som tehotna... Razz Razz Razz Doma net nemam, ale budem chodit na net do Auparku, tak nebojte v kontakte ostaneme... a este aj u kamosky v robote, tak sa nebojte... Laughing Laughing Laughing

14.11.2005 14:47

borka

pre LUSY.ak je ochotny sa dohodnut a budes to mat na papieri tak to mas dobre....

14.11.2005 17:28

Darinka

Ahojte kočky po víkende. Dnes som bola v poradni, bábo sa má k svetu, však mi to tými kopancami aj dáva patrične najavo. Je otočené hlavičkou dole, podľa ultrazvuku však by som mala rodiť medzi Vianocami a Novým rokom! Totiž normálne som 33t, podľa obvodu hlavičky 34 a podľa obvodu bruška 35 týždeň, takže mám rátať s tým, že pôvodne januárové bábätko sa zmeni na decembrové. Podľa výsledkov krvi som anemická, tak mi lekár predpísal aj železo. Prežívam momentálne veľký stres a obavy o život môjho vážne chorého otca, tak sa bojím, aby sa dožil druhého vnúčatka. Aspoň že už nechodím do roboty, lebo by ten stres bol asi omnoho väčší. Crying or Very sad Dnes som čítala leták na TESCO plienky, tie fialové, od stredy ich majú v akcii rôzne veľkosti /my budeme potrebovať tie mini,asi 92 kusov/ za 329 Sk, čo je dobrá suma, i kvalitou ich mám overené, tak sa chystám nakúpiť nejaké zásoby. Dúfam kočky, že sa čoskoro v Auparku alebo inde stretneme!

14.11.2005 17:48

Monka

Ahojte, LUCIANA-uhadla si :D No, presny termin mam 7.2. ale vraj nam hrozi predcasny porod, som doma uz od septembra na rizikovom, lezala som aj v nemocnici, zacala som sa otvarat a malicke je velmi nizko ulozene, takze teraz lezim doma, je to otravaaaaaaaaa. Ale zatial sa drzime pekne a rastieme, pribrala som 10 kil. Zial, stale nevieme co cakame, na ziadnom UZV sa nechce ukazat, na dalsi idem buduci tyzden, tak dufam ze konecne uvidime :D Keby bolo dievcatko tak by sme dali meno Lenka, Adriana, Diana...a ked chlapcek tak asi Samko (drahemu sa najviac lubi toto meno). Ale nakonie je to jedno, hlavne nech je zdrave, no nie? Teda aj nase riadne kope, hlavne k veceru, a tiez ma to az zaboli niekedy, ale je to zlatucke a strasne zvlastne. Pozeram ze budes rodit na Antolskej, aj ja sa tam chystam, sice chodim do poradne do Kocha ale rodit by som tam nechcela, velllla penazi! Mate uz vsetko nakupene pre malicku? My sa prave rozbiehame v nakupoch, ale nemozem vela byt vonku, musim stale lezat, tak to ide pomalsie. Drzte sa a pozdrav princeznicku :D

15.11.2005 08:16

*Monka*

Monka, vidim, ze mame podobny nick, a ja ze preco ma nechcelo zaregistrovat na zaciatku pod mojim povodnym Confused dnes sa mi tak nechcelo do prace a uz vobec nie vstavat do tej zimy, brr. v praci na mna vsetko pada, chlapik, ktoreho som mala zaucovat, si to rozmyslel a nenastupi nakoniec, tak musim dokoncovat aj to, co som uz chcela hodit na neho. ale aspon som vcera kupila drahemu vianocny darcek, tak aspon vianoce uz mozu prist Laughing

15.11.2005 08:18

*Monka*

moje babo bolo minuly pondelok uz dole hlavickou, dalsi utz mam buduci utorok, tak dufam, ze uz tak ostane, nechcela by som rodit KP alebo nebodaj sekciou....vcera som sa objednala na kurz predporodnej pripravy, je to dvojhodinovka aj pre partnerov, tak som zvedava, ci ma moc nevyplasia Laughing

15.11.2005 09:00

lujziana

Ahojte tehuľky :D No Monka, tak dnes sa má prísť ukázať kočka na moje miesto, som zvedavá, čo to bude zač, či nebudem musieť ešte zháňať dakoho iného. Jáj už sa mi to kráti veru a už som ako veľký nemotorný dinosaurus, to neviem ako tie dva mesiace ešte vydržím. Inak, kde si sa prihlásila na prípravu, teda kde budeš rodiť?

15.11.2005 09:17

Etinka

Ahojte kocky, ja som uz ako slonica, strasne nemotorna a pomala, pribrala som uz 14kg a strasne to vidiet, som taka mala kuzelka. Teraz zacinam byt rada, ze som na PN a nemusim rano vstavat do roboty. Neviem ako by som tam vydrzala 8 hodin. To stratnutie je fajn napad, rada sa pridam ak vam to nebude vadit.

15.11.2005 09:25

lujziana

No tak Etinka ja som pribrala zatiaľ 10kg (už mám 79kg a to nie som žiadna buchta pôvodne). V práci mám dobrú stoličku, ale už začínam byť poriadne nemotorná, si fakt neviem predstaviť ešte 2 mesiace. Emku som 10 dní prenášala a to som už bola nepríčetná, ale teraz už fakt neviem ako to dokopem do pôrodu. Ešte tak pred dvoma týždňami, som si tehuľkovstvo ani neuvedomovala niekedy, ale teraz keď prídem domov, tak hrúza. Všetko ma tlačí, svrbí, bolí Rolling Eyes

15.11.2005 09:32

Anet

Ahoj tehulky, vcera som bola na UTZ a lekar povedal, ze babo bude velke. Som v 32t. a este sa neotocilo. Zacinam sa dost bat porodu. Prvy porod bol celkom v pohode, Nika bola malicka, ale co to bude teraz.... Ked chcete na Antolskej manzela pri porode, je ta priprava povinna? Aj keby som ho chcela pri sebe len pri prvej dobe porodnej?

15.11.2005 09:37

Dobre ranko babulky

Luciana

Ahojte tehulky, my sme sa dnes rano pekne skoro zobudili, tak uz som pomaly aj unavena, no co narobim Exclamation Confused: Twisted Evil Monka, drzim vam palceky nech vam vsetko dobre dopadne, hlavne nech je malicke v najlepsom poriadku a ostatne uz sa zvladne :D No my sme si mysleli (kopa ludi okolo nas), ze budeme mat chlapceka, lebo aj brusko som mala spicate, zevraj som opeknela, tak sme boli v tom ze je to chlapcek, meno mame pre chlapceka tiez vybrate - Viktor, no a nakoniec som sa na 3D uzv, dozvedela, teda my obaja aj Stanulo tam bol, ze cakame dievcatko, no keby som v tom momente nelezala, tak asi odpadnem, ale bolo to to najkrajsie prekvapko ake sme mohli mat. No ale neviem, ta sestricka sa vraj uz 20 rokov nepomylila, tak sa spoliehame ze to bude zabicka :D :D :D Ja som vybavicku zacaala nakupovat od 3 mesiaca, pretoze som toho nazoru, ze ked sa ma nieco stat, tak sa to stane a ci to bude v 8 mesiaci alebo 4 tak to uz neovplyvnime Rolling Eyes No penve verim ze ked sme uz tak daleko, ze to vsetko dobre dopadne a narodime sa v termine :D a hlavne zdravy :D Nech uz je to chlapcek alebo dievcatko. No my uz mame kopu oblecenia, uz mam polovicu aj vypracu a vyzehlenu, mame aj kocar, postielku, oblecenie do postielky aj vankus a paplonik, a okrem vanicky mame uz vsetko :D Aj plienky uz nejake mame (Pampers 2), ak kozmettiku, no fakt uz len ta vanicka nam tusim chyba. Ale som spokojna, ze sme to kupovali postupne, lebo tie vydavky by ma hodili o zem, teda nas :D :D :D

15.11.2005 09:59

borka

baby,aj ja som ako dinosaurus,ale hodlam este urobit 2 statnice do porodu,tak uvidime.zacalo mi to konecne palit a prestala som mat vecer potrebu spat,takze aspon studujem.urcite cerpam zo zasob,co som si narobila...... Rolling Eyes mame dnes okruhly tickerik....