1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

12.08.2006 10:51

KarolinaP.

Pepsi pozri si tieto stranky o vyzive! Su super. Razz http://www.provita.sk/Vyziva2005-2.htm http://www.miminko.com/modules.php?name=News&file=article&sid=38 http://www.lovely.sk/recepty.htm#Brocolli http://kucharka.pritelkyne.cz/modules.php?name=Sections&op=listarticles&secid=1

12.08.2006 10:55

tin

ako vidim rozne rady od lekarok. Mne radila, najprv, zeleninu asi tri tyzdne potom pridavat mäsko a zltok a na buducej kontrole o 6 tyzdne porozpravame o ovoci. O kasi sa nezmienila vobec. A ze po mesiaci mozem kludne davat aj tie rôzne vyzivy z obchodu. Som s toho mimo a najhorsie je ze Valentinka ani nic okrem mliecka nechce. O tej zmrzline ktroru jej minule teta dala ked ju kocikovala a isla po nej s kocika vyskocit radsej nehovorim Twisted Evil a este male foto

12.08.2006 10:57

tin

niekedy neodoslem ani jednu a teraz dve naraz Wink

12.08.2006 11:03

tin

a este jej chutil aj Chorvatsky melon :D

12.08.2006 11:27

pepsina

jééé super diky za recepty,no a mam dalsiu otazku,baby vy pridavate uz aj tie tuky,teda olej,olivovy?ja som si napr.odkladala čisla mama a ja,dieta,teda časaky,aj kvoli receptom,teraz nedavno som ich vytiahla a pozeram,že všade olej?je mi jasne že vitaminy d,e,k,a su rozpustne len v tukoch,tak som myslela,ze staci,ked tam je moje mlieko,ved to obsahuje tuky,hm?

12.08.2006 11:33

borka

pre PEPSINU:ja piskotu davam,bezvajecnu od NESTLE.mas chaos,ver mi-aj ja. PRAVE SOM PREZILA SVOJU SMRT-cvikla som si ruku do postele a ani von,ani dnu.blba som,len som dvihla postel a isla som malej vyberat spadnutu flasu a telom som si postel prilahla a ruka mi ostala dnu.jedno stastie,ze som mala telefon pri posteli,inak neviem.sedim tu-ruka v lade.moc si ju necitim.... Crying or Very sad

12.08.2006 11:39

KarolinaP.

Pepsi- su 2 druhy tukov:rastlinny a zivocisny! Oliv.olej patri pod rastl.tuk a pridava sa kvoli lepsiemu vstrebavaniu v crevach. A mat.mlieko neobsahuje K-vitamin,preto sa dava detom raz do tyzdna v kvapkach.

12.08.2006 13:25

monica

Pepsi, ja idem na to tiez postupne, Tinka ma uz 7 mesiacov prec a este nedavam maso, ma zatial jeden zeleninovy prikrm, tam dam kvapku olivoveho oleja a potom jeden ovocny - bud vyzivu kupovanu - zatial mala len jablcko - kupujem Frutapura, je tam len jablko, jablkova stava a vit. C, mala uz aj popucenu broskynu a marhulu, dnes asi dam aj cukrovy melon. Maso a zltok zacnem az po ukoncenom osmom mesiaci asi, aj to asi len raz dva krat do tyzdna a vtedy asi zacnem pridavat aj pohanku, pseno a pod do polievky. Kase tiez zacnem az po ukoncenom osmom mesiaci a budem robit tie z bioobchodov - psenovu, pohankovu, s MM a osladim asi vyzivou alebo ovocim. A lepok urcite az po 10. mesiaci, niet sa kam ponahlat. Brunkovi som banan davala skor, Tinke zacnem neskor, asi tak nejak pred rokom. A mliecne vyrobku urcite az po roku.

12.08.2006 14:31

Kerina

ani ja som sa dnes po jedle nenudila, chcela som ju prezliecť, tak som jej dala nové tričko..a v tom šups odgrgla si a kúsokček polievky na čistom tričku...tak som dala druhé..ale som si nevšimla že mala aj kúsok na brade, tak zase dolu a zase nové tričko hľadať....ešteže mám kopu vecí, ale teraz je oblečená ako chlapček Laughing

12.08.2006 20:37

Yvett

My máme asi podobnú Dr. ako Tin, tiež obdobný postup. S olejom neviem, ja zatiaľ nedávam. V pondelok máme poradňu uvidíme čo bude. Ale guláš v tom mám niekedy aj ja, lebo koľko ľudí toľko chutí. človek sa asi musí zariadiť aj podľa vlastného uváženia. Ja tiež nevidím dôvod na mliečne výrobky keď kojím. A keď kaše tak nemliečne. Tiež sa chystám do bio-obchodov. Myslím, že našim drobcom nič neujde, ešte sa najedia všeličoho dosýta Wink Borka: dúfam, že nemáš nič zlomené. Držím palec nech si OK. Ja som včera v kúpelni robila niečo pod murovanou policou a akosi som na ňu zabudla. Nebyť muža asi sa zveziem k zemi Confused hnusná bolesť.

13.08.2006 07:29

Anonymous

Karolinka tuky poznam az moc dobre mala som z nich zaver.otazku,aj z mlieka :D takze aj o polnoci Shocked Razz myslela som to skor tak ze ci vy baby uz pridavate?lebo v kazdom recepte ten olej napriklad je ,ja zatial nepridavam,myslim ze stacia zatial tuky z mlieka??ani neviem vlastne kedy zacat pridavat,,,Borka tak ty si marod najskor som sa smiala pri citani,prepač,tak uz lepsie...jaj Borka ježiši nam je už tesne body 86tky,a ja že už sa ten rast ubrzdi Shocked ja mam pocit že my len oblečenie kupujeme :D Crying or Very sad jaaj baby nejde nam dole melon z mikinky,tak sa cuká prašok pred melonom :D :D mrkva mi s nim zišla,aj broskyna,no aj brokolica a špenat,neviem čo mu na melone prekaža..? :D skusila som jar,no melon sa na tej mikine drži jak hluchy dveri,mrzi ma to,lebo oblubena mikinka,lahučka,jemnučka,poznate to,fnuk a viem ze taku tu nekupim,fnuk,tak čo dnes spravime drobcom?naš sa MUSIisť ukazať navštevez ciech,svok.rodina,idu po zajtra na dovolenku,tak že už teraz mam nervy lebo viem,že to bude rooodeo Crying or Very sad "už"včera si skušal svokrik zobrať maleho na ruky,no hned krik a plač,to iste aj u svokricky,len čo som jej ho vychmatla hned prestal-moj zlatušik :D :D :D no asi si to svokrik skušal lebo dnes chce natáčať,teda vytiahnuť sa s kamerov,tak uvidime,inak neviem čo špuntovy tam stale vadi,vždy sa tam rozplače,či rozjeduje a rozkriči,pritom ma rad cestovanie,cudzich ludi,rehni sa,čumakuje,neviem to pochopiť,čo by mu tam mohlo tak prekažať,..?može si pamatať moje pocity z bruška,či zapamatať si hlasy alebo tak nejak?neviem sa vytatáriť,ale viete ako to myslim,ze?uz neviem čo ine by to tak mohlo byť,je pravda,že ani my tam dlho nevydržime :D :D :D alebo nejake zony a ták?

13.08.2006 07:30

pepsina

no však viete,zase neprihlasena Embarassed :D

13.08.2006 10:25

Eugenika

Tak my mame podobnu Dr. ako Tin a Yvett. Odporucila nam najprv zeleninu, max. 3 druhy v jednom prikrme, ked sa dostaneme z prikrmu na normalny obed, t.j. ze uz nebude chciet este mlieko (je kojena), tak mozeme dat cca 30g maska (aj vaj. zltok), zevraj to bude asi tak za 2 - 3 tyzdne od zacatia prikrmovania. Zevraj sa s nicim netreba ponahlat, vsetko ma cas, ale treba pomalicky zvykat ju na vsetko, lebo MM uz nestaci. Kontrolu mame o 5 tyzdnov, tam sa porozpravame o ovoci. My sme zacali s bananom kvoli hnackam, tak nam povedala, ze to nevadi, mozeme ho na olovrant davat, uz ked si nanho zvykla. Co sa tyka kase, povedala, ze kludne mozeme vecer vyskusat nemliecnu ryzovu (kupila som Sunarku) s materskym mliekom, alebo UM protialergickym, teda HA, lebo dojcene deti su haklivejsie na kravske mlieko. Ale ze ked mam pocit, ze jej mlieko staci, nemusim davat kasu. Inak na poradni sme mali 70 cm a 7.730g, moc sme za poslednych 6 tyzdnov nepribrali, len 230g, co je na hranici, ale zevraj to moze byt aj tym, ze bola chora. Ono uz jej asi aj MM prestava stacit. Sad . Vcera som tak rozmyslala, ze mi este aj luto bude za casmi, ked som ju vylucne kojila. Bozsky pohlad, ked take mrna zaspava na didke Razz . Tin: budes pokracovat s plavanim? My sme sa prihlasili aj do pokracovacieho kurzu. Mimochodom v Chorvatsku sme boli tak isto ako Vy, rovnaka musla, pekne pod stromami a poruke este aj maly bazenik Laughing

13.08.2006 11:50

borka

no kock,yaj moj muz sa smial,ked som mu volala,ale prestal sa,ked ma videl... :D bola som na rtg-nemam to nalomene,ale vyrazne buchnute.

13.08.2006 12:36

borka

pre PEPSINU:my sme ustaleni momentalne s oblecenim.uz nosime par kuskov aj mesiac :D .priberame menej,takze citim,ze uz aj oblecko nosime dlhsie.

13.08.2006 16:05

Anonymous

jééé Borka hurá si ma potešila,dufam,že aj my už teda spomalime,ved ked mal presne sesť mes.tak mal nožičku už vacsiu ako topanočka pre ročné,fnukmaly drobček,už sa na mna škeri smajlík jeden tak ťaham k nemu,tušim už aj zatlačil :D

13.08.2006 16:31

Eugenika

No tak asi aj my kupujeme koberec pre krpca. mame vsade parkety, sa snazi mala dat na styri a stale sa jej to smyka, inac by uz evidentne rada lozila. Musime nieco vymysliet Confused

13.08.2006 16:31

Eugenika

Borka nic prijemne mat nieco s rukou, si to neviem predstavit, ako by som vlacila krpatu? Twisted Evil

13.08.2006 16:57

Anonymous

no ja kebyže mam volačo s rukou maly ma tu zožerie Laughing Laughing dnes si zas tak akoby kvokol či čo to bolo a ťahal sa hore,ale už sa teda nebojim,ked hovorite že je to ok,už nemam hisák :D :D :D baby podla čoho budete kupovať topanočky a ake,ja nič čo sa tyka detskych topanok neviem,nemam žiadny prehlad Embarassed Confused Shocked ake bude mať doma,ake von,ake čislo,to zas bude...ach jo,kde ste kto?dnes lajfujete? :D

13.08.2006 16:58

Anonymous

jaaaj tu pepsina,tak zas letim,už zacina ma volať,ideme na broskynu :D

13.08.2006 17:09

borka

je to blbe.malu nevladzem dvihnut.... Crying or Very sad

13.08.2006 17:10

*Monka*

pepsina, my sme kupovali teraz prve topanocky - capacky, pretoze v ponozkach mala studenu nozku, ked sme prisli domov. V zasade plati, ze by si ich mala kupovat v zdrav. potrebach, a taku velku boticku, aby ked ju krpcovi obujes, este ti tam ostal priestor na prst...my sme kupili 17ky, a o cislo vacsie 18tky su uz normalne boticky. bol tam fajn predavac, presne ti povie, co a ako, v zdrav. potrebach su vyskoleni. a este nieco, kupuj len boticky so symbolom zirafky, to je oznacenie pre nezavadnu obuv pre krpcekov, ale zas na druhej strane, v zdrav. potrebach ani ine nemali.......

13.08.2006 17:26

Anonymous

borka tak nech sa ti ruka rukatá da dokopy,musi to byť des,ze.monca diiiky,hlavne za tu zirafu,capacky,to su ,capačky? Embarassed ja vam fakt nič o botičkach neviem Confused Sad no lebo pre drobca sme mali problem kupiť ponožky ktore by ho netlacili,to len nedavno sme zohnali,take bez gumičky tuším tam bolo že 18-22velkosť.doteraz mal všetko take jak papučky,no vyzera to ako čapatá ponožka,neviem ako to opisať...ale nie su to klasicke ponozky proste,snad mi niekto rozumie Shocked :D no a v zime mal pančuchy este,ked sa mu do nich vopchala prdelka :D baby a zimne oblečko čo budete kupovať?

13.08.2006 17:37

borka

ta capata ponozka su capacky.ja som uz nielen kupovala topanky-najmensie adidy,nike-kupujem len s pevnou podrazkou,ale my sme uz aj jedny niekde vonku stratili.nadavala som ako pohan-1000 nike a mame uz len jednu-asi na pamiatku?! Laughing baby,dokedy vydrzi dieta vo fusaku?ja som uz nas predala-farebne sa nam nehodil a teraz neviem aky.mala som mensi z emitexu-mal 90 cm.nemam uz kupit vacsi?

13.08.2006 17:41

*Monka*

Borka, ja myslim, ze rocne dieta, uz vo fusaku nevydrzi. Skor investuj do kombinezky...

13.08.2006 17:42

borka

lenze nebude jej zima?uz mame len vetrovky a teplejsie nohavice s pancuskami.myslim,ze je v zime chladno v sportaku bez fusaku.nanoznik moc teplo neudrzi.

13.08.2006 17:52

Anonymous

no baby to som mala na mysli kombineza-overal alebo termo bunda a nohavice,co je lepsie,ja mam v tom chaos uz teraz

13.08.2006 21:00

Yvett

Pepsi, máme podobné problémy u svokrovcov ako vy, malá tam stále plače a neviem prečo. Dokonca keď ju idem umyť do kúpelne a nikde inde mi to nerobí - divné. Nevraviac o tom, že dedkovci ani priblížiť hneď plače, chystáme sa tam teraz na pár dní tak uvidíme. Ja mám na zimu do kočíka fusak z autosedačky. Sme kupovali vo For baby, dá sa upraviť na gate a v páse má gumu na sťahovanie. Takže stačí bundička a nánožník. Ten fusak je dosť teplý, je to tá špeciálna technológia čo sa robia aj lyžiarske bundy. Inak tie väčšie nožičky nezávidím, náš Dido ako ročný nosil topánočky pre 2-3 ročných Confused . Dnes má 46-ku a ešte stále rastie /ale to už je zase výhoda, lebo vo výpredajoch bývajú tieto veľké najlacnejšie Wink /

13.08.2006 21:06

borka

ja som mala tento od emitexu,len bol polovicny aj do autosedacky ,celoflisovy a v inej farbe.bol uzasny,preto uvazujem,ze ho kupim znova,len vacsi a v tejto farbe.

13.08.2006 21:34

Anonymous

borka a budu mať pre našich "drobcov"fusaky? Shocked :D

13.08.2006 21:37

borka

hahaha.myslim,ze sa zmesti aj do tohoto co som mala-dlzka bola 90,len uvazujem o dlhsom.ten ma tusim 100?!

13.08.2006 22:36

cherri

Juuj Borka, dúfam, že už máš ruku v poriadku, alebo nech sa Ti čo naskôr zregeneruje. Wink Ja na zimu určite kúpim kombinézku,alebo overal, neviem ako sa to presne volá Embarassed , také nohavice + bundička dokopy, lebo vychádzam zo Samka, ten už na jeseň keď mal 10 - 11 mesiacov chodil za ruky, v zime na Vianoce sa naučil chodiť- ako ročný a už som ho len ťažko udržala v kočíku, pýtal sa von, vonku pochodil po všetkom možnom, hlavne keď bolo mokro a s tými špinavými topánkami do fuska Confused , no musela som to vyriešiť s tým overalom + zimné topánočky + deka + na kočíku nánožník Cool A musím povedať, že zima mu nebola Wink Rátam, že aj Nina mi ako ročná už bude chodiť (ak nie skôr, lebo nejaké to je čiperné :D ), takže sa už bude aj občas pýtať von z kočíka Rolling Eyes a s topánkami do fusaka ju nedám. A ešte k tomu oleju, mne Dr povedala , že do jednej porcie mám pridať lyžičku olivového oleja a aj v Mama a ja pri každom receptíku to je pripísané, tak ja dávam, aj pri staršom potomkovi Wink som to tak robila :D

13.08.2006 23:03

borka

pre CHERII.vidis,na eventualne chodenie som nemyslela,lenze na jsen ked by bola koska,tak to este chodit moja asi nebude-lenoch maly...tak neviem...ruka je na prd,ma velkost 3*beznej velkosti. Laughing

14.08.2006 07:52

Anonymous

Yvett,tak si moja spolusmutiaca :D uz ma nahanaju k nim,to určite :D :D Borka,len aby ta drobčiatko neprekvapilo :D my sme zacali chodit ked nam bolo 9,10mes,bez choditka a vsetkeho,sa toho desim,ked to pocujem,kde su naše prťave babetka?jak ryyyychlo nam rastu holky.No tak som to myslela s tym olejom,v mame a ja je fakt v kazdom recepte, Co dnes pripravite drobcom?jaaaaj,baby uz nasmu nestaci jedna broskyna ale zlupne dve,az potom je spokojny,hm,neviem ako to robi,ale ked niekde nepostrehneme štítok,uz ho má,teraz nasiel na vankusiku-od svokricky :D

14.08.2006 08:30

Eugenika

Ja sa tiez priklanam k zimnemu overalu. Borka oplati sa ti fusak na 2-3 mesiace? Overal vyuzijes este aj na jar, kym je chladnejsie. Mne by krpata vo fusaku urcite nevydrzala, ona sa nenecha ani prikryt, okamzite vsetko skopava, vo fusaku by sa urcite tiez jedovala, keby ju to obmedzovalo. Olej pridavam tiez, lyzicku olivoveho ked dusim zeleninu. Baby, prosim poradte, mame zapchu (pred tyzdnom hnacky, uzasne Confused ). Mala sa vcera nemohla vykakat, hrozne plakala. Dnes sa postastilo rano, ale uz sa jej tu mrkvu aj bojim davat, ze to bude znova. Mame uz aj zemiak, ale ten ma ten isty ucinok ako mrkva...stavia. Banan sme uz vcera ani nedavali. Na veceru mala ryzovu kasu, zblajzla to. Viac este nepozna. Aku zeleninu jej mam skusit dnes zaradit, co pohne trochu crievkami?

14.08.2006 09:02

Eugenika

uz som sem dlho nehodila fotku nasho chechtosa Smile

14.08.2006 09:04

Eugenika

Ked potrebujem nieco urobit doma, tak ju davam takto do bazena.....ked sa prevrati, tak sa nenatrepe Smile

14.08.2006 09:06

Eugenika

fiiiha, tusim po znizeni kvality to nie je bohvie co, sa mi to nechcelo zmensovat.......

14.08.2006 09:17

Eugenika

A este jednu.....takto sme bacovali v nemocnici

14.08.2006 09:35

*Monka*

Eugenika, krasne mimco Smile kde si prosim ta zohnala tie pismenka farebne, co mas na podlahe......zislo by sa aj na nase parkety Rolling Eyes

14.08.2006 09:37

Eugenika

To puzzle jedno mame z Dracika, druhe z KIKY, tam bolo lacnejsie. Ale maju aj v Hornbachu. Ja som to chcela kvoli tomu, ze obcas so sebou svacne dozadu a trieskala si hlavu, tak som sa bala, aby sa jej nieco nestalo. Strasne to lubi rozoberat a ozuzlavat. Pravidelna vybava ked niekde ideme je nejake pismenko z puzzle Smile. Stoji to okolo 260Sk, v KIKE to stalo 199, ale je to menej farebne. Ale doporucujem....

14.08.2006 09:50

Anonymous

no naš začal byt po mrkvičke tiež nepokoj,zvyknuty klásť do plienky a zrazu nič tak sa vecer natrapi moje zlate,masirujem ho,no a rano teraz skorej kvoli tomu zacal vstavat ale tá plienka...hm,dobre dostava teraz zabrať, :D naš drobec je nervak :D ked sa mu chce uz spinkať a pride to na nho,potom uz ked neskor tlači je vyškereny :D spokojny,len mi zdrha,ked ho chcem prebaliť :D :D no Borka vraj xxl fusak stoji skoro 3500tak to asi fakt prejdem na nejaky poriadny overal,termonohavice,hrubu super deku,no neviem...to sa mi zda dosť,na tak kratku dobu,fnuk...ja mu spravim dnes asi cukinku alebo tekvičku so zemiakmi a s tou jeho nestastnou mrkvickou,ked mu ju tam nedem,tak to nezje Confused

14.08.2006 09:51

borka

pre pepsinu.POZRI WWW.BABYMARKET.SK.maju tam dobre ceny,tam som kupila aj polovicny-stal nejakych 800.

14.08.2006 09:59

pepsina

waw diky pozrem,tak už tlačime do gati..hehe,tie broskyne sa nezdaju...ježiši baby ked som si umyvala zuby,drobec mi zdrhol a šprintoval až k radiatoru,bože švacol si troška hlavku,začal plakať a ja hned som si spomenula na cherri ,stres,tlak mi vybehol na 300ked som ho zbadala,ale nastastie pohoda,hned prestal,ked bol chvilku na rukach a uz sa rehnil,no ale krvi by ste sa v tej chvili vo mne nedorezali,je mi jasne ze ked bude chodiť,to bude,pádov atd,maly kecal,ideme zas plienku vymeniť..tiež vam tak rychlo baliky odchadzaju?presli sme na hugisky super flexičky,predtym sme mali softky tieto sa mi viac pacia

14.08.2006 13:26

Eugenika

Taaak, akurat sme sa vratili s malou z obchodu, kupila som jej koberec. len taky maly, 150*200, kvoli lezeniu. Ona sa chuda tak snazila, ale na parketach sa jej to hrozne smykalo. Celkom sa mi lubi, je tehlovocerveny a su na nom obrazky medvedikov Razz . Sa na nom vrti dookola a snazi sa obrazky chytit :D. Mam ho v obyvacke, a je to taky rozmer, ktory sa da v klude spakovat a odlozit, alebo presunut do inej izby.

14.08.2006 13:27

Eugenika

Tusim to dnes tu privatizujem, ale mala mi poslednych par dni zase dobre spi :D

14.08.2006 14:06

Kerina

ja som to robila tak, že na jeseň som dávala deku a balila jej nožky od pása do deky...a vzime už mala teplú kombinezku, po ruke som mala stále aj deku, keby náhodou, lebo u nás do tých -15 aj treba Laughing Laughing

14.08.2006 14:32

cherri

Pepsina klud :D , nie každé dieťatko je také hysterické z buchnutia ako to moje Rolling Eyes Wink . Ale snažím sa nebehať a nehíkať pri každom malom ťuknutí, aby si "zvykala aj na to", je to rada od neurologyčky Cool Dnes sme boli na prehliadke a vážime 7.630g a meriame 70cm :D , spomenula som jej aj ten záchvat, presne som jej to opísala a tiež iba skonštatovala, že to bol afekt. záchvat a nemám sa báť, lebo dieťa z toho časom vyrastie, ale to ČASOM aj ja z toho ošediviem Rolling Eyes Sad

14.08.2006 15:39

Anonymous

jasne cherri,ale je to čerstve,preto sa mi hned vybavilko

14.08.2006 15:45

cherri

Eugenika, nám zaberá slivková šťava Hipp, dám pár lyžičiek a dielo je hotové Laughing Alebo špenát, ten tiež zmäkčuje stolicu. Držím palce Wink