1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

06.06.2006 13:01

Anaj

denisa Ds, aj mne sa to stalo, ze som bola chora, ked mala mala asi 2 mesiace, tiez som bola zufala, hrozne mi bolo zle, tak sme tiez iba lezali pred telkou, ale bolo to o nicom, ella spat nechcela a jakubbol unudeny a ja nemozna, no a cez vikend sa staral manzel.

06.06.2006 13:11

tin

Monica - tak zajtra ti poviem koĺko - ja som s toho ináč dosť zaskočená - keď mi pediatrička ešte pri prvej návšteve vravela o tej nadštandartnej injekcii, nespomenula žiadne preočkovanie. Len povedala, že deti musia v priebehu jedneho roka absolvovať 6 vakcín ktoré su zdarma, ale je možnosť si priplatiť aby sme deti netrápili a dostanú iba dve - jednu a dalších 5 v jednej naraz. Keď sme boli na očkovaní a potom povedala o 6 týždňov na preočkovanie kukala som jak puk Rolling Eyes ináč mne abnormalne padali vlasy , ale tiež sa to ukludnuje a dokonca mi začínaju rásť nové :D

06.06.2006 13:21

triss

tin>>> toto ockovanie musia babetka prezit 3-krat (my to uz mame dva krat za sebou, treti krat tusim o pol roka) a mozes sa rozhodnut pri kazdej ci chces platenu alebo neplatenu (bez ohladu na to, aka bola napr. prva vakcina)... aspon mne tak hovorila lekarka. My sme mali neplatenu a malicka to zvladla.

06.06.2006 14:03

Denisa DS

Prave sme sa vratili od lekarky, nakoniec som sa rozhodla ist lebo Ester vyzerala byt v pohode, a na dverach napis ze dovolenka Twisted Evil Naco mi potom dali tento termin? No ale aspon som si nieco kupila na vlasy, mne stale padaju jedna radost, skor sa mi zda ze sa to este zhorsilo, a ked si umyjem a nedajboze vyfukam tak potom desat minut likvidujem tu vlasovu spust v kupelni Evil or Very Mad

06.06.2006 14:23

Kerina

Laughing aspoň vás pozdravím babenky a deťúrence

06.06.2006 14:26

monica

Denisa, aj mne po Brunkovi padali viac ako teraz, resp. ovela dlhsie mi padali tak intenzivne.Tak som teraz jedla asi mesiac Revalid a kazdy den spucujem misticku tekvicovych jadierok (tie zboznujem), tak mozno to mi pomohlo. Tin, ja som vedela, ze su tri a ze kazda stoji tolko. Keby Tinka nechodila na tu neurologiu, tak tiez dam neplatenu, ale pamatam si, ze Brunko po tych injekciach spal a mal aj teploty, a Tinka teraz po tejto platenej, iba raz mierne zvysenu, inak akoby ju ani neockovali, az ta to zvysene kadenie, ale to nie som si ista, ci ma s tym suvis, lebo ju to drzi doteraz.

06.06.2006 14:58

cicka

Babulky, mne padaju vlasy ako sialene, nechcem sa vrhnut na konzumaciu liekov, zatial papam zinok, ake mate skusenosti? pomahaju orechy?

06.06.2006 16:53

borka

ja by som ju kupala v normalnej vani,ale nemame. Rolling Eyes

06.06.2006 19:29

borka

ako je to s tymi kasami?davam certici jablkovu od nutrilonu,ale nejaka je velmi vodova.robim ju podla navodu,ale vobec nema konzistenciu kase.

06.06.2006 20:02

*Monka*

borka, segrin maly vobec kase od nutrilonu nechcel, a to na nutraku bol tiez od 1.tyzdna. naopak si kamosky i segra pochvaluju bananovu od hami alebo hippky, skus, uvidis.....

06.06.2006 22:35

Siska H

Borka, ja davam ryzovu od nestle. dnes som kupila hami ryzovo jablckovu obe su od ukonceneho 4. mesiaca a tu jablckovu mi dnes vycucol za chvilu, ale ja davam z flase takze redsie mi vyhovuje. Na obale na Hami pisu, ze mozno prisposobit hustotu kase pridanim mliecka alebo prasku. A to Bobo je dost vyberavy co sa tyka papania toto mu ale chuti, dnes sme sa zmohli na 50ml zeleninoveho prikrmu Shocked , ale 1/2 skoncila vsade naokolo Confused

07.06.2006 00:53

Ena

Tin: ja si tiez myslim, ze ten infanrix hexa stoji pri kazdom ockovani rovnako.. Monica; a neboli ta chrbat, ked kupes malu vo velkej vani, ked este sama nesedia treba ju drzat, ja som Filipa len 2 krat kupala vo velkej vani, ked sme boli u nasich a chrbat aj kolena ma boleli Smile))

07.06.2006 06:58

Denisa DS

Monica mna tie vlasy sokli, necakala som ze mi budu tak padat, ale je pravda ze po Terezke som ich mala uplne kratke a blond a doma sme mali dvoch psov, tak som ani nezaregistrovala zeby mi vypadavali. No a teraz tie dlhe tmave hned biju do oci Confused V lekarni mi dali pantenol v tabletkach, ze zinok radsej pri kojeni nie... Som zvedava ci to trochu pomoze lebo su to tabletky cmulave a hnusneeee.

07.06.2006 07:03

Denisa DS

Ena ja som prave kvoli chrbatu Terezku kupavala hadam do 8.mesiaca v malickej vanicke, uz sa tam ledva zmestila, ani sme velmi nemuseli vodu nalievat, doteraz sa vsetci zabavaju na fotkach co sme vtedy robili lebo bola riadny baculko :D Ale bolo to pohodlne pre mna. Potom uz vedela sediet tak to vo velkej vani nebolo az take zle.

07.06.2006 08:06

katiana

..co sa tyka vlasov, tak mam nieco, co mozno potesi. Po starsej dcerke po tom, ako dovypadavali /nieco vsak ostalo Smile / som mala najlepsie vlasy doteraz v zivote. Tak teraz tiez len cakam a cakam na ten okamih....

07.06.2006 08:53

*Monka*

tak ja som si vcera uzila chvile absolutnej bezmoci. hrozne bolesti zaludka, zvracala som, mala revala........hm............ Crying or Very sad

07.06.2006 09:32

Eugenika

Tin: stretnut sa mozeme kldne aj mimo Smile . Za vakcinu platis vzdy rovnako a dava sa 3x (my to uz mame 2x za sebou). Baby ako reaguju Vase babatka, ked su pokakani? Ta moja sa tvari akoze nic a kebyze na to nedojdem, tak v tom kludne funguje dalej. Neviem po kom je, ale sa cudujem, ze jej to nevadi Confused

07.06.2006 09:57

Yvett

Kočky aj vaše drobce niekedy besne šúchajú hlvičku o podložku keď ležia. Lea besne hlavne keď sa zobúdza, ako by ju svrbela hlavička.

07.06.2006 11:22

borka

moje dite prestalo v noci spavat.naucilo sa hm-kat,tak to robi pravidelne o 4-tej v noci.po 2 hodinach zaspi,ale my sme na nervy.muz dnes odisiel na gauc. Sad potom spi do pol 1-nej poobede.nejako ma prehodeny rezim.ako ho mam dostat spat? Evil or Very Mad

07.06.2006 11:30

Yvett

Borka: milé /aj keď asi na mašľu/, no buď ju doobeda zobudíš nasilu, alebo počkáš kým ju to prejde. Alebo odíď s mužom na gauč Wink

07.06.2006 11:36

borka

moj muz spi na gauci odkedy sa narodila-najprv bol chory,potom sa mu do toho nechcelo,potom sme nemali postielku...boze,pobudol v spalni 2 tyzdne. Crying or Very sad

07.06.2006 12:39

monica

Ena, tu chvilku to nejako vydrzim, a kedze kupem tak raz za dva tri dni, tak sa to da. Malu pravidelne asi dva tri krat denne totiz oplachujem ked sa pokadi v umyvadle, takze ju tak casto nekupeme. Chrbat mam po tych dvoch detoch uplne hrozny, aj sprchovanie Brunka kazdy vecer da zabrat chrbtici a potom to natahovanie sa stale s detmi, rano vstavam ako 60rocna babka. Som ale zacala tu u nas chodit na Pilates, tak dufam, ze sa to casom prejavi. Inak Denisa, ja sa fakt dopujem tymi tekvicovymi jadierkami a mozno ony mi pomohli a mam to aj namiesto mlsania, ja to taka upokojujuca cinnost Smile

07.06.2006 12:52

Henrik

Boze babulky...tie vlasy Rolling Eyes Rolling Eyes Uz som sa tesila, ze to preslo (padali mi hned na zaciatku)...ale ono to este len teraz zacalo Exclamation Uplny brutal, su vsade a som z toho na nervy Evil or Very Mad Takymto tempom mi na hlave nezostane ani chlp! Bezim dnes do lekarne, ale neviem, co si mam kupit..... Confused: Baby dovolenkarky, budete brat betakaroten? Neviete, ci sa to moze pri kojeni? Ozaj, ked sa este koji, myslim ze hormony este nie su ukludnene...hrozia stale pigmentove skvrny zo slnka? Lebo v tehotenstve je vraj zvysene riziko a mne sa teda minule leto pri mori urobili dva flaky pod kazdym prsnikom. Som zvedava, ako to vystupi, ak sa teraz opalim.. S tym zlepsujucim pocasim ste ma ktorasi potesila... :D Snad to Chorvatsko vyjde..

07.06.2006 13:00

Denisa DS

Monica zeby som ich aj ja zacala papkat? Skusim, aj ked moj manzel to odo mna zoberie ako provokaciu, on ich miluje ale si nedopraje odkedy schudol Wink A ine semienka nepomahaju? Slnecnicove napriklad... Henrik na co je dobry betakaroten?

07.06.2006 13:25

monica

Denisa, myslim, ze aj ine by mohli byt dobre. My mame kopu tekvicovych (mama je z dolniakov), takze to je taka moja droga. A mam rada iba take nevylupane, bavi ma hlavne to luskanie. A ten betakaroten je vraj na to, aby sa clovek tak nespalil, pomaha asi nejako tomu, ale neviem presne. My to mame doma, ale som to minule nejedla, kedze som bola tehotna (lebo v tehotenstve sa nesmie vitamin A vo vacsej miere a to vlastne je tusim betakaroten) a teraz uvidim, ci budem, bohvie, ci sa to moze pri dojceni. Inak, nasa krasavica v posledne noci zacala zle spavat, resp. celu noc len cuca, furt je na mne prilepena, sa rano budim uplne dolamana. Hroza, dufam, ze ju to o chvilu prejde, neviem ci je hladna, alebo ci si uz vybudovala taku citovu zavislost, alebo co v tom je. Nechapem a to zo dna na den.

07.06.2006 13:37

Henrik

Deniska, je to ochrana pokozky pred slnkom a lepsie sa opalis a tak skoro nespalis. Ja na tom fungujem uz roky, kedze mam velmi svetlu a citlivu pokozku.. Vzdy tak mesiac pred dovolenkou si davam denne jednu. Minuly rok som vynechala, kedze som bola tehotna...mozno aj preto tie skvrny.. Confused: Skusim tie tekvicove tiez, mam ich rada...ale solene Rolling Eyes

07.06.2006 13:47

*Monka*

toto som nasla na www.porodnice.cz Dobrý den pane doktore! Prosím Vás, mohu jako kojící matka užívat Beta karoten? Nevadí to dítěti? Děkuji za odpověď Užívejte, kojenci to nevadí.

07.06.2006 13:50

monica

Henrik, myslis osolene tie supky? A ked luskas, tak citit tu sol? jaj, mnam, ale ja mam rada aj neslane. Monka, diky, takze zacnem aj ja ten betakaroten, a hoci sa neopalujem, predsa len sa tomu slnku uplne nevyhnem.

07.06.2006 14:39

KarolinaP.

Ahojte dievcence! Dnes som tak surfovala na nete a nasla som dobru stranku.Cez vyhladavac sa da najst o diskutovanej teme beta-karoten! Najviac sa mi tam paci sekcia poradne,kde odpoveda lekarka.Velmi zaujimava stranka,mrknite na nu Shocked Laughing http://www.vasedeti.cz/

07.06.2006 14:45

Kerina

my sa už ledva teiž mestíme do vaničky, ale som si kupila sedačku do vane, má to prísavky, tak Peťku len posadím a môžu sa kočky kúpať spolu..stálo to 250 sk a kupovala som to v Hypernove

07.06.2006 15:06

*Monka*

kerina, ak mozes, hod foto, jak to vypada....

07.06.2006 15:13

triss

monica>>> aj nasa zo dna na den zacala horsie spat Sad. Pred tym vydrzala od tej deviatej do stvrtej a potom spala dalej do siedmej, teraz je hore uz okolo pol jednej, potom stvrtej a potom siedmej Sad. A celkovo spi nepokojnejsie Confused . Mozno len rastie a nestiham s mlieckom Sad Inak vas obdivujem kocky, ze ste sa rozhodli vybrat na taketo velke cesty k moru. Neviem si to velmi predstavit, ako by sme to zvladli. My sa zatial chystame v septembri do tatier na dovolenku s rybickami. To uz bude vacsia, mozno sa nam podari cosi pochodit aj po horach (ak nebude spat cele poobedie po vycerpavajucom plavani )

07.06.2006 16:14

*Monka*

triss, vytvorila som si taky ticker ako mas ty. co s nim, ked ho chcem vlozit za message na babetko.sk?

07.06.2006 16:33

triss

monka, poslala som ss

07.06.2006 16:35

*Monka*

huraaaaaaaa, triss, dakujeeeeeeeem Laughing

07.06.2006 17:34

tin

ahoj maminy - tak máme dnešnú poradňu za sebou. Miery 6530 g a 61 cm. Injekcia s 3 sekundovým revom, ale potom úsmev. Dávam jej na to studený obklad, aby ju nožička nebolela. Dúfam, že teploty nedostane. Platili sme tak ako prvú a tretia bude keď dovrši rok. Vraj pri neplatených deti absolvujú 6 očkovaní a pri platených 3. A nie je vhodné konbinovať raz platenú a raz neplatnú. Na vlasy som si aj ja kúpila Pantenol, ale gynekológ ma hneď zrušil, že kým kojím tak radšej nebrať. Ja užívam Calibrum - mamy. A šampón s lekárne Reghair. A padanie sa ukľudňuje. Pomohlo mi hlavne j ostrihanie, lebo mala som vždy vlasy v gumičke kôli malej a kaderník vravel že čím menej gumičiek a sponiek. Ináč on bol s mojich vlasov zhrozený - toto ešte nevidel. Baby čo idete do Chorvátska aký krém kupujete drobcom ? Ja ju chcem mať v tieni , ale aj tak ju chcem natierať. Pozerala som detský Daylong ale je tam že od 6 mesiacov.

07.06.2006 17:48

tin

Yvett - moja ja tiež budí nie s plačom , ale so škrabaním hlavy. Alebo keĎ je už unavená alebo hladná tak nereve ale sa škrabe. Keď ma niekedy dlhšie nechtíky tak tá hlava a čelo vyrezá hrozne. A už asi týždeň sa naučila skučať ako šteňa a skučííííííííí celý deň. Už aj pri kojení si dáva prestávku aby si trénovala hlasivky :D

07.06.2006 18:09

borka

pre TIN.tesim ,ze v tom nie som sama.sasenka skuci zasadne v noci. Twisted Evil

07.06.2006 21:05

Yvett

Monica, aj my spíme spolu, vždy tak od jednej. Ráno sa budím dolámaná, hlavne ramenné kĺby ma príšerne pobia, čo neviem kam s rukami tak ich vykrúcam do neuveriteľných polôh, aby som malej nezavazdala Wink Ale výhoda je, že v noci lepšie papá, lebo s tým priberaním inak nehneme a nechcem aby mi ju dali na UM. V piatok by sme už mali vysadiť tie tabletky na odvodnenie, tak snáď aj to pomôže.

07.06.2006 21:38

Kerina

ak budem mať foto sedačky, tak ho hned hodím sem, len zas budem maturovať ako to zmenšiť Laughing my si tiež o dušu zvykneme šúchať očká, a ked máme kúsok dlhšie nechtíky, tak celé čelo a líčko doškrabkané Crying or Very sad

08.06.2006 08:20

Eugenika

Ja som chcela z lekarne nejake vitaminy na vlasy a uplne ma tam zrusili, ze nikto nvie, kolko z toho prejde do mlieka, takze mi ziadne nedaju Sad . Uzivam Calibrum mami a to je vsetko. Mozno kupim este ten sampon Reghair, ci ako sa to pise. Tin: ja som malej kupila Nivea baby 50, je to dermatologicky testovane a co ja viem co vsetko, lekarka povedala, ze je to OK. Ked bolo par dni pekne, som jej to skusala davat na tvar, ze ci sa nevyhadze, zatial OK. Snad sa este pred julom otepli, budem este trosku testovat, aby sme nemali v Chorvatsku problemy. A co sa tyka mojho opalovania, pri kojeni by sa nemalo kvoli pigm. flakom. Ja mam este stale vyraznu aj ciaru na bruchu, urcite osud pokusat nebudem. ked bolo v maji pekne, mala som na tvari normalne pigmentove flaky, az som bola zhrozena, takze mienim nabehnut tento rok tiez na vysoky faktor a budem v tieni s malou. Ked som to minuly rok prezila ako bledula, no neprezijem aj tento? Laughing

08.06.2006 08:34

Eugenika

Dnes ideme o desiatej plavat, tak som zvedava, ze ci bude zase cirkus. Confused Sme sa doma dohodli, ze to skusime este 1-2 krat a ked to nepojde, tak to zrusime. Tak uvidim. Embarassed

08.06.2006 09:28

Denisa DS

Eugenika drzime palce nech z toho mate dnes krajsi zazitok Laughing No ja asi betakaroten nebudem potrebovat, ja som ten typ ze sa na mna slnko len pozrie a uz som opalena, no ale asi to tento rok nebudem prehanat. Co sa tyka opalovacich kremov ja som kupila mliecko Sebamed 30, nie je to velmi vysoky faktor ale ved nejdem Ester opalovat na slnku, bude oblecena oklobukovana natreta v tieni a cez obed pojdeme spat na izbu, tak myslim ze to staci.

08.06.2006 13:14

sedačka

Kerina

Laughing

08.06.2006 13:17

Kerina

jééééé podarilo sa mi tooo Laughing Monka tak to je tá sedačka, moja v nej na suchu pekne sedí, ešte vo vani som neskúšala, má to prísavky, takže sa to nešmykne, ja som to videla na MMB ale to predávali za 550-650 sk, síce tam vpredu boli nejaké 3 maličké hračky, ale nám poslúži aj takáto za 250 sk

08.06.2006 13:35

Eugenika

Taaak uz sme naspat z kupania, nastastie to dopadlo dobre. Boli len tri babatka a zevraj to bude standard, ina mlada instruktorka, urobili malej ustupok a nestresovali ju dnes sprchovanim, len som jej zadok vlhcenymi obruskami utrela a sprchovala sa az na konci. Ked sme vosli do bazena na chvilu zaplackala, ale potom pohoda, aj sa chechtala, tak som sa tesila. Ale lubila sa mi ta instruktorka, mala uplne iny pristup ako ta v pondelok, snazila sa zaujat malu blbostami a aj sa jej to podarilo Smile. Tak sa hrozne tesim Razz

08.06.2006 14:20

*Monka*

Kerina, dik za foto, vyzera to byt dobra vec, omrknem aj ja, zislo by sa daco take. inak vam uz deticky sedia? nasa sa hrozne pokusa, vytiahne sa do polosedu sama, potom jej trosku pomozem, ale este sa neudrzi a padaaa a moc sa jej to nepaci Laughing Laughing Laughing

08.06.2006 16:29

tin

Eugenika - tešim sa že malej sa dnes plavanie páčilo. Keď ste tam len tri možno by sme sa aj my vošli k vám A ta inštruktorka bola len zastupujuca, tak uvidím aka bude naša. Borka - tak mi to skučanie máme zatiaľ iba cez den, tak bufam že v noci ju to nenapadne. Cez den je to komické , ale v noci by ma to asi nebavilo :D

09.06.2006 08:35

Eugenika

Tin: ved ked chces zmenit kurz, opytaj sa. Toto je zevraj kurz navyse, ktory spravili pre vysoky zaujem. Ale bolo to super, lebo sa babatkam viac venovala, viac raz sme mohli robit veci, ktore by inac s plnym poctom nestihala, ako hovorila (napr. pripravu na potapanie). Je to utorky a stvrtky o desiatej. Malu som rano prebrala o siestej, tym padom o siedmej odpadla a zobudila sa nieco po deviatej , napapali sme sa a rovno isli. Celkom sa mi to podarilo nacasovat, dufam, ze to vyjde tak vzdy... Smile

09.06.2006 10:23

Henrik

Babulky, tak pytala som sa vo viacerych lekarnach a betakaroten aj akekolvek vitaminy mi ako kojacej matke uplne zrusili, s vynimkou tych urcenych pre tehotne a dojciace matky... Confused Tak si kupim maternu alebo nieco take... A na vlasy...budem sa pchat slnecnicovymi jadierkami a ak budem mat cas..tak aj varit zihlavu na oplachovanie... Vcara som sa farbila, tak snad mi nieco zostane na hlave.... Rolling Eyes Kamoska si kupila nejaky noovy detsky Daylong a vraj je tam ze nepouzivat do roka! Shocked Pytala som sa na to znamej Dr. lekarnicky...a vraj nevidi dovod preco nie...len treba odskusat reakciu ako pri akejkolvek beznej detskej kozmetike. Tak si ho asi kupim. Ona sama ma 10 mes. dceru a vraj sa nechala nahovorit pre zmenu na ten Sebamed 30, ale vraj radsej si mam kupit ten Daylong...