1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

07.11.2005 11:01

Henrik

Darinka, mava Tvoje babetko tiez este stale aktivne a spiace dni? Moje ma zo dva dni uplny utlm, ledva zacitim zopar pohybov na vecer a inokedy sa hemzi cely den snad v kuse.. Smiesne je, ze ked mi prilozi ruku na brusko Matko (syn), tak cuci a ani sa nepohne, ked manzel, tak dostavam riadne kopance.. Smile

07.11.2005 11:13

Henrik

Takze toto som ja a moje brusko v 29t. Veru, v skutocnosti sa mi zda vacsie... :D

07.11.2005 11:25

Darinka

Henrik, áno, bábo máva spiace i tie čulé dni. Tiež sa znepokojím, keď také dva dni po sebe ledva kopne. Dobre reaguje na môj dotyk. Začnem si hladkať bruško, rozprávať sa s ním, tak vtedy vždy kopne. A keď má tie čulé dni, tak kope niekedy aj každú pol hodinku. Keď kope tak rýchlo zavolám manžela aj dcérku a občas sa im pošťastí, že cítia pohyby, aj nahmatajú keď niečo vystrčí, ale vzápätí sa bábo stiahne. najčastejšie sa prejavuje večer okolo ôsmej.Ale v noci ma nebudí, tiež pokojne spinká.

07.11.2005 11:56

este k tomu obleceniu na prevoz domov

MirkaK

...

07.11.2005 12:04

Denisa DS

Mirka ja to este nemam uplne premyslene a je mozne ze zoberiem radsej do porodnice viac veci (vrstiev) a budem to riesit az na mieste podla pocitu... Ak to nemas extremne daleko domov tak podla mna nevadi ak bude babu teplejsie, radsej to ako by sa malo podchladit. Takze ja obleciem body, pancusky, nohavicky alebo dupky teplejsie, ponozky, tensi svetrik, hrubsi svetrik, dve ciapocky, rukavicky no a overal.

07.11.2005 12:27

Henrik

Deniska, to existuju take malilinke puncosky? Rolling Eyes

07.11.2005 12:33

monica

Denisa, ten overal sa asi tak nebude dat urobit, lebo ako si pamatam (nemam ho teraz doma, ma ho pribuzna), tak ma len vpredu gombiky, aj to nie uplne dokonca a vzadu je v celosti. Mirka, no ja som sice viezla starsieho syna domov tiez v januari, ale uz si ani nepamatam, co mal oblecene. Ale asi to bude body, dupacky, svetrik, mozno este jeden svetrik, asi aj ponozticky, tiez rukavicky, samozrejme ciapocka (ta podla toho aky bude overal, ci bude aj na hlavu), no a asi ten overal kupim a este sa rozhodnem, ci teda pojdeme s autosedackou alebo vanickou. Inak, ja uz pomaly koncim 32 tt a krpec este nie je otoceny dole hlavickou, resp. tri tyzdne dozadu uz bol a tento stvrtok, zasa dole zadockom. Ale je to vraj normalne a hlavne u viacrodiciek je ta maternica uz viac roztiahnuta, takze babo tam ma viacej miesta, takze sa moze viac hmyrit.

07.11.2005 12:54

Anaj

Skoricka, ta predajna by mala byt, kedvystupis z elektricky na Peknej ceste, po pravej strane mas Jadnotu, pojdes dalej a na prvej krizovatke zabocis dolava, je tam viac obchodov, drogeria, no a hracky a tam by to malo byt, este som tam nebola, ale takto mi to vysvetlila znama. Inac uz mate na bruchu tu tmavu ciaru, neviem presne ako sa to vola, ja som to pri jakubkovi mala este aj dlho po porode, teraz zatial nic.

07.11.2005 14:25

Skoricka

Ani, dik za popis, dnes tam vysielam mangelika, aby to omrkol, tak ti dam vediet, ako to dopadlo. Dufam, ze tam trafi Smile , ale urcite to ma z prace blizsie ako ja z domu a este k tomu s malym. Tak som zvedava, co vybavi, je totiz bez telefonu, oba nechal doma, takze to urcite bude zazitok, ked nema priatela na telefone Laughing

07.11.2005 14:55

Lusy

Caute babulky, nestiham pisat, tak len citam... Ja uz som posledny tyzden v praci, boze ako sa tesim, potom dovolenka a oficialny nastup na Matersku je 22.11. Moja mala princezna bola otocena hlavickou dolu, ale znova sa pretocila a teraz je otocena na bok. Ja vam zavidim, ze mate cule a spiace dni, ja to nemam vobec. Moja mala je cula stale. stale sa vrti, kope a milujem, ked ma kopne pod rebra... Ale zas na druhej strane som rada, ze ju citim, aspon viem, ze je vsetko v poriadku... ENA, please, mozes zmenit meno v tabulke, tato nesuhlasi s menom Mia, paci sa mu moje meno, takze to bude asi Lucia a este mozno Sylvia, to sa mu tiez paci. Ale mozno na koniec to zmenime, este budeme listovat v kalendari. BABY, mam pocit, ze otec mojej dcery sa zacina spametavat. V sobotu bol cely den s nami.... A ideme spolu kupovat nabytok a este nejake veci. Inac malu budem brat z nemocnice v tej taske pre novorodenca, ja nemam vanicku zvlast. Ja mam taku fusakotasku. A samozrejme overal, ale mozno pojde nakoniec v autosedacke, to sa este rozhodnem. A mala akurat ma stikutku... Je to uplne srandovne...

07.11.2005 15:50

Denisa DS

Hena jasne, najmensie cislo sa vyraba 50/56, Loana take urcite ma, ja mam jedny po Terezke a su uplne srandovne... Monica ja som myslela surovo urobit dieru... Su take overaly-vrecia, ktore tam maju normalne dieru, vyzera ako velka gombikova a cez nu sa da pretiahnut ta spodna kratka cast popruhov, pozri sa napr.tu: http://www.bonus-detom.sk/product.cgi?id=3131 http://www.bonus-detom.sk/product.cgi?id=4226 To by sa nedalo?

07.11.2005 16:05

Henrik

Tak na tie puncosky sa zastavim hned po praci. Som zvedava na to malinke cudo :D No a zavidim Vam, ktore mate uz nieco pochystane, pripadne podedene po mladsich detoch. Jja som vsetko po Matkovi povyhadzovala alebo porozdavala a keby aj, urcite by som to teraz po 13 rokoch nevyberala. Takze musim kupit vsetko odznovu a ked mam pravdu povedat, ani netusim co a kolko a ake velkosti. Len viem, ze ma vsetci vtedy odhovarali od najmensej velkosti a kedze bol Matko "predcasny" drobcek, tak bol chuda v obrovskom (vel 62) az kym nedorastol..

07.11.2005 16:18

monica

Denisa, no to by asi neslo, ten nas je jednak darcek od svagrovcov, a je nadherny, nie sustakovy, ale normalna taka nejaka tepla latka, neviem, co je to zac, smotanovy, vnutri kozusinka, na hlavicke take uska, no na zjedenie (svagrovci ziju aj v USA, takze je odtial), by mi bolo luto nieco s tym robit, nemuselo by to dobre dopadnut. Ale poznam take overaly, co si mi na na ne poslala link, tiez peknucke. Ale skor by som uz potom kupila normalny co ma zvlast nozicky. Vela zalezi aj od toho ake bude babo velke. Mozno to fakt necham az na obdobie porodu.

07.11.2005 16:21

monica

Ozaj kocky, este by ma zaujimalo, ako vlastne viete, ze babo ma stikutku? Ja uz sice cakam druhe, ale ani pri prvom som nikdy nic take nezistila, mozno som absolutne necitliva Sad

07.11.2005 18:19

Darinka

LUCY,takaj ten nástup na materskú máme rovnaký, 22.11.05, ja už som zajtra ale naposledy v práci, pretože si beriem dovolenku do oficiálneho nástupu na materskú. Štikutku bábätka poznám podľa toho, že sa pravidelne "ozýva tlkot" v brušku, až mám pocit,akoby som aj ja štikútala. Pri prvom dieťati si pamätám, že to začalo okolo 7. mesiaca a takisto je to aj teraz, pri druhom.

07.11.2005 19:11

monica

Lusy a Darinka, vy ste planovali babo na prelom roka, alebo sa vam to len tak zadarilo, ci vam to bolo jedno? Ja som si vzdy hovorila, ze urcite nikdy nebudem chciet dieta porodit v obdobi okolo vianoc a prelomu rokov, aj toho prveho sme tak planovali, aby nam to tak nevyslo a bac ho, odriekaneho chleba najvacsi krajec, to druhe sa nam neplanovane zadarilo akurat v tomto obdobi. Dufam len, ze to bude naozaj az toho 2.1. a nie skor. Predsa len by som rada stravila sviatky doma a nie v porodnici. Hlavne, ked to budu take prve ozajstne vianoce pre Brunka, minule nemal este ani rocik, takze nic nechapal, teraz by to uz mohol trosku viac vnimat Pokial ide o tu stikutku, tak mozno ju nikdy nemali, nic take pravidelne som si totiz nikdy nevsimla, pohyby a kopance riadne, ale nejake pravidelne odovzy, tak na to si nepamatam.

07.11.2005 20:23

Ena

, tak ty teda vobec nevyzeras ako mamina 13 rocneho teenegera Smile) Urcite ked s nim ides po meste, si vsetci myslia, ze mladsi bracho Smile)) , OK, meno prepisane, aj LUCIA je OK meno Smile Ja som tiez este nezazila stikutku krpca, asi vie, ako ma chlipkat tu plodovu vodu Smile A ta ciara na bruchu- alebo tak nejako, no tak pri troche fantazie by som mohla povedat, ze nejaky ten naznak tam uz je Wink)) K tym kocikom, ani mne sa velmi nepozdavalo, napr na peg peregu, ze vanicka aj autosedacka idu na sportovu cast, ale co uz, na inych kocikoch sa to dalo polozit na konstrukciu, ale tam mi zas napriklad vadilo , ze sa nedaju tak lahko poskladat, alebo proste kazdy kocik mal nejaku "chybu" Smile) Ale v podstate, este stale nie sme 100 % rozhodnuti, aky kocik nakoniec kupime. Stale pokukujem po meste po kocikoch Smile)

07.11.2005 20:25

Ena

07.11.2005 20:27

Ena

, co za predajna je pri Peknej ceste? Inak, uz ste boli v BEBETE na Lachovej 35? Podla stranky pekne vecicky, len ceny tam nie su Smile)

08.11.2005 07:04

Denisa DS

Super, ja mam tu ciaru cez cele brucho az po prsia :D A zacinaju sa mi robit aj pigmentove flaky na prsiach... Baby mate aj vy niektora pocit, ze vas svrbi cele telo? Mne to prichadza stale podvecer a je to dost neprijemne, da sa s tym nieco robit?

08.11.2005 07:54

Darinka

MONICA, my sme bábo plánovali už od decembra minulého roka a zadarilo sa až v apríli. Vôbec sme nemysleli na Vianoce či nový rok. Osobne by som bola teiž rada, keby som na Vianoce i Nový rok mohla byť ešte doma s rodinou a priateľmi, ale uvidíme, ako to celé dopadne. TP je 3.1. tak by to mohlo byť aj v tento deň, nech ešte môžem naplno "sviatkovať".

08.11.2005 09:03

Lusy

Ahojte, ENA tak dik za zmenu mena, ja ale este fakt netusim ako sa mala bude volat. Vsak sa rozhodnem uplne presne ked sa narodi... MONICA, ja som to vobec neplanovala, ako zostala som tehotna ani neviem ako. Ale mne je jedno, kedy sa mala narodi, hlavne nech je vsetko v poriadku... DARINKA, tak my sme na tom uplne rovnako. Som zvedava, ktora porodi skor. Budeme sa pretekat... Laughing Ja som v praci este tento tyzden, aj to si musim brat po pol dni kazdy den dovolenku, lebo jej mam vela a od buduceho tyzdna som uz uplne doma. Nasa uctovnicka inac vobec nevie, co ma urobit s mojou materskou, je nejaka divna, mna sa pyta co a ako ma urobit, s nahlasenim a tak... Tak ja vlastne robim pracu za nu.... Crying or Very sad BABY, inac takto vyzerame teraz...

08.11.2005 09:04

borka

Laughing

08.11.2005 09:07

Lusy

Baby, ja som mala tiez problem s kocikmi, tak som to vyriesila tak, ze som kupila ten co sa mi pacil v aktualnu dobu a som rada, ze ho mam... Paci sa mi aj teraz, tak dufam, ze sa mi bude pacit aj potom... :D Takto vyzera...

08.11.2005 09:09

Lusy

A este nas tickerik, uz dlho som ho nepridavala...

08.11.2005 10:14

Henrik

Deniska, vcera som stihla uz len jediny obchod a tam na mna pani pozerala, ze co chcem. Vraj najmensie co videla su vel 60 alebo 62.. a Loana ich vraj urcite nerobi... No, skusim popozerat v inych obchodoch. Inak ale aj tak si neviem predstavit, ako budem navliekat to babuliatko do puncochacikov...take malinke a krehke nozenky... Shocked

08.11.2005 10:21

*Monka*

Lucy, tak to si sikovna, ja este nemam ani autosedacku, ani kocik, mam pocit, ze skoro nic...ale to je tym, ze ked chodim do prace a vecer neskoro domov, tak sa mi najmenej zo vsetkeho chce ist este niekam do obchodaku...tu rezervu dovolenky zavidim, to by sa zislo aj mne Laughing

08.11.2005 10:22

Henrik

Ahoj Ena, tak taky kompliment vzdy potesi. Dakujem :D Aj ked je fakt, ze pri prvom sme sa dost poponahlali, mala som ho v 19tich... Surprised Ale je to fajn, mat takeho velkeho syna. No a teraz sa velmi vsetci tesime na babetko a dufam, ze si to vsetko poriadne vychutnam, lebo pri Matkovi to islo vsetko tak velmi rychlo, chodili sme s manzelom este do skoly a vela veci som ani tak nevnimala ako teraz. Aj pohyby...vobec si napametam, ze by bol byval taky aktivny v brusku.... o stikutke ani nehovoriac...to som ani nevedela, ze take nieco moze babo v brusku mat... Rolling Eyes

08.11.2005 10:30

Kerina

tak to moje bábo je tiež čulé, málokedy je pokojné, a ako som čítala o tých štikútkach tak sa mu začalo štikútať, niekedy to trvá veľmi dlho. Tiež je srandovné, ked mi tak bruško lieta zo strany na stranu, ja neviem či robí kotrmelce čičo. A v poslednom čase viem spať už len na pravom boku, ked si ľahnem na ľavý, tak ma začne tak intenzívne kopkať že až, akokeby chcelo vyskočiť Laughing Laughing Chrbticu, kríže mám totálne v keli, musím brať lieky predpísané mojim lekárom, lebo ináč by som ani nevstala z postele, každý pohyb je utrpenie, len dúfam, že to po pôrode prejde. Je to asi dôsledok toho, že pri Michalke som pribrala 30 kg, ale to som ešte pri nej aj v 9 m cvičila a tancovala s bruškom ) samo len tak pohodovo )))

08.11.2005 10:31

Henrik

A k tej ciare...stale sa obzeram, ze kde je, lebo pri Matkovi ma dost vydesila..cierna vyrazna "chpata" :D .....ale teraz ju vobec nemam... No a prave stikutame.. :D Citim to ako slabunke pravidelne tikanie, nieco ako o trosku silnejsi tlkot srdiecka. Po chvili to bud prestane, alebo sa drobcek zacne hnevat a rozhadzovat nozickami-rucickami ....

08.11.2005 10:54

Henrik

Ozaj, babulky, kolko ste doteraz pribrali? Ja pri Matkovi ledva 7 kg, brusko kde nic tu nic a tak som vsetkym kamoskam zavidela velke bruska... asi som mala vtedy stres zo skoly... Confused: Tak teraz som hrda na svojich +9 kg :D a do tych +12 sa to hadam este vysplha.. Inak aj brusko mam uz teraz o dost vacsie, ako som mala pri Matkovi ked som rodila :D Ale to priberanie bolo aj teraz take cudne....do 4 mesiaca skoro nic, ledva jedno kilo a potom v piatom skoro +5 kg, az ma doktorka zrusila...a ja som pritom bola taka rada... Ale aj brusko mi naraz vybehlo az v piatom mesiaci, dovtedy som nemala skoro nic. No a teraz to uz ide samo :D Ale teraz za 7 mesiac budem mat urcite zase minimlane +3 kg.. Tak som zvedava, co mi o tyzden povie...

08.11.2005 11:02

Anonymous

HENRIK, no ja pri prvom som pribrala celkovo 15 kíl čo bolo do šiestich týždňov dole a to bez akýchkoľvek diet, že vraj aj pri kojení bábo "sťahuje" kilá. No a ku dnešnému dňu mám o 13 kíl navyše, a teraz na začiatku ôsmeho mesiaceho výraznejšie cítim, že priberám. Surprised

08.11.2005 11:03

Darinka

zabudla som sa prihlásiť, ten anonymný som ja Razz

08.11.2005 11:11

borka

odfotila som vam v com by mala ist mala z porodnice.este k tomu pridame kombinezu,ale neviem ju najst.

08.11.2005 11:52

Denisa DS

Hena tak v tom obchode urcite len nemala prehlad, lebo Loana urcite vyraba take cisla, aj ked neviem ci aj vzorovane, ale jednofarebne urcite, pozri: http://www.bonus-detom.sk/product.cgi?id=4042 Tiez neviem ako to tomu drobcovi obleciem, mala ich nemala uplne od narodenia, a minule som pri neterke zistila, ze uz som stratila cit pre take male babenka, no uvidime... Ja mam +10, ale sa mi zda ze brusko stale kde nic tu nic, vcera rano som si merala a bolo to len 87cm, tak dufam ze mi doktor pri ultrazvuku nepovie ze je babo male Rolling Eyes

08.11.2005 12:01

Denisa DS

Nedalo mi to a pozrela som na stranku loana.cz, tak v najnovsom katalogu su z cisla 50/56 aj vselijake vzorovane.

08.11.2005 12:25

Ahojte tehulky

Jany

S tou EPI som to vobec nemyslela v zlom a uz vobec som nikoho nechcela postrasit, nakoniec to je kazdeho rozhodnutie. Ale nedalo mi to a musela som napisat co sa stalo pred par rokmi mojej znamej. A potom nikdo ma nepresvedci o tom, ze Dr. poukazuju na kazde riziko co by sa mohlo prihodit. Shocked My pojdeme z nemocnice asi takto: dlhe body, pancusky, mikinka, teple dupacky, mozno este ponozky, svetrik, tenka a hruba ciapocka a taketo ho vopcham este do tepleho overaliku. Tiez som rozmyslala ci auto sedacku alebo vanicku, ale sedacka je predsa len bezpecnejsia aj ked pre malicke moze byt nepohodlnejsia. Takze asi potom uz len do sedacky a prikrijeme ho teplou dekou. V aute je aj tak teplucko ( to poslem manzela dopredu ho vyhriat ), takze bude mu aj teplo. Tie pancusky som si obiednavala cez bonus-detom, ale poviem vam na 50 nevypadaju. Aj je tam nakoniec napisane 50/56. A v inom obchode som kupovala 62 a je to uplne to iste velkostou. Takze zrejme mu budu trosku velke, ale tak to nejako prezije Smile Ja mam +11 kg, brusko 102cm, takze sa krasne drzime :D :D :D

08.11.2005 12:39

Anaj

Ena, tu predajnu, to sme sa bavili so Skorickou o nakupe skejtika pre starsie dieta na kocik, chcela som jej to poslat na sukr. postu, ale nejak mi to nevyslo, v kazdom pripade je na Peknej ceste jedna predajna hraciek, kde to maju. Henrik, ja som kupila pancusky pre male c 56 v Carrefure v Poluse, je to asi tiez znacka Loana a mali tam vela druhov a aj tieto male cisla. Ja som zatial pribrala 9 kg, na zaciatku to islo pomaly, azsa ma doktor pytal, ci nejem a teraz posledny mesiac hups a uz sa nabalujem, teraz mam 64 kg, ale citim sa celkom v pohode, ja som zas pri prvom bola trosku vacsia.

08.11.2005 13:47

monica

Baby, vy ste vsetky nejako malo pribrali oproti mne :D Pri prvom som nabrala asi 17 kg, z porodnice som isla domov s 8 kg navyse, ale kedze som intenzivne naozaj intenzivne dojcila, tak do pol roka bez akejkolvek namahy a pri celkovej zravosti isli vsetky kila dole. Maly bol dobrucky, len papal a spal, ved ako 2,5 mesacny mal 7,1 kg a ako polrocny 9 kg. No a teraz ako 21 mesacny ma 11,5 kg, co je este menej nez priemerna vaha a to je riadny zrut. Teraz mam naviac asi 13 kg, ale ja vzdy najviac priberiem paradoxne nazaciatku, lebo mi bolo zle a pomahalo mi jest (nemohla som mat prazdny zaludok - vtedy mi bolo este horsie), tak som prve tri mesiace vzdy dost jedla a vacsinou mi chutil len chlieb s niecim, no a od toho sa pribera, takze 4 kg pocas prvych mesiacov sa na mna len tak nalepilo. Inak, tu ciara na bruchu mi uz stmavla, aj bradavky su tmave az strach, pri prvom som sa bala, ci to fakt zbledne, ale naozaj sa to vratilo do normalu, takze sa tym nestresujem :D

08.11.2005 14:14

Skoricka

Ahojte, vsetky sa tu nejako vazime a meriame, co? Ja som teda pribrala viac ako pri prvom (vtedy 13.5 kg, ale to som za posledne 2 mesiace tehu pribrala skoro 6 kg!), aj sa mi zda, ze mam vacsie brusko, ale asi nie je az take velke, lebo ma baby na ihrisku odhalili, az ked som bola v 6. mesiaci :D Pribrala som cca 8.5 kg, neda sa to celkom presne urcit, lebo pociatocna hmotnost je otazna, este stale som dojcila a nemala som este svoju prapovodnu hmotnost, ale tipujem, ze to sa spravi, ked budu na mna uz dvaja :D Ciaru mam este stale taku vyblednutu po prvom a zatial mi nezacala nejako rapidne tmavnut, tak neviem. Ale bradavky uz zase poriadne stmavli, aj prsia sa zase zvacsuju, hoci som definitvne odstavila len pred mesiacom :D

08.11.2005 14:40

MirkaK

no ja neviem, ci som normalna, ale zatial som pribrala len 2 kg. Brusko rastie, tak sa nestresujem. Zajtra ideme na sono, uvidim, co na to dr.

08.11.2005 15:37

borka

2 kila?!to teda tisko zavidim.dnes mi dosiel detsky katalog QUELLE.TEDA,DOTERAZ OCIM OCI NAD TYMI CENAMI.NIECO HROZNE......

08.11.2005 16:01

Siska H

Ahoj Henrik, ja som tie pancusky videla v Mama na Bajzovej v BA aj vo velkosti 50-56, tak sa skus pozriet tam. Babulky ako bruska? Ja uz sa citim ako slon a to je len 32. tyzden. Babulky neviete mi poradit zavinovacku na polohovanie babetka niekde v BA? chcela by som tu podlhovastu, kde sa ta vlozit taka vlozka. Dakujem

08.11.2005 18:31

Ena

nas thickerik Smile

08.11.2005 19:45

Anaj

2 kila, tak to si neviem predstavit, ved to ide nejako samo od seba hore, ale nestresujem sa, pevne verim, ze to bude ako pri prvom, po troch mesiacoch po porode pri kojeni a pernych nociach som mala uz svoju vahu a potom som mala este menej ako pred otehotnenim bez ziadnych diet, tak dufam, ze to bude podobny scenar, az na tie noci, to dufam, ze moje dievcatko bude dobrucke Surprised a nebude az tak v noci buntosit.

09.11.2005 09:01

borka

je tu niekto?

09.11.2005 09:08

MirkaK

no ja tiez neviem, preco som pribrala len tie dve kila. Ale v prvych styroch mesiacoch mi vobec nechutilo jest, bolo mi zle. Mam pocit, ze na inych "problemovych partiach" tela (zadok, stehna) som schudla. A to mi verte, vzdy som mala nadvahu (v pohode) a bala som sa, ze v tehotenstve vela priberiem, lebo budem vela papat... Teraz uz jem vsetko, chuti mi, aj sa mi doma lepsie vari - ziadne diety, aj sladkosti si doprajem. Este je potom jedno riesenie, ze rucicka na vahe sa uz za tu hranicu (85) nedostane... Rolling Eyes Dnes ideme na sono, nechame si spravit aj video. Som strasne zvedava, dufam, ze ta moja hmotnost nema zly vplyv na babo.

09.11.2005 09:31

Henrik

Babulky dakujem Vam za info. Inak vcera ste ma tak nazhavili s tym oblecenim, ze som z prace "nutne musela" ist cez mesto a neodolala som, kupila som si absolutne malinky overalik pre new born, ktory je pouzitelny do 4.5 kg!!! Haluz, ze? Takze aj ja mam uz konecne nieco do porodnice :D (Moja znama rodi velike deti a jej by sa tam ani novorodeniatko nezmestilo). Tak sa necham prekvapit, ake velke bude nase babo, a ci sa tam vobec zmesti....Ale nepredpokladam, ze viac ako 3,5 kg, to rozhodne.. No a poucila som sa pri prvom, kedy ma vsetci odhovarali od najmensej velkosti, ze to ani nevynosi a hned mu to bude male a Matko sa pritom narodil taky dorbcek a do troch mesiacov chodil potom ako hastros, vsetko mu bolo obrovske a tak posobil v tych utopenych veciach este drobnejsim dojmom, ako v skutocnosti bol... Tak sa teraz vytesujem z toho mini overaliku, pouzitelneho v lepsom pripade hadam mesiac. No, totalny ulet, ale urobila som si radost. No a ked tu tak citam vase prispevnky, tak som asi prisla na to, ze v com pojdeme z porodnice my, lebo to, ako sa obliekaju take malinke babetka bola pre mna tiez jenda velka zahada. Laughing Takze asi dlhe body, teple dupacky, trigovicka, ponozky, rukavicky, overalik, ciapocka a kapucka z overalika a este zabalit do deky, takej co sa da dat do autosedacky.

09.11.2005 09:41

Ena

Ahojte, tak som sa dnes zo zvedavosti odvazila, inak sa obycajne len pred poradbou Smile a sme na 73.5, takze +8.5 kg cca. V pohode na zaciatok 30. tt, ze ?Smile) Teda dufam. Dnes idem pozriet kamosku, ma cca polrocne dvojicky, tak idem troska popraxovat Smile)

09.11.2005 09:46

Henrik

A tie puncosky z Loany som v TN nasla len 62-68. Z inych firiem mali tie zmesove z elastanom aj najmensie, ale ked som to porovnavala, tak boli uplne rovnaka dlzka... Buduci tyzden som v Blave, tak sa mrknem tam. Dakujem.