1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

19.05.2006 16:05

monica

Denisa, no este neviem, co vsetko berieme a ako to budeme robit. Vy budete pri tej Rajskej plazi, takze asi tych stromov tam nebude vela, ale my presne nevieme kde sa budeme chodit kupat, mozno tiez na Rajsku, alebo mozno bude blizsie nejaka mala pieskova, uvidime. My asi zoberieme skor slnecnik, Tinka aj tak bude v kociku, aspon tak si to predstavujem a Brunka z vody nedostaneme Smile A okrem toho, budeme to robit tak ako minuly rok, cize o deviatej na plaz a o jedenastej uz na izbu a potom zas az okolo stvrtej, takze to slnko uz nie je v tych hodinach az take hrozne (hoci aj to da zabrat). Ja sa hlavne tesim na zeleninovo ovocnu stravu a hadam si aj trochu zaplavam, nech ide aspon nejake to kilo dole, este ich mam bohuzial na sebe zopar.

19.05.2006 17:05

Luciana

Ahojte babulky a babenka, my sme tiez z klubu slnieckovych a kedze mame dvor, tak veeela casu travime vonku, no po dlhej dobe som sa opat dohrabala k pc a nieco vam napismenkujem. K tym dovolenkam, my sa chystame s malou v septembri na , tesim sa jak hovado, minuly rok sme nikde neboli kvoli tehu, takze toto bude aj nasa svadobnaa cesta juchuuu. My veselo prikrmujeme, malej strasne chuti zemiak s mrkvou a jablcko s bananom, som mala strach, ze ju bude zapekat, ten banan, ale krasne si na to zaludok a crievka zvykli a nemame ziadny problem, klop klop Wink Kamoske sa prave narodila dcera, rodila na Antolskej a je straaasne zhrozena, lebo je naizbe bez WC a sprchy, su tam tri a je to des, ona vraj rodila o 2:30 nad ranom a hned o pol piatej jak ju dali na izbu, jej doniesli malu a odvtedy ju ma, nikoho nezaujimalo, ze nic nespala, nevie co s nou, nevie sa ani pohnut, no skratka otras uroven!!!! Uz ma depku a place stale, och joj, vdakabohu ze som rodila v januari, vtedy sa este dalo, teraz jej kvoli srajku ani epidural nepichli a to sa tak strasne bala porodu, ze na to doplatila chuuudatko. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes , moja ako to vyzera s tou stolickou? Niezeby som surila, ja len zistujem ako to vyzera Wink ? Inak aj ja sa chystam s malou na kurz do Alvy, len musim ocumnut datumy zapisov, a sup ho tam, uz sa tesim, asi viac jak Vanesska, :D :D :D este foto nasho drobceka, teda drobulkyyyyy ozaj dnes idem po roku na diskoteku, sa tesim jak blcha, sa trosku odreagujem a vyblbneme sa s babami, jupiiiii :D :D :D Cool

19.05.2006 18:40

Henrik

Luciana, my stolicku uz mame a mozem len vrelo odporucat. Ta krajna poloha do takmer-lahu je absolutne fajn, maly je tam uplne nadseny :D Prikladam dokaz...Siska je fakt poklad! Babulky, aj my planujeme posledny junovy tyzden Chorvatsko :D To je celkom sranda, ako sme sa viacere takto zhodli. Akurat este nemame nic konkretne, lebo vzdy to mam na starosti ja a teraz som sa na to vyflakla...Mam znamych na Losinje, uz sme tam 2x boli, ale dom je v meste a teraz by som chcela koli malickemu na plazi, aby sme nemuseli k moru dochadzat....Cez cestovku som nechcela a urcite by uz bolo aj neskoro hladat, tak neviem...som zvedava ako nase plany dopadnu Laughing Vcera sme si prvy krat dociahli nozicku Laughing Laughing Aj sa tusim ustipol, lebo vypulil oci ako trulko... Dnes pre zmenu nestihal jest, lebo som mala zrejme velmi zaujimave tricko a tak sa odtrhaval a dokladne si ho obzeral... Aj ja stojim s vahou ako kratko po porode. Yvett presne ako pises, je jedno ako sa stravujem, ani sa to nehne! A tiez plne kojim. Skor si myslim, ze kedy som nekojila, bolo by to davno dole, lebo by som uz zacala opat cvicit. Takto som rada, ze mam mlieko a tak radsej nepokusam. Kocka budem hadam buduce leto Wink

19.05.2006 18:42

Henrik

takmer do lahu Smile

19.05.2006 18:49

Kerina

Denisa tak to máš doma veselo, skús dať Terezke ryžový odvar vraj to pomáha... Wink no a keby si bola bližšie tak ten polstan by som ti mohla žičať, my ho máme a je to super vec, kedy to idete presne??? skús ešte pozerať letáky z billy alebo z lidl oni to tam mali pred rokom, ak uvidím tak ti dám avízo My sme mali nožky na papieri bolo napísané: , tiež nie je písané číslo, orotopéd povedal, vraj dobré a od nás už máte pokoj -chválabohu soom pvoedala tak náhlas že sa doktorko uškrnul Laughing

19.05.2006 18:54

Kerina

od pondelka ho majú v ponuke v letáku v LIDL za 333 Sk, naťukaj si www.lidl.sk a potom ponuka od pOndelka 22.5. aj iné plážové veci

19.05.2006 19:38

Darinka

Baby, čo idete plávať s detičkami, neviete poradiť, kde dostať a za koľko tie plienkové plavky, či ako sa to volá?

19.05.2006 20:30

triss

ahoj, luciana>>> do Alvy zavolaj co najskor, tusim uz maju skoru uplne naplnene kurzy (v ponuke mali dnes uz len po/so 13:45). Plavky sme kupili priamo tam za 180Sk, nie su nicim specialne, ziadna extra guma, alebo vlozka. Darinka>>> Take jednorazove plienkove plavky som videla v DM, tusim babylove a co som pocula, tak ich dost chvalia. Inak sa musim pochvalit, ja mam len 1kg naviac a vravela som si, ze vdaka tomu, ze kojim... Smile Takze si skor myslim, ze pri druhom, tretom a dalsom dietati sa ovela horsie chudne...

19.05.2006 20:34

Darinka

Pre TRISS: vďaka, skočím pozrieť.

19.05.2006 20:45

Anaj

Ja mam este asi 2 kg navyse, ale islo to dole ovela horsie ako pri Kubkovi, pri nom som mala hned vsetko dolu a pritom som pribrala v tehotenstve ovela viac ako pri Elle, neviem, cim to je, mozno sme mali viac pohybu, na prechadzkach sme boli stale, teraz sa uz neda, ale muzovi sa tiez viacej pacim, ked nie som moc vychudnuta, co ja nie som, ale on si to mysli. Tiez iba kojim.

19.05.2006 22:35

Denisa DS

Kerina vdaka, ryzovy odvar skusime zajtra snad pomoze, zatial ziadne zarucene recepty nepomohli Confused Tu plazovu muslu urcite poslem manzela kupit, zda sa mi to dobra vec, vec aj na zahradu alebo na kupko... Ja som dost spokojna co sa kil tyka, vela na mne neostalo a polka je uz dole, aj ked som dlho stagnovala. Tiez myslim ze ak by som nekojila uz je to davno dole, hlavne teraz na jar ja sa da schudnut, ale sa snazim kvoli kojeniu to neprehanat. Ale aspon trochu kocka musim byt v plavkach uz o mesiac Confused Mna viac trapi koza na bruchu, tvari sa nejako ovisnuto, asi sa dam na brusaky...

19.05.2006 23:00

triss

baby, ktore kojite... ako je to vlastne s cvicenim? ja by som uz aj celkom rada skocila na aerobik. Odradzaju ma troska tazke prsia (skackat s nimi asi nie je ziadna sranda) no a potom pripadna svalovka. Nieze mi malicka zacne vymyslat s jedenim Confused .

20.05.2006 09:42

Yvett

S cvičením vraj treba opatrne - mlieko zvykne meniť chuť, navyše keď sa spaľujú tuky tak sa uvoľňujú toxíny aj do mliečka Confused Ja pomaly začínam s brušákmi, aspoň trochu. Inak aj môj drahý je navýsosť spokojný, že ma je konečne za čo chytiť Wink , ale kto sa má na to pozerať. Svokra mi povedala, že konečne vyzerám ako matka od troch detí Wink . Ale ja sa aj tak teším na svoje miery /ak ich ešte niekedy dosiahnem/. Minulý rok som si kúppila v Mangu kostým, mala som ho 2x na sebe Crying or Very sad

20.05.2006 12:16

Siska H

Cafte babulky, LUCIANA mam pre teba dobru spravu, stolicka je uz na ceste tak sa ozvem a dobehla by si v pondelok alebo utorok ku mne domov Laughing , ak by to bolo v utorok tak by som ti ju aj mohla doviest, aspon dame prechadzku a skocime na kofolku alebo pifko Laughing Henrik som rada, ze stolicka je dobra, ja toho mojho krpca este stale nemozem naucit nic ine papat, tak sme stale na Bebe 2, pockam do 5. mesiaca, to uz su necele dva tyzdne a skusim znova mrkvicku. Triss ja plafky pre maleho mam, ale pre seba som si musela kupit cele Confused predtym som mala take klasicke trojuholnikove bikiny a vzhladom k mojim prednostiam sa z nich stali brazilske bikinky, ale okrem prs mi z nich trcia aj sunky Crying or Very sad tak som bola donutena, nech sa Bobo za mna nehanbi Laughing Prajem krasny vikend vetkym maminkam aj babulkam.

20.05.2006 12:18

Siska H

Inac este som zabudla odpisat Darinke, Darinka plavky stacia obycko , netreba plienkove, precikaju sa oboje vo vode, ide o to aby sa neprekakali do vodicky, aj v Alve maju obycko plavky, nie plienkove, aj deticky co tam plavali ich mali na sebe a pohodicka. Laughing papa

20.05.2006 13:14

*Monka*

ahoj tak sme dnes konecne kupili malej nausnicky, tak hadam sa k tomu tento tyzden aj dostaneme a zajdeme k lekarke ich aplikovat... Laughing su krasne, normalne som si nevedela vybrat, biele zlato, s bielym ockom, a v takom kruzku, zbrusenom po stranach, no krasne...potom tu nasu kocku odfotim a ukazem vam...inak dnes sa otocila 2x po sebe, bola pod hrazdickou, a len som sa na chvilu otocila, a uz bola na brusku, a nasledoval dalsi premet Laughing sikovna, ale hrozne rychlo nam tie deticky rastu, nezda sa vam?

20.05.2006 16:52

katiana

..tak ja mam 1,5 kg navrch, toto je druhe baby a pribrala som....17kg pocas tehotenstva. Plne kojim, samozrejme bez diet a povedala som si, ze cvicit zacnem az ked dokojim a t.j. najskor o pol roka.Len na bruchu este mam taku strasnu tukovu hmotu akoby aj cudziu.Pri dcerke som to nemala... A viete nieco podrobnejsie o tom zvyseni materskej?

20.05.2006 19:29

tin

na ja mám o 3 kg menej ako pred otehotnením ubohych 44 kg a vyzerám ako anorektička Crying or Very sad A ešte k tomu mi vlasy tak strašne padaju ze som sa dala ostrihat. Bude to asi tým plným kojenim. som s toho smutná Crying or Very sad A na bruchu mam tak smiesne vytahanu a popraskanu kožu. V plvkach budem určite hviezda !!! Len škoda že vyhasnutá. TRISS - v piatok som bola v Alve o 12.20 a do jednej mali prestávku. Začinelo pršat tak som nečakala a v pondelok pojdem zas. Ja by som chcela tiež chodit poobede tak asi sa stretneme aspon mi dve ked Siska to ma skor. Denisa , Monika ja idem na PAG ale este presne neviem kde. Manžel chodí potápat tak hladaju podla potapačskych pozicií. Ale aspon poradite co balite pre chrustikov. Odchádzame 21.6 tak zatial este nestresujem , ale potom určite budem. A dufam ze to mala zvládne.

20.05.2006 19:48

Darinka

Pre SISKU H: vďaka za radu, budeme mať asi oboje plienkok Smile a ešte k tým plienkam. Nebola som síce s malou ešte v Aquaparku Senec, ale chystáme sa tam, a jedni známi vraveli, že detičky čo ešte nosia plienky, majú mať tie jednorazovky, tak ak tam niekto aj s babom pôjdete, dajte vedieť. Vďaka.

20.05.2006 23:01

lujziana

Pridávam sa k Tebe Tin s tým bruchom, akurát, že mne zostali ešte cca 4kg naviac.Ale veď celé plavky to brucho dáko vyretušujú Wink Len neviem čo by u mňa zakrilo síce miernu, ale celulitídu Rolling Eyes Pri Emke mi tie kilá išli dole dáko rýchlejšie a to až tak, že som bola 3 kg pod svojou váhou a vlasy na hlave štyri v troch radoch. Keď som po troch rokoch prestala kojiť tak som ich rýýýchlo pribrala (rýchlejšie ako by som chcela). Nuž a teraz kojím, vlasy zatiaľ držia na hlave, ale aj kilá a o huspenine na bruchu ani nehovorím Rolling Eyes , ale veľkému zadku mužíček absolútne nič nenamieta.

20.05.2006 23:03

lujziana

Tin a koľko meriaš? Ja vážim presne o 30kg viac Embarassed

21.05.2006 08:47

monica

Tin, moj muz bol pred dvoma rokmi s kamaratmi na panskej jazde na Pagu a si velmi chvalili, mali take male gumene clny a prebrazdili mnohe zatoky, uplne opustene, takze casto sa kupali sami. Aj sa potapali, dokonca si tam chceli urobit potapacsky kurz, ale vyslo by ich to tam dost draho. Inak je to vraj taky vyhasnuty ostrov, v tom zmysle, ze trosku pripomina vraj mesacnu krajinu a tym je vraj zaujimavy. A na Pagu je tiez pieskova plaz, ale neviem kde.

21.05.2006 11:13

tin

Lujziana - ja som taky špunt 160 cm Smile Monica - na tom Pagu som bola uz 2 krat a fakt je to taka mesačna krajina. Chodime tam ale preto že moj muž tam s kamaratom robia potapačske kurzy a ak by mal tvoj manžel záujem vychádza to aj s ubytovanim do 12 000. Je to na Mandre. Tak sa možte pridat :D

21.05.2006 18:58

borka

AHOJTE MAMINY.UZ SME KONECNE SPAT.PREZILI SME TO A O TO ISLO.CERTICA UZ KRASNE PAPA hipp VYZIVU MRKVU S JABLKOM.VARENU NECHCELA,ALE HIPP JEJ CHUTI,TAKZE SISKA NEBOJ,AJ MALY SA NAUCI.MRKVA JE SICE VSADE OKOLO,ALE PAPAME. CERTICU ZABAVALO KOPA LUDI,TAKZE DNES JE NESPOKOJNA,KED JE SAMA.. Crying or Very sad TA MATERSKA BY MA POTESILA KEBY BOLA VYSSIA. Wink ,ALE MYSLIM SI,ZE JE TO LEN PREDVOLEBNY TAH.

21.05.2006 20:38

Henrik

Ahote babulky. Dala som si sice zavazok, ze v nedelu, ked je rodina komplet nebudem chodit na web, ale v piatok som si poobjednavala na mimibazare nejake vecicky a tak som bola zvedava...a kuk aj sem.. :D Na Pagu sme boli aj my a bolo tam velmi pekne, krasne plaze a fakt mesacna krajina, vsade biele kamene..zaujimave. Aj my ideme tento rok do Chorvatska koli potapaniu, mnzel len snorchluje, ale od rana do vecera a celkom vazne Wink- neopren, zavazie, plutvy, snorchel... Smile Marcelkovi je to este jedno a o rok ked bude chodit pojdeme tam, kde su piesocne plaze. Aj ja som uz chcela zacat s cvicenim, ale stretla som cvicitelku step-aerobicu, co ma rocneho syna a ona zacala az po 6 mesiacoch. A to ma uplne odradilo, zvlast ked viem, ze ona je uplna maniacka a este s obrovskym bruskom predcvicovala 4x do tyzdna a takym tempom, ze sme nikto okrem nej nestihali.... Rolling Eyes Shocked A ked vydrzala ona 6 mesiacov po bez cvicenia,, tak to vydrzim hadam aj ja Confused: Ale ked zacala s cvicenim, vraj maly vobec neodmietal mliecko, prave naopak, strhaval z nej tricko hned vo dverach... Wink Ale budem to pokusat Confused: Confused: Stale mam +3 az +4 kg navyse ale to brusisko mi tusim este znova narastlo Rolling Eyes A ked si sadnem kojit, tak sa mi ta pneumatika pekne vyroluje nad opasok, no paraaaada... Cool A ovisnute teda rozhodne nie je, je tam riadna vrstva tuku, co to krasne sponuje... Embarassed

21.05.2006 21:13

Yvett

Cafte babeny, tak hviezda konečne zaspala, dnes jej to išlo trochu pomalšie. Jedine s čím sa trápime je jedenie Confused neviem čo sa deje, v noci spí ukážkovo a aj papá 2x počas spánku bez problémov. Ale cez deň ... prisaje sa začne ťahať potom jedy, plač pustí bradavku - samzrejme mlieko strieka na všetky svetové strany, neviem čo to má znamenať. Keď vydrží ťahať 3 minúty tak som celá happy. Navyše nestíha prehĺtať, potom sa zakucká a zase hučí - no kolotoč. Máte niektorá podobnú skúsenosť?

21.05.2006 21:14

lujziana

Henrik, aký veselý opis brucha si sem hodila, jak keby som svoje videla Rolling Eyes Embarassed . Ale brucho sa vraj po pôrode dáva dohoromady cca 1 rok, takže dievčatá sme len v prvej tretine zatiaľ. To samozrejme nič nemení na veci, že to vyzerá tak ako to vyzerá... Confused

21.05.2006 21:24

lujziana

Yvett, toto mávame aj my. Niekedy viac, inokedy menej. Hlavne vonku a v cudzom prostredí je dosť náročné nášho šuhaja nakojiť Rolling Eyes a doma na to treba zvyčajne dosť veľký kľud. V týždni sa to ešte celkom dá, lebo sme časť dňa doma sami, ale víkendy bývajú niekedy náročné. Inak ja kojím najradšej po ležiačky na posteli a Mirka otočím na bok a podopriem aby sa nevrtel, prípadne ho ešte chytím za ručičku aby nešermoval a ukludnil sa. Vtedy sa vie sústrediť a nedrhne sa mi zbytočne. No a plienkami je všetko obložené, lebo by bolo všetko ocápané mliekom.

21.05.2006 21:24

tin

Yvett aj moja mala to občas v poslednom čase robí. Mám pocit že je hladná, začne hltavo ťahať a hneď pustí z nervamy alebo s plačom bradavku. Chvíľku mrnčí alebo sa pučí a hádže so sebou a zas sa prisaje ako keby tyždeň nejedla.Potiahne trikrát a zas sa to opakuje. Mliečko jej tečie poza uši tak že to nie je dôvod. Už som si aj myslela, že som niečo zjedla a to mlieko ma potom inu chuť ktorá jej nechutí.Tak fakt neviam čo to má znamenať. Dúfam, že ju to prejde.

21.05.2006 21:27

lujziana

Ešte ma napadlo Yvett, hento Mirko robí, keď nie je dobre odgrgnutý, že ho dačo ešte tlačí. Vtedy do nemoty držíme na rukách a buď vygrcne alebo grgne a niekedy sa len ukľudní.

21.05.2006 21:41

Yvett

Kočky díky, asi sú v puberte Crying or Very sad :D Aj Lea sa najlepšie naje keď ležím a otočím si ju na bok. A ešte ju musím jemne klopkať po zadočku Wink Tin inak s tou chuťou mlieka ma to tiež napadlo, ale nič také divné som nejedla, asi je to fakt tým, že sú už staršie a majú iné starosti ako jesť, pretože keď ju nakojím hneď keď sa zabudí, ešte takú rozospatú tak zväčša neprotestuje.

22.05.2006 07:35

borka

moj mrkvovy upir....

22.05.2006 10:44

Yvett

Borka: tak to sú iné šunky :D je nádherná.

22.05.2006 10:45

borka

a ta celulitida na bruchu?! Smile ako cistite skvrny od mrkvy?musela som vyradit par veci na znicenie....

22.05.2006 11:13

KarolinaP.

Ahoj Borka,v starej knihe,,Rady pre domacnost" som nasla: Cerstve skvrny-hned pokvapkat citronom,alebo ich namocit do mlieka a potom vyprat v saponatovom roztoku. Starsie skvrny-teplou vodou a kyselinou citronovou(citron), alebo silne zriedenou cpavkovou vodou.Stalofarebnu tkaninu cez noc namocit do kysleho mlieka s citronovou stavou.Ked este ostanu slabe skvrny a povaha tkaniny to dovoli,vybielit ich odfarbovacom. Ufff,dufam ze som pomohla Laughing

22.05.2006 12:17

monica

Yvett, mne este napadlo, ci jej to moc nestrieka, tak hej, tak mozno nestiha preglgat a zakuckava sa a odtahuje. Ale mozno to nie je ono.

22.05.2006 12:44

lujziana

borka celulitída bola myslená na zadku Cool

22.05.2006 12:50

lujziana

Monica ono je to asi tým striekaním ako píšeš, že sa drobci zakuckávajú. Ale oni potvorky, asppoň Mirko isto, vedia stíhať, ked napr. papajú v noci, alebo v absolútnom klude. Aspoň mne to tak pripadá, my sme sa s tým celkom trápili po príchode z pôrodnice. Môj šuhaj má nato teraz taký grif, že ked nestíha chytí bradavku medzi ďasienka a prektyje ju jazykom. Celkom sa na tom bavím, ale to musí mať pohodu, lebo inak vymýšľa hore spomínané kúsky a rozčuľuje sa:roll: :D

22.05.2006 13:20

janica27

mile mamicky.. som tu sice nova.. ale tiez januarovka.. emka sa narodila 2.1.2006..tak dufam ze nas vezmete aj takto dodatocne medzi seba.. teraz sme sa vratili po dlhsej dobe zo zahranicia natrvalo na slovensko.. a kedze som predtym sledovala skor britske stranky tak som nejak tuto skvelu stranku prehliadla.. borka.. ta tvoja mala je zlata.. taka chutna baculka.. kolko vazi? inak.. mamicky co mate vacsie babatka.. co na to lekari? mna ten moj stale varuje aby som sledovala ci mala nepribera az velmi, ze sa zbytocne budu mnozit tukove bunky a ze s tym moze mat trable v buducnosti.. ozaj.. mate nejaky tip na dobreho lekara v BA,?sme z ruzinova

22.05.2006 13:27

janica27

este pripajam nasu fotecku :D

22.05.2006 13:32

KarolinaP.

Janica vitaj medzi nami! Ja chodim s mojimi deckami 12,10 rocnimi do Ruzinovskej polikliniky(zlta budova) vedla pohotovosti ku Dr.Klepochovej. Je to starsia pani a je dobra a mila pediatricka! Vzdy urobi potrebne vysetrenia a aj poradi vo vsetkom! Razz

22.05.2006 14:01

monica

Janica, vitaj a kolkoze vazi emka, ked sa to pediatrovi nepaci? A je dojcena? Lebo moja tinka (5.1) ma teraz 7 kg (iba dojcena) a doktor je v pohode. A starsi syn mal ako polrocny, vylucne dojceny 9 kg a doktor z toho nic nerobil. Priam bol nadseny Smile A teraz bude mat 28 mesiacov a 12,5 kg, tabulkovo je podpriemer, a za posledny rok nepribral ani gram. Takze pohoda, bud rada, ze papka, co by za to mnohe mamicky dali Smile

22.05.2006 14:01

tin

vitaj Janica a Emka :D Ja chodim do sukromného centra Prosanus k Dr. Raškovej a som zatial spokojná. Na rok sa platí 3 000 ale nikdy nečakáš medzi chorími detičkami, vždy si objednaná. Lekárka ma viac ako 20 ročnú prax. Bola som dnes v ALVE a už mali volný termín iba pondelky a soboty o 8.30. Tak čo už, zapísali sme sa. Aspon soboty možme po plávaní niekam vyrazit na cely den.

22.05.2006 14:11

janica27

monica, ja si nemyslim ze ma nejak vela, tiez je plne dojcena, ma nieco cez 7kg (musim uz najst nejakeho lekara tu v Ba a absolvovat prehliadku, dam potom vediet presne) a napokon.. o par dni ma uz 5 mesiacov.. ono.. on to ten lekar ani tak nehovoril vyslovene nam.. len na stretnutiach(mali sme v UK take spolocne stretnutia viac mamiciek u lekara. kde nam rozpraval vselico o zdravi, vyvoji atd- inak celkom uzitocne) len som mala pocit ze tam doslova zdrbaval mamicky co mali tucnucke babatka.. ale asi to bol len nejaky jeho subjektivny postoj..tak ma to zaujalo, ci maju lekari podobny nazor aj tu na slovensku..

22.05.2006 14:18

maruskab

Ahoj maminky Smile tak u nas je to s kojenim podobne, mala sa prisosne, cucne parkrat a uz sa aj obzera, co je noveho, ci som jej nahodou zatial neusla Wink Nastastie, u nas je to bez nervov a placu, pokuka s trosku okolo a znovu sa pricucne Smile Uz davnejsie som v poradni dojcenia citala o dojcenskom strajku, Denisa Hajdukova tam pise toto: Deti zrazu zmenia svoje návyky- napríklad normálne jedia 8-10x za 24 hodín a zrazu ledva 4x .To každú matku veľmi vystraší, je to pochopiteľné. Ak dieťa odmieta papať, ale inak je OK, teda nechová sa inak ako zvyčajne, neplače, dáva nám najavo svoju spokojnosť a začne plakať keď mu nútime prsník, bráni sa , krúti hlavičkou a keď ho nútime naďalej , rozplače sa , akoby sme mu strašne ubližovali , je typickým prejavom štrajku. Dôvodov býva veľa, väčšinou sa ale na nič nepríde. Ak toto správanie mamička akceptuje a nenúti dieťa jesť, začne pozorne sledovať hodinky a ďalšie obavy sú na svete, čo je znova pochopiteľné. Dôležité je bábätko sledovať a pokúsiť sa po úmorných hodinách čakania na ochotu dieťaťa piť , nakojiť ho vtedy, keď zaspáva, alebo už spí. Dieťaťu neublíži, keď nebude piť aj 8 hodín. Zdravé dieťa sa nespráva zámerne sebazničujúco, teda sa nerozhodne hladovať ( dojčenský štrajk neznamená vyhlásenie hladovky), ale bude si pýtať jesť, keď to bude nevyhnutné. Ak sa Vám táto situácia opakuje, treba zachovať pokoj, akceptovať to, porozmýšľať, čo sa stalo, čo sa zmenilo a dať to prípadne do poriadku.

22.05.2006 14:23

maruskab

pokracovanie..... Wink Pravdepodobne asi vo 4 mesiaci vás čaká ďalší posun v jedení- veľa detí odmieta jesť akonáhle je niekto prítomný- najedia sa iba v absolútnom kľude, bez vyrušovania. Niektoré deti sa chcú obzerať za seba a pritom ťahajú prsník so sebou. Rozhodne sa to nenechajte ujsť, je to veľká sranda Smile Takze tak.... Inak s tymi kilami, ja som na tom podobne ako Tin, mam dolu o 2 kilecka viac ako pred tehu, mne to nevadi, len manzelik a ostatni by mi nejake radi prilepili Rolling Eyes Laughing Nas caka tento rok dovolenka na SK, chystame sa na Podbanske, dufam , ze to vyjde, je tam naaadherne, aj minuly rok sme tam boli, je to sice bez vody a elektriny Shocked , ale stoji to za to :D Minuly rok som si tiez s tehu kamoskou uzila augustovy tyzden na Kose, na skutriku sme pojazdili cely ostrov, paradicka... tak mozno aj my este zavitame v lete k moru, vsetko vsak zavisi od manzelikovej dovolenky a financii Rolling Eyes Babulky, nasej malej sa po tom vpichu proti tuberkuloze zacal robit hnisovy pupacik, stretli ste sa s tym? Nas caka preockovanie 30.5., tak dufam, ze nas kvoli tomu dr. nezrusi Confused A na usg kontrolu klbikov sa dr. poslali bez pytania? Nam ortoped napisal, ze od 6.tyzdna nemusime balit, tak nebalime, kontrola az v 8.mesiacoch, co sa mi zda dost neskoro, ak by cosi bolo..... Confused Nasa dr. sa toho asi chce drzat, sa jej musim spytat asi. S tymi tucnejsimi babatkami si hlavu vobec nerobte, ak su plne kojene, je to uplne v pohode, tato "tucnota" sa do dospelosti "neprenasa", treba davat pozor, aby detulky nepriberali velmi pri UM Wink , tam je to potom horsie

22.05.2006 14:59

Skoricka

Janica a Emka, vitajte! Ja len tak narychlo (chalani vyvadzaju Confused ), k tym "tucnuckym" cize pastoznym babatkam - ked chces trosku odbornejsi nazor od MUDr. Smile Pokial je dieta plne dojcene, nie je dolezite, ak ma dietatko aj vyssiu hmotnost ako je priemer, jednak to moze byt predispozicia (vyssi rodicia a pod.) a okrem toho, pokial dieta pribera len z MM, tak to "nadmerne" priberanie sa neprenasa do vyssieho veku v podobe vacsej zasoby tukovych buniek, o com asi hovoril ten lekar v UK. To bolo venovane predovsetkym mamickam s detmi na UM a prikrmoch. To skor Borka by sa mohla obavat, ale napriek tomu, ze Saschka je teraz nad priemerom s hmotnostou, vobec to nemusi znamenat, ze jej to tak ostane stale. Takze ziadne obavy a veselo sa dalej dojcite :D

22.05.2006 15:27

Denisa DS

Yvett aj nasa mala take obdobie ked strajkovala pri piti, ale v poslednom case akoby ju to preslo, uz byva kludna. Mne sa zdalo ze to bolo tym ze nestihala preglgat. Mne sa v poslednom case robi mliecka len tak akurat, uz si ani nepotrebujem znacit z ktoreho prsnika som kojila naposledy, len chytim a citim :D My sme dnes boli na kontrolu klbikov a mame to OK, aj som mala stresy z toho tam ist lebo ako na potvoru mam zasa starsiu doma (to stale ked potrebujem ist k lekarom s Ester) ale nemuseli sme dlho cakat, mala bola taky smejo, dokonca som isla autom (som si robila vodicak tyzden pred porodom) Wink Jediny problem je s mojim mini autom (polsky fiat), som musela maturovat kym som donho natrepala starsiu dceru, mladsiu v sedacke, kociar a seba Wink

22.05.2006 15:46

Skoricka

Tin, dr. Raskovu poznam este z DFNsP, je velmi prijemna a dobra odbornicka, myslim, ze s nou budes spokojna stale Smile K tomu dojceniu - aj mne sa Adko trha a obzera vsade naokolo, ale najprv si vzdy dobre potiahne az sa zakuckava, az potom zacne vymyslat, on je privelky hlados na to, aby zacal strajkovat. Keby mohol, tak by vytiahol aj 3 prsia a polku z toho by vygrckal, grckos jeden Smile Inac, su aj vase deticky take steklive? Ado je poriadne, to ma po muzickovi, aj Misko je, ledva sa ich clovek dotkne a uz chytaju zachvaty smiechu Laughing

22.05.2006 16:39

borka

k nasej vahe:NAJPRV SOM BOLA ZHROZENA,ALE TERAZ TO UZ TAK NEBERIEM.MALA JE OD 1-HO TYZDNA NA NUTRAKU,TAKZE SA ANI NECUDUJEM.JE PAPKAC,TAKZE NEVIEM SI PREDSTAVIT DAT JEJ MENEJ,KED JE HLADNA.UROBILA BY STRASNY BENGAL.MOMENTALNE SI CERTICA SKRESALA DAVKU,PAPAME UZ AJ MRVU,ZEMIAK,POLIEVKU,TAKZE MLIEKO UZ MOC NECHCE.NASA LEKARKA NAM POVEDALA,ZE Z TOHO VYRASTIE.NIE JE PATOLOGICKY TUCNA,HORSIE TO ZNASA SESTRICKA.TA JU AJ 2 KRAT PREVAZI.... :D