1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

16.05.2006 09:22

*Monka*

Yvett, asi mate naozaj trosku problem s vahou, my sme tu boli uplne najmensi s PH 2610 gr a PD 48 cm a dnesna poradna je 6150 gr a 64 cm.... inak malu zaockovali a ani si to nevsimla...tak sledujem, ci sa daco nezmeni, meriam obcas teplotu, zatial nic....ockovali ju o pol osmej, mozno trosku skor..... aj my uz pojdeme prepichnut uska, akurat este nemame nausnice. predavaju v klenotach nejake specialne detske alebo ani nie? neviem, nikdy som nic take nekupovala a asi nas to caka cez vikend :D

16.05.2006 09:30

borka

PRE monku:MY IDEME DNES DAT NASTRELIT NAUSKY.POKIAL VIEM,TAK SA DAVAJU OD NICH-TIE NASTRELOVACIE A AZ PO 2 TYZDNOCH SI ICH VYMENIS....

16.05.2006 09:30

Anaj

Yvett, aj Ella mala pred tyzdnom 5400g a 60cm, ale mne sa to nezda malo, ani doktorka nam netvrdila, ze by to bolo malo, aj jakubko mi presne takto priberal a nemali sme nikdy problem, keby bola hladna, tak place, takze ja urcite nebudem este dokrmovat.

16.05.2006 09:41

cherri

Yvett, ani mne sa to nezdá málo, veď čo všetko musela prekonať Leuška. Neboj, raz dva to dobehne Smile Borka, daj potom vedieť, ako ste dopadli. My už naušničky tiež máme, dar ku Krstu, ale stále sa neviem rozhodnúť... Rolling Eyes

16.05.2006 09:42

*Monka*

ozaj, a doktorka nam tvrdila, ze sa nic nestane, ked este 3 tyzdne pockame s prikrmovanim, teda az od ukonceneho 5 mesiaca. ja sa velmi neponahlam, mlieko pripravit je jednoduchsie a ak sa mam priznat, este sme si ani mixer nekupili Laughing ale nutrilon 2 uz mozeme podavat, ked dominame ten zbytok jednicky....ale v ladnicke mame uz celu jednu policku zapratanu flastickami od hame, hippu apod, manzel sa smeje, ze to tam zbieram jak syslik..vzdy daco v obchode kupime Laughing

16.05.2006 09:44

*Monka*

mate niekto kupene nausnicky z bieleho zlata s nejakym ockom? asi take si predstavujem ja.....borka, daj vediet, kolko stoji to nastrelenie aj s tymi nastrelovacimi nausnickami....

16.05.2006 09:47

borka

PRE monku:SMIALA SOM SA,ALE 80 KORUN AJ S NAUSKANI...

16.05.2006 09:52

triss

inak ani nasa nie je velmi tazka, asi 5.6 kg max, aspon ma modelkovsku postavu Smile. Zatial kojim, mozno preto tak nepribera... Yvett >>> Tiez si myslim, ze si z Leuskinej vahy nemusis robit starosti... Je uplne uzasne, ze sa tak super zotavuje a dobieha ostatne babatka.

16.05.2006 10:00

*Monka*

80 korun??? Shocked som cakala cifru aspon v stovkach Laughing tak nas informuj, ci sashka moc plakala, ci si to nechyta rucickami a tak...my asi pojdeme buduci tyzden, tak nech viem, na co sa mam pripravit.... ja som sa tu bala priznat s nasou vahou, pripadala mi moc malinka na ostatne babetka, ale ako vidim, tak som sa asi mylila....Yvett, zato Leusku mas moc sikovnu, drzala hlavicku krasne vysoko, ked my sme o tom ani nechyrovali

16.05.2006 10:02

*Monka*

mozem sa spytat, ake dlhe su vase babenka?

16.05.2006 10:05

borka

pre MONKU:dam vediet.ono je to tak,ja by som bola rada keby bola sasenka vahavo standartna-nie je bohvieco,ked je dieta tucnucke.vcera som bola kocikovat s 2-jickami.mali sice porodnu vahu 2200 gramov,ale mali teraz rok a vahu ako sasenka,oblecko este mensie ako ona,zmestia sa do kocika,aj do vajicka-autosedacky.ja som kupovala 2-hy kociar,aj sedacku..oblecka niektore ani neoblecieme,lebo su nam uzke....

16.05.2006 10:10

triss

borka>>> ved nahod foto malej s nausnickami. My sme zatial nad prepichnutim neuvazovali, nech si ich da prepichnut, ked bude sama chciet...

16.05.2006 10:12

borka

hodim vecer.

16.05.2006 11:41

Kerina

ja rozmýšľam tiež či prepichnúť alebo nastreliť, čo je menej bolestivé, neviete???? lebo krstná sa už pýtala, že kedy ideme dávať náušky??? my máme žlté zlato so zeleným očkom jedným malým a jendým väčším... Miška má s červeným tak aby mala inú farbu. ja som už rada, že prikrmujem, aj to Peťke chutná, otvára ústočká ako zobáčik, neviem ale pre mňa uvariť kašičku nie je nič zložité a mám to raz dva..ani času mi to veľa nezaberie, je to celkom v pohode....nič zložité v tom nevidím, a keby sa mi nechcelo tak by som určite dávala tei hotové hipky, ale mne to aj *Miška vypľúvala... zajtra poradna, uvidíme koľko máme kg, pred týždnom sme mali vyše 7,5 kg, vecičky tiež niektoré neoblečieme....to číslo čo teraz nosíme 74 tka máme spústu vecí...a stále ešte neičo pekné vidím na MMb, ale sa krotím Laughing Laughing

16.05.2006 12:04

Denisa DS

[quote="triss"]inak ani nasa nie je velmi tazka, asi 5.6 kg max, aspon ma modelkovsku postavu Smile. Zatial kojim, mozno preto tak nepribera... No neviem triss, urcite to nebude kojenim, to je skor genetika... Ja tiez len kojim a ani nejedavam mastne jedla a obe moje deti su sysliky Wink

16.05.2006 12:05

monica

Cherri, takze mame rovnako starych synatorov aj dcerky Smile Planovali ste taky vekovy rozdiel? A ako Samko, uz nocnikujete? Nas Brunko sa za posledne dva mesiace pekne rozhovoril, akurat stale nevie vela spoluhlasok, takze mu casto rozumiem len ked viem situacne odhadnut o com asi hovori Smile Inak, dnes som stretla jednu pani, co tu u nas strazi dcere vnuka a zacala s tou panikou, ze sa unasaju deti a spomenula tu story, co tu kolovala o tom unose dietata kdesi pri Auparku, alebo tam kdesi, co nasli ostrihane a nafetovane. Tak som jej povedala, ze to je hovadina, a zacala ma presviedcat, ze nie, ze to ma od byvaleho kolegu jej dcery, ze jeho znamej sa to stalo, a ze uz bude chodit len do materskeho centra a do ohradenych ihrisk, lebo ze uz aj u nas si fotia deti a ze idu po modrookych a ze ich vyvazaju do Izraela na organy alebo adopciu. No neberiem strach o deti na lahku vahu, ale zas nie som paranoidna, to by sme sa pomaly vsetci mohli bat, co i len z domu vyjst.

16.05.2006 12:06

monica

A este som chcela, dnes sme boli na poradni a prvom ockovani, dali sme tu Infanrix Hexu, tak som zvedava. Inak miery - 7 kg, 67 cm, a to ma 4 mesiace a 11 dni. Ale za Brunkom zaostava Smile

16.05.2006 13:43

cherri

Borka, hoď večer foto Sašky s nauškami Smile Monka, my máme naušničky s bieleho zlata s bielym očkom, mne sa páčia Wink Monica, božínku, to nemyslíš vážne, ja som o tom story nepočula Shocked .No my sme si chceli zajednať druhého bociana až o rok, ale vyšlo nám to trocha skôr Wink , ale samozrejme sme veľmi radi. Som si vedomá, že tento prvý rok bude ťažký, ale nič netrvá večne Rolling Eyes :D Samko, ten už od 31-ho marca nemá plienočky Razz , len na spanie mu ešte dám, aj Dr povedala, že ešte má na to nárok Wink , do 4 rok. majú na to deti v podstate nárok Rolling Eyes , ale stane sa, že sa ráno zobudí a plienka je minimálne nacikaná, s tým rozprávaním nám to celkom aj ide, už si ale musíme dávať pozor aj na to, čo rozprávame a o kom Cool .

16.05.2006 13:53

monica

Cherri, o tom unose to uz koluje aj v mailoch, objavuje sa to uz vraj dlho, na hoax.cz su tri verzie, najprv to bola Ikea v Prahe, potom tusim Brno, teraz blava aupark. Aj Sme o tom cosi pisala, ale sa mi to nechcelo citat Smile My sme bez plienok asi mesiac, urobila som to razne, vzala plienky a po dni pochopil. A po tyzdni sme boli bez nich uz aj na von a zatial ok. Ale v noci to este nejde, rano je casto precikana plienka, niekedy aj po obednom spanku este. Ale minule spal u nasich a vraj sa v noci zobudil a vypytal cikat, ale myslim, ze jedna lastovicka leto nerobi Smile Brunko hlavne nevie c,s,z, cize sykavky a ani L,F, R a V. Cize je to este take srandovne a donedavna o sebe nehovoril Bunko (ako teraz) ale Kunko (bolo to strasne zlate Smile ) Inak, my sme tiez planovali o trosku neskor druhe, ale zas nie o moc, chcela som 2,5 rocny rozdiel a nakoniec su to dva roky a som rada. Je pravda, ze niekedy je to drsnejsie ale da sa. Hlavne mi je luto Tinky, ze nemam na nu tolko casu, bud spi alebo je "odlozena" pod hrazdickou, chudatko. Asi preto je vdacna za kazdy usmev a je taka smejka Smile

16.05.2006 14:43

Skoricka

monica: Inak, my sme tiez planovali o trosku neskor druhe, ale zas nie o moc, chcela som 2,5 rocny rozdiel a nakoniec su to dva roky a som rada. Je pravda, ze niekedy je to drsnejsie ale da sa. Hlavne mi je luto Tinky, ze nemam na nu tolko casu, bud spi alebo je "odlozena" pod hrazdickou, chudatko. Asi preto je vdacna za kazdy usmev a je taka smejka Smile
Monica, aj ja mam ten pocit, ze Ada "odkladam" a tiez je taky smejo, len co o neho niekto zavadi, smejka sa ako slniecko Smile Co uz, ked je uz druhy, nemoze mat tolko pozornosti ako ked je babo same. Ved si to potom vynahradi, ked sa bude mat s kym hrat Smile

16.05.2006 14:54

cherri

U nás to je presne tak isto s Ninkou, ale presne,Ninka, chúďatko, je vďačná za každý pohlad, úsmev. Inak Samkovi tiež nejdu ešte veľmi tie sykavky Confused , ani on si nepovie pekne Samko, ale Kamko Laughing , no hrúza, ale snáď sa to naučí, kým pôjde do škôlky :D , namiesto s hovorí k, namiesto z-d, f-p, momentálne sa učíme trojkolkovať, kúpila som mu cez inzerát tojkolku, ale ušila som si dobrú búdu na seba, chvílku ho to vonku baví, potom ju mám ja na pleciach a druhou rukou tlačím kočík, najlepšie je, keď sa ešte on vypýta na ruky, no bohužial, tretia ruka mi ešte nenarástla Confused Rolling Eyes

16.05.2006 14:58

cherri

A o tých únosoch, ja fakt som nič nepočula, no nejak som mimo diania Embarassed

16.05.2006 17:54

monica

Cherri, my sme fazu trojkolky preskocili, hoci jednu ma doma, ale to je taka s pedalmi na prednom koliesku, a na tej sa detom tazko uci, je to neprirodzene. Takze muz kupil radsej bicyklik a Brunko sa raz-dva na nom naucil. Ale aj tak ma najradsej este odrazadla. Ozaj, a ako zvladas obdobie vzdoru? Je to hroza, on je celkom dobry, takze som bola pri nom rozmaznana a teraz je to o to horsie, furt s nim musim vyjednavat, hrozit mu a pod. aby posluchol.

16.05.2006 20:22

monica

Ozaj, baby, este som chcela, rozumiete tym rastovym tabulkam? Myslim tym tie percentilove grafy, volajako tomu nechapem Shocked

16.05.2006 22:11

cherri

Monica, my sme tiež chceli, že mu rovno kúpime bicyklík, ale čo sme pozerali, ani na jednom mu nohy nedočiahli na pedál Confused , ale fakt sa mu zle trolkojkuje, máme tiež tie pedákle na prednom koliesku Confused , doma mu to celkom aj ide, po parketách, ale vonku je to horšie, ono je to tak, že pozerá stále len na pedále a nepozerá sa pred seba, no a ja nerobím vonku nič iné, len ho ťahám nazad z trávy. Rolling Eyes :D Obdobie vzdoru, hm Rolling Eyes , dobrá téma, tuším by som o tom ani písať nemala, aby som nestrašila baby, čo ich čaká :D Wink , ale v podstate sa na Samka nemôžem nejak sťažovať, dá sa s ním "dohodnúť" , akurát, my sme teraz v období, že chce všetko sám Cool , potom nám všetko trvá a trvá, moje nervy sú už tuším zo železa Rolling Eyes :D Inak, naša Ninka sa ešte nepretáča Shocked , nie je tam ešte ani náznak toho Sad Rolling Eyes

17.05.2006 05:53

KarolinaP.

Zdravím všetky maminky! Môžem sa zapojiť k vám do diskusie? Mám syna Samuela,plus 2 baby Janku 12 r.,Lenku 10r. Konečne po 2 dievčatách chlap! Laughing Samko sa narodil 25.1.06 neplánovane,ale teraz sme šťastný že ho máme Laughing Je to náš smejko! Pri narodení vážil 2.865g a teraz má 5.900g a meria 62 cm.

17.05.2006 07:14

Denisa DS

Ahojte Karolina a Samko, jasne ze sa mozete pripojit :D Monica ty si sa pytala na rastove tabulky? Myslis tie percentilove?

17.05.2006 10:38

Siska H

Vitaj Karolina medzi januarovkami Laughing Triss ty si sa pytala ci niekto nebude chodit na plavanie do Alvy ja som sa bola zahlasit na junovy kurz budeme chodit v pondelok a sobotu, prave teraz prebieha zapis. Babulky ja som dnes dostala 1x od porodu kramy, vy uz to mate vsetky za sebou? Som si pekne odvykla Confused som zistila, ze mam doma len tie mega vlozky co som mala do porodnice, tak chodim jak na sude Embarassed Padam do obchodu pre "schodnejsiu" verziu. Pekny den aj drobcom :D

17.05.2006 10:47

KarolinaP.

Ahoj Siska,ja uz mam 2x kramy od porodu,ale to preto,ze som kojila iba 2 mesiace-malo mliecka som mala. Crying or Very sad Teraz je na Nutrilone A.R. kvoli refluxu.

17.05.2006 10:50

Siska H

Vitaj Karolina medzi januarovkami Laughing Triss ty si sa pytala ci niekto nebude chodit na plavanie do Alvy ja som sa bola zahlasit na junovy kurz budeme chodit v pondelok a sobotu, prave teraz prebieha zapis. Babulky ja som dnes dostala 1x od porodu kramy, vy uz to mate vsetky za sebou? Som si pekne odvykla Confused som zistila, ze mam doma len tie mega vlozky co som mala do porodnice, tak chodim jak na sude Embarassed Padam do obchodu pre "schodnejsiu" verziu. Pekny den aj drobcom :D

17.05.2006 10:55

Siska H

ops pardon nejak sa mi to podarilo 2x. Karolina a ja uz tiez nekojim od 5. tyzdna som zacala prikrmovat a potom sa moj Bobo rozhodol, ze z prsa to netecie ako z flasky tak co by sa namahal. podarilo sa mi odsavat asi dva mesiace, ale ku koncu som odsala ledva 50ml za cely den tak som to nechala tak, skusala som ho este prikladat, ale vysledkom bol len zurivy plac, ze co to robim, ked mu to nejde, tak som rezignovala. Pri druhom uz takuchybu neurobim, pokusim sa tu flasu oddialit co najdlhsie. Este ked si chytim prsnik, tak mi par kvapiek vyjde ale to uz su len zbytky.

17.05.2006 10:59

triss

ahoj Siska a superman Wink, my sa tiez chystame na zapis - treba donies rovno aj potvrdenie od lekara ze je malicka zdrava? A v ake dni byvaju kurzy pre najmensich? Nie je to moc po sebe sobota/pondelok? A budete chodit doobeda, ci poobede? Rada by som sa pridala ku vam Smile pa

17.05.2006 11:01

KarolinaP.

Siska,aky zlaty je tvoj maly a zda sa mi velky.Kolko meria a vazi?

17.05.2006 11:14

cherri

Ahoj Karolínka, vitaj :D No ja som to so Samkom včera asi zakríkla, dnes je ako čert Evil or Very Mad ,ale to asi z toho počasia Confused zato Ninka sa krásne vytáča do bokov a tak mááálinko jej chýba, aby sa pretočila na bruško :D som taká rada,juj :D

17.05.2006 11:22

KarolinaP.

Mne sa Samko otaca z bruska na chrbat,ale z chrbta na brusko este nie! Crying or Very sad

17.05.2006 11:54

*Monka*

Siska, ako keby som o svojom kojeni citala, tiez prikrmujem od 5.tyzdna a tiez to teraz tak skoncilo.......... Confused

17.05.2006 12:06

Yvett

Ahojte! Úplne sa vytešujeme, Leinka sa včera začala prevaľovať z boka na bok, chvíľami som mala pocit, ža sa už prevalí na bruško Wink Hrozne sa tešíme, že pomaly dobieha to čo zabudla, len z bruška na chrbátik sa ešte neprevalí, ale to nevadí. Najhlavnejšie je, že sa už ukľudnila. Smeje sa, vykecáva a keď treba jeduje Wink Ale plakať už môže, tak nech si trochu trénuje bránicu. Dnes sme spali všetci traja do jedenástej :D tato mi sladko chrápal do uška - no idylka Laughing

17.05.2006 12:34

monica

Denisa, hej tie percentilove, som si ich pozerala na www.rastametabolizmus.sk, ale som z toho jelen. Inak, Tinka sa z bruska na chrbatik sem-tam prevrati, a z chrbatika na brusko jej k tomu uz tiez vela nechyba, raz sa jej to aj tusim podarilo, ale nejak sa nestresujem, vsetko ma cas. Cherri, my mame dokonca dva bicykle Smile, najprv muz kupil uz taky normalny s gumami, ale na tom nevedel (nemal spatny chod) a potom ked kupil taky obycajny, kde isli lahucko pedale aj do zadu, tak sa to v pohode naucil a teraz vie uz aj na tom velkom. Mozno by vedel uz aj na tej trojkolke, ale mame ju dnu a na podlahe sa mu presmykuje to predne koleso, takze mu to nejde. No ma doma priam motoristicky park Smile

17.05.2006 12:38

monica

A este som chcela, Yvett, ani neviem kedy som naposledy spala co len do deviatej, nieto do jedenastej Smile Sme sa minule bavili s bezdetnymi kamaratmi, co tak robia po veceroch hlavne cez vikend, uz si to bez tych nasich deti ani nevieme predstavit, hoci niekedy je to fakt o drzku. Hlavne ked moj milovany synator sa snazi vyliat nocnik na koberec, pripadne don nieco hodit, ked je plny alebo dnes sa vycikal a hned tam strcil ruku s nadobkou a zacal ju umyvat. V takych chvilach mam daleko od materskej lasky Embarassed Strasne miluje vodu a mam pocit, ze mu je uplne jedno s akym druhom tekutiny sa hra.

17.05.2006 12:51

borka

pre SISKU.bobo uz je v sportaku?a chce tam byt?ja som menila kocik,lebo v sportaku este nechcela byt. ani my sa netocime,len nabok....mame 70 cm,podla vcerajsieho merania,a vazit sa radsej nevazime. pre menstuujuce kocky-ja uz 4-ty krat,takze som si zvykla. nausky nemame-vcera sme nestihli.ideme dnes k mame do KE,takze neviem kedy budu.majte sa pekne,ozvem sa v nedelu.

17.05.2006 13:39

Henrik

Ahojte babulky, kym som vsetko precitala, trvalo mi to.... :D Naposledy som tu pred tyzdnom napisala siahodlhy prispevok a nie a nie mi ho zobrat...tak ma to nastvalo Evil or Very Mad Ena, uz mame klokanku, kupila som tu Red Caste Sport na Rajskej (uz so ti o tom pisala, ale tusim mi to vtedy nezobralo). Vcera sme boli v nej na nakupe a Marcelko vyteseny vyhladom vrtel hlavickou zo strany na stranu... Myslela som, ze ho tam sama nedostanem , ale chce to len cvik a je to pohoda..aj dnu aj von.. este som ani instruktazne CD nestihla pozriet... Prave cakam na kuriera. Siska mi poslala tu chicco Polly stolicku, nevieme sa dockat Laughing Siska, si poklad! Monica, minuly piatok sme testovali pizzeriu TAVERNA a poviem Ti, bola som milo prekvapena! Nechcela som Ta urazit, ale velku nadej som tomu nedavala. My s manzelom sme velki gurmani a obzvlast milujeme taliansku kuchynu, takze na pizzu sme vellmi narocny!Wink Dali sme si na skusku spenatovu a bola mnamky mnam! Aj v pondelok som si ju dala poslat + jednu panne k tomu (mam doma vela bazalky na balkone, tak som urobila mozarellu s rajcinami, tak k tomu)..No a ta spenatova bola opat vyborna, ale ta panne uplne hrozna. Celkom ine cesto, taka kolacova gumova. Neviem, ci to maju polotovar alebo predpripravene.... Confused: Ak mas teda znameho kuchara alebo majitela, upozorni ho na to, lebo by bola skoda, keby si koli takej malickosti pokazili hned na zaciatok meno. Ale inak som ich vychvalila, kolegovia z prace si tiez radi zacestuju na dobry obed.... :D Monka, prave sme sa doma merali, lebo sestricka ho len vazi a meria mu obvod hlavicky a mame 68cm! Dost, nie? Ked sme v kociku, ludia sa cuduju, ze aky je velky na svoj vek! Siska, ale na Tvojho chlapa asi nemame! Kolko meria? Cheri, nic si z toho nerob, ani Marcelko sa este nepretoci! Vie sa otocit len na bok, na jednu stranu, tiez mu vela ale nechyba. Ked ho pretocim ja, vie si vybrat obe rucicky spod seba Laughing Ale hlavicku drzi a pasie snad od narodenia Wink Menzes som zatial nedostala, zatial mam tiez stastie ze plne kojim. Ale uz druhy den ma riadne pobolievaju krize a podbrusok, citim sa ako tesne pred. Rolling Eyes Nebolo by to cudne, keby som dostala aj tak? Inak babulky, po tych problemoch s mlieckom na zaciatku, je to neuveritelne a nechcem to zakriknut, ale davam 150 ml denne este susede pre babetko Cool Nic moc, ale pre mna je to taky maly zarak Wink Ozaj, oproti v dome su 4 nove babetka! 3 chlapci a jedna dievka! Este prednedavnom tu bol samy dochodca....

17.05.2006 13:41

cherri

Monica, mne Samko tiež, keď sa min. týždeň vycikal do nočníka, hneď doň posadil aj plyš. zajačika, že "tiež sa potrebuje vycikať" Cool , no chudáka som musela rovno hodiť do pračky. :D Borka, príjemnú cestu Smile Yvett, Leuška je poriadna šikovnica :D , rýchlo sa zotavila, gratulujeme jej Smile

17.05.2006 13:42

Henrik

Neuveritelne, ze mi to zobralo....uz som si myslela, ze mi spravca webu zatrhol moznost prispievat :D (A vsimla som si riadnu hrubicu, hambim sa Embarassed )

17.05.2006 13:43

Skoricka

, vitajte medzi nami! , mala je perfektna, po takom tazkom zazitku je sikulka, ze sa jej vsetko tak dari. Mne sa Ado tiez este cely nepretaca, len z bruska na chrbatik uz ano. Aj som rada, aspon sa este nemusim bat, kde ho najdem, ked odbehnem za Miskom. Ked si predstavim, co bude o par mesiacov, ako ho budem musiet nahanat, tak som celkom v klidku Laughing Monica, jak keby si pisala o Miskovi, uz vyse tyzdna zacina poriadne vzdorovat Confused, na vsetko odpoved len nie a nechcem, hoci aj chce, no klasika Twisted Evil A s tym nocnikom - minule som mala v hovienkach nahadzane lego a hned na druhy den sa cely pekne umyval cikanicou - no veselo. Tiez vtedy neviem, co by som s nim spravila... Embarassed A ked si predstavim, ze ten najvacsi vzdor este len pride, no zbohom... Rolling Eyes Ale nebudeme tu strasit nase prvorodicky Smile

17.05.2006 13:47

cherri

Henrik, nerobím si z toho nič, Samko sa mi tiež začal prevalovaľ až koncom 5-teho mesiaca Rolling Eyes , presne ako píšeš, všetko má svoj čas Wink :D

17.05.2006 14:06

cherri

Monica, Škorička, mne celkom pomáha, keď je Samko "menej poslušný" čaj na nervy od Herbexu :D Wink

17.05.2006 14:14

monica

Henrik, su tam dvaja kuchari, jeden kamarat co varil v Taliansku a jedneho nedavno najali, tak mozno on varil. ale poviem im nech si davaju pozor Smile Kocky, uz sa detickam pomenili ocka? Ja vobec neviem ake ich bude mat, ma uz 4 mesiace prec a hoci viem, ze to moze trvat aj dlhsie, ale u Brunka sme uz v takomto case vedeli, ze budu modre, teraz sme uplne na pochybach. Zda sa mi, ze su skoro stale take novorodenecko modre, ale chvilami vyzeraju byt zelene, chvilkami do hneda, no sme z toho magori.

17.05.2006 14:14

KarolinaP.

Ako vam decka reagovali na ockovanie? My sme boli minuly tyzden a dostal az 2 injekcie.Do obidvoch noziciek. Sestricka pichala do jednej a doktorka do druhej! Crying or Very sad No horor. Evil or Very Mad A vecer mal 38,5 teploty,tak sme zrazali a davali na nozky obklady.Ale na druhy den uz bol o.k.Za 6 tyzdnov znova na dalsie ockovanie! Keby som bola vedela ze bude takto reagovat tak by som si zaplatila 1600,-sk za vakcinu,ktora sa pichne raz a nie su ziadne vedlajsie ucinky a nemusi sa preockovavat Crying or Very sad

17.05.2006 14:23

Skoricka

, aj hexavakcina sa musi preockovat, jediny rozdiel je v tom, ze sa usetri jeden vpich. Ved nemas prve babo, to si to uz nepamatas?! Neboj, druhu davku moze zniest lepsie. Ked si preklikas par stranok dozadu, bola tu o tom dost velka debata... A niekto sa tu pytal na , tak to patrilo hlavne tebe Smile

17.05.2006 14:33

KarolinaP.

Skoricka,uz nepamatam, lebo ubehlo 10rokov co som bola na ockovani! Monika oci sa menia do 6 mesiaca,potom by uz mali mat stalu farbu! Moje baby mali po narodeni modre a teraz maju zelenomodre.Maly mal tmavomodre a teraz ma hnede a uz mu asi aj take ostanu. Laughing