1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

20.04.2006 14:29

Skoricka

Deni, ja som uz trosku zmiernila protinafukovacie opatrenia, napr. cibulu sme zvladli (varenu), ale kapustu a pod. zatial este neriskujem, aj ked Adko je s bruskom v pohode, najma oproti Miskovi, pri nom som 4 mesiace nejedla ani rohliky, len suchare... Henrik, a kde sa ti teda podarilo zohnat ten zazracny cajik? Smile A kocky, kolko toho dojcenskeho caju asi pijete a aky koncentrovany?

20.04.2006 15:22

cherri

cherri

No ja už asi 3 týždne jem všetko okrem citrusov, síce čokoládu ešte pomenej Sad ,začala som postupne, sledovala som malú a keď som videla, že jej z toho nič nie je, tak prečo nie, jasné že pred každým jedlom si dám čaj pre dojčiace matky, pre istotu, ale napr. aj dnes máme šošovicový prívarok, malá je v pohode, varila som ho už tertí krát, je odskúšaný. Pri Samkovi som si musela dávať väčší pozor, hneď mi to dal vedieť, že som zjedla niečo "zlé" Confused , no predsa je to chlap Wink .

20.04.2006 15:52

Denisa DS

Skoricka no ved manzel je blondak :D Nastastie... Ja sa vzdy smejem ze ktovie kto je matka, lebo starsia dcera je cely ocko a Ester je tiez skor nanho. Dakujem za odpovede ohladne jedalnicka, skusime aj my nieco nove, ale fazulu ani kapustu si zatial netrufam, uvidime...

20.04.2006 18:01

Henrik

Skoricka, dakujeme za blahozelanie :D A uz sa stalo, dala som si varenu cokoladu, takze bude cokoladkove mliecko.... Wink Takze Deniska, ako vidis, cokolady sa nezdraham... a okrem velkej fazule som uz jedla vsetko. Aj trosku dusenej kapusty, pomaranc a niekolko krat fazulkove struky na kyslo. Marcelko mal problemy s bruskom len v tretom tyzdni, co som ho prikrmovala Nutrakom. Vtedy sme davali aj kvapky. .Cibulu, cesnak, spenat...to vsetko jem bezne. No a specialne mam rada chilli...... Rolling Eyes Zatial Macko neprotestoval. Len sa mi zda, ze reaguje na kavu - silne presko picollo, ktore milujem..Ak ju pijem neskoro, zle spi... Skoricka a tie cajiky mali v TN po 1 ks...a potom mi ich zhana kamoska na vychode, tam je s nimi najmensi problem. Jeden mam z DS.. Rolling Eyes Deniska, uzasna pohodicka Wink Tri baby, to musi byt zaujimave.... Babulky, uz vytahujete letne verzie kocikov, myslim sportovu upravu. Alebo vozite v hlbokom...teda ak mate solo nadstavce na podvozok... Confused: Confused: Confused:

20.04.2006 18:13

Darinka

my sme doma tiež tri baby, takže veľkonočný pondelok bol úžasný Laughing Ja som sa dnes napchávala plackami z kyslej kapusty, aj minule a nič, tak som rada, že to malá dobre znáša. aj segedínsky guláš v pohode, akurát tiež tie citrusy neskúšam a sladkosti, najma čokoládu jem skoro stále, takže si musím už dávať pozor na kilá Laughing Stále plne dojčím, ani čaj ešte nemala, skúšala som jej však dávať mliečko z fľašky, no odmieta to zatiaľ, takže ešte necelé tri mesiace a začneme už prikrmovať. Baby, dávate bábätkám aj nejaké topánočky? Myslím také akože, a zohnali ste to niekde v Blave? Ja som ešte nemala veľmi čas behať po obchodoch, len v čínskom obchode som bola pri nás a v sekáčoch, ale tam to nemali, len také papučky.

20.04.2006 18:21

Denisa DS

Jaaj Hena aj my zelame Marcelkovi vsetko naj k meninam!!! Ja som taky zabudlivec, stale pozriem den dopredu kto ma meniny, ulozim do priecinka v hlave a potom zabudnem kde ten priecinok mam Wink Chcela som sa ta spytat ked ma Marcelko dve krstne mena, meniny oslavujete len podla prveho? A kde v DS ti kupuju ten caj? Ja zatial nepotrebujem, ale clovek nikdy nevie... Ja cokoladu jedavam. nejako ju extra nemusim, som skor keksikova, ale kto by inak zlikvidoval tu hrvu cokoladovych vajicok? Hadam to nenecham vsetko dietatu, aj tak je bambulka a zuby sa jej zacinaju kazit Confused

20.04.2006 20:15

monica

Darinka, ja topanocky davam, nekupovala som ale ja, ale vyfasovala s ostatnymi vecami a tie co mam su asi z USA, a su bohove, musim odfotit Smile Inak co sa tyka jedla, tak ja si tiez jem takmer vsetko, okrem strukovin, kapusty, citrusov a cokolady.

20.04.2006 20:38

triss

ahojte, ja som sa dajako rozjedla cez velku noc. Minuly piatok som si dala kyslu fazulkovu polievku a potom kysnute buchty a mala bola v pohode, no a samozrejme dost cokolady Embarassed... Dovtedy som sa snazila vyhybat uplne nafukovacim potravinam. Ale teraz do vyzera tak, ze mna kadeco nafukne a mala problem nema Smile. Obcas si dam caj pre dojciace matky, alebo detsky caj (modry popradsky). Buduci tyzden bude mat tri mesiace, to by uz mali mat traviacu sustavu dokonalejsiu, nie? Henrik>>> My zatial pouzivame stale len vanicku, zatial neprotestuje. Akurat ju tak nenaobliekam, davam jej len dlhy nohavice, ponozky, bodik a kabatik. Jej, este sa musim pochvalit, mala sa nam uz otocila z bruska na chrbatik a naopak jej uz tiez vela nechybalo. Uplne som sa vytesovala. :D

20.04.2006 20:43

triss

a este jedna fotecka

21.04.2006 18:11

Yvett

Ahojte kočky! Tak nás na chvíľu pustili domov. V pondelok je zasadá konzílium, keď sa nič nezmení tak vo štvrtok budúci týždeň sme na rade. Inak to boli náročné tri dni. Hlavne včera - brali jej krv, strašne plakala a potom ju uspávali - sonda do žalúdka a tak jej távali ten sirup. Samozrejme zákon schválnosti to nejako nezabralo, Síce spala ale keď sa jej dotkli tak sa mechrila. Tak dnes znova, nalačno sonda do žalúdka - rev. Našťastie dnes to vyšlo a na sone sa podarilo zobraziť všetko šo potrebovali. Už má zväčšenú pravú komoru, ľavá je vraj menšia ca o 25% čo je vedľajší "produkt" tej poruchy. Ale operácia by to mala všetko vyriešiť a dúfam, že na 1. krát. Inak je malá celkom svetová na to čo všetko s ňou robia. V noci my prepala po 8 hodín :D Ďakujeme za priania - určite pomôžu. Všetkým fotečkám - ste SUPER!

21.04.2006 18:51

monica

Yvett, stale na vas myslime a urcite to dobre dopadne, mala je statocna Smile

21.04.2006 21:59

cherri

cherri

Yvett : Súhlasím s Monicou, malá je statočná Smile Smile , myslíme na vás, normálne to prežívam s tebou Shocked

21.04.2006 22:51

borka

pre YVETT.drzime prsty sa sasenkou.PRE henrik.CO SA TYKA KIAHNI-NO NEVIEM.V PORODNICI V KOSICIACH BOL NEJAKY CAS DOZADU STRASNY CIRKUS,LEBO NAVSTEVA -MALE DIEVCATKO DOVLIEKLO KIAHNE,TAKZE OD TEJ DOBY SU TAM ZRUSENE NAVSTEVY U KOJENCOV-UKAZUJU ICH LEN CEZ SKLO.TVRDILI MI,ZE MALE DETI SU NAJVACSI POTENCIALNY NOSICI CHOROB. MY CHODIME V LETNOM SPORTOVOM UZ DLHO-AK JE ZIMA-PRIDAM FUSAK.MALA MA VIAC MIESTA AKO VO VANICKE.MOJ BUCLIAK MAL VCERA 7,6 KILA,TAKZE S VANICKOU UZ MAME PROBLEM.

21.04.2006 23:06

Ena

Borka: vy teda dobre naberate kilecka Smile

21.04.2006 23:09

borka

PRE ENU.my aj zo vzduchu priberame... :D

22.04.2006 07:26

Petra25

Confused: Confused: Confused: Moze mat babo hnacku od kalc. sirupu?Alebo od Nasivinu?Co mam robit?Pomooooooooooc..........

22.04.2006 09:23

Yvett

Petra: v nežiadúcich účinkoch sirupu sú uvedené bolesti žalúdka príp. vracanie, tak neviem či aj hnačka. U Nasivinu neviem. V každom prípade skús na tú hnačku ryžový odvar. Držím palec.

22.04.2006 09:23

Yvett

22.04.2006 13:53

borka

pre PETRU:je to mozne.ked bola chora sasenka,tak mi hovorila lekarka,ze mala moze mat redsiu stolicu,radsej jej nemam davat stavicky,ked berie lieky,lebo to bude este horsie.ja som bola len rada,lebo my mame opacny problem-skor sa nevieme vykakat.tazko povedat co zabera-malej staci pigi caj a je zapecena.

23.04.2006 10:14

Ena

Ahojte, neviem, ci tu, alebo na februarovskach, bola debata o HAK, na MMB, som si vsimla inzerat: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=234911

23.04.2006 23:00

Ena

Babyyyy, kde ste? Co nic nepisete ?!

24.04.2006 10:18

*Monka*

ahoj sme sa vcera vratili zo SR, ale musim konstatovat, ze cestovanie s miminom je celkom narocne. Den pred cestou sme absolvovali preplach oci, jedno je uz krasne ciste, a to druhe uz len trosku, tak sa z toho tesim. A zajtra ideme posledny krat na klbiky, to som zvedava. este otazocka: nutrilon 2 zavediete hned po dovrseni 4 mesiaca? alebo ? a hned ako sa zavedie, je potrebne uz prikrmovat? na krabici je totiz napisane, ze max sa moze davat 3-4 davky a nasa mala potrebuje davok 5 Confused: poradite........?

24.04.2006 11:37

Ena

*Monka*: no, niekolkohodinove cestovanie v autosedacke nie je pre babo ziadna pohodicka.. s tym nutrilonom 2 neviem, si myslim, ze to je take plus minus, asi nemusis poresne po ukonceni 4 mesaca.. a s tymi prikrmami, tiez viem, ze kojene deti prikrmy od ukonceneho 6, nekojene od 4teho.. ale my napriklad este aj trocha kojime, tak si myslim, ze sa da prejst na prikrmy neskor ako po ukonceni toho 4teho, mozo niekde medzi 4-6tym mesiacom

24.04.2006 11:50

*Monka*

mala necestovala v autosedacke. mame kocik jane, a korbicka je prisposobena na cestovanie v aute, su na nej uchyty na pas a vnutri korbicky je este dalsi pas, ktorym sa opase dieta....

24.04.2006 11:55

Ena

aha, nam sa drami vanicka od quinny neda tak upevnit, ale vcera sme ho viezli len vo vanicke po meste, este ze povinne autosedacky az od 9.maja...

24.04.2006 12:04

borka

pre MONKU.no neviem.ja este davam premium.mala je na nejakej podivnej dobrovolnej diete.asi pochopila,ze je tucnucka,tak skresala davky.papa uz len 150,aj to ma problem.s tym cestovanim je to individualne.nasa zaspi hned po zapnuti motora a zasadne sa nebudi.... Smile

24.04.2006 12:13

Ena

borka: aj nas psi v aute,a le zas 6-8 hodin. to je uz aj na neho privela Wink)

24.04.2006 12:28

*Monka*

borka, a kolko ti zjedla mala maximalne na jednu davku?

24.04.2006 13:09

borka

pre MONKU:jedla 180 ml,potom jej nejako prestalo chutit.teraz papa 150 ml,aj to horko-tazko.nechcem jej dat 2,ked este jej staci 1. mozu uz rast detom zubky?certica je v poslednej dobe fakt ako cert.J Twisted Evil

24.04.2006 13:31

borka

pre MONKU.mate problem so zelezom?mam kamosku,ktorej doktorka odporucala davat nutrak 2 skor,pretoze ma viac zeleza ako 1.

24.04.2006 13:39

*Monka*

ano, mame, norma je 110, a mala ma 101 jednotiek. berie maltofer a je to hrozny humus, mala sa z toho vzdy dotento a boli ju brusko

24.04.2006 17:31

borka

nejako to tu viazne!!!! Sad

24.04.2006 18:09

triss

ahojte, ja som dnes mala dost zly zazitok s cestovanim s malou... mozno vacsi ako ona Smile... potrebovala som nieco surne vybavit, tak som ju supla do auta (o tretej poobede, auto bolo od obeda na slnku, vnutri bola totalna sauna no a klimu nemame) a vyrazila do uzasnej bratislavskej zapchy Confused . Ked som ju vybrala z auta, bola sice kludna, ale cela cervena a totalne spotena Evil or Very Mad . Chuda moje male... Inak je vonku krasne, preto je to asi take ticho... Zajtra ideme do poradne, budu jej robit prvy krat sono klbikov, dufam, ze bude mat vsetko ok a nebude tam stary dedko ortoped, ktory mi preventivne prikaze balit dalsie 3 mesiace na siroko.

24.04.2006 18:32

Ena

baby nutrilonovky Smile) na pripravu UM pouzivam LUCKU ruzovu, sem tam DROBCEKa. Tie prevaram.. ale dnes som kupila na skusku TOMA NATURA neperliva.. treba aj tu prevarit, alebo nie, kedze nebublinkuje? a ktore ste uz boli na ockovanie v 3 mesiacoch? Davame si tu plaenu drahsiu vakcinu, to uz by som asi mala obehat lekarne, ked 1.maja budeme mat 3 mesiace, ze?

24.04.2006 18:48

triss

Ena>>> my ideme zajtra na ockovanie, skusime to neplatene... takze potom dam vediet, ci boli dajake vedlajsie ucinky. Vraj pri platenom je riziko vyssich teplot a horsieho znasania mensie ale stale tam je. Mozno skoricka by nam mohla poradit, ci to ma vyznam.

24.04.2006 18:51

Ena

; tak porad Wink oki, , daj potom vediet..

24.04.2006 18:53

triss

Ena>>> mas super album na www.mojasvadba.sk , fakt krasne svadobne fotky

24.04.2006 19:31

Ena

triss: vdaka, mali sme dobreho fotografa Smile) ale krpca uz foti manzel Smile)

24.04.2006 20:18

Anonymous

Ja idem vo štvrtok s malou na tú neplatenú vakcínu. Nie je to také hrozné. Prežila to staršia, aj keď s horúčkou, dali sme vtedy paralen čípok a bolo to v pohode. Dnes sme boli druhýkrát v Probiose na sono kĺbikov a hurááá, nemusíme už baliť na široko. Len tie jadierka ešte nie sú úplne vyvinuté, ale doktorka povedala že to je v norme a v ôsmich mesiacoch sa máme s tým ukázať. Darinka, nechce sa mi prihlasovať, som tu ako vždy na skok.

24.04.2006 21:38

Henrik

Deniska, dakujeme za zelanie. No, oslavovali sme na Marcela. Tea v kalendari vlastne ani nie je, len Teodora, tak uvidim, ci mu nieco kupim aj vtedy.... Ale to druhe meno ide do zabudnutia, len moja mama mu tak hovori. Pre nas je to skratka Marcelko, Marcelino, Macko... Tris, my sme vcera predsa nahodili sportak, bola som z toho cela nesvoja, ale uz dnes som z neho nadsena. Vcera som sa citila, ako keby som bola s malym prvy krat na prechadzke...neista, bez "vodicaku" Shocked A stale neviem, ako mam obliect maleho. Vzdy do toho pride moja mama a vraj este je malinky, daj fusak a pod.... brrrrr. No dnes sme fusak samozrejme napriek protestom mojej mamy nedali a este v meste som mu dala dolu svetrik, tak bol v bodynku a tenunkej trigovicke. Ale aj tak chuda nespal, v tomto teple akosi nespava... Confused Ale stretla som aj maminy s detickami v kratkych rukavoch a v platennych siltovkach, resp holymi nozkami bez ponoziek. No neviem, hoci je teplo, nie je to zavcasu pre take male deti? Som uplne zblbnuta. Pomooooc!! Ena, aj ja som si objednala to platene ockovanie. U nas je to tak, ze 2 tyzdne popredu nahlasim doktorke, ze chcem to platene a ona mi to objedna. Sestricka ide do lekarne s chladiacim boxom pre to a uskladni mi to u nich v chladnicke na meno, kym pridem. Zaplatim pri prvom ockovani dve vaxciny a tu tretiu platim az ked sa ockuje posledny krat. No, je to celkom pohodlne, nemusim nic kupovat. A stoji 1619 jedna. Termin sme mali na buduci tyzden, (Marcelko mal v sobotu 3 mesiace) ale ked bol maly chory, tak sme to posunuli o tyzden. A na jadierka sme boli aj my minuly tyzden a mame to OK, vyvinute a ani balit nemusime. Huraaaaa Laughing Babulky, mate uz kupene stolicky? My ideme zajtra testovat ku kamoske novu Polly od Chicco. Skoda, ze nemaju v ponuke aj tu hnedo- tyrkysovu, co je na obrazkoch. Ja si asi nakoniec zoberiem od Peg Perega...neviem sa rozhodnut.. Neviete, maju v KIKA nejake stolicky od Peg Perega? Chcela by som vidiet nazivo, na obrazku je to predsa skreslene.

24.04.2006 21:47

Henrik

Chcela by som tuto, ale to je asi stary model.

24.04.2006 21:48

Henrik

Nevideli ste ju nahodou niekde v obchode zabudnutu?? Wink Skusala som si daj aj inzerat, ale velku nadej tomu nedavam..

24.04.2006 21:52

cherri

cherri

Eni, my sme boli na očkovaní ešte 10-teho, ja som jej dala tú klasickú, neplatenú, aj Samko to znášal v pohode, tak som si povedala, že ostanem pri nej. Malá len trocha zamrnkala, pri vpichu a to bolo všetko, došli sme domov, pripravila som si kopec liekov proti teplote, aj sirupček, aj čípky, aj plienočky na nožičky a ona nič Shocked , pravdaže chválabohu, nemusela som podať nič, Ninka sa správala ako keby ani očkovaná nebola, usmiata, veselá, papať jej chutilo, bola som taká rada :D , ale pravdaže keždé dieťatko je iné, nie každé to môže zniesť tak "pohoďácky", tak neviem, no ja iba tolko o tom očkovaní Smile

24.04.2006 22:45

Ena

Henrik: myslim, ze PEG PEREGO stolicky v KIKA maju, asi tie novsie modely.. a ta vakcina sa musi v chladnicke drzat? takze to ked v lekarni kupim, tam musim s tym hned domov do chladnicky utekat ? Wink My sme si dnes objednali z mojshop.sk chicco lehatko konecne. minule sme ho v kika nekupili a teraz tam mali len taky crazy farby...

24.04.2006 22:47

Ena

Cherri: tak to ste mali super s tym ockovanim.. ja uz mam recept na tu platenu, tak uvidime.. dr. sice vravela, ze aj ked je prva ta drahsia, potom mozme dat klasicku druhu treti, ale zas neviem, ci je to dobre potom to tak miesat.. a baby este k tomu prevaraniu ??

24.04.2006 23:16

maruskab

Ahoj maminy Smile My sme boli na ockovani este 18.4., mala tiez len zamrnkala, ked ju doktorka pichala, jednu 5-vakcinovu dostala do jednej nozicky /difteria, pertussis, tetanus, poliomyelitida, hemofilus/, druhu do druhej nozicky /hepatitida B/. Dr. vravela, ze reakcie byvaju v podstate dvojakeho typu- bud su deticky placlive, nesvoje.... alebo su apaticke. Nuz, nasa mala nebola ani jedno, ani druhe, trochu si sice poplakala podvecer aj na druhy den doobeda /tak po 15 min./, ale 1/2 Paralenoveho 100mg cipku to rychlo spravila- predpokladam, ze to bolo kvoli tomu, ze ju ta prava nozicka trochu bolela /vraj ta samostatna hepatitidova vakcina nerobi ziadne problemy/. Cicuska mala aj trosku zvysenu teplotu, max. 37,6 st.C, takze v pohode. Ten vpich na pravej nozicke sme mali chladit, tak som jej na to davala lad zabaleny v takej malej latkovej plienocke asi 3 hodiny. Na dalsi den od obeda uz fungovala ako obycajne :D Pytala som sa Dr. na rozdiel medzi platenou a neplatenou vakcinou, podla jej skusenosti ide hlavne o to, ze diatatko sa nepicha 2x ale len raz, udavany rozdiel vo vedlajsich ci neziaducich ucinkoch ona nepozorovala- to zn., ze aj pri platenej sa vyskytuju zvysene teploty, bolesti a pod. Keby sme chceli prejst na tu platenu, nevidi v tom najmensi problem, rovnako to plati, ak sa zacne s tou platenou a prejde na tie 2. Takze takto sme pochodili my. Malinkym drzim palceky, aby ockovanie v pohodicke zvladli Smile Dobru noc, M.

25.04.2006 08:15

triss

Henrik>>> ja som ju vcera dala tiez len tak nalahko oblecenu do kocika - kratkorukavovy bodik, nohavice, ponozky, boticky a dlhorukavove tenke tricko. Aj ja som zmatena, ako obliekat Confused V kociku mi doteraz vzdy super pospala (inak cez den zadrieme len asi 2krat na pol hodinku), no v tomto teple len gulala ocami a sledovala oblohu Smile

25.04.2006 08:46

Denisa DS

My ideme na ockovanie dnes, ja sa ani tak neobavam ockovania ako toho ze sa tam budem trepat aj so starsou a ta trochu kasle, viem ze by som ju nemala tahat do poradne medzi zdrave male deticky, ale nemam ju kde nechat... Tiez som zmatena z toho ako obliekat malu, vcera som ju skusila nechat cez den doma len v bodynku a celkom to znasala, niekedy ju nechavam na deke s holym zadockom, strasne sa jej to paci ked nie je obmedzovana plienkou... Idem este rychlo mrknut pocasie, netusim co jej obleciem do satky, nebudem mat moznost ju obliekat/vyzliekat po ceste...

25.04.2006 09:10

Yvett

Ahojte, tak už nám volali z nemocnice. Zajtra do deviatej máme nastúpiť, vo štvrtok je naplánovaná operácia. Už začínam byť nervózna, nesmiem na to myslieť aby mi nezačalo blbnúť mlieko a hlavne aby bola malá kľudná. Keď pôjde všetko dobre najneskôr o dva týždne sme doma. Tak sa tu majte pekne idem prať a baliť, lebo zbaliť dve baby na dva týždne neni sranda Laughing

25.04.2006 10:12

borka

pre HENRIK.aj ja mam problem ako obliect-v nedelu som ju evidentne naobliekala,takze revala ako o zivot.vcera sme mali vonku bodyno,saty,pancusky,letnu platenu bundicku a bolo to ok. PRE ENU:my sme dali 1.neplatenu.tu sa caka na vakcinu 3 tyzdne,takze uz bolo neskoro.lekarka mi to "zabudla povedat".dali sme normalnu a nebol problem.preventivne som jej dala panadol sirup,ale teplotu nemala.skor ju bolela nozicka,takze vyfasovala zabal.da sa prejst aj po neplatenej na platenu,ale my uz ostane pri neplatenej,kedze nebol problem.aj tak moze byt cirkus nabuduce,takze odhadnut sa to s urcitostou neda ako zareaguje.