1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

15.03.2006 14:22

Yvett

Henrik: my sme mali pri poslednom odbere 71 a nič nám nedali, skonštatovali, že to klesá a hotovo /2 t. dozadu/, tak to už neriešim.

15.03.2006 15:53

monica

Yvett, diky, ale ja som myslela take pratelne, obycajne si kupim aj tu Smile Ena, hej to bolo ono. Poviem segre o tej predajni For baby, ale kedze robi na hlavnom namesti, tak asi aj to jej bude daleko Smile Hlavne v tejto zime, keby bola jar, to by bolo ine, to by sa clovek s radostou presiel ale v takomto pocasi, brrr.

15.03.2006 16:50

Petra25

Tak my mame za sebou hroznu noc.Teda asi len ja.Maly sa zobudil o 1.30 hod. a do siestej rana bol hore.Aj papal ale on sa hlavne usmieval a chcel sa "rozpravat". Razz Inak tusim sa uz meni, uz nie je taky dobrucky,asi som ho kazdemu prechvalila Confused Ale tak hadam to vydrzime.Dnes tiez cely den mrnci a len by sa nosil na rukach-take u nas nebyvalo. Aj kamoska ma Tako kocik.Je celkom v pohode ale je nenormalne tazky-aspon 100 kg Laughing

15.03.2006 19:37

Yvett

Petra: ten STEGGI čo mám teraz je tiež dosť ťažký, aspoň mi ho neodfúkne, tu v Petržke vie fúkať o 110 :D Ale chcem si ešte pozrieť tie DEMA kočíky tiež sa mi páčia.

15.03.2006 19:54

Martina79

Ahojte januarovky, ja som z februaroviek a chcem sa vas spytat na vase skusenosti ohladom sirokeho balenia. Moja mala ma mesiac a na ultrazvuku klbikov nam vyslo 1b- a ortoped zadelil, ze nemusim uz viac nasiroko balit, ani preventivne do toho 3.mesiaca ako sa hovori... Nie ze by som sa netesila, ale trochu o tom pochybujem, najma ked som malu mala od 5.mesiaca koncom panvovym, vraj je to vtedy este viac rizikove... Bola som v BA-v sukromnej klinike PRO SANUS... mlady lekar... Ako ste na tom vy?

15.03.2006 21:25

Skoricka

Martina, ja sice s malym este len idem, ale s Miskom som si to uz zazila a poviem ti k tomu jedno - kolko ortopedov, tolko nazorov. 1b- mal aj Misko a ortoped povedal v pohode, pediatricka este balit. Faktom je, ze on bol mladsi a ona zase stara skola. Uz som to tu pisala, bud rada, ze balit nemusis, ale ked chces mat istotu a mala postolky znesie, t.j. nema problemy s bruskom, tak jej davaj postolky na noc do 3. mesiaca, neuskodi to a budes kludnejsia Smile Ozaj, som rada, ze ste s malickou uspesne zvladli tu mastitidu. Neboj, uz sa to nevrati, ale davaj si pozor na hygienu bradaviek a aby si nemala preplnene prsia. Zelam ti este vela mesiacov uspesneho dojcenia Smile

15.03.2006 22:11

triss

Skoricka>>> Skusala som bananove muffinky, boli fakt super, skoro vsetky sme zjedli s muzikom na posedenie Laughing . Dik za recept, ak mas dalsie taketo dobre rychle receptiky, tak napis Wink

15.03.2006 22:21

Anaj

No, aj u nas plati, ze ked malu prechvalim, tak hned ten vecer alebo coskoro mi ukaze, ze to nie je tak a zacne zlostit Embarassed a tiez to uz veru nie je take ukazkove babetko ako na zaciatku, ale je to logicke, uz nespi tak vela a ked sa jej nevenujeme, tak place, no ale ked sa potrebujem venovat aj kubkovi, tak sa to niekedy neda, hlavne k veceru tu mame riadny blazninec. Ale ked sa usmeje, tak to stoji za to, vid foto.

16.03.2006 07:56

Yvett

Anaj: je nádherná Smile Martina: aj my sme boli u tohto lekára, tiež nebalíme od 1 mesiaca. Naša pedaitrička povedala, že ja naozaj veľmi dobrý, tak dúfam. Síce tam bol nejaký nález na KO v 8. mesiacoch, ale povedal, že to ani poštolky nevyriešia. Je fakt, že odvtedy máme menej starostí s bruškom.

16.03.2006 08:31

*Monka*

Nasa mala spinka zasadne na pravej strane, ale cez den ju ma stale na lavej, ked spinka. kedze ale v noci spinka dlhsie, a nechcem aby mala splostenu hlavicku, ma zmysel jej ju otacat nasilu? skusala som to a okrem revu a nasilne zobudenej malej som nedosiahla nic - je pravda, ze zatial ma hlavicku peknu, ale drzi sa zasady - v noci napravo, cez den nalavo Rolling Eyes mate niekto podobny problem?

16.03.2006 08:33

*Monka*

asi bude tvrdohlava po mame Laughing vedlajsi byt kupili novi majitelia, a teraz ho rekonstruuju, samozrejme asi bez povolenia - nikde ho totiz nevyvesili..kurna, a ja tu teraz musim pocuvat buchoty kladiva apod....a malu mi vzdy zobudia a to zvykla spinkat do pol desiatej, fnuk

16.03.2006 09:55

Skoricka

Anaj, nestras ma! Zatial si pochvalujem, ako nam to celkom pekne spolu ide, aj ked vcera vecer to uz bolo trosku horsie, ked som kupala Adka, tak Misko chcel zrazu vecerat... Ale zvladli sme, akurat dufam, ze manzelik uz prestane chodit z roboty o jedenastej Rolling Eyes Napriek tomu su chlapci celkom fajn, ked je Adko hore, tak je pri nas v detskej a pozera sa, vcera mu Misko predvadzal hrkalky :D A ked je kriza, tak je vo vaku, najma vtedy, ked chce spat a Misko je hlucny az az. Drobec asi zacne menej spavat, ale spolieham sa na to, ze dovtedy sa konecne otepli Exclamation a bude sa dat chodit pekne von, to bude zase Misko dlhsie spavat Smile Triss, dik, som rada, ze vam chutilo :D Mam kopec zaujimavych receptov, moj muzik je strasny maskrtnik a ma to stastie, ze velmi rada peciem Smile Ale teraz mame trosku obmedzeny vyber, kedze kvoli drobcekovi nejem ani kakao, ani kysnute... U nas teraz mafin fici vo velkom, lebo po Miskovi vzdy ostanu nejake banany, tak aj dospelaci maskrtia Laughing Monka, nezavidim ti tu rekonstrukciu, ale neboj, ona si rychlo zvykne, my sme sa nastahovali do novostavby, tu kazdy den niekto nieco dorabal a Misko po tyzdni spaval ako drevo aj pri karbobruske Laughing

16.03.2006 11:01

Yvett

Dievčatá aj vaše drobce sa vedia pokadiť až na chrbát? Ja som dnes malú komplet prezliekala už 3x Exclamation Cez bodynu až na dupačky. Je fakt, že má riedku stolicu ako kojené deti, ale veď jej nemôžem dávať plienky až pod pazuchy Twisted Evil Dnes už śa snáď bude dať ísť na prechádzku, lebo ma už doma porazí. Zatiaľ nefúka, dúfam, že nezačne. Lebo ak aj v celej Petržalke nefúka tak u nás zaručene tornádo Confused

16.03.2006 11:28

monica

Yvett, nas Brunko sa permanentne prekadil takmer po celom tele Smile, a Tinka ide tusim v jeho slapajach Smile. Zalezi to aj od toho v akej polohe kadia, a kedze je to vacsinou lezmo, samozrejme, ze to vybehne na chrbatik. Najhorsie je, ze to ide tazko dole, treba to rychlo zaprat, lebo potom to na 60ke nezide a na 90ke neperiem.

16.03.2006 11:50

borka

pre YVETT:mne sa to stalo v sovotu.hned po kupani mala pokadene aj vlasy. Smile neviem ako sa to da cez plienku Razz pre ENU:myslela som takuto deku so zipsom,aby sa neodkopavala.

16.03.2006 11:51

Martina79

Dakujem baby za odpovede ohladom toho balenia. Yvett, vy ste tiez na tych klbikoch mali 1b- alebo acka? Inak, neviem, ci si to dobre pamatam, ale ty si tusim rodila na Antolskej u Doc.Korbela? Som vas smirovala, ked ste rodili Laughing Laughing Wink

16.03.2006 11:52

borka

pre MARTINU:my mame opacny problem. mali sme nalez dobry a preventivne kazal balit do konca augusta. Evil or Very Mad ideme za inym.odmietam....

16.03.2006 11:57

Martina79

Ved prave, co lekar to nazor, ale do konca augusta?? Pri dobrom naleze? To by som sa aj ja zamyslala. I ked teraz asi vyzeram, ze neviem, co chcem Rolling Eyes Ked mne stale vrta v hlave ta poloha KP a po mesiaci nemusim balit... Dufam, ze to neolutujem. Alebo sa este viac zamyslim Shocked a dam opat na Skorickinu radu a pre istotu budem balit do toho tretieho mesiaca. Ale ked to tak strasne láka, no vsak hovorim, idem sa zamysliet Confused

16.03.2006 12:32

borka

ja by som bola stastna keby som nemusela balit.zatial dodrzujem balenie na 100%,ale zle sa jej kaka....ani sa necudujem,ze je stastna,ked je odbalena.

16.03.2006 12:41

*Monka*

baby, robite spenatove cestoviny? ak ano, hodte recept, dnes som jedla take mnam, ze si chcem zajtra spravit sama Laughing Laughing Laughing

16.03.2006 12:51

Skoricka

Martinka, ja osobne balit nebudem, ak mi povedia, ze netreba, alebo max. v noci, ako som ti teda "poradila" Smile, ale aj to len vtedy, ked maleho nebude trapit brusko, bez postoliek sa mu lepsie prdka. A pritom moja mama ma vrodenu dysplaziu coxy, takze my si naozaj musime davat pozor, ale ked je sono ok, tak nevidim dovod sa zbytocne trapit. Na druhej strane, 1b sa niekedy povazuje za este nedostatocne vyvinute jadierka - o to prave ide, ono to ani dostatocne vyvinute byt nemoze po 1. mesiaci, ale ak je nasmerovanie hlavic a acetabula (jamky) spravne, tak je to uz ok. Martinka, ako to myslis, ze mala bola KP? Len v maternici alebo si aj rodila KP? Lebo mne bol Misko KP do 38. tt a teraz beha ako certik Smile Sice vtedy som to balenie do 3. mesiaca ako-tak dodrziavala, aspon v noci, ale ked ho brusko bolelo (dost casto Sad ), tak bol stejne na volno. Evidentne mu to neuskodilo Smile Borka, toho tvojho doktora fakt nechapem. Este do 3 mesiacov preventivne, no ok, ale 8?! Shocked Yvett, take prekadenie pozname, my sa tiez niekedy prezliekame i 3x denne, aj Misko bol taky expert, ale Adko je este vacsi. Monica, bohuzial, s tym pranim to poznam, minule som nestihla dupky hned "zlikvidovat", lebo Misko sa dozadoval pozornosti a neopralo mi to Confused , budem to musiet chtiac-nechtiac vyvarit. Najlepsia bola moja mama minule, ked maly pustil vodopadik pocas prebalovania, nechapala, ja som totiz odchovana na Sunare, ze ci to je normalne, ked tak spliecha. Laughing A to vtedy zhodou okolnosti okadeny chrbatik nebol, co by hovorila potom...?! :D

16.03.2006 13:53

Anaj

Skoricka, nechcem Ta strasit. urcite to zvladate v pohode, ved aj my, len niekedy sa to nakopi a potom je zsae dobre Laughing . Uz sme boli konecne aj vonku,tak je fajn, lebo doma ide pomaly cas, tento tyzden sme boli aj dva krat v materskom centre sa hrat, lebo nam uz bolo dlho doma, ked tak fukalo a nedalo sa nikde ist. Cez vikend by sme radi do senca ist sa kupat, hadam to malicka cele prespi vo vajicku, uvidime. A Vam vydrzia deti len takk kukuckovat ked nie ste na blizku? U nas to nehrozi, akonahle sa vzdialim, uz je plac Crying or Very sad .

16.03.2006 14:00

Ena

Borka: my mame takuto deku, ale bielu: http://www.bebetto.com/urunler.asp?code=B005

16.03.2006 14:02

borka

pre enu:JE UZASNA.CEZ CO SI JU OBJEDNAVALA?

16.03.2006 14:04

Ena

Anaj: nas drobec vydrzi niekedy byt dost dlho sam, tak si lezka a pozera kade tade, ale to sa mu musi chciet, teraz je napriklad dost mrzuty Smile takze vie byt dobrucky, ale aj extremne dobrucky a potom aj poriadne zly Smile)) Ale celkovo je to zlatucke babatko Smile)

16.03.2006 14:08

Ena

Borka, krpec ju dostal na vianoce od babky ( svokry ).. on totiz bol este v brusku a uz mal najviac darcekov pod stromcekom Smile) ale videla som taku napr aj v BA v Avione. Svokra ju neviem kde kupovala.. je dobra, lebo ju mozes pouzit aj ako deku, aj ako taky "fusak".. my ju pouzivame teraz do kocika stale.. ta nasa je taka: http://community.webshots.com/photo/525768516/2982170910080873114IqsUOP ta perinka na deke je est epo mne a po sestre Smile)

16.03.2006 14:11

borka

aj ja mam nieco podobne,len je problem,ze je okruhla a je to rozmer vanickoveho kocika,cize coskoro jej bude mala.spanielska deka ma na dlzku okolo 100 cm...,takze do roka?!

16.03.2006 15:02

Denisa DS

Skoricka mne doktor napisal nalez 1a-, to co znamena? a my mame balit do 4 mesiacov, si ma presvedcila a balim aspon na noc a celkom sa da... Prekakat sa vieme aj my a poriadne, obvykle sa to stane pri kojeni takze si to odnesu aj moje nohavice Wink No dnes bola vynimka, prvykrat mi to plienka vsetko zadrzala, asi Ester vedela ze nam netecie voda a musim si vystacit s vlhkymi utierkami... Anaj nasa malicka vie byt chvilu sama, ale nie je to pravidlom Wink Zavisi od jej nalady. Ale uz sa super zabava na kolotoci, kuka a kuka... Tak ked nieco surne potrebujem spravit tak putuje do postielky. A minule som sa sprchovala tak ze som ju mala v kupelni vo vajicku a kym tiekla voda tak sa jej tam pacilo Smile

16.03.2006 15:40

Skoricka

Denisa, to s tym sprchovanim plati aj u nas, maly mi vacsinou vo vajicku nakoniec zaspi, voda ho uspava Smile Ale postielka u nas vobec nema uspech, lebo v spalni nie je rusno a on potrebuje byt v centre diania Smile Tak mu davam hracky na vajickovu rucku, to sa mu paci, pozera a uz sa snazi aj rukou do toho tuknut Smile Este k tym klbikom - 1a- je to najlepsie, co moze byt v 1. mesiaci, to - znamena, ze este nie je ukonceny vyvoj, ale postavenie je uz take dobre, ze by nemalo dojst k zmenam a teda balit naozaj netreba. Vacsinou byva prave 1b-, preto sa ortopedi este poistuju tym preventivnym balenim do 3. mesiaca. U teba, Deni, to v podstate ani netreba, ale na tu noc to neuskodi... Inac, v zahranici to postolkovanie vobec nefici, aj ked je pravda, ze na nasom uzemi bol vyskyt dysplazii vyssi. Anaj, tiez poznam take dni, ked sa toho vela nakopi, vid vcera, ked sme boli tak dlho sami, keby nebola u nas doobeda Miskova krstna, tak to dopadne asi horsie. Mne drobcek vydrzi chvilu sam vo vajicku (kukat na hracky) alebo lezi pri nas v izbe a ked nas pocuje, tak mu nevadi, ze sa mu nevenujeme, ale zase zeby tak vydrzal hodinu, to nie. Zato vo vaku by sa nosil aj cely den (teda okrem visenia na dide) Laughing

16.03.2006 16:54

Darinka

Čaute babule, tak my máme o kilo viac z dnešnej poradne- 5610g má Veronika a ja som zas o rok staršia Confused Aké používate odsávačky mlieka? Lebo ja používam MEDELA elektrickú, vlastne ju už prestávam používať, lebo vôbec nešetrí bradavky, mám ich hrozné a bolestivé po odsávaní. Mala som aj ručnú Medelu, s tou však bolo namáhavé odsávať a mnohokrát ani mi to nešlo. Uvažujem nad tou od ručnou od AVENTU, je dobrá,? máte s tým niektorá skúseností, prípadne nejakú inú používate?

16.03.2006 16:59

*Monka*

Baby, mate doma nejake lieky pre deti myslim proti teplote apod. My doma nic take nemame, a ak by nahodou mala mala teplotu niekedy v noci, tak ani neviem, co jej mam dat... Idea

16.03.2006 17:07

Darinka

MONKA, ja mám proti teplote PARALEN čipky pre bábätko. Dáva sa ak má bábo väčšiu teplotu než 38 stupňov nameranú v konečníku, teda musíš odrátať päť dielikov, ale to asi vieš.

16.03.2006 18:03

katiana

Ahojte, aj my mame poslednu dobu obdobie, kedy sa stane, ze je vsetko prekakane.A mam odskusane, ze na take, co pracka nevie vyprat je dobre Savo perex. Staci na tu skvrnku a potom len preplachnut. Ide to dole okazite. Ja som to pouzivala na biele pradlo, ale ze sa da aj na farebne. A nezanechava zlte skrny ako to za socializmu.S Vanishom som teda vobec nebola spokojna.

16.03.2006 18:11

Luciana

babulky posnazim sa vlozit tickerik, no neviem ci to spravim dobre, tak ak vyjde nejaka machlanica, tak sorrac [/url]

16.03.2006 18:23

Anonymous

Skoricka, od 5.mesiaca som ju mala KP, ale rodila som cisarskym, lebo pupocnu snuru mala obtocenu dvakrat okolo hlavy a v 38tt som uz mala malo plodovej vody. Natalka bola ale nastastie malicka, 2900 g, na co sa aj ten ortoped pytal, mozno tym, ze mala dost miesta, to nema take zle. Alebo uz neviem. A tebe sa Misko v 38tt otocil dole hlavickou???? Aj sa som chcela, ale mala bola tvrdohlava! Nastastie ma ale nenechali tlacit ritkou von, lebo ja som tak sla von a skoncila som s epilepsiou.... Kliestovy porod. Tak som sa preventivne bala. Teraz ma mala problemy s bruskom, ak to zajtra ustupi, skusim jej tie postolky este 3-4 tyzdne na noc davat, nech mam lepsi pocit.

16.03.2006 18:24

Martina79

A to som bola ja Laughing

16.03.2006 18:56

lujziana

Luciana pýtala si sa na to trénovanie držania hlávky. Mne na minulej poradni ukazovala doktorka dva spôsoby ako s bábom "cvičiť". Prvý: položiť dieťa na chrbátik chytiť ho za rúčky a zdvihnúť akoby do sedu. Ide o to aby hlavičku neťahalo za sebou ale pekne sa ju naučilo držať. U nás je mierny problém s tám, že Mirko vždy zbadá niečo za sebou ako má hlávku zaklonenú a potom aj keď ho položím zase ležať, tak má krk vykrútený a hlavičku zaklonenú, takže ho radšej otočím celého, aby pozeral kam chce. Druhý: položiť dieťa na bruško a zatlačiť mu ritku do podložky. Potom mierne prechádzať prstami po chrbtici smerom od krku k ritke. Trénuje sa po troche, pokiaľ je to bábu príjemné (2-3x). Príjemné cvičenie. :D

16.03.2006 18:59

lujziana

Katianka a nie je to savo perex agresívne a nesmrdí? Predsa len chlór na detské vecičky. Ale ten vanish naozaj nie je bohiečo, mne keď kvaplo na ruku, vždy mi vypálil biely fľak. Nuž ale, čo ja atopik. Rolling Eyes

16.03.2006 19:03

*Monka*

Darinka, ja som nasla paralen, ale ten je len pre deti od 7 kg. je este nejaky iny, pre mensie babetka?

16.03.2006 19:14

Denisa DS

Skoricka dakujem za odpoved, potesila si ma Laughing Ja vlastne na noc malej nedavam postolky len + jednu obyc.plienku a take tie gatky na plienku, ale ved aj to drzi nozicky od seba a aspon sa to nezarezava malej do noziciek, ona je totiz taka gulka Wink A zakakane vecicky ja zvyknem hned preprat v horucej vode, staci obycajne jadrove mydlo a vsetko je prec...

16.03.2006 19:17

lujziana

Monka, mne kázala ešte pri Emke (po očkovaní) doktorka ten paralenový čípok rozrezať na polovičku. Inak vtedy mi hneď pri nahlásení bábetka predpísala Paralen na teplotu, kvapky do uší, do nosa, mastičku na očká a Framikoinovú mastičku a vitamíny. Vraj pre prípad pohotovosti je dobré toto všetko mať doma. Smile

16.03.2006 19:18

Denisa DS

Monka my mame doma Panadol baby aj Nurofen a schvalne som sa bola pozriet, oba su pre deticky od 3 mesiacov Confused

16.03.2006 19:19

lujziana

Denis ja tiež používam to jadrové mydlo. Tiež mi to radila doktorka ešte pri Emke. :D

16.03.2006 19:27

Denisa DS

Ja ho mam vlastne len na skvrny, potom to este normalne operiem v pracke, ale mozno je to blbost lebo mydlo je urcite menej agresivnejsie ako prasok. Ved niekedy sa na pranie pre deticky pouzivali mydlove vlocky. Inak sa mi starsia dcera vyhadzala alebo co za svinstvo to ma, take suche flaky po tele, mam podozrenie ze to ma z Lovely, obcas strcim do pracky k babetkovskym vecickam aj nieco jej.

16.03.2006 19:45

Anonymous

MONKA, asi je lepšie spýtať sa doktorky, ako je to u najmenších bábätiek s tými čípkami. Pokiaľ si pamätám, v troch mesiacoch bola moja prvá dcéra očkovaná do tých dvoch nožičiek, čo Veronku čaká o mesiac. Keďže sa to očkovanie prejavuje horúčkou, tak mi vtedy doktorka predpísala Paralen 100 čípky. Darinka

17.03.2006 08:24

katiana

Ahojte, Savo perex som zatial pouzivala len na mensie skvrnky, okrem nehod pri kakani, ked som si pri mydlovom zaprani nevsimla mesie vzdialene skvrnky, aj po ovoci pri starsej dcere. Robila som to to tak, ze vatovu tycinku som namocila do Sava a naniesla na uz mokru tkaninu /cize som to tymto ten koncentrat riedila/ a ako som to potrela pred ocami mi to mizlo.Praplachla som to potom vo vode a hned aj strcila do pracky / pre istotu, kvoli moznym zvyskom Sava/. Na etikete pise, ze sa moze dat aj priamo do pracky pri prani i, ale na to nemam odvahu. Ano je to citit, ale je to efektivne, napriklad aj pri detoch ako pridu zo skolky,ked su na nich stale nejake nevypratelne skvrny Confused

17.03.2006 08:34

Yvett

Martina: aj my máme 1b- a kázal nebaliť, striešky klpoené, jadierka neosifikované /to v tomto čase je ešte normálne - vraj/, ale na tie jadierka vraj poštolky nepomôžu. A hlavne maličká je kľudnejšia lebo fakt má problémy s kakaním, aj dnes ešte dosť piští, pritom kadí vodu Confused Ty si zažila moje predstavenie na pôrodnici? Musela som byť hrozná aj keď Korbeľ ma chválil /ale čo mal chudák robiť/. Prekakané veci hneď namočím do studenej vody /ak nejdem hneď prať/ a periem v tekutom persile pre detičky, stačí ho veľmi málo a je super. A periem len na 40 okrem plienok.

17.03.2006 08:34

Denisa DS

Katiana dik za tip na dobry odstranovac skvrn, hned dnes kupim Wink Lebo Terezka uz hadam ani nema tricko bez skvrny. A funguje to aj na starsie skvrny napr. od ovocia?

17.03.2006 09:26

lujziana

Tuším sa dám tiež nahovoriť na to Savo, keď to hentak funguje. Tiež máme fľaky kade tade. Ozaj a čo mastné škvrny. Zbožňujem, keď príde Emka ogebzlená od obeda v škôlke a šance na vypratie bývajú dosť mizivé Rolling Eyes

17.03.2006 09:36

Denisa DS

Lujziana davat Emku do skolky len na doobedie Wink Ale nie, vraj pomaha prostriedok na riad, ale musi byt kvalitny...