1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

12.03.2006 13:25

*Monka*

Borka, to muselo byt zaujimave, krmit malu v bille Laughing Yvett, dik za tip, aj nasa mala ma zalepene ocka, a odkedy jej to vymyvam prevarenou vodou, je to ovela lepsie. Dnes mame presne 2 mesiace :D

12.03.2006 13:42

borka

POKRACOVANIE VYCINANIA MOJEJ SVOKRY-isla s nou rano von a mala zacala revat.nenapadlo ju,ze moze byt hladna!?zobrala ju k sebe domov a malu hegala na kolenach?!nam bolo divne,ze kde je tak dlho dieta ,tak sme vytocili svokru.dieta vrieskalo ako o zivot.nenapadlo ju prebalit,alebo nakrmit?!nebodaj nam zavolat.fakt neviem kde ma rozum....

12.03.2006 13:45

Kerina

Henrik potom daj vedieť čo je to zač ten indikátor vlhkosti, lebo ja používam len tie malé balenia z Lidl, ja som tiež o tom len čítala na bábetku, lebo kočky sa čudovali prečo je veľké balenie drahšie ked by malo byť lacnejšie, a to pre ten indikátor. My tiež spíme nejako menej, cez deň ledva, sem tam si odpočinie na 20 min., ale dlhší spánok nehrozí, len na prechádzke v kočíku to prespí aj 3 hod., lenže v takomto počasí s 2 deťmi sama ísť vonku sa mi nechce. zachvíľu dojde Peťkina krstná mama a s tou aspon na polhodiny skočíme vonku.

12.03.2006 13:48

Kerina

Borka máš "úžasnú" svokru Twisted Evil sa pamätám ked som bráchovi dávala kočíkovať Mišku, tak mal na papieri napísané, kedy ju má z prechádzky doniesť domov, lebo to približne vieme kedy bábo papká, aby sa nezabudol. /on si pre istotu nastavil budík na mobile/ Tak skús aj ty svokre napísať, že ked bude nabudúce plačkať tak nech ju rovno dovedie domov, nech to má písomne od nevesty Laughing

12.03.2006 14:05

borka

poslala som muza,lebo by som ju zabila.ona velmi dobre vedela,ze ma mala jest,ale chcela si dokazat,ze ked ju vezme domov,tak ze zaspi,aj ked je hladna. Shocked

12.03.2006 15:31

Anaj

borka, ja mam svokru daleko, co je aj vyhoda, aj nevyhoda, aspon sa nam nikto do nicoho nestara, ale zase niekedy by sa pomoc zisla...Ona je zase strasne starostliva, ale uz vie, ze odtial potial, radsej sa spyta, lebo by som zurila.

12.03.2006 15:39

Luciana

, moja svokra je podobna ako tvoja Evil or Very Mad , tiez len co malu zbada, uz by ju prebalovala, ked malicka spinka, tak uz by ju budila, lebo uuuurcite je mala hladna a pocikana (ked tak kludne spi Shocked ), no hroza, tiez ked malicku necham spat na balkone, ona pride a uz ju vytahuje z prenosnej tasky, lebo malicka ma urcite malo miesta, potom ju okamzite vyzlieka, no na porazenie. A ked ma malu u seba dole a mala zacne plakat, tak tiez si najpr dokazuje neviem co, ale zvycajne nic nedosiahne a ked je mala uz fialova aalebo cervena jak rajcina, tak mi ju prinesie, ze bude asi hladnaaaa, slak ma ide trafit, skodi tym malej, lebo ta sa tak vynervaci, ze sa potom ani pri jedeni nevie ukludnit a ma zachvaty placu, by osm ju dokazala do zad..ku nakopat..... A ked idem vecer kupat, tak vehementne sa do vstkeho hrnie a poucuje ma neustale, no fakt mam niekedy hlavu jak melooon, takze viem velmi dobre o com hovoris. bola u nas a som vravela, ze sa s malou chystam von, tak som si malicku obliekla, a ona ze mi ju vezme dole do kocika aby jej neb olo teplo, tak ja som sa obliekla, vyjdem von a co nevidim, kocik nikde a uzasna svokra zdrhla aj s malou na prechadzku, mala stastie ze kym prisla ma to preslo, lebo som mala sto chuti ju rozdrapit jak zabu Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

12.03.2006 15:40

lujziana

Teda Borka tak to teda fakt zhlboka dýchaj Rolling Eyes Ja už mám väčšnu svokrovských zážitkov vyresetovaných, ale pamätám si ako moja svokra chcela trojmesačnú Emku nakŕmiť kysnutým tvarohovým koláčom Evil or Very Mad a keď ju bola kočíkovať stavila sa u kamarádky a tam ju chúďa hladné pohostili krabicovým odtučneným mliekom (našťastie už mala rok aspoň Confused ) Mangelos ako trojmesačný fungoval na fazuľovej polievke s vyvareným údeným, takže no comentos Rolling Eyes Inak babule mala som fajný piatok, schytala som od Emky tú chrípku, ibaže aj s kvalitnými teplotami a len tak tak sa mi to na paralenoch darilo držať na 37,9 °C inak 38,5°C. Našťastie Mirko krásne búval, alebo pozoroval okolo seba celý deň, takže sa to dalo. Inak som nebola schopná ani prejsť na WC Confused Ten mätový čaj Shocked budem musieť pozisťovať, lebo ja som práve v telke počula odporúčnie pre kojace matky, okrem iného veľmi dobre pôsobí proti plynatosti a naúvaniu, ako som sa dočítala.

12.03.2006 15:53

lujziana

Luciana Laughing keď Ťa tak čítam šťastná som jak blcha, že mám svokru už ďáleko 150km od seba, lebo pri Emke som sa tiež musela držať. Síce mi ju nikam nevzala bez môjho vedomia, lebo to jej raz dakto v mladosti spravil, ale inak iniciatívy kadejaké boli. Ale výhodou pre mňa bolo aj to, že Emka mala svojský spôsob stravovania, ona cucala veľmi nevyspytateľne a bezo mňa ju fakt ani na krok. Babuľky to sa poddá, teraz už sa moja svokra skoro na všetko spýta vopred. Aj keď teda vie prekvapiť Confused (naposledy pri pobyte u nás, keď som bola v práci okúpala nášho kocúra v žihľavovom šampóne chudáka) Confused Inak k cumľom, u nás cumeľ nemáme ani kúpený a ani pri Emke sme nemali. Jednoducho ak je problém, ani cumeľ nepomôže a ak nie je, cumeľ je zbytočný. V pôrodnici mi deťúšiky párkrát tak priniesli, ale oni ten ofaj veľmi rýchlo prekukli, deti moje šikovné Smile No a lenivá som ja tiež matka, lebo Mirka mám (rovnako ako Emku som mala) pri sebe v posteli. A hoci sa Mirko v noci budí tak 1-2x aj tak ho musím mať pri sebe. Cool Čiže ja v noci spím obložená ako hamburgerík, z jednej strany Emka (vo svojej postielke) a z druhej Miroslavovia. Wink

12.03.2006 17:47

Ena

my dnes mame spavy den, skoro cely den spinkame, uvidme, co bude v noci... inak, cez den spinka pekne, tichucko a v noci ma taky nekludny spanok, a chrapci jak stary chlap.. neviem, ci mame az taky suchy vzduch v spalni, alebo co... mate niekto podobny problem? Skusala som pouzit odsavacku,a le kupila osm len taku tu nadobku+ 2 hadicky a s tym nic nevytiahnem..asi sa budem musiet tiez poobzerat po tej odsavacke na vysavac... dnes smec chceli ist na prechadzku a s malym 1. krat aj do kostola, ale vonku fujavica ze az ...tak trcime cely den doma...

12.03.2006 18:21

Skoricka

Denisa, aj ja som kedysi kdesi na babetku citala o tom prerobeni odsavacky soplikov na vysavac, ale uz si to nepamatam... Nehodis sem, prosim ta, link alebo rovno navod? Confused: Dakujem!!! Kocky, svokra vie niekedy fakt "potesit", nastastie ta moja je uplne v pohode, ale ja mam zato tak "starostlivu" mamu, niekedy by som vedela aj vrazdit za tie jej rady a spravanie sa "ja viem vsetko najlepsie" Twisted Evil Nastastie uz sa to zlepsilo, obcas uzna, ze asi nie som az taka zla mama, ked je Misko taky zlaty mily chlapcek Smile, je to jej milacik. Ale mali sme aj dost zle obdobie ked som cakala Adka. Confused

12.03.2006 18:49

borka

ja jej kaslem.posielam za nou muza a mam pokoj...ani nechcem vediet co jej povie...naposledy som bola fakt slusna a 3 mesiace sa so mnou nerozpravala.prisla az ked sa mala narodila a odvtedy som si povedala,ze jej kaslem a nech si to s nou riesi moj muz...nasraty palil po malu a nevidel fomulu,takze jej urcite nalozil. :D v

12.03.2006 19:46

Denisa DS

Skoricka ani to nechcelo ziadne velke prerabanie, proste som z odsavacky dala dole tu zbernu nadobku a pasuje ako uliata na hadicu z vysavaca. Treba skusit, my mame Etu a tam je to OK. A cely navod je taky: hadicku namocim do detskeho olejceka (dufam ze jej to nejako neskodi, to mi radili este pri Terezke v nemocnici, asi aby to tam neslo moc nasucho), na hadicu vysavaca natiahnem pancuchu, ta je tam kvoli zachyteniu soplikov predpokladam, a zapnem vysavac, nasadim hadicky a je to. Ak to zachytenie nie je uplne tesne, nevadi, lebo vakuum ktore vytvara vysavac to zaisti Wink Dufam ze som to nenapisala ako hotentot, ak ti nieco nie je jasne kludne sa spytaj :D A pred odsavanim este zvlhcujem Sterimarom, ide to lahsie, hlavne teraz ked uz nema tolko soplikov a zasychaju jej tam.

12.03.2006 19:54

Denisa DS

K nadavaniu na svokry sa nepridam, moja je zlaticko Laughing nastastie... Ale dnes mam zasa dost z nasej mladsej dcery, takmer ziaden nedelny oddych, ledva cez den spala... A starsia ma obdobie vzdoru, tvrdohlavo si presadzuje svoje a ked sa jej nevyhovie hned robi cirkus, place, nechce absolutne posluchat Evil or Very Mad Som zvedava kolko sivych vlasov mi pribudlo za poslednych par dni... Este ze som si ich zafarbila Wink

12.03.2006 20:00

Skoricka

Deniska, dik, vyskusam. Pri Miskovi odsaval muzicek klasicky, jemu to aj celkom slo, on ma dobre pluca Smile , ale ja som nemala sancu. A Adko zacina najma v noci nejako chrapcat, hlavne pri papani a vsimla som si, ze spava s otvorenou pusinkou, takze chcem skusit poodsavat nosik, ci tam nema nejake zabudnute sopliky. A musim sa postazovat na toho mojho drobceka, zvykol si na nosenie vo vaku a ked je unaveny, tak sa chce nosit a zaspat v nom! Ale dnes som s nim vypiekla Smile , akurat som sa isla kupat, tak som ho dala do sedacky a tecuca voda ho krasne uspala Laughing

12.03.2006 22:51

lujziana

K tým plným noštekom, mne lekárka v pôrodnici vravela, keď Mirko funel a noštek mal prázdny, že má opuchnutú sliznicu zo suchého vzduchu. Teda treba vetrať, zvlhčovať, ležkať na mierne vyvýšenom madraci a ak by to nepomohlo nakvapkať do nosa fyziologický roztok (teda doma asi ten Sterimar). Tú odsávačku tu niekde na fóre robili baby aj tak, že do tej väčše plastovej časti z kinder vajíčka (ktorá sa dá pripevniť na hadicu vysávača) vyvŕtali dierku a prevliekli ňou tubičku z odsávačky čo sa pchá do úst. Vysavač potom samozrejme nastviť treba na minimálny výkon. Denis prajem pevné nervy a veľa optimizmu hlavne. Inak takto isto ako tvoja staršia dcérka si Emka ešte aj teraz občas vynucuje pozorosť (teda vzdorom a neposlúchaním). Nuž a nám sa nedeľný oddych tiež občas podarí a niekedy absolútne nie, takže už si ho ani radšej neplánujem a teším sa keď sa náhodou vydarí. Dnes nám ho mierne pokazilo boľavé bruško, alebo čo to bolo a mne ešte aj ten hnusný vietor čo tu duje ako besný a vonku všetko plieska a hučí Evil or Very Mad Smile

13.03.2006 08:58

*Monka*

ja mam tiez dobru svokru, je 700 km daleko Laughing Laughing Laughing uz mi tato zima nenormalne lezie na nervy, je tu napadnute +20 cm snehu, vypada to ako pred vianocami, a to je za dva tyzdne jar..... Rolling Eyes s malou sa nikam nedostaneme, ani na prechadzku, bo este nie je ani odhrnute.....

13.03.2006 09:02

Prosba o chvilku vasej pozornosti

Anonymous

Mile maminky, prepacte, ze som sa vam takto vlupala na Vas portal, no dostala som tento typ od niektorych mamin, co uz maju rocne deticky . Ide totizto o moju diplomovu pracu, ktora sa tyka prezivania materstva. Volam sa Sona, idem koncit tento rok psychologiu na FIF UK a moja diplomka sa zaobera vypovedami zien o ich prezivani materstva. Skumam tri skupiny mamin - sestonedielky , maminy s polročnými detmi a maminy s rocnymi detmi. Kedze je dost narocne zorganizovat stretka mamin za ucelom skupinovej diskusie, rozhodla som sa rozhodit moje otazky takto do plena. Je to vyskum uplne anonymny, jedine, co sa vyzaduje su skutocne uprimne odpovede. Obraciam sa na preto na vas s prosbou, ci by ste neboli ochotne vyjadrit sa k nasledovným oázkam (nemusite na vsetky, ak nechcete): 1. Čo vám ako prvé napadne pri slove "materstvo"? 2. Kedy ste si prvýkrát uvedomili, že ste matkou? 3. Ako ste prežívali pôrod? 4. Čo sa vo vašom živote zmenilo po narodení dieťatka? 5. Ako vnímate reakcie okolia na to, že máte dieťa? 6. Ako vnímate podporu okolia, akým spoôsobom je vám k dispozícii a kto, resp. čo sú zdroje podpory? 7. Ako reagoval na príchod babätka jeho otec? 8. Kedy sa cítite vyčerpaná? 9. Kedy pociťujete smútok a rozčarovanie? 10. Kedy bývate nahnevaná? 11. Kedy prežívate obavy a strach? Ďakujem za všetky odpovede, názory, pripomienky a prajem Vám veľa radosti z detičiek Wink Sona

13.03.2006 09:02

Ena

nas maly prechrapcal celu noc, skusali sme odsdavat tou obyc. odsavackou,a le skoro nic neslo.. a teraz cez den drobcek spinka tak potichucky, ze ho kontrolujem, ci vobec dycha... Ten STERIMAR, to je fyziologicky roztok?

13.03.2006 09:15

*Monka*

Baby, kedy davate spat svojich drobcov?

13.03.2006 09:40

Siska H

Ahojte babulky, no my sme stravili prvy vikend mimo domu a celkom pohoda az na to, ze ked sme dosli na Donovaly, maly dostal vecer teplotku tak mu isiel cipok a do rana bolo po nej, sobotu prespal ale za to v nedelu az doteraz je na mne nalepeny, malo papa a co zje vygrcka, dufam, ze sa to zlepsi, teplotku uz nemal, ci to nie je zase jedno z tych "lepsich " obdobi. Esteze sme boli vo stvrtok v poradni a nic mu nebolo. Borka tak taku svokru ti nezavidim Evil or Very Mad

13.03.2006 10:24

Ena

pozeram cez google info o STERIMAR a tak ma napadlo, ci sa nemoze pouzit aj vincentka, lebo to mame doma a nasla som toto: http://www.vincentka.cz/sprej.php a potom otazka tam bola: Mohu použít Vincentku nosní sprej pro 10-ti měsíční dítě? Vzhledem k tomu, že se jedná o čistou přírodní léčivou minerální vodu bez jakékoliv příměsi, je možné použití i u kojenců, ale při aplikaci je zapotřebí velké opatrnosti z důvodu poranění dítěte. Nejlépe je použít sprej tak, aby se nezasouval do nosní dírky, ale použil se v těsné blízkosti.

13.03.2006 12:08

borka

skuste vesat v izbe pradlo a budete mat dobry vzduch.musim sa pochvalit s kakanim-malej sa vyrazne lepsie tlaci,ak dostava len minimum cajiku a 250 ml vody.myslim,ze tie navody-na 100 ml vody 1 lyzicku granul u HIPP-u nam sposobovali zapekanie.

13.03.2006 12:08

borka

dnesna fotecka.tu este bola cista. :D

13.03.2006 12:31

Luciana

ahojte maminy, tak dnes sme boli v poradni a uz som bola ako na strunke, lebo som bola zvedavaaa, kolko Vanesska vazi. No tak vo svojich dvoch mesiacoch meriame 59 cm a vazime 5250 g, (porodna vaha 3250, 50cm), takze pekneee sumo nam rastie. Mala zase veselo hukala, takze vyplasila vsetky babatka ktore cakali na chodbe Laughing juuuj, ona sa totiz strasne nerada oblieka a vyzlieka, ale to asi kazde babo, vsak? Ozaj k tomu zvlhcovaniu , my sme nedavno kupili zvlhcovac, je fajn, stal len 700 Sk a fakt je to rozdiel ked je pusteny...... S tou hadickovou odsavackou mam tiez fasa zazitky, najlepsie je ked taham jak o zivot, spravim si 10 sekund prestavku a mala to vcucne spat, porazit ma ide!!!! A vecne mi ide prasknut hlava jak taham o zivot. Ale ked vidim ake kadejake zelene soplisko z nej ide, tak zatnem zuby a tahaaaame, ona pri tom strasne place (nic prijemne to urcite nie je) ale nakoniec sa aj usmeje, ked sa jej cisto dycha. Este cerstva fotka zo vcera :D :D

13.03.2006 12:42

Ena

Luciana: aky zvlhcovac ste kupili? napis znacku, pripadne odfot.. ja osm videla len take 1600 tusim a drahsie..

13.03.2006 12:53

Luciana

Eni, je to nejaka francuzska znacka, kupili sme ho v Avione v Hypernove pred novym rokom, mali ich tam plno a stal naozaj len nejakych 700 Sk, pouzivame ho tak 3-4 dni z tyzdna, a nemame s nim ziadny problem, je to parny zvlhcovac, je tichucky, aj v noci ho mavame pusteny a vobec neregistrujeme nejaky rusivy zvuk..... vola sa Wetra - XT, nas presviedcali v elektrach na neviem ake draahe, ale s tymto mame velmi dobru skusenost, tak vrelo odporucam, a keby sa nam aj po dvoch rokoch pokazil, tak ma to nebude mrziet, lebo dobre posluzil a kupim iny, ale naozaj odporucam Wink

13.03.2006 15:58

Anonymous

Mila Sona, asi by si mala poskytnut svoj e-mail,kam by ti mamicky posielali odpovede.....

13.03.2006 16:26

lujziana

*Monka*: Baby, kedy davate spat svojich drobcov?
naš Mirko je zvyknutý efinitívne zaspať tak okolo 22.00 čo nám vyhovuje, sme nočné sovy. Niekedy si cucne ešte tak okolo 00.00 a potom búva cca 5 hodín v kuse, natankuje a pokračuje tak 3 hodinovým spánkom. Niekedy ešte zabúva na hodinku dve, takže vstávame tak okolo 8-mej

13.03.2006 16:32

Kerina

Ja som vešiavala prádlo v izbe, a aj ked je 2krát vyplákané, MNE ani nie Miške strašne dráždilo sliznicu, tak som kašľala že až , a pediatrička mi hovorila, že aj ked sa to vypláka predsa to obsahuje ešte kúsky prášku, a nedajbože už dať aviváž...to by som sa asi ja zadusila a popritom nie som žiadny alergik - iba toto mi robí zle. Tak som to prestala, a teraz dávam len froté uterák namočený v studenej vode na radiátor, a plienku prevesím cez posteľ nad Mišku. Neviem či neprerieknem ale Peťka zataiľ soplíky nemala a vzduch v izbe jej vyhovuje. By sa nám zišiel zvlhčovač, ale tiež som videla len také drahé. Mamičky ako dávate detičky spinkať? ešte stále na bok?? a ked si vám neodgrgne? my spíme vo zvýšenej polohe, ale aj tak sa bojím aby si v spánku negucla. Niekedy čakám 10 min. ale nič- negucne si.

13.03.2006 18:43

monica

No ja Tinku davam na chrbatik hadam od zaciatku, aj Brunka som davala na chrbatik, on si dokonca sam pekne polohoval hlavicku, pekne si ju pocas spanku otacal na rozne strany. A on si nikdy neodgrgol, vzdy zaspal pri dojceni bez odgrgnutia a pohoda. A Tinka si vacsinou musi odgrgnut, ale hlavne cez den, ked zaspi pri dojceni, tak ju nebudim, a spi v pohode bez odrgnutia. Ja osobne mam nazor, ze ked dieta bez problemov zaspi pri dojceni bez odgrgnutia, tak nepotrebuje. Dokonca mam znamu, ktora syna tiez nikdy nedavala odgrgnut, ale kedze sa to vraj ma, tak ho raz dala a tak sa jej dovracal, ze to uz viac neskusala Smile

13.03.2006 19:11

Yvett

My máme odsávačku na vysávač, stála 490,- Sk v zdravotníckych pomôckach. Je dobrá, hlavne sa dá použiť aj pre staršie deti a malú tak neznervózňuje ako tá hadičková, dokáže pri odsávaní aj spať Wink Ale tiež najskôr streknem MAR Plus /morská voda v spreji ca 140,- Sk/ na zvlhčenie sliznice. Posledné dve noci sa nedalo otvoriť okno - strašne nám tu fučí - tak bol vzduch dosť suchý, aj keď nekúrime Confused Lea chodí spať medzi 20,00 - 21,00 potom spí do 1,00 - 3,00 podľa nálady Wink A potom už každé dve tri hodky papáme.

13.03.2006 19:12

Yvett

a takto sa zabávam s bratom :D

13.03.2006 19:20

Yvett

A ešte recept: Ovocný koláč /hrnčekový/ 1 pohár hr. múka 1 pohár phr. múka 1 pohár kr. cukor 1 poh. kylého mlieka /zakysanka, ale môže byť aj normálne/ 1/2 poh. oleja 1/2 bal. prášok do pečiva 1 vajce Plnka: 2 tvarohy /lepší je ten jemný/, 1 vanilk. cukor, pr. cukor podľa chuti, v 1/2 poh. mlieka rozmiešať 1 bal. vanilkového pudingu Cesto vymiešame dáme na menší plech, alebo do tortovej formy. Na cesto vylejeme tvarohovú plnku. Pečieme asi hodinu /asi ako kysnuté cesto/ v stredne vyhriatej rúre. Príprava je rýchla, netreba ani mixér, mieša sa to dobre. Skoricka: pošli recept na tie maffiny Laughing

13.03.2006 19:53

Denisa DS

Dufam ze mi to nezblbne, internet nam dnes urcite kvoli tomu vetru funguje ako sa mu zachce Confused Ani ta urobena odsavacka + vysavac nie je zla, malicka ani nemrnci, ide to rychlo, skor sa jej nepaci ten sprej v nosteku... Yvett dik za recept, odkedy sa narodila Ester tak peciem len hrncekove Wink urcite vyskusam len musim skopirovat a dnes som uz zasa vycerpana z malej, pol dna som ju len kolisala na rukach a chodila s nou po byte... A pred chvilou konecne odpadla, jasne ze neokupana, chcela som ju kupat o osmej, tak sa na to dnes zasa vykaslem. Aj tak ma este caka bordel v detskej a hora riadu Mad Aj manzelovi by sa bolo treba trochu povenovat Wink

13.03.2006 20:13

Skoricka

Yvett, Lea je hotova modelka Laughing Dik za recept, aj ja teda pripajam, mam ale viac variant, teraz som piekla tento a len tak sa po nom zaprasilo :D My zaspinkame vacsinou po kupani, ca. od 19.30 (aj teraz uz odfukuje, ale tu pri mne, potvorka, v postielke vydrzal 10 minut a uz plakal, hoci som ho ukladala pekne spiaceho) a budime sa uz len na papkanie, ale pekne po 3 hodinkach, nad ranom aj po dvoch, hlavne, ak sa tlacia kaky von. A okolo siestej mame budicek a to sa drobcovi uz vobec nechce spat, hoci ja by som si este zdriemla.

13.03.2006 20:18

Yvett

Deni: asi je niečo vo vzduchu, my sme sa tiež celý deň nosili. Už som oznámila mužíkovi, že kupujeme babyvak, lebo mi odídu ruky. Neprotestoval.

13.03.2006 20:18

Skoricka

A tu je receptik... (v cestine, tak ako som stiahla z netu, prekladat urcite netreba :D ) Banánové mafinky s rozinkami Suroviny pro 12 - 15 kousků: První mísa: 1 šálek rozmačkaných banánů 6 lžíc oleje 1 vejce, rozšlehané 1 sáček vanilkového cukru Druhá miska: 1 1/2 šálku (300) g hladké mouky 1/2 šálku bílého cukru 1 lžička soli 1 lžička sody na pečení 1 lžička prášku na pečení Třetí miska (šálek): 1/2 šálku rozinek nebo čokoládových chipsů Postup přípravy: Troubu nastavíme na 180°C, aby se předehřála než připravíme těsto. Mafinkové formičky (nebo 12 jiných misek podobného obsahu) dobře vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou. V první mise rozmačkáme banány s vanilkovým cukrem a přidáme olej, rozšlehané vejce Do druhé misky, prosejeme směs mouky, cukru, prášku do pečiva, sody a soli. Do této směsi zamícháme rozinky (nebo čokoládové chipsy), aby se obalily moukou a nesedaly v těstě. Moučnou směs zlehounka vmícháme do banánové směsi. Mícháme lehce, aby se suroviny jen navzájem provlhčily. Pomocí lžíce naplníme formy a pečeme při 180 °C po dobu 20 minut. Ja napr. formu na mafiny nemam a vyriesila som to jednoducho, praskla som cesto do srncieho chrbata - toto mnozstvo je akurat na 1 formu, takze som to robila hned z dvojnasobku, nech to vydrzi aspon na 2 dni Laughing

13.03.2006 20:22

Skoricka

Yvett, babyvak jednoznacne odporucam, neviem si predstavit, co by som robila, keby som ho nemala, Andrejko sa rad nosi, potvorka a Misko by mi to nedaroval, keby som sa nevenovala aj jemu. Takto stiham obidvoch naraz Laughing A Andrejko vak zboznuje, chvilusa v nom ponosi a uz zaspava... Ale uz si, potvorka, zacina vyzadovat vak, ked chce zaspat a neda sa mu (hlavne cez den, ked je Misko "tichucky" Smile )

13.03.2006 21:05

Yvett

Skoricka: 2 dni Laughing dve hodiny, Ty máš na to manžela ja manžela + dvoch pomocníkov Wink

13.03.2006 21:15

Anaj

Mne to nejako zacina prerastat cez hlavu, Jakuba som mala na tyzden prec a teraz sa mi to zda nejak vela, dnes bol cely den len mama mama a chcel sa nosit na rukach, co uz davno nebolo, ale asi to tak citi, ked ellu nosim na rukach, ze aj on potrebuje, dnes boli obaja nejaki plackovia, ale hadam to tak nebude kazdy den. skoricka, to ta obdivujem, ze kazdy tyzden stihas aj piect, ale vlastne ja by som si tiez niekedy nasla cas, ked je manzel doma, ale mna to zase tak nebavi.

13.03.2006 21:26

Anaj

A este foto.

13.03.2006 21:44

Kerina

a dnes mám aj kontrolu po pôrode u ženského za sebou, od rána ma hnačka obchádzala Laughing ale vyšetril ma tak jemnučko , že ani neviem kedy Laughing manželovi sa ešte venovať nemôžem lebo nemám pilulky, prerušovanie to nechcem lebo to je o ničom, a kondom nemôžem, lebo mám alergiu na latex Crying or Very sad vraj musím počkať pokým mi skončia prvé krámy, a kedy to bude neviem, aj prsníky mi skontroloval, vraj ešte z jedného mi ide kúsok mliečka že aj to musí uplne prestať. tak manžel čaká dalej...aj ja Twisted Evil dnes asi tiež bolo niečo vo vzduchu, síce Peťuľa bola kľudná, len Miška nejako vystrájala no vlasnte bola taká plačlivá, a ja som mala náladu pod psa, možno to je tým super počasím, kedže u nás celý deň bola snehová fujavica a -6 plus ten horzné vetrisko. Jar kde si ????

14.03.2006 08:16

*Monka*

tak to som rada, ze nie som sama, kto dava svoje dieta spavat o 22.00 :D jedine tak vydrzi spat tak do 5.00 a my sa aspon trosku vyspime. ozaj, kedy sa vlastne chodi na ockovanie? v troch mesiacoch?

14.03.2006 08:33

*Monka*

je pol deviatej a to moje dieta este stale spinka...cim som si to zasluzila? Laughing uz mam aj kavu za sebou... kolko planujete ostat na MD? ja som doma tri mesiace a v praci sa medzitym udialo tolko veci, odborne ide vsetko tiez rychlo dopredu, ze mam pocit, ze ak budeme chciet este jedno, co chceme, tak za tie styri roky mi ujde vlak....... Crying or Very sad

14.03.2006 08:41

Denisa DS

Tak asi fakt bolo vcera nieco vo vzduchu Mad Aspon nie sme sami takito. Mne teda vcera ani nosenie v satke nepomohlo, najprv som ju uviazala na sposob kolisky, ale to sa malej vobec nepacilo a ja som zistila ako velmi narastla, ked som ju tak supla kratko po narodeni este v perinke bola mensia ako teraz bez nej Wink Snad bude dnesok lepsi, uz si dava dopoludnajsi spanok Cool Mne chodi mala spat okolo 7-8 a budi sa rano 6-7, medzitym je viackrat hore, ale nejako to nesledujem, nemam v spalni hodiny, ona si len trochu cucne a spi, len nad ranom je to horsie ked zacne poprdkavat a nejde jej to, vtedy mrnci a to sa aj ja musim zobudit Wink a trochu s nou pocvicit, potom spi dalej.

14.03.2006 08:42

Denisa DS

Monka ja som doma uz stvrty rok, len moja praca nestala za vela a urcite sa do nej nevratim Laughing

14.03.2006 08:43

Luciana

ahojte my sme boli vcera v poradni a doktorka vravela ze to ockovanie proti tym piatim ci siestim chorobam sa robi v troch, siestych a tusim deviatich mesiacoch. Ponukla nam nejaku vakcinu za 1600SK, vtedy nepichnu babatko dva krat (raz do jednej a raz do druhej ako pri bezplatnej vakcine) ale len raz do jednej a zevraj to deticky lepsie znasaju tu injekciu. Ale mam kamosku, ktora dala zaockovat malicku tou bezplatnou a ani nevedeli ze bola ockovana, ziadna negativna reakcia sa neobjavila, takze urcite dost zalezi na kazdom babatku. Lebo tych 1600 sk platis kazdy krat cize dokopy je to 4800 sk. My sme sa rozhodli ze prve ockovanie dame to bezplatne, uvidime ako mala zareaguje a ak by mala nejake vysoke teploty a tak, tak by sme jej to druhe ockovanie zaplatili, neviem ci sa to tak daa, ale spytam sa. No uz teraz mam nervy z toho ockovania, malicka bude urcite veeelmi plaka, och boze Crying or Very sad

14.03.2006 10:30

Siska H

Ahojte babulky, Luciana aj mne to tak vraveli, len to prve ockovanie je v 3 mesiacoch, druhe po 6 tyzdnoch a to tretie po troch mesiacoch od druheho ockovania. U nas stoji davka 1700, ale pytala som sa Dr, ze ktore odporuca, ona ze to platene ak to nie je financny problem, lebo obsahuje tie latky "predpripravene/ a telo ich nemusi rozkladat, to je moj laicky vyklad ten chemicky som nepochopila, Embarassed chemia mi nikdy nesla Twisted Evil a babo vlastne usetris troch vpichov, to je ta hepatitida B zvlast do mozky. Ta druha vakcina sa pouziva uz pomaly 40 rokov , tak si vyberte Confused Moj maly je taky placlivy, takze by to bolo naozaj tym pockom? Mad

14.03.2006 10:33

Martina79

Ahojte januarovky, Skoricka, mozno ta bude zaujimat, ako som dopadla s tym zapalom prsnikov po tvojej rade, takze po tych piatich dnoch brania atb, som prestala a malu som si opat po dvoch dnoch odstavenia z mojich prsnikov prilozila a chvalabohu - hned sa prisala, cize za dva dni pitia z flase (MM) si na nu este nezvykla Smile). Mala uz bola naozaj pokojnejsia, fakt jej to antibiotikove mlieko nechutilo! No a zapal sa mi nevratil (sak uz je to 2 tyzdne, tak dufam, ze sa mi to ani nevrati klop,klop,klop) a mlieka mam habadej, tak sa vytesujem. Takze si pomohla Laughing , dik. Zelam vsetkym pokojne a zdravucke deticky...