1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

07.03.2006 12:44

Anaj

Yvett, my mame tiez tak podobne 4160g a 55cm, dnes sme boli v poradni. Vsetko v poriadku, len nechce dvihat hlavicku, ale este to vraj nie je taky problem. Teraz mala nejako vela spi cez den ( aj ja), mozem si dovolit, jakubko je u babky na prazdninach, ale chystam sa aj na velke upratovanie, hadam sa k tomu dokopem.

07.03.2006 12:47

borka

aj u nas bude s krstom sranda.ja sice mam vsetky sviatosti,aj ked sobas sme mali civilny.nesuhlasim s tymto cirkusom,ktory robia.pre YVETT.my musime davat cajik,lebo sme len na nutraku.

07.03.2006 13:15

Skoricka

Ahojte, my sme mali vcera hrozny den, Misko vonku padol, chudatko moje, cely bol od blata a krvavy, valilo mu to z nosa i pusy, hrozne Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Tak sme cely den behali po doktoroch, nastastie nostek nie je zlomeny, v puske sa trosku uvolnil zubok a natrhla sa uzdicka, ale vraj sa oboje zahoji bez nasledkov. Dufam, ze hej, chudatko, tvaricku ma pooskieranu, opuchnutu peru Crying or Very sad Papat mu nastastie chuti, ale mozme len kasovite, co on nechape, stale si pyta chlebik... Nastastie, dnes ma uz naladicku ako keby nic nebolo, hra sa a santi, len si to nechce dat umyt. Boze, citila sa hrozne, vcera som z toho stresu poriadne ani mlieko nemala, nastastie, Adko vytiahol aj tie zvysky a velmi sa nehneval, dnes uz mliecko zase mame, tak to dobieha. Je mi to strasne luto, ze Misko tak padol, keby som nekocikovala maleho, tak sa to mozno nestane... Crying or Very sad

07.03.2006 13:37

lujziana

Chudáčik Miško, to ste teda mali škaredý deň, Škorička Confused My sme pre zmenu hučali večer ako tur. Baby, budem tu za blbca, ale ako sa rozozná boľavé bruško? Našu Emku veľmi nebolievalo, takže dáko neviem. Lebo včera ani nôžky nepriťahoval k brušku, žeby mal kŕče, len sa mi pučil pred grgnutím a potom už sa ani nepučil. Kkakal ešte pred tým revom. A napnuté ho mal len keď hučal. Jedndcho fakt neviem , čo to zase bolo Sad Potom ked už zaspal konečne 00.00 hod. spal štandardne až do 5.00 a potom ešte dve hodky.

07.03.2006 15:33

Luciana

Caute krasky, no my sme vcera absolvovali a behom desiatich minut sme boli vybaveni, no doktorka bola viac-menej prekvapena dobrym nalezom, nasa zabka ma uz kompletne vyvynute jadierka a jamky dokonale natocene, zevraj u sedemtyzdnovych babatiek dost ojedinele, takze ani na kontrolu nemusime a hlavne ze uz nebalime na siroko. Pritom to balenie som dost flakala, len v noci to mala, niededy aj dva dni to nemala a tak kadejako, takze sa celaa rodinka tesime :D Babulky mate aj vy doma takych jedakov?My sme Vanesske museli kupit si pytala, na porazienie, ja neviem ci jej to nemoze nejako uskodit. Sice este aj kojim cca tak 3-4 krat denne (vratane nocneho), lebo vnoci chce len z didky, flasu vypluje.... Ale dnes spala kraaasne od osmej az do stvrtej rana, potom si dala moje mliecko a vydrzala este do 6:45, no potom rev jak tur, lebo ona ked je hladna, tak sa mozem aj na usi postavit a neda sa ani za nic utisit!!! Som zvedava ake sumo z nej vyrastie Wink

07.03.2006 16:30

Darinka

Baby, sorry za ten včerajšok, neviem, blbol mi počítač, tak mi ten príspevok vyhádzalo niekoľkokrát. Nuž, ja súhlasím s tým krstom, veď načo dieťa krstiť, ak by sa nemalo v tej viere ďalej pokračovať, takže úplne chápem kňazov. Ale nie o tom je táto diskusia, koľko ľudí,toľko názorov. Baby, čo máte dievčatká, dali ste už prepichnúť ušká? Myslím, že Luciana dala alebo ešte niekto? A boli ste u doktorky alebo ste ich dali bábätku nastreliť v kozmetickom salóne? Asi v troch mesiacoch by som jej chcela dať prepichnúť.

07.03.2006 17:03

Anaj

My sme este nedali prepichnut, ale nejak sa s tym neponahlame. Skoricka, nech sa to Miskovi rychlo zahoji, aj my sme mali minuly tyzden taky den, ze Jakub dva krat spadol, mal riadnu bulvu na cele, ale urcite nie take zle ako vy, no myslim, ze to pri tychto nasich dvoch malych detoch mozeme ocakavat. Inac my teraz cakame kazdu chvilu kedy porodi sestra, uz 2 tyzden je otv. na 2 cm, dnes uz vraj na 4 a este nemala ziadne kontrakcie, je to tretie dieta, tak zeby to prislo len tak? No sme zvedavi, tretie baba, tak budu mat veselo. Som si spomenula, ako ame tu vsetky cakali a robim presne to iste, co som neznasala, ze robili mne, stale vyvolavacky, kedy to uz bude ? Laughing

07.03.2006 17:11

Petra25

Kolko davate babetkam z toho nutrilonu??????? Nam povedala dr. ze 90 ml, o tyzden bude mat maly 2 mesiace.Ale ked dopapa,trosku mrnci.Dr. povedala,ze to si musi zvyknut na tu zmenu,pri kojeni papal aj 30 min. a flasku stiahne za 3 min.Tak ja neviem.Mam vyskusat 120 ml????? Confused

07.03.2006 17:22

*Monka*

Petra25, kludne daj aj tu 120, ja malu vzdy kojim+nutrilon, a vypije vzdy rozne -asi rozne vypije z didky- a nutrilonu od 50-90 ml este po kojeni, a ked ma dost, sama flasku odstrci

07.03.2006 18:27

lujziana

Petra, ja teda o UM viem veľkú figu, ale určite vyskúšaj dať tých 120ml, nasilu piť hádam nebude a je to lepšie akoby mala byť hladná. MM je síce o inom, ale moje deco trojtýždňové stiahlo 150ml za mojej neprítomnosti a malo to tak na pol hodinu (sme síce asi iná váhová kategória, ale aj tak) Embarassed Rolling Eyes

07.03.2006 18:51

Denisa DS

Baby ktore kojite, pouzivate tie tampony do podprsenky? Chcem sa opytat ake mate skusenosti s konkretnymi znackami, lebo som si posledne kupila take a-vata a citim sa akoby som mala v podprde nepriestrelnu vestu, su take fuj Evil or Very Mad Predtym som mala take v ruzovej skatuli, este zbytky po Terezke, a tie boli ovela lepsie...

07.03.2006 18:57

Anaj

Ja si kupujem v DM babylove a mne vyhovuju, mala som aj Fixies, tie boli tiez podobne.

07.03.2006 19:01

Petra25

Denisa ja teda uz tyzden nekojim, ale pouzivala som Fixies.Mala som aj z dmky babylove ale tie fixies sa mi zdali lepsie. Ja mu teda skusim dat vecer tych 120 ml,uvidime. A davate niektora aj forte?

07.03.2006 19:06

monica

Aj ja kupujem Babylove, cenovo su asi najlepsie a su ok, akurat ich miniem na kvanta, takze uvazujem nad nejakymi pracimi, neviete kde by sa dali zohnat?

07.03.2006 19:12

lujziana

tiež mám babylove, ale minule som kupila tesco a sú tenšie, teda menej vydržia, ale tiež sa dajú. Míňam ich tiež na kvantá, preto som uvažovala o tej mušli, lenže kým sa ja s dvoma deťmi dakde vyhrabem Rolling Eyes . Prateľné vložky som našla tu: http://www.ma-ma.sk/shopping/product_details.php?id=152 a možno ich majú aj na tej Bajzovej. U nás v noci funguje plienka cez prsia a to mením min. dve za noc úplne mokré.

07.03.2006 19:13

borka

pre petru-forte nie,pokial nemusis.uvidis podla toho,ci je nasytena.ta tabulka na krabici podla veku je o nicom.skus davat podla vahy...

07.03.2006 19:24

Yvett

Ahojte, Skoricka, s tým Miškom ma to mrzí, ale on je chlap zvládne to. My mamy to vždy zvládame horšie, len si nerob výčitky. keby si nekočíkovala tak sa nájde niečo iné. Naša princezná vie vytiahnuť až 180 ml MM, aspoň tak ťahala v nemocnici /tam som ju stále musela vážiť Confused /. Veď aj priberá ako sa patrí. Anaj: na chirurgii nám dali typ na reflexný bod na dvíhanie hlavičky /máme totiž troch skrátený sval na krku/. Keď leží na brušku stlačiť členky, naskôr dvihne zadoček a potom hlavičku je to reflex a nebolí to. Skús u nás to funguje super, malá dvíha hlavičku jedna radosť. inak je dosť lenivá. K tým vložkám mne sa asi najviac pozdávali Fixies, teraz mám tie z DM nie sú zlé, ale Fixies boli lepšie. Doma aj tak používam plienku, nelepí sa na bradavky. Tie Tesco boli des, keď boli mokré tak boli úplne tvrdé.

07.03.2006 19:37

Darinka

Veru, tie TESCO vložky na kojenie sú hrozné. Navyše, mne dnes poobede začali silno mokvať dvorce okolo bradavky, neviem čo to je, mám ich veľmi vlhké a na podprde sa z toho robie žlté tvrdé fľaky, či to nie je nejaká infekcia. Pozrela som si stránku www.alfamedica. sk a sú tam na prírodnej báze také gély a krémy na bradavky, napr. multi-mum compresses, ak som to dobre napísala. Nemáte s tým skúsenosti, alebo ste to náhodou nevyskúšali? A ak áno, čo to stálo, lebo nebola tam uvedená cena.

08.03.2006 06:26

Denisa DS

Dakujem za tipy, asi si nabuduce kupim babylove ked uz na to mame zlavu :D Tak som myslela ze som na tom zle ze mi vyteka mlieko pri kojeni ale ako vas citam tak to mam este dobre... Ja si davam stale len jednu vlozku, mam ju na tej strane z ktorej prave nekojim, aby som si zapamatala odkial mam kojit :D Yvett super narast hmotnosti Smile Tiez sa nam podarilo za tri tyzdne + 1kg, dalsiu poradnu mame az o tri tyzdne, som zvedava ci mi lekarka nepovie aby som menej kojila Wink Skoricka je mi luto Miska, ale neber to tak ze je to kvoli tomu ze si kocikovala akurat... Pady si prezije kazde dieta, nasa Teri ma doteraz znacku na nose co zakazdym padala na nos Rolling Eyes

08.03.2006 08:08

katiana

Lujziana- koliky, krce v brusku sa daju rozoznat aj tak, ze chvilami je plac nahly a silnejsi, potom trochu ustane, akoby aj vo vlnach. My sme plne kojeny a dufam, ze este dlho. Do podprsenky si davam vyzehlenu vreckovku na tu stranu, z ktorej akurat nekojim.Takto si aspon nepomylim strany.Ked ideme niekde von, tak mam usite mensie bavlnene tamponiky /daju sa vyvarat, aj zehlit/. Nahodou nemate niektora drobca s pupocnou hernoui, prietrzou, pruhom? my uz asi tyzden.Treba to prelepovat, aby pupcek bol v koznej riase, ale neviem, ci z zdola nahor ,alebo z boku.

08.03.2006 08:34

borka

pre PETRU:vcera som ti nestihala viac napisat.neriad sa navodom,ktory je podla veku,ale podla vahy.ine su babetka s porodnou vahou 3 kila a ine so 4 kilami.je jasne,ze tie 4-kilove vypiju viac.dodrzuj na 30 ml vody jednu odmerku prasku.my sme davali viac vody a menej prasku,lebo malu zapekalo a nerobili sme dobre,pretoze mala bola stale hladne.mala velmi riedke mlieko,cize v konecnom dosledku vypila ovela viac ako stanovena denne davka.ked sme boli po mesiaci v poradni,mala narast vahy o 1450 gramov,co je strasne moc za mesiac.negativom,alebo niekedy aj pozitivom je rychle priberanie z umelej stravy.mala teraz pije 150 mla adavame jej 5 odmeriek.po 5,5 kilach hmotnosti by mala mat 6 odmeriek a 180ml vody.dnes jej chcem dat tolko,pretoze uz nevydrzi nepapat tolko,kolko by mala,takze potrebuje vyssiu davku.musis to sama otestovat.ak das vely-babo to nevypije a nabuduce das menej.

08.03.2006 08:37

Luciana

ahojte babulky, mam jeden problem, vcera vecer som davala malickej Vigantol , sirup proti kaslu a nasledne na to (asi o 5 minut) som jej dala umele mliecko, no vypila vsetko avsak po dvoch minutach "hodila taku tycku" - inak sa to neda nazvat, ze vsetko vyvrackala, moze to byt z tych kvapiek pred jedlom, ze sa nezniesli s mliekom? Lebo potom asi po pol hodinke, hodinke, som jej znova dala mliecko a vypila vsetko, krasne si grgla a uz nevrackala, prosim poradte, neviem co to bolo a som z toho dost vydesena Crying or Very sad este pripajam fotku nasej krasky Wink

08.03.2006 08:50

borka

vigantol je rozpustny v mlieku,takze urcite nie.musi sa davat s mliekom.proste jej to vcera nesadlo.

08.03.2006 08:52

Yvett

Luciana, po skúsenostiach z nemocnoce viem, že nieje dobré dávať lieky naraz. najlepšie dať Vigantol /ten by nemal vadiť s mliečkom/, nakŕmiť a následne asi o pol hodinku iný liek. Sestričky mi hovorili, že okrem Vigantolu všetky lieky až po jedle tak pol hodku aby negrckala. My momentálne berieme 3 lieky a každý v inú hodinu.

08.03.2006 09:33

Petra25

BORKA diky.Vecer som malemu urobila 120 ml,spapal vsetko.Potom papal asi o stvrtej rano - tiez 120 ml - a ani raz nemrncal.Rano o osmej uz nechal nieco vo flaske.Tak ja mu budem asi robit 120 a podla apetitu-bud spapa alebo necha. Na obed ideme na kontrolu s klbikmi-pevne dufam,ze bude vsetko ok. Confused

08.03.2006 09:34

Petra25

Ozaj a kedy sa dava to forte?

08.03.2006 09:42

borka

bude zbytocne priberat.dava sa len ak nestaci premium.u teba staci.ja som dnes dala malej 180 ml....

08.03.2006 10:49

Ena

Petra25: my tiez dokrmujeme po kojeni nutrilonom HA 1, davala som mu 60 ml.. teda plus 2 odmerky, tak cca 66 ml.. na zaciatku sem tam nieco nechal, ale teraz uz vypije vsetko, takze odvcera robime 90 ml plus 3 odmerky co je cca 100 ml.. a aj to vypije vsetko:)) Dnes ideme do poradne, tak som zvedava.. lebo toho nutrilonu davam aj tak menej, ako je to na tej piksli s mliekom... a vlozky do podprsenky, tiez fixies pouzivam, ale skusim aj DM babylove, tusim je v tej bonusovej knizke aj 20 sk kupon... Smile A pratelne ma tusim Avent. http://www.predeti.sk/?idmenu=222 stoja 360 sk , 6 ks dnes mame 5 tyzdnov Smile

08.03.2006 12:34

monica

Baby diky za tipy, ale nedali by sa tie pratelne niekde v BA kupit? Predpokladam, ze tu u nas asi nie, ale dala by som si bud svokre alebo segre v Ba kupit, ak by to v nejakom obchode mali, nechce sa mi to objednavat cez net, potom zas na postu a tak, vy tam mate urcite nejake obchody, kde by to mohli mat.

08.03.2006 14:51

Kerina

tak mi dávame Nutrilon Forte, lebo ten Premium mi vypila strášne veľa na svoju hmotnosť, a Forte mi vypije max. 150, niekedy len 130...máme už 5,5 kg, a priberá vraj tak akurát. pre lucianu: ked ti bábo sem tam grcne kúsok mliečka, skús podložiť v postielke matrac aby mala vyššie hlavičku kúsok, ja som to tak mala aj pri Miške aj teraz už preventívne pri Peťke a nevygrcká sa tak. Pekný MEDZINARODNY DEN ZIEN prajem - to pre tie, na ktoré si manžel nespomenul, tak aspon takto medzi nami Laughing Henrik díky za CD, si so mnou vypiekla - lebo chýba spiatočná adresa ))) už nám to ide 3 krát, je to tak krajšie-jemnejšie nahraté - nie až také ako originál Mozart.

08.03.2006 15:36

*Monka*

Jasne, vsetko naj k MDZ Laughing

08.03.2006 15:50

Ena

monica: daju sa objednat cez inetrnet z tej www.predeti.sk o chvilu idem do auparku, tak mozem pozriet v mothercare, tam tusim mali nejake podprsenkove vlozky... a sme spat z poradne, merame 57 cm a vazime 4690 g.. ( porodna 3750 g a 53 cm) ale tych 4690 g je hlavne vdaka nutrilonu, co ma trocha stve, ale co uz ..

08.03.2006 16:03

lujziana

monica na www.ma-ma.sk sa daju objednat, ale majú predajne aj po Slovensku, v BA sú na Bajzovej 4, je tam aj mapka pre svokru Mr. Green

08.03.2006 16:17

lujziana

baby porazí ma, dal som Emku na dva dni do škôlky, lebo chcela už medzi deti a ona od tiaľ doniesla črevnú virozu Sad takže vracia aj ja behám medzi izbami od jedného k druhému, dúfam, že to malý nechytí Confused

08.03.2006 16:31

Martina79

Ahojte januarovky, chcem sa Vas spytat, ci niektora davate na prdiky svojmu babatku Espumisan L, nie je mi z toho pribaloveho letaku jasne, ako sa to ma pouzivat a myslim, ze niekde u vas som citala, ze to niektora pouzivate... Ak si najdete cas, napiste mi prosim... Dakujem

08.03.2006 17:18

Anaj

Lujziana, aj ja sa toho hrozim, ked zacne jakub chodit do skolky, to donesie domov vsetky choroby, co? Embarassed My ideme dnes do kina, moj brasko sa odhodlal, ze bude strazit Ellu, tak to mu zelam vela stastia Laughing .

08.03.2006 17:29

lujziana

Anaj, zatiaľ som len raňajkovala a to musim ešte bežat kúpit Emke kolu a mineralku. Maly sa stále budí, bud chce jesť, alebo grgnuť. Aj teraz ho mam prehodeného cez plece Confused Emka stále mrnčí, že ju bolí bruško, chúdatko. Crying or Very sad A to mi volal mangelos, že ho bolí ucho a celá hlava Sad Tvojmu bráškovi držím palce Laughing , moj by to isto neriskoval :D

08.03.2006 18:03

Denisa DS

Lujziana tak sa drz v roli opatrovatelky a Emke zelam skore uzdravenie. Maly urcite citi ze nie je vsetko OK ked je nekludny, tak sa len ukludni aby to nemalo vplyv na mliecko. Mne teraz Terezka nechodi uz dva tyzdne do skolky a asi ani tak skoro nepojde kvoli tomu, aby nam domov nenosila choroby.

08.03.2006 19:02

monica

Baby diky, skusim teda tu Bajzovu, este musim zistit, kde to je, aby som vedela koho tam poslat. Inak lujziana, ja mam super svokru, chvalabohu, som sa dobre privydala Smile Priala by som kazdej taku. Tej skolky sa obavam aj ja, my sa chystame maleho uz zapisat, ak by som ho aj nedala v septembri (to bude mat 2,5 roka prec), tak najneskor asi v januari alebo na jar, to uz bude mat 3. Clovek sa tu piple so stravou, vyhyba sladkostiam, TV a podobnym nerestiam a pride do skolky a namaha je fuc (teda dufam, ze ten zaklad mu ostane)

08.03.2006 19:12

Anaj

Monica, aj ja sa prave informujem na skolky, maleho by som chcela tiez dat, tak na pol dna, ak ho zoberu, v septembri bude mat ale iba 2 roky a 3 mesiace, aby bol s detmi, ale ak ho este nezoberu, nevadi.

08.03.2006 19:33

Anet

dnes vazime 5300g a meriame 59cm 7tyzdnov :D

08.03.2006 19:46

Darinka

LUJZIANA, skoré uzdravenie prejem tvojej EMKE!! Veľmi dobre ťa chápem, ja tiež každý deň trpnem, či Marika zo škôlky nedonesie nejakú chorobu, lebo rodičia tam dávajú aj kašlúce a usoplené deti. Ozaj, veď mi máme rovnaký vekový rozdiel medzi deťmi, ako znáša súrodenca Emka? Lebo moja Marika vynikajúco, každý večer pri kúpaní pomáha, nosí vecičky, keď varím alebo sa sprchujem, dáva na Veroniku pozor, podáva dudlík. Strašne ju ľúbi, čomu som veľmi rada. Vonku ma ani nenechá kočíkovať Laughing Tak som rada. Zajtra idem ku gynekológovi, mam podozrenie na infekciu v prsníkoch, tak si počkám na verdikt, lebo to mokvanie neprešlo a mám ich celé červené naďalej.

08.03.2006 21:13

Ena

monica: bola som v Auparku, v mothercare maju tie vlozky do podprtsenky pratelne za 370 sk, mali tam vylozene len 2 balenia. a mali tam aj jednorazove, len neviem cenu.

08.03.2006 21:38

Skoricka

Ahojte kocky, dakujem za podporu, Misko je uz uplne v pohode, akurat tvaricka je este stale oznackovana, no co uz, ved je uz chlap Smile Jednoznacne to pre mna bolo omnoho tazsie ako pre neho, ale uz sme vsetci v pohode. Lujziana, Emke skore uzdravenie a tebe pevne nervy s celou rodinkou Smile

09.03.2006 08:09

Yvett

Skoricka: môj svokor vravieve, že každá šelma býva poznačená Wink takže aspoň vieš, že máš doma správneho chlapa. Viem čo si prežívala, ja som vtedy s dvojročným synom tiež letela na Kramáre s rozrazeným obočím /radiátor/ a ešte trolejbusom /muž bol práve mimo. Emke skoré uzdravenie.

09.03.2006 11:58

Henrik

MAJULA, my mame krst tiez tuto sobotu, nauku az zajtra, ale ked som nahlasovala termin, tiez sa ma pytali, ci ma krstna mama birmovku...Takze zrejme musi. Babulky, v com budete mat oblecene deticky na krste? Je zima, krajkove perinky neznasam, okrem toho, maly je uz riadny chlap a tak nastastie aj babicka pochopi, ze sa mi tam nezmesti... Takze ja normalka, overal a fusak....uvazujem. Keba som mala dievcatko a bolo by to v lete aj by som mozno uvazovala o krajkovanych satickach..... Wink Este som sa chcela spytat, ake pouzivate jednorazove plienky? Ja som mala najskor Pampersky a v pohode, ale potom mi ich maly zacal precikavat...zistila som, ze su mu uz male. Teraz mame Babylove, tiez OK, ale skusame tie lacne, 16 ks za cca 68,- Sk z Liedlu (ktosi mi poradil) a zatial dobre. Nemate s nimi niektodlhsiu skusenost? No a mame za sebou prvy dlhsi vylet mimo TN, v utorok sme boli v BA...manzel nas bol vyvencit... Laughing Takze na skusku IKEA a POLUS...no a v pohodicke! Az na to, ze v poluse skratka s babetkami nerataju! Prebalovanie na WC HROZNE!!! Ale maly to zvladol uplne v pohode. O tyzden idu chalani na Superstar, tak chcem pred tym skocit do Rakuska, len na kraj do Humy, malemu nakupit veci do H&M, lebo mi uz zo vsetkeho vyrasta.Ozaj, neviete nahodou, kedy tam budu najblizsie vypredaje? Inak dostala som od kamosky mini teplacky a ked som ich zacala obliekat, tiez puncosky a nohavice...zistila som, ze mi to je omnoho pohodlnejsie pri prebalovani...a tak s dupackami koncim..uz sa tesim, ze mi z nich vyrasta. Mate podobnu skusenost?

09.03.2006 12:05

lujziana

Ďakujem dievčatá, vyzerá to celkom sľubne, klop, klop. Emka sa riadne vybúbvala a dnes lieta ako keby nič, už aj čo to zjedla, tak dúfam, že už bude OK. Mangelos funguje na kvapkách do ucha a ibuprofene a vyzerá to už tiež celkom v poho. Jediný problém je, že musím Emku odháňať od Mirka a to sa teda celkom nedá, lebo sa vie pozabudnúť. , voľakde som čítala o kvasinkových infekciách napadlo ma, či to nebude tvoj prípad, keď popisuješ, že ti mokvajú bradavky. Inak moja Emka je presne to isté ako tvoja Marika. Vonku ma ku kočíku nechce ani pustiť, vyzeráme ako otrokári, keď ideme aj s tatinom za ňou Laughing . Druhý miniproblém je, že by ho chcela stále pestovať a mať u seba v postieľke. Asistuje a pomáha mi úplne super a pri prebaľovní musí vždy zhodnodtiť, koľko vykakal :D Sm s ňou dom celkom rada, keď si odmyslím ten neporiadok, čo vie nerobiť, keď sa hrá Rolling Eyes a potom sa zase hrá celkom inak Rolling Eyes Pekný deň všetkým :D

09.03.2006 12:09

Luciana

ahojte, Henrik, ja mam tiez dobru skusenost s pancuskami a nohavicami, este v lete som v HaM kupila take krasne teplakove supravy, ktore su malej uz dobre a nenosime nic ine, su teplucke a pohodlne, mala ich rada nosi a tiez sa chystame co najskor do Rakuska lebo zasoby dochadzaju nakolko zabka rastie ako z vody. ? Musim mat malicku zapisanu v pase aj ked ideme do rakuska, alebo staci jej rodny list alebo ako sa tam dostanem, chcem ju zobrat so sebou, lenze nemam ju este v pase a okrem toho este nemam po svadbe zmeneny trvaly pobyt a mala ma nahlaseny uz novy, takze mame rozdielne, cize musim si dat vystavit novy pas. Prosim ak sa niekto vyznate poradte mi . V lete chceme ist na dovolenku, dovtedy to urcite uz bude hotove, ale teraz este nestihame. Dakujem Wink

09.03.2006 12:14

lujziana

Henrik veru polus "nemá chybu" detský vozík 50,- Sk za hodinu v Hypernove zadarmo! Ja som minule v carefoure kojila v kabínke ne przliekanie, úplná nádhera. S kočíkom sa do Polusu dá vojsť len z jednej strany. Evil or Very Mad Prosto "moderné" nákupné centrum. Tie Lidl plienky si viacero mamičiek chváli a ja ich dávam Mirkovi na noc a ešte mi ich neprecikal ani neprekakal, čo sa mu u iných plienok už podarilo. Na Pampersky som zatiaľ počula väčšinou dosť zlé referencie a tiež som z nich nie veľmi nadšená. Confused

09.03.2006 12:15

Luciana

Ozaj musim sa pochvalit, nasa zabicka dnes prvy krat prespala celu noc bez papkania, vecer vypila 150ml nutrilonu - forte a spala od 21:00 do 06:30, super sme sa vyspali aj s manzelom boze konecne, dufam ze uz to tak ostane Wink a este najcerstvejsia dnesna fotka nasej Vanessky :D