1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

16.02.2006 11:46

*Monka*

napr. (3,5*150)/8 -to ak papa kazde 3 hodky = 65,6=70ml jedno krmenie aspon daco uzitocne sa clovek dozvie v nemocnici

16.02.2006 12:10

Kerina

Borka Nutrilon Forte papáme my lebo na premiume bola hladná za 2 hod. aj ked sme dodržali odmerky. Ináč to že tie poštolky vadia môže byť, napr. Michalka ich vôbec neznášala, od 1 mesiaca sme sa už nebalili /pediatrička stým súhlasila/ , aj sa jej robili vyrážky na bokoch - a to som vtedy látk.plienky ešte žehlila, a napr. v noci sa uplne z toho vyzliekla. Teraz pri peťke mám "poštolky" ale na suchý zips, nie sú to také tie klasické biele, ale skôr ako tei vrchné nohavičky na Popolini plienky, okraje sú makučké, zatiaľ sa mi vidí , že jej to nevadí, nožičky jej to drží pekne naširoko. Uvidíme aj my na ortopédii čo nám povedia. Len sa neteším na to čakanie u ortopéda a potom na sone Crying or Very sad

16.02.2006 12:38

Ena

lujziana lenze on cez noc spi a cez den place na raty, vaha z dneska 3780 g, vcera 3790+ este 30 g, ked som ho u lekarky nakrmila /a to bolo 20 min z oboch/.. takze mame ,alo mliecka teraz uz sterilizujem flasku, dr povedala nakojit a potom dokrmit.. dnes sme boli aj na hematologii kvoli krvnemu obrazu, chudatko , ani krv nesla poriadne z palca ze je taky zahusteny... takze ten nutrilon musime...asi skor ako ho uplne dehydratujeme Crying or Very sad

16.02.2006 13:14

*Monka*

Ena, neboj, je nas tu urcite viac, co kojime a potom dokrmujeme. Tak si z toho tazku hlavu nerob, mojej malej stacilo moje mliecko tak 2 tyzdne a potom tiez prestala prospievat...a ako sme nasadili nutrilon, tak je zase dobre.......

16.02.2006 13:33

Siska H

Ahojte, Eni Monka ma recht, my sme tiez zacali dokrmovat od 4. tyzdna, budeme tie deti trapit hladom? Confused Tiez som mala take vycitky, ze som neschopacka a podobne, ale ked nejde tak nejde, ja sa snazim kojit aspon kazde druhe jedenie, len ten na maly je uz tak rozmaznany, ze cecik odmieta, to musi byt fest hladny ze mu to nevadi Crying or Very sad My sme boli v poradni dnes a mame 4800 gr.

16.02.2006 13:38

Ena

no baby, tam mame za sebou prvu davku nutrilonu, som mu spravila 60 ml.. a spraskal to jak nic, predtym som ho kojila, ale asi toho vela nevytiahol.. baby co kojite + umele mlieko, ako krmite? to umele mlieko z flase albeo striekackou, ja som chcela striekackou, ale po 20 ml som to vzdala... ...

16.02.2006 13:48

Siska H

Eni mojho mlieka kolko vytiahne presne neviem, ale potom ak dokrmujem mi zje od 50 - 80 ml, ak vobec nekojim tak aj 150 ml, ja mu davam Bebu HA.

16.02.2006 13:55

Ena

no baby, tam mame za sebou prvu davku nutrilonu, som mu spravila 60 ml.. a spraskal to jak nic, predtym som ho kojila, ale asi toho vela nevytiahol.. baby co kojite + umele mlieko, ako krmite? to umele mlieko z flase albeo striekackou, ja som chcela striekackou, ale po 20 ml som to vzdala... ...

16.02.2006 14:22

*Monka*

Ena, striekackou som vydrzala len v nemocnici, ked som jej odstriekavala mliecko. Mam dobru skusenost s flaskami avent, asi nieco na tom bude, ze ten dudlik pripomina prs, pretoze mala pije pekne z tejto flasky aj z prsnika. skusala som aj inu flasku, ale potom 3 kojenia v podstate odignorovala, tak som si musela odstriekavat....takze ja kojim asi 10 min, a potom dokrmim nutrilonom......

16.02.2006 14:30

Ena

Monka; aventacku flasku mam aj ja, tak dufam, ze to bude ok.. inak, maly konecne spi kludne aj cez den.. uz musel byt chudacik taky vyhladovany, uz aj v kociku plakal, co inak nerobil ..

16.02.2006 14:41

*Monka*

Ena, a hlavne mu davaj tych 60 ml pravidelne, co 3 hodiny, a zacne priberat.....zo zaciatku ho asi budes musiet aj budit, nech si zvykne...ja som mala podobny problem a v kombinacii so zltackou sme museli stravit 3 dni v nemocnici, a toto zabralo...aj ked som vypadala ako mrtvola, pretoze kazde 3 hod papat znamena nakojit 10min+10 min z flase so vsetkym, potom ju 15 min drzat, aby si odgrgla, a poumyvat flasky apod......potom 2,5 hod spanok a zase.......hlavne v noci to bolo na nervy........

16.02.2006 14:42

*Monka*

Ena, a hlavne mu davaj tych 60 ml pravidelne, co 3 hodiny, a zacne priberat.....zo zaciatku ho asi budes musiet aj budit, nech si zvykne...ja som mala podobny problem a v kombinacii so zltackou sme museli stravit 3 dni v nemocnici, a toto zabralo...aj ked som vypadala ako mrtvola, pretoze kazde 3 hod papat znamena nakojit 10min+10 min z flase so vsetkym, potom ju 15 min drzat, aby si odgrgla, a poumyvat flasky apod......potom 2,5 hod spanok a zase.......hlavne v noci to bolo na nervy........

16.02.2006 15:04

Kerina

tak ja používam široku fľaštičku zn. Nuby, cumlík tiež pripomínu didku, je ešte aj s takými brmbolcami na masírovanie okolo ústočiek, a je tam aj senzor tepla, ukazuje či je pokrm horúci, o.k. al. studený a na konci fľašky je "vetrák" môžte si ho pozrieť na www.luvncare.com a nájsť si fľašky pod produktami, al. madarská stránka : www.recontra.hu tam si kliknuť na NUBY-nápis, a cumlík č. 0923 a fľaška č. 1568 tak to máme my a ešte aj presne v tej zelenej farbe.

16.02.2006 15:24

Ena

tu nuby flaksu pouziva kamoska,. ma dvojicky, krmenie jednej je v pohode a druha holka pije z tej nuby lebo s nou mali nejake problemy a nechcela papat... ja zatial ostanem pri tej Avent.. uvidime ako to pojde.. maly papal o 1nej, dalsie krmenie o 4tej a od kedy papal spi a spi ... inak, sterilizujete len varenim vo vriacej vode, alebo mate sterilizatory?

16.02.2006 15:30

borka

pre ENU:moju naucili v porodnici z flasky,cize z prska sa nechcela moc snazit.ja dokrmujem odkedy sme doma z porodnice.pre KERINU:poslem ti ten nutrak,my ho nepotrebujeme.posli mi adresu ss.

16.02.2006 18:28

borka

pre ENU:ja sterilizujem v mirovlnke.kupili sme ohrievac na flase,pretoze umelak sa nesmie ohrievat v mikrovlnke,len vo vode,alebo v ohrievaci na detske flase.dnes je tu nejako pusto.mala je uzasna.cely den spi,vratili sme sa k cumlu.ukludnuje ju.uz ho nevypluva,ale pekne cumle a potom sama zaspi.sa strasne tesim-odpadlo kolisanie a nosenie na rukach.

16.02.2006 19:21

*Monka*

ja sterilizujem len vo vriacej vode a je to v pohode..casom zacnes len oplachovat horucou vodou a sterilizovat len obcas Laughing Laughing Laughing

16.02.2006 20:17

Ena

MOnka: ja to tak robim hned dnes, zatial mam len jednu flasu, zajtra pojdem dokupit.. a to sterilizovanie varom v hrnci, no dobre humusne vyzera ta flaska, lebo za na nej zachyti vsetok ten sajrajt mineralov ci coho z vody... vyzera, ako keby som ju v cemente vyvalala... Borka, to fakt UM nemozes v mikrovlnke ohrievat? Vo svajciarsku sme malemu tak bezne ohrievali, tam sa dokonca rano spravilo 6 flias, dalo do chladnicky a potom sa len zohrialo v mikrovlnke a dalo sa malemu...

16.02.2006 20:27

Darinka

No, tuším som tu jediná asi aj s LUJZIANOU či ešte s niekým Confused: čo len dojčíme bez prikrmovania. Dúfam, že sa mi to i tentoraz podarí výlučne dojčiť prvých 6 mesiacov a potom začať prikrmovať. Dosť mi v tom pomohli časopisy Dieťa a Maja a ja, čo sa týka dojčenia. Dnes som vyrazila na 3 hodky do mesta malej kúpiť náušničky, tak som si odsala mlieko do fľašky a aspoň tentoraz som mala prehľad, koľko malá vypije, vypilla cca 80 - 100 ml. Baby, sme všetky síce ešte šestonedieľky, ja konkrétne už 5 týždňov a také š týždňe som už veľmi nekrvácala, skôr som mala taký žltobiely hlien tak som sa vytešovala, že konečne a dnes zrazu sa mi spustilo čeervené "more." Tak teda neviem, či sú to ešte čistky z maternice, alebo žeby menzes? Ale tak skoro Confused: Pri Marike som prvý menzes dostala po dvoch mesiacov a v podstatne do roka dokým som kojila som ho mala tak asi 3 x to bolo všetko. Ku gyndovi sa chystám hneď ako mi skončí šestonedelie a snáď prestanem krvácať,a až potom ten sex bude aktuálny.Ako ste na tom, lebo ku koncu šestonedelia by ten hlien už mal byť len číry, resp. mierne sfarbený.

16.02.2006 20:31

Darinka

Rýchlo píšem a potom som jak analfabet, takže nie š týždne, ale 2 týždne.

16.02.2006 21:19

*Monka*

hm, a ake nausnicky sa vlastne kupuju malemu babu? nemate fotku? ake by vlastne mali byt? ja si tie svoje moc nepamatam, bola som este mala Laughing Laughing Laughing a kedze rodina odtialto 450 a 780 km, tak mi moc neporadia....

16.02.2006 21:28

borka

pre ENU:v porodnici ma instruovali,ze v mikrovlnke urcite nie.co sa tyka urobenia UM do zasoby,tak to sa tiez nesmie.musis mat prevarenu zohriatu vodu a az tesne pred tym ako ide babo pit mu tam buchnut prasok.vsetko,co sa nedopije treba vylievat.babo moze mat koliky prave z mlieka,ktore je uz hotove a caka v chladnicke.....

16.02.2006 22:05

Anaj

Ja nedokrmujem a Yvett tusim tiez nie, no ale to je jedno, ja som rada, lebo je to prakticke, ale nikdy nevies, este moze prist laktacna kriza...Dnes som nemala cas si ani sadnut za pocitac, som uplne vystavena, stale volaco, bud mala alebo Jakub a tak dokola a este stale nespi moj pucik, ale uz prisiel aspon tatino domov, ale kupala som ich sama a dost ma to zmohlo kym som ich oboch obriadila a ulozila spat. Inac my mame od doktorky taku paradnu vahu, aku sme mali v Ruzinove v porodnici, takze zo zaciatku som malu vazila pred a po kojeni a vedela som, kolko vytiahla a teraz ju vazim nahu, zas aby som vedela kolko pribera, je to fajn, lebo nemusime chodit k doktorke, ona bola dva krat u nas a teraz mame ist az ked bude mat mala mesiac.

16.02.2006 23:55

lujziana

Darinka, anaj a yvett, vďaka za podporu, lebo keď tak čítam o tých mliečkovských problémoch tak sa normálne depkám a to som Emku kojila 3 roky!!! a laktačné krízy som si ani veľmi nevšimla, kedy stihli byť. Dnes môj "malý" pýtal non stop každú pol hodinu a od včera nemám prsia naliate ako balóny, nemajú kedy tuším. Som unavená ako kôň, lebo u nás sa spáva maximálne v kuse 3 hodiny, ale to dnes a v noci absolutne neplatilo Rolling Eyes . Inak keď nepapáme tak grgáme a kým grgneme tak sme zase hladný Rolling Eyes No a to sme išli z pôrodnice s pôrodnou hmotnosťou a doporučením, nedávať mu hneď jesť ale ho zabávať, aby nebol tučný - no comment Rolling Eyes . Už ani popôrodnú depresiu nestíham Mr. Green

17.02.2006 08:40

Kerina

ja tiež sterilizujem len vo vriacej vode, raz denne zatiaľ, onedlho už budem len vyplachovať a sterilizovať raz týždenne, mám len jednu fľašku na krmenie, a jednu na čajík, síce ešte mám po Michalke jednu sklenenu ale tú pouížvam ako odmerku na vodu, vodu mám prevarenú, v jednej nádobe mám vychladnutý a v termoske mám horúcu a ptoom si to namiešam optimálnu teplotu. Tiež nepripravujem mliečko vopred, vraj sa to nemá..ale tiež som už poučla že to niekto tak robí, že si pripraví dopredu fľašky a potom len ohreje v mikrovlnke alebo v ohrievači.

17.02.2006 08:53

*Monka*

hm, zaujimave. ja ked som bola s malou v nemocnici pred cca 10 dnami, tam to fungovalo tak, ze sme rano vyfasovali spravenu davku pre mimco na cely den, dali nam to do ladnicky a v priebehu dna si clovek len zobral, kolko mimco potrebovalo a zohrial v ohrievaci flias....a to tam bola stale nutricna poradkyna. tak si vyberte....

17.02.2006 09:05

Kerina

Borka neviem či ti došla ss-ka, lebo som si ju nenašla v odoslaných moja mail.adresa je: evora@inmail. sk, a ešte som tam zabudla napísať že díky Laughing Michalka je dnes doma, tak od rána mám veselo, ešte šťastie že spím v domácom oblečení, lebo by som sedela ešte teraz pred PC v pyžame Laughing no idem sa dať dokopy , t.j. osprchovať a vlasy spraviť Laughing

17.02.2006 10:50

triss

Darinka> ani ja zatial neprikrmujem, mala papa kolko chce, snad jej to zatial staci. zatial sme nepouzili ani raz cumlik, ani sme jej nedali flasku s mliekom. buduci tyzden by som konecne chcela zbehnut ku kadernicke, takze asi budem musiet odsat mlieko a muzik ju bude krmit. mate niektora skusenosti s krmenim lyzickou? alebo jej dat rovno flasu s cumlom? bojim sa, aby si dajako nezvykla, nieze mi potom bude strajkovat pri kojeni...

17.02.2006 11:00

Ena

my z lyzikcky davame akurat vigantol a kanavit plus par kvapiek mlieka, celu davku mlieka lyzickou by bolo asi riadne na nervy Smile to potom striekackou

17.02.2006 11:01

triss

a striekackou jej to vtlacas do pusy, alebo si to vytiahne sama??? Rolling Eyes

17.02.2006 11:03

Ena

z lyzicky Laughing

17.02.2006 13:11

Kerina

u nás sneží ako najaté, ani na 5 metrov nevidno..už vidno, že sa zima lúúúči, aj ked jar tu prichádza tak koncom marca Laughing ozaj, ten KANAVIT ako dávate? neviem či som dobre pochopila doktorku: 1xtýždenne 1 mesiac, a potom 1 kvapku raz za 1 mesiac??? je to dávkovanie všade rovnaké???

17.02.2006 13:24

triss

mne nakazala presne tak isto davkovat kanavit... a hlavne sa nepomylit a nepomiesat kanavit s vigantolom, ktory davame denne po dve kvapky Laughing

17.02.2006 14:34

Siska H

Triss mne zasa povedali, ze vigantol davat 3 kvapky raz tyzdenne, a kanavit az od 3. mesiaca po 2 kvapkach raz za tyzden, tak kazdy dr. ine dafkovanie Confused:

17.02.2006 15:11

*Monka*

my davame vigantol 1 kvapku denne a vit. K nam dava detska doktorka v poradni (2-3 kvapky za mesiac)

17.02.2006 15:42

Luciana

ahojte kocky aj my este plne dojcime Surprised)), chvalabohu, len vcera vecer sa mi zdalo ze prsia mam uplne prazdne a mala pytala a pytala, tak som si rychlo uvarila Hipp caj pre kojace matky, dala som si dve deci cierneho piva a dnes ako prve som si rano uvarila zasmazenu polievku, boze sa bojim aby som nestratila mlieko ...... My tie vitaminy tiez davkujeme, ze denne dve kvapky Vigantolu a od troch tyzdnov raz mesacne jednu kvapku Kanavitu, tak neviem. Podla mna inak netreba hadzat vsetky deticky do jedneho vreca, ze ked raz potiahnu z flasky, cajik ci mlieko, tak uz nebudu chciet bradavku, nasa mala pije Hipp cajik tak dva krat do tyzdna po 50ml a aj potom sa krasne prisaje a taha ako o zivot. Myslim ze babatko ma tiez pud sebazachovy a ked je hladne tak papka a ja sa rado narobi, ked nieco tecie.... K tym ocistkom, ja som mala tri tyzdne take kadejake vytoky, krvave, a dost to pachlo, sa mi zdalo Embarassed , ale odvtedy len take belave hlieny, nic ohromne.Inak uz mame s manzelikom za sebou aj prvy poporodny sex Wink , sme skratka nevedeli vydrzat tych 6 tyzdnov ale nemala som uz ziadne problemy a tak necely mesiac po porode sme to riskli a pohodicka, ani ranu necitim, ocistky za nami, tak naco cakat. Myslim ze tych 6 tyzdnov je doba aj s dobrou rezervou..... Tak ak Vam nic nie je, myslim ze to nie je problem, iked nie som lekarka a som zvedava, co na nas vykon povie o tyzden moja gyn. Laughing Ved uvidime. Pekny vikend, L+Vanessa

17.02.2006 15:51

Ena

My davame vigantol od prveho tyzdna 2 kv denne, kanavit od druheho tyzdna tusm 2 kvapky raz za tyzden a potom raz za mesiac kym je diate plne dojcene.. a teraz neviem ci sa to nejako meni, ak sa dokrmuje... S nasim kojenim to mame teraz take kombinovane, z laveho kojime, z praveho kvoli trhline odsavame ( hura , vcera rekord 50 ml Smile) ) a plus davame ten nutrilon, ale ten lek ked hulaka aj po krmeni, takze zatial ho mal 2 krat vcer a a 2 krat dnes... A sa pochvalim, aku kravinu som dnes spravila, isla som kupit parny sterilizator, tak som doma zmerala tanier v mikrovlnke, ze aby som vedela, ci nam vojde.. a ja truba, nezmerala som vysku MW a tak nam setrilizator nevojde dovnutra Smile)) Ale svokra ma zmerat svoju mikrovlnku, ze vymenime, lebo nasa je taka mrnava .... A mam takeho citaka, ze zacina zapal mocovych ciest... ( a pritom sa nalievam tekutinami jak dajaka tava na pusti) sak budeme bez roblemov chvilu.. ked sa uz nezvijam pri kojeni, tak nech je ina "zabava" Smile) A rozmyslam, ze ani neviem, ci by som s tym mala ist do ambulancie na antolsku, alebo k obvodnemu... Co vy na to?

17.02.2006 16:08

Denisa DS

My sme chori Crying or Very sad super... Uz vcera bola taka ospala, len jedla a spala, vecer uz mala poriadne zanesene dychacie cesty hlienom, darmo som jej cistila nostek Sterimarom a odsavala, nepomahalo, noc sme mali taku nekludnu, tak sme rano utekali k lekarke, ta ju pozrela a ze vraj aj hrdielko je zapalene, aj jej namerali trochu zvysenu teplotu, mala podozrenie aj na zapal uska, ale povedala ze este den pockame a ked sa to zhorsi mame ist zajtra rano na pohotovost... Nastastie sa mi zatial zda ze sa to nezhorsuje, mala je celkom v pohode, aj teplotu uz mala normalnu, tak snad to nebude az take dramaticke, ta nasa pediatricka vsetko prehana Confused

17.02.2006 16:15

Darinka

Tak fajn, že nás je viac tým kojením. Monka, neviem ako u vás v Prahe, ale ja som bola u nás v Blave na obchodnej, tam je kopa zlatníctiev a naozaj široký výber detských náušničiek, až som si nevedela vybrať. Však predavačky ochotne pomôžu, taksom vybrala také srdiečkové ani nie veľmi malé, ani veľké, tak zhruba do desiatich rokov by ich mohla nosiť. K tým očistkom, aj ja by som už obla rada, keby to konečne prešlo, ale odvčera ako som písala, sa nič nezmenilo. Hovorila som s jednou lekárkou, ktorej sa to stalo tiež po pôrode že sa jej spravila nejaká trhlinka v zašívaní a to krváca. Ak to neprejde do desiatich dní, musela by som ísť s gyndovi a ten s tým niečo spraví Embarassed Triss, moja prvá dcérka pila moje mlieko aj s prsníka aj zfľašky a neodnaučila sa piť odo mňa, zatiaľ to tak funguje i pri druhej, tak dúfam, že i vydrží.

17.02.2006 16:47

monica

Darinka, verim, ze dojciacich je nas viac Smile Moja mala mala minuly piatok na poradni 5,1 kg, plne dojcena, som zvedava aky tucko z nej vyrastie, no jednoznacne ide v synovych slapajach, svokra je z toho trosku mimo, muzova sestra ma deti take tintitka, a my len takych valibukov, syn mal polrocny plne dojceny 9 kg. Ale teraz ma dva roky a len 12 kg, takze pohoda. Pokial ide o tie ocistky, ja som presne na tom tak isto ako ty, uz to vyzeralo, ze to prestane, a zasa sa to spustilo, vyzeralo to ako menstruacia, ale to sa mi zda skoro a hlavne pri synovi som vobec nemala menstruaciu, otehotnela som po 14 mesiacoch dojcenia bez nej, takze si myslim, ze by to nemalo byt ono. Uvidim, co povie lekarka, idem tam buduci tyzden. Ale tak isto som to mala aj minule, a to krvacanie mi zastavila oxytocinom a potom uz ani kvapka, tak fakt neviem, cim to moze byt. Baby, moj muz ide dnes na olympiadu, tak idem k nasim na vikend, uz sa tesim, ze sa konecne vyspim v pohode a oddychnem. Bola som tam tiez pred dvoma tyzdnami tiez na vikend ( to bol zas lyzovat), a tak som si fajne oddychla, predsa len traja dospeli na dve deti, to je uplna pohodicka, dokonca som si aj cosi precitala. No parada, mohlo by byt aj castejsie Smile

17.02.2006 16:57

Skoricka

Ahojte maminky a deticky, tak aj my sme sa uz konecne vratili z porodnice! Laughing Vcera, ale sranda to teda nie je, Misko zatial nie je ochotny akceptovat, ze je tu aj maly, ale snad sa to casom spravi. Ale nic nestiham, citat forum nehrozi, snad to niekedy dobehnem Smile Zatial mam len fotky z porodnice, jednu pripajam. Inac, sme zlti, aj lampa bola, ale dufam, ze uz to bude ok, aj ked teraz mame zase brusko Sad No, jednoduche to nebude, ale maly je aj tak zlatusik Smile

17.02.2006 17:15

Luciana

AAAAAAAAAHOOOOOOOOOOOOOOJJJJJJJJJJ Skoricka !!! No a co porod? Aky bol v porovnani s prvym? A ako sa citis? Jezis to je super ze uz sme komplet - januarovky myslim, malicky je naozaj krasny, a vyzera velmi odpocinuto a spokojne - mu bolo v brusku dobre, hihi, tak zatial papa, Luciana+Vanessa

17.02.2006 17:20

Henrik

Ahojte. Lujziana, ja som bola na tom s mliekom a kojenim uplne rovnako.Jedol hodinu, dalsiu si odgrgaval a hned potom zase chcel jest...Po dvoch tyzdnoch nervov som zacala prikrmovat..nestacilo sa mi tvorit mlieko.. Stale sa mi tvori nepravidelne, dva tri dni mam dost a neprikrmujem a potom mame zas krizu a musim prikrmit, niekedy len jednu davku denne 50 ml a uz sme mali aj uplne hladny den, kedy vypil na 4 x spolu 170ml nutrilonu... Ale je to uz v pohode. Lebo som sa nervovala, ked bol hladny...No ale , snazim sa mu nutrilon davat co najmenej a v nevyhnutnom pripade, llebo mam pocit, ze ho potom pre zmenu viac boli brusko (a to uz berieme aj tie kvapky). Niekdy sa mi podari v noci odsat a odlozit na dalsi den na vecer a to som cela happy. :D Tiez som sa bala, ze mi nebude po flasi chciet prsnik, ale v pohode, dokonca vidim, ze uprednostnuje prsnik a viac sa pri nom ukludni. A davam aj caj, najskor som mu varila feniklovy, ale teraz uz HAMI granulovany. Dnes vypil 100ml caju a tusim mi sestricka hovorila, ze viac ako deci caju denne nedavat... Ake mate babulky info vy??? No a Vigantol davam denne 2kvapky od prichodu z nemocnice, tak nas tam instruovali, ale moja detska dr sa cudovala, ze sa dava az od ukonceneho druheho tyzdna... A Kanavit v nemocnici kazali 2 kv 1x tyzdenne! Dievcata, co robite, ked babetka boli brusko? A kedy ste zacali s babetkami chodit na prechadzky a na ako dlho? Inak na poradni nas po nieco vyse dvoch tyzdnoch prevazili a maly pribral kilo! Ked nas prepustali, mal 3310 a teraz 4300! Nechapala som. Kolko priberaju ostatne babetka?

17.02.2006 17:25

Henrik

Luciana, no teda, Ty sa cinis!! A bola si sita? Ja som sa uz tiez zahojila, za necele 3 tyzdne uplne, umyvala som sa v repiku...aj som sa uz obzerala v zrkadle a tiez ma napadlo, ze ci uz neskusime...trosku mam strach..

17.02.2006 17:32

Henrik

Skoricka gratulujem! Zda sa mi, ze sa s nasim trosku podobaju... Laughing

17.02.2006 17:36

Henrik

ENA, a kolo Nutrilonu TI vypije po kojeni na dokrmenie?

17.02.2006 18:19

Darinka

SKORIČKA, gratulujem, malý je nádherný!!! Na prechádzky ja už chodím asi týždeň v kuse, každý deň som s malou vonku aspoň dve hodinky, lebo v kočíku a vonku sa jej najlepšie spí. Aj som mala strach, či nenachladne, ale má hlboký kočík, a je tam riadne zababušená, že jej trčí iba noštek. Monica, tak vy pekne priberáte a je fajn, že len z materského mliečka. Takže možno aj mňa čaká ten oxytocín, no uvidíme, čo povie lekár. Confused

17.02.2006 18:57

NOKIA

ahoj ,PISALA SI NA AUGUSTOVKY,OHLADNE POSTIELKY,DAVAM TI SEM LINK-AK SI TO UZ NEOMRKLA...POKIAL VIEM AKO JEDNY Z MALA PREDAVAJU ESTE BIELE POSTIELKY.(aj my mame,tu zo suplikom)(vyrezavanu) no na tejto stranke najdes aj zo suplikom -zasuvkou aj zo spustaciou bocnicou-pozor-este som nevidela kombinaciu aj aj,tak sa budes musiet asi rozhodnut Wink Rolling Eyes drzim palce pri vybere.. p.s.dufam,ze si z blavy,my z NR,ale postielku sme kupovali tam Razz http://www.babyland.sk/babyland.html

17.02.2006 19:19

Ena

Henrik, no robim mu 2 odmerky prasku + 60 ml vody.. (podla toho, ze 3 odmerky +90 ml = 100 ml mlieka) .. to by malo byt tak 66 ml... obcas vypije vsetko, obcas takych cca 40, presne neviem, ked nieco necha, lebo na flasi je stupnica az od 60 ml... Inak, tiez mam pocit, ze mu nevadi, ci pije z prsnika alebo z flasky, ale na krabici Aventu su este aj obrazky, ze cumel sa podoba prsniku a tak, tak neviem ci je to tym, alebo je to Filipovi aj tak jedno.. Myslela som, ze budeme dodrziavat presne 3 hodinove odstupy, ale ked medzi tym reve, sup ho na prsnik... kojime teraz len z laveho.. na pravom stale trhlinka, tak z toho odsavam... baby, navod na chudnutie: ja sedim v jednom rohu izby pri pc, maly je na opacnom konci a teraz beham: pc, k malemu lebo mu vypadol cumel, sadnem si opat k pc, napisem 2 riadky a zas vstavam, lebo mlady pan pustil cumel .. a tak dookola Wink Poriesili sme problem s velkym sterilizatorom a malou mikrovlnkou, svagrovci nam pozicali svoju vacsiu a zobrali si zatial nasu mrnavu Smile) No, dufam, ze uz nebudeme ziadne vymozenosti dnesnej doby musiet nakupovat, lebo za poslednych 17 dni, co je maly na svete, co nakup, to par tisic... Smile)

17.02.2006 19:24

Ena

Borka: my mame tiez bielu postielku.. kupovali sme na Dunajskej v BA, obchod FOR BABY... ale tusim, ze aj v tom babylande maju tie iste... My chodime vonku tusim od 12 dna.. ...tak od pol hodiny do hediny a pol....dnes sme sa uz aj v buse viezli, lebo sme boli kupovat flase a ten sterilizator...