1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

09.02.2006 17:17

triss

ahojte, ja sa tiez obcas snazim cvicit, ale zatial len tie cviky, ktore mi doporucila rehabilitacna lekarka v porodnici na stiahnutie maternice a posilnenie brusnych svalov. vaha sa uz pomaly blizi k povodnej, ale aj tak nemam sancu natiahnut stare dobre rifle Sad . Mala bude mat dva tyzdne, ale zatial sme este nechytili ziaden pravidelny rytmus. Vsetky kupete vecer? My zatial skusame rano, ked sa prebudi, lebo vacsinou je dost pokakana, a manzel chodi neskor do prace, takze mi moze pomoct. Buduci utorok ideme prvy krat do poradne, som strasne zvedava, ci cosi pribrala. Troska ste mi nahnali strach, lebo ja kojim asi 8-krat denne po 8-9 minut, netusim ci sa stihne mala najest tak jak ma. Vacsinou zaspi na prsniku, a aj ked ju zobudim, tak sa jej uz nechce pit... Snad by sa ozyvala, keby mala malo... Pa a pohladkajte babatka...

09.02.2006 18:02

borka

boli sme na klboch .vsetko ok,ale kazali nam balit nasiroko do dalsek kontroly 31.8..pane boze Sad

09.02.2006 18:27

lujziana

bože Borka to vážne Shocked Shocked Shocked hádam nie, veď sa max do 3 mesiacov balí nie? Inak s tou pôrodnicou to je fakt sila, ja som Kramármi celkom spokojná. Hoci teda so mnou už žiadnu prácu nemali a dostala som aj pochvalu od doktorky za vzorne kojené dieťa, aj keď prvé dva dni evidentne hladovalo. Ale pri Emke to bol iný brutal, mlieko som začala mať až doma, keď som sa ukludnila a nemusela som stále vážiť. Takže nervy urobili fakt svoje. Confused

09.02.2006 18:42

Ena

Borka; balit nasiroko 8 mesiacov? si sa len nepomylila? Monka: aj my chodime vazit maleho, lebo nase vahy boli 1.2.2006 -3750 g 5.2.2006 -3540 g po prepusteni z porodnice 6.2.2006 -3470 g u detskej 7.2.2006 -3600 g u detskej a zajtra ideme zase.. z toho 6.2. na siedmeho sme kojili jak divi Smile) ale ked sme navazili viacej, tak sa snazim vtedy, ked sam chceme, velmi ho nechcem budit , aj ked dnes v noci... papal pred pol desiatou, dali sme ho pat a este o stvrtej rano spal, tak sme ho uz nasilu budili... v podstate dnes od pol noci pil 5 krat este len... k tomu kojeniu, zacina to byt uz meenj bolestive... lavy uz ako tak zvladame, nejako mi ide lepsie prilozit ho na lavy ako na pravy prsnik... s pravym sa furt trapime aj to viacej boli... dnes sme mu supli na skusku do pusy cumel...zajtra ideme na skrining usiek a ze ma byt v klude, tak sm,e chceli vediet, ci ho ukludni Smile Este co je sranda, najprv sa trapime aby sa prisal a potom ho zo seb anemozem odtrhnut, este ani raz sa nestalo, aby sa pustil sam, bud taha, alebo zaspi ale nepusti... totalna prisavka, musim mu zapchat nostek aby otvoril pusu, lebo ked som mu skusala strcit do pusy malicek, aby sa pustil, nebolo kade..Smile Myslela som, ze ho necham, ze kolko vydrzi, ale po 30 minutach to vzdavam..nase krmenia trvaju tak 15-30 min... podla toho ako taha... skusim sem hodit este fotecky..

09.02.2006 18:44

Ena

foto

09.02.2006 18:45

Ena

foto2

09.02.2006 18:45

Ena

foto3

09.02.2006 18:46

Ena

na tej predchadzajucej si akurat kychol Smile

09.02.2006 18:47

borka

NESEKLA SOM SA..VED SOM POZERALA NA TOHO ORTOPEDA AKO BLB...

09.02.2006 18:59

lujziana

Borka, tak potom ortopéd bol duchom zrejme na letnej dovolenke. Lebo iné vysvetlenie ma naozaj tiež nenapadá. Wink

09.02.2006 19:11

borka

CO ODPORUCILI VAM?NEBUDEM BALIT MALU CELE LETO NASIROKO,KED NIE JE DOVOD.JA VAM ZAVIDIM KOLKO VAM TIE DETI SPIA.MOJA CERTICA VIE MAX.3 APOL HODINY SPAT...

09.02.2006 20:00

Anaj

ella nespi cez den vela, vkuse tak najviac dve hodiny, ale vecer spi aj 5 hodin, co mi vyhovuje, okrem toho cez den robime ramus, teda jakub a navstevy a v noci sa spi, dufam, ze citi ten rozdiel.

10.02.2006 08:22

Kerina

, ja som tak bola s Michalkou, išli sme na kontrolu na klbiky ale po 3 mesiacoch ešte vtedy, a lekár hovorí: Všetko v poriadku, taká menšia odchýlka ale to je v norme, ale pre istotu dáme abdukčnú plienku - také umelé ho../s prepáčením/ medzi nohy, a v tom mala byť tiež celé leto. ešte sa spýtal, či v rodine sme nemali nejaké problémy s klbami a ja blbá som pvoedala že môj brat mal problémy. Lenže sa mi z toho vyhadzovala, tak som jej to nedávala. Medzitým som išla k inému ortopédovi, a ten nechápal, že čo nám kázali dávať tú abdukčnú somarinu, že stačilo baliť ešte 2 mesiace naširoko, to mala malá polroka, a on ešte do 1 roka Odporučil!!! baliť naširoko, ked som sa ho pýtala, že či musím, a on, že tam bola ozaj malá odchýlka, ale v budúcnosti keby boli nejaké problémy, on by bol krytý, že odporúčal široké balenie. Takže je len na tebe. Ja som ju nebalila, a ked sme boli na dalšej kontrole klbiky boli v 100% poriadku. Ináč aj mne sa budí každé 3 hod. na papanie, len poobede má jeden spánok 4 hod., a v noci 1 spánok 5 hod. a druhý 3,5 hod. a ja chodím v noci spať s nou aby som bola vyspatá Laughing

10.02.2006 08:24

Kerina

Borka musíš robiť väčší rááámus cez deň Laughing Laughing ale niektoré čo by dali aj za 3,5 hod. spánok Cool

10.02.2006 08:28

*Monka*

Borka, to ti nezavidim, tu praveze naopak nedoporucuju vobec balit nasiroko, ze to moze dietatku este viac ublizit ako pomoct....takze ak nie je dispozicia z rodiny, tak normalne pampersku a tot vsjo... nasa mala sa budi kazde tri hodiny na papanie, si mozem podla nej nastavit hodinky..tiez chodim spat s nou, aby som aspon tych 6 hodin v noci pospala.....

10.02.2006 09:57

Yvett

Borka: 3,5 hodiny? Možno 2x za deň Confused inak tak dve hodky a mama stačilo. No a tie jej bdecie obdobia keď vie byť aj 5 hodín hore a každých 20 min. by jedla ... paráda Crying or Very sad Dnes máme prvú poradňu, tak som zvedavá koľko sme pribrali, dúfam, že už máme cez 3 kg. Ale narástla, lebo čapica čo mala v pôrodnicu už jej neni veľká Laughing Baby aj tie Vaše tak obordovejú keď tlačia? Tá naša ako keby dvíhala 100 kg činku Wink Inak včera som pozerala dokument z Papuy-Nová Guinea, bol tam záber na dieťa na prsíku, naťahovalo ho ako keby bol z gumy /normálne prsník v puse a hlava otočená na druhú stranu/ - som si hneď spomenula na naše ubolené bradavky, no asi by som umrela, keby mi toto malá robila. Ena: malý je rozkošný.

10.02.2006 10:28

*Monka*

Yvett, to sme tu asi len my dve s drobcami-dievcatkami, ktore sa modlia, aby dnes mali na vahe uz aspon tie 3 kg Wink

10.02.2006 11:00

Yvett

Monka: už to tak vyzerá Confused Ale veď vieš ako sa vraví: dobrého je vždy málo /a zlé jazyky hovoria, že zlého aj málo stačí Laughing / Konečne som sa dozvedela akú krvnú skupinu má naša princezná /zabudli nám to napísať do správy/. Ma to pobavilo, lebo staršia má B, synátor A a malinká AB :D Si to pekne podelili.

10.02.2006 11:03

borka

POTESILI STE MA,ZE AJ TIE VASE NESPIA.MALA SOM SUSEDY V PORODNICI-TIE SPALI AJ PO 6 HODIN.JEDINE MOJA CERTICA ROBILA RAMUS... Wink

10.02.2006 11:08

Yvett

Borka: takto si ma rozmaznala tá najstaršia, po troch týždňoch spala celú noc /zostalo jej to doteraz Laughing / Zato tí ostatní Confused

10.02.2006 11:11

*Monka*

moja ma fakt zazracne hodinky v sebe, papa presne kazde 3 hodiny (aj v noci) a nedajboze nestojim nad nou s prsnikom a flaskou na minutu presne, to je rev...zase jej dnes budu brat krv z hlavicky, to si uzijeme, fnuk..... Confused

10.02.2006 11:13

*Monka*

uz sme velki Laughing

10.02.2006 11:44

Ena

baby, nas maly dnes spal od pol noci do 8mej, je to normalne?????

10.02.2006 11:48

Ena

sice do tej 12tej bolo rosambo, len by jedol a jedol.. uz som si jakl vyzmykany citron pripadala Smile) nakoniec sme ho skludnili cumlom... a rano som mala prsia jak kamen...same kvapkalo Smile ... a ja som si myslela, ze s tymi mojimi prsickami bude problem s milk Smile ale hadam to zas popapame vsetko do vecera.. lebo ani neviem, ci mam zacat s odsavanim, alebo co... alebo do vecera vydrzime, lebo najvacsi hlad na neho prichadza asi poobede.... chceli sme sa ist odvazit okolo pol 11 tej, doktorka vravale, ze ma vela ludi, tak az o 3/4 na jendu, ale 13.15 uz musime byt na skriningu usiek... tak som zvedava, ako to stihneme...

10.02.2006 11:51

Ena

sice do tej 12tej bolo rosambo, len by jedol a jedol.. uz som si jakl vyzmykany citron pripadala Smile) nakoniec sme ho skludnili cumlom... a rano som mala prsia jak kamen...same kvapkalo Smile ... a ja som si myslela, ze s tymi mojimi prsickami bude problem s milk Smile ale hadam to zas popapame vsetko do vecera.. lebo ani neviem, ci mam zacat s odsavanim, alebo co... alebo do vecera vydrzime, lebo najvacsi hlad na neho prichadza asi poobede.... chceli sme sa ist odvazit okolo pol 11 tej, doktorka vravale, ze ma vela ludi, tak az o 3/4 na jendu, ale 13.15 uz musime byt na skriningu usiek... tak som zvedava, ako to stihneme...

10.02.2006 11:58

borka

kludne odsavaj,ked sa ti leje.aj mne sa lialo a teraz uz nic. Crying or Very sad

10.02.2006 16:19

Siska H

Cafte babulky, Borka poslala som ti ss. Baby mate niektora skusenost s novorodeneckym akne, tak to prosim momentalne mame, ale ze vraj je to normalne a sposobene hormonalnymi vykyvmi. No my mame 5 kil, aspon ze mu chuti jest uz ked je ako muchotravocka Crying or Very sad papa

10.02.2006 17:34

*Monka*

mne sa tiez leje mliecko a nestaci to malej.......musime dokrmovat Confused

10.02.2006 17:36

Anonymous

nie, my mame akurat suchu kozu na chodidlach, brusku, pod pazuskami, na krku, ale ze to prejde, ze sa dlho cvachtal v pl. vode, tak najprv rozmokol a teraz sa susi.. natierame infadolanom... boli sme sme sa odvazit 3780g, porodna bola 3750 g, tak mame za sebou prve prirastky... na skriningu usielk zas nic nezaznamenali, tak o mesiac zas, ze do 3 mesiacov tam mozu byt zbytky pl. vody... ale co ma stve teraz / sak furt musi daco byt, ze? .... zmeraal som si teplotu a mam 37,1 a teraz neviem, ci to je len za to ze som unavena a potrebujem postel, alebo nieco ine... tak baby, co poradite na teplotu, co mozem??? baby, ze nam uz rodi ?Smile

10.02.2006 17:37

monica

Siska, my mame deticka den po sebe a vidiet to asi aj na vahe, nasa Tinka mala dnes na poradni 5100 gramova a 57 cm. Pekne nam veru pribera, ide presne v synovych slapajach Smile Riesili ste tu rezimy babetiek, to uz nejake mate? Nase deti su asi bez rezimove Smile Pri synovi sa dalo asi az niekedy po roku vybadat, ze mame nejaky rezim, ratam, ze aj pri malej to bude podobne. A dat malu spat v pravidelnu hodinu to nehrozi, ona dokonca je prave medzi siedmou a desiatou vecer vacsinou hore, takze zaspavame az po desiatej. Aj v noci je to rozne, niekedy spi v kuse aj 4 hodiny a niekedy sa kazde dve budi, ale cez den nespi dlhsie ako 2-3 hodky vkuse. Ozaj baby co mate dievcatka, dali ste im alebo date nausnicky? Ja som povodne nechcela ale zacinam nad nimi uvazovat, takze asi dam, teraz vyriesit, ze kedy a ako.

10.02.2006 17:45

MirkaK

SISKA, ake je to novorodenecke akne? Moja mala ma uz z nemocnice na rucickach z vnutornej strane a na krku zacervenanie a fliaciky. V nemocnici mali aj biele "ciapocky", kupali sme to v hypermangane. Ma to ale stale aj teraz, dokonca na rucicke sa mi zda, ze viac cervene.

10.02.2006 18:08

Darinka

A tú suchú pokožku čím natierate? Mne tenoraz nejak tá indulona nepomohla, ale pomáha mi Excipial masť, čo som mala ešte od doktorky na predpis a celkom fajn je aj NIVEA hydratačný krém pre bábätká. Včera sme boli v poradni, Veronika je zdravá našťastie už, pôrodnú hmotnosť mala 3610g a teraz má 4550 g. Tiež som mala obavy, či jej bude moje mliečko stačiť, ale podľa toho, ako priberá, tak stačí, i keď pravdupovediac ´moje intervaly kojenia sú cca 1,5 hodiny. V noci je to každé dve hodinky.

10.02.2006 18:16

Darinka

BORKA, prečo ste boli tak skoro po pôrode už na klbikoch? Moja malá má dnes mesiac a ideme až o tri týždne. Aj tak sa mi to zdá skoro, lebo tie klbiky sa ešte vyvíjajú. S prvou dcérou som bola až v dvoch mesiacoch prvýkrát a ľavý klbik ešte nemala v poriadku, tak sme naširoko balili do štyroch mesiacov. Neviem, či je to nová móda, ale predtým sa chodievalo neskôr na tie kontroly kvôli tomu vývinu a nerobili na predčasné závery ako u teba ten "múdry" doktor.

10.02.2006 18:35

Siska H

MirkaK moj maly to ma na tvaricke, su to take zacervenane vyrazky male niektore maju aj bielu ciapocku, len to asi musi vydiet doktor, lebo aj potnicky su podobne. My ideme na klbiky v utorok to ma maly 6 tyzdnov.

10.02.2006 19:17

Yvett

Takže prvá poradňa váha 3340 g dĺžka 53 cm /pôrodné 2840 / 50. Takže prospievame. Tiež niekedy kojím aj v polhodinových intervaloch, ale nevadí. Ja si mlieko neodstriekavam. mala som skúsenosť pri dcére, že mi mlieko skôr odišlo. Nechávam maličkú vysať ma ako citrón :D a mliečko sa tvorí zatiaľ pekne. Väčšinou kojím z oboch prsníkov a ďalšie kŕmenie začínam tým, ktorým som končila. Ono to síce niekedy vyzerá, že tam nič neni, ale ony to vytiahnu aj z chrbta Wink Tiež má trochu suchú kožu, mám špeciálnu detskú kozmetiku z aloe vera, tak ju podľa potreby natieram. Sestrička mi povedala, že natierať len dovtedy kým je koža suchá, inak nenatierať. Na kĺbiky sa ideme objednať budúci týždeň som zvedavá kedy nás zoberú. Tiež si pamätám, že sa chodilo v 4 mesiaci, tak uvidíme. Monica: my naušničky nedávame, prvá dcéra tak strašne plakala keď jej to pichali a aj tak ich má trochu krivo. Sestra dala malej nastreliť keď mala 3 roky a bolo to v pohode.

11.02.2006 05:31

Denisa DS

A u nas sa chodi s klbikmi na prvu prehliadku v 2-3 tyzdni, ideme v pondelok... Ja sa musim priznat ze som leniva a balim nasiroko len na noc, uvidim co nam povedia. Je to strasna otrava to uvazovanie a nasa zabka je taky certik pohyblivy, nepaci sa jej byt zaviazana. Rezim zatial nehrozi, ved sme mali vcera len 2 tyzdne... Ked je mala cez den hore (tiez vie byt hore aj 3-4 hodiny, trochu spi a je zas hore) taha ako odusu, kazdu chvilu, az je z toho cela spotena moja krasna. A potom si par hodin pokojne spinka a mne sa zatial naleju prsia ako balony Confused V noci mi pravidelne tecie mlieko z toho prsnika z ktoreho nekojim, dufam ze sa to skoro upravi, dnes som musela prezliekat malu lebo bola cela vlhka... A Yvett to tlacenie poznam Laughing Cela ti ocervenie na tvari, ze? Vystupia jej zilky, ale potom ta ulava ked sa podari co sa ma Wink

11.02.2006 08:13

gabika69

dobre rano, mamičkam aj babetkam.Chodim k vam sa pozerat na vese babetka tak vam prilozim aj nase zlaticko.

11.02.2006 09:13

Anaj

My sme mali hroznu noc, mala plakala ako o zivot, ja som jedla nieco pikantne, som si povedala uz nikdy viac, radsej nebudem nic jest, lebo mi jej bolo tak luto, do pol noci sa staral tato a potom ja, potom zaspala o jednej a este stale spi, si to dospava, dufam, ze dnes uz bude fajn. My nausnicky zatial neplanujeme, aj ked svokra mi dala na to peniaze, este si myslim, ze ma cas.

11.02.2006 11:29

borka

aj my by sme chceli dat nausky.tiez neviem ci to nie je skoro..

11.02.2006 11:51

Yvett

Gabika: rozkošný drobec Smile No my máme zase naše bdecie obdobie, tak kým ja si tu sedím pri PC tak naša princezná sa v autosedačke vykecáva s hračkou. Je to super sledovať ako napreduje. Už zafixuje očami hračku a keď s ňou hýbeme tak sleduje pohľadom - samozrejme kým ju nezaujme niečo iné.

11.02.2006 12:09

Yvett

Lea a jej obľúbený prepravný a spací prostriedok /teda okrem mamy/ :D

11.02.2006 12:34

Anet

Cafte mamulky, my sme boli na klbiky teraz vo stvrtok (3 tyzdne). Doktor povedal, ze super, ze nas poslali uz teraz. Vraj je to lepsie, lebo ked nie je nieco v poriadku, tak sa to da lepsie podchytit, ako vo 4-tom mesiaci. Klbiky mame v poriadku a mame este balit nasiroko do 3. mesiaca. Inac k tomu kojeniu... ja mam este stale take bolave prsia, ze teraz len odsavam Sad Kupila som si tie musle na zachytavanie mliecka, aby sa mi prsia trochu vetrali.Tyzden som si prsia takto chranila a skusila som zase kojit, ale.... Po 2-3 dnoch prsia zase bolia, maly hryzie a ma problem sa prisat. Tiez prikrmujem Nutrilonom pepti. Mliecka mam malicko (len 30-40 ml spolu z oboch prs).Tak sa snazim aspon tu trosicku malemu dat. Tiez som z toho nestastna, ale je to asi lepsie ako pri krmeni plakat a jaukat. Majko tiez este nema nejaky rezim. Niekedy place po hodine a pol a niekedy prespi aj 5 hodin. Takze sa este len ucime co a ako Smile Nejake fotky poslem, ked bude muzicek doma (sama by som to asi nevedela Embarassed ). Tak sa zatial drzte :D

11.02.2006 13:44

Luciana

ahojte babulky, k tym nausnickam, my sme boli s Vanesskou vcera na prepichnutie, mala vcera 4 tyzdne, doktorka nam povedala, ze je to dobre prepichnut co najskor. Malicka sice plackala jak o zivot, ale o chvilocku bola v pododicke, zaspinkala a vecer som jej uska cistila s repikom a potom s liehom a ani nemukla, myslim ze ked to chirurg vie dobre prepichnut, tak aj babetko to dobre znasa. Sice mi bolo do placu ked som pocula ako velmi placka, ale prezili sme to , aj ja aj tatinko Wink K tomu akne, nasa zabka ma na tvaricke tiez take biele ciapocky, vyzera to ako krupicka, ktoru mavaju dospeli, no neviem. V dalsej poradni sa skusim spytat doktorky, ze co to ma. Lebo jej sa stale tvoria, ked sa narodila tak ich mala len 5 a teraz ich ma nejakych 10, tak dufam ze z nej nebude maly pubertiacik Crying or Very sad A neviete nieco nove o Skoricke? A este k tomu rezimu: nasa zabicka spi cez den dohromady nejake 4 az 5 hodin, inak je stale hore, cumakuje, v noci spi od tej osmej do druhej, niekedy o pol hodinku menej alebo viac, a potom sa budi este kazde 3 hodinky, takze v noci papkame tak 2 az 3 krat, no uz od tej siedmej nechce spat, napapka sa a uz nam klabosi kade co, dokonca sa nahlas smeje. A uz aj vie opatovat usmev, dnes rano sme z nej mali sou, lebo sa na nas smiala, ked sme sa my smiali, no sranda a to ma len mesiac Wink Babulky, moj manzel je chory, berie antibiotika, kasle a ma nadchu jak naozaj a ja sa bojim aby to nechytila nasa kraska, ja uz tiez kycham, ale bojim sa hlavne o nu, neviete nieco, ako by sa dalo zabranit tomu aby to chytila? Prosim poradte ak viete nejake babske rady, vdaka Luciana + Vanessa

11.02.2006 15:04

Ena

my teraz reveme ako o dusu, nas maly spi celu noc, predminulu noc spal od 12tej do osmej a minulu noc od jednej skoro do pol deviatej.. anie je mozne ho ani zobudit, ani nakrmit, nic, proste spi a musime ho nechat tak.. a ja blba som sa vytesovala ze ako dobre spi.. a teraz mame velky problem s pravym prsnikom.. tvrdy jak slak, okolo dvorca zacervenane.. kym sa prisaje, idem sa zjancit... a odsavacku sme este nemali, to som az dnes vydurila manzela kupit ( elekricku medelu), rucne som sa zmohla tak na 10 kvapiek odsatych... Maly odkedy vstal, tak na mne visi, potaha zadrieme, a o chvilku zase ryci... a v noci bude dufam zas spat... ale uz vyuzijem odsavacku... Inak, ja som myslela, ze to odsavanie ide rychlejsie... na prvy krat sme sa zmohli na cca 15 ml... Smile kolko zvyknete odsat a ako dlho vam to trva?? na navode je postup, ze prvy prsnik 5-7 minut, druhy 5-7 min, prvy 3-5 min, druhy 3-5 min, prvy 2-3 min, druhy 2-3 min.. idete podla toho navodu, alebo nie? na vcerajsom vazeni sme navazili 3780 g, takze sme oproti porodnej hmotnosti pribrali 30 g, a mame dnes 11 dni... na skriningu usiek zas nebola reakcia na pravom, takze o mesiac ideme zas, ze vraj do 3 mesiacov tam moze byt este plodova voda a dovtedy ak tam je, by sa mala vstrebat...

11.02.2006 16:22

Kerina

Ena ak máš veľmi naliaty prsník tak si ho nahrej kúsok infračervenou lampou, kúsok sa ti uvoľní a potom to už ide, ja som tak robila v pôrodnici a pomohlo mi to.. Posledná "mohykánka" už je v pôrodnici??? dnes som j utu ešte nevidela?? ozaj kočky, neviete akej výroby je kočik Roan Hugo? či nie je náhodou poľský?

11.02.2006 17:17

borka

pre LUCIANU:daj muzikovi nahubok.moj manzelik bol chory ked sme prisli z porodnice.izolovala som ho na spanie do obyvacky a chodil s nahubkom.nic sa chvalabohu nestalo.ak kojis,tak mala by mala byt chranena.moj uz v obyvacke ostal.. Sad

11.02.2006 17:19

borka

Surprised

11.02.2006 17:20

borka

Embarassed

11.02.2006 19:21

Yvett

Náročný deň Crying or Very sad Boli sme od 11,00 hore a s malými prestávkami /max 20 min./ sme boli hore. Z toho 90% času prisatá na mne. Už som cítila každý milimeter bradavky ako by mi tam pichali ihly, natrela som calcium a o desať minút už zase hľadala. No zábava. Zaspala o štvrtej na slabé dve hodky, najedla sa a už zase spí, som zvedavá na ako dlho. Najhoršie je, že nesmie veľa plakať, niekedy je to fakt problém najmä keď ju potrebujem prebaliť o kúpaní ani nehovorím preplače skoro celé utieranie a obliekanie.

11.02.2006 21:05

Skoricka

Dnes 17.37 sme sa konecne dockali a privitali na svete toho nasho lenivca Andrejka (50cm, 3800g). Mamina to zvladla statocne, aj ked ani dnes sa mu este moc nechcelo von! Ale ci chcel ci nechcel, dnes sa to uz muselo vyvolat a nakoniec to islo prirodzenou cestou. Dufame, ze bude vsetko v poriadku a rodinka bude coskoro doma kompletna! Stastny tatik Palik, bratcek Misko a maminka Skoricka