1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

08.02.2006 10:58

Yvett

Soricka: vraj kompletný, aj keď vraj komory ešte nie sú nejak zväčšené. Ale úzka pľúcnica a "diera" medzi komorami. Operácia asi v 4 mesiaci keď nezačne modrať inak aj skôr.

08.02.2006 11:04

borka

KTO CHCEL PREDAT NUTRILON?baby,ako obliekate babetka doma?

08.02.2006 11:33

Skoricka

Borka, doma staci kosielka a dupky s dlhym rukavom alebo kosielka+svetrik a obycajne dupky...A ciapocka - aspon prve tyzdne. Ale to zavisi aj od toho, ako mate vykurene... Yvett, nastastie teraz je uz Fallot len komplikaciou na tych par tyzdnov, potom sa to krasne zoperuje a mala bude mat pokoj a krasny zivot Smile. Ale jednoduche to teraz pre teba iste nie je, to ma mrzi, ale dobre to dopadne, uvidis! Ona si to nastastie pamatat nebude, ale tebe nezavidim, Miskovi operovali len maly hemangiom na ocku, ale boli to pre mna hrozne chvile, ked bol na operacke, hoci ako doktorka viem, ze to bol banalny zakrok. Ale citit to ako mama je nieco uplne ine... Zatial ste bez cyanozy? A na ultrazvuku sa fakt nic nezistilo?? Kedy jej to vlastne diagnostikovali?

08.02.2006 11:43

Yvett

Borka: aj my tak body, alebo košieľka, dupky a bavlnený kabátik. ALe ja dávam ešte pod dupky ponožky, malá má stále studené nožičky, aj keď ju zakryjem. A tenkú čiapočku lebo kýchame. Skoricka: prišlo sa na to už v pôrodnici, mala silný šelest. Ešte, že na Antolskej je výborná primárka na kardio a primár na novorodencoch hneď vybavil termín na Kramároch. Trošku to trvalo, kým som to rozchodila, ale keď nemáš na výber... Musím sa snažiť aby som mala mlieko u nej je to o to dôležitejšie a teším sa na leto, keď to už snáď všetko budeme mať úspešne za sebou. Zatiaľ je fakt super aj deckárka povedala, že nebyť toho strašného šelestu tak to nevidno. Krásne ružová, aj keď papá tak sa nezadýcha tak dúfame, že do operácie vydrží bezproblémov.

08.02.2006 12:13

Skoricka

Super, je bojovnicka Smile Neboj, bude to v pohode, o rok-dva budes o tom vediet len vdaka pravidelnym kontrolam na kardiologii. Zvladnete to. Ked aj dobre papa a ty mas mliecko, tak co najskor spevnie a priberie, aby ju mohli operovat tak povediac bez rizika. Myslim, ze leto by ste si uz mali uzit bez strachu a starosti - teda, tie vzdy budu, ale take bezne, ked vam pojde zubok a tak Smile Vies, v podstate bud rada, ked vas uz mala stretnut nejaka komplikacia (predsa len, v tvojom veku je to uz omnoho castejsie ako u mladsich mamiciek), tak to nie je az taky zly los. Mozno blba utecha, ale bude to dobre, uvidis. Ma to tu vyhodu, ze raz sa to da do poriadku a uz nebudete mat problemy. Budem drzat palceky, nech stale tak usilovne bojuje Smile

08.02.2006 13:09

Ena

Akoricka:; super ze ta tu mame, ak bude nejaky problem nebudeme musiet ani pisat do poradne v inych diskusiach..Smile) ale uz by si fakt mohla porodit Smile) Inak, my mame uz 8 dni, jak to rychlo leti Smile) vcera sme u lekarky navazili 3600g namiesto 3470 g z dna predtym... baby, to fakt to kojenie na zaciatku tak boli? Ja sa prvych par minut zvijam jak o dusu Smile)

08.02.2006 13:12

Ena

Skoricka:; super ze ta tu mame, ak bude nejaky problem nebudeme musiet ani pisat do poradne v inych diskusiach..Smile) ale uz by si fakt mohla porodit Smile) Inak, my mame uz 8 dni, jak to rychlo leti Smile) vcera sme u lekarky navazili 3600g namiesto 3470 g z dna predtym... baby, to fakt to kojenie na zaciatku tak boli? Ja sa prvych par minut zvijam jak o dusu Smile)

08.02.2006 13:27

Skoricka

Ena, dik, snad tu uz coskoro budeme aj s drobcekom Smile Ale obavam sa, ze potom uz nebudem mat tolko casu a forum, budu na mnma uz dvaja a obcas (napr. dnes) mi bohate staci aj Misko, ale na nejaku tu poradnu mi snad trochu casu zvysi Smile Inac, uz by si prsia mali pomaly zvyknut na kojenie a nemali by ta boliet, ak nemas trhlinky. Mas spravnu techniku?

08.02.2006 13:42

Siska H

Borka posli mi adresu do ss ak chces, ja ti ten nutrilon poslem zadarmo, nech ho nemusim vyhodit, jeden balicek je cely druhy asi 5 x urobena davka, ak teda chces. papa Yvett drzim palceky, a ja sa malicherne trapim z vyrazkami Embarassed

08.02.2006 13:54

Anonymous

no dnes fičí bábetko ako v lete na saniach Laughing dnes v noci bola nejako extra hladná moja princezná, tak sme vstali aj o polnoci, čo nezvykne, možno že jej už dávka 100 ml nestačí, a poradnu mám len 22.2. Confused a zbytočne ju prepchávať nechcem ... už som zvedavá koľko sme pribrali Cool

08.02.2006 14:15

*Monka*

ahoj, tak my mame za sebou maraton vysetreni v nemocnici, vsetko ok, akurat malicka nechce priberat, tak chodim kazdy druh den na prevazenie a nie je to ziadna slava Confused a to kojime + dokrmujeme Nutrilom asi 30 ml......ja neviem, kde robime chybu....zase nas asi nechaju v nemocnici, ak nepriberie do piatku......som z toho na Rolling Eyes

08.02.2006 14:21

Anaj

mna kojenie bolelo, ked som este mala trhlinky, teda asi prvy tyzden, aj ked sa este stahovala maternica, potom uz nie, dufam, ze najhorsie uz mame za sebou. mne mala teraz vazi 3300g, pri porode mala 3050g, nezda sa mi to vela, ale papa dobre, aspon podla mna, tak to hadam staci.

08.02.2006 15:03

Denisa DS

Ena to kojenie by sa ti malo upravit a boliet by nemalo... Sice este pred dvoma dnami som aj ja obcas zavyla ked sa mala prisala, ale uz je to OK. Nemas na bradavke nejaku malu ranku? Mna teraz ked kojim boli druhy prsnik Confused Sme boli dnes vonku, malinka zas vzorna Laughing so starsou sme sa vyblaznili v snehu... Yvett drzim palce nech do operacie nemate ziadne problemy a ta nech prebehne dobre Smile Skoricka ked si si tu otvorila poradnu (vdakabohu) mozem sa ta aj ja nieco opytat? Starsia dcerka ma na ruke hemangiom, cakali sme do troch rokov ale nezda sa ze by jej to malo same zmiznut, ma to dost take vypukle, akym sposobom sa to da na Slovensku odstranit? Len by som ju nevelmi rada strkala pod noz, radsej laser, len to ma dost velke...

08.02.2006 15:13

borka

pre sisku:prevediem ti peniaze na ucet.kup nieco malemu.napis mi mail na satankova@post.sk.pre KERINU:moja nezbednica spapa150 ml nutraku.asi vela,ked vidim kolko papaju vase.

08.02.2006 15:22

borka

aj mala ma hemanglion na cele a na vieckach.co s tym?nemame sa o to nijako starat,ze do roka to zmizne... Sad

08.02.2006 15:27

Siska H

Borka poslala som ti ss.

08.02.2006 16:21

Skoricka

Deni aj Borka, co sa tyka tych hemangiomov, zavisi od toho, ake su - ci su to ploche skvrny alebo aj vycnievaju. Ak su to skvrny, je sanca, ze mozu zblednut, ale ak su vycnievajuce, tak tie musia ist prec. Aj Miska takto museli operovat, lebo ho mal na viecku a rozkrvacalo sa to. Denisa, u Terezky to asi uz same nezmizne, da sa to odstranit aj kryoterapiou aj laserom, ale ak je to rozsiahle, vacsinou to musi ist chirurgicky. Ale ona je uz dost velka, takze by na to snad stacila aj lokalna anesteza, takto ti neviem viac povedat, ked som to nevidela. Inac, na hemangiomy je perfektny odbornik v bratislavskej detskej fakultnej NsP, dr. Babala.

08.02.2006 16:25

Yvett

Dievčatá ďakujem za podporu, určite to zvládneme Wink inú alterantívu nepripúšťam. Siska: žiadne bolístky tých našich drobcov nie sú malicherné Smile Inak mňa stále bolia bradavky, keď mám plné prsia, tých prvých 20 sek. ako keby mi ich naťahovali na škripec. Ale je fakt, že drobčulka je riadny dravec :D koľkokrát chytí bradavku ďasienkami a trhne hlavou ako by mi ju chcela odtrnúť Confused to je zábava. A tiež má problémy poriadne sa prisať, často ma len tak "vcucne" nechce sa jej otvárať ústa - opica.

08.02.2006 17:34

borka

pre SKORICKU:mala ma cervene flaky.mysleli sme si,ze je to alergia na nieco.aj v porodnici som jej davala vlastne oblecko.bohuzial,zatial sa to ani nezmensuje,ani nezvacsuje.

08.02.2006 17:40

Skoricka

Borka, ak je to hemangiom, tak to sa tak rychlo nezmeni, moze zacat blednut, ale najskor tak po par mesiacoch... Alergie sa prejavuju vacsinou vysevom, drobnymi malickymi fliackami alebo vyrazkami a je toho vela. Ale zatial sa kvoli tomu vobec nemusis trapit, ked to nie je vypukle, tak aspon nehrozi, ze sa to samovolne rozkrvaca ako u Miska.

08.02.2006 20:23

Anonymous

my sme dnes prešli už na 120 ml, ked jej dávam len nutrilon, ale ked kojím tak 90 ml, fakt neviem či vôbec niečo vysaje, ato je prilepená na didke 40 min., ale podľa hmotnosti by sme mali tiež vypiť 150 ml, ale zatiaľ jej to stačí ...mňa asi porazí, prsia bez trhlinky, výborne sa prisaje...a kde j to mleiko?? celý den len pijem a pijem... Confused

08.02.2006 22:18

Anaj

Kedy vam chodievaju deti spavat? my o 7-mej kupeme, potom ju nakojim a snazime sa ju uspat, ale velmi sa jej nechce, zaspi az okolo 9-tej-10-tej, dufam, ze sa to bude posuvat smerom ku 7-mej hodine, jakub uz tak v 2 mesiacoch chodil spavat o tej pol 8-mej a prvy krat sa zobudil na kojenie okolo 1-nej, bolo to fajn, ked uz bol vecer klud, aj ked teraz nam tatino dost pomaha, ak je mala dlho hore a ja uz chcem ist spat, stara sa on, pri jakubkovi to tak nebolo Rolling Eyes Laughing .

08.02.2006 22:34

Henrik

Ahojte dievcata. Tak sa hlasim po dlhej dobe. Stihla som si precitat akurat par poslednych prispevkov...Yvett, drzim palce, nech Vam vsetko dobre dopadne! A aby ste vydrzali tie tri mesiace do operacie, ak som to dobre pochopila. A nech je potom vsetko OK. Vobec som sa sem nedostala, odkedy sme doma, je to jeden kolotoc, nechapem, kedy mate cas na pisanie... Shocked Marcelko Teo bol prve dni velmi uplakany, chcel kojit kazdu hodinu, niekedy ani celu hodinu nevydrzal... Jedaval aj 50 minut, potom som ho dalsiu hodinu pestovala a nie a nie si odgrcnut... ani utisit...ani polozit a dalsie kojenie..Baby, bola som zufala, z neho hotova! Potom prisli problemy s mliekom, v noci je to pohoda, ale asi pol dna nemam dost mlieka, nestaci sa mi v tych intervaloch tvorit.... No a v pondelok som rumazgala, lebo som musela zacat dokrmovat Nutrilonom. Normalne som mala hisak, ze som zla matka a ze som nieco zbabrala... Ani si neviete predstavit, aka som bola rada, ked som zbadala vo vasej debate slovko NUTRILON! Myslela som, ze som jedina z nas. Okrem toho, hormonalna zmena po porode so mnou riadne prvy tyzden lomcovala, bola som nervoza ako pes .na vsetkych okolo, najradsej som bola s malym sama. Aj vy ste nieco take pocitovali?? No, ale teraz vidim, ake su moje poroblemy banalne. A clovek si tak namysla... Poslala by som aj fotku maleho, ale neviem ju prisposobit na mensi format...

08.02.2006 23:29

Henrik

MAECELKO TEO

08.02.2006 23:31

Henrik

MARCELKO TEO

09.02.2006 08:31

Denisa DS

Henrik maly je zlatucky Laughing My chodime spavat okolo osmej, nekupem kazdy den lebo ma mala dost suchu pokozku, od tej osmej spime do siedmej (obe!), budi sa zhruba kazde dve hodiny na krmenie. Vcera vecer som aj ja mala krizu, mala na mna bola asi tri hodiny nalepena, prsia uplne vycucane a ona nie a nie zaspat... Ale zato som uz dnes stihla navarit polievku a zaklad omacky na cestoviny a upiect kolac :D Skoricka Terezka ma ten hemangiom vycnievajuci, my sme mysleli ze sa jej to postupne strati lebo sa jej na tom objavili svetle fliacky a okraj sa zacal rozpadavat, ale nejaky vyrazny pokrok to nie je. Nastastie to ma na ramienku takze to zakryvame rukavom, ale uz by sme boli radi keby sa toho zbavila, asi na jar zacneme behat po lekaroch Crying or Very sad

09.02.2006 09:11

borka

pre HENRIK.nic si z toho nerob.mne stvali v porodnici aka som mizerna matka.nijak raz nechceli pochopit,ze z prsnika to nejde,tak odsavam.a pritom som ani neuvazovala,ze budeme musiet prejst na u melaka.tak ma vystresovali,ze som isla z porodnice s tym,ze je lepsie nechat vyhladovat dieta ako prikrmovat.bohuzial,doodsavala som uplne a mame umelaka.zabijem sa?!

09.02.2006 09:49

Luciana

Ahojte zienky, borka kasli na lekarov, oni nemusia pocuvat tvoje hladne babatko, ako zalostne place, to iste som aj ja zazila v porodnici, mala mi plakala o zivot a oni ze ved je hladna a to som si ju prikladala kazdu pol-tristvrte hodinku, mlieka nikde, dali nam akurat glukozu (sladku vodu) ktorou sa mi malu nedarilo oklamat a tak plakala o sto - sest. Ale upravilo sa to az doma. My mame zajtra na plane uzasnu zabavu, idem dat malickej prepichnut uska, boze som z toho na nervy uz teraz, lebo sa bojim aby sa jej to nezapalilo. No ved dam vam vediet ako sme na tom Laughing Skoricka, ty si stale 2v1? Vies co, cely den nic nejedz a vecer si na postel medzi nohy poloz rezen, mozno malicky vycupita rychlejsie, chichi, to bol for, je mu tam dobre, tak co narobis, bude to vegetak Wink

09.02.2006 10:05

Yvett

Čafte maminy a čakateľka :D včera som mala fajn zážitok, malá 5 hodín v kuse hore, stále by bola na mne nalepená, už som bola úplne vyžmýkaná, ale ona ťahala stále Wink Aj prehĺtala tak tam snáď aj niečo mala. Zaspala asi o 23,00 a vydržala do pol tretej tak sa dalo a potom od 4-tej do pol osmej. Dnes by som chcela stihnúť kaderníčku, máme ju dome tak by to snáď šlo. My kúpeme každý druhý deň, vždy pred ôsmou, ke´d sa tato vráti z venčenia. Ale pred siedmou kŕmime, lebo inak cirkus Humberto - ona sa hladná kúpať nebude. Ale vodu má rada, len ked´ ju vyberiem tek sa trasie ako osika a vzhľadom na to, ženám povedali, že nesmie byť ani pri kúpaní veľmi teplo v miestnosti tak je to trochu problém. No aspoň bude otužilá Cool Inak sme kvôli odsávačke soplíkov na vysavač museli kúpiť nový vysávač, to bola investícia - máme asi jednu z najdrahších odsávačiek /skoro 5.000,-/ no ale čo by sme pre ten náš zázrak nespravili.

09.02.2006 10:14

borka

ved to,ze mala revala ako o zivot uz v porodnici ked bola hladna.vypocula som si,ze mam hyperaktivne dieta...figu borovu-hladosku. Surprised

09.02.2006 10:15

Anonymous

henrik to som si myslela aj ja, že som krkavčia matka, ktorá nevie kojiť, ale dieťa potrebuje spokojnú mamičku, a psychika spraví svoje, ja som mala tak dokaličené prsia, že mi slzy ako hrachy padali ked som kojila, a to hovorí za svoje, že sa mi viac ako týžden hojili - aké ragády som mohla mať, a mlieko potom samé odišlo zo dňa na deň, aj ked som ho mala, no a teraz prsia v poriadku a mlieko nikde môžem vypiť aj za 3 vedrá tekutiny čo narobím.. napriek tomu moju malá začala brať prvé anitbiotiká ako 2,5 ročná, aj to ked nastúpila do MŠ, ale až tak chorá nezvykne byť, nádchu sme mali všehovšudy asi 2 krát.. tak sa držte aj na nutrilone, základ je aj genetika, lebo ty darmo budeš kojiť ked napr. nepôjdeš s bábom na prechádzku, nebudeš otužovať..a pod. jediná prednosť materského mlieka je že je zadarmo Wink /toť povedala moja pediatrička, a 2 sestry na novorod.odd. a jedna pediatrička v nemocnici/ fakt si z toho nerob veľkú hlavu..držím vám palčeky

09.02.2006 10:22

Kerina

my máme tie svoje rituály, a aj pri prvej dcérke sa to oplatilo, dodnes chodí bez slova spať o 19,30 ani ju nenapadne protestovať /zatiaľ/, takže kupeme o 19,00 , vlastne kupe náš tatko, ja asistujem, potom sa papá, a číta rozprávka takže o 20,00 už zaspinká, a spinká do 2,00 hod. potom 15-20 min. prestávka a spinkáme do 5,30-6,00 hod. už papáme skoro v rovnakú hodinu, tak si človek vie aj čo to naplánovať Wink

09.02.2006 10:26

Henrik

Borka, aj j a som mala vrytu predstavu, ze do 6 mesiacov budeme plne dojceni....brala som to ako samozrejmost.... Rolling Eyes V porodnici som si tiez uzila, kym som nemala vobec mlieko, maly rucal od hladu, sestricka ma presviedcala ako pekne saje...ja jej na to, ze neprehlta, lebo nema co...a ja mam total odrovnane bradavky....uf Inak detska lekarka ma ukludnila, ze mam skusit klamat cajom medzi kojeniami, ked tak casto pyta...no a vraj ak vypije viac ako 50ml, tak je hladny a mam si kupit Nutrilon HA....Tak som to prestala brat ako tragediu. No a vraj samozrejme caj prisladot Glukopurom, nesladeny vobec nechcel. V lekorni pri nakupe glukozy som si vypocula od lekarnika kazen (oni cakaju kazdu chvilu babo), vraj boli na kurze a vraj ci mu to fakt chudatku chcem davat...... Evil or Very Mad No, bodaj by aspon im vsetko vyslo tak, ako sa skolili na kurze..... Cool Borka, dojcis a prikrmujes zaroven? Ako casto a ake davky nutrilonu? A kto tu este dava okem nas dvoch umelinu? No a mame za sebou uzasnu noc... O 23h papal, potom od 2h do 4:30 dojceny, odgrcnuty, prebaleny a niekolko krat dookola, a nie a nie zaspat... potom o6 h do 7h a teraz konecne zobudeny az po 3 hodinach... Rolling Eyes Svihne ma z toho... A ked sme prisli z porodnice, v noci spaval ukazkovo aj 5-6 hod vkuse..... Zatial nijaka pravidelnost....robi si so mnou co chce.... Crying or Very sad

09.02.2006 10:34

borka

ja uz mlieko nemam vobec,cize mame len umelaka-klasicky nutrilon,ha sme neskusali.len mame odskusany nutrilon forte-je pre hladne deti a malu zapieklo,takze sme ostali pri klasickom nutraku.zatial nemame problem.pije 150 ml.aj mam pocit,ze uz chce viac.davam jej 3 odmerky.podla navodu neviem,lebo tam by mala jest kazde 4 hodiny.predpisova nie je,takze davkujeme asi tak.cajik sa nam osvedcil granulovany feniklovy HIPP.nemame problem s prdikmi.

09.02.2006 10:36

borka

a nemaj obavu.na umalakoch je viac deti ako by si cakala.SISKA dava malemu tiez a vela deti je dokrmovanych.

09.02.2006 10:39

Henrik

vdaka Wink No, uz by sa mi ziadlo aspon nejakej pravidelnosti v tych intervaloch.... My kupeme kedy sa zobudi, inak prereve cele kupanie, ak ho budime nasilu my.... No a v porodnici mal hned na druhy den hroznu alergiu na Johnsons....(plakala som, ked som videla ten cerveny horuci uplne spaleny chrbatik) ani Sebamed neznasa...a teraz fungujeme na striedacku na Olivovom oleji a Bubchene, a uz vobec nie je ani supinaty, ma krasnu pokozku... :D A co Ena? Nie som v obraze, uz ma babetko? A stihla to este v Januarovkach? A je tu niekto 2in1?

09.02.2006 10:41

Henrik

vdaka Wink No, uz by sa mi ziadlo aspon nejakej pravidelnosti v tych intervaloch.... My kupeme kedy sa zobudi, inak prereve cele kupanie, ak ho budime nasilu my.... No a v porodnici mal hned na druhy den hroznu alergiu na Johnsons....(plakala som, ked som videla ten cerveny horuci uplne spaleny chrbatik) ani Sebamed neznasa...a teraz fungujeme na striedacku na Olivovom oleji a Bubchene, a uz vobec nie je ani supinaty, ma krasnu pokozku... :D A co Ena? Nie som v obraze, uz ma babetko? A stihla to este v Januarovkach? A je tu niekto 2in1?

09.02.2006 10:43

Henrik

Prepacte.....chcela som dobehnut tie zameskane fotky... Wink

09.02.2006 10:43

Yvett

Dievčatá žiaden stres, pre tie Vaše drobce je dôležitá spokojná mama, potom aj ony budú spokojné. Nielen materským mliekom je človek živý a trápiť sa za každú cenu sa neoplatí. Ja budem samozrejme rada, keď sa mi podarí kojiť čo najdlhšie, bez prikrmovania, ale keď to nepôjde tiež sa nezabijem. Myslím, že väčšina z nás by radšej kojila, veď je to oveľa pohodlnejšie ako sa trápiť s fľašami. To len podaktorí lekári si myslia, že je to vždy jednoduché.

09.02.2006 10:47

Yvett

Henrik: zlatučký mládenček :D

09.02.2006 11:09

*Monka*

baby, vy tu riesite, kolko ktorej babo vypije viac nutrilonu a len my tu mame problemy s vahou a chodime na prevazovanie k doktorke kazdy druhy den.......ma tu deptate, fnuk Confused

09.02.2006 11:21

Henrik

Monka, ved prave...tiez sa bojim, ze maly nepribera. Na prve prevazenie ideme az v pondelok a je to pre mna nekonecne dlhy cas...Vobec netusim, kolko si odomna vytiahne, ale ked mam maximum v noci, odsajem najviac 50 ml z jedneho, a cez den kojim vzdy z oboch...(chudak, to ma asi po 25 ml z kazdeho) plus niekotre kojenia nahradzam Nutrilonom...ked nie je co ine dat... Uz sa fakt neviem dockat k tej lekarke!

09.02.2006 12:09

Siska H

Cafte babulky, nestresujte sa s tym vazenim, tiez to nie je dobre vazit kazdy den. Ja to robim raz za tyzden, postavim sa s malym na vahu a potom bez neho, mame sice digitalnu ale vzdy je vidiet min. tych 0,4 - 0,6 kg rozdiel, pokym babo prospieva, netreba sa kontrolovat kazdy de podla tabuliek. To neni pismo svate, vidim to aj podla toho UM na krabici , babo ma vypit tolko a tolko a ked nevypije tak sa stresujem ze preco Rolling Eyes takze ako sa spieva v jedenj pesnicke pohoda, klidek ale bez toho tabacka Laughing Borka poslala som ti ss, az teraz som sa dostala ku kompu, bola som rano na steroch z nosa, vyzera to tak ze mame nejake koka, co mu mohlo zapricinit aj tu kozu, no mudrejsia budem v utorok to ideme rovno na kontrolu klbikov. papa

09.02.2006 12:19

Kerina

tá pravidelnosť príde neboj sa, my sme včera mali 3 týždne a pravidelnosť došla až od pondelka..., dodžuj "rituály" večerné kupkanie v jednu hodinu, masírovanie bábetka, čítanie rozprávky /blbosť to nie je/, a potom už len tlmené svetielko a ticho v byte, ráno po tej 6 už zažíname väčšie svetlo a zapínam rádio al. CD-čko. a cez deň je hurhaj, aj susedia mi tu hurhaj robia- večne sa tu vrta a búcha, na poobednajší spánok kúsok dám dole žalúzie- jemné prítmie, to trvá 2 hod. , cez den sa hráme, v noci len šepkáme a aj tak prebaľujem v polotme - občas sa mi stane že plienku dám naopak Laughing my sme tiež na nutrilone forte - je extra hladná ale aj sa kojíme 4krát, stolica o.k., jej dávam do mliekča fenyklový granulový čajík od Artifexu - nie je až tak sladký.

09.02.2006 12:28

*Monka*

hehe, kuknite na toto:) http://eldar.cz/myf/txt/brett_-_previtem_snadno_a_rychle.html Laughing Laughing Laughing

09.02.2006 12:55

borka

aj my palime dnes na klby.baby,od soboty dietujem.nekojim,tak mozem.mala bude mat 4 tyzdne.zadok mam ako tank a o buchu ani nehovorim... Mad

09.02.2006 13:24

Anaj

No ja na diety nemam ani pomyslenie, stale som hladna, ale pri kubovi som to vybehala prechadzkami, teraz toto pocasie, fuj, musime trcat doma, uz sa tesim na prechadzky a dam sa aj na nejake cvicenie, ked uz mala bude mat nejaky rytmus, dobre to padne aj ako odreagovanie. Yvett, aj mne by sa zisiel novy uces, musim pohladat nieco v blizkosti. Henrik, Ena ma babo, ved sama napise, este Skoricka je na rade, ale uz to bude mat coskoro, mozno aj dnes Laughing Confused: .

09.02.2006 14:15

*Monka*

hm, ja som na tom s postavou aj kilami tak ako pred tehu, ale nezapnem nohavice, na brusku mam este tak 4 cm navyse Rolling Eyes asi zacnem cvicit abo co....raz som to uz skusala, asi 2 tyzdne dozadu, pekne som si nachystala deku, lahla som si na nu (chcela som praktikovat brusaky)...a zaspala som Laughing Laughing Laughing

09.02.2006 15:11

Anaj

tak to je dobre cvicenie Laughing . ja si zase nachystam deku a vtom je mala hore alebo jakub zacne po mne skakat...

09.02.2006 16:04

lujziana

ted tu sa už cvičí, paráda. Tak sa pri dám, u nás by som totiž musela najkôr odhrnúť hračky z podlahy a povysávať, čo by zabralo dobrú pol hodinu a toľko času mám len málokedy Laughing Ale dnes mám už povysávané. :D