1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

06.02.2006 17:24

borka

skusila si rozotriet materske mliecko na bradavku?

06.02.2006 17:39

lujziana

Ahojte dievčatá mamuše a mamuša čakateľka :D hlásim sa aj ja. Doma sme už od stredy ale dáko to tu hapruje a poobede sa sem nedá poriadne dostať a okrem toho zabiehame domácnosť, takže celkom rušno. :D Pozerám, že tu sa už rozoberá kojenie, takže keď spätne pečítam hádam sa aj zapojím.

06.02.2006 17:46

borka

Wink

06.02.2006 17:52

borka

Laughing

06.02.2006 19:08

Anonymous

DARINKA, nam odporucali bylinkovu mast CICADERMA (je to homeopatikum). MirkaK

06.02.2006 19:17

MirkaK

Ahojte januarovky, ospravedlnujem sa, ze som sa dllllllho predlho nezapojila. Ale vy ste skoro vsetky z BA, zo zaciatku som nemala ku vam cim prispiest a "odstahovala" som sa do fora z mojho regionu, lebo som nestihala vsetko citat Embarassed Teraz som zacala trochu citat spatne vase prispevky, to mi bude trvat, popisali ste toho vela... Ja uz mam tiez doma drobceka, vola sa Kristinka, mala 2780 g a 48 cm a narodila sa 28.1. o 2:55 v ZA. Je to trosku uplakancek, mozno sa tu najde mamicka s podobnym nespokojnym babatkom.

06.02.2006 19:24

Yvett

Ahojte babeny, zase na chvíľu kým tato venčí a princezná spinká, inak nemám šancu Confused Dnes sme boli so soplíkmi u lekárky, začala trochu kašlať, ale je ok dala nám kvapky, tak uvidíme. Ena: škoda, že nebolo viacej času skecnúť na Antolskej, malinkej zmerali bilirubín, síce stúpol, ale vraj je stále v norme, tak ja neviem či je dobre, keď to stúplo zo 14 na 17. Malý je zlatý, taký chlapine proti tej našej drobčulke tá sa nám vo všetkom stráca. No veď dorastie. Už sa zobudlila, tak zatiaľ - Skoricka drž sa čochvíľa to bude Wink

06.02.2006 19:47

Anaj

No, nasa je tiez dnes maly placko, od poobedia ju len nosim na rukach, Jakub uz dava najavo, ze sa mu to nepaci Shocked , aj mne je to luto, tri krat sme si vybrali veci, ze ideme malovat, on chce malovat len so mnou a potom sme nemohli, no, bude to este perne, dokonca vecer zacal plakat z nicoho nic, aby som si aj jeho pritulila. Hadam uz teraz slecna zaspi aspon na tri hodinky.

06.02.2006 21:19

Anonymous

DArinka mne pomohlo na trhlinky pri Peťke odstriekané materské mlieko, sestričky v pôrodnici mi calciovú mastičku neodporúčali vraj to len ešte horšie spraví - nevysuší, a odporučili ešte genciánovú vodičku na vysušenie, ale ja som ostala pri MM a trhlinka sa zahojila, pri Michalke som mala hrozné ragády, ktoré sa hojili aj týžden /aj preto som prestala kojiť/

06.02.2006 21:24

Anonymous

ináč ten mak som fakt nemala jesť...a bol to kysnutý závin Crying or Very sad Peťka ku večeru plakala skoro polhodinku ale pomohol fenyklový čajík a teplý zábal z plienky na bruško plus sme cvičili s nožičkami, a ešte môj zlatý manžel pokým som bola v meste dal Peťke papať moja zvykne vypiť max. 100 ml UM, a on jej dal 120 chú´datko moje , mak plus prepapaná bol až až Crying or Very sad

06.02.2006 22:35

Anaj

Kerina a teraz este kojis, UM iba dokrmujes? Ja som tiez mala pri Kubkovi hrozne krvave prsia, bolelo to jak slak ked som kojila, za ten cas sme pouzivali klobuciky, ale nebolo to bohvieco, teraz chvalabohu sme este nemali problemy s kojenim.

07.02.2006 02:06

Ena

Yvett: som ta skoro nespoznala Wink) A malu nabuduce menej nababuste, som jej poriadne ani nos nevidela Wink) My sme boli raz dva vybaveni na ockovani... a potom sme stihli aj pediatricku nasu... zajtra musime ist na vazenie, lebo krpaty skor chudne ako pribera... dufam, ze to len budu rozdiely vo vahach Confused na antolskej rucickova, na stredisku digitalna.... Smile

07.02.2006 08:50

Denisa DS

My sme cele doobedia hore, takze doobeda vyzera byt aj my dve s Terezkou ako po vybuchu Rolling Eyes Ale poobede spime, takze vecer ked pride ocino z roboty uz nas byt vyzera celkom slusne Smile Vcera sme boli vonku, sice trosku fukalo ale svietilo slniecko, malicka vzorne spinkala, len Terezka protestovala ze nevladze tak sme sa museli nahanat, pochodovat a tak, este ze po dedine na poludnie nikto nechodi Smile Darinka ak nemas problem s oboma prsnikmi, len s jednym, tak ho aspon na den odstav, mne to pomohlo... No letim, idem zasa kojit a zapnut nejaku rozpravku, dnes mame zly den zasa Crying or Very sad

07.02.2006 09:19

*Monka*

ahoj, tak sme sli v sobotu na kontrolu do nemocky na bilirubin a mala ho mala vysoky, tak nas tam hned nechali a malu dali na fototerapiu. vcelku depresivny vikend na detskom oddeleni, uff...akorat malej sa v inkubatore pacilo, a dokonca plakala, ked ju odtial vyberali, bola tam vyvalena ako na plazi len v plienocke a furt sa usmievala...hmm, to moje ditko ma nejaky zvlastny vkus:)

07.02.2006 09:23

*Monka*

ENA: mozes tu hodit tabulku, tu kompletnu, nech mam prehlad, dakujeeeeeeeeeeeeeem:)

07.02.2006 10:50

borka

baby,ake pouzivate plienky?dnes kupil muz fixiesy-no nemam pocit,ze sa oplatia.

07.02.2006 10:59

borka

pre SKORICKU:este si kinderko?

07.02.2006 11:03

*Monka*

Borka, ja mam najlepsiu skusenost s pambers new baby...nepretecu ani keby co...v nemocke sme mali fixies a pretiekli, ked sa nejake babo pototo az neviem kde....

07.02.2006 11:20

Skoricka

Ahojte, jasne, ze som este stale vcelku, ako inac... Sad Uz radsej ani nepisem, nie je co, stale nemame nic nove. Dnes ideme do poradne, tak som zvedava, ze co bude s nami dalej, asi nas supnu do nemocky, co uz. Ale aspon vam vsetkym s babetkami zelame krasny dnicek

07.02.2006 11:22

borka

pocitala som to aj cenovo.mala som pocit,ze pampersky nie su lacne,ale muz dovliekol 20 ks fixiesov za 200,cize 78 pampersiek za 500 je dobre....

07.02.2006 11:33

*Monka*

borka, aj ja som to ratala. vyhodou pampers je, ze sa na ne mozes spolahnut dlhsiu dobu, tzn. minies mensi pocet ks denne. skoricka, drzime palceky, nech ti to vsetko super dopadne. a daj vediet

07.02.2006 11:38

*Monka*

baby, davate deti do zavinovacky este? ta moja ju uz odmieta........

07.02.2006 11:38

Yvett

ahojte, Ena: to len tak vyzeralo, vy ste mali deku my fusak, inak bola len v overale. Lenže je taka mala a overal taky velky :D že sa v ňom stráca, len nos jej vidno. A ten fusak mala taky zavrety lebo ma zapaleneoči, tak nech jej nenafuka no a tato nemal čas ju rozopnuť Wink Borka: mužíček kúpil v tescu plienky a akcii /taký fialový balík/ zatiaľa tvária v pohode, ešte ich testujeme. Teraz vychádzajú do 4,- sk za ks. Ale dobré sú aj DM new baby. Deni: u nás je po výbuchu aj tato, takže pohoda Laughing

07.02.2006 11:54

borka

dnes nejdeme von.u nas snezi,mrzne,fuka.... Crying or Very sad

07.02.2006 12:14

borka

Smile

07.02.2006 12:36

Luciana

ahojte maminky a babenka, my mame za sebou hroznu noc, malicka vecer zacala plackat jak o zivot, bolelo ju chuderku brusko, v noci sa stale strhavala, asi mala nejake krce chudatko, brusko som jej masirovala s - mast proti naduvaniu, no vobec to nepomohlo, tak som jej dala Sab simplex kvapky, to zhltla jak cukrik, asi to ma dobru chut, no o chvilocku zase plackala, tak spala s nami v posteli, a predstavte si ona pravidelne "kaka" pri kazdom papkani a vcera od vecera nic az dnes rano o nejakej desiatej sa konecne pokakala, som sa tesila jak male decko, boze ale normalne bolo vidiet ako sa jej ulavilo, chudinke mojej. Ale vecer som si nevedela rady, aj teplotu som jej uz merala, mala 36.5. mame taky usny teplomer tak dufam ze meria dobre. Normalne aj slzicky jej tiekli ako vecer plakala. totiz do mna vcera narvala knedlu,kapustu a maso, ked som sa ohradila, ze kysnuta knedla mi narobi problemy, teda malej tak na mna vyletela, ze kto to kedy pocul, no tak som si dala, no nemala som to robit, vecer som trpela s malickou. Dnes vyzeram jak matoha, kruhy pod ocami a hlava ma boli jak naozaj. Babenky ak mate nejaky zaruceny recept co pri krcoch pomoze, tak poradte prosim, ozaj a

07.02.2006 13:01

borka

nas uz zapieklo.pomohla kombinacia rektalnej trubicky,tepla vodicka,feniklovy cajik,sab simplex a masirovanie.

07.02.2006 13:29

lujziana

Ahojte babulky, tak som rada, že po výbuchu nie sme sami. U nás to vyzerá vždy ráno a večer tak. My máme problém s odgrgnutím, takže ráno a večer pravidelne tak 3-4 hodiny krúžime okolo bruška, kojíme, kakáme a odgrgávame, pestujeme a mrnčíme. Inak celkom sa to dá, len dnes sme mali dáku rušnú noc, lebo večer sa Mirko poriadne nenajedol a tak sme boli od tretej každú hodinu hore a ešte sa mi podarilo si rozbiť nočnú lampu Rolling Eyes Škorička, ak ešte nerodíš, neprepadaj depresii, (to sa ľahko povie), len tak na povzbudenie, ja mám v správe o rodičke napísané "ukončený 42 tt" Wink takže sme to stihli tiež len tak, tak. :D

07.02.2006 13:41

Anonymous

tie problémy som mala pri prvej dcérke, teraz mám prsia v poriadku, díky aj klobúčikom, vtedy nepomáhlai ani tie, a ked sa mi to hojilo viac ako týžden tak si predstav v akom som bola stave..psychickom ani nehovorím ((( ale teraz už je to pohoda, ale zase mám málo mlieka aj ked pijem a pijem a pijem, alebo možno si Peťka málo odsaje, ona je dosť pohodlná, taký lenivý cuciak aj z fľašky pije aj polhodiny a to máme veľmi tenký silikonový cumlík.. nám včera pomohlo na to bruško teplá plienočka priložiť plus pocvičiť s nožičkami...a gél na nadúvanie plienky teraz používam Euroshoper, môj tatino mi ich doniesol tak som sa celkom potešila aj ked sú také igelitové, ale sú dobré, nepremočia sa, a to moja dosť veľa ciká, ani zo zadočkom nemáme problémy, utierame sa vlhkou látkovou plienkou, vyšli tuším na 3,5 sk za kus, a doma mám zásoby pokúpené tie Lidl-ácke tie sa nám pri strašej dcérke osvedčili...

07.02.2006 16:03

Anaj

ja pouzivam pampersky, pripadne babylove, ale pocula som tiez, ze tie z lidlu su ok, este sme ich ale neskusali. ani my sme dnes neboli vonku, nam tu riadne nasnezilo, neviem, ci sa niekde dostaneme s kocikom.alw mala bola dnes dobra, tak sme sa s kubkom pekne hrali a bol spokojny.

07.02.2006 16:53

Ena

my sme sa boli dnes vazit, vcera to bolo 3470g... tazke sme sa za poslednych 24 hod trapili, 12 krat papal, 4 krat kakal fest zeleny maglajz a dnes to uz bolo 3600g...ale odkedy sme prisli od dr, este nepapal, sak vonku snezilo, tak mal prvy snehovy zazitok... tak spi a spi, maznel ho mal za ulohu prebrat, tak sa ho pokusal prebalit, ale maly sa ja tak nezobudil Smile)

07.02.2006 16:54

Skoricka

Ahojte, uz som naspat z poradne, CTG v pohode, maly sa ma dobre, otvorena som na 3 cm, tak stale cakam, ci sa to nerozbehne. Doktorka hovori, ze urcite, ale ja tomu uz radsej ani neverim... Ale ak to nepopjde same, tak vo stvrtok rano klusam do nemocky Sad Tak snad si to ten moj drobec konecne rozmysli Smile Luciana, namiesto rektalnej tycinky staci obycajnym teplomerom troska podrazdit ritku, ono to uvolni aj vetriky aj stolicu, mame osvedcene pri Miskovi. A svokru by som teda poslala niekam, dat dojciacej matke kapustu a knedlu Evil or Very Mad Nastastie, aspon v tomto som obe babky vycvicila, vnucatku ublizit nechcu, takze do tohto mi veru nikto nekecal, Ved by skusili!

07.02.2006 17:02

Darinka

Ďakujem za rady ohľadom tých bradaviek. ľavý prsník mám v poriadku, ale pravý resp. bradavku mám červenú a keď sa malá prisaje, vtedy to hrozne zabolí, potom už to veľmi nebolí, tak skúsim odstriekať to mlieko a aj tu CICADERMU asi, lebo calciová masť fakt nezaberá. Plienky my používame z TESCA, tie fialové, sú fakt dobré ako pampersky a navyše lacné. Aj tie z Lidlu používame, tiež sú dobré. Huggies mi ale malá vždy preciká, tak tie už nebudem používať. Ináč akú mávajú stolicu vaše bábätká, ak sú plne dojčené? Lebo moju len dojčím, nemala ešte ani čajík, ani umelé mlieko a mala takú žltú stolicu, mierne kašovitú a teraz má tiež žlltú, ale úplne vodnatú. Žeby mala hnačku? Ale bruško ju nebolieva, celý deň aj v noci je kľudnučká. Vraj to môže byť aj z nádchy,čo mala? Vo štvrtok idem do poradne, tak uvidíme.

07.02.2006 17:05

Yvett

Ahojte! Luciana nedaj sa svokra nesvokra! Wink Ona sa nemusí trápiť. Mne tiež svokra priniesla kysnutý koláč, ale som jej povedala, že malinkej kysnuté nerobí dobre - pochopila a rodina vďačne zjedla :D Inak malú ani tak netlačí bruško, skôr len vždy keď tlačí tak sa dosť amáha - úplne očervenie a pritom kaká úplne riedku žltú praženičku - nechápem. Vždy zamrnčí, potlačí a hotovo. Len keby to nebolo tak často Confused Sa potom trápi - drobček. Skoricka tak už to máš určite za pár. Mne odtiekla voda a bola som takmer zavretá Confused to bola zábava. Chcela som sa spýtať - Fallotova tetralógia sa nedá zistiť v tehotenstve ani pri amnio? Nie žeby to niečo menilo, ale možno by bol býval lepší cisársky /kvôli bábätku/ aj keď teraz už je to asi jedno.

07.02.2006 17:08

Yvett

Darinka, žltá je vraj dobrá, aj keď je vodnatá, nesmie byť hlienovitá zelená - to je hnačka. Lenže ona aj tá žltá, ke´d je v plienke dlhšie tak mierne ozelenie Confused My máme zväčša takú vodnatú.

07.02.2006 20:31

Skoricka

Yvett, preco sa pytas na Fallota? Da sa zistit na ultrazvuku, pri amniocenteze nie, len ak by to bola sucast ineho syndromu. Kvoli tomu ti hrozil cisarsky, ze mala moze mat Fallota?! A preco? Ste mali nieco podobne v rodine ci co? Nechapem, na USG to pekne vidiet, ci je srdiecko v poriadku... Darinka, co sa tyka tej stolice, tak je to tak, ako hovori Yvett. A vodnata mohla byt z toho, ze mala vypila viac predneho mlieka, ktore obsahuje viac vody, na tuky je bohate zadne mlieko.

07.02.2006 20:41

Siska H

Skoricka normalne by sme sa ti mali zlozit na pamlsku za take dobre rady, este aj ja o jednu poprosim. Tie vyrazky ako krupica vobec neustupuju este sa mi zda ze sa mu to rozsirilo ma to po celomm hrudniku aj ked uz pije tu hypoalergennu bebu, a este som mu objavila na zatilku taky velky cerveny flak s bielymi supinkami, ja uz som z toho zufala. Pomoze aj na tie vyrazky na Holtova mast, pripadne pytiol? Dakujem

07.02.2006 20:48

Skoricka

Siska, ten flak na zatylku by mohol byt tiez pociatocna seborea, na to by Holt mohol pomoct. Ale na alergicky exantem bohuzial nie, ten nezmizne natieranim. Pityol vobec nedavaj, niekedy moze robit aj on alergiu. A je to iste, ze je to z alergie na mlieko? Este kojis? Ak hej, nezjedla si nieco, co to mohlo vyvolat? Rozsirovat by sa to uz nemalo, mizne to tak, ze to pomaly bledne. A su to vyrazocky, vypokle alebo len flaky? Prip. skus to nafotit a posli mi tie fotky ako ss {pre istotu aj ten zatylok)...

07.02.2006 21:10

Siska H

Skoricka poslala som ss dufam ze preslo aj s foto dakujem.

07.02.2006 21:23

Skoricka

Siska, tie fotky, bohuzial, nepresli, tak mi to posli na mail, ok? dancik@pobox.sk Mrknem na to a odpisem ti Smile

07.02.2006 21:29

Siska H

Skoricka uz som to poslala, dufam ze to je ok. Vdaka.

07.02.2006 21:45

Skoricka

Siska, tak som sa na to mrkla, ten exantem vyzera na alergiu, ale fakt to ma, chudacik, dost hrozne Sad Dost su tie fotky cervene, to ma take aj naozaj alebo fotak to aj skreslil? Ten zatylok sa mi nezda, na pohmat je to suche alebo to aj mierne mokva? A osupuje sa to bielymi supinkami...je ich vela alebo len ojedinele? Inac, boli ste s tym potom aj na koznom? Alebo len na tej pohotovosti? A ako dlho uz pije Bebu HA? S tym zatylkom by ste radsej mali skocit na kozne, ale ak je to suche, tak by tomu Holt uskodit nemal. A co sa tyka tych vyrazociek, vyzeraju najskor na tu alergiu, aj ked co sa koze tyka, nic nie je na 100%. Malo by to zacat blednut tak 2 dni po tom, co sa vysadil alergen, cize ten Nutrilon. Ak to ovsem nie je alergia na nieco ine... Ten Fenistil este davas? Inac, aj grckal alebo to boli len tie vyrazky? A kojila si vtedy, ked mu to vybehlo?

07.02.2006 21:55

Anaj

Skoricka, Ty tu fungujes ako riadna poradna miesto toho aby si uz bola v porodnici Laughing, ale ved uz to dlho nebude trvat. Inac ja mam dve kamosky, co prensali skoro 10 dni a tiez cakali druhe, stretavame sa v parku a sme si predpovedali, ze budeme urcite rodit skor, lebo malych sme museli navlacovat a dvihat na rukach a nakoniec sme takto dopadli... Vcera som inac jedla pistacie, som spraskala cely balik a az potom mi doslo, ze oriesky by sa nemali, dufam, ze to bude v pohode, ak sa mala nevyhadze, tak myslite, ze to uz potom tu potravinu mozem jest? Napr. paradajky som jedavala aj pri jakubovi a nikdy mu nic nebolo z toho.

07.02.2006 22:00

Skoricka

Anaj, tiez som si myslela, ze to bude skor, ved Misko mi neda vydychnut a vidis, stale som tu ako kinderko. Ale do konca tyzdna sa uz urcite vyliahneme Laughing , ci sa to malemu paci alebo nie, ak sa to nepohne, tak v piatok ma budu indukovat. Ale radsej by som, keby to slo prirodzene, tak este pojdem trosku vystiskat mangelika Embarassed Wink Aspon vam teda robim poradnu, ked mi Misko uz zaspal a drahy este pracuje Smile

07.02.2006 22:17

Siska H

Skoricka, ma tot ake cervene, ja kojim a od minuleho tyzdna dokrmujem. Nutrilon som vysadila v sobotu, bebu pijeme od vcera. Boli sme len na pohotovosti, vo stvrok mame ist do poradne a asi podla toho sa razhodne co dalej. Zatylok sa mi zda suchy tie supinky su biele, aj ked to cez tie vlasky trochu skresluje, je ich malo. Fenistil davam 3xdenne po 3 kvapky, ale vysledok vidis sama. Ked mu to vybehlo som aj kojila, na jedlo si davam dost pozor, grcka tak v norme, jedine co mu pribudlo je trochu viac soplikov, i ked dychanie ma ciste podla dr a moze to mat za nasledok prave ta alergia, aj ked neviem na co tu alergiu ma. Moze to byt na mlieko aj ked predtym vyhadzany nebol ked bol cisto kojeny? dakujem.

07.02.2006 22:31

Skoricka

Siska, pisem ti uz radsej mailik, nech baby nemusia tolko citat moju poradnu Laughing O chvilu ho mas...

08.02.2006 09:36

Denisa DS

Vcera ked mi konecne obe baby zaspali tak babetko nefungovalo Twisted Evil Normalne mi to chybalo, som nadavala jak... Tak ja neviem ci sme nejaki mali alebo co, mne prave dosli plienky Babylove newborn tak davam Pampers 2 co sme kupili a som s nimi nespokojna, su malej velke, nejake tenke a aj ich prepiska... Tak si idem cez vikend este kupit z tych malych, neplati aj na ne ta akcia v DM? Lebo este som tam nebola, ale papiere si prichystane... Ani my sme vcera neboli vonku, len snezilo a fukalo, len sme sa s malou napchavali sladkym. Ja som teraz taka pazrava... Dnes som Terezke slubila ze sa pojdeme trochu prevetrat, chce sa vozit na boboch, neviem si predstavit ako pojdeme von. Asi supnem Ester do satky pod nejaky stary velky kabat, idem sa ucit uvazy :D

08.02.2006 10:25

Yvett

Skoricka. malá má Fallota, len som chcela vedieť či sa to nedalo zistiť skôr. Či jej normálny pôrod nemohol ublížiť. Inak sa drží, je dobručká a snažíme sa aby veľa neplakala, aj saturáciu mávala doteraz dobrú. O dva týždne máme KO na kardio tak uvidíme čo povedia.

08.02.2006 10:32

Yvett

Skoricka. malá má Fallota, len som chcela vedieť či sa to nedalo zistiť skôr. Či jej normálny pôrod nemohol ublížiť. Inak sa drží, je dobručká a snažíme sa aby veľa neplakala, aj saturáciu mávala doteraz dobrú. O dva týždne máme KO na kardio tak uvidíme čo povedia.

08.02.2006 10:45

Skoricka

Yvett, to vazne?! A na ultrazvuku ti nehovorili nic? Na srdiecku by mali byt vidiet zmeny, aj ked ku tym hlavnym prichadza az po porode, ked sa meni krvny obeh babatka. A ma kompletny tetralogiu? Inac, normalny porod na to nema nejaky velky vplyv, prave kvoli tomu, ze v maternici funguje krvny obeh uplne inac a az prvym nadychnutim dietatka dochadza k zmenam na srdiecku, kedy zacinaju pracova vsetky oddiely tak, ako maju, uzatvaraju sa pomocne otvory etc. (neviem, nakolko si o tom v obraze). Ale myslim, ze ked je Fallot vopred znamy, tak sa robi sekcia - hlavne kvoli tomu, aby sa predislo pripadnym porodnym komplikaciam a nedoslo k oxidacnemu stresu dietatka. Kedy vam planuju operaciu, este nevies?