1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

05.02.2006 14:30

Darinka

Tak sardinky som radšej z jedálnička vyradila, ale za to sme mali na obed rybie filé so zemiakovou kašou. Dávali to aj v pôrodnici. Ale vraj je lepšie jesť sladkovodné ryby než morské, že tiež môžu spôsobiť alergie. Za to som navarila liter pudingu, my sme takí pudingoví papkáči, tak si na ňom pochutnávam poobede. Boli sme aj vonku, kde ma moja Marika ani nepustila ku kočíkovaniu, musela len ona kočíkovať svoju malú sestričku. ANAJ, u nás je to s tým spaním v kočíku presne naopak. Keď je malá v kočíku, vtedy veľmi rýchlo zaspí. Asi by tam aj spala aj 2-3 hodinky, ale už po hodine a pol mi bola zima, tak sme šli domov. U nás je ústredné kúrenie, a aj keď zvlhčujem, stále máme pokožku vysušenú, ale myslím, že už aj menej malá kašle. Dávam síce len mokrí uteráky na radiátor, ale skúsim aj to vedro s vodou a soľou dať k radiatoru.

 

05.02.2006 15:24

Anaj

No ved prave, normalne deti su radi v kociku, to len tie moje nie... A na dlhsie sa ani teraz neda chodit na prechadzky, ja som zacala s pol hodinou, teraz sme boli hodinu, ked uz bude teplejsie, bude to ine.

 

05.02.2006 16:07

Petra25

Ahojte baby. To sa da tak dlho na prechadzku?Ja som maleho zobrala na 30 minut von a bala som sa,ze sme uz dlho.Nech uz je aspon jar a nie takato treskuca zima. Vcera som na ranajky vyskusala tuniaka.Nic sa nestalo. Stale neviem pripojit fotku, musim asi zlanarit manzela, ten sa tomu hadam bude rozumiet.

 

05.02.2006 17:06

Siska H

Ahojte babulky, Borka, prave ze ten nutrilon som male bez predpisu, tuto Bebu mi uz predpisala. Keby som vedela ze am kupit hypoalergenne, ze normalne sa nemaju, Yvett mne pravenic take nepovedali Crying or Very sad a tak sme aj dopadli. Kolko vam vypiju babetka na jeden krat? Mne Roblo vypije naraz aj 150 ml, ta 100 mu je malo potom len place pokym mu nedam este, len tych 150 ml materskeho mlieka proste nemam. Max tych 80-100 potom musim dat caj alebo UM

 

05.02.2006 18:07

Yvett

Tak máme za sebou prvú prechádzku. 30 min. stačilo, u nás fúka ako o dušu. Som mala stehná ako cencúle Confused Malinká sa tvárila celkom v pohode. Spala už keď som ju obliekala :D v kočíku celkom dobre spinkala, ale potom začala pomrnkávať /je fakt, že tváričku mala studenú/ tak sme upalovali domov. A doma spala ešte skoro 2 hodiny Wink Veď pomaličky si zvykneme a snáď sa aj počasie umúdri. Siska sa divím, že Ti nič nepovedali, ale ono je to od lekára k lekárovi iné. Ja mám deckárku čo bola ešte moja, sestrička prišla na tretí deň čo sme prišli domov. Celý elaborát A4 - poradne, očkovania, vitamíny, čo jesť ... a kopec letákov s vhodnou kozmetikou a umelou výživou ... Bola u nás takmer 2 hodiny, sme sa rozprávali, dávala tipy čo a ako ... Tiež som už kopec vecí nevedela, napokon doba ide dopredu.

 

05.02.2006 18:34

borka

pre SISKU:a kedy sa predpisuje?ak nemas mliecko,alebo ak je dieta alergicke?ja som o tom nevedela. nekojim uz vobec.mne vypije 125 ml,ale davam jej 2 a pol odmerky.viac sa bojim,aby ju nezapieklo.

 

05.02.2006 19:43

Ena

Ahojte baby, tak dnes sme prisli uz aj my domov... myslela som, ze PC dnes este nezapnem, ale nejako mi nedalo Smile Filip sa narodlil 1.2.2006, 13:45, ma 53 cm .. a 3750 g.... dnes ked ho vazili, tak sme sli dole par gramikov, takze sme na 3540g... trapime sa s kojenim, ale kedze prd chvilou kludnucky zaspal, asi to nie je az take hrozne Wink)) Zajtra nas caka ockovanie a dohodnut sa s pediatrickou..Tatino ma cely tyzden dovolenku, tak si budu teraz oni dvaja na seba zvykat... ... este som necitala co ste tu za posledny tyzden popisali, dufam, ze toho je dost a uz sme porodili vseky Smile) Sice, Filip sa narodil az 1.2....ale zacinali sme este v januari... Smile)) A mala som ho aspon ako darcek k narodkam 2.2. Smile A bude mat aj pekne rodne cislo 0602001/???? - to uvidime na matrike Smile A este fotecka Wink

 

05.02.2006 19:44

Janett BA

Čaute babule Skoricka sa neozvala? žeby "už" konečne Wink - myslím na ňu a dúfam, že to už má za sebou, alebo veľmi skoro pred sebou...

 

05.02.2006 19:47

Janett BA

Juuuuj Ena - Filipko je nádherný Wink - tak vidíš dočkala si sa...

 

05.02.2006 21:16

Siska H

Eni gratulujem Filipko je krasny. Borka s tymi predpismi neviem ako to funguje treba sa spytat tvojej pediatricky jedine ona to totiz moze predpisat. Neviem kolko sa doplaca zajtra dam vediet, ked si pojdem dat predpisat "klasicky recept" Ach ta byrokracia Crying or Very sad

 

05.02.2006 21:26

borka

pre SISKU:daj vediet.ja vytocim zajtra moju pediatricku.veselo surfujem.mam tu mamu,ale od zajtra som sama.pre ENU:gratulujem.ty si sa nacakala.

 

05.02.2006 21:36

Ena

Dakujem baby:) Este som necitala prispevky za posledny tyzden, asi toho bude dost... sedim tu pri pc tak na pol zadku Smile) SiskaH : vankus mi manzel priniesol aj do porodnice, tak som ho hned vyuzila... a aj sestricky chvalili, ze dobra vecicka Wink Akurat sa mi zdalo, ze dost vela guliciek...len som ho tam nechcela tam rozzipsovat, nech tam potom nelieta pol roka polystyren po oddeleni Smile) Ale uz sme doma odsypali a krpec ma z vankusa brloztek Smile Ale uz je hore, tak sa ideme trapit s kojenim... bo zatial sa fakt trapime Confused

 

05.02.2006 22:05

Anaj

Ena, blahozelam k babetku. My sme mali doteraz vypomoc, uz si budeme ale musiet poradit sami. Ja som uz o 10-tej vecer taka unavena, ale sa mi neoplati ist este spat, lebo mlada sa vacsinou zobudi na kojenie o 11-tej, aj tak este k nej vstavam v noci 2-3 krat. Posielam foto mojich drobcov.

 

05.02.2006 22:34

Skoricka

Ahojte, my sme este stale vcelku Sad Dnes sme mali upratovaco-zariadovaci den, tak na PC nebol cas, ale detska izba uz konecne vyzera ako detska, same hracky Smile , dnes som uz aj zavesy zavesila, od zajtra tam Misko konecne zacne spavat :D Som zvedava, co na to povie. Jedine, ze by skoncil u babky, keby sa to u nas nakoniec predsa len rozbehlo...neviem, mam teraz nejake kontrakcie, ale co z toho bude, fakt neviem, nechcem to zakriknut, uz v utorok vecer to vyzeralo, ze sa to rozbehne a este stale som tu ako kinderko Sad Ena, Filipko je krasny! Ako vidis, porodili ste uz vsetky okrem mna, co uz, niekto musi byt posledny mohykan... Anaj, uz sa neviem dockat, ked aj ja urobim spolocnu fotku svojich drobcov Smile Dufam, ze my nebudeme mat take problemy s kocikovanim ako ty, Misko spaval v kociku velmi dobre. Takze skejtik si zatial nevyuzila?

 

06.02.2006 09:10

Siska H

Ahojte, Borka tak ta Beba na predpis stala 215, inac stoji 400, tak sa skus opytat tvojej Dr. Inac moc mu tie kvapky a masticky nepomahaju, nemate niekto skusenost kedy zvykne zmiznut taka krupicka? A na usku ma taku hrubsiu pokozku a na tom sa mu do rana utvorili take zlte chrasticky ktore sa daju umyt vodou, neviete co to je? Dakujem papa

 

06.02.2006 10:08

borka

mala sa vyrazne lepsi.uz jej rozumiem,ze co chce ked place.mala som tu mamu na vikend,tak som povegetila.vstavala k nej v noci,takze sa isla domov vyspat.

 

06.02.2006 10:17

Skoricka

Ahojte, my este stale po starom... Malemu sa proste brusko nejako zapacilo. Siska, to na usku moze byt seboreicka dermatitida, to byvaju zlte chrasticky, natieraj to malemu Holtovou mastou (dostat v lekarni za par korun), malo by to zaucinkovat, aj Misko to mal, chvilu to trvalo, ale ustupilo to nakoniec uplne krasne. A exantem ustupi cca po 2-4 dnoch, zavisi od toho, ake rozsiahle to maly ma. Neboj, bude zase krasnucky ruzovucky Smile

 

06.02.2006 10:22

Denisa DS

Ena Filipko je zlatucky... Aj tvoje deticky Anaj su spolu krasne, ktovie kedy budeme fotit spolu nase... My sa dnes chystame ist trochu von, neviem ci nie je skoro, ale Ester ma dnes 10 dni, niekde som citala ze 10-14 den sa uz moze, ja uz doma nevydrzim aj Terezke sa prechadzka zide. Teraz sa trochu opalujeme na slniecku Laughing A Ena neboj, kojenie sa zlepsi, ake mas problemy? Bolave bradavky alebo nieco ine?

 

06.02.2006 10:26

Ena

este som si stale neprecitala nove prispevky, tak potom dodatocne doplnim, ak pribudli este dalsie deticky... Skoricka stale nic?! Inak baby z Antolskej, deticky boli ockovane este v nemocnici, ci tiez vas pustili domov a potom ste mali ist na ockovanie? Lebo my mame ist dnes o jednej a nemam ani sajnu kolko to potrva, aby sme sa mohli hned potom dohodnut s pediatrickou... Nas krpec je nevypocitatelny, furt robi nieco ine ako si ja myslim ze bude robit Smile Ale zato sme mali celkom kludnu noc.. na rozdiel od nemocnicnych, kedy cez den spal a v noci buntosil ..ale tam sa to ani inak nejako nedalo, ked bolo bud nejake vysetrenie, obed, nvstevy, kupanie babatok ..tak on si to kludne prespal a potom sme boli hore do pol 4tej... Uz ste pouzili niektora cumel? Jaj a sme sa bavili s manzelom, intervaly medzi kojeniami ratate, ?Smile))

 

06.02.2006 10:27

Ena

este som si stale neprecitala nove prispevky, tak potom dodatocne doplnim, ak pribudli este dalsie deticky... Skoricka stale nic?! Inak baby z Antolskej, deticky boli ockovane este v nemocnici, ci tiez vas pustili domov a potom ste mali ist na ockovanie? Lebo my mame ist dnes o jednej a nemam ani sajnu kolko to potrva, aby sme sa mohli hned potom dohodnut s pediatrickou... Nas krpec je nevypocitatelny, furt robi nieco ine ako si ja myslim ze bude robit Smile Ale zato sme mali celkom kludnu noc.. na rozdiel od nemocnicnych, kedy cez den spal a v noci buntosil ..ale tam sa to ani inak nejako nedalo, ked bolo bud nejake vysetrenie, obed, nvstevy, kupanie babatok ..tak on si to kludne prespal a potom sme boli hore do pol 4tej... Uz ste pouzili niektora cumel? Jaj a sme sa bavili s manzelom, intervaly medzi kojeniami ratate, ?Smile))

 

06.02.2006 10:34

borka

pre ENU:my sme odchadzali z porodnice s cumlom.po tyzdni ho manzel zrusil.celu noc vypluvala cumel,ked zaspavala a ja siom jej ho davala.no nedalo sa.mozem povedat,ze jej nechyba.v najhorsom si pcha palcek.ked je hladna,tak nezabera cumel,pomaha len mliecko.

 

06.02.2006 10:36

borka

pre SKORICKU:zena,uz porod.uz si posledny mohykan. Smile

 

06.02.2006 10:42

Anonymous

babenky práve som zbaštila makový závin, a bola tu suseda a vraj to som nemala, že bude Peťku nadúvať, sakra...asi poobede sa nenakojíme, čítali ste niektorá niečo o maku???? môže sa či nie??? tak to moja vypije len 100 ml UM, a ked kojím tak 60 po kojení, skúšala som kojiť bez klobúčika, ale som skoro vyliezla na stenu od bolesti, a ešte sa jej aj ťažko prisalo /ploché bradavky/ tak frčíme znovu na klobúčiku..dúfam, že čo najdlhšie... Laughing

 

06.02.2006 10:43

Ena

Denisa, no nase "kojenia", pravidlenost zatial ziadna , ani intervakly, ani dlzka, dakedy sa pricucne a hned pije a niekedy je to take ze 3-4 krat potiahne a ootahuje sa a pritom furt mrnci... takze ako kedy sa nam podari... ale zato zas v noci bol dobrucky, krmili sme o 7mej vecer, spal, o 10 tej, potom spal, o tretej a spal az do pool 7mej, ale teraz od rana buntosi.. len vrti pusinkou, trocha sa pricucne, par krat potiahne, ci skor ozuzle Smile) a o chvilu zas mnauci... No, som zvedava, kto bude nervoznejsi, ked pojdeme na jednu na ockovanie... A inak super, netecie nam dnes tepla voda, som zapla pracku a si veselo prala a ked som isla vybrat pradlo, tak pradlo mokre, prasok v nadobke....

 

06.02.2006 10:55

Skoricka

Borka, ved ja uz davno chcem, ale drobec nechce!!!!! Ma to uz nebavi, chodit stale s bruchom!!! Februarovky ma veselo predbiehaju a ja stale kinderkujem Crying or Very sad Kerina, ja mam skusenost, ze nie mak zduje, ale kysnute cesto. Tak ak to bolo strudlove, tak by to mohla byt pohoda. Ena, to sa spravi, zvyknete si na seba a pockaj, jak zacne tahat, budes rada, ked ti na chvilu necha prsko na pokoji Smile Je krasny! Aj ja uz chceeeeeeeeeem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

06.02.2006 10:55

Denisa DS

Kerina mak by si fakt nemala Confused Ena podla mna si nelam hlavu s intervalmi kojenia, Filipko je este malicky, nevladze naraz tolko papkat... Teda ja osobne na to kaslem ze kazde 3 hodiny max.20 minut, ja kojim ako casto babo chce a kolko chce, doobeda ked je hore tak za tri hodinky aj 5x a potom ju necham spat kolko chce, vcera spala vkuse poobede 5 hodin, akurat som si odstriekala trochu mlieka lebo som ho mala dost. A v noci zatial spi pri mne, lebo ma boli bok a nevladzem ju davat do postielky a ani sa na kojenie velmi nebudim, spim lepsie ako ona Laughing

 

06.02.2006 11:03

borka

dnes ideme 1.krat von s kociarom.kolko mozme byt vonku?

 

06.02.2006 11:24

Luciana

ahojte kocky, tak mi chodime von uz od stvrtku, malej sa to strasne paci, sme vonku vzdy taku hodinku, len v piatok sme boli kratsie, lebo mne bola strasna zima. Dnes sme boli v poradni, malicka od odchodu z porodnice pribrala kilecko, takze nas doktorka pochvalila. Konecne mame doma vahu, tak ju mozme pred papkanim vazit, no a ona vypije cca 150ml, len asi je to pre nu vela, lebo potom vzdy nieco este vypluje, tak neviem, je asi dost pazravucka. a co hovoris na porod? Kto ta rodil? A ako to prebiehalo? Som zvedava, ze ake skusenosti mas ty s Antolskou. , nic si z toho nerob ze babenku sa nechce von, sa mu cudujes, do takej velkej zimy? Ani mne by sa nechcelo Smile , nieto este malemu drobcekovi, ja viem ze sa mi to lahko hovori, ked uz mam Vanessku na svete, ale onedlho porodis aj ty, uvidis, inak zabera chodenie po schodoch (vlastna skusenost), tak vyraz na turu po schodisku, ak nejake mate Wink , uz si bola s malym v Auparku, alebo niekde v nejakom centre , kde sa pohybuje viac ludi? Odkedy sa moze chodit do takych nakupnych centier? Ja by som totiz potrebovala skocit aj na nakupy a tak ale bojim sa, mala je predsa malicka, ale od takych 5 tyzdnov by sme uz mohli, nie?

 

06.02.2006 11:27

Luciana

ahojte kocky, tak mi chodime von uz od stvrtku, malej sa to strasne paci, sme vonku vzdy taku hodinku, len v piatok sme boli kratsie, lebo mne bola strasna zima. Dnes sme boli v poradni, malicka od odchodu z porodnice pribrala kilecko, takze nas doktorka pochvalila. Konecne mame doma vahu, tak ju mozme pred papkanim vazit, no a ona vypije cca 150ml, len asi je to pre nu vela, lebo potom vzdy nieco este vypluje, tak neviem, je asi dost pazravucka. a co hovoris na porod? Kto ta rodil? A ako to prebiehalo? Som zvedava, ze ake skusenosti mas ty s Antolskou. , nic si z toho nerob ze babenku sa nechce von, sa mu cudujes, do takej velkej zimy? Ani mne by sa nechcelo Smile , nieto este malemu drobcekovi, ja viem ze sa mi to lahko hovori, ked uz mam Vanessku na svete, ale onedlho porodis aj ty, uvidis, inak zabera chodenie po schodoch (vlastna skusenost), tak vyraz na turu po schodisku, ak nejake mate Wink , uz si bola s malym v Auparku, alebo niekde v nejakom centre , kde sa pohybuje viac ludi? Odkedy sa moze chodit do takych nakupnych centier? Ja by som totiz potrebovala skocit aj na nakupy a tak ale bojim sa, mala je predsa malicka, ale od takych 5 tyzdnov by sme uz mohli, nie?

 

06.02.2006 11:28

Luciana

ahojte kocky, tak mi chodime von uz od stvrtku, malej sa to strasne paci, sme vonku vzdy taku hodinku, len v piatok sme boli kratsie, lebo mne bola strasna zima. Dnes sme boli v poradni, malicka od odchodu z porodnice pribrala kilecko, takze nas doktorka pochvalila. Konecne mame doma vahu, tak ju mozme pred papkanim vazit, no a ona vypije cca 150ml, len asi je to pre nu vela, lebo potom vzdy nieco este vypluje, tak neviem, je asi dost pazravucka. a co hovoris na porod? Kto ta rodil? A ako to prebiehalo? Som zvedava, ze ake skusenosti mas ty s Antolskou. , nic si z toho nerob ze babenku sa nechce von, sa mu cudujes, do takej velkej zimy? Ani mne by sa nechcelo Smile , nieto este malemu drobcekovi, ja viem ze sa mi to lahko hovori, ked uz mam Vanessku na svete, ale onedlho porodis aj ty, uvidis, inak zabera chodenie po schodoch (vlastna skusenost), tak vyraz na turu po schodisku, ak nejake mate Wink , uz si bola s malym v Auparku, alebo niekde v nejakom centre , kde sa pohybuje viac ludi? Odkedy sa moze chodit do takych nakupnych centier? Ja by som totiz potrebovala skocit aj na nakupy a tak ale bojim sa, mala je predsa malicka, ale od takych 5 tyzdnov by sme uz mohli, nie?

 

06.02.2006 11:59

Petra25

Ahojte. U nas je to s kojenim celkom v pohode. Cez den asi po 3 niekedy ked zaspinka aj po 4 hodinach tak asi 20 minut papkame.V noci to je tiez zaujimave.Napriklad vcera papkal o deviatej vecer a potom az o pol stvrtej.Mam ho budit?Niekde som citala ze by nemal mat vacsie prestavky ako 6 hodin.Ja neviem. V stredu ideme prvýkrat do poradne, tak sa opytam doktorky.

 

06.02.2006 12:00

Petra25

Ahojte. U nas je to s kojenim celkom v pohode. Cez den asi po 3 niekedy ked zaspinka aj po 4 hodinach tak asi 20 minut papkame.V noci to je tiez zaujimave.Napriklad vcera papkal o deviatej vecer a potom az o pol stvrtej.Mam ho budit?Niekde som citala ze by nemal mat vacsie prestavky ako 6 hodin.Ja neviem. V stredu ideme prvýkrat do poradne, tak sa opytam doktorky.

 

06.02.2006 12:02

Petra25

Ahojte. U nas je to s kojenim celkom v pohode. Cez den asi po 3 niekedy ked zaspinka aj po 4 hodinach tak asi 20 minut papkame.V noci to je tiez zaujimave.Napriklad vcera papkal o deviatej vecer a potom az o pol stvrtej.Mam ho budit?Niekde som citala ze by nemal mat vacsie prestavky ako 6 hodin.Ja neviem. V stredu ideme prvýkrat do poradne, tak sa opytam doktorky.

 

06.02.2006 12:04

Petra25

Ahojte. U nas je to s kojenim celkom v pohode. Cez den asi po 3 niekedy ked zaspinka aj po 4 hodinach tak asi 20 minut papkame.V noci to je tiez zaujimave.Napriklad vcera papkal o deviatej vecer a potom az o pol stvrtej.Mam ho budit?Niekde som citala ze by nemal mat vacsie prestavky ako 6 hodin.Ja neviem. V stredu ideme prvýkrat do poradne, tak sa opytam doktorky.

 

06.02.2006 12:04

Petra25

Ahojte. U nas je to s kojenim celkom v pohode. Cez den asi po 3 niekedy ked zaspinka aj po 4 hodinach tak asi 20 minut papkame.V noci to je tiez zaujimave.Napriklad vcera papkal o deviatej vecer a potom az o pol stvrtej.Mam ho budit?Niekde som citala ze by nemal mat vacsie prestavky ako 6 hodin.Ja neviem. V stredu ideme prvýkrat do poradne, tak sa opytam doktorky.

 

06.02.2006 12:05

Petra25

Ahojte. U nas je to s kojenim celkom v pohode. Cez den asi po 3 niekedy ked zaspinka aj po 4 hodinach tak asi 20 minut papkame.V noci to je tiez zaujimave.Napriklad vcera papkal o deviatej vecer a potom az o pol stvrtej.Mam ho budit?Niekde som citala ze by nemal mat vacsie prestavky ako 6 hodin.Ja neviem. V stredu ideme prvýkrat do poradne, tak sa opytam doktorky.

 

06.02.2006 12:11

Petra25

to sa mi teda podarilo.a pritom mi to stale vypisovalo ze to nie je odoslane,sorry Smile

 

06.02.2006 12:14

borka

pre SISKU:volala som pediatricku a ta mi povedala,ze sa da predpisat,len hypoalrgenne,teda tvoj pripad.ak nie je problem a netreba specialne mliecko,tak sa neda.tak sa tesim,ze ideme vonku a mala nie a nie vstat.spi,ked netreba. Laughing ja by som nebudila babetko,ked spi.

 

06.02.2006 13:11

Skoricka

Luciana, dik za radu, ale uz som behala po schodoch az az, no nepomaha to. Zeby to z 5. posch. nestacilo?! Aj sme ho s muzickom durili Embarassed , ale ani to nezabralo, proste nic, je to maly lenivec Rolling Eyes Ked ma zajtra doktorka zbada v poradni, tak asi neuveri, pred tyzdnom sa dusovala, ze uz urcite nepridem...no, asi neratala s tym, ze to moje babo je taky flegmatik. Uz aj kopat prestal, cez den spi, iba sa obcas prevali a akurat vecer oziva. Ma malo miesta, to je jasne, ale ked nechce vykuknut, saso, tak co s nim Confused: Exclamation Petra, urcite drobca nebud, ked nechce vsat, tych 6 hodin, to plati najma kvoli tebe, aby si mala dost mlieka (v noci sa vyplavuje najviac prolaktinu), ale staci, ked si trocha odstriekas, aby sa mohlo mlieko dotvarat a malemu daj, az ked si zapyta. Jaj, take babo by som hned brala, Misko vstaval prvy mesiac kazdu hodinu a pol... Ale radsej uz chcem vstavat ako sa furt len prevalovat s tym brusiskom!! Evil or Very Mad Preco ma nechce ten moj drobec konecne vypocut?!

 

06.02.2006 13:33

Anaj

petra, urcite maĺe nebud, mozes byt rada, ze tak pekne spi. mne dokonca jakub v 3 mesiacoch uz spal celu noc, potom papal viacej cez den a priberal dobre, myslim, ze to plati o budeni len pre predcasne narodene deti. skoricka, skejtik sme este nepouzili, ale zajtra vyskusam, dnes som bola prvy krat s obidvomi na prechadzke sama, pohoda, len nakoniec som musela jakuba posadit na kocik, lebo uz strasne nevladal Laughing .a mala dnes spala v kociku cely cas, budeme asi chodit v rovnakom case, aby si na to zvykla a vtedy spala.

 

06.02.2006 14:02

SUkromna sprava pre Skoricku

Anonymous

Ahojte, hrozne as ospravedlnujem, ze vam sem skacem, ale potrebujem sa na nieco spytat Skoricky a neviem sa prihlasit (babetko dnes cely den pada:((), takze jej nemozem poslat sukromnu spravu. Skoricka, prepac, sice sa vobec nepozname, ale ja som dakde citala, ze si lekarka, tak by som sa chcela surne nieco opytat, ak je to mozne (lebo som si vsimla, ze byvas casto prihlasena). Moja 18mes.dcerka je dneska velmi ospala a unavena a zhruba pred hodinou 3x masivne zvracala, vyvratila uplne vsetko sunar, piskoty, caj , bolo to uz aj take smrdlave natravene. No a vtedy horucku nemala, ale teraz jej stupa, sice nie moc, mala pred chvilou 37,5 v konecniku bez odcitania, pod pazuchou si nechcela zmerat. Mne sa zda dost horuca a HLAVNE: mala uz 3x febrilne krce, takze mam velky strach. Evil or Very Mad Moja otazka je, dokedy mam cakat, kym jej teplota vystupi a co jej mam dat: mam na vyber IBALGIN SUS sirup respektive PARALEN 100 v cipkoch. Ja viem, ze som hrozne trapna, ze sa to takto vypytujem, ale mojej doktorky sa neviem dovolat a na internete neviem nic normalne najst. Zatial som jej davala len neosladeny caj, vypila as i2 lyzicky. Teraz zase spi. Este raz sorry a ked to pojde, prosim ta odpis mi sem do fora, lebo sa neviem prihlasit na sukromnu spravu:(( Diky a prepacte!

 

06.02.2006 14:23

Skoricka

Ahoj Ester (Petka je asi dcerka, ze?). Na dialku sa tazko radi, ked malu nemozem vidiet, ale aspon zbezne - nezjedla nieco nezvycajne (vcera), na co mohla zareagovat zvracanim? Hnacka sa zatial nevyskytla? Nema niekto v rodine podobne priznaky, prip. zatial len bolesti brucha? 37.5 rektalne bez odcitania vlastne nie je zvysena teplota, je to 36.8, takze nema vyznam davat malej lieky proti teplote. Inac, antipyretika (lieky proti teplote) by sa mali podavat az po zvyseni nad 38 u malych deti, u dospelych dokonca az nad 38.5, ale odporucam nasadit uz pri 38 st. Co sa tyka vyberu tych dvoch, co mas - cipky zaucinkuju rychlejsie, ale ak je podozrenie na nejaky zapal, je ibuprofenovy pripravok lepsi, t.j. Ibalgin, ak je ovsem detsky (neviem, ja mam doma Nurofen pre deti, detsky Ibalgin som este nevidela, ale to zavisi od lekarne, co maju, ale malo by to byt 100 mg ibuprofenu). Co sa tyka krcov, ak nahodou teplota vystupi nad 38, tak mozes malej dat Diazepam, ale len polovicku, resp. stvrtku - zavisi od druhu - podla mnozstva mg. Teraz ju nechaj vyspat, kym spi, potom jej zase zmeraj teplotu a uvidis, ze ci sa nieco zmenilo. Skus do nej vpravit co najviac tekutin, caj alebo prevarenu vodu, ak je zvyknuta na mierne osladeny caj, tak jej ho daj, nemusi byt nesladeny, v tomto pripade nie je cukor na skodu. Mlieko nie, aspon zatial. Na jedlo - ak by bola hladna, tak suche pecivo, prip. ryzu s mrkvou, banan, ine nie. V pripade krizy piskoty. Hlavne su tekutiny. Keby si mala stale problemy, napis, dam ti telefonne cislo. Drz sa, dufam, ze mala bude v poriadku. Prip. ak mas nejake dalsie info na moje otazky hore, napis sme na forum.

 

06.02.2006 14:41

Pre Skoricku

Anonymous

Ahoj Skoricka, si hrozne fajn, ze si sa ozvala - MOCKRAT DIKY! Musim opat pisat sem, lebo po prihlaseni mi padne cele babetko.. Bohuzial, mame podozrenie na crevnu chripku, minuly tyzden manzel prekonal nieco take, mal cca 24 hodin hnacky a horucku 38,4, ale velmi rychlo sa zotavil. Ja som hnacky nemala, ale nauzeu, ako keby som bola tehotna, co urcite nie som. A tiez crevnu chripku mal asi pred 2 tyzdnami synovec, svokra a svagor Confused Petke az do vcera vobec nic nebolo a dnes sme sa chystali ku koznej. Kedze mame atop.ekzem, tak mame dost obmedzeny vyber stravy, ziadne mliecne vyrobky, okrem Sunaru, z ovocia len banan a jablko, zo sladkeho len piskoty. Vcera okrem toho mala den bez masa, mala domaci knedlik s varenou zeleninou, ktory ale robim sama z rohlikov, nie je to tazke a mala ho lubi a nikdy jej zle nebolo Shocked Hnacky nemala, len rano zvycajnu kasovitu stolicu. Akurat od rana je taka nijaka, mrzuta a unavena, zaspala sama od seba o pol 11. a ked sa zobudila vracala, teraz spi opat, ale aspon nie je horuca. Ale co by mohlo byt dolezite, zdalo sa mi, ze ma biely povlak na jazyku, no nechcela si poriadne otvorit pusu, takze neviem Confused Ano, mame detsky Ibalgin Sus od Zentivy, je to sirup s malinovou prichutou. Je to 100 mg v 5ml. Inac my byvame v Cechach pri Karlovych Varoch, tak mozno zato ine lieky. Dakujem krasne za rady, budem sa podla nich riadit a zelam Ti vela stastia pri porode, kedze som si vsimla, ze tam mas uz 41. tyzden - tak budem tiez drzat palce, nech to uz mas za sebou Exclamation Exclamation Exclamation

 

06.02.2006 15:07

Skoricka

Dakujem, Ester, dufam, ze sa maly co najskor narodi Smile Co sa tyka Petky, tak to naozaj vyzera na gastroenteritidu, ked sa u vas v rodine vyskytoval nejaky virus. Mala nemusi mat hnacku, ale moze, ale kedze zvracia, je to nanajvys pravdepodobne, ze to chytila. Kedze je to virusove ochorenie, najlepsie je bojovat proti tomu dietou. Na teplotu reaguj tak, ako som ti uz pisala. A co sa tyka jedla, snaz sa zachovat aspon dnes bezmliecnu dietu, tekutiny najma v podobe caju. Neviem, kedy ti malej davas mlieko, ale ak bude este vrackat, tak ho dnes radsej vynechaj. Ak bude teda ochotna papat aspon ten rohlik ci banan, ryzu a mrkvu. Ak do nej nic nedostanes, tak vecer to mlieko skus, moznoze to stravi. Mlieko by sa apriori nemalo, ale este je malicka, takze ho potrebuje. Kazdopadne mliecne kase urcite nie aspon 2 dni. Dnes ani jablko a ziadnu zeleninu okrem varenej mrkvy. Najlepsie je zacat so suchym pecivom, potom mozes (trebars na veceru) skusit banan a ako obed zajtra ryzu s mrkvou. A hlavne vela tekutin. Ak by nahodou zacali aj hnacky, tak jej skus dat Hylak kvapky alebo Nutrolin sirup. A Smecta tiez neuskodi. Ale tak ci tak, do 2 dni by sa to malo urcite zlepsit. Najma dnes bude asi cely den malatna a nic nebude chciet robit, takze sa s nou mojkaj a davaj jej vela pit. Keby sa to nezlepsovalo a bola skor tendencia k zhorseniu, hlavne, ak do nej nedostanes tekutiny, tak potom radsej chodte na pohotovost, aby nedoslo k dehydratacii, ale inac to v pohode zvladnes doma. Hlavne musi vela pit (uz sa opakujem, ale to je naozaj najdolezitejsie). Drzim palce, nech to dobre dopadne, daj vediet, co a ako. Neboj sa, bude to dobre, pri takejto viroze zvycajne nebyvaju vysoke horucky, takze krce by nemali hrozit. Tak sa drzte aj s malou! Inac, dnes babetko nejako pada, tak asi preto sa nevies prihlasit...

 

06.02.2006 15:30

Anonymous

SKoricka, diky ti mockrat. Inac ma napadlo, ze som ti mohla dat svoj mail, aby sme tu nezahlcovali forum mojimi problemam - vsetkym dievcatam diky za pochopenie :D Takze estefkova@seznam.cz Ja by som ti odpisala na mail, ale ho nemam. Tak aspon strucne: to je rada za milion s tym mliekom, vazne to myslim, lebo mna by to samu od seba nenapadlo! Ja myslim, ze v roku a pol to jeden den bez sunaru uz vydrzi. Obvykle ma 2 sunary rano a vecer. Budem jej teda davat osladeny caj a mas pravdu, dam si pozor, aby ho vypila do vecera aspon 2-3 dcl. Mas na mysli sirup NUTROLIN-B, to probiotikum??Lebo ten sme davali dva tyzdne a zrovna piatok nam dosiel a este som ho nestihla kupit Embarassed Ked budes mat cas, tak mi prosim ta odpis na mail. Diky moc a neboj, maly Andrejko sa ohlasi co nevidiet, mozno mi uz ani ten mail nestihnes napisat :D

 

06.02.2006 15:30

borka

uz sme doma.mala revala len 2 minuty,potom som ju uhegala.posielam nejake fotecky.

 

06.02.2006 15:31

Siska H

Ahoj Skoricka, dakuej za radu, este ze ta tu mame, Laughing Z coho ta seborea moze byt, mesiac nic a potom sa to objavi, je to infekcne? Nech sa mozeme nabuduce vyvarovat? Drzim palceky nech mas tu to babatko, nechava na seba cakat Laughing Luciana ja do obchodnych centier nechodim s malym boli sme len u nas v Bille aj to taka rychlovka Laughing Dnes sme boli vonku a pekne nas vyfukalo.

 

06.02.2006 15:40

Skoricka

Siska, u malych babetiek je seborea velmi casta, nie je to infekcne, zjednodusene povedane, je to vlastne nedokonala cinnost mazovych zliazok a z toho potom vznikaju tie zlte chrasticky. Velmi caste to je najma vo vlaskoch, na cele a moze postihnut celu tvaricku i telicko. Ale nemusis sa bat, nie je to vazne, Holtova mast je na to super a vacsinou perfektne zaberie. Akurat sa to obcas moze vratit, ale Misko to uz odvtedy vobec nemal. Ester, napisem ti mailik, vydrz chvilu, dufam, ze sa Misko este nezobudi Smile Borka, mala je strasne zlata :D

 

06.02.2006 15:52

cherri

cherri

Eni, gratulujem k Filipkpvi, nech vám prináša len radosť a rastie ako z vody :D

 

06.02.2006 17:12

Anonymous

Baby, neviete poradiť, čo dávať na obkusané a poranené bradavky? Ja si dávam calciovú masť, čítala som, že jednej zaberá aj obyčajné maslo, tak ak máte ďalšie tipy, sem s nimi. Nie som prihlásená, to som ja DARINKA