1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

31.01.2006 19:36

Darinka

Pre EUGENIKU: to šitie po pôrode je naozaj hnusná bolesť ale skús repíkový sedací kúpel alebo si dávať obklady. Ja som tri týždńe po pôrode, a stále to bolí, aj keď menej.

31.01.2006 20:10

Skoricka

Ahojte, zase sa hlasim ako posledna mohykanka kinderkulka. Ale dnes v poradni ma doktorka potesila, ze to uz vyzera nadejne a fakt, uz aj kontrakcie sa vyskytli, tak uvidime. Snad do 2 dni uz bude drobcek na svete Smile O Eni stale nic nevieme? Martina, my sme si s Miskom uzili koliky az az, takmer do 5. mesiacov sme sa trapili Sad Mali sme aj SabSimplex kvapky, ale ked to bolo vazne zle, tak to moc nepomahalo. Tiez sme cvicili (striedavo nozicky a rucicky k brusku), masirovali brusko a obcas uvolnovali vetriky (v pripade nudze pomohol aj teplomer do ritky) a hlavne, strasne som si davala pozor ma jedlo, kedze som plne dojcila, ziadne cerstve pecivo, zeleniny a pod. vobec, inac povedane, skoro nic som nejedla, ale pomohlo to. A este jedny kvapky mi odporucala doktorky, BabyCalm, ale ked dosli na trh, tak sme uz boli na tom dobre. Dufam, ze sa nebudes velmi trapit s kolikou, ale ak nebol problem uz v porodnici (ako u Miska), tak by to nemalo byt az take caste. Drzim palceky.

31.01.2006 20:27

Yvett

Ahojte! Aj ja som pri synovi dokrmovala už od 3 týždňa a kojila som 7 mesiacov. Zásada je najskôr nakojiť potom fľaša, teda aspoň u nás to fungovalo. teraz zatiaľ problém nemám malá vytiahne z jedného 100 a ešte mám rezervu. Dúfam, že nám to vydrží čo najdlhšie. Skoricka: držím palec, nech to je čo najskôr a rýchlo.

31.01.2006 21:12

Kerina

ja sa tiež na chvíľku hlásim, frčíme v pohode, noc bola o.k., len tiež nás dnes neejako bruško pobolievalo, to aj som včera neodolala a uchmatla som si kúsok kyslej kapusty tak možno z toho... Confused ale už teraz večer je v pohode a pekne spinká, tak si idem ľuľať ku nej..brpúúú nocku babenky Laughing

31.01.2006 21:55

triss

ahojte, mna tiez dost boli sitie, najhorsie je asi vstavanie zo sedu. Sedenie vo vani s teplou vodou je prijemne, aj ked kto vie, ci sa takto nemoze rozsirit dajaka infekcia. dufala som, ze za tyzden to bude ok, ale ako citam vase prispevky, tak zacinam mat obavy Rolling Eyes . Co sa tyka kojenia, tak neviem vlastne kolko mala vytiahne, mame dost nepresnu vahu, tak sa nechcem znepokojovat a radsej ju nevazim. V kazdom pripade vydrzi po kojeni asi 2 hodiny. Je to dost na 4 dnove babo? Dufala som, ze to budu 3 hodiny, hlavne v noci, ale nie su Confused Zacinam byt uz dost unavena a muzik tusim tiez Confused No nic, idem si sadnut do teplej vody, nech mi je dobre Smile

31.01.2006 22:32

kojenie

martina3

Trošku vam poradim.Ak ste rodili iba nedavno a zda sa vám že už nemáte mliečko tak to nieje pravda.Babätka treba prikladať častejšie aby sa tvorba mliečka upravila na pravidelné kojenie.Ja by som ešte neprikrmovala aby si dieťatko zvyklo a verte tomu,že to mliečko tam je.Skuste a napište ako to dopadlo.Nezabudnite na pitný režim a hlavne kľud a pohodu.

01.02.2006 08:27

*Monka*

My mame dnes za sebou relativne kludnu noc, mala sa zobudila na papanie len o pol tretej a potom o tristvrte na sedem...sli sme buvat o jedenastej.....hm, sa neda porovnat s tou predchadzajucou nocou, ked plakala v kuse 3 hodiny.....vam ako spia babetka?

01.02.2006 08:34

borka

ja soma asi vcera privolala problem.mala sa nevedela vecer vykakat.skusali sme vsetko-nakoniec pomohli kvypky-chvalabohu,ze som ich kupila a teplomer do ritky.zapieklo ju z nutrilonu.co s tym?davat jej cajik,alebo menej odmeriek?k tomu spinkaniu.4-dnove babo ak spi 3 hodiny,tak to je uzasne.je najedene a spokojne.to my mame teraz,ked je vsetko ok.zavidim.

01.02.2006 10:05

Skoricka

Ahojte, my este stale 2v1 (som zvedava, kolko dni to este budem pisat). Vcera vecer to uz-uz vyzeralo, zacali kontrakcie, hned 15min. interval, ale po hodine si to drobec rozmysel a doteraz uz nic. Nerozhodny chlap, nevie, co chce! Smile Triss, nerob si starosti, mliecka mas urcite dost, ked sa ti 4-dnove babo pyta na prsko po 2 hodinach, ja som Miska prve 2 tyzdne kojila kazdu hodinu a pol, spanku si moc neuzijes, ale zato pekne priberal Smile Potom sa to ustalilo, ale az do 6 mesiacov sme v noci vstavali po 3 hodinach. To uz zavisi od baba, aj od toho, aku kapacitu prsnikov mas. Kocky-Nutrilonacky, pridavam sa k Martine aj k Yvett, ked uz musite prikrmovat, tak rozhodne az po kojeni, nech sa vam stale tvori mliecko. Lebo po UM dieta sice vydrzi dlhsie spat, ale vam bude tvorit stale menej mlieka. A co sa tyka zapekania, Borka, Nutrilon je mlieko, ktore by nemalo zapekat, na druhej strane, pre tak malinke babenko je omnoho tazsie stravitelny ako materske mliecko, takze moze robit problemy s bruskom. Na to je najlepsie skusat co najviac prikladat a co najmenej prikrmovat. Ale ked uz musis UM, tak k tomu mozno pridat aj caj (slabucky feniklovy) alebo len prevarenu vodu, ale nie vela. A samozrejme, mlieko robit presne podla navodu, zarovnana naberacka, vzdy nech je radsej viac vody ako mliekoveho prasku. Maminky, drzte sa a ja dufam, ze sa coskoro pridam s babetkovskymi problemami a prestanem tu svietit ako posledna slonica Smile Ozaj, o Eni nic nevieme, stale je len v nemocnici a nic?

01.02.2006 10:22

*Monka*

baby, ked hovorite, ze babo kojite napr. v dvojhodinovom intervale, to je interval od zaciatku jedneho kojenia po zaciatok druheho alebo je to od skoncenia jedneho do zacatia druheho? Confused:

01.02.2006 10:23

borka

moja uz moje mliecko nedostava vobec,pretoze uz ho vobec nemam.k tym cajikom-kedze nema moje mliecko,umele nema vodu,cize musim dat cajik.aky a kolko?v porodnici mi doporucili cierny .len nechat sfarbit vodu .mne sa to nezda.cierny caj.myslela som nejaky detsky-feniklovy,alebo rascovy.ako casto ho mam davat?mala vypije prevarenu lucku,takze nebude problem.PRE SKORICKU,drz sa a uz porod.citim s tebou.

01.02.2006 10:37

Skoricka

Borka, dik. Co sa tyka toho cajiku, ja mam najlepsie skusenosti s feniklovym cajikom (Misko ho pije este aj teraz a rad), ale nie kupovany vo vrecuskach, ale normalne si v koreninach kup fenikel a vzdy par zrniecok zalej prevarenou vodou a nechaj luhovat cca 5 min. Ale inac staci aj prevarena dojcenska voda, cajik je fajn najma pri bolavom brusku. A co sa tyka mnozstva - v prvom rade, kolko mlieka ti vypije za den? Podla toho prisposobis aj mnozstvo cajiku ci vody, ale urcite by som nedavala naraz viac ako 20 ml. Ved to uvidis, kolko ti vypije. Teraz nie je teplo, takze mala nema byt preco velmi smadna, ja by som viac ako 50 ml za den nedala, este je velmi malicka. Pre nu je najdolezitejsie mlieko.

01.02.2006 11:05

Luciana

Ahojte mamicky a Skoricka, drzim palce nech to mas co najskor za sebou, verim ze to bude do dvoch dni, najneskor v piatok rodis, uvidis, budem na teba mysliet. Nasa zabka je pakac jak naozaj, v noci vstavame kazde 3 hodinky, ale napapkana je za 10-15 minut, vzdy mi zaspi na prse, chichi, spachtoska, mozno keby viac spapkala, dlhsie by spinkala, ale to nevadi, tie tri hodinky, to sa da. a ja to pocitam od zaciatku jedneho papania po zaciatok druheho, neviem ci to pocitam dobre, ale to sa najlahsie pamata, lebo v noci som tiez v polospanku ked krmim a ked mala dopije, som rada ze si mozem lahnut a na hodinky uz nepozeram. Ale nasa zabka ma iny problem, nevie si odgrgnut, vzdy ju zdvihnem, no neviem preco, kolko krat cakam aj 15 minut a ona si uz chrni a nie a nie odgrgnut. Davam ju spinkat na bok, takze sa nebojim zeby jej nejake vyvrackane mliecko zabehlo, ale aj tak, deti by mali vediet grgat, nie? Inak rozmyslam ze aj ja si kupim ten Nutrilon forte, lebo cez den si kazdu 1,5 hodinku pyta papat, no neviem ale asi mam toho mliecka pre nu uz malo, tak ju skusime prikrmit, ved nech nam pekne pribera. Este pockam do pondelka, do poradne, co povie doktorka, uvidime kolko sme uz pribrali od porodu, som zvedava, jak stara zena Wink :D :D No Vanesska mi tu uz vykrikuje, tak sa jej idem venovat. Ozaj babenky aj vase babatka su take aktivne, nasa uz na brusku dviha hlavu (zacala tyzden po porode), sponuje sa mi ako luk, no neviem, mam pocit ze sa zachvilu zacne prevalovat, je nejaka velmi aktivna. A co vase babenka, tiez malo spinkaju, a vela kukuckaju, zvedavci? krasny den, zelaju Luciana+Vanessa

01.02.2006 11:14

*Monka*

Luciana, nie si sama, nasa mala tiez velmi nechce odgrgnut, nech ju drzim, kolko chcem. a tiez ju polohujem na pravo, aby nahodou, ked ublinkne...dnes je nejaka spava, az som z toho nervozna, ziaden krik, ziadne utisovanie, hopsanie na lopte apod :D

01.02.2006 11:20

borka

ja davam na brusko ,ak si neodgrgne do 10 minut,ked ju drzim na pleci.vtedy si spolahlivo grgne.

01.02.2006 11:21

Skoricka

Luciana, aj Misko si v noci takmer nikdy neodgrgol, kym bol malicky, hned si veselo zaspal, ale ked bol na boku, tiez som sa nestresovala, evidentne mu to vyhovovalo, aj ked asi aj vdaka tomu mal problemy s bruskom, ale v noci prost odgrgavat odmietal. Inac, ked bol uplne malilinky a neslo mu to, tak sme ho davali lahnut na brusko, vtedy sa mu darilo grgnut. A co sa tyka aktivityu deti, Misulo bol v tom prebornik, cez den skoro vobec nespaval, nikdy som nechapala, ktore novorodeniatka spia 18 hod. denne, lebo Misko spal max. 15 a to som uz oslavovala, ze ako vela. Dufam, ze Andrejko bude kludnejsi, lebo inac neviem, ako to bude u nas vyzerat... Zeby sa preto neponahlal?! Rolling Eyes

01.02.2006 12:25

mon

Borka asi bude naj ked zacnes davat kazde 4 hod.to mliecka podla navodu.A medzi tym tu cistu vodu prevarenu.Ona nemoze ani tie granulove caje tie su moc sladke.A naozaj jej nestaci normalny nutrilon 1 ?Mojej malej stacil do 5 mesiaca.

01.02.2006 12:31

Yvett

Ani naša princezná si neodgrgne - dáma Smile Potom štikúta. Na brušku sa jej veľmi nepáči, aj keď hlavičku udrží pekne,. Zato vo vode je ako ryba, či keď sa kúpeme, alebo ju len umývam pri prebaľovaní v umývadle, drží spokojná na výsosť. Luciana na Tvojm mieste by som s prikrmovaním počkala. Aj keď budem papať každú hodinu, vždy je to lepšie ako umelé mliečko, ktoré sa zle trávi a má výhodu len v tom, že je sýtejšie. Mne malinká prespí aj tri hodiny /a tie nasledujúce prebdie Wink /, ale primár na Antolskej mi povedal, že pomalšie priberá tak ju mám kŕmiť každé 2 - 2,5 hod. Horšie je, že počas bdenia by dudlala aj každú pol hodinu a vzhľadom na to, že dudel razantne odmieta tak k mojej multifunkčnosti pribudla aj táto funkcia /čo už keď nesmie plakať/. Skoricka: myslím na Teba, nech to už máš úspešne za sebou.

01.02.2006 12:49

borka

pre MON:uvidime.miesat jej dnes viac vody a menej prasku.uvidime.na 4-hodinove intervaly ju neviem nastavit.maloktore babo spi predpisovo 4 hodiny.

01.02.2006 12:56

Anaj

Ja by som tiez pockala s prikrmovanim, ja mne sa pri jakubovi zdalo, ze mam malo mlieka, tak som ho vela prikladala a ono sa to samo upravilo a potom sa uz naozaj tvorilo podla toho, kolko potreboval. U nas mala spi rozne, niekedy 3 hodinky, potom je asi tolko dlho cula, ale dnes vecer, tak to som este nevidela, spala od 11-tej vecer do 8-mej rano vkuse, ani som ju nebudila, len som ju chodila pozerat, mi to neslo do hlavy, ale pred tym sme zase mali velky hurhaj, tak asi bola z toho znicena. Je to este taky chaos, nikdy neviem, ako dlho bude spat, uz sa tesim, ked to bude mat nejaky system. Aj s Jakubkom, zatial ju znasa az podozrivo dobre.

01.02.2006 13:06

Yvett

Už neviem čo môžem jesť, stále máme problémy s bruškom. Vždy tlačí až celá očervenie, potom rana ako z dela. Len nechápem z čoho ju tak môže tlačiť. Aj keď je fakt, že odkedy pijem čaj na kojenie s obsahom feniklu, tak je to lepšie. Pritom si dávam väčší pozor na stravu než sme dostávali v nemocnici, tam nám s prehľadom dali aj fazuľovú polievku ...

01.02.2006 13:12

borka

my sme na zaver vyfasovali hrachovu kasu...katastrofa.ani ja neviem co jest,sem-tam nieco odsajem,tak sa drzim kojacej stravy.

01.02.2006 14:09

Skoricka

Yvett, vynechaj cerstve pecivo. Ja som pri Miskovi jedla len opekane celozrnne toasty. Hlavne spociatku ziadne biele pecivo, nic cerstve, o kolacoch a pod. som mohla len snivat, ale aspon sla hmotnost dolu Smile Uvidime, ci aj drobec bude taky bolebruchac, pevne dufam, ze nie, snad sme si ti s Miskom uzili dostatocne. Luciana, tiez by som s prikrmovanim pockala, nedaj sa ovplyvnit, mlieka mas urcite dost, len treba vela prikladat, o par dni sa tvorba uz nastavi na potreby malej a bude po problemoch. Musi byt papkac, ked je taka velka :D

01.02.2006 14:42

lucia37

Ahojte maminy, rada by som Vám napísala svoju skúsenosť s kojením.Dcérka sa narodila sekciou 10 dní po termíne, vážila 4 kg.Prvý krát mi ju priložili k prsníku na tretí deň!!Kojila som ju však 2 roky.Do roka bola výlučne kojená, lebo aj po polroku odmietala akékoľvek iné jedlo a nápoj.A to v roku vážila 14 kg.Do toho 1 roka papala každú hodinu, aj v noci.Zo začiatku to bolo veľmi únavné a stresujúce, je to naše prvé dieťa.Ale pediatrička a celá rodina ma podporovali.Malá priberala 300g za týždeň.Aj ja som najprv kojila aj 2 hodiny a o polhodinu hladala znova, myslela som,že mám málo mliečka atď....Ale keď sme sa vážili, doktorka povedala, že je len veľký papakáč a treba kojiť 15min z jedného prsníka, 15min z druhého, ostatné sa dieťa len hrá.Dieťatko treba prikladať tak často ako to vyžaduje, aj každých 15min. A čo sa týka stravy,jedla som všetko, aj fazuľu,aj šošovicu, aj pomaranče,ale všetko s mierou.Problémys bruškom sme nikdy nemali.V apríli čakáme druhé bábo a som rozhodnutá opäť kojiť čo najdlhšie.Všetkým Vám veľmi držím palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

01.02.2006 14:57

Skoricka

Lucia37, blahozelam, ze ste to s dcerkou zvladli, zaroven ti vsak mozeme zavidiet, ze malicka nemala problem s bruskom, ja som veru fazulu nejedla a aj tak mal Misko koliku, proste niektore deticky su take, najma chlapci.

01.02.2006 15:08

lucia37

Ahoj Škorička, vraj chlapci mávajú častejšie problémy s bruškom, Každé dieťa je iné a treba asi hľadať vždy to, čo je preň najlepšie.

01.02.2006 15:14

Skoricka

Veru tak, bohuzial, chlapci mavaju koliku castejsie, takze sa mam na co tesit, kedze aj tento drobcek v brusku je chlap, ale snad bude tentokrat vynimkou. Lucia, mas peknu dceru :D

01.02.2006 16:43

Kerina

skús jej dávať do Nutrilonu zopár granuliek granulovaného fenyklového čajíka Čajánek /nie Hipp - lebo ten je príšerne sladký/, možno vám to pomôže, nám pomohlo aj pri prvom dieťaťi aj teraz a nebooj malá potrebuje čas a nastaví sa ti na 4 hod. intervaly ani sa nenazdáš, my občas vydržíme 3 hod. - to vtedy ked ju najprv nakojím a potom kúsok UM, ale ked dám len Nutrilon tak prespí 4 hod, v noci 5 hod., ale po 5 hod. spánku vypije kúsok viac a ptoom spí len 3 hod., ale mneto stačí. Babenky ja už musím odložiť vecičky čo mám od 0-3 m, už sú nám len tak-tak, do poradne ešte máme 2 týždne, som zvedavá koľko sme pribrali. Dnes sme zvládli aj prechádzku, bola som po malú v školke, cestou späť chcela kočíkovať, tak aj kočíkovala ale išli sme slimačím tempom, už pomalšie sme ani nemohli Laughing ale konečne na vzduchu.

01.02.2006 17:13

Lela

Trošku som si čítala Vaše problémy s kojením , tak Vám napíšem moje skúsenosti. Pri prvom bábu som nemala v porodnici skoro vôbec mliečko. Bola som z toho na mraky, no bola som odhodlaná kojiť. Stále som si ho prikladala malého, každú pol hodinku, hneď ako zaplakal, vždy si trošku vytiahol, no bolo to veľmi málo tak mi ho dokrmovala mamička od vedľa, čo mala prsia ako kameň, a bola celá rada, že si to nemusí odsávať, lebo ju to strašne bolelo. Takto sme fungovali 6 dní v porodnici, občas mi ho aj sestričky dokrmovali Nutrilonom. Stále som chodila so slzami na krajíčku, každý ma len utešoval, že to sa spraví, že laktácia sa rozbehne, že to chce len kĺud, žiadne stresy, žiadne slzy. Pri prepúšťaní mi sestrička ešte zarobila nutrilon na deň a noc, ak by bolo zle. Prišli sme domov, malý zaspal v aute, tak sme ho len tak položili a spal 5 hodín v kuse. A ja konečne s ním. Za celý pobyt v porodnici som spala dokopy asi 4 hodiny, baby to Vás neklamem, za tých 6 dní iba štyri hodiny. No a doma sa tá tvorba mliečka naozaj rozbehla. Vôbec som nepotrebovala už žiadne prikrmovanie. Tiež sme sa zo začiatku kojili aj hodinu a o hodinu znova, no priberal pekne takže nebol dôvod na UM. Veľa som pila HIP čaj pre kojace matky, ten mi naozaj zaberal super, keď sa mi zdalo, že nemám plné prsia, dala som si aj dve, tri šialky naraz. Veľa som pila jemne sýtené minerálky a jedla jogurty. Napr. malého od 100 % jabl. džúsu preháňalo. Takže netreba to hneď vzdávať, a odvolávať sa na to , že mám slabé mieko, alebo ho mám málo. Ja som asi dobrý príklad na to, že keď veľmi chceš, tak sa to dá. A ešte jedna malá rada. Tiež som mala zimné bábo (november), vždy som si nechávala jednu plienku na radiatori zohriať, a keď sme prišli z vonku po takej 3 hod. prechádzke, vždy som si ju najpv priložila na prsia , aby sa zohriali, až potom som malého kojila. Lebo keď som ho hneď začala taká studená kojiť, ho bolievalo bruško a preháňalo. Držím všetkým maminám palce.

01.02.2006 19:14

Yvett

Ena napísala :D Baby nestihli sme to v januari, ale nás sa nezbavíte Smile Filip vykukol na svet dnes 1.2.06 13:45, mal 3750 g/ 53 cm. Keď prídeme domov a Filip dovolí mamine zapnúť PC napíšeme viac. Zdravíme všetky baby, dúfam, že aj Skoricka a ostatné to majú za sebou.

01.02.2006 19:19

Yvett

Takže už aj Ena to má za sebou. Dnes máme náročný deň, kojíme v priemere každú 1/2 hodinu. Malá je nejaká nekľudná stále by dudlala. Prisaje sa ťahá 5 min a zaspí, ale beda, keď jej prsník vyberiem Laughing do 10 min je hore a začne pišťať. manžel sa pokúšal dať dudel - márna snaha vypľuje a tvári sa komicky :D Už mám bradavky ako na škripci, dúfam, že sa pri kúpaní dostatočne unaví a bede spať aspoň 3 hodky, nech si trochu vydýchnu Wink Ale vydržíme, čo by som pre ňu neurobila.

01.02.2006 20:40

Janett BA

No Skoricka, už si zostala len ty, tak ti držím palčeky nech to je čím skôr Wink. U nás na februárovkách sa to už rozbehlo - už máme 3 bábätká a v piatok bude štvrté.

01.02.2006 21:07

Anaj

Baby, chodite uz vonku z babetkami, ak ano, po akom case po narodeni ste isli? Mna uz to hrozne taha, ale neviem, ci nie je este skoro, kvoli tomu pocasiu, pri Kubkovi sme isli von hned, ako sme prisli z porodnice. A maju uz Vase babetka nejaky rezim, ze spia priblizen v rovnakom case, ci je to este stale chaoticke?

01.02.2006 21:18

Anonymous

Anaj: naša Lea má "šmykľavú pracovnú dobu" Laughing absolútne si robí režim podľa chuti, ale nie mojej. Keď si myslím, že konečne môžem ísť na WC - chyba, už nemôžem, jesť - kto zaváha - neje Wink Takže tak. Von sa ešte nechystáme počkáme do prvej poradne, tú máme 10-teho. Zatiaľ len v kočíku pri otvorenom okne.

01.02.2006 21:23

Yvett

to som bola ja :D

01.02.2006 22:25

Anaj

No, to je dobre, kto zavaha, neje, u nas sa zatial da, kym tu je moja mamina, ale nie nadlho, potom si uz budeme musiet poradit sami, este do toho varit aj Kubkovi, ale asi to budem robit vecer, ked je relativne klud. Yvett, mas nejaku fotocku Lei, na koho sa podoba?

02.02.2006 08:31

*Monka*

Yvett, my sme na tom podobne, kolkokrat pride manzel z prace a ja mu ju dam do ruk a utekam do ladnicky alebo na wc:) inak, sme mali v noci rusno, malu bolelo hrozne brusko, sa skrucala ako pavucik a strasne pri tom plakala.....sa mi chcelo plakat s nou, tak mi jej bolo luto, nezabrali ani masaze, ani ked som vypila fenyklovy caj, som bola na nervicky.....

02.02.2006 09:14

Luciana

Ahojte babulky, tak ako pozeram, nikde tu nevidim Skorisku, zeby uz utekali do nemocnice? No dufam ze uz sa to aj tam rozbehlo a onedlho sa dozvieme, ze uz je tu aj male skoriciatko. gratulujem , ved je to jedno kedy sa Filipko narodil, hlavne ze je zdravucky a spokojny. Som zvedava, co povie Ena na porod na Antolskej. ty si tam tusim tiez rodila, vsak. A ake mas skusenosti? Posli fotku malej kocky, nech vieme ako vyzerate, chici. aj mna uz to taha von, strasne by som isla, ale este je na trojtyzdnove babenko vraj velka zima, tak uvidime. Mala ma soplik, tak som jej ho dnes rano odsavala s hadickovou odsavackou, len mam asi slabe pluca, lebo este stale jej tam nieco beha. Chudatko moje plackala ako tur, mi jej bolo luto, ale som si povedala, ze je to pre jej dobro. Tusim si aj ja kupim ten Hip caj pre kojace matky, lebo tiez mam pocit, ze Vanesske nestaci to moje mliecko. Ale nechcem zacinat este s prikrmom, len sa bojim aby jej nieco nechybalo Sad , ale kupim si ten caj a uvidime, ci sa nieco zmeni. Luciana+Vanessa

02.02.2006 10:19

borka

pre MONKU:aj my mame za sebou tazku noc.mala bola ukazkova cez den.spala po 3 hodiny.cely den nekakala,ale bola spokojna.vecer zacal cirkus.zmenili sme nutrilon 1 na nutrilon 1 forte a evidentne jej nesadol,aj ked som jej davala malo prasku a viac vody.nemohla sa vykakat a tak do teraz.uz je spokojna,takze ju to dufam preslo.nechapem-prdiky sme mali stale,ale vykakat sa nevie ani nahodou.skusali sme vsetko. Crying or Very sad mame fenyklovy granulovany caj,tak ideme davat. pre ENU:gratulujem.drobec je velky,ked si uz takto dlho cakala.

02.02.2006 10:42

janas

Luciana: ja si neviem vynachvalit odsavacku na vysavac. Nemam original, ale klasicku hadickovu + 1 polku z kindervajicka,kde spravis dierku a tu cast co ide do ust tam strcis - to nastoknes na vysavac. Takto odsajes urcite viac. Mne tiez dochadzal pri odsavani dych a aj tak som maloco odsala Confused Teraz som takto prvykrat odsavala sopliky 2,5 rocnemu synovi a pacilo sa mu to, polrocnej dcerke uz menej...

02.02.2006 11:05

*Monka*

glitter

02.02.2006 11:14

Kerina

my sme mali včera 2 týždne ale sme už boli 3 krát vonku na 1 hod. a to bolo medzi -10 a -5. Baby však nesedte doma. Pediatrička moja povedala, že kľudne nad -10 sa môže ísť vonku, však bábetká sú zababušené, akurát čo im kúsok noštek trčí a nič sa im nemôže stať. Ja som už ledva čakala ppokým teplomer ukázal -10 rýchlo som ju zbalila a hajde vonku Laughing Dnes zase malá chcela veľmi do školky, manžel v práci, bábo najedené /ja hladná, ale som si šupla aspon 3 dcl mlieka/ tak sme boli na raňajšej prechádzke a to bolo -8, malá spinkala ako zabitá ))) Takisto som chodila vonku aj s Michalkou, hned ako sme prišli s ppôrodnice a to u nás ešte v marci riadna zima je, a veru nepoznáme čo sú to soplíky či nádcha Laughing

02.02.2006 12:32

Skoricka

Caute maminy, bohuzial, ja som este stale tu a stale vcelku a ani sa nic nedeje Sad Uz som z toho vazne na nervy, aj ked mi Misko vacsinou nedovoli sa s tym nejako velmi zapodievat, ale je to hrozne, brusisko jak slon, ledva sa hybem a stale nic! Akurat co je mi furt blbo, nizky tak, ale brucho si vegeti jak keby nic... Eni blahozelam a zavidim, uz som tu fakt posledna, nakoniec sa budem musiet vystahovatk februarovkam, lebo neporodim ani za tyzden Sad A to mi doktorka v utorok hovorila, ze uz to urcite bude, ze uz na poradnu nepridem... No veru neviem, uz to v utorok vecer fakt vyzeralo, aj kontrakcie boli a nakoniec nic. Zas mam urcite hypertonus a krcok to proste nechce pustit Evil or Very Mad To teda bude porod (ak vobec bude) Rolling Eyes

02.02.2006 13:04

Yvett

Ahojte all! Skoricka nezúfaj, neboj porod určite bude Wink Luciana: Ja som bola na Antolskej spokojná. Rodila som v nedeľu 15-teho. Na oddelení mala službu Nižňanská, síce nebola pri mne, lebo mala iné povinnosti, ale už ten pocit, že bola v budove a vedela o mne. Okrem Dr. čo ma rodil bol pri mne aj Doc. Korbeľ - úplne bol svetový, dodával mi silu aj odvahu, lebo som bola už hodne vyčerpaná. Aj na oddelení sa dalo, niektoré sestričky mali síce sem tam svoje dni, ale šak anik my nie sme vždy hviezdy Smile Inak som ťa videla, keď si odchádzala, práve si dávala drahému veci, len som Ťa nechcela rušiť, keď ste boli na odchode.

02.02.2006 13:12

Yvett

Takže aktuálne foto

02.02.2006 13:13

Yvett

ešte :D

02.02.2006 13:13

Yvett

ešte jednu Wink

02.02.2006 13:32

Skoricka

Yvett, dik, snad to bude, ale kedy, to fakt neviem. Keby nebol TP podla USG, tak sa nad tym az tak nevzrusujem (a hlavne, keby som si mohla veselo vegetit a oddychovat, co vsak pri Miskovi nehrozi). Snad sa dockam. Lea je nadherna Smile

02.02.2006 14:07

*Monka*

baby, nemate zoznam, co presne vsetko sa nesmie pri kojeni? viem, ze citrusy, strukoviny, cerstve pecivo, paradajky, kakao. co este??? Confused:

02.02.2006 14:15

*Monka*

Yvett, Lea je roztomila. Fakt krasne dievcatko.