1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

23.01.2006 09:51

borka

pre ENU:neboj ,dockas sa.ja to vidim tak,ze budes mat uzasny porod.musi byt nejaka odmena za taketo cakanie. Razz

23.01.2006 09:57

Re: Tak uz som tu!

Anonymous

Anonymous: Takze, privitajte maleho Marcelka Tea ! Mam 50 cm; 3,5 kg a narodil som sa vcera (22.1.2006) o 11:26. Menu sa necudujte, rodicia sa nevedeli rozhodnut. Mamina Hena i ja sme v poriadku. :D Smile Laughing
Teraz ma tak napadlo, ze Hena sa objavovala pod menom Henrik! Rolling Eyes

23.01.2006 10:08

borka

asi je to HENRIK.v kazdom pripade gratulujeme. Laughing

23.01.2006 10:21

Skoricka

Gratulujeme k novym babatkam, uz sa nam to tu zaplna Laughing My sme zatial stale 2v1 a maly sa uz vobec neponahla, teraz, ked prisla ta sibirska zima, tak sa mu v teplucku asi paci Smile Ved mame este tyzden cas a radsej som ho prestala durit, lebo ak nam nahodou nenastartuje auto (dieslak v -20 ma dost Sad ), tak to bude sranda. Cakame teda na teplejsie dnicky Smile Denisa ani Lujziana sa nejako neozyvaju, ze by to uz mali za sebou?! Smile Borka, skus si ju napriek tomu stale prikladat, mozno sa chyti a mliecko sa ti zase pusti... A odsavala si aj v noci? Nocne dojcenie, resp. odsavanie je velmi dolezite pre tvorbu mlieka kvoli hladine prolaktinu.

23.01.2006 10:34

borka

ja mam nejaky hrubsi dvorec okolo bradavky,cize ak cely den odsavam,v noci uz ju mam tak vytiahnutu,ze sa mala aj chyti.aj vcera v noci pila z prsnika.rano som ju uz nevedela prilozit a odsat som nemala co.vedela som,ze odsavanim sa znizuje tvorba mlieka,ale az takto?! Confused uvidime.ja by som chcela,aby som aspon sem tam nieco odsala.mala stiahne 90 ml,cize uz tolko mlieka viackrat denne neodsajem.

23.01.2006 10:43

Skoricka

Priznavam sa, ze ja teda neviem o tom, ze by sa odsavanim tvrba mlieka znizovala, skor naopak, ja som pri Miskovi odsavala aj som normalne dojcila takmer 4 mesiace, potom uz vytiahol vsetko, takze fakt nebolo co odsavat. Najdolezitejsie je prikladat, resp. odsavat co najcastejsie, aby sa tvorilo dost mlieka. A skusala si pred dojcenim trosku odsat a potom ju prilozit? To pomaha prave pri roznych anomaliach bradaviek. Prip. skus klobuciky, aj to sa pre zaciatok da. Hlavne to nevzdavaj a zaklad je psychicka pohoda, to je pre tvorbu mlieka to najdolezitejsie Smile Tes sa z princeznicky a mliecko pride jedna radost.

23.01.2006 10:51

borka

klobuciky mam vo vsetkych velkostiach a tvaroch.tam sa mala musi viac snazit,pretoze najprv sa musi naplnit klobucik.toto sa jej nechce.potom place ,lebo sa jejj nedari....uvidime,mozno nieco odsajem denne aspon na par kojeni,ale plne nemoze byt napapana,ked mam malo mliecka,cize urcite musim aspon dokrmovat.

23.01.2006 10:54

Skoricka

A s tym "predodsatim" pred kojenim si to skusala? Parkrat potiahnut odsavackou, bradavka sa vytiahne a mala sa moze veselo nacucnut Smile Neviem, ja by som to tak skoro este nevzdavala. Co ti povedala pediatricka? A preco vlastne myslis, ze mas malo mlieka?

23.01.2006 10:59

borka

musim odsavat aspon 5 krat,kym mam bradavku tak vytvarovanu,aby sa mala vedela prisat.po celodennom odsavani az vecer to ide.cez den je to bez sance.niekedy som odsala aj 150 ml z jedneho pska,dnes rano slabu 20 z oboch.nemam ich ani plne,ani tvrde.... Crying or Very sad

23.01.2006 11:04

Skoricka

Neboj, naleju sa, na laktacnu krizu je este skoro. Musis vela pit, 3-4l denne je minimum, tie caje na kojenie nie su na zahodenie, ale zaklad je psychicka pohoda. Daj malu na chvilu muzikovi a ty si oddychni a hlavne sa nestresuj kvoli mlieku. Ja viem, ze to nie je jednoduche, najma pri prvom babu, pamatam sa, ake som mala depky este v porodnici z toho, ze maly mi kvoli zltacke netahal, az musel byt 2 dni na infuzkach (chudatko male, ihla v hlavke, pre prvorodicku hrozny pohlad a to som toho ako doktorka videla fakt dost, ale to bolo moje babo) a mne tieklo mlieko jak z kohutika... Ale spravilo sa to a dojcili sme vyse roka, az kym som nemusela Miska odstavit kvoli tomuto drobcekovi v brusku Smile

23.01.2006 12:25

Ena

Ako tak pozeram tabulku, tak henrik je asi prva, co ma babo presne na termin Smile) Keby to aj u nas tak platilo, tak zajtra by bol den D Smile) Ale velmi sa mi to nezda na zajtrajsok Confused Ale neva, aj tak je taka zima, ze sa mu nedivim:))

23.01.2006 12:39

Ena

tab:

23.01.2006 12:50

Denisa DS

Skoricka neprovokuj, ja som este stale tu Confused v celku... Som si dnes bola vystat dva rady na policii, kvoli vodicaku (bude az o 3 tyzdne Crying or Very sad ) a kvoli prepisu auta co mi kupil pod stromcek manzelik, to uz mame chvalabohu z krku. Sice musel ist manzel z roboty domov po auto a priviezt ho na policiu a v takom mraze najprv nevedel nastartovat, potom otvorit nadrz na benzin a aj s kapotou sme mali riadne problemy, aj ta primrzla :D Hroza. Tiez si hovorime ze babo caka na oteplenie, ved co by liezlo von do takej zimy Smile a este caka kym sa trosku preliecim, uz je to chvalabohu lepsie, antibiotika zaberaju. A termin mam az v stredu, takze pohoda. Sice som mala vcera vecer par kontrakcii, manzel pozeral s hrozou v ociach ci uz chytame tasku a startujeme auto, ale predychala som a radsej som si lahla spat Smile

23.01.2006 12:55

Denisa DS

A blahozelame Heni a malemu drobcekovi, myslela som na nu ked sa vcera neozyvala Laughing A co Lujziana, neozyva sa nikomu? Dufam ze je v poriadku Smile Borka s kojenim to nevzdavaj, co tak kontaktovat laktacnu poradkynu niekde na okoli?

23.01.2006 12:56

Denisa DS

A blahozelame Heni a malemu drobcekovi, myslela som na nu ked sa vcera neozyvala Laughing A co Lujziana, neozyva sa nikomu? Dufam ze je v poriadku Smile Borka s kojenim to nevzdavaj, co tak kontaktovat laktacnu poradkynu niekde na okoli?

23.01.2006 13:32

lujziana

Ahoj dievčatá, hlásim sa v nezmenenom stave. Šikovná som si dnes spravila výpočet TP tu na babetku a vyšlo mi (na zaklade môjho MC), že termin pôrodu mal byť 19.1. čo zase nie je až taká katastrofa. Zajtra frčím na tú poradňu a som zvedavá ako dopadnem. Ale dlho ma takto už asi nenechajú, ak si drobec nepovie konečne sám. :D Len dufam, že sa nepresuniem až dakde k februárovkám, by ma šlaktrafilo. Crying or Very sad

23.01.2006 13:41

Ena

lujziana, tak to potom ani nie si velmi poterminova, skus si vyratat este termin aj na mamaaja:)

23.01.2006 13:46

lujziana

Eni, tam mi vyšlo 11.1.06, lenže ja mam cyklus 35 dní, to ten výpočet nezohľadňuje. Ale ja už chceeem bábooo konečne Crying or Very sad

23.01.2006 14:32

Denisa DS

Baby co ste uz doma z porodnice, boli ste si uz vybehat veci po uradoch? Dajte info kde, ako, co treba mat prichystane...

23.01.2006 15:03

Ena

co ja viem, treba ist na matriku kvoli rodnemu listu, so spravou o novorodencovi k pediatrovi a preukaz poistenca do 60 dni tusim treba vybavit, dovtedy babo funguje na preukaz poistenca matky...a este treba ist do DMka, to ked uz bude rodny list a dostanes nejaky bonus na babo Smile) akcia pre babatka roku 2006... a potom na socialku alebo kde sa to chodi, kvoli jednorazovemu prispevku na babo, neviem kde sa vybavuju rodinne pridavky, rodicovksy prispevok... ale to budu manzelove starosti Smile)

23.01.2006 15:39

Siska H

Cafte kocky, no ja sa hlasim po prebdenej noci, maly ma take ople, ze ich az vracka, a to odsavam jak blazon Crying or Very sad Zajtra ideme k doktorke, dufam, ze mu sravia stery z nosteka. Co sa tyka tych formalit, treba este policiu na prihlasenie k trvalemu pobytu a to do 30 dni, k tomu tiez treba RL a ak ste vlastnik bytu tak LV nie starsi ako 3 mesiace ak mate prenajom, tak treba priniest najomnu zmluvu a vypise sa take tlacivo, Na matriku vam daju papier este v porodnici, kto rodi na Antolskej ide do Technopolu na matriku ale pozor, treba aby isiel manzel, lebo musi podpisat nejaky suhlas s vyberom mena, kde vam daju rodny list a papier na jednorazovy prispevok, s tym treba ist na prislusny urad Socialnych veci, tam sa vybavia a j rodinne pridavky a pre manzela este danovy bonus co je asi 500 sk mesacne. Ta akcia z DM funguje asi tak, ze s RL babatka dojdete tam a oni vam daju taku knizku, kde su si mozete kupit akciove vyrobky, ale nie su vsetky pre deti plus nejake drobnosti dostanete zadarmo. Cakala som viac, funguje to tak, ze pri nakupe sa odtrhne prislusny listocek z tej knizky a uplatni sa zlava, je to len jenorazove. Karticku poistenca k tomu treba ten RL a obciansky ja osobne som spokojna z Apollom, ty mi to spravili do 3 dni. Neviem ci stastie alebo nahoda. Prajem pekny den

23.01.2006 15:39

daša

lujziana: Ahoj dievčatá, hlásim sa v nezmenenom stave. Šikovná som si dnes spravila výpočet TP tu na babetku a vyšlo mi (na zaklade môjho MC), že termin pôrodu mal byť 19.1. čo zase nie je až taká katastrofa. Zajtra frčím na tú poradňu a som zvedavá ako dopadnem. Ale dlho ma takto už asi nenechajú, ak si drobec nepovie konečne sám. :D Len dufam, že sa nepresuniem až dakde k februárovkám, by ma šlaktrafilo. Crying or Very sad
Co mas proti februarovkam? Laughing Laughing Ale nie, chapem, ja sa zas obavam, aby som sa nepresunula k marcovkam Wink

23.01.2006 15:53

Denisa DS

Siska drzim palce zajtra u lekarky a drz sa ak budete mat zasa zlu noc, no radsej sa priprav na to ze odsavacka hlienov bude dlho tvojou kamaratkou Confused My sme mali sopliky zhruba od mesiaca a zvrhlo sa to az na nejake zapaly... Ale aby som bola optimisticka aj, tak vsetko dobre dopadlo, uvidis aj u vas to bude dobre... Nema Robko kvoli soplikom problemy s cuckanim?

23.01.2006 16:32

Darinka

Ja som tu opäť na skok, lebo už menej spíme, dnes malá bola každú chvíľu v noci hore a cez deň spala len 4 hodinky. Našťastie kojenie je tentoraz pohodička, žiadne zápaly ako pri prvom. Tú kupónovú knižku z DM už mám, tiež som čakala, že to bude niečo viac, ale zas to postupne využijem. Neviem ako vy, my už máme vybavený príspevok pri narodení dieťata, prídavky a u nás v Ružinove dáva starosta každému novonarodenému dieťaťu 2000 Sk, tak aj na to už čakáme. Takže manželík lieta od úradu k úradu. Ešte aj z Unionu som dostala peniažky za to, že som obla hospitalizovaná v súvislosti s pôrodom. Veľa to teda nie je, ale na plienky sa to rýchlo minie. LUJZIANA, myslím stále na Teba, nech to máš už za sebou, však obidve sme prenášali. DRŽ SA!

23.01.2006 16:47

Anonymous

ahoojte babebkyyyyyyyy, už sme domááá hurááá... máme sa fajn /okrem toho že ma nenormálne bolí zlatá žila Crying or Very sad / , Peťuľka je papkáč ale taký lenivý..tak uvidím ako dlho vydržia moje prsia, jedno sme na dnes odstavili pre thlinky, ale druhý je o.k., zajtra skúsime čo to spraví, idem si vyprať veci lebo nemocnicu nemôžem ani cítiť, na izbe mi bolo super bola som na nadštandardke, doma je doma tá vôňa Laughing a vôňa bábetka, teraz už spinká 2,5 hod, v noci prespávala od 22,00 do 4,00 tak uvidím či aj doma jej to tak vydrží. dnes ide tatino na nočnú - radšej Laughing Laughing zachvíľu ideme kupkať, s om zvedavá....zatiaľ toľko, idem si dačo zobnúť pokým sa Peťka zobudí Laughing

23.01.2006 16:48

Anonymous

však som prihlásená to som bola ja

23.01.2006 17:01

borka

mala sa narodila o 12.35.TERAZ SI UKAZKOVO CUCLA Z PRSKA.CELY DEN SPI V 4HODINOVACH INTERVALOCH. Laughing

23.01.2006 17:08

*Monka*

Borka, nejako to este pojde, uvidis...........ja nebyt klobucikov, tak nekojim vobec, a to mam mliecka jak pre armadu..........hm, kto by to bol povedal na moje 75B:)

23.01.2006 19:18

Denisa DS

Ahoj Kerina, vitaj spat :D Petka je nadherna, dufam ze sa nehnevas, posunula som jej fotku aj do druhej diskusie... Aky bol porod? A co Miska, ako to zatial znasa?

23.01.2006 19:21

lujziana

lujziana: Ahoj dievčatá, hlásim sa v nezmenenom stave. Šikovná som si dnes spravila výpočet TP tu na babetku a vyšlo mi (na zaklade môjho MC), že termin pôrodu mal byť 19.1. čo zase nie je až taká katastrofa. Zajtra frčím na tú poradňu a som zvedavá ako dopadnem. Ale dlho ma takto už asi nenechajú, ak si drobec nepovie konečne sám. :D Len dufam, že sa nepresuniem až dakde k februárovkám, by ma šlaktrafilo. Crying or Very sad
Co mas proti februarovkam? Laughing Laughing Ale nie, chapem, ja sa zas obavam, aby som sa nepresunula k marcovkam Wink
Bože Daška, nič Shocked aj manželík je februárový. Len už by som to dieťa moje aj rad vidieť a fakt netúžim čakať do februára Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

23.01.2006 19:21

lujziana

Bože Daška, nič Shocked aj manželík je februárový. Len už by som to dieťa moje aj rada vidieť a fakt netúžim čakať do februára Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

23.01.2006 19:27

Ena

Tin ma malu Valentinku Smile

23.01.2006 19:28

Ena

tab:

24.01.2006 08:33

lujziana

Ahojte babuľky, už sa tu ani nechem objavovať bez bábetka. Crying or Very sad Dnes idem na poradňu a som zvedavá, že čo sa dozviem. Dúfam, že ma tam rovno neporazí, ak mi povedia niečo v zmysle "na pôrod to nevyzerá". Brutálne ma ničia rána, keď každý deň sa zobudím a stále absolutne nič. Crying or Very sad pa pa a pekný deň Smile

24.01.2006 08:52

*Monka*

Lujziana, nedepkuj, bol to len asi zle vypocitany TP..daj vediet, ako si dopadla...aby to nedopadlo ako u mna...v utorok na poradni zavreta ako sampuska :D a v noci zo stredy na stvrtok samovolny odtok vody......neboj, myslime na teba.......

24.01.2006 09:45

Anet

Ahojte bbabulky, od piatku sme doma. Porod bol fakt dost otrasny (aspon v porovnani s Nikinkou). A este stale som cela ubolena. Jazvu mam az pri zadku a tie hemoroidy,...ani nevravim. Malicky je nadherny, len malicko papka a uz mam uplne krvave prsia. Ale aspon kojim a to som rada. Ked sa dam trochu dokopy, tak sa ozvem a napisem nieco viac. Zatial vas vsetky pozdravujem. Gratulujem k babulkam a drzim palce cakatelkam Smile Pa pa pa

24.01.2006 10:33

*Monka*

baby, pijete nieco na podporu laktacie? ja pijem gravimilk z lekarne (ale maju ho aj v tescu) s coko prichutou a musim povedat, ze asi fakt pomaha.....manzel mi rano doniesol z obchodu aj caj pre kojace matky...mate to niektora odskusane???

24.01.2006 11:01

Ena

ze vraj dnes by som mala rodit...hm, nevidim to tak Smile) Idem akurat do poradne, tak som zvedava Wink) tak drzte palce Smile

24.01.2006 13:00

Skoricka

Monka, ja som pri Miskovi pila caj pre dojciace matky (je viac znaciek, striedala som ich) a myslim, ze mi to celkom pomahalo. Gravimilk som neskusala, bylinky mi boli sympatickejsie. Pomohlo mi to najma pri laktacnej krize, na zaciatku som odsavala jak diva, lebo mliecka bolo dost a maly este tolko nepil. Dufam, ze aj teraz s mlieckom problem nebude Smile

24.01.2006 13:43

borka

mame za sebou desivu noc.mala sa vedela prisat celu noc.kojila som od 11 do 2-hej.potom som ju ulozila do postielky.strasny vreskot.takto sme cirkusovali,az kym nedostala nutrilon.potom spala 4 hdiny ako zabita.boze,uz som na nervy.aj mam trosku mliecka a jej to asi nestaci,alebo ho mam slabe...fakt neviem.pijem cajik pre dojciace matky.uvidime.uz som zufala.odsajem max.40 ml,co je fakt malo.

24.01.2006 13:51

Skoricka

Borka, neexistuje slabe mlieko!!! Nepodcenuj sa a neupadaj do poporodnej depky, prave prezivas normalne poporodne blues, bude pohoda, uvidis. Skor si myslim, ze sa malej zapacilo tahat z flase, je to pre dieta totiz omnoho pohodlnejsie ako z prsnika. V najhorsom pripade odsavaj a davaj jej z flase MM. Ale je to omnoho pracnejsie ako z prska, ja by som to este nevzdavala. Viem, o com hovorim, neboj, jedno ditko doma uz mam a obcas to fakt nie je sranda, prave nam idu dalsie zubky, takze zase mame prebdene noci a to je este cervik stale v brusku... Bohuzial, este si toho vela uzijes. Ale za ten prvy krasny bezzuby usmevcek to vsetko stoji :D

24.01.2006 13:56

Janka

BORKA, musíš byť trpezlivá inak naozaj prídeš o mliečko. Malú musíš prikladať kedykoľvek si zažiada, tým pádom sa začne produkovať mliečko presne podľa jej potreby... ja som na začiatku niekedy kojila aj každú pol hodinku a malá bola hodinu na prse a znova a znova... ja som napríklad vždy odsala málo mlieka napriek tomu že som ho mala dosť. odsávačka nie je až taký jasný ukazovateľ množstva mlieka lebo nie každá žena vie odsať mlieko do "dna". Mne malá hrozne plakala od hladu v nemocnici, ja som odmietla dokrmovanie a trápila som sa... dodnes krásne kojím. tým že budeš dávať malej nutrilon najskôr prídeš o mlieko, malá sa na neho navykne, odmietne ti prsník a tvorba mlieka sa zníži na minimum. potom to už nezachrániš a najdôležitejšie je to aby si bola kľudná. malá vycíti akýkoľvek náznak nervozity a potom aj ona plačká.... držím ti palce, bojujte zvládnete to Smile)) uvidíš

24.01.2006 14:01

borka

mala nema problem sat,ked uz sa prisaje napriek tomu,ze je naucena tahat z flase.mam nejaky zhrubnuty dvorec,cize az ked mam dostatocne povytiahnutu bradavku mala sa vie prisat.skusali sme aj klobuciky,cez ne nam to vobec nejde.

24.01.2006 14:24

Ena

no babenky, bola som v poradni a dnes TP a nic... tazk eak to na nas nepride do nedele, v pondelok sa stahujeme do nemocnice.... takze teraz ma caka tyzden otravopvania ludmi, ze a uz daco a bla bla , sak to urcite poznate ...Smile) Ja davam krpcovi termin do 2.2., vtedy mam narodky, ale ani o den dlhsie Wink))

24.01.2006 15:14

lujziana

ahojte, som s5, stále v stave nezmenenom. Aspoň ma potešili, že už to na pôrod aj vyzerá a ak sa nič neudeje do štvrtka rána, tak nastupujem do pôrodnice. Hádam sa dnes posnažíme (keď mne už sa ani snažiť nechce Sad ) a dieťa by to už konečne mohlo vziať na vedomie. Termín vyrátaný zostal, ale zohľadňujú ten môj cyklus aspoň. Sa mi fakt ani nesnívalo, že ešte 24-tého budeme stále vcelku.

24.01.2006 15:47

Denisa DS

No vidis Lujziana, uz sa coskoro budes aj ty tesit z baba Laughing Ja mam termin zajtra a tiez to nevyzera ze by sme to dovtedy stihli Confused Len dufam ze to nebude az vo februari, predbezne som si to naplanovala na vikend Cool Aj u nas uz vo velkom frcia take telefonaty a poznamky na ulici ze ci som este v celku, dnes sa ma to spytala svokra, no hroza, jej by asi manzel volal hned ako by ma odviezol do porodnice Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Dnes sa mi babo nejako malo hybe, ani neviem ci mam byt rada ze sa uz pripravuje na porod alebo sa mam bat ze nieco nie je v poriadku?

24.01.2006 18:15

Yvett

čaute maminy, Vítam všetky nové bábätká a blahoželám maminám! v poslednom čase Vás nestíham. Keď už sa trhnem od malinkej tak sú oba PC obsadené Confused Lea je zlatunká, má obdobie bdenia /tak každé druhé kojenie/ to vie byť hore aj 3 hodiny, samozrejme každú pol hodinu nasáva Smile Je fakt, že ju prikladám tak často ako si zažiada, niekedy už síce vidím všetkých svätých Wink ale stojí to zato. Mala som aj bolavé bradavky, ale je to preč. Na to zapálené očko máme kvapky a mastičku - od včera sa to rapídne zlepšilo. Dievčatá aj Vám dala lekárka rôzne vitamíny /D, K, C/ čo vlastne majú bábenká brať v rôznych intervaloch stále? Je to tuším na krvácavosť, krivicu a c-čko na imunitu. Pri tých starších sa nič také nedávalo.

24.01.2006 19:33

lujziana

Denis možno len oddychuje maličké. To sme aj my mali, len sleduj. Naša Emka sa stihla vrtieť ešte na pôrodom stole. Ale mám dojem, že keď to dieťa vylezie, asi budem dosť v šoku, že mám dieťa, lebo po toľkom vyčakávaní som dáka mimo. Yvett, to asi záleží od doktorky tie vitamíny. To C-čko sa mi zdá ale trochu zbytočné, vraj v mlieku je ho dosť (niekde som čítala , že po jednom napr. pomaranči - nedobrý príklad- hladina C-čka v mlieku zostáva zvýšená 3 dni). Síce je chrípkové obdobie, ale keď už, tak by bolo lepšie, keby si ho brala ty. D a K sú pre naše pásmo potrebné, lebo je tu málo slnka. Neviem či som správne pochopila, oni sú každý zvlášť? My sme brali tuším Vigantol (ak sa dobre pamätám). Inak vedeli ste dievčatá, že bábetko môže bolieť bruško aj z toho, keď mu kvapnete omylom o jednu kvapku naviac? No dúfam, že vo februári budem už aj ja môcť riešiť. Rolling Eyes

24.01.2006 20:00

triss

ahojte, tak aj ja som dnes absolvovala poradnu. Vsetko po starom, krcok je stale vzadu a uzavrety Confused. Takze pekne pockame do nedele (oficialny termin mam piatok-nedela). Moj gynekolog ma v ten den sluzbu, takze ma vysetri no a vraj sa "dohodneme" co dalej. Tak uz sa tesim. Pokial viem, celkom rad necha cakatelky prenasat... Asi tak. Budem musiet vyskusat kadejake "overene" recepty na urychlenie otvarania Smile Neporadite cosi?

24.01.2006 21:12

monica

Tie vitaminy D a K su zvlast, Vigantol je vitamin D a ten K teraz si nemozem spomenut ako sa vola. To Cecko sa aj mne zda zbytocne, myslim, ze vitaminu C je vacsinou vzdy dostatok. Inak Lujziana, s tym predavkovanim si ma prekvapila, mne sa pri starsom synovi stalo, ze som mu kvapla aj o kvapku viac, tak teraz si pri malej dam na to vacsi pozor. Inak Ena, v tabulke je jedna mamicka tu nedaleko od nas a nasla som ju v regionalnych novinach, ze porodila, dokonca musela byt so mnou v porodnici, kedze rodila ten isty den Smile Volala sa Zuzana Knazekova a ma synceka Miska (3400, 52 cm), a rodila 5.1. Pokial ide o dojcenie, ja by som asi mohla byt profesionalna dojka Smile, prvy syn viac menej bez problemov (ak neratam na zaciatku trosku bolave bradavky, take tie ragady, kedze predsa len to bola nova situacia a malemu sa trosku tazsie chytali), ale teraz dcera v pohode, bradavky po 15 mesacnom dojceni uplne vo "forme", mala ma tiez silny saci reflex, teraz sa mi neurobila ani trhlinka ani nic, proste uplne bez problemov. Dokonca sa mi ani nejak bolestivo nenaliali prsia, hned sa mi to akosi prisposobilo tak, ako mala potrebuje. Kiezby to mali vsetky zeny tak. Objavil sa nam mensi priznak ziarlivosti, maly uz nezaspi sam, musi pri nom niekto byt, kym nezaspi, ale pokial to pri tejto forme aj skonci, tak to sa da zvladnut, akurat cez obed ked nahodou nespi mala (ako aj dnes), tak starsi syn lezi na posteli, ja pri nom sedim a dcera je v autosedacke a uspavam naraz obe deti. A tak rada by som pritom spala ja, a oni robia take caviky. Teraz uz chapem moju mamu ked nas v puberte budila, aby sme nevyspavali, musela to urcite robit s potesenim, hlavne ked si spomenula na tie prebdene noci v detstve Smile