1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

08.01.2006 12:39

borka

pre YVETT:musi to byt uzasne mat babo pri dospelej dcere.take spestrenie zivota.ja by som to brala.

08.01.2006 12:40

*Monka*

hm, tie mierne menstruacne bolesti poznavam uz aj ja....a tie opuchy okolo prstienkov, co nemozem dat stale dole, hmm......uz aby to bolo

08.01.2006 12:42

borka

ja uz prstene nenosim davno a to nemam ziadne opuchy.

08.01.2006 12:52

Yvett

Borka, máš pravdu, je to úžasné. Ja som si vždy hovorila, že je fajn, že som mala skoro deti, že budem ešte mladá a oni odrastené a ja sa môžem realizovať ... blablabla Neni to pravda, pred časom mi došlo, že ešte zďaleka niesom taka stara Wink aby ma deti "nepotrebovali", samozrejme okrem rodičovského, električenky, nakúpenia, navarenia, opratia ... A zaujímavé je, že tá naša malička už v období môjho tehotenstva opäť stmelila celú rodinu, decká viacej komunikujú, nezatvárajú sa len vo svojich izbách ... Je to fakt SUPER!

08.01.2006 13:12

borka

mas vyhodu,ze si mala deti pomerne mlada,ja mam 27.u nas sa to uz neda.

08.01.2006 13:33

Darinka

KOČKY, ja sa s Vami všetkými na nejaký čas lúčim, keďže zajtra ráno cupitám do nemocnice na tú vyvolávačku pôrodu. Dúfam, že to nejak zvládnem, ešteže bude pri mne mangelík. Hneď ako to bude možné, dám Vám vedieť, či je naša Veronika už na svete. Po celý čas budem na Vás všetky myslieť, nech aj vy to máte úspešne za sebou a všetky januárové bábätká už budeme mať medzi sebou. Ešte ideme odviesť malú k našim, potom sa idem dobre vyspať na ten zajtrajší výkon, lebo akosi od rána zívam. Opatrujte si brušká a držte sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PA-PA

08.01.2006 13:35

borka

pre DARINKU:drzime palce,aby to bolo co najskor a co najmenej bolestive.

08.01.2006 14:03

lujziana

Darinka drž sa a nech to ide ako po masle. :D

08.01.2006 14:07

lujziana

Inak fakt je sranda, že nás tie naše deťúchy dáko šetria, to fakt nevem, či to vypukne všetko naraz a budeme tu spoločne porovnávať intervaly medzi kontrakciami a komentovať poplach v očiach našich mangelíkov Laughing Inak spln vraj vplýva už dva dni vopred, takže dievčatá vydržíme do 12-teho ešte?

08.01.2006 14:56

Luciana

Ahojte babulky, , drzim ti palceky, nech to mas rychlo za sebou a nech to co najmenej boli Wink Mna zajtra tiez caka poradna, tak uvidime. No dnes som sa sem dostala az trosku neskor, lebo som mala akysi upratovaci osial (vcera sa mi straaaasne nechcelo), este sa dnes chystam poumyvat podlahy a okna a potom budem konecne spokojna Laughing , no ale tak dobre som sa najedla, ze az. Len som ho moc nechcela chvalit, aby mu nenaprsalo do frnaka, ale naozaj to bolo super. Tak nemam strach, zeby mal umret od hladu. Aj upratat vie, tak dufam ze sa predvedie a ked prideme domov z nemocnice, nebude ma tu cakat vybuch jak po bombe Rolling Eyes No tak idem sa este pustit do toho umyvania, potom si dam horucu vanu, vybehneme na prechadzku s hafanom a budeme cakat ci sa nasej zabke nezachce medzi nas. Tak sa babulky drzte, pozdravujem brusenka a zelam krasnu nedelu. Luciana + Vaneska

08.01.2006 16:45

Yvett

Darinka drž sa, nech sa čo najskôr môžeš vytešovať s maličkou princeznou..

08.01.2006 17:35

Henrik

Ahote dievcata. Tak dnes to bolo s mojou psychikou o poznanie lepsie :D Choroba sa zatial nehlasi, chvalabohu. Inak prezila som hroznu noc, maly ma tak silno a bolestivo kopal, ze nic silnejsie si neviem predstavit a velmi dlho, nemohla som zaspat, tak som sa prechadzala o pol druhej po byte. Rano pre zmenu som ho nemohla zobudit, tak som sa nalakala. Lekarka mi povedala, ze by nemal nezvyklo silno kopat... tak som sa bala, ze co sa mu nepaci... ale potom sa zobudil a sme OK. Darinka, drzim palceky, nech to mas rychlo a v pohode za sebou! Ja mam poradnu az v piatok, 13teho.. a dost ma strasite s tym splnom...ale vlastne pozitivne, lebo aj by som bola rada, keby sa to trosku urychlilo. Yvett, ja na vplyv mesiaca dost verim, ked je spln, tak mam nenormalne vela energie, takze bodaj by to bolo toho 14-teho po poradni. Asi by som to lahsie zvladla... Smile No ja s manzelom problemy typu "starost o dieta a domacnost" nemam. Matko je v podstate velky a manzel sa vie v pohode postarat, upratat, navarit, pripadne sa idu najest do restiky.. Aj dnes sme mali super nedelny obed, ktory robil manzel. Baby nezufajte! On bol kedysi totalny domacnostny neschopak!!! Ale kedze ja som tiez nebola typ domacej panej...asi ho zivot naucil... Laughing Laughing Casom akosi sam pochopil, ze ak nie je upratane, tak som nervozna na neprijemna...tak sa zacal zapajat a teraz je uz tak prevychovany, ze neporiadok znervoznuje jeho samotneho Cool Cool NO a s varenim sme zacali pred par rokmi, dovtedy nas zasobovali babicky a mamicky, skratka sme nemali priestor... A asi tak zo tri roky objavil v sebe talent na varenie, pripravu masa a tak... Takze hned som mu kupila prve narodeniny kvalitnu panvicu, druhe dostal grilovaciu sadu a potom zase nerezovy tlcik na maso....a takto si ho ja podporujem :D ja som zase na bezmasite pokrmy a polievky, mame to podelene... No, nase mamusky sa nevediia vynacudovat, kde sa to v nas vzalo... Tak ten zazvor ste mi neodobrili, co uz...ale aj tak by ma zaujimalo, koli comu sa nesmie, aky by mal ucinok na dietatko, pripadne na ocakavajuci porod...hm... vrta mi to v hlave.

08.01.2006 17:40

Henrik

este tickerik

08.01.2006 18:04

Anonymous

Tak opat ma to nechce prihlasit, no co uz. Ja som na tom podobne ako Darinka. Zajtra sa mam hlasit o 7,30 hod. Spat uz do zajtra urcite nebudem a rano budem super vycerpana a nevyspata. Manzel mi uz zakazal sa dotykat zbalenej tasky, pretoze stale nieco dokladam-veci ktore tam pravdaze vobec nemusia byt.Baby ja mam obrovsky strach,az mi je na plakanie. Petra25

08.01.2006 18:06

borka

pre PETRU:neboj.babo nejako musi vyjst von.prezila to kazda,prezijeme aj my. Smile

08.01.2006 18:13

Yvett

Prave sme sa vrátili z prechádzky, normálne mi to dobre padlo aj keď stehná a spodok brucha som mala normálne zmrznutý Confused Strašne mi chýba pohyb, ja normálne dosť neobsedím, potom sa na mne rodinka zabáva keď s tým pupkom tancujem po kuchyni latino Wink Stále mám také mierne bolesti /ako slabé menzesové/ uvidíme čo zajtra povie pani Dr. Tak si tu sedkáme popíjame malinové listy a sme happy. Henrik inak rovnaké pocity ako Ty mám aj ja. Malá vystrája až zjojknem a potom ráno ju vyslovene durím, lebo ju vôbec necítim. Tiež som z toho potom celá nervózna až kým neucítim aspoä náznak pohybu. Počkaj nám to zrátajú až sa narodia nedajú nám spať oni Laughing

08.01.2006 18:15

Luciana

polozila, no nie? Hlavne mysli pozitivne a nicoho sa neboj :D . Ved ho tam predsa nemozes nosit donekonecna Exclamation , vsak, tak sa hlavne tes na to ake super to bude, ked ho prvy krat vezmes do narucia, ake bude krasne a koho v nom uvidis. Tak teda aj tebe drzim palceky a budem na teba zajtra mysliet. TAk este raz sa drz a veeeeela optimizmu Wink

08.01.2006 18:17

Yvett

Peta, neboj sa najneskôr s pohľadom na Tvoje krásne bábätko sa všetko zlé stratí, ako by to ani nebolo. ten pocit je na nezaplatenie - úplné šťastie. Uvidíš všetko pôjde ako po masle, ja si stále myslím, že vŕtanie u zubára je horšie ako pôrod Wink Sme nejaké baby a niečo vydržíme Cool Drž sa a teš sa sa Tvojho drobčeka. Sme s tebou Smile

08.01.2006 20:17

Anaj

Jasne, ze to zvladneme, aj mna niekedy chyta panika, ze uz je to na spadnutie a ako to bolelo, ale to po narodeni babetka na to clovek hned zabudne, ja som pocas porodu nadavala a hned ako sa narodil som bola taaaka stastna, uz ma nic nebolelo, mozno aj bolelo, ale uz som nemyslela na seba, ale na to male. ( samozrejme som bola pysna na seba, ze som to dokazala.)

09.01.2006 07:40

Yvett

Dobré ráno! Dnes nás čaká poradňa - uvidíme ako sme ďaleko. A potom ideme ešte trochu nakupovať Wink Manželík bol normálne ochotný, že pôjde rád, lebo v poslednom čase stále iba robí za PC a už mu to lezie na mozog. Od včera mám pocit, že mi nejako kleslo brucho, cítim ho dosť nižšie a to moje vrtidielko sa stále mrvoší. Strácam prehľad ako je otočená, lebo mám pocit, že je všade Smile Inak dnes som mala hnusný sen. Sa mi snívalo, že je so mnou v posteli ešte niekto iný ako manžel, najskôr som si myslela, že je to on a potom mi to došlo - brr. Normálne ma to zobudilo - divný pocit, potom som nemohla zaspať. Pozerám v telke somariny a potom mám nočné mory Confused Tak pekný deň all.

09.01.2006 08:01

*Monka*

Ahoj. Vidim, Yvett, ze nie som sama, kto ma v noci hrozne sny, fuj....som sa normalne bala spat Sad Dnes tu niekoho caka sekcia, ak sa nemylim, takze pribudne nove babeno???

09.01.2006 08:46

lujziana

Ahojte babule, tak vidím, že somariny sa nevysnivujú len mne. Vlastne ani nie o pôrode ale o kadečom inom zo dňa, ale fakt blbosti. Hádam hormóny. Teda to kopkanie je celkom sranda, že to bolí niekoho, moj drobec sa tam vrtí, prevaluje a vystrkuje kĺbiky, ale bolí to hádam, len keď mi zavadí o mechúr, alebo sa tam pri ňom dáko sprieči, to ho musím pretiasať inde. Henrik presne ako píšeš, mangelíka treba otužovať a podporovať. U nás síce fungujú len pomocné kuchynké práce, ale praženicu robí lepšiu ako ja. Ja má skôr stres z toho ako to časove zvládneme, vyexpedovanie Emky a odvoz do pôrodnice. Tiež dúfam, že spln na mňa zaberie, lebo prenášať nestééém.

09.01.2006 09:46

Ena

co dnes nikto nepise? ze by ste boli vsetky v poradni dnes ?Smile

09.01.2006 10:16

Eugenika

Ahoj, som tu nova, ale tuto diskusiu sledujem uz od zaciatku. Mam 27r. a momentalne dnes koncim 38tt. TP mam 25.1. a rodit budem na Antolskej, malo by to byt dievcatko. Chcela som sa opytat, ci niektora planujete zakupit aj detsky monitor dychu - ak ano ktory typ.

09.01.2006 10:20

Ena

Eugenika, tak to ta hodim do tabulky Smile)) ja mam TP den pred tebou, tiez na Antolskej., tak sa mozno stretneme.. kedy chodis do poradne? Ja idem zajtra... a ten monitor dychu, my este uvidime, ale asi hej.. a typ, ak ano, tak asi tento : http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&code=1800110

09.01.2006 10:22

borka

baby,vecer som za zobudila s pocitom,ze mi praskla voda a to som v púanike vybehla a zistila,ze ani muz nie je doma.potom som pozerala periny a zistila som,ze mi len tieklo z prska...boze :D

09.01.2006 10:22

Anet

Ena Smile nejake sme uz lenive Zajtra sa uvidime? My pojdeme asi zase uz na 10.30 a bez Nikinky. Ta je konecne po 3 tyzdnoch v skolke. Uz sa velmi tesila. My sme si to zariadili tak, ze ked pojdem do porodnice, Nika pojde na tyzden k babke ( aby mohol manzelik oslavovat doma Smile ) Aj tak by nestihal vybrat malu zo skolky a my tu v podstate nikoho nemame, kto by ju braval domov. Co sa tyka upratovania a varenia, tak na to ten moj vobec nie je. Ale od hladu nezomrie Smile Na tych par dni si nieco kupi, alebo skoci do restiky. Aj tak bude rad, ze je sam doma a moze sediet za PC Rolling Eyes Uz by som to pomaly chcela mat za sebou. Tiez sa bojim, ale sa aj velmi tesim na toho nasho drobceka. Som zvedava, kedy to bude, lebo Nika sa narodila v 37.tt a uz som v 39. Tak sa zatial drzte a nech nam to ide lahko a rychlo :D

09.01.2006 10:24

Ena

a este tabulka:

09.01.2006 10:27

Ena

Anet: ja sa stale chystam, byt tam okolo pol 11tej, ale stale sa tam dotrepem najskor o pol 12tej, tak uvidim... a zistime apson, ci je Gabika uz v porodnici, kedze tu sa neozyva... tak ked nebude v poradni, tak je hore na oddeleni alebo mozno uz doma s krpcom malym Wink) ...hm, tak ako sa aj dnes chystam od rana na nakupy a stale osm v pyzame a to musim byt najneskor o pol 4tej doma kvoli plynarom Smile)

09.01.2006 10:27

triss

Ahojte, ja tu som Smile , poradnu mam az zajtra. Som zvedava, ci sa to uz pohlo troska dopredu, minuly utorok to na bliziaci sa porod vobec nevyzeralo. My sa nechystame kupovat monitor dychu, myslim, ze to nie je uplne nevyhnutne. Riziko zlyhania dychania je fakt male a spravnym ulozenim babetka v postielke sa da este minimalizovat.

09.01.2006 10:28

triss

Ahojte, ja tu som Smile , poradnu mam az zajtra. Som zvedava, ci sa to uz pohlo troska dopredu, minuly utorok to na bliziaci sa porod vobec nevyzeralo. My sa nechystame kupovat monitor dychu, myslim, ze to nie je uplne nevyhnutne. Riziko zlyhania dychania je fakt male a spravnym ulozenim babetka v postielke sa da este minimalizovat.

09.01.2006 10:29

Ena

triss: ty mas termin az po mne, nie ze sa predbehnes Smile)))

09.01.2006 10:30

Ena

triss: ty mas termin az po mne, nie ze sa predbehnes Smile)))

09.01.2006 10:47

Henrik

Ena, ja som som este v pyzame,nic si z toho nerob. Inak ako som sa vcera vytesovala, ze moj manzel vsetko zvlada, tak rano som sa prebrala na Matkove protesty, lebo mu manzel nutil do skoly trigovicu, na ktorej ma rukavy takmer po lakte... Maly argumentoval, ze to mu davam uz len na doma... Bola som rano taka hotova, ze som ani nevladala na nich z postele zakricat, tak som len v tichosti dufala, ze si to maly vybavi sam.... :D :D Yvett, som fakt rada, ze si ma s tym kopkanim podporila. Naozaj si neviem niekedy predstavit nic silnejsie. A tie lekarky su mudre, vraj aby nekopalo prisilno a nezvykle... A to je akoze ako?? Rolling Eyes Twisted Evil Ten monitor dychu nekupujeme asi ani my. No ved este uvidim, uvazovala som nad tym, znama mi ho ponukala po malom...zatial sme to zavrhli. Yvett a tie sny, to snad ani nekomentujem... Mne sa naposledy snivalo, ze ked som bola v poradni, tak pocas vysetrenia mi len tak...doktorka vybrala maleho, dala mmi ho popestovat a chcela mi ho vsunut spat dnu... Tak som s zacala rozculovat, ze preco mi ho uz nenecha vonku, ze co je to za system, ze preco ho musim este aj bolestivo rodit, ked sa to da takto jednoducho... Ved vraj niekto sa musi proti tomu systemu ohradit, a bola som to ja.... Shocked :D :D Cool Cool Laughing Stale dufam, ze som este normlana.... Laughing Inak riadne sa mi zagulatila za posledny tyzden tvar, nechapem...Asi sa zacinam nalievat vodou, lebo som aj kilo pribrala...

09.01.2006 10:58

Anet

Henrik :D super sen, som sa zasmiala, aj ja chcem takto rodit :D My monitor nekupujeme, ani pri malej sme nemali. Neviem, ale aj tak by som sa asi budila a kontrolovala drobceka, ci je v poriadku. To si pamatam pri Nike, som pocuvala, ci dycha Smile Nejako dnes hapruje pridavanie prispevkov. Asi tu budeme dvojmo Smile

09.01.2006 11:07

Eugenika

Ena este doplnim udaje, volam sa normalne Eugenia, bydlisko BA, meno malej bude asi Rebecca a je to nase prve. Do poradne idem zajtra, ale ja tam chodim uz tak pred desiatou, Dr. vzdy zacina skor uz okolo pol jedenastej, minule dokonca dosiel uz o desiatej. Co sa tyka toho monitoru, mam zatial vyhliadnuty Angelcare, stoji rovnako, len teraz maju v predajniach iba jeho drahsiu verziu, uz aj so strazcom. My mame umrtie na SIDS v rodine, takze ja som tym az prehnane posadnuta. Sesternici minuly rok zomrel takto maly a moj muz povedal, ze si nebude buchat cely zivot hlavu o stenu pre to, ze nenaskrabal na ten monitor dychu.Chcela som len vediet, aky planuju kupit ostatne mamicky, lebo zevraj ten nanny je dost maly a ked babo zacne v spanku uz putovat po postielke a dostane sa mimo podlozky, su to zbytocne poplachy. Tak neviem....

09.01.2006 11:11

borka

pre ENU:zmenis mi udaje,prosim.t.p.mam24.1.a nemocnica je KE-FN -nova nemocnica.dakujem

09.01.2006 11:38

Anet

Takze, prave som sa dozvedela, ze budem dostavat marersku uuubohych 3270,-SK (pracovala som po materskej rok na polovicny uvazok) Sad To sa fakt tesim, este ze ten rodicovsky je nejakych 4200,-

09.01.2006 11:49

borka

clovek by ani nerodil,ked vidi tie mitivujuce sumy... Confused

09.01.2006 12:46

*Monka*

tak my kupujeme nanny, uz sme sa rozhodli. ja som stresor od prirody, takze bez monitora by som bola este nervnejsia:) zajtra idem kuknut kamaratku, lezali sme spolu na rizikovom pred vianocami, TP rovnaky, a ona uz je po cisari a ma maleho:) len ja tu este kinderkujem......

09.01.2006 13:38

lujziana

Dievčatá, tak písala Darinka. Vraj ju ešte dnes nechajú na pozorovanie a zajtra začnú malé duriť. Držíme palce. Celkom sranda tretina mesiaca pomaly fuč a zatiaľ len dve bábetká :D

09.01.2006 14:16

borka

BABY,TAK MA ROZCULUJE CHLAP.JEMU JE VSETKO JEDNO-CI BUDE MALA SI MAT CO OBLIECT,KDE BUDE SPAT...ON MA KOPU CASU,NERIESI,DOKIAL MALA NIE JE NA SVETE.MNA IDE PORAZIT Z TOHOTO PRISTUPU. Embarassed

09.01.2006 14:39

Anet

borka, nie si jedina, ktoru chlap rozculuje Smile Ja musim tiez asi 2oox nieco povedat, aby ma zaregistroval a nieco spravil. Aj to sa pri tom tvari, akoby mi mal zniest modre z neba Rolling Eyes

09.01.2006 15:02

Anaj

My monitor nekupujeme, ale mozno nam ho pozicaju znami, ale keby som mala v rodine nieco tak strasne, tak sa ani necudujem. Vraj su najrizikovejsie predcasne narodene deti, ale samozrejme je tam aj vela inych faktorov. Fakt sa tie porody este nejako nerozbiehaju, ale ja sa tvarim,ze mam este kopu casu ( termin 15.1), Jakuba som prenasala a mam pocit, ze to asi bude teraz tiez tak. Najskor som myslela, ze tym, ze musim nosit maleho niekedy na rukach, tak to mlaicke sa bude velmi ponahlat na svet, ale zatial to tak nevyzera. Normalne chodime vonka a vsade ako predtym.

09.01.2006 15:53

Ena

Eugenika: ty si prva Eugenia, ktoru poznam Smile) Ten monitor ma kamoska, zatial su spokojny mala ma cca 4 mesiaca, tak im este velmi z tej podlozky neuteka Wink Dnes som ten monitor videla v BLABLA na Kriznej, stoji neviem presne, medzi 4100-4200 sk.. a okolo 4 000 stoji aj v Auparku v Peg Perego vraj. www.nanny.sk Borka: tebe ani nemusim ten TP prepisovat, aj tak uz to mas za 5-6 dni Smile)) Dnes som obehala par obchodikov... ale aj tak stom nestihla co som chcela, ale uz sedim doma a cakam na plynarov... V Ma-ma maju zimne zlavy na vybrany tovar 15-40 percent...ale uz sa nam asi neoplati velmi nakupovat Smile) Yvett: ty si pisala o lekarni pri Albertovi v Petrzke? Som tam bola, tie malinove listy, to je ta OSTRUZINA MALINOVA ? Lebo len to mali, tak som to kupila, ked sa tym vsetky nalievate Wink) ..a aby som nesla len tak naprazdo, tak som hned kupila pre krpca 60 % lieh a olivovy olej... A videla som v BLABLA krem od Avent, voal sa Smoothing Nipple cream, stoji 536 sk alebo tak nejako.. a ze je vraj ovela lepsi ako tuism kalciova mast na bradavky a ze ho netreba pred kojenim zmyvat... to mam mudrosti od kamosky, co ho pouziva... ale nekupovala som ho, sak ked bude treba, poslem manzela kupit Wink

09.01.2006 15:55

Ena

tabulecka

09.01.2006 16:05

Denisa DS

Ziadne nove babenka Confused: Confused: Confused: Ja som zo dna na den chorejsia a chorejsia, v stredu idem do poradne tak asi skocim aj k normalnemu lekarovi, lebo babske recepty velmi nezaberaju Crying or Very sad a nechcela by som v takomto stave rodit... Som dnes mala po troch tyzdnoch predposlednu jazdu v autoskole a ako som predpokladala. bola to uplna katastrofa Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad No nic, teoriu som nadrvena tak to snad zvladnem a zvysok skusky si odlozim na inokedy... Ked sa neda tak sa neda Confused

09.01.2006 16:11

Denisa DS

ENA to je dobra palka ten krem... Kalciova mast stoji haliere... A bradavky si mozes po kojeni natriet aj par kvapkami MM Smile Ostruzina malina su malinove listy, mozes sa pridat do klubu cajickarok Laughing A prosim ta v tabulke zmen Terezkin vek na 3 roky, ako ten cas leti :D

09.01.2006 16:15

Ena

Denisa: a ako casto sa ten caj pije? este som nestudovala ten miniletak co je k tomu...

09.01.2006 16:26

Denisa DS

ENA keby som vedela... Vsade som sa docitala nieco ine, ale min. 1 salka denne, ja pijem viac, rano si varim taky pollitrak a este tak jednu poobede.