1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

07.01.2006 14:01

Kerina

taktiež sa pripájam ku gratuláciám Laughing ja mám termín 13.1. a by som aj bola rada keby to bolo ten deň, ja mám stálev piatok 13. fantastické dni už roky, a dokonca môj manžel je nar. 13. ale vo štvrtok Laughing aj mňa už chytila strašná upratovacia mánia, a teraz ma všetko bolí, s manželom som na tom podobne, samé inštruktáže a to písomne !!! aj tak viem, že všetko popletie Crying or Very sad

07.01.2006 14:03

Luciana

No ENI ja mam tiez v taske zbalene kadeco, samozrejme ze take veci ako vlastnu zubnu kefku a sprchovy sampon to treba, urcite hej, ale to by malo byt vsetko. Ja som si zbalila pre istotu aj uterak, Siska sice nepisala zeby nemali, ale ved uvidime. A zober malickemu potom aj rukavicky, aby sa neposkriabal, ked sa narodi, casto sa to stava a je to skoda Crying or Very sad No som naozaj zvedava ake to tam bude. Ale myslim ze to v pohodicke prezijeme, a keby sme nieco doma zabudli, tak mame predsa muzickov, no nie? A myslim ze radi prinesu co nam na ociach uvidia Wink tomu verte, budu cely happy z tych batozkov umrncanych :D

07.01.2006 14:07

lujziana

Luciana tie uteráky, tak to si myslím, že treba vlastné úplne všade a ja by som teda erárny fakt neriskovala. a ako sú tam na tom s toaletným papierom? Ja mám v zozname aj papierové vreckovky, podložky do postele, vložky do podprsenky (príp. bavlnené plienky a utieranie mliečka) a balzam na pery (ten sa fakt hodí, lebo mne sa po pôrode asi na druhý deň vest pery vysušili a schytala om aj horúčku na ne).

07.01.2006 14:09

Deni

Caute maminy 2v1, ja vam odporucam na antolsku, zobrat vsetky veci hned so sebou, lebo ked ma previezli zo saly na sestonedelie tak ma tam manzel rovno vybalil do skrine, dal vodu mobil na dosah... To mi dost pomohlo. Vazne to nebola sranda stym nastrihom vstavat z tej vysokej postele, nedaj boze sa ohybat. Ja som sa pobalila aj do mensieho kufra, ten som si dala na stolicku vedla postele a do neho sturala rukou. Pre babatko nepotrebujete nic extra, na siroko balia, ale pouzivaju vsetko svoje (postolky plienky), plienocky jednorazove mate u seba, po par kusoch si ich stosujete v postielke babatka a doplnate priebezne, k tomu vlhcene utierky, zoberte si nejaku malu deku na spestrenie postielky, pripadne hracieho medvedika ak ste ho pouzivali uz pri brusku, my sme si ho tam pustali, robilo to aj utulnu atmosferu, dokonca raz vbehla velka vizita a pribrzdila, potom po spickach prisla a v tichosti sa nas popytali ako sa mame. Bolo to mile, sa uskrnali ako keby nam do detskej izbicky vtrhli. Trebalo mi aj spiritus a gazove stvorceky na pupcek, to vam nedaju, brala som aj infadolan masticku, lebo mi rehabilitacna ukazovala ako masirovat nozicky, ktore mal v brusku dokrcene. A niektore deti boli taki experti, ze bez rukaviciek sa do rana riadne doskriabali. tak sa zisli rukavicky aj koli zime, teraz urcite aj ciapocky. Pre vas baby odporucam vela vloziek tie Nova vatove su super makke, predavaju ich aj vo vestibule tam, kde je bufet..., dostatok podloziek do postele, na omyvanie rany do sprchy som si zarabala kamilkovy extrakt a po sprche som sa oblievala, ten neobsahuje casti kamiliek, tak mi to gyndos odporucil. Apropo uzasne je na zaver dat si studenu sprchu, ja som to tam mala opuchnute a modrinove riadne. Na sedenie bolo super detske plavacie koleso, hlavne ked prisli navstevy. V porodnici nikdy nenoste babatko na rukach po chodbe, vraj sa im stalo, ze a mamina odpadla, na to su postielky. Pribor, pohar dostanete, voda v bareloch byva v jedalni, niekedy je vsak minuta. S koselami nebol problem, ja som si na noc davala erarnu, tie su na chodbe vedla vahy na babatko, kusok od sesterskej kukane. A kedze ja som rodila v piatok, cez vikend tam nebola stanicna ktora predava aj odsavacky, mast na bradavky, tak bol problem napr s klobucikmi, to baby zhanali, lebo mali doranane bradavky. Maju aj lacne v DM, len pre stricka prihodu. Ja som vyuzila aj odsavacku, lebo sa mi na 3-4 den tak naliali prsia, ako kamen, islo mi to aj rucne ale bola to drina. Neprikladajte si babatko na dlhsie ako 10 min. Ja som ho mala nacucneuteho skoro hodinu a tie nezvyknute bradavky tak aj vyzerali, bez klobucikov som nemohla dalej dojcit. Sestricky z novorodencov vam vsetko vysterilizuju. Hlavne sa pytajte a pytajte, nikto za vami nepride, ci mate problem, poproste o pomoc pri prilozeni... Este na porodnu salu si nezabudnite zobrat papuce, ponozky, koselu vam daju, ale na pripravnu fazu uterak a toaletak, ja som ho dlho hladala a potom minula cely. Prezuvky som brala aj manzelovi. Poplatok za manzela pri porode sa plati este pred tym, nez ho pustia na salu, tak si zoberte peniazky, lebo tam vobec nieje bankomat + doklady. Snad som nic dolezite nezabudla. Poriadne sa mi zisli dva uteraky, lebo som sa aj 10x za den sprchovala. Vela stastia prajem, plne si to vychutnajte, vnimajte kazdy okamih, su to uzasne neopakovatelne chvile. Fotte co sa da, len pozor na take drahe veci, pre istotu zatvarajte balkon ked pojdete jest aby nahodou nieco nezmyzlo, balkony su totizto durch prechodne. Ozaj mate vybavenych porodnikov?

07.01.2006 14:11

Deni

este pripojim foto ked mi ho priniesli na izbu asi 6 hodin po narodeni.

07.01.2006 14:14

lujziana

Juj deni krásny cukríček, ešte ma napadlo, že k tým mobilom a foťákom hlavne nabíjačku treba, asi budú dosť používané Laughing

07.01.2006 14:21

Luciana

07.01.2006 14:22

borka

ja nemam odsavacku a ani neviem ci mam kupit rucnu alebo elektricku?

07.01.2006 14:26

Deni

Na niznansku idu same chvaly, vid porod MartinyzMT, ja som od zaciatku chodila ku gazovi aj som s nim rodila, vtedy ale este poplatky neboli schvalene, ani 1.11 ked rodila kolegyna, tak s tym neporadim.

07.01.2006 15:39

Ena

Deni: a est ek obleceniu pre babatka? POcas pobytu v enemocnicu maju vsetko erarne, alebo si ho obliekala do prinesenych veci?

07.01.2006 15:45

Ena

ja tiez nekupujem dopredu odsavacku... ved v nemocnici maju tusim erarnua potom sa rozhodnem, ze aku... Aj na cviceni p. JEzikova vravela, ze dopredu zbytocne kupovat... Uz som zacala balit, ztial kopky po posteli, ze kopka c1 hned so sebou do porodnice, c2 pre babo hned do porodnice ( plienky, utierky, ciapocka, rukavice, miniponzky Smile, jedna bavl. plienka, postolky), c3: co manzel donesie na 2hy den..( tam doplnene zasoby - podlozky, vlozky, musli tycinky, voda, ...) a kopka c4: pre babo domov.. ale kedze neviem, ci bude stacit 50tka alebo 56tka velkost, tak som tam toho dost zbalila... Smile No a je toho plna postel dokopy Wink Prave mi volala holka, co rodila 1.1., maju chlapceka, tak ma pekny zaciatok rodneho cisla 060101... Smile) A o chvilku mi pridu aj fotky a mrncal do telefonu Smile) A za ten tyzden ma ona 12 kil dole... Smile

07.01.2006 15:46

Darinka

BORKA, ja môžem povedať len za seba, že mne sa viac osvedčila elektrická odsávačka. Pri ručnej som mala problém s prisatím k bradavke a dosť som sa namakala pri odsávaní, až som dostala svalovú horúčku. Pri elektrickej len zapneš gombík a odsávaš. Je dobré, keď ju máš od začiatku už, lebo najmä pár dní po pôrode, keď sa nalievajú prsia mliekom, môžmu sa upchať prsné kanáliky a to treba odstriekať,lebo bábo má potom problém s pitím. Moja malá nechcela piť, a ja som si myslela, že nemám mlieko ale opak bol pravdou. Mala som prsia strašne bolestivé a plné mlieka, a odsávanie pomohlo nielen bábätku, ale aj mne prinieslo úľavu od bolesti.

07.01.2006 15:51

Ena

baby este k podprsenkam na kojenie, kde sa daju zohnat okrem ma-ma na bajzovej.. ? Co som videla v mothercare, tak tam boli ze maternity bra, ale akosi som si nevsimla, ze by mali odopinaciu cast vpredu, vsetky vyzerali skoro ako klasicke..alebo som len zle pozerala ?Smile Tusim niekde v Ruzinove v nemocnici ze je nejaky stanok, ste niektora pisali, uz neviem v ktorom prispevku to mam hadat.. a kde maju aj mensie velkosti, lebo mne teda Deeecka nehrozia Wink)

07.01.2006 16:00

Deni

Zobrala som si do porodnice aj svoje oblecko, ale nevyuzila som ho vobec, malinky stale spal, pripadne koli zltacke bol nad takou prenosnou lampou, billybedom. A ani by sa mi ho nechcelo prezliekat. S odsavackou to bolo zle, ja som tiez dostala instrukcie, ze mi to bude na nic, ale maly pil malo alebo ho asi dokrmili (to si strazte) a odsavacku mi nechceli pozicat. Asi som mala smolu na sestru novorodenecku. Odbila ma 2x, vraj sa to uz nosi do porodnice oni nepoziciavaju, pritom na inych izbach mali baby od nich. Preto je lepsie sa zabezpecit. Tak mi ju bezali nasi kupit, lebo mi uz prsia isli prasknut. Potom pri jedalni sa zapisuje na instruktaz o kupani a tusim v stredu ma primar prednasku, tak hadam to stihnete. Zle je to, ze vam tam nic nevysvetlia. Ja som napr odstriekane mlieko vyliala, som nevedela, ze v kuchynke maju sestry sterilne flasky a ladnicku na to....

07.01.2006 16:01

Darinka

ENA, v Ružinovskej nemocnici, resp. tesne v takom obchodíku ich dostaneš za 260 Sk čisto bavlnené. Neviem, akú máš veľkosť, ale keď menšie, tak keď ja som tam bola, mali tuším 75 B a potom až tie veľké déčka. Ja som vtedy na seba nedostala veľkosť, tovar vraj má prísť ešte koncom januára.

07.01.2006 16:13

Ena

tak to sa pojdem pozriet asi aj do toho obchodika v Ruzinove, najdem to lahko? Hm, koncom januara... no v najhorsom pripade budeme behat hore bez Wink)

07.01.2006 16:22

Darinka

ENA, keď pôjdeš rovno ako keby hlavných vchodom do nemocnice, tak po ľavej strane je viacero obchodíkov, tesne pri nemocnici je to. Len názov je zdravotnícke potreby myslím, vedľa je drogéria a ešte nejaké stánky. Niekto tu aj písal, že na Miletičke majú také isté podprdy po 160 Sk, tam vo vnútri kde je viacero stánkov, vzadu.Alebo ešte pri Duláku je nejaký butik, tam skoro tie istú sú cca za 450 Sk.

07.01.2006 16:27

Ena

Darinka: oki, dik, v pondelok sa vyberiem na vylet do Ruzinova Smile)

07.01.2006 17:00

Ena

uz len 17 dni....

07.01.2006 17:56

lujziana

Eni v OD dunaj maju dobre bavlnene podprdy, tušim po 270,- Sk a dakto pisal, že aj dáke iné, trochu drahšie. Ale mne sa tie bavlnené celkom páčia, keďže prikojení sa mi iné ako bavlna veľmi neosvedčilo.

07.01.2006 18:40

Deni

Podprdy sa nam s Jankou so septembroviek velmi osvedcili tie z carrefouru, stoja 370, su bavlnene a po rozopnuti zostane len taky tenky strafik po boku, na kraji su spevnene gumkou, takze ked spim na boku a maly mi prso vypapa, tak mi nevypadava z podprdy. Odporucam kupit az potom, lebo ani srnky netusili ze z mojich 75b budem nosit 75e. Este na obchodnej v Tatiane a v topcentre na zaciatku kupovali baby take lacne bavnene do 200sk.

07.01.2006 19:10

Denisa DS

Kerina upratovaciu maniu som dnes mala aj ja Laughing Najprv som vypratala pivnicu, pobalila kartonove skatule este z minulych Vianoc (ja som taka blba ze papier odkladam, asi sa chystam vyhrat nejaku sutaz v zbere Laughing ), vyniesla som z pivnice postielku a prebalovaci pult, manzela prinutila vyhodit zo spalne jednu staru postel a potom som montovala, vysavala, chystala... Ale uz som spokojna, vsetko je pripravene, stavi dat zopar instrukcii manzelovi a mozem ist veselo rodit Laughing

07.01.2006 19:18

Denisa DS

Baby co mate doma deticky, ako to budete/budu riesit vasi manzelia ked budete v porodnici? My chodime do skolky len na doobedie, manzel pracuje cely den asi 20km daleko, uz vyhlasil ze malu supne na cely den k svagrinej, si viem predstavit aka bude nadsena, ma doma 7-mesacnu dcerku... Neviem ho ukecat aby si braval na pol dna volno... Ale inak im nechystam na jedenie nic, to on zvlada, horsie to bude s poriadkom v byte, sa tesim na ten bordel Confused A este som minule zistila ze mu je uplne jedno co oblecie malej, nieco na nu nahadze a ide sa, este ze to pod zimnou bundou neuvidim, inak by ma asi porazilo Exclamation Exclamation Exclamation Musia byt muzi taki nemozni Confused:

07.01.2006 19:34

lujziana

Deniska to máme celkom rovnaké teraz, ja som aj chladničku rozmrazila, vytriedila bordel ešte hádam od maturity kadejaký (a že to je fest dlho), navarila, total povyhadzovala všetko od všadial, zrovnala skrine, oprala, ožehlila, ešte som aj šila, tašku zbalila a všetko všade pochystala, potiedila učtenky, nakúpili sme, kredenec sa len tak blýska, odmeilovala som čo som mala a ešte tú nátierku idem pozavárať. A tuším ma ešte kadečo napadne ak ma neodvezú Mr. Green Už mi aj brucho tvrdne a ani sa mu nedivím. Nuž a tiež neviem čo s Emkou, býva v škôlke síce celý deň a máme tu v BA tetu, len oni pracujú a decká majú síce skúškové, ale tiež mi to nie je dva krát príjemné, hlavne keď neviem koľko to bude trvať a tak. Nerada by som im dáke problémy spôsobiť.

07.01.2006 19:43

Yvett

Ahoj dievčatá! Normálne prešla pol hodina, kým som Vás všetky prečítala Laughing Lucy - BLAHOŽELÁM!!! Malej Lucinke prajem všetko naj... hlavne SUPER rodičov. Deni: aj ja vďaka za tipy, v tomto svete - každá rada drahá Wink Luciana: ja mám v pondelok termín o 10-tej, dúfam, že to stihnem, lebo o 9-tej mám interné a vraj sa tam dosť čaká. Ešte, že je to oproti v chodbe a dá sa prebehnúť. Inak ten piatok 13-teho sa aj mne páči. Moja prvá dcéra je vo štvrtok 12-teho o 21,35. Keby mi nepichli vyvolávačku možno by to tiež stihla v piatok :D Dnes mám také mierne menštruačné bolesti, ale v tomto čase sú už poslíčkovia bežní. Je to hrozné vôbec nič si nepamätám z tých predchádzajúcich tehotenstiev - teda nič dôležité, len že som bola strášne tučná a opúchali mi nohy /teraz iba mierne/.

07.01.2006 19:57

Denisa DS

Lujziana ja tiez nerada robim druhym starosti, a preto sa trapim... Ale manzelovi je to jedno, tak som mu povedala ze to je jeho starost co bude s malou, ved je jej otec tak nech sa stara Wink Minule som bola v porodnici tyzden kvoli infekcii co som mala, Terezka mala zly krvny obraz, pichali jej antibiotika, dufam ze teraz sa to nezopakuje a za 4 dni sme doma. Len nech nam tie nase vacsie deti neochoreju, to by bolo zle, potom by si ale asi manzel to volno vybavil...

07.01.2006 20:01

Darinka

Ja to budem riešiť tak, že zajtra večer už bude Marika spať u rodičov, bývajú kúsok od nás, keďže v pondelok už idem na tú vyvolávačku pôrodu. Škôlka je tiež kúsok, takže ráno ju dajú do škôlky a poobede vyberú. Manžel bude v pondelok rodiť so mnou, takže do práce ide až v utorok. Keď sa vrátim z pôrodnice, tak potom mi naši donesú malú. Výhoda je, že sú obaja na dôchodku, i keď otec je na tom zdravotne horšie, zatiaľ to zvládajú.

07.01.2006 20:07

Yvett

Dievčatá nezávidím Vám tie starosti s Vašimi malými ratolesťami. Ešte sa pamätám ako som ležala v špitáli, Adka 3,5 roka sama s tatom, ešte, že mama aj svokra boli na blízku, keby ste videli aký vymódený chodil, lebo už nemal čo nosiť /bordové nohavice a sýto zelené tričko/ som sa hanbila ako pes Laughing Ešte, že teraz chodí väčšinou v čiernom to sa kombinuje celkom dobre Wink Momentálne sú u nás asi najväčšie starosti so psom Laughing

07.01.2006 20:16

Denisa DS

Yvett to ani nespominaj, nastastie som nasich dvoch maznacikov v lete nadobro prestahovala do zahrady a staci im dat 1x denne jest a niekedy doliat vodu, ale ked bude mrznut asi budu lizat sneh :D A rybicky asi tiez budu otvarat papulky naprazdno Confused A to je na zvierata manik manzel, ja velmi nie... Ale ved zapoj svojich pubertakov do starosti o psika Cool

07.01.2006 20:21

Yvett

Deni veď oni zapojení sú, lenže keď ich ráno nezobudíš tak smola Confused Dnes môj syn vyhlásil, že on má multifunkčný budík - to ako mňa, lebo ja mu ešte aj raňajky a desiatu urobím, okrem toho, že ho ráno nežne zobudím Wink No čo ho zabijem. Inak cez rybičky som tiež odborník, chlapi chceli akvárko a ja som sa oňho starala Confused Ale posledná ryba nám v lete spáchala samovraždu Crying or Very sad tak som ho načas zrušila, ja totiž sebevrah nie som.

07.01.2006 20:31

Denisa DS

To mne sa zatial podarilo zrusit len skrecka :D A vlastne nam z bytu ubudli aj korytnacky, su v zahrade v jazierku okrem jednej ktora je permanentne zahrabana v komposte a teraz zimuju v pivnici... Ale pre istotu manzel kupildalsie rybicky, asi aby som sa nenudila, a tie treba krmit skoro ako male deti Confused A multifuncny budik je super Smile Ja mam zatial len budiacu funkciu, ale uvidime ked budu deti vacsie Wink

07.01.2006 20:42

Denisa DS

Baby boli ma hrdlo uz par dni a zacina ma drazdit na kasel, taky suchy, poradte cim to vyliecit Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

07.01.2006 21:00

Yvett

Deni na bolesti hrdla je vždy dobré kloktať slanú vodu. Na ten kašeľ je dobrá šťava z cibule. Nakrájaš cibuľu na plátky dáš ju do zaváraninového pohára a zaleješ lyžicou medu alebo zasypeš cukrom. Mojim deckám to dokonca chutí a fakt to funguje. A vitamíny - pomaranče, mandarínky. Neajkú chémiu by som teraz do seba nepchala. A dobrý je aj alpový zábal na hrdlo - trochu oleja na servítku, alpa dať na hrdlo a previazať plienkou, ja som to dokonca robila synovi keď mal laryngitídu - fungovalo.

07.01.2006 21:04

Yvett

Samozrejme treba počkať tak 2 hodky kým tá cibuľa pustí šťavu a tú si scediť a vypiť. Ona púšťa šťavu priebežne asi 10 hodín, potom si treba zarobiť novú.

07.01.2006 21:16

Denisa DS

Dakujem, tak idem kloktat, cibulovu stavu si spravim az zajtra, dnes uz idem radsej spat Laughing

07.01.2006 21:47

Kerina

tak ja som celom pribrala 20 kg, zhadzovania sa nebojím, pri Miške to bolo 30 a po 5 dňoch 14 kg dolu Laughing , mne zajtra príde ocino /pekné že 150 km precestuje, a svokrovci čo bývajú nedaleko sa totálne vy..na nás, ani len otázka, že ako to bude, ked budem v pôrodnici...naši sa už od novembra pýtali, len mama nemôže lebo je na PN/ takže s malou bude chodiť do školky on , tiež sa teším ako Michalku doobliekajú do školky spolu s manželom, manžel robí striedavo raz denné, raz poobedné a nočné, tak sa vystriedajú s ocinom, škoda že nebude v byte nejaká kamera, lebo ty to stálo asi za to. A obaja sú takí polo-bambaví typické panny Laughing Laughing ale hádam to zvládnu. a hrozne mi prišlo smiešne pri tých rybičkách, aj môj si v lete zadovážil vraj pre Michalku akvárko s rybičkami...ktoré sa stihli od hladu pojesť Laughing Laughing ako vidím, dnes sme všetky upratovali ako besné, keď ja už ani 5 min. neobsedím-to asi preto lebo sa neviem dočkať , aj keď ma už všetko bolí, tlačí, pichá.. Wink

07.01.2006 22:27

Anaj

Ja som tiez zvedava, ako to tatino zvladne sam s Jakubkom, tieto posledne tyzdne, ked chodim do poradne do Ruzinova, tak mal na starosti ho vychystat, aby sme potom hned isli na hudobnu, raz mu obliekol tricko len s kratkym rukavom, teraz v zime, super a druhy krat bol zas taky mokry, ze som nevedela, ci sa ocural alebo na seba vylial liter vody, ale ked nebudem vidiet, tak ma to asi nebude trapit, dufam, ze neumrie od hladu a ostatne hadam zvladnu. Inac ma ani nenapadlo, ze by som mohla rodit aj v noci, to uz clovek musi byt aj unaveny aj vystaveny, ja chodievam spat okolo 11-tej a to si vzdy tak pomysli, tak dneska sme este zvladli bez porodu a ono to moze kludne prist hocikedy, no nechajme sa prekvapit. Takze uz mame dve babetka a tento tyzden sa este chystaju nejake, vsak? Ani mne inac nevadi piatok 13-teho, my sme mali svadbu 13-teho a nemam s tym ziadny problem, datumy su najmenej, len aby tie porody prebehli bez komplikacii.

07.01.2006 22:30

Anaj

Mne uz sa upratovat nechce, dnes som ale neodolala vypredajom v Mothercare, musela som sa potesit tymi ruzovymi vecickami, ked mala bude mat vsetky veci po Jakubkovi, ale kupila som uz vacsie cisla, lebo na zaciatku bude nosit aj tak iba dupacky.

07.01.2006 22:35

Henrik

Ahoj Babulky, tak aj mne zobralo hodinu, kym som precitala co ste sa tu bavili. Gratulujem velkej aj malej LUCY!!!! Dakujem za podporu pri mene TEO :D Ved uvidime, v akom budem stave, ked sa maly narodi... Laughing Babulky, ja som tiez uz pomaly na nervy z toho cakania... Pijem malinovy caj a kazdy den idem na prechadzku...o sexe nechce manzelik ani pocut... no a s upratovanim je to hrosie, uz sa mi nic nechce... Normalne pracuju nervy a najradsej by som len sedela a napchavala sa... najhorsie je to vecer. A to urcite preto, ze mam paniku, aby som nebola priliz najedena, ked to na mna pride...tak pre zmenu z tych nervov zeriem.... Rolling Eyes Embarassed To som nemala cele tehotenstvo.. Inak vcera pri telke som asi tri krat tak zjujkla...nieco ako keby ma z vnutra poskriabalo... strasne to stiplo na bruchu.. a potom nic...desny pocit.. No a tiez mam pocit, ze na mna nieco lezie,raz mi je teplo a potom zase zima, tecie mi z nosa, ale len na vecer. Cely den v pohode a vecer brrrr.. SOm z toho nervozna. Ozaj, neviete, ako je to so salviou a zazvorom? To mi najviac pomahalo pri nachladnuti, ale pocas teho to bolo na zozname zakazanych...Nemohla by som si uz teraz pozut napr. zazvorovy koren? Ten je na imunitu najlespi....

07.01.2006 22:58

Ena

08.01.2006 06:26

Denisa DS

Henrik zazvor sa fakt v tehotenstve neodporuca, asi si budes musiet najst nieco ine... Este k obliekaniu deti muzmi, pobavili ste ma, mne sa raz stalo ze som isla rano jazdit, Terezke som obliekla len tricko a pancusky a mikinku s nohavicami mala nachystane na zemi v detskej, len som jej na doma obliekla taku suknicku este po mne lebo si ju vyziadala. Po jazde prisli pre mna a isli sme nakupovat a ten moj drahy jej proste len navliekol cizmy a bundu a sli, takze okrem toho ze bolo malej asi zima bola oblecena v modrych pancuskach, fialovom tricku a sialene zltej starej suknicke Laughing Laughing Laughing A manzel povedal ze sa mu zdalo normalne ze je tak oblecena. Ale ako napisala Anaj, co nevidim nech ma radsej neboli...

08.01.2006 09:42

Kerina

no ja som tie pikošky ohľadom starania sa /obliekania/ o deti prečítala môjmu mužovi, a on mi na to: to sme fakt takí nemožní??? Laughing Laughing ja mu na to: áno, ste nemožní na druhú Laughing Laughing včera som mu dala opiecť rybacie krokety /masu som pripravila/, spravil guličky, mal to len opiecť na oleji, medzitým ešte malej ohriať polievku v mikroške, a chudáčik bol z toho vraj taký unavený, že všetko naraz robiť, ešte aj mobil mu zazvonil pri tom, tak ja som mu povedala, že ja ešte medzitým stihnem variť aj zemiaky, aj prádlo vyvešať....tak len gúľaľ očami Laughing

08.01.2006 10:46

borka

ja som chcela vysvetlit vcera muzovi,ze mimino sa inak oblieka ako dospely.nepochodila som.on by to zvladol,mi vysvetlil.pritom na bodyno kukal divne,ze naco to je Surprised v noci som cikala asi 100 krat.boleli ma aj krize,co sa mi nestavalo,takze som premyslala,ze mozno porodim.zatial nic.najlepsie je na tom to,ze odporucanie na sekciu zostalo u mojho gyndosa,takze neviem kde by som ho v noci zhanala. Razz

08.01.2006 11:10

Yvett

Dobré ráno dievčatá a brušká! Dosť sa bavím ako Vás tak čítam, ale keď Vám poviem, že u nás doma je takto najnemožnejšia práve moja dcéra. Naposledy, keď som bola v nemocnici jej manžel kázal vytriediť prádlo na pranie, tak ho vytriedila podľa toho čo komu patrí, nie podľa farby. Synátor sa tak smial, že mu slzy tiekli, keď mi volali do nemocnice tak som myslela, že malinkú od smiechu vytrasiem. Alebo keď do špenátu dala kyslú smotanu /veď smotana ako smotana/ Laughing A to je jedno z mála. Miloško sa ma minule pýtal, že či naozaj nebola blond keď sa narodila ... Laughing On je totiž dosť praktický /a je o 4 roky mladší/ Pritom sa fakt výborne učí, je inteligentná, len holt iným smerom. Confused Mne sa včera drobčula tiež vytlačila asi 4x na pravom boku, ale len nožičkou /asi/ tak som ju tlačila späť, bolelo to fest. A stále tie mierne menštruačné bolesti ... Takže normálka Wink

08.01.2006 11:35

borka

Smile

08.01.2006 11:39

Yvett

:D

08.01.2006 11:40

borka

pre YVETT.KRASA AKO TO ZBEHLO,ZE?

08.01.2006 11:42

Janett BA

Čaute babule, sledujeme vás aj my februárovky, nejako sa do toho nehrniete Laughing . U nás je už zopár tehuliek na spadnutie. Tak gratulujem obom januárovým bábätkám a vám ostatným prajem, nech sú už vaši drobci čím skôr vonku Wink .

08.01.2006 11:47

borka

pre JANETT.aj my si prajeme,aby sa to rozbehlo.mame mimina,ktore su spolahlivo terminove Smile

08.01.2006 11:52

Yvett

Borka veru - zbehlo Wink Chvíľami sa nesmierne teším, potom ma chytá mierna panika ... Ale to asi patrí k tomu. Janett: možno naozaj čakajú na ten piatok 13-teho, je to tak okolo splnu tak by sa snáď mohli rozhodnúť :D Proste je im s nami dobre a netušia ako im bude dobre keď sa narodia Wink