1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

28.12.2005 16:26

Darinka

Veru BORKA, aj ja mám to brucho už skoro pri krku a tiež sa neviem dočkať, kedy sa ho zbavím, do 3.1. mi ostáva 5 dní, tak sa neviem dočkať zajtrajšej poradne. Ináč sa od rána cítim ako po pôrode. Nemôžem normálne sedieť, lebo mi veľmi navreli tie hrčky pri konečníku, a hrozne ma to svrbí a bolí, dala som si octanovú masť, tak uvidím, či to zaberie. také veľké som ich mala hrozne dávno, a tiež po pôrode.

28.12.2005 18:39

Anonymous

Ahojte je tu niekto

28.12.2005 18:50

majula

Tak ja to skúsim inokedy.

28.12.2005 18:54

Kerina

aj ja už mám toho dosť, ledva sa unesiem, a to s malou treba chodiť von, sa chce šialiť, sánkovať, stavať snehuliaka, skoro som dnes vonku zamdlela, ťažko sa mi dýcha, o spaní ani nehovorím, jedine najlepšie by som sa vyspala keby som sedela, som totálne vyčerpaná. zajtra ma čaká poradňa, uvidíme čo nového povie, do 13.1. ešte daleko, ja by som nedbala keby som rodila aj zajtra Laughing a najviac načo sa teším, že sa vyspím koooooooooonečne na brušku - pri Michalke hned po pôrode som sa na to pýtala a lekárka mi to dokonca odporúčala, vraj je to dobrá polohoa pre zvíjajúcu maternicu - možno preto ma nebolela??? Shocked a už každý na okolí mi lezie doslova na nervy, mám pocit ,že sa už normálne rozprávať neviem, každý a vy ste ešte doma??? my sme už mysleli, že....bla bla

28.12.2005 19:25

monica

Kerina a nebudu ti vadit pri spani na bruchu naliate prsia? Ja sa tiez tesim, ze si konecne budem moct lahnut na brucho, ale pri prvom som to urobila az ked som uz takmer nedojcila, cize maly mal vyse roka, ked som konecne zacala spavat aj na bruchu, takze ratam, ze aj teraz sa mi to tak skoro nepodari Sad Inak, ja uz to mam len za 4 dni, ale kedze som otehotnela pri dojceni bez menzesu, tak ten termin je naozaj len orientacny, takze to kludne moze byt aj neskor, kedze ja osobne nemam pocit, ze uz by to malo byt. Nechcem to zakriknut, ale stale sa citim celkom dobre, mam pocit, ze lepsie ako pri prvom.

28.12.2005 20:00

Yvett

Ahojte hviezdy a hviezdičky :D My sme strávili celkom pohodový deň, boli sme v Auparku, majú tam až 70% výpredaje v tých nehorázne drahých obchodoch aj pre babatka, aj tak som nakoniec nič nekúpila Wink lebo čo sa mi páčila bolo tak max na 3 mesiace a to mi bolo ľúto. Ale aspoň som sa prešla. Inak brucho mám tiež stále viacej pod krkom, vypijem pohár vody a mám pocit, že som zjedla slona. Darinka mám podobné problémy /a tiež som nemávala/ kúpila som si v lekárni špeciálnu masť, dosť mi pomohla. PS: Všetky "závisláčky" zdraví moja dospelá dcéra Laughing

28.12.2005 20:46

lujziana

Zdravím všetky podobne postihnuté čakateľky :D S tým jedlom to mám presne to isté, zjem jeblko alebo len mandarinku a mám pocit, že som spráskala mamuta. Spanie sa ešte celkom dá, len nad ránom sa budím na to, že si mechúr ani necítim. Horšie je to s dýchaním, keďže kašel ešte stále pretrváva a dakedy stačí sa otočiť na druhý bok a idem sa zadusiť, fakt nič moc. Confused Inak s tým rodením sa mi tiež veľmi nechce ponáhľať, hoci najmenší teda fakt nie sme, tak uvidíme :D Ale veď hádam viac ako tie Emkine 4 kg to nebudú, dúfam Rolling Eyes

29.12.2005 10:03

borka

baby,nejako to dofucime....vcera som celkom v pohode prezila den,uvidime,co bude dnes... Surprised Surprised

29.12.2005 10:04

Yvett

Dobré ráno všetkým, ako tak pozerám dnes žiadne ranné ftáčatá Laughing Prajeme pekný deň.

29.12.2005 10:11

Yvett

Ahoj Borka, pozerám, že si ma o min. predbehla Wink

29.12.2005 10:25

borka

dnes som vstala relativne skoro Smile

29.12.2005 10:45

Denisa DS

Ja som sa dnes prebudila so zlym pocitom, mala som vlhke nohavicky tak som hned spanikarila ze mi zacala odtekat plodova voda, pri Terezke mi porod zacal tak isto. Doteraz neviem co to bolo, bolo to cire... Ale odvtedy uz nic, tak snad to bol plany poplach, radsej o tom viac nerozmyslam lebo mi este stale beha mraz po chrbte Crying or Very sad

29.12.2005 11:25

Ahojte babenky,

Luciana

Caute kocky, tak ja som sa dnes vobec nevyspala, celu noc ma akosi divne pobolievalo brucho, neda sa to opisat, samozrejme ze mi aj tvrdlo, nakoniec som si dala tu namahu a vstala si po hodinky, aby som si merala ako casto tvrdne, no a namerala som kazdych 10 minut asi minutove stvrdnutie, bolesti som ale nemala ziadne (to brucho bolelo vselijako - hlavne mimo tvrdnutia), toto trvalo cca dve hodinky, potom to prestalo. No a okolo desiatej mi opat zacalo tvrdnut, no v 15 min. intervaloch, tak neviem. Confused: Sad Ked len tvrdne a bolesti nie su, nemusim ist do nemocnice, vsak?Termin mam 9.1. tak babulklky poradte mi prosim, fakt neviem co si mam o tom mysliet. Doteraz mi totiz zvyklo tvrdnut tak kazduhodinu alebo dve, ale toto sa mi este nestalo, tak naozaj neviem. Este raz prosim o radu, dakujem, a krasny den vasim brusenkam Smile Smile Wink Luciana

29.12.2005 11:28

Janka

Luciana to sú poslíčkovia, do nemocnice stačí ísť keď budeš mať bolesti... značí to že môžeš čoskoro porodiť... ja som mala poslíčkov 2 dni pred pôrodom ale u každej ženy to je iné...držím palce Všetkým januárovým kočkám nech to máte čoskoro za sebou a prežívate tie nádherné pocity aké prežívam ja už skoro dva mesiace Smile)

29.12.2005 12:26

MartinaKv

Ahojte tehulky cakatelky, aj ja sa pridavam k tym co maju problemy so spanim. Hoci u mna je to teraz neporovnatelne lepsie, ale suvisi to s mojim tyzdnovym pobytom v nemocnici. Tam sa teda naozaj neda spat, takze ked som sa vratila spat do mojej postielky v podstate sa nestazujem Smile S jedlom problem nemam, asi to bude tym ze mi uz brusko poriadne kleslo, takze som si naplno vychytnala vsetky Vianocne specialitky a kolaciky. Inac aj ja som bola vcera v poradni a stale nic, krcok sa uz sice skracuje ale dost pomaly, takze asi fakt to bude januar. Boli sme aj na monitore a neboli tam skoro ziadne kontrakcie. V piatok idem na utz koli prietokom tak snad bude vsetko v poriadku. Prajem vsetkym pekny den.

29.12.2005 13:02

borka

pre JANKU:mala je rozkosnica.baby,kedy vysadzujete magnezium?.doktor mi kazal 10 dni pred porodom.strasne mi tvrdne brucho a to beriem 3 krat denne.neviem co budem robit bez neho.

29.12.2005 13:46

Kerina

Jankáááá tvojo je už na sveteeeee???? je zlatulilililinkéééé... Laughing Laughing sa mi nechce listovať do tabuľky či si bola tiež v januárových Laughing Baby ja mám stery od nepamäti stále o.k., a to som sa nachodila aj na plavárne, aj do teplých bazénov, aj v číňaku som si nohavičky sem tam kupila, ale našťastie klop-klop neviem čo je to mať zlé výsledky, hádam ešte dlhooo nebudem vedieť, síce pri Michalke ma upozornila doktorka, že je to možné, že niečo schytám, ale tiež to bolo o.k., a jedna kolegyňa mi odporučila preventívne na vložku na noc si dať biely jogurt /al. smotanu/ -nie veľa , vraj ak sa tam niečo rysuje tak to "vytiahne". tak som to skúsila, ale bolo všetko o.k.-biele aj ráno , keby tam vraj bolo niečo tak "odpad" by bol žltkastý. to len taký babský recept. tak túto noc sa mi spalo na milú-jarmilú, potila som sa ako somár v kufri, to počasie je tiež na držku, predvčerom celý deň -12, a včera len -5 a dnes +5, nos mám plný, kašlem ako tuberák... dnes som bola v poradni, srdiečko bábetka je o.k., doktorko zlatučký, som mu hovorila, že by som rodila aj teraz, a on vraj môžem kľudne už Laughing mala som sa ho spýtať či by za 1000 nespravil cisarák Laughing Laughing v tomto prípade by som mu s radosťou zaplatila Laughing Laughing dnes ráno idúc z obchodu, aj ked som išla véééľmi opatrne som spadla na zadok, nohy hore, široko-daleko ani človiečika, majiteľ potom hned sekal vraj ľad pred obchodom, asi sa bál že ho zažalujem, ale išla som do poradne, a doktorko mi povedal, že možno som aj dopomohla k skoršiemu rodeniu Laughing a ked je všetko o.k., majiteľa poznám, on je taký zlatučký tiež...ale ked som došla od lekára tak vyšiel z obchodu a sa mi spýtal, či je všetko o.k. určite mu nebolo všetko jedno. u nás sa narodili 3-čatá Melany, mário a Michal a tešia sa dobrému zdravíčku, a tá pani čo rodila mala termín presne ako ja, narodili sa v 37 t., a sú tiež rozkošné..to sú prvé detičky manželského páru, prednedávnom sa vrátili z U.S.A. dlhé roky tam pracovali, takže aj postarané bude o nich dobre Laughing ufff...som sa rozpísala..no čo už ked tu doma akurát komunikujem s Michalkou, manžel ten stále čumí do PC - no pracuje na ňom Crying or Very sad

29.12.2005 16:38

Ena

Caute baby, uf, uz to nie je to co bejvavalo, ze osm behala cely den po meste, dnes som bola pozriet v Auparku a po hodine ( a to aj s cestou busom ) som bola hotova.. Este 26 dni Smile To brucho nejako teraz tvrdne aj mne.. ja som uz predtym brala magne b6, tak neviem, ci si ho mam zas kupit...

29.12.2005 16:47

Ena

a na osviezenie pamati tabulka Wink

29.12.2005 16:50

borka

som zvedava,ktora bude prva?asi SISKA alebo MONKA.tie zacinaju sekciou.

29.12.2005 17:04

tin

tin

ahoj baby, konečne som sa dostala po dvoch týždňoch k netu a dočítala vaše debaty. Poradte mi kedy je poradňa na Antolskej. Mala by som isť v pondelok alebo v utorok, ale z vášho písania som pochopila, že poradne sú iba v utorok a štvrtok. Tak asi pojdem v utorok a ak niekto ide z vás tiež v utorok tak dajte vedieť. Škoda, že som nemohla prísť na stretko,, ale bola som na vianoce na východe. Borka - gratulujem k skúškam a obdivujem ťa že sa ti chcelo učiť. A ešte k tej kolíske - je super a aj môj mladší brat mal kolísku ale naši to veľmi skoro oľutovali, lebo potom ho bolo ťažko uspať a asi do 16rokov sa potom sám uspával tak že sa už v polospánku sam kolísal na posteli. Bolo to komické a on sám si to neuvedomoval. Ale on bol možno výnimka. Ena - v tých krátkych zelených šatách na žinenke som bola ja. Tak ty ma už poznáš a dúfam, že budem mať nožnosť aj ja teba spoznať Wink Pekný večer .....................................

29.12.2005 17:14

Darinka

Tak aj sa dnes hlásim i keď "meliem" z posledných síl. Mala som hrozne vyčerpávajúcu noc a deň, pretože večer som už revala od bolesti, čo mám v tom konečníku. tak muž zavelil, a utekali sme na pohotovosť. Lekár len zalamoval rukami, sú to vonkajšie HEMOROIDY, ktoré mi zastrčil späť do konečníku a keď sme prišli domov, zas boli vonku. Stáva so to vraj ku koncu tehotenstvo, bábo vyvíja tlak na konečník. Tak si viete predstaviť, že som skoro vôbec nespala a ležať som už vôbec nemohla, tak som si sadla na kreslo do obývačky, a taksi trochu zdriemla. Keď som si na tom sedela, tak to menej bolelo, než keby som ležala. Crying or Very sad Dnes som išla do poradne opäť s tými bolesťami, tak mi lekár predpísal čipky FAKTU, ale bolesti mám stále. Ako som tušila, som stále uzavretá, takže na 3.1. to nevyzerá a budem prenášať, takže o týždeň som v poradni zas, kde má padnúť rozhodúce slovo, či sa bude pôrod vyvolávať. Držte sa brušká aspoň vy!

29.12.2005 17:29

Henrik

Kerina ahoj, no nie si sama. Ja si davam tiez velky pozor a aj tak som sa vcera na prechadzke so psom vyklobasila. Pomalinky, elegantne na zadok. Aj ma boli prava polovicka...ale ani som nesla k lekarovi, snad to bude v pohode. Aj brusko je v pohode... Dnes sa konecne narodil kamaratke 3,9 kg Jurko....tyzden po termine..a kedze mi poslala SMS na firemny mobil, ktory pouziva uz moja nastupkyna v praci...dostala som balhoprianie k narodeniu ja....uf... Rolling Eyes Inak nie je to bohvie co - prenasat....uz mali z toho nervy....a pomaly zacinam mat aj ja... Najskor som si myslela, ze nedonosim ani do 35tt...ako pri Matkovi a teraz sa bojim, ze sa mi to bude natahovat. Zajtra koncim 37tt a lekarka mi povedala, ze uz sa nemam bat a mozem kludne rodit, dietatko je vraj uz zrele.... ale zatial to nevyzera na skorsi porod... No a tak sa nam s manzelom prenasat velmi nechce...aj ked som kupodivu v pohode, dnes som pobehala cele mesto..... No a ked som Kerina doma precitala nahlas tvoju hlasku od lekara, ze mozno si si to tym padom urychlila, manzel na to zahlasil....ze sa mam ist s nim von posankovat, vraj pred domom je dobry bubon..... :D :D :D No a zajtra idem do sukromnej novootvorenej ambulancie na utz...nedalo mi to a sme zvedavi, aky je uz maly velky Laughing Laughing Laughing Moja lekarka ma predpotopne vybavenie a brucho mi pocuva lievikom....cudujem sa, ze mi nemeria obvod brucha krajcirskym metrom.... Rolling Eyes Wink Nikdy sa tam viac nedozviem ako ze je vsetko v poriadku a tak ako ma..... Wink Tak mi drzte palce, nech sa nedozviem nieco, co by som radsej nechcela vediet. Ena a babulky okolo 20-teho.1., ako sa citite? Mne tvrdne brucho snad od konca piateho mesiaca a posledny mesiac je to aj neprijemne, obcas bolestive, 3x som mala uz aj ako keby silnejsie bolesti podbruska a krizov ako pri mzs...takze ja vobec netusim, kedy to ma akoze prist... Inak ked som rodila Matka, tak som mala tiez len nieco ako silnejsie menzesove bolesti a ked ma odvadzala sestricka na porodny sal...cudovala som sa, ze co tam so mnou uz idu robit, ked mne stale nic nebolo...a porodila som za par minut na to ako som si lahla.... Tak sa bojim, ze teraz nedobehnem do porodnice... Rolling Eyes Baulky, ale uz sa musim pochlavit, mam konecnce aj ja poprane detske vecicky a idem zehlit... Embarassed

29.12.2005 17:29

Ena

Tin: ale ja si pamatam saty, face som velmi nezaregistrovala Smile Poradne utorky a stvrtky od 11:00-14:30..ale sestricka vravela, prist do pol druhej. Inak, minule som sa dostala na rad okolo pol druhej, tento utorok bolo menej ludi a okolo jednej som uz sla na bus a to som bola posledna.. Ja idem zas v utorok... A pravdepodobne tam bude aj Gabika, lebo s topu sme sa tam uz stretli 2 x. Yvett chodi tusim do poradne na I. gyn. kliniku, ta je na 1. poschodi a tam neviem kedy byvaju poradne.Ale myslim, ze aj ona bola v utorok Smile Tie utorky a stvrtky su na III. gyn. klinike.

29.12.2005 17:35

Darinka

HENRIK, ja si už asi na to prenášanie musím zvyknúť. Prenášala som prvé, teraz si druhé, možno i ďalšie. Mama tiež prenášala, tak to máme asi v rodine.

29.12.2005 17:38

Ena

Henrik: no ja sa citim tak nejako otapeno:) Taky posledny tyzden...Krpec sa prevaluje a tlaci nozickou ( si myslim) furt na jednom mieste Smile Brusko sem tam tvrde, niekedy sa mi zda, ze tvrdsia je len ta cast, na ktoru sa tlaci drobec.. a dost casto mi je tak tazko, ale to bude asi tym vianocnym prezieranim Smile) S tym lievikom pocuval doktor minule aj nasho krpca.. Podla UZV sme mali 22.12. 2900 g, ale ze vraj krcok 1.5-2 cm, tak aj ked podla velkosti by to bolo na 13.1.2006, asi to bude skor podla povodneho TP 24.1.2006.. Ja mam vyprate vsetky vecicky co sme podedili po detoch, co som im robila aupairku, tie su uz aj vyzehlene a vcera som prala nove, ale tie este treba pozehlit... ( to som povodne mala spravit dnes..len som nejako nestihla Smile) ...ved aj zajtra je den Smile)) Tin: a snehu si si vo VT uzila ? Llebo ked som volala s nasimi, tu nic a tam sneh a teraz je tu uz asi naopak...

29.12.2005 17:45

borka

baby,sledujete si rozmery babatiek podla sona.sparala som sa v papieroch a mala je pozadu s nozickami.sice sme v limite,ale nejako spekulujem.lekar sa nevyjadril....

29.12.2005 19:41

Yvett

borka: odkedy mi deň pre pôrodom povedali na sono, že bábo nebude mať viacej ako 3,5 kg a mal 4 kg tak miery nesledujem. Dr. mi povedala - podľa prehmatu brucha, že maličká vyzerá spratne a nemala by byť až taká veľká, no uvidíme čo stihne za mesiac. Magnézium beriem len raz denne - večer a inak predýchavam. Sem tam viac, sem tam menej Cool Tin: ja chodím do poradne na I. gyn. kliniku - to je bývalá Zochova, robia na 1. posch. ambulancia 102 alebo 106, výhoda je, že väčšinou objednávajú takže to ide rýchlo, ale prvý krát si treba počkať. Inak sú tam každý deň, sestrička tam býva už od ôsmej takže sa dá opýtať čo a ako. Janka: malinká je kráááááááásna. Už sa teším na tú našu. Dnes som mala hrozný deň, chytila som takú kyselinu v žalúdku, že som si nakoniec musela dať anacid. Strašné bolesti a to len preto, že som sa zabudla najesť a beriem železo - hérečka Confused Ešte stále mám žalúdok ako na vode. A malinká od včera vystrája ako na ihrisku, aspoň viem, že ju mám. Wink

29.12.2005 20:42

Ena

tab.:

29.12.2005 20:45

Darinka

YVETT, vďaka za správu, aspoň viem, že nie som v tom sama...Ako si mi napísala, snažím sa to tak robiť.

29.12.2005 20:52

Denisa DS

Ja som magnezium nebrala ale dobre ze to spominate, kupim si zajtra mineralku s mensim obsahom magnezia alebo rovno prejdem na obyc.vodu - ale ta je teraz taka studena, brrr. Henrik aj ja mam termin po dvadsiatom a zatial ziadne falosne kontrakcie, babo ma tlaci poriadne ale nastastie nie vzdy, brucho tvrdne niekedy a niekedy ako pisala Ena len cast- to tam kde sa mi velmi pritlaci na brusnu stenu podla mna- tam ho potom hladkam Laughing Po rannom falosnom poplachu sa dalo vsetko do poriadku, dokonca som vydrzala sediet dve hodinky v autoskole, boze kedy uz skonci? Ale vecery su blbe a uz aj koncim s pisanim, lebo pri pocitaci si uz neviem najst pohodlnu polohu, asi sa idem trochu pohojdat na fit lopte...

29.12.2005 22:20

Anaj

Tak sa zase hlasim, my sme zvladli aj cestu autom z Blavy do Cadce a naspat, chvalabohu bez porodu, coho som sa najviac obavala, ked vycestujeme na sviatky prec. Ale pohoda, aspon som nemusela nic varit a pripravovat. Dnes som bola v poradni, zase sme tam cakali 3 hodiny, hroza ten ich system, ale doktor bol zlaty. Malicke vyzera ze bude mat okolo 3kg, ale to je len taky odhad bez Uzv. Aj mne dost tvrdne brucho, obcas je to dost bolestive a neprijemne, ale vidim, ze nie som sama, pri Jakubkovi som to totiz nemala. A ja som uz aj celkom zabudla, kedy treba ist do porodnice, ked su kontrakcie pravidelne kazdych 10 ci 5 minut? Pri malom mi odtiekla najskor plodova voda a tak to malo iny priebeh, teraz to moze zacat aj kontrakciami.

30.12.2005 09:46

Siska H

Ahojte babulky este tehulky :D , na februarovkach som nasla toto . Babatka, narodene v 2006 maju narok na startovaci balicek v DM drogerii v hodnote 3600 sk.. Musite len vyplnit prihlasku a pridat rodny list babetka.. viem, ze v cechach a inde to funguje uz par rokov, k nam to dorazilo az teraz..Vola sa to DM baby bonus a prihlaska mi prisla na letaku od DM, alebo ju dostat priamo v DM Tak sa musim informovat, ci to funguje aj u nas Laughing Bolo by to fajn, aspon na plienky na mesiac, tak sa skuste popozerat, usetrime trosku peniazkoy. Babulky ked je rec o tych peniazoch, prisla Vam uz prva materska? ja som od 1.12 a este mi neprisla ani korunka Crying or Very sad

30.12.2005 09:47

Anet

Tin, aj ja chodim do poradne v utorok. Budem tam asi uz pred jedenastou aj s manzelom a dcerkou. Tento tyzden to islo fakt rychlo, o pol dvanastej som uz bola von. A doktor mi len popocuval brusko, takze som bola v ambulancii asi 5 min. Ja tiez beriem zelezo a dnes si dam posledne magnezium. Zatial mi brusko netvrdne, ale to mi netvrdlo ani pri Nike. A som zvedava, ako to teraz bude prebiehat, lebo prvykrat mi odtiekla voda a nemala som kontrakcie. Darinka, mna hemoroidy trapia cele tehotenstvo. Treba si ich opatrne zasuvat. Nie je to prijemne, ale lepsie ako trpiet ako kon. Pouzivaj tie cipky, kup si aj mast a velmi dobre posobi sedaci kupel z dubovej kory. Mne sa "prdel" nezmesti do ziadnej nadoby, tak som si robila len obklady. Tato "trojkombinacia" by ti mohla pomoct. A zober si cipky a mast aj do porodnice. Hemoroidy ma po porode boleli asi viac ako zasivana hradza Sad Ja som si uz tiez kupila nejake a pripravila do tasky. Som zvedava, kedy to prepukne Smile Uz som nedockava. Porodu sa sice bojim Embarassed ale uz chcem normalne chodit a chcem vidiet toho naseho drobceka a drzat ho v naruci :D Tak vas pozdravujem, zelam pekneho Silvestra a drzim palce v novom roku :D

30.12.2005 09:50

Yvett

Ena: ešte som zabudla vek - 37 - to už moja mama bola takmer babka :D

30.12.2005 09:55

Yvett

Siska: ja mám 5-teho ešte poslednú výplatu, tak som zvedavá či v tom bude už aj materská, ale mne by to mal vyplácať zamestnávateľ. Tak uvidím.

30.12.2005 10:03

borka

baby-od 5-tej som hore.ja blba som si dala na ramo 3-bitku.tak ma palila zaha,ze som nevedela uz zaspat.citala som si novinky,trhala obocie!? :D .boze,uz chcem mat normalny rezim spania...

30.12.2005 10:05

Anet

Ja som bola od zaciatku oktobra na PN a na matersku som nastupila 24.11. a este mi neprisli ziadne peniaze, ani za PN ani materska Sad Neviem si predstavit, z coho by som zila, keby som bola sama. Confused

30.12.2005 10:14

Etinka

Darinka, mne lekar odporucil na hemoroidy mast HEMOREX, mam si ju vziat aj do porodnice, ze vraj je to najlepsia mast na tieto potvorky.

30.12.2005 10:54

Ena

Yvett: Ena: ešte som zabudla vek - 37 - to už moja mama bola takmer babka :D
Yvett: nekric hop, sak mas 18 rocnu dceru Smile))) SiskaH: aj ja som nasla v letaku DM o tom startovacom balicku.. tak som zvedava..

30.12.2005 15:05

Kerina

tak možno som fakt tým pádom urýchlila pôrod, včera večer mi odišla tá hlienovitá zátka, bruško kleslo, tak sa mi super dýcha aj spí, tá zátka mi odišla aj pri Michalke týžden pred pôrodom, tak uvidím, kedy to začne. Ináč ma potom celý večer v podbrušku bolelo akokeby som mala dostať krámy, tak som sa sledovala, či to nebudú nejaké kontrakcie. Dobre, že som mala včera poradňu, aspoň lekár ma skontroloval. Ináč to je ešte bežné že počúvajú tým lievikom Laughing monica na bruchu sa mi po pôrode dobre spalo, som si podložila vankúšik pod prsia, síce ja som ich ani nemala veľké, a teraz mi tiež nejako spľasli späť na pôvodné /neviem čo to znamená/ , uvidím, ako sa budeme kojiť, či to nebude také ako pri prvom. Tak tie hemoroidy, tie ma trápia tiež, a fakt, po pôrode to bola asi horšia bolesť ako zašívanie, teraz som už pripravená na to, mne vtedy pomohli čípky Aviril H - ale vraj to sa už nevyrába, a repíkový kupeľ /ten aj na štichy/. Ale potom po pôrode sa mi iba sem tam objavili. Treba jesť potraviny ktoré obsahujú veľa vlákniny. ja som tiež taká zvedavá, ktorá pôjde prvá a teším sa už na fotočkyyyyy Laughing Laughing

30.12.2005 16:28

Darinka

Vďaka dievčatá za tie rady ohľadom hemoroidov. Som rad, že konečne som sa lepšie vyspala, bolo to menej bolestivé, lebo už pravidelne užívam čipky Faktu. Mám aj masť Mastu S, ale tá mi nerobí veľmi dobre, tak vyskúšam aj iné, ktoré ste mi poradili. Tiež sa mi zadok nezmestí do lavóra, tak si dávam obklady z dubovej kôry. Tiež mi jedna mamina poradila, že je dobré veľa piť, napr. hruškový džús, sušené slivky jesť, jablká, aby stolica nebola hustá a vyhýbať sa potravinám, ktoré upchávajú. Tiež mi došiel do schránky ten leták od DM- štartovací balíček. Čo sa týka materského príspevku, prvýkrát mi došiel 14. 12. Škoda komentovať tú sumu... Mad

30.12.2005 16:31

Anonymous

Ahoj baby, tak som po dlhom čase opäť tu, dali sme si zapojiť výhodnejší internet, tak sme nejaký ten čas boli bez, ale občas som sa na vás mrkla od kamarátky, takže ešte aj my sme 2v1, veď termín mám až 22. januára, ale pri poslednej poradni som už bola otvorená na 2 cm, tak uvidíme či sme pri ďalšej nepokročili, sem tam nad ránom ma pobolieva v podbrušku + kríže, ale trvá to len tak 15 min a konec, to sú už tí poslíčkovia, inak zmenila som pôrodnicu, pôvodne som chcela rodiť na Kramároch, ale nakoniec som sa rozhodla pre Ružinov a chodím tiež k tej Dr čo som mala aj pri prvom synovi, veď uvidím, veci mám už pre malinkú vypreté, ožehlené ...do nemocnice pobalené, už aj plienky kúpené, no proste už len ísť rodiť Laughing Ešte si musím epidural zaplatiť, to si vybavím budúci týždeň, keď pôjdem do poradne, akurát čo ešte nemáme je kočík a sedačka,so spaním sa to dá, pred spaním si dám teplé mlieko s medom a spím ako dudek,ojoooj Borka, ešte dlho nebudeš mať normálny režim spania, teraz kvôli brušku a potom kvôli bábätku, Wink , taže to je tak v skratke zatial všetko.Ahojte

30.12.2005 16:56

Ahoj kocky a bruska

Luciana

Ahojte babulky, tak nase tvrdnutie bezpecne pokacuje dalej, uz sa k tomu sem - tam pridaju aj ake-take bolesti, no som zvedava kedy to vypukne. Nasa zabka teraz v brusku nieco nacvicuje, takze ho mam kadejake capate, no je to sranda. Ja vam lutujem vsetky co mate problem s hemeroidmi, mne sa tato vymozenost zatial vyhyba, no dufam ze to tak aj vydrzi Wink A co to je za zlavu v DM-ku? Ako to funguje? ty si to citala, vies viac podrobnosti? Ozaj babenky, no predstavte si ze to na vas pride dnes v noci, no hroza, to pocasie, do Mostu (odtial som) sa neda dostat , vsade odstavene skrizene auta a autobusy, no neviem si predstavit, ako by sme rychlo ficali do porodnice, keby daco. Dufam ze to nasu krasavicku nenapadne ze sa chce narodit prave do takeho pocasia Surprised))) lebo bohvie, ci by to neskoncilo porodom v aute, uf Laughing to by som nerada Sad Sad Sad Kocky a viete nieco o LUSY? Ta ma termin tusim 5.1. ale uz dlho som ju tu nevidela, ze ako pokracuju a ci je este 2v1, neviete o nej nieco? Pozdravujem bruska :D :D , Luciana

30.12.2005 18:43

Siska H

Ahoj Luciana, no len to co som si precitala, ked sa narodi princezna, tak posli muzika do DM po letak, a potom ho vyplneni spolu s kopiu rodneho listu bud posles alebo donesies do DM, to neviem, ale sak to bude na nom napisane a oni ti daju ten bonus 3600 ,- na nakup pre babo v ich sieti. Tak som to aspon ja pochopila, dufam, ze dobre. Idea Mne dnes tak tvrdne brucho kazdu chvilu a obcas aj pobolieva, tiez si hovorim ze to do 3.1. uz vydrzim, tak dufam. Pozdravujte bruska

30.12.2005 18:46

borka

pre SISKU:a nemas sekciu?

30.12.2005 18:57

borka

baby,nezhanali ste nahodou vankus na kojenie?

30.12.2005 19:21

Yvett

Ena: chceš byť ftipná??? Laughing Bože ja a babka? šak sme sa stretli, myslíš to vážne??? Rolling Eyes Inak dievčatá mám zážitok z dnešného krásneho dňa. Vybrali sme sa na ohlásenú návštevu ku známym, smer DS asi 40 km od BA. Išli sme okolo obeda, tekže počasie vyzeralo celkom obstojne. Bežne nám to trvá max 40 min. Dnes sme sa po otestovaní všetkých príjazdových /dnes neprejazdných/ ciest vzdali. Celý špás nás stál takmer tri hodiny, ale chvíľami mi fakt nebolo všetko jedno. Boli miesta kde vôbec nebolo vidno kde je cesta - no zábava. Som bola happy keď sme dorazili domov. Keby sme niekde zapadli ...

30.12.2005 19:23

borka

ja vobec nepocitam s tym,ze do 14-ho nevydrzim...boze,trepat sa v takomto pocasi,no neviem.ja to mam do porodnice 150 km. Laughing

30.12.2005 19:50

Darinka

BORKA ja som videla podobný vankúš na MA-MA na Bajzovej v Blave, no je to nehorázne drahé, aj v Quelle ho majú. Tiež by som si nejaký rada zohnala, ale za normálnu sumu, alebo to budem asi riešiť obyčajnými vankúšmi. Ten čo si zobrazila, kde majú?