1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

20.12.2005 20:56

Darinka

Nuž, štúdium s dieťaťom nebolo až také ľahké ani pre mňa ako som si predstavovala. Vydávala som sa v druhom ročníku na výške a niektorí si mysleli, že sa musíme brať, ale my sme sa nemuseli, dokonca sme si naplánovali bábo tak, aby keď bude mať 3 roky, išlo do škôlky, ja som odpromovala a mohla pracovať. Tak to nám vyšlo podľa plánu ale bez pomoci rodičov si to fakt neviem predstaviť. Ja už vážne odratávam dni do pôrodu, mám to za 14 dní a už sa neviem dočkať, lebo chrbát hrozne bolí, hýbem sa ledva ako medvedica. Keď sa to čím skôr nerozbehne, vraj pomáha teplý kúpeľ, sex a schody Shocked tak sa potom asi na to dám, ale tiež chcem ešte vianocovať doma.

20.12.2005 22:07

Kerina

ja sa už tiež cítim ako mamut pred vyhynutím..presne ako Henrik a Yvett ešte 24 dní Laughing Laughing

20.12.2005 22:08

Anaj

Ty mas asi z nas prva termin, ked uz o 14 dni, celkom sa tesim, ako tu zacnu pribudat fotocky babetiek. Tak dufam, ze este Vianoce a Silvester stravime doma a potom sa to rozbehne. Takze zajtra my prideme do auparku, dostala som ulohu este dokupit nejake darceky pre svokrovcov, tak sa ukazeme o 10-tej, ci tam niekto bude.

20.12.2005 22:22

Henrik

Anaj, Yvett, to ste ma s tym spanim celkom potesili, ze nie som sama... Ja sa fakt poslednych par dni desim vecera a casu, kedy uz fakt musim ist do postele.. No ale dnes ma akosi cely den bolelo a aj boli brucho a vobec to nie je lepsie, ked si lahnem. Mam pocit, ze na roztrhne a to som sa ani neprejedla....Asi zase rastieme, posledne 4 tyzdne to ide rychlo... Dufam. Vzdy som mavala raz za dva- tri tyzdne taky depkovy den a dufam, ze aj dnesok prejde a zajtra bude lepsie. Vzdy vtedy nadavam, preco ma lekarka neobjednala na poradnu skor... Potom som vzdy kludnejsia, skratka potrebujem cas od casu pocut, ze je vsetko OK... a hlavne castejsie ako si to ona predstavuje. Ozaj, ako casto chodite do poradne Vy??? Kdesi som citala ze od 35 tzdna aj kazdy tyzden...a ta moja ma dava zatial po troch tyzdnoch a mne sa to zda priliz za dlho. Najradsej by som isla uz zajtra.. Bola som v 31, 34t, teraz idem az o tyzden v stredu v 37t... nechodite uz po dvoch tyzdnoch? Ena a tie pritoky, tak to bol taky superrychly ultrazvuk. Pozeral nejaku krivku na monitore, zo dva krat mu to nacitalo taku sinusoidu a bolo... Vraj vsetko OK. A zda sa mi, ze bol popri tom aj taky klokockavy zvuk, ako ked nieco ide cez potrubie...ale to nie som si ista...ci sa mi to nesnivalo.... Rolling Eyes Yvett a to lono Ta ako boli? Mala si uz niekedy prasknutu lonovu kost pocast tehotenstva? V tom pripade sa asi rodi len cisarskym, ze? No a tu moju kamosku, co chcela vcera rodit aj dnes vratili domov... Zajtra ma termin, ale je otvorena vraj len na 1 cm a zatial to vobec nevyzera na porod...

21.12.2005 04:24

nika27

Ahojte, babenky, s tym spanim je to hroza. Prezivam to co vy. Aj dnes. Uz som hodinu a pol hore a stale nie som unavena na spanok. Cez den sa to da, aj ked som trosku unavena, radsej ani nejdem spinkat, aby som nebuntosila v noci. Aj moj muzicek sa smeje ako uz spravodlivo odfukujem. Ta depka ma nejako prechadza. Mozno je to Vianocami, mozno tym, ze uz mam vsetko porobene. Ten termin - 3.1. sa neskutocne blizi. Idem na Antolsku. Ze vraj tam je poriadna zima, tak sa treba poriadne obliect - hlavne teple ponozky. Babenky, majte sa krasne, vdaka za odpovede, moc ste ma potesili a dodali energiu. Myslim, ze vsetko zvladneme....

21.12.2005 04:27

nika27

Henrik uz by si mala chodit do poradne kazdy tyzden. A mali by ta kontrolovat zo spodu, ci sa nahodou neotvaras. Je to divne, ze ti davaju takto terminy, nie je to normalne.

21.12.2005 07:29

Yvett

Bré ránko! Henrik to lono - niekedy mám presne ten pocit, že ide prasknúť. Možno je tzo tým, že maličká je stále veľmi vpredu takže tam aj dosť tlačí. Uvidím čo povie v utorok lekárka. Inak ja som 34 t. a už ma tiež objednala po týždni, takže sa divím, že Teba tak neskoro Shocked Nika: na Antolskej asi bude kosa, majú tam totiž hrozné okná, odvšade fúka. Ja som tam ležala v lete a v sprche mi bola normálne kosa. Pri najhoršom budeme spávať v župane, ja si asi vezmem aj nejakú veľkú teplú mikinu /najlepšie tatovu/.

21.12.2005 07:32

Henrik

Nika27, vdaka. Aj mne sa to zdalo byt divne... Asi ma doktorka nechce prehanat, vies ked dochadzam z TN az do Povazskej. Ale ja som jej predsa jasne povedala, ze mi to dochadzanie nerobi ziaden problem.. Ja by som radsej kludne aj kady tyzden... No, dnes sa mi zda byt lepsie, snad to do tej buducej stredy vydrzim... No a neotvaram sa, krcok mam skoro vonku, takze vzdy pri umyvani v sprche skusim, ako na tom som. Stale rovnako tuhy a zatvoreny...Aspon tak. Ale o samovysetrovani mi nikto nehovoril...

21.12.2005 08:02

Henrik

Dobre ranko Yvett, prepac, ale chystala som toho mojho suchtosa do skoly...a este sme tlacili Hamingwaya na litiku.... A pozries mi prosim Ta aj Ty, ako si chodila od cca 30t do poradne...? Ja neviem, lekarka je moja znama, asi mi to robi ako laskavost, ale ja mam z toho nervy, ze nechodim castejsie... A Tebe tiez spominal lekar samovysetrenie, skusat, ci sa naotvaras? Lebo mam tu nejaku knihu a tam vraj samovysetrenie v ziadnom pripade! ??? Rolling Eyes

21.12.2005 08:13

Henrik

Dnes som po troch dnoch konecne normalne spala. Ani ma to brucho uz neboli. Idem piect, kym som fajn. Inak mam nervy, ani jediny darcek pre manzela...to sa mi este nestalo. Skratka som nemala na to teraz bunky a ani chut rozmyslat a teraz ma z toho chyta panika.... Poobede pojdem do mesta, aspon jedno CD ma napadlo, co by ho mohlo potesit... Co si kupovala Ty? Daj nejaky tip... Rolling Eyes Ja som mal po minule roky same skvostne napady ako grilovaciu sadu...potapacsky neopren a pod.... Laughing Laughing Laughing

21.12.2005 08:42

Ena

Yvett: ja som bola tiez vcera prvykrat v poradni, ked som tam prisla, est edobre ze som sa netrepala o pol jedenastej ( ordinuju od jedenastej), ale az okolo pol 12tej... predo mnou 14 bab... ale zas, cakanie zbehlo rychlo, lebo sme na chodbe kvakali, na co mal dr. poznamku, ze je tam jak na Mileticke Wink A co sa tyka poradne, tak na moj vkus to prilis rychle bolo... Myslela som, ze pojdem dnes hned na UZV, ale pojdem asi az zajtra.. a Yvett, napis mi viac k tym prietokom, to ako zistuju?

21.12.2005 08:49

Ena

Yvett, Anaj, Darinke, Skoricke, Triss. Siske H a Lujziane som poslala kontakt na baby, ktorych cisla mam. Zabudla osm na niekoho?

21.12.2005 09:01

Henrik

Ena, k tym prietokom som Ti odpisala vcera...to je utz na ktorom nepozeraju na monitor kde je babetko (ale mozu mat napojeny aj ten), ale na inom monitore kde maju specialny program pozeraju krivku, ktora vyhodnocuje prietok zivin cez pupocnikovu snuru...teda ci tam nie je nejaky "uzol"... Laughing Laughing a ci je babetko dostatocne vyzivovane. To je ten prietok zivin... Ale nepozeraju, ci ja babetko dostatocne velke a tak.. To mozno len nasledne, ak by zistili nejaky zadrhel vo vyzivovani....asi ako Monke..

21.12.2005 09:02

Henrik

To pozeraju vlastne len tu krivku... Co viac chces vediet?

21.12.2005 09:03

Ena

Henrik: vdaka za vysvetlenie.. tak toto mi mozno spravia zajtra aj s UZV... Smile

21.12.2005 09:06

Henrik

Ena, Ty si teraz asi tiez 36 t? lebo tak sa tie prietoky vraj bezne robia.. Takze to Ti budu robit urcite to... Akurat normalny utz mi robi moja lekarka a na prietoky je iny utz, ktory moze mat aj Tvoj lekar, ale nemusi a moze Ta na to poslat inde. Je to trosku iny "stroj"... Laughing

21.12.2005 09:24

Ena

baby, dufam, ze ste uz, aspon niektore, na ceste do Auparku Smile Uz by som asi aj ja mala vypnut PC Smile

21.12.2005 09:26

Ena

Henrik: ano, 36 tt, vcera som bola prvykrat v poradni v nemocnici, kde rodim, tak som bola troska mimo, lebo som uz bola zvyknuta na system u mojho lekara...ale pohoda, asi najviac sa mi lubilo, ze kym u mojho lekara vsetci v cakarni sedia jak mrtvoly a kazde zakaslanie pocut, tak teraz sa na chodbe o dusu keca a vymienaju skusenosti Smile)) takze cas zbehne ovela rychlejsie a ani casaky si netreba brat proti nude Wink)

21.12.2005 09:40

Gabriela

Pre Ena: Dakujem za pozdrav, ja som mala vcera v tej poradni stastie, hned po mne isiel lekar na obed Smile . Sorry, ja som Ti vcera v tej poradni vykala, ale najprv som nevedela, ze si to Ty :D a potom som uz nevedela, ako to zmenit. Ako sa Ti pozdaval lekar a celkovo poradna? Ja som z toho mala dost zmiesane pocity, skor blbe ako dobre, hlavne ma to vysetrenie strasne bolelo, neviem, ci som ja bola taka vystresovana, ale vobec som sa nevedela uvolnit. To sa mi este pri vysetrovani nestalo, a to ma uz pozeral v zivote celkom slusny pocet gynekologov. A vlastne som sa aj tak nic nedozvedela, oni si tam len robili srandicky medzi sebou a obcas som nevedela, co patrilo mne a co nie. Teba poslal na ten ultrazvuk ten lekar? A dal Ti aj nejaky papier na to? Lebo mne len povedal, aby som isla este na jeden ultrazvuk v januari, nic viac. Tak teraz neviem. Ides tam na buduci tyzden zase v utorok? Ak ano, tak sa tam stretneme, lebo aj ja sa tam chystam. Len dufam, ze nebude poladovica, lebo inak z domu nevystrcim ani nos, uz mi fakt toto pocasie dost vadi, najma u nas v Karlovke, kde je to samy kopec a clovek sa tam ide zabit, len co trochu primrzne. Sneh je fajn, ale nie v Bratislave, tam je z toho vzdy bud clapkanica alebo poladovica alebo na striedacku oboje.

21.12.2005 09:40

Anet

Cafte babulky, ja som bola vcera tiez v poradni aj na ultrazvuku ( Ena mozno sme sa aj videli Smile ) Takze konecne som sa dozvedela, ze budeme mat maleho Majka Smile , som v 35+6 a drobec ma uz 3260gr. Shocked a konecne sa uz otocil. Doktor mi povedal, aby som uz mala vsetko nachystane do porodnice, lebo to moze byt uz skoro Surprised Dufam, ze to bude az po novom roku. Nechcela by som byt teraz v porodnici, ved je este dost casu. Vcera som do 23:00 zehlila a chystala vecicky pre babo do porodnice. Moja mala mi vcera povedala, ze ona nechce braceka, ale sestricku Rolling Eyes Dnes uz sa vraj tesi, tak uvidime Smile Pozdravujem vas aj vase bruska.

21.12.2005 10:36

Etinka

Barbi ja som kupila monitor dychu, pohybu a zvuku v AuParku v jednom z tych obchodikov pre deti na 1.poschodi (neviem ako sa vola). Ten monitor ma vysiel na 6990 Sk. Najdes ho aj na www.baby-centrum.sk Co sa tyka spanku, tak zatial nemam ziadne problemy. Zalahnem vecer o 9 a vstavam rano o 7.hod. samozrejme musim za noc navstivit aspon 3x WC. Neviem ci len ja mam take divne pocity, co sa tyka pohybov maleho, ale zda sa mi, ze akosi menej kope a obcas sa len tak prevaluje z jednej strany na druhu a ze viac spi. Nebol to ani predtym ziadny divoch ale teraz ked ho citim len rano sa prevalovat a potom poobede, zda sa mi to malo. Dufam, ze je v poriadku. Pytala som sa doktora ako by sa mal hybat a on mi povedal, ze by som ho mala kazdy den citit a ze sa hybe tolko, kolko potrebuje, ale aj tak sa mi to zda malo. Ako ste na tom vy ostatne?

21.12.2005 12:27

monica

Baby, tak ja ak neratam tento den uz to mam len za 12 dni. A dufam,ze to do noveho roku vydrzime a budem doma aj toho prveho, nevadilo by mi asi ani par dni prenasat. Ja sa citim na pocudovanie super, so spankom to sice nie je perfektne, problem robi to otacanie, ale da sa. Mam pocit, ze pri prvom to bolo horsie, alebo som mala mozno skor casu na pozorovanie a lutovanie sa ako teraz, ked proste krpec zaveli, ze cosi chce, jednoducho musim vstat, ci sa mi chce alebo nie. Henrik, pokial ide o poradnu, ani ja nechodim kazdy tyzden, teraz idem po dvoch, a naposledy ma doktorka nepozerala zospodu, aby to nevyvolala (pri prvom som zacala rodit o devat dni pred terminom prave po prehliadke), no a kedze idem zajtra na poradnu a to ma uz bude pozerat, aby vedela ako to so mnou bude vyzerat na sviatky, tak sa obavam, aby to nezacalo, lebo to zas bude nejakych tych desat dni pred terminom. Aj mna bolieva lono, to je taky pocit, akoby mi isli vnutornosti a maternica vypadnut, hlavne na WC to je take akutne Smile Ratam s tym, ze to bude boliet aj po porode, pri prvom mi trvalo asi par mesiacov kym to bolo uplne ok, pamatam sa, ze pri prechadzkach to bolo najaktualnejsie, som sa nevydrzala dlhsie prechadzat, ale casom to prejde. Je super, ze viem, co ma vacsinou caka, aj ked samozrejme tam mozu byt odchylky. Dufam, ze porod bude ok, aj teraz ako pri prvom mi doktorka vravela, ze to bude porod ako " z velkej knihy" a ten prvy bol fakt v pohode, tak snad to dobre dopadne aj teraz.

21.12.2005 14:11

Yvett

Henrik: prave som sa vratila z Auparku zo stretka - trkotali sme,Ale konečne mám darček pre manžela o ktorom nevie /lebo stále chodí všade so mnou/. Už som mu prispievala na hodinky, ktoré sa mu páčili, takže ešte maličkosť, aby nemal pod stromčekom prázdno. Do poradne som chodila v 30t. potom 33 a v pondelok som bola 34 a už ma objednala na budúci týždeň - asi tak. Čo sa týka samovyšetrovania neviem, ja by som to radšej nerobila, keď sa to spustí sa dozviem aj bez toho a načo to zbytočne dráždiť. Etinka, tá moja princezná sa stále trepe, ako by tam mala miesta ako na ihrisku, niekedy ma to dosť bolí, ale prvá dcéra bola tiež len taký tuleň. Anaj, malý je fakt úplne rozkošný, mne sa veľmi páčia také živé deti a aký vie byť vážny, fakt SUPER!!!

21.12.2005 14:14

Yvett

Ešte toto :D

21.12.2005 14:39

Ena

Yvett: si ma predbehla, ja som dorazila domov az teraz Smile)

21.12.2005 14:44

Ena

Gabika: ved hej, ty si to vymakla, my sme potom cakali dalsiu polhodinku, kym sa vrati z obeda Wink) Ale inak, 2 hodiny cakania a chvilka vo vnutri, ale ked sa ten cas pretrkoce na chodbe, tak to nie je take hrozne Wink) Ja kym som sa spamatala, ze som uz dnu, tak som uz bola na odchode, ani neviem ako.. na takej rychlej poradni som este nebola. Smile Povedal mi, ze do buducej poradne mam ist na UZV + prietoky, aby som to mala do utorka.. A co popisal do knizky, nemam ani sajnu, nemozem nic rozlustit. Akurat viem, aky som mala tlak Smile V utorok tam ides na ktoru, lebo ja som zistila, ze ked som tam prisla o tej pol 12tej, tak do pol 2hej tam uz po mne nedosiel nikto az potom jedna baba a ta sa tesila, ze je druha v poradi Smile) Ale zas, sak ked pridem skor, da sa potrkotat s ostatnymi babami Smile Inak, som bola prekvapena, kolko bab tam bolo s terminom 24. december Wink

21.12.2005 14:48

Yvett

Ena, Makyta to istí - Depechak bude happy Laughing Ešte som stihla wecko a pálila domov Wink

21.12.2005 14:49

Ena

a kde si sedela, prip stala? Ja som tam zaregistrovala jednu babu, co som si ju vsimla aj pri ambulancii, aj pri UZV, ale neviem, co si mala oblecene? Smile A nestras, ze by si uz mala coskoroo rodit, lebo ja mam termin asi 5 dni po tebe:) A ja sa este necitim na porodnicu Wink a som dnes zas zhresila, po ceste domov som si kupila este v McD 2 cheeseburgery Smile)

21.12.2005 14:57

Yvett

Ena - tak treba, nie ako ja Laughing

21.12.2005 15:19

Ena

tabulka

21.12.2005 15:32

Skoricka

Kocky, to stretko vam zavidim, my sme nemali sancu prist, k doktorke sme sa dostali o 11tej, strasne vela ludi tam dnes bolo Sad a malemu sa ani troska nepacilo, ze ho pichali, ale potom zase nechcel odist, lebo vozil babiku po celej ambulancii Smile Skoda, ze sme neboli, ak je Jakubko taky zivy ako Misko, tak to mohla byt veru poriadna dvojka Laughing Henrik, ja mam opacny problem, ja s doktorkou vzdy zjednavam, aby som nemusela chodit kazdy tyzden, lebo nemam kde dat Miska a mangelos si nemoze stale brat dovolenku, tu setrime, ked sa narodi krpcek Smile

21.12.2005 15:50

Gabriela

Ena: Este neviem, na kolku tam v utorok pojdem, kedze medzi sviatkami budeme doma cela rodinka a este neviem, aky budeme mat program. Ale to trkotanie na chodbe ma tiez nieco do seba. Ale zas mozno tam nebude tolko bab ako vcera, kedze bude 1 den po sviatkoch a ked vravis, ze tam bolo vela tehuliek s terminom 24.12., tak ak nebudu prenasat, hned sa to tam preriedi Laughing

21.12.2005 15:53

Ena

Gabika: no hej, preriedi sa to tam, ale zas pribudnu nove baby v 36 tt. do poradne Wink

21.12.2005 15:59

borka

babule,uz som zufala.mam az migrenozne bolenia hlavy a vobec nespavam.mala mi vobec nevadi,je mi to jedno,ci sa hybe,alebo nie,ale dnes som zaspala az o pol 5-tej rano....mam ten isty kolotoc-nemozem zaspat,lebo ma boli hlava a potom ma boli zas dalsi den z toho,ze nie som vyspata... Crying or Very sad ako mate poriesenu odsavacku.vobec neviem,ktoru by som mala kupit....

21.12.2005 16:39

Denisa DS

Aj ja mavam obcas problemy so zaspavanim, lebo ma uz vsetko boli a tlaci, ale obvykle si naordinujem pohar mlieka s medom a po nom spim ako zabita Smile Mala som par dni pocit ze ma roztrhne tak ma boleli pohyby baba, ale nejako sa mi to upravilo, som happy lebo si musiiim! dorobit autoskolu, ist po porode na skusky si neviem predstavit, hlavne ak bude male taky zavislak a kriklun ako Terezka. Borka gratulujem k dalsej statnici a hlavne klud, mozno mas take problemy zo stresu. Odsavacku ja velmi neriesim, mam doma taku najobycajnejsiu najlacnejsiu a tiez nevelmi ucinnu, ale hovorim si naco inu... Ked pride fakt problem a budem si musiet kvoli niecomu odstriekavat mlieko, tak si kupim lepsiu, ale na tych par odstriekani ked to bude kvoli preplnenym prsnikom fakt nutne to staci.

21.12.2005 19:03

Yvett

Borka ani ja odsávačku neriešim, vždy som si odstriekavala mlieko ručne tak som to snáď ešte nezabudla. Išlo to celkom dobre, keď človek chytí grif. Dievčatá neviem čo sa deje mám stále bolesti v podbrušku a bolí ma celý spodok lona, mám pocit, že krčok už mám úplne skrátený a mäkký, cítim tam také tlaky. Možno je to len tým, že malá sa otočila kolmo nadol /len neviem či hlavičkou/. Ono to asi znie divne veď už som rodila a nie raz, ale 1/ už je to dávno, 2/ takýto pocit nepamätám. Len, aby nemali pravdu známi čo mi predpovedali darček pod stromček, predsa 34 T sa mi zdá ešte skoro. K doktorke ísť nechcem, zavrú ma do nemocnice a je po Vianociach. Confused No vyspím sa na to a uvidím, asi si prásknem Magne - veď uškodiť snáď nemôže Rolling Eyes

21.12.2005 19:17

Denisa DS

Yvett len klud, vyloz si nohy a oddychuj, predychavaj a dohovor babu nech sa este neponahla von...

21.12.2005 21:03

nika27

Monica - tak to vyzera, ze mame spolocny termin. Aj ja mam este 12 dni. Ale snad to vydrzime aj dlhsie. :D Pre Bratislavcanky - Mozno este zhanate podprdy - na dojcenie. Lacne a dobre maju na trhu na Miletickovej - za 150 Sk - su to presne take iste, ako som nasla v obchodoch s detskymi a mamickovskymi vecami za 300 az 450 Sk. Predavaju ich v murovanej zone, asi treti vchod od elektriciek. Da sa tam chodit dokolecka. A tato pani ma na jednej strane spodne pradlo a na druhej pyzama a tak. Odporucam. Pocula som, ze na Antolsku si treba vsetko priniest - vlozky, podlozky, pampersky pre baby a tak. Nemate niekto cerstve info, ako to tam skutocne ide? Drzte sa. Aj mna velmi picha v podbrusku - ale to sa male posuva hlavinou nizsie a nizsie, tak nemajme strach. Ono sa musi spravne nasmerovat. Musime to vydrzat. Smile

21.12.2005 21:04

Anet

Ena mala som oblecene rifle a svetlomodry svetrik. Pred poradnou som sedela vedla takej ukecanej, sympatickej baby, co ma termin 25.12. Skoda, ze pre mna je stretko nedostupne ( musela by som mat odvoz a moj muzicek nemoze koli mne odist kazdy den z prace). Dufam, ze ste aspon dobre pokecali Smile Yvett, ja mam tiez poriadne bolave lono a uz som s tym doma od oktobra. Najviac to boli, ked sa prevraciam na posteli a pri chodzi ( proste pohyb mi robi problemy). Niekedy mi tam v noci tak pukne a dost to boli. Mala som to aj pri malej a po porode to preslo, takze uz sa tesim, ze sa budem moct normalne hybat a chodit na prechadzky.

21.12.2005 21:12

Kerina

zajtra mám 37+0, idem do poradne. Prietoky mi tiež robili pred týždňom, aj CTG-záznam - t-j. srdiečko tzv. pásy /to ležíte na posteli, a na brucho vám dajú niečo ako ked sa robí EKG, a ležíte bud 15 až 30 min. môže sa aj hýbať ked vám je dlho na chrbáte, aj na boku sa dá- to pre tie čo na tom ešte neboli Laughing / , bolo všetko v poriadku, tie prietoky mi robil na sone, aj foto sme dostali aj bábetka - zmenšil mi to, aj tie prietoky sú tam viditeľné vedľa, povedal, že všetko je o.k. aj srdiečko aj prietoky čo ma teší. Ja od začiatku chodím do poradne do nemocnice, nakoľko lekára mám tam, si neviem ani predstaviť, že by ma vyšetroval zrazu iný lekár, asi preto lebo ženských nemám v láske Laughing zatiaľ chodím každé 2 týždne, uvidíme čo zajtra povie, či to už nebude nabudúci týžden a potom pri Michalke som posledné týždne chodila každý druhý deň - lebo som prenášala Čo sa týka spania, tiež sa hrozím noci, ja sa nevládzem ani prevaliť, horzne ma bolia kosti, minule mi až prasklo v lone, som sa zľakla, a som ležala ako mrtva 2 hod. , manžel na nočnej, Michalka pokojne spinkala, a ja som sa len modlila, aby mi netrebalo cikať, lebo by som neručila za seba Laughing potom mi to uľavilo.. takže zajtra to zase spomeniem lekárovi, zatiaľ sa mi zdá, že to berú na ľahkú váhu, ked poviem, že ma hrozne bolia klby aj kríže - síce mi predpísal tabletky, ale sa mi zdá že ich berem skôr ako lentilky.. no ja by som už išla rodiť aj teraz, lebo sa tackám ako káčer Donald na dôchodku, ťažko sa mi dýcha, a Michalka tá by sa hrala a tancovala a skákala so mnou....

21.12.2005 21:19

Kerina

odsávačku mám aj ja len takú obyčajnú ručnú Medelu /aj ked som málo kojila, ale snažila som sa!/ ale najlepšie to išlo ručne, tak hádam, že teraz ju využijem dlhšie Smile berem si ju aj do nemocnice, aby som si pre prípad nemusela pýtať erárnu.

21.12.2005 21:25

nika27

Babenky, to vysetrenie prietokov sa robi pri kazdom tehotenstve? Ja som uz 39+5 a nic take mi nerodili. Mam byt v panike? Smile

21.12.2005 22:20

Anaj

Tak som rada, ze sa Vam Jakubko pacil, vie byt aj cert, ale na stretku sa celkom drzal, mne zaspal este v aute cestou domov, asi ho to zmohlo. Yvett, aj mne predpovedaju, ze skor porodim, ale nepocuvam, nechcela by som porodit na silvestra s prvou petardou :D , ved mu je hadam u mna dobre, zatial ma este svoj cas, teraz som v 37t., tak nech si tam este lezka, aj ja ju citim dole, ale nejake samovysetrenie ako spominala Henrik, to by som neriskovala, zajtra idem do poradne, tesim sa zas na pekne cakanie.

21.12.2005 23:19

Ena

Nika27: ze co na Antolsku, p. jezikova vravela na cviceni, ze netreba nic a baby co tam rodili vravia, ze doniest si vsetko.. Ale asi je to tak, ze ked tam prides, tak sa ta spytaju, ci mas podlozky, ... a ked mas, tak sa pouziju tvoje, no a ked nemas, tak Ti daju... si myslim...

21.12.2005 23:21

Ena

Anet: tak to neviem potom , viem za tam dalej od dveri sedela taka grupa, kde bola asi najukacanejsia baba, co tam boal s partnerom, takym mladym chalaniskom..a, ved nabuduce sa hadam spozname Wink Si napiseme poznavacie znamenie Wink

21.12.2005 23:22

Ena

Anaj a to ti potom maly spinkal aj po obede, alebo sa vyspal v autosedacke a potom uz bol zase sviezi a santil dalej ?Smile

21.12.2005 23:23

Ena

Kerina: ja ked spim, tak som oblozena 4 malymi vankusikmi Smile

21.12.2005 23:26

Ena

uf a este sa musim, ops, teda nemusim CHCEM Smile)) pochvalit, ze som popri pozeraniu TV vyzehlila 20 plienok + 2 fodrickove perinky Smile Len dufam, ze som tie plienky dobre poskladala na tretiny, lebo 2hy krat robit by sa mi to nechcelo Smile)

22.12.2005 11:11

borka

DNES JE TU NEJAKO PUSTO... Surprised

22.12.2005 12:31

Etinka

Dnes som posledny den na PN, od zajtra budem konecne oficialna na materskej. Strasne sa tesim, konecne budem moct po 7 mesiacoch chodit kde chcem a hlavne kedy chcem a nebudem sa stresovat ci mi nepride kontrola, len skoda ze je take " uzasne" pocasie.