1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

13.12.2005 12:17

Anaj

Ja som pri malom tiez na tom tak, na zaciatku tyzdna si naplanujem, kde pojdeme a co budeme robit, lebo byt iba doma ma dost ubija, aj ked teraz to bude zase ine, ked sa narodi malicke, na zaciatku nebudeme chodit vela vonku, ale hadam po case si najdeme nejaky rezim.

13.12.2005 12:46

Yvett

Ahojte, práve sme si urobili radosť :D kúpili sme autosedačku - vajíčko. Pekná, mäkká a aj dobrá cena, na Dunajskej vo ForBaby. Je síce modrá so žltým károm, ale malej to bude určite jedno a aspoň na nej nebude hneď tak niečo vidieť. A už máme vybratý aj prebaľovací pult v Babydirect na Galvaniho majú jeden za 1850,- na kolieskach s dvomi plastovými poličkami a odkladacím priestorom na hyg. potreby. Manžel síce skoro skolaboval, keď som mu ráno oznámila čo ho čaká /zobral si totiž deň dovolenky/, ale krásne sme postíhali všetko obehať. My ženy sme proste praktické Twisted Evil V poradni all OK takže budúci týždeň ma čaká Antolská, pýtala som sa aj na pečiatku kvôli cvičeniu, Dr. povedal, že načo. Vraj porodím ani nebudem vedieť ako, bože keby mal pravdu. Ale ja tak si zajtra zavolám a pôjdem, keď už pre nič iné dostanem sa medzi ľudí. Inak tiež zatiaľ neplánujem epidurál /jedine, že by bol cisarák/ šak snáď vydržím. Čo sa týka lekára spoľahnem sa, že budem mať šťastie na niekoho normálneho. Takže v tomto smere niesi sama Henrik. Borka: nedepkuj! Aj ja si niekedy pripadam nepoužiteľná a nemožná a to ma štve,. potom ma rozčuľuje moja rodina keď nevidí neporiadok tam kde ja a keď ho aj vidí tak zavrie oči Confused A potom, keď mierne dvihnem hlas tak podľa nich "hučím". Šak ja im nahučím až sa malá narodí, budem im ju nastriedačku "požičiavať, aby vedeli aké to je keď sa "hučí" Laughing

13.12.2005 13:00

monica

Henrik, ja cakam druhe a na pripravu nechodim, ale priznam sa, ze ani pri prvom som nechodila. Som totiz z DCA a rodit som isla do TO, takze tam sa mi az nechcelo trepat a do Ilavy som si myslela, ze nema moc zmysel chodit, kedze tam nebudem rodit. A bola to pohoda, sestricka mi v TO ukazala ako dychat a to bolo vsetko, ale ja som mala v pohode porod. Tak ratam trosku, ze aj tento druhy bude ok, sice uz to bude v Ilave, ale hadam, to tam ujde.

13.12.2005 13:29

Yvett

Toto je autosedačka

13.12.2005 13:31

Yvett

A toto pult. Úplne sa vytešujem Razz ako malá.

13.12.2005 13:49

daša

Anonymous: ANAJ, do Ružinova už síce chodím do poradne, ale na cvičenie nie, tak Ti neviem poradiť. Ja mám tiež super v Biskupiciach gynekológa, ale som rada, že som takého s ľudským prístupom našla i v Ružinove, i keď je pravda, že tam človek má menej súkromia.
Prepac, pisala som ti SS, len neviem, ci presla... Mozes mi dat kontakt na tvojho gynekologa? Ja mam lekarku v Lamaci, ale od januara sa stahujem do Biskupic, takze po porode by som rada isla k niekomu blizsie a dobremu. Dik, Dasa.

13.12.2005 14:58

borka

ved to,.ze som doma odkedy som tehotna...uz mi hrabe...... Rolling Eyes

13.12.2005 15:17

Etinka

Prave som sa vratila z poradne. Doktorkovi sa moje opuchnute clenky velmi nepacili a predpisal mi tabletky HYDROCHLOROTHIAZID. Mam ich papat 2x1 tyzdenne. Dufam, ze na ne nebudem zabudat. Vystrasil ma ze to moze mat vazne dosledky. Dal mi aj peciatku, ze mozem chodit na cvicenia, takze uz mi treba len zistit ako a kedy to v Ruzinove funguje. A uz ma vypisal na MD od 23.12. Borka, ja som na PN uz pol roka a obcas mi tiez z toho poriadne zasibava. Neda sa nic robit, musime vydrzat.

13.12.2005 16:03

*Monka*

Etinka, nevypisal ta lekar na MD nejako neskoro? lebo ked k tomu priratam min. tych 6 tyzdnov, tak ti vychadza termin az vo februari????

13.12.2005 16:34

tin

tin

Ena - dík za radu, viem ktoré myslíš len som nevedela , že sa volajú poštolky Smile . NA prednáške sme sedeli na žinenkách , ked si vošla do dverí, tak naľavo. Zelené tričko a zelené menžestrové šaty. Taká malá blondína.) Škoda, že sme sa nedohodli skôr všetky na poznavacom znamení Smile . JA idem vo štvrtok do VT a prídem až po vianociach, tak som sa s lekárom dohodla, že na jednu poradňu pôjdem v našich. Tak len dúfam, že sa nič neskomplikuje a nebudem nakoniec rodiť tam Crying or Very sad . Dnes na cvičení zas pani Ježíková tvrdila, že nič netreba nosiť do pôrodnice. Ani pre babetko ! A plienky len pri odchode domov. Veď keď niečo bude chýbať tak nech sa stará manžel. Dúfam , že ho stihnem za tie 4 dni aj triezveho.

13.12.2005 16:35

Etinka

Monka, podla mna mi doktor zle vypocital TP na 3.2. podla poslednej mrchy, ktoru som mala 26.4. Mne to podla mojich vypoctov a aj pomocou kalkulacky na babetku vychadza na 31.1. A podla ultrazvuku vychadza ze je moje male starsie asi o 1 tyzden, takze dufam, ze bude januarove.

13.12.2005 16:39

tin

tin

A ešte jedna otázka - v akom prášku budete prať plienky a ostatné veci pre chrustikov? Ak poznáte a máte overenú značku, tak poradte. A tiež ktoré pampersky. Ď a k u j e m :D

13.12.2005 16:44

*Monka*

ahoj, Tin. Odporucam ti praci prasok Lovela, a urcite per bez avivaze, a daj este jedno plakanie navyse. Chvali si ho aj moja segra, ta ma teraz polrocneho synceka. Ja sa dnes chystam zehlit obliecky do postielky a dam prat asi deky, no a zajtra zavinovacky. A na buduci tyzden mi uz ostanu len vecicky a mam "hotovo" Laughing Laughing Laughing

13.12.2005 17:16

monica

NO ja periem od kedy mame maleho len v Lovele aj nase pradlo, je bez fosfatov, tak mam pocit, ze aspon cosi robim pre ziv. prostredie, hoci to nie ekoprasok, na ktory snad raz prejdem. Avivaz nepouzivam vobec ani pre nas (resp. mam este jednu kupenu, tak ju dopouzivam a koncim s avivazami a prejdem asi na ocot). A plienky, ja som maximalne spokojna s Babylove z DM, cenovo su lacnejsie ako Pampers (ak neratam sleep and play) a su super. Chvalia si aj tie z Lidla, cenovo vychadzaju snad najlacnejsie,, este som ale neskusala. Z tych co som skusala, tak som nespokojna bola iba s Huggies typu Soft and Dry, ale tie Superflex su vraj lepsie. Nie su zle ani fialove Tesco plienky, len su take hrubsie, ale inak pohoda. Ja pouzivam vacsinou detsku kozmetiku z DM, ale pre babetko sa teraz chystam kupit Weledu, trosku sa sice bachnem po vacku, ale uz nechcem to malinke zatazovat od malicka chemiou. Nechystam sa ani pouzivat prvy mesiac vlhcene utierky (ale v porodnici to asi budu robit, co uz). Aj pri tom prvom sa ich snazim obmedzovat, neviem si predstavit, ze by som to ja pouzivala na hygienu (pripada mi to ako dost riadny sajrajt) a preco to davat na male babetka.

13.12.2005 17:20

Kerina

už som tuším o tom písala, nepoužívam žiaden špeciálny prášok, obyčajný len to dávam aj podľa lekárov /aj našej detskej, aj známej alergologičky/ je hlavné to plákanie, ak dieťa bude mať citlivú pokožku tak môžeš používať hocijaké baby prášky, treba plákať!!! len sa netreba dať zlákať reklamou.

13.12.2005 17:28

Kerina

ináč my sme jedni z tých čo máme citlivejšiu pokožku na zadočku , ale našťastie žiadne ekzémiky sme nemali, len sme sa vyhadzovali na zadočku od tých drahších plienok Surprised tak som prešla na tie najlacnejšie bud Cleverky z Billy, alebo TEsco, ešte som používala Pupasy a z tých drahších nám sedeli Huggies-ky, končili sme s Lidláckimi s tými malými baleniami a bola som spokojná, ani sme sa neprecikávali a to moja pila veľmi veľa tekutín. Na zadoček pomáhal český červený Aviril BAby z lekárne a modrá indulona. Kozmetiku sme nepoužívali žiadnu, sem tam Lilien schower-gel na sprchovanie alebo Oli sprchovací gel.

13.12.2005 18:00

Anaj

Daska, ja chodim do centra Medifem ku manzelom Kovacovcom, je to na Bjornsonovej oproti Imke, ak Ti to nie je daleko, poslem Ti kontakt. Mne nejak casto tvrdne brusko, nemam z toho dobry pocit, dufam, ze babo vydrzi este ten mesiac v brusku.

13.12.2005 18:34

Ena

: ty ides buduci tyzden prvy krat do poradne na Antolsku? Lebo ja som dnes bola poslednykrat u mojho lekara a od buduceho tyzdna mam ist tiez uz na Antolsku... len neviem, kde sa tam vysomarim z tych ambulancii, ty si si tam uz nieco vybrala? ja co chodim cvicit, tak vacsinou su prvorodicky, minule bola jedna mamina co uz ma , tusim dokonca 2 deti.. a ked sa dychalo, vraj hned bolo jasne, ze uz rodila. A na prednaske bolo tiez par bab, co uz rodili..

13.12.2005 18:34

Ena

pohoda, ja som na tom podobne ako ty, sice, ja som chodila aspon tu malu varovat, ale ty si sa zas ucila na statnice... ja nemam kedy depkovat. Si furt najdem nejaku kravinu ? minule som napriklad triedila v suflikoch zarucne listy . Teraz tak pomalicky pripravujeme izbu pre maleho.. manzel akurat vrta diery do steny, aby upevnil skrinky.. A v pracke sa konecne perie prva varka detskych veciciek ...sice, uz dost dlho sedim pri PC, tak mozno sa uz aj dopralo . Dnes som bola v poradni a ked som uz bola vonku, tak som hned sadla na bus k Inchebe a pobehala po vinocnych trhoch..ale nic moc.. kupila osm akurat krpcovi pancusky LOANA c 50-56 take modre s medvedikom ... a to male nic stalo 125 sk..

13.12.2005 18:36

Ena

si mala take saty na traky tak po kolena? A sedela si tak cca druha zinenka od dveri pri rebrinach opreta? Tak potom viem asi... bo ked su to tie saty co myslim, tak to som vravela muzovi, ze pozri jake pekne satky Tin, kym ja tu zavislacim, tak pracka perie. A prasok, kupili sme 8 kg balenie Lovely, v Tesco v Lamaci sme vymakli za necelych 500 sk.. pricom vsade stoji 2.8 kg balenie okolo 280 sk..Zatial som vyprala varku, kde boli same body ? to som dala na 60tku, a teraz periem dupacky na 40 tke.. a som si povedala, ze to prve pranie si uzijem a budem vsetky tie vecicky aj zehlit... Pri druhej varke ako sa poznam uz budem zehlit len plienky a pri tretej ani tie nie Wink) ved aj tak idu az na pampersku

13.12.2005 18:37

Ena

A pampersy sme kupili zatial 1 balenie tusim to je pre 2-5 kg a potom mame 3 baliky 3-6 kg, stale ked vidime ze je akcia, tak nakupujeme. A o chvilu ich nebudeme mat kde skladovat...ale oni sa potom rychlo pominaju . Ale chcem potom vyskusat aj ostatne plienky, tak postupne kupime asi aj po baliky tych z LIDL, asi aj Huggies, Babylove, pripadne Tesco... ale doteraz co som sa starala o deti kade tade, tak vsetky pouzivali Pampersky. Kerina: je ked som to teraz vyberala z pracky, chcela som to povodne dat este raz plakat, ale ja som dala dost malo prasku, a tak sa mi zdalo, ze staci a nanovo plakat netreba..tak uvidime.

13.12.2005 18:40

*Monka*

ja v pondelok tiez uz idem chodit do poradne do porodnice, som teda zvedava, ci sa tam vyznam. dnes ma nastval manzel, len prisiel domov, a o 1/2 hod uz siel s kolegami von, moji kolegovci ma dnes volali na squash, ale ja ako tehotna sedim doma a on si moze chodit...to je take nespravodlive, az ma to nastvalo, ved babo som si nespravila sama, vsak.....hoci asi nepravom Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes tak som aspon oprala dve detske deky ....mam asi tiez depku, ze s babom sa tak skoro nikam nedostanem........

13.12.2005 19:29

Yvett

Ena: vôbec som nerozmýšľala, kam pôjdem musím sa popýtať. Rada by som chodila na 3. gynekologickú to je ambulancia myslím 2. V piatok asi skúsim zaskočiť za sestričkou na ambulancii /volá sa Janka/ a opýtam sa. Zajtra zavolám Ježíkovej či môžem prísť na cvičenie aj bez pečiatky od lekára. Inak k tej nude z toho, že som doma, už som nevedela čo od dobroty a začalo mi tvrdnúť brucho ako som furt niečo upratovala, tak som vytiahla vyšívanie /také malé gobelíny, sú tri tak mám na pár dní čo robiť/. No šibe mi. Ešte, že sem tam zavolajú z roboty, lebo stále niečo hľadajú či potrebujú.

13.12.2005 21:32

Darinka

DAŠA, správu som dostala, je to MUDr. Táborský a ambulanciu má v zdravotnom stredisku na Učiteľskej ulici. Tel. č: 02/45243461. Je naozaj veľmi zlatý, v ambulancii má aj ultrazvuk, takže počas tehotenstva som nemusela dochádzať do žiadnej nemocnice a aj má to tam pekne zariadené. HENRIK, z tej prípravy na pôrod si ťažkú hlavu nerob. Ja som sa na ňu úplne vykašlala, aj tak mi pri samotnom pôrode veľmi nepomohla. Skôr len z teoretického hľadiska som bola pripravená, ale realita ma čakala iná. Teraz, keď idem rodiť druhé, užto mám zažité, viem, čo a ako takže pre mňa osobne je to už zbytočné.

14.12.2005 07:45

Yvett

Dobré ránko all, práve som volala s pani Ježíkovou, takže na cvičenie až od januára, lebo odchádza na dovolenku. Tak dúfam, že sa babula nebude veľmi ponáhľať a že stihneme aspoň dve cvičenia a aj prednášku pre tatina Wink Ena: na tú ambulanciu skočím v piatok za sestričkou a dám Ti vedieť ako je to s poradňou. Dúfam, že tam bude.

14.12.2005 10:03

Anet

Tak babulky, ja som bola vcera prvykrat na Antolskej. Bolo tam dost tehuliek, ale islo to pomerne rychlo. O tyzden v utorok ma to caka zase + ultrazvuk. Doktor povedal, ze to urcite nebude 19.1. Tak som zvedava, kedy nas to malicke prekvapi. Darinka, aj ja som doteraz chodila k MUDr. Taborskemu Smile Je naozaj zlaty. My sme ho v praci volali dvorny gynekolog, lebo sefova aj kolegova manzelka chodi k nemu tiez Smile A to, ze ma ultrazvuk na ambulancii, je super. Vcera sme boli kupit kocik na inzerat. Myslim, ze je fajn a je este aj v zaruke. Mame sice doma kocik aj po malej, ale po 4-rocnej uschove u rodicov sa mi prestal pacit a tak ho bud darujem, alebo predam za par korun. Este musim ist nakupit nejake veci pre babo do lekarne, ale neviem, kedy sa prinutim. Poradte mi, prosim, kde mam kupit postolky c.1. a 2., lebo v tescu mali len 4.a 5. A tie podlozky na postel mavaju tiez v lekarni, alebo v zdrav. potrebach? Dakujem Wink Majte sa pekne a hladkajte si bruska :D

14.12.2005 10:09

Ena

ok, tak daj potom vediet, nam vraveli na prednaske, ze ked to na nas pride v pocas pracovnych hodin, mame ist na ambulanciu c.3. Smile Ale neviem ci aj do poradne tam... No, p .Jezikova vravela, ze ma habadej dovolenky a nema si ju kedy vybrat, takze si ju berie podla vsetkeho teraz, ale v piatok vraj este bude cvicenie.. Ja idem v piatok na stvrte, tak som zvedava, kolko ich potom este v januari stihnem Smile) Ja mam tiez niekde nacate vysivanie, ale ja mam tolko krabic s mojim KREATIV haraburdim, ze teraz neviem, kde som ho zalozila, tak musim prehladat vsetky krabice Wink) Ale ked budem vstavat kazdy den tak ako dnes, bolo pol 10tej Smile) A to som sla spat uz o jedenastej vecer vcera, co sa velmi nestava, obycajne je tio o dost neskor... ..no a rano som zacala asi tak, ze som stihla wecko, ranajky a uz sedim pri pc Wink - v pyzame podotykam Smile)

14.12.2005 10:13

Anet

Ena, na Antolskej sa vraj do poradne chodi len do ambulancie c. 1. a na c.3. robia prijem rodiciek, tak som to aspon pochopila z rozpravania tehuliek v poradni.

14.12.2005 10:14

Ena

Anet: a co ti povedal lekar, ze to bude skor alebo neskor ako 19teho? A ty si bola v ktorej amb. pri kt. lekarovi.. Inak, ako som tam pozerala po dverach, tak tam maju tak, ze v jednej amb. aj 2-3, takze koho vymaknem tu prvu poradnu, k tomu budem chodit ? Postolky skus este napriklad v BLA BLA na Kriznej, alebo BEBETE na LAchovej 35, mozno aj v ENIKI BENIKY na manesovom nam 5,6 ( novy obchodik) - mozno aj tam budu. A byvaju aj v tesco ale asi boli vypredane, lebo asi vacsina nakupuyje 1, 2 a tie vyssie cisla su asi pre babatka co sa vacsie narodia, pripadne ak ich treba balit dost dlho nasiroko... A tusim by si na postolky mohla narazit aj v drogerkach, co ja viem , 101 drogerie... Podlozky na postel asi skor v zdravotnickych.. v lekarni aj v drogerii som videla len tie detske, to je asi tak 80*80 cm..a v danubii na panonskej v lekarni som videla aj take velke na postel, ale take divne boli, teda, ja neviem ako maju vyzerat.. ale mali tam nejake Wink)

14.12.2005 10:15

Ena

Anet: ty si bola na tej 1tke?

14.12.2005 10:16

Ena

http://spravy2.centrum.sk/domov/clanek.phtml?id=275856

14.12.2005 10:27

daša

Darinka: DAŠA, správu som dostala, je to MUDr. Táborský a ambulanciu má v zdravotnom stredisku na Učiteľskej ulici. Tel. č: 02/45243461. Je naozaj veľmi zlatý, v ambulancii má aj ultrazvuk, takže počas tehotenstva som nemusela dochádzať do žiadnej nemocnice a aj má to tam pekne zariadené. HENRIK, z tej prípravy na pôrod si ťažkú hlavu nerob. Ja som sa na ňu úplne vykašlala, aj tak mi pri samotnom pôrode veľmi nepomohla. Skôr len z teoretického hľadiska som bola pripravená, ale realita ma čakala iná. Teraz, keď idem rodiť druhé, užto mám zažité, viem, čo a ako takže pre mňa osobne je to už zbytočné.
Diki moc.

14.12.2005 10:45

Anet

Ena, ano, bola som na 1. a vraj sa tam lekari striedaju, takze nevies, na koho narazis Smile Ja som tam mala myslim Dr. Janaca a pochopila som ho tak, ze malicke sa narodi skor. Ale bola som trosku zaskocena novym prostredim, tak som sa ani nevypytovala. Ja sa musim najskor otukat, ked idem niekam 1x. Embarassed Dakujem za radu ohladom postoliek, dufam, ze ich zozeniem Smile

14.12.2005 10:49

Ena

Dr bol v pohode? ja som pri nom bola na UZV v 20 tt. Podla mna bol ok, a na diskusii tu o porodniciach sa daktorym babam nepozdaval. Smile Ale beriem to tak, ze co tehulka, to ina nalada... sak vies, tehotnej povies nieco zo srandy a ona sa hned ide vyrevat a tak Smile)

14.12.2005 10:51

Ena

Anett: no vidis, keby ti povedal ze neskor, mozme tam byt spolu, ja mam 24.1. a zatial mi termin nikto nemenil, aj podla uzv to vyzera na ten datum, teda plus minus . Ale ziadne take zmeny terminu ako manzelovej sesternici z 23.1. na 7.1. a pootm ze este mozno aj skor... to by som bola zmagorena asi z toho, by som cakala, ze uz to moze byt kazdu chvilu Smile) ked to tak menia Smile

14.12.2005 11:02

Anet

Ena, mne sa Dr. zdal uplne v pohode, trosku posrandoval a hned som sa citila lepsie. Ja som mala prvy porod v 37. tyzdni, takze zo zaciatku januara sa vyklul 15.december Smile Tak som zvedava, kedy to bude teraz Smile

14.12.2005 11:09

Ena

Anet: no tak to aby si sa pomaly chystala do porodnice Wink)

14.12.2005 11:12

borka

baby,uz mi je lepsie.dalo sa to cakat,ked sedim doma a idem max.do potravin......P nevideli ste niekde postielky s plnym celom nad hlavickou,nie tyckovanym......?

14.12.2005 11:16

Ena

borka: ja som videla niekde na nete, online predaj, ale teraz neviem adresu, ale mozno nieco s bebe jou...

14.12.2005 11:21

borka

mrkla som.asi tak som si to predstavovala,ale najlacnejsia bola od 7 ooo vyssie....... Embarassed

14.12.2005 11:39

Anonymous

Ahojte o5. Prave som už 2x vyliezla z postele, v poslednom čase sa mi hrozne zle dýcha a mám také búšenie srdca, že keď ráno vyhodím rodinu tak si musím ísť ešte ľahnúť, našťastie to potom vždy povolí. Včera som myslela, že odpadnem. Včera bola u mňa kamoško, hovorila, že dobré zdravotnícke potreby sú na Strečnianskej v poliklinike. Majú tam aj tie špeciálne vložky čo treba do pôrodnice. Čo sa týka podložky do postele, ja si určite kúpim tie igelitové na ktorých je ešte natiahnutá buničina, 10 snáď bude stačiť, lebo igelit pod plachtou určite neznesiem. Borka, ja som takú postieľlu dostala od šéfa, ale oni ju kupovali v Rakúskej IKEA pred rokom. Ale našla som na babatko.sk - zásielkový obchod už od 3700,- Sk aj s úložným priestorom tak kukni.

14.12.2005 11:41

Yvett

Sorry, ten anonym som ja, neviem prečo ma to furt nechce automaticky prihlasovať, aj keď som to nastavila. Confused

14.12.2005 11:43

borka

lenze nie plastovu,ale drevenu...tu som nevidela.kde na babetku?

14.12.2005 11:46

Yvett

Borka sorry babatko.com - http://www.babatko.com/

14.12.2005 12:00

borka

diky,mrkla som.zatial nepotrebujeme,lebo mame toto.....

14.12.2005 12:02

Yvett

Uau, je krásna. Šak keď budeš potrebovať, aspoň vieš kde hľadať.

14.12.2005 12:04

borka

kupila som uz baldachyn a postelne,len postielku este nemame,ani ju nemame kde polozit,takze to pocka....ale dat 7 000 mi pride vela.

14.12.2005 12:19

Anet

borka ta koliska je naaadhernaaa :D aj ja chceeeeem

14.12.2005 12:21

borka

my sme ju kupila cez inzerat za slusnu cenu,ale maju ju na www.bonusdetom.sk

14.12.2005 12:34

Anaj

Akurat som citala teraz nejaky prieskum v casopise Dieta, ze dnes uz kolisku nekupuje skoro nikto, moja sestra ju tiez mala, ale dlho v nej babo nebolo, museli este kupit neskor postielku, lebona normalnu postel este bolo malicke. Inac u nas to tiez vyzera, ze sa narodi skor babo, ale to nikdy nie je iste a je to tazko predpovedat, akurat doktor povedal, ze placenta je uz vyzreta a vapenatie, ale babo sa ma zatial dobre, vazi okolo 2.5 kg, uz sa hrozne tesim na malu princeznu, dufam, ze aj Jakubko :D .