1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180

januarove babetka 2006

29.11.2005 16:55

Anonymous

Pre Enu. Ten obchod máme v dome služieb pri Rozkvete a tam sú väčšinou veci pre deti staršie ako rok, ale na také bábo sme urobili podľa môjho vkusu. Tak som zásobená košieľkami, spacími vačikmi, čiapočkami a aj perinky mám také jednoduché bez volánikov a podobných nezmyslov. Je to obrovská výhoda a pomoc. Na to cvičenie som bola dnes druhýkrát a mali sme besedu o druhej fáze pôrodu. A tiež mám pocit, že to dýchanie bude problém. Sad Veď ja už teraz mám problém s dychom. chodí niektorá z vás k Maršíkovi?

29.11.2005 17:12

Katarina a Karinka

moj mail kristelova.k@azet.sk

29.11.2005 17:17

maruskab

tak my sme dnes fucali a cvicili spolu, aj som bola na antolskej o jednej Smile s dychanim si hlavu nelam, priroda spravi svoje, okrem toho, ja spolieham na manzelika a ak by ten bol "mimo", sestricka alebo doktor ma snad znaviguje Wink

29.11.2005 17:23

lujziana

Ahojte babuľky, jato stretko zajtra o tej 11-tej nestiham Crying or Very sad Tak sa tam dobe bavte, pa pa

29.11.2005 17:24

Katarina a Karinka

Ena: Henrik: no quinny sme stale nekupili, ale hadam najneskor v decembri ho pojdemem objednat. A asi si dame zmrazit aj tu pupocnikovu krv.. sice dokopy to bude len krv a kocik 50 000 ale co uz.... Ale pred tym, nez definitivne objedname kocik este pojdeme pozriet JANE do babylandu. Inak, uz som rozmyslala aj nad tym, ze kocik kupime az ked sa maly narodi, a na cestu z porodnce si poziciame autosedacku od kamosov.. lebo prve dva tyzdne asi aj tak nebudeme velmi po vonku behat a k lekarovi postaci ta autosedacka..
Inak pekne kociky su aj na www.gesslein.de.....neviem odkial si,le v Bratislave sa daju objednat na dunajskej ulici ich stranka je www.forbaby.sk.....tiez su dost drahe,ale zevraj najkvalitnejsie.Teraz maju nove modeli trojkoliek a su pekne Smile ja som si jeden objednala a budem ho mat v januari Smile lebo dodanie trva 6-8tyzdnou Sad

29.11.2005 17:25

Katarina a Karinka

Ena: Henrik: no quinny sme stale nekupili, ale hadam najneskor v decembri ho pojdemem objednat. A asi si dame zmrazit aj tu pupocnikovu krv.. sice dokopy to bude len krv a kocik 50 000 ale co uz.... Ale pred tym, nez definitivne objedname kocik este pojdeme pozriet JANE do babylandu. Inak, uz som rozmyslala aj nad tym, ze kocik kupime az ked sa maly narodi, a na cestu z porodnce si poziciame autosedacku od kamosov.. lebo prve dva tyzdne asi aj tak nebudeme velmi po vonku behat a k lekarovi postaci ta autosedacka..
Inak pekne kociky su aj na www.gesslein.de.....neviem odkial si,le v Bratislave sa daju objednat na dunajskej ulici ich stranka je www.forbaby.sk.....tiez su dost drahe,ale zevraj najkvalitnejsie.Teraz maju nove modeli trojkoliek a su pekne Smile ja som si jeden objednala a budem ho mat v januari Smile lebo dodanie trva 6-8tyzdnou Sad

29.11.2005 19:21

Yvett

Ahojte all. Ena: je ten pultík z IKEA pevný? Rada by som si ho tiež kúpila. Síce sme taká IKEA family, aspoň syn má zariadenú izbu len od nich aj poschodovú posteľ a sme spokojní, ale neviem aký je ten prebaľovací pult. V poslednom čase mám stále silnejšie bolesti v bedrových kĺboch, už ani v noci nespím aké mám kŕče. Máte aj vy také problémy? Aké je to cvičenie na Antolskej. Ešte som nikdy nikde nechodila, ale od budúceho týždňa som doma a možno by som to skúsila. Ale kvôli dýchaniu sa mi tam nechce, lebo pri treťom pôrode som mala také bolesti, že mi predchádzajúce skúsenosti neboli na nič. Všetko som zabudla ako som to chcela mať za sebou. Ešte, že tam bol taký milý doktor a hovoril čo mám robiť. To stretko si zajtra užite, ak sa niečo udeje v decembri rada sa pridám.

29.11.2005 19:40

Anonymous

Baby. sorry, ale asi to stretko zajtra nestihnem. Snáď v decembri. Včera večer som bola v Blave na vianočných trhoch s tým, že nakúpim nejakú vecičku na Vianoce ale bábo mi dalo zabrať v tom zmysle, že som normálne neodolala a musela som sa napchať cigánskou pečienkou a musela som sa krotiť aby som si nedala aj lokšu s kačacou masťou, no hrozné, samé takéto chute. Asi sa zavriem doma Laughing aby som necítila ani tú príjemné vôňu. :D

29.11.2005 19:45

Darinka

Anonymný som ja Smile

29.11.2005 20:56

Anaj

Aj ja som bola dnes prvy krat cvicit, sice iba v Hojdane- materskom centre, je to taka joga pre tehotne, ale aspon daco, na normalny kurz nemam ako chodit, lebo nemam kde nechat Jakubka a v hojdane sa o neho aj postaraju. Riadne sa nam to krati, Vianoce su tu coskoro a potom to uz nebude dlho trvat a mame babetka na svete.

29.11.2005 22:12

Ena

Tin, tak potom asi viem, ktory obchodik, boli sme aj v dome sluzieb, ale do toho obchodiku sme nesli, lebo sme uz s chodby videli, ze su tam veci na vacsie deti, boli sme akurat v tom obchode, kde mali postelne pradlo, detske obliecky na paplony tam mali za cca 250 sk... ale obehali sme to so segrou, takze ak budeme nieco potrebovat, bude vediet, kde ma ist kupovat Smile)

29.11.2005 22:23

Ena

Kimi: hej, gessleini som videla na dunajskej, cenovo su fakt dost drahe, vyzeraju byt fajn, ja som pozerala skor tie hlboke + sportovy.. al emne sa zdaju dost nizke... take dost pri zemi ... jeden som vyskusala aj v prazi, ked osm varovala, dobre peruje, nafukovacie kolesa... ale fakt sa mi zdalo, ze babo je dost nizko, ja som este k tomu dost vysoka Smile) tak mi to trocha vadilo Smile))

29.11.2005 22:27

Ena

: no ten pultik je zatial novucicky, nepozuity, len zlozeny, tak je pevny Smile) uvidime, co to s nim narobi, ked sa na nom bude krpec prevalovat Smile) ale za to, ze nestal ani 1000ku, je myslim si OK. My sme kupili aj bielu farbu z IKEA, ze ho natrieme, lebo ostatny nabytok bude biely ( vo svtelo zelenej izbicke), ale vyzera dobre aj bez natretia, tak ho nechame tak... juj, ja sa uz tak tesim na pripravu izbicky, zatial to v nej vyzera ako v nejako sklade... a prave to ma najviac na tom laka, ze teraz je tam brajgel a potom bude pekna izbicka Wink) teda dufam Smile)

29.11.2005 22:46

Ena

: a este k tomu pultiku, on vyzera, akoby v dolnej casti bola diera, tak on ma dve tie dosky, navrchu a potom este jednu dole, tam sa daju odlozit veci, my tam zatial mame vanicku, tak akurat tam vojde Wink) Tak mozno si sa preto bala, ci je stabilny, lebo na fotke to vyzera, akoby doska bola len navrchu.

30.11.2005 08:00

Anonymous

MAruskab - tak to sa teším že si tiež tam bola, v utorok pokecáme ak prídeš. Kde si cvičila? Ja som bola v strede na pravo od dverí v žltom tričku. A tu prednášku s manželmi máme 12.12 o 12.30 ? Ja už si to nepamätám presne. Kimi - kočík Gesslein som si objednala aj ja a tiež bude až v januári. Objednali sme klasický aj keď manžel chcel najprv trojkolku aby s ním mohol lietať po hrádzi na korčuliach, ale keďže nemá brzdu, tak to vzdal. Objednala si si aj autosedačku? My áno a celková suma je takmer 30 000. Strašné !!! Dúfam, že je za tú cenu fakt taký super kvalitný ako vraveli - mercedes medzi kočíkmi - lebo ma trafí. A je pravda, že je dosť nizky, ale ja mám iba 160 a manžel 175 tak vysoký kočík by k našim nížkam nepasoval.

30.11.2005 08:36

Ena

Tin: aj my ideme 12.12. na prednasku Smile) no kocik quinny s vanickou a autosedackou vyjde tiez okolo 25 000... a je to trojkolka aj s brzdou.. no, baby, tak dufam, ze aspon niekto dnes bude v Auparku Smile

30.11.2005 10:36

*Monka*

ja uz mam prednasku za sebou, a razitko v tehu preukaze tiez Laughing Laughing Laughing este 2,5 dna v praci, uz mam toho po krk.... Rolling Eyes

30.11.2005 11:54

maruskab

Tin: ja som bola hned na kraji vlavo Smile, cierne tricko, velka biela lopta /po zadkom Wink - mam taku istu doma, uz som na tu velkost zvyknuta/ prednaska je 12.12. o 12,30h., celkom sa na to tesim, na antolskej som bola este pocas skoly a vobec sa nepamatam, ako to tam na porodnici vyzera, tak dufam, ze nas zoberu aj na obhliadku Laughing /hoci, ked tak na tym rozmyslam, p.Jezikova vravela, ze naposledy tam bolo nejakych 35 parov... pri tolkych ludoch asi mozme na vylet po porodnici zabudnut/ nuz, uvidime....

30.11.2005 19:10

Ena

Babenky, boli ste nakoniec v Auprku? Ja som pisala o 11tej Luciane, nevyslo nam to, nestihli by sme tam ist, lebo maly krpec, co som ho mala dnes na starost, i potreboval ist dnes skor spat na obed a potom aj vecer, lebo zajtra ho caka prvy den v skolke Wink)) Taks me sa len troska po meste poflakali a potom hajde domov... V sobotu vraj ideme objednat postielku Smile Asi na Dunajsku, alebo kupovali ste niekto postielku aj v Babylande? Chceme bielu so spustacim bokom , klasika na matrac 120x60 cm...

30.11.2005 19:57

Anaj

Uz mate nakupene darceky na Vianoce? Mne to tento rok nejak nejde, Jakubkovi nemam problem, ale ostatne, netusim. Inac som si akurat spomenula, ze ked sa zacala tato diskusia, tak mi to pripadalo hrozne skoro, boli sme iba na zaciatku tehotenstva a teraz za chvilu tu uz budu prve porody a prve fotky babetiek a potom diskusie uz o uplne inych veciach...Ale uz sa tesim.

01.12.2005 08:11

*Monka*

predposledny den v praci........ja uz darceky na vianoce mam, kedze kupujem len manzelovi, akurat este jednu drobnost zozeniem ....... Laughing dnes som si uvedomila, ze o 3 tyzdne su vlastne uz vianoce, nejako rychlo to uteka pekny den, posielam nas ticker:

01.12.2005 09:05

borka

babule.utekam na statnicu,tam ni drzte prsty aj na nohach.... Cool

01.12.2005 09:09

Siska H

Cafte babulky tehulky, Borka drzim palce, nech to vyjde. Daj potom vediet. Eni boli sme na stretku ja a Luciana, pekne sme od posledneho stretnutia podrastli :D Bolo to velmi fajn. Uz sa tesim na buduce stretko. Vsetkych zdravi aj Luciana. Pekny den [/url]

01.12.2005 09:14

tin

color=red]ena [/color]- tak sa uvidíme 12.12., len môj manžel nechce byť pri pôrode, lebo vraj nemôže pozerať ako sa trápim. Tak uvidíme, ja ho prehovárať nechcem, ale bola by som rada keba tam bol. Ale na tu prednášku ho dotiahnem, veď čo keď si to na poslednú chvíľu rozmyslí. Bielu postieľku s pohyblivým bokom a nastaviteľnou výškou chceme aj my, ale ešte sme takú nenašli. ( ešte sme ani veľmi nezháňali ). Tak ak takú uvidíš, tak napíš. - neviem ktorá si to bola, ale v utorok sa dúfam spoznáme. Asi zas budem mať na sebe žlté tričko, tak sa ozvi. pá A ako bolo na stretku ? Nabudúce sa pridám, už budem mať voľno. V pondelok som posledný deň v práci :D

01.12.2005 09:21

Ena

: drz sa na statniciach Smile : Smile tak dufam, ze na to dalsie stretk sa uz aj ja dostanem Wink)

01.12.2005 10:12

*Monka*

Borka, drzim palce, nech to mas z krku........ :D

01.12.2005 10:41

Anonymous

Borka drz sa! Zvladnes to. Ena, a k tym kocikom, ja som tiez pozerala take najvyssie, takze preto som mala na zaver ten Bebecar alebo Jane. Ostatne sa mi zdali prinizke. A ten Quinny som zase nechcela ked ho uz mala kamoska a hlavne nebol tiez v sedej (ale rucka sa da tiez dobre nastavit na vysoku polohu)... Uplne Ta chapem, tiez som vysoka a nizke napr. Peg Perego sa mi k vysokej postave zdaju smiesne... Laughing Postielku mam zatial staru, zhanam cloveka, ktory by mi ju vybrusil a natrel na bielo....lebo tie stare sa mi zdaju byt pevnejsie ako tie dnesne lacnejsie a zase 5000,- sa mi za novu nechce dat.. Neviem. No ale s kocikom som si kupla aj novy madrac, neviem, ci som spominala.. ten s kokosovou doskou a este aj tu zavinovaciu deku do autosedacky, co ste mi tu niekto poslali obrazok. Mali vsetky farby, co su na webe, samozrejme okrem tej bezovo-zltej co som chcela, tak mam celu bezovu, ale je pekna . Uz sa mi to nechcelo objdenavat cez web, tak som si to rovno zobrala v tych cechach.. Babulky, mam pocit, ze sa mi zase babo nejako pretocilo, uz bolo dolu hlavickou a teraz ma zase kope nejako priecne. Dufam, ze len rotuje a zostalo hlavickou dolu... Vcera vecer mi bolo otrasne, kazdu chvilku mi tvrdlo brucho, mala som nervy a do toho ma kopal bubacik.... uz uz som myslela, ze rodim. Dnes som sa vyhrabala do prace, lebo doma by som zcvokla. Je mi uz celkom fajn a hlavne na to tolko nemyslim, ako doma... Mavate aj vy niekedy velmi caste tvrdnutie brucha? Skoro kazde 3 min... Aj kamoska to mala okolo 33 tyzdna, ale vsetko bolo v poriadku... tak snad. Poradnu mam az na buducu stredu..

01.12.2005 10:48

Henrik

Prepacte, to som bola ja..

01.12.2005 12:55

Ena

Tin: moj sa este tiez nevyjadril, ci bude pri porode, zatial sa stale vselikjako vykruca, ale na prednasku pojde... a inak " zboznujem" ked sa chlapi vyhovaraju, ze nechcu byt pri porode, aby nepozerali ak sa my trapime a nie kvoli tomu, ze su oni babovky a nevedia, ako to budu ONI zvladat Smile) Ale hrajme sa dalej, ze im verime, ze tam nechcu ist kvoli nam Smile)) Henrik: tu postielku zatial tusim mali len na dunajskej, cenu si nepamatam, nebola tam nazivo, ale mali v katalogu.. nieco okolo 3000 plus minus... v katalogoch maju aj take drahsie torcha ocackane niektore... Ktoru zavinovaciu deku si kupila? Tu, co som sem hodila obrazok, alebo niektory z fusakov, co sem davala tusim Borka? Inak, ak by ste niektora chceli overal, jedna holka z mojasvadba.sk predava: http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=2505 Dnes mi prisla smska z Quelle obchodu - ze uz prisiel fusak, co som objednala, tak zajtra ho pojdemem pozriet, ci je taky ako na obrazku Smile) Uz som Vam pisala, ze v Petrzalke je quelle shop, pri Kauflande, objednate si tam z katalogu a tovar prride do obchodu a nie vam domov a ked vam nevyhovuje, nekupite to a nemusite minat na postovne?Smile

01.12.2005 13:02

Ena

Henrik, est ek tomu tvrdnutiu brucha, ja osm take pocity mavala tak mesiac , mozno mesdiac a nieco dozadu, lekar mi predpisal magne b6 - teda, na to netreba ani predpis, volne predajny... tak neviem ci to nejako preslo kvoli tomu, alebo by to preslo aj tak Smile) ale vybrala osm 2 balenia, potom som prestala. Je to vraj dobre aj proti krcom.. No a vcera nad ranom ma chytil taky krc do lytka, po chvilke to preslo, ale cely den som lytko citila a este aj dnes... A tvrdnutie bruska, niekedy mam aj teraz taky pocit, ale teraz mi to skor pripada take, akoze krpec sa mi natlaci svojim chrbatikom na moje brucho ... si myslim ja, sak naco sa budem zbytocne stresovat Smile) Si najdem sama "logicke vysvetlenie" Smile Okrem toho, nejake tie hick braxtonove ci ake kontrakcie su normalne, ze priprava na porod...

01.12.2005 13:09

Anaj

Henrik, mne doktor povedal, ze ked uz je raz babetko hlavicou dolu v tomto tyzdni, uz sa nepretoci, aj ja som sa na to pytala, lebo sa mi zdalo, ze kope na uplne inych miestach ako predtym, ale kope teda poriadne.

01.12.2005 13:13

Ena

a ja som zas dakde citala/pocula, ze sa este moze otocit, ale ked uz klesne brusko tak je velmi mala pravdepodobnost, aby sa este nejako prekotilo, ked uz ma ghlavicku dole... inak ta je tazsia, takze logicky, ze ide dole lahsie ako napr. zadocek ... ze tak od 36. tt. uz by to malo ostat tak ako to je, ak je hlavicka dole... samo ze su vynimky.. Ja sa tiez niekedy divim ako krpec dokaze kopat raz napravo, raz nalavo, hlavicka je uz dole, ja neviem, ci tam robi dajake roznozky , ci co Smile ale zatial je to stale sranda, lebo to neboli a su to skor take vrtenia a sklbania ako nejake tvrde udery Smile

01.12.2005 13:18

lujziana

Anaj, v ktorom si tyzdni? Moj chrust uz je tiez vraj dolu hlavickou, ale obcas stvara take kusky, ze fakt neviem co robi. Akoby sa prevaloval zlava do prava a potom kope na vsetky smery Smile . Nuz ale mne doktorka povedala, ze vylucit sa to neda, ze sa este neotoci opacne, ona fakt vie ukludnit cloveka. Rolling Eyes

01.12.2005 13:21

Ena

a ja som zas dakde citala/pocula, ze sa este moze otocit, ale ked uz klesne brusko tak je velmi mala pravdepodobnost, aby sa este nejako prekotilo, ked uz ma ghlavicku dole... inak ta je tazsia, takze logicky, ze ide dole lahsie ako napr. zadocek ... ze tak od 36. tt. uz by to malo ostat tak ako to je, ak je hlavicka dole... samo ze su vynimky.. Ja sa tiez niekedy divim ako krpec dokaze kopat raz napravo, raz nalavo, hlavicka je uz dole, ja neviem, ci tam robi dajake roznozky , ci co Smile ale zatial je to stale sranda, lebo to neboli a su to skor take vrtenia a sklbania ako nejake tvrde udery Smile

01.12.2005 13:23

Ena

a uz som tu dlho nemala ticker

01.12.2005 13:32

Skoricka

Kocky, babo sa naozaj moze este hocikedy otocit, pamatam si jednu babu na porodnici, mala sa jej otocila 3 dni pred porodom dolu zadockom, ale je to ojedinele, vacsinou po tom 35. tt je uz poloha pevna, lebo brusko uz zacina klesat. U viacrodiciek sa to moze skor stat ako u prvorodiciek, maternica uz nie je az taka pevna, ale fakt to nie je caste. Inac, my sme boli minuly tyzden na USG a maly je dolu hlavickou, nechcela som verit, kedze Misko v tomto dlho protestoval Smile Ale fakt, citim nozky pod rebrami. A inac, kopanceky mozte citit na oboch stranach bruska, babenka sa este obcas vrtia a otacaju si chrbatiky, ale hlavka je vacsinou uz pevne dolu Smile

01.12.2005 13:36

Skoricka

este 60 dni.... Laughing

01.12.2005 13:42

Skoricka

to je nejaky omyl Sad tak znova Smile

01.12.2005 14:03

Anonymous

Babulky, dakujem Vam za ukludnenie. Fakt som sa vcera nalakala. Magnezium uz beriem dva mesiace, lebo mne tvrdne brusko uz dost dlho. Ale kedze sa neotvaram ani sa mi neskracue krcok, vraj je vsetko OK, len mam citlivejsiu maternicu. No ale vcera to bol fakt udes... Citala som o tych kontrakciach, ze je to normlane, ale vcera to bolo fakt pricasto a bolestive, ale bolestive asi koli tomu prejedeniu...aj creva aj zlcnik, vsetko mi podskakovalo...Rano som si dala radsej hned dve tabletky. Ale mala som vcera uzavierku, vela roboty a asi som sa pri nej vystresovala bez toho, aby som si to uvedomila. A este som sa doma aj vecer riadne prejedla...takze chuda male tam nemalo miesto a este mi do tych stahov aj riadne kopalo.... A tu zavinovaciu deku do autosedacky mam tuto: http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&code=5201010 Nepametam sa, kto to sem daval. Ale myslim, ze bude dobra. Som zatial spokojna.

01.12.2005 14:08

Anonymous

A este k tomu porodu. Moj manzel to sice berie automaticky, ze on ide, hoci pri prvom nebol, lebo ta moznost este vtedy nebola.....akurat som vsak nedavno pochopila, ze pri jeho pracovnej vytazenosti a styroch mobilnych telefonoch, z ktorych sa mu vecne nemozem ani na jeden dovolat... urcite sa mu nedovolam ani vtedy, ked to na mna pride.... Rolling Eyes Shocked Take sa uz aj pripravujem na alternativu s mamou, ktora sa mi stale ponuka a stale mi je to cudnejsie a cudnejsie...... Embarassed

01.12.2005 14:10

Henrik

prepacte, blbne mi to tu... To som bola zase ja...

01.12.2005 14:10

Ena

presne tu zavinovacku chceme aj my Smile takze vyzera byt dobra, vravis ?Smile

01.12.2005 14:18

Henrik

Ena, myslim, ze budes spokojna. Mne sa paci aj materialovo aj vzhladovo. Idealna do autosedacky a budem ju pouzivat na cestu k lekarke namiesto klasickej zavinovacky. No a do kocika tiez a este do fusaku v zime...Tak to si mi ten obrazok predsa asi posielala Ty Laughing Presne tu istu ma aj kamaratka, co ma 6 tyzdnovu Zojku a chvali si ju..

01.12.2005 14:23

Ena

a ty si ju kupova;la priamo v obchode, lebo ja som ju zatial nasla len na babymarkete v on line obchode...

01.12.2005 14:33

Henrik

Ena, ano, ja som si ju kupovala v tom Prostejove spolu s kocikom. A ta kamoska ju ma tiez odniekial z Moravy z obchodu. Ale je to presne ta ista na babymarkete. A aj cena je myslim rovnaka. Aj v ceskych vychadzla po prepocte zhruba rovnako, takze som si povedala, ze si ju zoberiem hned...radsej by som bola brala tu zlto-bezovu, lae ked nebola.... ktovie, ci by bola aj na tom babymarkete....tak ju mam uz aspon doma. No a postielky tam mali tiez velky vyber, dali sa tak okolo 2200 CZK kupit aj budkove bez madraca (borovicovu totiz nechcem), ale ten kocik bol palka, tak som to nechcela prehanat, okrem toho manzel na mna zaganil, ze ved mame uz tu staru... Rolling Eyes Teraz lutujem, mohla som si ju zobrat. Tu v Tn som nasla bukove so spustacim bokom od 4500 hore... Tak sme aspon kupili ten novy matrac, s kokosovou platnou, v akcii a tu zavinovaciu deku....

01.12.2005 14:49

Siska H

Ahojte babulky tehulky, mne tiez tvrdne brucho a ako ste pisali, pocitujem to ako keby sa vytlacal chrbatikom do boku a pritom sa zapieral o mechur Sad . Inac mi koncime 35. tt a sme stale koncom panvovym vcera som bola v poradni, takze buduci tyzden idem na odbery a tak, ked sa nestihne otocit chlap jeden tvrdohlavy nech nemusim absolvovat vsetky predoperacne vysetrenia pre cisarakom Sad . Inac mame 2,5 kg tak sa dufam stihne otocit predtym, nez este trochu priberie lebo potom uz neviem ako mu to pojde Shocked Mozno ze len ja si to zle predstavujem. Tak pekny den

01.12.2005 18:32

Darinka

Siska H, aj moje bábo, teraz v 36 t. má 2500g, dnes som bola v poradni, hlavičkou je otočené dolu, a už ju začínam občas sílnejšie pociťovať, najmä tlačením na močový mechúr, som z toho už hotová,lebo zhruba každú pol hodinu pociťujem silné nutkanie a musím ísť na WC. Konečne som počula biť aj jeho srdiečko, pretože teraz už chodím do pôrodnice v Ružinove a predtým u obvodného gynekológa ,ktorý mal síce ultrazvuk, ale nešlo mu to pustiť nahlas, tak som videla na obrazovke len kmitanie. Takisto už mám papier od anesteziologičky, že môžu mi pri pôrode dať epidurálku, akurát ju musím ešte pred pôrodom zaplatiť - 2500 Sk v pokladni nemocnice a takisto 500 Sk za prítomnosť manžela pri pôrode.

01.12.2005 19:56

Yvett

Ahojte maminy, Ena: ďakujem za tip, asi zostanem pri IKEA, mám od nich aj postieľku - tak bude ladiť s pultom. Už len tri dni v robote, neviem či sa mám tešiť. Asi toľko voľna tak rýchlo nerozchodím. Confused

01.12.2005 19:57

Etinka

Darinka, ku komu chodis do Ruzinova do poradne? Mohla by si mi prosim Ta napisat v ktore dni a hodinu je poradna, ci sa treba objednat, alebo nejake ine dolezite intormacie?

01.12.2005 20:03

Etinka

Ivett, neboj nic velmi rychlo si zvyknes, ja som na PN uz 6 mesiacov. Najhorsi bol asi prvy tyzden, to som nevedela co zo sebou, teraz si neviem predstavit, ze by som mala rano vstavat, bezat do roboty a este tam trcat minimalne 8 hodin.