1 2 3 4 5 6 7 8

novembrové babatka 2007

05.03.2007 16:35

novembrové babatka 2007

stefi

Ahojte, tak teda zakladám nové okienko novembrových babatiek 2007, mne dnes doktor potvrdil moje druhé tehotenstvo, termín mám okolo 4.11.07 Budem rada, ak sa sem pridajú aj ďalšie "novembrové brušká" Smile Tinka, Fiore aj ostatné zapojte sa....

 

05.03.2007 18:53

AdkaV

OOO, stefi, gratulujem. kukam, ze dakto uz zalozil november 2007 a to nasa stefi. tesiiim sa s tebou, prajem krasne tehulkovstvo

 

05.03.2007 18:59

stefi

AdkaV: OOO, stefi, gratulujem. kukam, ze dakto uz zalozil november 2007 a to nasa stefi. tesiiim sa s tebou, prajem krasne tehulkovstvo
dakujem ti pekne

 

05.03.2007 21:43

Fiore

Ahoj stefi!!! tak si ma teda predbehla Smile som sa chystala forum zalozit prave teraz.. v piatok mi z krvicky potvrdili tehotko!!!som veeelmi stastna! podla mojich vypoctov by som mala mat termin okolo 09.11. U lekara som este nebola. som mu dnes volala a povedal ze mam zavolat koncom tyzdna a sa dohodneme na termin. Pravdepodobne na buduci tyzden...To je straaaasne dlho... ja uz tak velmi chcem vidiet nasu fazulku! Bude to nase prve babatko a velmi vytuzene. museli sme kvoli mojej praci dlho cakat ale ked sme sa rozhodli sa do toho pustit tak k nam fazulka zavitala velmi rychlo. :D :D :D Stefi ako sa citis? ja nastastie celkom fajn. Trosku ma napina vecer ale nie je to zle... a trosku mam take napatie v podbrusku.... Tak kto sa k nam prida? Tynus kde si?

 

05.03.2007 23:11

Fiore

mam uz aj tickerik!!! juj sa tesiiim :D :D

 

06.03.2007 08:55

stefi

Fiore mne zatiaľ nie je zle. Ani pri dcére mi nebolo, len vtedy som bola veľmi unavená. No zatiaľ nepociťujem ani únavu, len ma veľmi bolia prsia. Užívaj si prvé tehotko ako len môžeš. Pri druhom si už nebudeš môcť sadnúť kedy sa ti zachce Smile No idem lebo malá už piští pri dverách, chce ísť von, tak sa ideme trochu prejsť.

 

06.03.2007 09:24

Ahojte dievcata ...

Tina

Mozem sa k Vam pridat? Minuly tyzden piatok mi z krvy potvrdili nase prve dlho vytuzene tehotenstvo. :D Na prvy UZV som ale objednana az na 22.3. a to sa mi zda tak hrooooozne daleko... Priznaky nemam vobec ziadne.

 

06.03.2007 11:07

dami

ahojte tehulky! chcem vas len pozdravit a popriat vam krasne tehu a v novembri pekne zdrave babätka! my mame termin 29.10., takze ked sa nam nebude chciet ist na svet, tiez sa kvam pridame.

 

06.03.2007 11:56

Re: Ahojte dievcata ...

stefi

Tina: Mozem sa k Vam pridat? Minuly tyzden piatok mi z krvy potvrdili nase prve dlho vytuzene tehotenstvo. :D Na prvy UZV som ale objednana az na 22.3. a to sa mi zda tak hrooooozne daleko... Priznaky nemam vobec ziadne.
vitaj tina a cíť sa tu medzi nami dobre Wink

 

06.03.2007 11:58

stefi

dami: ahojte tehulky! chcem vas len pozdravit a popriat vam krasne tehu a v novembri pekne zdrave babätka! my mame termin 29.10., takze ked sa nam nebude chciet ist na svet, tiez sa kvam pridame.
No to ešte aj ja kľudne môžem byť októbrovka ked sa trošku poponáhľame Smile Však 4.11 to je také na začiatku, že v pohode to na mna môže prísť koncom októbra. Tak isto ti želám krásne tehu a hlavne bezproblémové

 

06.03.2007 12:39

Fiore

Tyna ahoj!!! vitaj medzi nami!cakanie na prvy ultrazvuk je naozaj dlheeee...mna tiez objedna tak okolo toho 20teho... nemam tiez ziadne priznaky... niekedy som z toho nervozna... necitim sa tehotna... len mam trochu napate prsia...no ale asi to este len pride... Surprised Dami krasne tehotko aj Tebe!

 

06.03.2007 13:48

dami

kocky dakujem! budte radi, ze vam nic nie je. mne je zle ako psovi, prs sa nemozem ani dotknut. zo zaciatku mi bolo na odpadnutie, ked som nejedla, ked som si nieco dala, bolo mi na zvracanie a vyzvracat sa nie a nie. no a teraz sa to zmenilo, je mi permanentne zle. hadam sa to po prvom trimestri upravi. doteraz som zvracala len 1x a to po ceste k doktorovi, len, len ze som stihla vystupit z busu. no senazcia. drzim vam palce, aby vam teho aj nadalej prebiehalo pebroblematicky.

 

06.03.2007 13:57

DIk...

Tina

Dik za privitanie babulky Smile Ja sa prave rozhodujem, ze asi v piatok skusim zbehnut niekam do labaku, ci mi nespravia este raz aspom krv, nech vidim ci to stale stupa....

 

06.03.2007 14:18

dami

tina, nestresuj sa zbytocne odbermi. my sme nic neplanovali, nuz stalo sa a behom par dni sme sa na to tak nastelovali, ze uz nam to pride, ako keby sme teho roky planovali. steffi, ako vidim, ty uz doma jedneko drobceka mas. ako to zvladas? ja si to momentalne v mojej situacii ani neviem predsatvit.

 

06.03.2007 14:36

Dami

Tina

Dami - tak to mas stastie, ze Vam to tak vyslo... U nas to bolo naopak... roky sa uz snazime ... Raz uz bola krv aj pozitivna (maj 2006) a potom to nedopadlo dobre Sad ... preto mam tie velke obavy....

 

06.03.2007 14:47

Re: Dami

dami

Tina: Dami - tak to mas stastie, ze Vam to tak vyslo... U nas to bolo naopak... roky sa uz snazime ... Raz uz bola krv aj pozitivna (maj 2006) a potom to nedopadlo dobre Sad ... preto mam tie velke obavy....
prave preto sa nestresuj. bud v klude a uvidis, ze vsetko dobre dopadne.

 

06.03.2007 17:45

stefi

dami v pohode to zvládam, mne nie je zle a snažím sa oddýchnuť si ked mi malá na obed zaspí. Ona si zvykne pospať aj tri hodinky, takže naberiem kopec energie za ten čas. A muž mi končí o pol 4, o trištvrte je už doma, tak sa jej venuje väčšinou on. Zatiaľ je to v pohode, ak nebudem mať žiadne problémy tak to pôjde super. Ela je kludné dieťa, ale treba s nou ísť von :D potom už dá pokoj. Veľmi rada si obzerá knižky, to vydrží aj pol hodinu. Takže také sedavé zamestnania uprednostňuje. Najnovšie si oblúbila aj skladanie drevených puzziel. Na celú nedelu chodieva k mojej mame, býva nedaleko cez cestu a večer pre nu s mužom zajdeme.

 

06.03.2007 18:01

Re: Dami

snažilka

Tina: Dami - tak to mas stastie, ze Vam to tak vyslo... U nas to bolo naopak... roky sa uz snazime ... Raz uz bola krv aj pozitivna (maj 2006) a potom to nedopadlo dobre Sad ... preto mam tie velke obavy....
prave preto sa nestresuj. bud v klude a uvidis, ze vsetko dobre dopadne.
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Nechaj prosím ťa Tinu na pokoji. Veď ako píše, tak sa roky snažili a má za sebou aj zlé skúsenosti. Ty si nemusela čakať roky tak ako ona Exclamation Takže vôbec nevieš o čom to je Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Tak tie reči, že "nestresuj" si prosím ťa nechj pre seba. prajem Ti krásne a bezproblémové tehu a vychutnaj si ho ako sa len dá.

 

06.03.2007 19:20

Fiore

Tinka ja by som si tiez najradsej opat urobila test ci je vsetko v poriadku... ja dnes stresujem lebo zle mi teda vobec nie je ale zato ma straslivo boli v podbrusku a neviem co si mam o tom mysliet... Shocked uz som bola v sobotu na pohorovosti (lebo ma tu vsetci vystresovali) a tam mi povedali ze vsetko vyzera byt v poriadku a ze vidia 2mm bodecku ale nemozu este povedat ze ci je to nasa fazulka alebo nie...este je moc skoro.... ale ja myslim ze to bolo ono... pevne dufam...ale tieto bolesti.. sa citim akoby mi mala dorazit mrcha. Tinka neboj! Vela si toho preskakala ale teraz to uz urcite vyjde!!!

 

07.03.2007 09:02

Tina

Dobre ranko babulky Cool Dakujem za podporu babulky... ale nech to je uz akokolvek vobec by som tu nechcela vyvolavat nejake nezhody.... to by ma mrzelo... Snazilka - dakujem za prianie ale verim ze Dami mi to pisala len s tym najlepsim umyslom... len my dlhodobe snazilky uz akosi tazko znasame ked nam niekto dava rady typu: nemysli na to... nestresuj sa ... a pod. Smile tak nic v zlom Wink Priala by som vsetkym babulkam, ktore tuzia po babenku aby tym stresom nemuseli nikdy prejst! Ja by som sa teraz veeeelmi chcela uz len tesit na nase vytuzene babetko a viem ze stres tej drobnej fazulke v mojom brusku nerobi dobre. A preto uvazujem o dalsom teste, aby som sa ukludnila a konecne uverila, ze aj na nas sa obratilo stastie... take stastie prajem vsetkym snazilkam Wink

 

07.03.2007 09:12

dami

dobre ranko! mrzi ma, ze ma snazilka zle pochopila. myslela som to tak, ze tinka si stresom len uskodi. samozrejme ze jej prajem, aby dalsi test vysiel pozitivne a aby v novembri mala zdrave babätko. a aj vsetkym snazilkam prajem, aby sa im co najskor splnil ich sen. ved co moze byt na svete krajsie ako drzat v naruci svoje babätko!? este raz sa vam vsetkym ospravedlnujem! pekny den!

 

07.03.2007 09:14

alexik

Ahojte , ja by som mala patrit k vam, tehotenstvo mam uz potvrdene- v pondelok sme na sone videli malu fazulku- teda plodovy vacok- 8mm, 12.3- ideme na dalsie sono a uvidime ci fazulka narastla.... zatial sa dost strachujem- ci bude vsetko ok-, ale pevne dufam... Tinka drzim ti palce- viem co prezivas- aj ja mam strach.. ale snazim s a mysliet pozitivne... strasne som nedockava ajsa tesim na dalsie sono- ja si planujem test zopakovat zajtra... Wink majte sa

 

07.03.2007 12:52

Fiore

Vitam Ta Alexik! Som velmi rada ze sa nam to tu pomalicky rozrasta.. :D a dufam ze nas tu bude iba pribudat. Sa mi tak zda ze ja a Tinka sme jedine co sme este nevideli nase fazulky a mame to este taaak daleko. Ja mam len v piatok volat a dohodnut termin.

 

07.03.2007 12:53

Tina

Alexik - vitaj Wink Dufam, ze nas tu bude coskoro co najviac Smile Dami - nemusis sa ospravedlnovat. Aj ja ti zelam krasne a bezproblemove teholkovstvo Wink

 

07.03.2007 12:54

Fiore

Dami aj Tebe krasne tehu a este krajsie a hlavne zdrave babatko!!

 

07.03.2007 13:42

Tina

Fiore - ty si tu svoju fazulku uz urcite videla, aj ked este len ako 2mm, ale urcite to uz ona nakukala na teba Wink My dve sme tu ale tusim zatial jedine co cakame svoje prve babetko ...( Confused: )

 

07.03.2007 13:51

Fiore

no ja velmi dufam ze to bola nasa fazulka!!!i ked lekarka to nechcela tvrdit...ale sa pousmiala...tak snad.. No Tinka sme tu asi fakt jedine s prvym babatkom.. Smile tak aspon nam ostatne babule budu radit.. Smile Baby beriete nejake vitaminy? ja zatial len kyselinu listovu....

 

07.03.2007 14:33

alexik

dakujem za privitanie :D Ja beriem lieky na udrzanie plodiku, a potom kyselinu listovu a tehotenske vitaminy- Elevit a magne B6- aby som bola kludas Wink a este lieky na znizenie prolaktinu Confused Nuz ale ja budem mat v aprili 36 a za sebou par nevydarenych tehotenstiev- preto tolko starosti... myslim, ze ak sa spravne stravujete a nemate ziadne zdravotne problemy, ci krce tak staci kyselina listova a neskor nejake tehotensk vitaminiky... Wink krasny dnik zelam Wink

 

07.03.2007 18:53

Fiore

Drzim palce Alexik!!! Mne lekar povedal ze nemusim nic brat... aj tu kyselinu listovu som zacala brat sama asi pred troma mesiacmi... nuz najblizsie sa ho este raz popytam.. Baby neviete mi niektora vysvetlit ako sa vlastne pocitaju tie mesiace... kedze je 40 tyzdnov a 9mesiacov... uz som v druhom mesiaci?...ci ako to je Embarassed

 

08.03.2007 06:32

Tina

Babulky, ja tiez beriem kyselinu listovu a este uzivam Utrogestan (progesteron na udrzanie tehulkovstva) .

 

08.03.2007 08:12

alexik

dobre ranko tehulky... :D tak dns som si zopakovala testik a ten bola krasne pozitivny a silna ciarocka tehulkovska.. tak sa vytesujem...huraaaaaaaa :D .. Dost som sa obavala, kedze mi nic nie je okrem spavosti Confused - vobec ma nenapina ako pri dvoch dcerach ani nevraciam... Tinka aj ja beriem Utrogestan- 3x denne a este ja Duphaston- ale mne sa zda, ze mi tie cipky vzdy vytecu Shocked .... zelam krasny dnik

 

08.03.2007 12:48

Fiore

To je super Alexik!! prave rozmyslam ze si zbehnem aj ja kupit este testik a otestikujem sa este snad dnes vecer...Mne tiez nie je vobec nic... Shocked mozno je to este skoro... jedine sa obcas citim ako pred mrchou...

 

08.03.2007 13:38

alexik

Fiore aj ja mam taky pocit akokeby mi mala prist mrcha a mam nejake nafuknute brusko... :D - ale take som mala aj pri babach Wink .. Nemusi vam byt vobec zle- alebo moze byt neskor este mate casu dost... Mne je to len cudne, lebo pri babulach mi byvalo od zaciatku velmi zle a teraz nic- len sa mi chce spinkat Rolling Eyes Ziadne ine tehulky novembrovky tu niesu??? A Tinka a Stefi ? Ako sa citite??? :D

 

08.03.2007 13:56

Tina

Ja tiez nemam nejake vyrazne tehu priznaky... obcas sa mi zda ze mam trosku "plavajuci zaludok"... ale o hodinku to je vzdy uz v pohodicke. A tak isto je to aj s prsiami. CHvilku ich mam citlive a potom uz vobec... som z toho trosku nervozna... Zajtra si idem skusit dat spravit test z krvy... snad mi ho doky da spravit... a hlavne snad to HCG pekne rastie... potom vam dam vediet Wink Co sa tyka vytekania Utrosu, tak som sa na to pytala dokyho a povedal mi ze to je v poriedku, ze ucinna latka sa stihne vstrebat a vyteka len zvysok... len je neprijemne stale nosit intimku... Confused

 

08.03.2007 18:56

Fiore

Ahojte babule!! som sa prave vratila z robotky a okamzite som bezala kupit testik...Si ma inspirovala Alexik, lebo som stale z toho nejaka nervozna. No a huraaaaaa!!!! sa strasne tesim lebo do par sekund sa objavila silna tehu ciarka!Ovela rychlejsie ako minuly tyzden. tak som trosku kkludnejsia! Tinka strasne moc Ti drzim palce na zajtra! Uvidis ze to dobre dopadne!!!!Daj nam vediet. Wink a nemas testik doma zeby sisi zatial ten urobila?

 

08.03.2007 18:59

Fiore

Stefi kde si?

 

08.03.2007 19:01

IVI

Ahojte babulky, chcela som si trosku z nostalgie zaspominat, ako sme zacinali my. :D Mala som termin 18.11.2006 a Alesko sa narodil 15.11.2006. Aj som si az zaslzila, ked som citala, ake mate obavy, presne tak. ako sme mali my - novembrovky 2006, nebojte sa, verim, ze to zvladnete v pohode a pokoji. Ja som brala kyelinu listovu a Calibrum baby. Alôexik, verim, ze tentokrat ti ti v novembri vyjde!!! Tesim sa s tebou a myslim na vas aj s fazulkou. Wink

 

08.03.2007 19:05

Fiore

IVI dakujeme!! Smile

 

08.03.2007 19:19

alexik

IVi- dakujem a vyboskavaj za mna Aleska je strasne peknucky drobcek :D Fiore -tesim sa s tebou ze ciarocka tak krasne stucnela... Urcite je vsetko v poriadku, ale stresujeme tie nase fazulky Confused Ja si tiez citim prsia - zda sa mi, ze maju 100kg Cool ..

 

08.03.2007 19:46

alexik

drzim ti palceky na zajtra aj na nohach... ved ja ta tusim poznam z tehotenskych.. nie?? Ja sklerotik Shocked :D .. tak s mi mari, ze si na ne prispievala tak pred rokom dvoma???... Este raz drzkaj sa zajtra nech je HCG poriadne vysoke Wink

 

08.03.2007 20:33

Fiore

Baby cajik z alchemilky sa moze pit?

 

08.03.2007 20:48

ahojcek

Ahojte, dievčence, odpusťte, že som Vám sem tak vtrhla Embarassed - , pokiaľ dobre viem, alchemilka sa prvé tri mesiace tehu nemôže. O bylinkách v tehu nájdeš viac na www.alinka.sk . Prajem Vám všetkým krásne tehu, Wink

 

08.03.2007 21:09

Larika

Fiore: Baby cajik z alchemilky sa moze pit?
Smile tiez sa ospravedlnujem, ale o tej alchemilke chcem len, v tehu by sa nemala, teda presne ako napisala Ahojcek, v prvych troch mesiacoch urcite nie. Alchemilka je velmi dobra, po potratoch, posilnuje maternicu a pomaha jej dat sa rychlejsie dokopy. Ja ju momentalne pijem na litre, nielen z vlastnych vedomosti, ale aj lekarka mi odporucala pit ju co najviac, v tehulkovstve vsak nie. Aj ked mam dojem, ze par tyzdnov pred porodom sa asi pije pre lepsi porod..... A , ten UTROGESTAN je hnusoba, ja som vzdy lezala ked som si ho dala....aby aspon chvilku a aspon nieco z neho zostalo dnu....ak by sa ti to dalo, a pravdepodobne ho beries tri krat denne, tak si ho skus davat tak, aby si si s nim mohla aspon hodinku polezat..... Mimochodom Smile kebyze ti niekedy dojde, daj vediet, akurat dnes som robila poriadky v lekarnicke a mam jedno cele balenie a netreba mi ho, ked aj budem opat tehotna, doktorka odporucila radsej duphaston. Drzim vam vsetkym velmi palceky, a zelam vam co najpokojnejsie tehulkovstvo Smile

 

08.03.2007 21:18

alexik

Wink , ja som vzdy pila alchemilku celu mrchu az do prichodu mrchy ... A nebola som si si ista ako je to s nou v tehotenstve... Shocked dakujeme za rady.. Poslal som ti SS

 

08.03.2007 21:33

Fiore

AHOJCEK, LARIKA velmi pekne Vam dakujem!!!! Ste fakt zlate! ja som tak ako Alexik pila Alchemilku pred a pocas mrsky a velmi pomahala... mavam totiz strasne bolesti...a teraz mam tiez take nejake divne stavy v podbrusku.Viem ze sa pije pred porodom na ulahcenie. Tak som sa aaspon uistila. Este raz Vam dakujem! Velmi velmi Vam z celeho srdca prajem nech k Vam coskoro dorazi fazulka!!!

 

09.03.2007 09:17

ahojcek

, ďakujem Wink . Raz príde bocianik aj ku nám aj ku Larike aj ... všade tam, kde ho netrpezlivo čakajú :D . Krásne tehu :D !!!

 

09.03.2007 10:29

alexik

:D - aj ja ti dakujem za poslanie zaujmavej stranky a prajem uz o nedlho dve // na tesiku Smile

 

09.03.2007 12:45

Fiore

Dnes som volala lekarovi a ma objednal na utorok 13.03...tak som straaasne zvedava. Ale srdiecko asi este nebude vidiet...je este velmi skoro. Tinka daj vediet ako si dopadla!! urcite dobre!drzime palce... Wink

 

09.03.2007 13:08

frida

Ahojte tehulky,prisla som nakuknut k vam,ja sice cakam oktobrovcatko,a len tak som nakukla k vam.Pekny dnik prajem.

 

09.03.2007 17:20

Tina

Ahojte babulky! Tak hlasim dnesne vysledky HCG :D :D :D HCG 2700 Smile Asi konecne zacnem verit, ze som konecne tehulka :D Alexik - ty si Alexa z tehu priznakov? Smile Ano, som to ja. Cool Super, ze sme sa tu takto stretli. Larika - aj teba pozdravujem... musim nakuknut ako sa Vam vsetkym tam dari. Obcas som vas tam "spiclovala" ale vela babuliek tam uz nepoznam...