1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312

bábätka november 2005

11.09.2006 21:40

eji

hmm, no yo.pocuvaj, nedalo by sa niekedy urobit stretko bud v Sade Janka Krala, alebo v medickej, alebo niekde???Radi by sme spoznali Kubkovych kamosov :D :D Co ste dnes robili??

 

12.09.2006 10:38

DankaZA

Cafte kocky.... Sad vcera som prisla aspon o jeden rok zivota... Filipo sa vcera dusil... paaani moji .. ale po poriadku.. obedovali sme- klasika v sedacke a ja som ho krmila.. spapkal polievocku s pismenkami.. veeelmi chutila.. este mal malo tak som mu este zohriala zeleninku - som mala mrazenu.. zdusil ju akoby nic a este by si cosi dal.. no kedze som uz nic nemala uvarene.. reku dame si dezert... nektarinku-fajna makka akurat pre neho.. no a on si najradsej odkusuje sam.. tak som mu ju podavala a on si stale odkusol... ma tendenciu kusat veeelke kusy.. najprv som mu to zakazovala ale ked som videla ze si to pozuje tak reku ako chces... no ale velky kus odkusnuty a Filipko ho racil prehltnut bez zutia... Shocked len som videla jeho prekvapeny vyraz a velke ocka Shocked videla som ze nie je dobre tak som ho hned udierala po chrbatiku nech to vypluje.. nedalo sa.. tak som ho rychlo vypinala zo sedacky a medzi tym este predklanala nech to vypluje a udierala po chrbatiku.. stale nic tak som mu vopchala prsty do ust a smatrala aby som mu to vytiahla.. nieco som vytiahla ale stale sa dusil ani von ani dnuprevratila som ho dolu hlavou a zasa udierala po chrbatiku uz totalne bezradna.. pripadalo mi to ako vecnost....znovu som mu hladala v ustach.. hadam som skoro mandle vytiahla.. ale kus nektarinky bol uz v krku takze zase dolu hlavou.. nic ked uz sa mi zdalo ze dycha a len ho to proste tlaci .. tak som sa snazila do neho naliat vodu nech mu to zide dolu.. to uz chvalabohu dychal...ale stale nebol o.k .. vyzeral strasne vystraseny ..keby aspon plakal o dusu ale nic on sa len na mna pozeral divnym pohladom Sad ale dychal.. no ale to nestacilo... pozeram na neho ci je o.k a on uplne cervene ocia a po tvari sa mu vyhadzali cernene fliaciky.. ako podliatinky.. no uz v tej panike som si myslela ze sa este dusi a ja to nevidim alebo co... tak som rachlo telefonovala dokjtorke.. a ta ma hned upokojila ze to je normalne ze z toho tlakuvznikli podliatinky okolo oci a na tvaricke... ,ze ak by to nahodou mal aj inde po tele mam prist ale ak nie tak to je v poriadku a ze to zmizne... no a ked som zlozila telefon .. tak som revala asi 10 minut a pusinkovala filipa a objimala ho ako sibnuta.... proste hruuuza.... vlastne som robilav setkoasko sa ma... ale tza bezmocnost.. co keby... Rolling Eyes sorry dievcence ze som sa tu tak rozpisala..ale stale to mam cerstvo v pamati... a musim to zo seba nejako dostat...

 

12.09.2006 11:16

DankaZA

Noa tu na fotke su tie fliaciky.. babulky tak si prosim davajte pozor ked su vase deticky pahltne ako ten moj, aby si neodkusovali velke kusky.. lebo nestastie vie prist veeelmi rychlo..

 

12.09.2006 11:19

DankaZA

Arrow Eji- vidno ze kubko sa ma ako kral.. a ze aj ty si uzivas.. si taka vesela.. super! Arrow vlasky- my sme este tiez nestrihali - donedavna nebolo co a teraz uz sa mu za uskami trosku krutia vlasky aaj na vrchu hlavicky by bolo mozno co ostrihat.. ale mne sa to tiez tak paci.. take babatkovske pericko Smile Arrow JEdenie.. mne sa FIlipko po chorobe krasne rozpapal.. ale vidim co mu chuti a co nie.. na to co mu chuti otvara pusu sam a na to co nie .. mu musim robit opicky alebo ho cimsi zabavat aby som mu to prepasovala do ust.. ked je hladny zje aj to co mu nechuti.. s pomocou spominanych finticiek a ked nie je hladny tak vypluva...

 

12.09.2006 11:24

eji

Danka, neboj sa, vse bude ok, tieto podliatinky moj maly dobre pozna, ale my sme ich mali z niecoho ineho a skoncili sme v nemocnici... Ale Filipko to ma urcite z toho tlaku Exclamation To mu zmizne do dvoch dni

 

12.09.2006 11:32

syki

Teda DankaZA, neviem, koho skor lutovat, ci Filipka alebo Teba, esteze si taka pohotova, mne sa Samko uz viackrat dusil (on to dokaze aj rozmixovanou polievkou, neviem ho naucit zut), ale nastastie vzdy bol niekto so mnou, kto mi vravel, co robit. My sme sa dostali najdalej po obratenie a buchanie po chrbatiku v tejto polohe. Nana, to je v pohode, neospravedlnuj sa, ja totiz sama neviem, ci je dobre, ze sme Samka preprogramovali (keby to bol spravil sam, tak nad tym ani nerozmyslam) na jedno spanie, ale ono to uz fakt neslo. Predtym spaval 2x, najprv okolo obeda 1,5h a potom o piatej-siestej pol hodky a potom od deviatej do jedenastej som sa ho marne pokusala uspat a ked napokon zaspal ja som bola taka hotova, az mi bolo do placu, a nevedela som od unavy zaspat dalsiu hodinu. Tak sme si povedali, ze nic, zrusime spanok o piatej a cuduj sa svete odvtedy som vyspata Laughing . Teraz spinka pekne (teda su aj noci, ked viac kojim ako spim) v noci od 8 do 8 a cez den na obed cca 2 hodiny. Inak pozerala som do mudrej knizky ako to s tym spankom je, a tam bol jeden spanok denne az u dvojrocnych detoch. Ale predpokladam, ze keby som pozrela do inej mudrej knizky, najdem tam uplne inu tabulku, takze to beriem s rezervou. A stale si hovorim, ze keby sa Samko s tym nestotoznoval, tak by bol mrzuty alebo co, nie? Inak, ak budete niektora mat ten recept s cviklou, co pytala Denka, sem s nim! Tiez chcem dat Samkovi cviklu a neviem ako Dievcata, nemate nejaky tip na plienky na noc? Samko je poslednou dobou v noci nonstop precikany. My v noci neprebalujeme uz od dvoch mesiacov a v pohode a zrazu, uz asi mesiac, sa mu tak raz-dvakrat za tyzden stane, ze ho po polnoci komplet prezliekam, lebo ma cely bok mokry (spava na boku).

 

12.09.2006 11:34

Elzinka

Danka viem co si prezivala, lebo aj ja mam tuto skusenost za sebou - ale s jablckom - bolo take ze pri struhani sa mi rozpadavalo v ruke tak som jej ho dala odkusavat, zo zaciatku si odkuskavala drobne kusocky a tie sa jej pekne rozpadavali v pusinke a prehltala ich kusok po kusku, tak som ju nechala samu, chvilu som ju pozorovala a ked sa zdalo ze pekne papa tak som jej zatial nalievala vodu do flasticky no ale ona si ich zrazu neviem preco zacala v pusinke skladovat a ked sa jej puska naplnila nejake jej zabehli (bola to fakt chvilka) pozriem na nu ona na mna vyvaluje vystrasene ocka a mava rukami, tak tiez ako pises najprv som jej vsetko lovila v puse a potom som ju dala dole hlavou a pobuchala po chrbe - potom zacala plakat a ja som si vydychla, ze ked place tak uz ma to jablcko prec ale dokial neplakala ale len oci vyvalovala tak som sa az triasla od strachu ...

 

12.09.2006 11:37

eji

Ani ja v noci neprebalujem a tiez spavame na boku...Mne zatial vyhovuju huggies s mackom pu 4+, ale na to musis prist asi sama, bo kazdemu vyhovuje nieco ine.. Wink a ake teraz pouzivas?

 

12.09.2006 11:57

syki

eji: Ani ja v noci neprebalujem a tiez spavame na boku...Mne zatial vyhovuju huggies s mackom pu 4+, ale na to musis prist asi sama, bo kazdemu vyhovuje nieco ine.. Wink a ake teraz pouzivas?
Mne Huggies moc nevyhovovali, bezne sme pouzivali Tesco fialove a poslednou dobou sme presli na Lidl (su presne take iste, ale Samko nebol po nich taky "dokrceny" ako po Tesco), tie zacal v noci precikavat, tak sme opat skusili Tesco, a to bol precikany dokonca aj na brusku, chudacik. Ale mozno to bude aj tym, ze kedysi papal v noci raz, a teraz - odkedy boli tie horucavy, sa to velmi pokazilo, vtedy som to tolerovala, kvoli tekutinam, teraz uz to neviem napravit spat - teraz ked papa 3-4x, tak si poviem, ze ako sme dobre spali... Rolling Eyes Asi mi neostane nic ine, len ho zacat v noci prebalovat.

 

12.09.2006 12:03

eji

mne sa kedysi maly vzdy zobudil na prebalovanie, tak to nehavam tak....My papame cez noc 5 a vyssie, takze moj spanok nestoji za nic, esteze teraz spinka :D

 

12.09.2006 12:03

Janka

Danka bože verím čo si prežívala, ja by som bola hneď šedivá... Chvalabohu že je Filipko ok... bože... No my sme sa už dusili zopár krát ale vždy z piškóty lebo moja milá dcérka tiež kusiská a ona nemá zuby (teda teraz 1mm nejaký zubček sa tam črtá) a odlomila si pusinkou vždy väčší kus a už to bolo, presne ako píšeš, dole hlavou udierala som do chrbátika no vždy pomohlo... už ju krmim ja sama drvím si piškótku na menšie časti a to jej dávam do pusiny lebo tie dusenia teda nemusím.... radšej ešte dávajme všetky menšie kúsky ak je to niečo tvrdé....

 

12.09.2006 12:07

syki

Elzinka: Syki - chudacik Samko, ved pekne sedi a chodi co som ho videla, tak preco take trapenie ... a ake cviky tam robite?
Ja si tiez myslim, ze keby bol trocha menej pohyblivy, vobec by to nebolo na skodu Laughing, ale neurologicke stale na nom nieco vadi (ved mame tu istu, vy Ste ok? - teda ok Ste, ale ci aj podla nej Rolling Eyes ), mysli si, ze treba, aby Samko lozil... tak nas poslala na Jankolovu. Ked sme boli u ortopeda s nozickami, tak som mu to hovorila, ze nam dr zakazala stavat ho, sa smial, ze jeho syn tiez nelozil, ze 30% deticiek nelozi, kukol ho a povedal, ze si take reci nemame vsimat a nemame mu v nicom branit, ze je uplne zdravy a klbiky a nozicky ma v najlepsom poriadku, pripravene na dlhe kilometre Laughing . Ja by som tam ani nechodila, kvoli lozeniu, ale trapi ma, ze sa nevie sam posadit, a ani postavit, tak to nech sa nauci. Inak s nim robi take brusaky do strany, taha ho za jednu rucicku na stranu, vraj tak pochopi, kade vedie cesta k posadeniu a kopec inych cvikov, ktore si nepamatam, lebo ked odtial odchadzame, pamatam si len ten strasny plac... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

 

12.09.2006 12:08

Janka

Eji vy ste z čoho mali tie bodky? už som sa ťa raz pýtala ale neodpovedala si... My sme to raz mali na nožičke skoro som odpadla vtedy šli sme na svadbu a ja som to zbadala keď som ju prebalovala hrozné... sú to tzv. petechie a vzniklo to z toho že mi zaspala v babyvaku a nedokrvila sa jej nôžka... hrúza, ale zmizlo to do dvoch dní

 

12.09.2006 12:13

eji

[quote="Janka"]Eji vy ste z čoho mali tie bodky? už som sa ťa raz pýtala ale neodpovedala si... Najprv som nevedela s coho to je, myslela som si, ze som mu sinejsie stlacila nozicku pri prebalovani, ale nedalo mi to, tak som zavolala lekarke a ona nech jej to dojdem ukazat..Malemu potom brala krvicku z hlavy, ze na dalsi den budu vysledky, no len co sme dosli domov, tak telefonoal, nech utekame do nemocnice, tam sme boli 8dni napichnuty na infuzky v hlave a v ruke, brali antibiotika.Keby si udrel hlavicku, tak by dostal krvacanie do mozgu...Nakoniec zistili, ze to vsetko spravila nejaka masivna infekcia v krku..... Ale nechcem s tym strasit Danku, lebo oni to urcite nemaju, to oni kvoli tomu tlaku....Petechie maju vyse 100 roznych dovodov

 

12.09.2006 12:22

Janka

[quote="eji"]

Janka: Eji vy ste z čoho mali tie bodky? už som sa ťa raz pýtala ale neodpovedala si... Najprv som nevedela s coho to je, myslela som si, ze som mu sinejsie stlacila nozicku pri prebalovani, ale nedalo mi to, tak som zavolala lekarke a ona nech jej to dojdem ukazat..Malemu potom brala krvicku z hlavy, ze na dalsi den budu vysledky, no len co sme dosli domov, tak telefonoal, nech utekame do nemocnice, tam sme boli 8dni napichnuty na infuzky v hlave a v ruke, brali antibiotika.Keby si udrel hlavicku, tak by dostal krvacanie do mozgu...Nakoniec zistili, ze to vsetko spravila nejaka masivna infekcia v krku..... Ale nechcem s tym strasit Danku, lebo oni to urcite nemaju, to oni kvoli tomu tlaku....Petechie maju vyse 100 roznych dovodov
Fúúha tak teda to je tiež príbeh, muselo to byť strašné... ešte že je malý v poriadku Smile)

 

12.09.2006 12:24

eji

Xi, Jankolova, to mi je znama, aj my tam mame chodit, ale kedze sme tu Razz Aj tak neviem na ktoru....Vsak uz vse ovladame, my mame tu sestru Andrejku, uplne v poho a ata tiez nechapala preco nas tam este ekarka drzi, sice malemu sa cvicenie naramne paci :D Lekarka vravela, ze vraj teraz mame nejaky stuhnuty chrbat,zacali sme tam chodit kvoli obracaniu, pak 4nozkovanie a takto sa to vlaci, asi chcu zarabat Wink

 

12.09.2006 12:26

eji

Nastastie uz hej, ale stale chodime pravidelne k hematologovia cakame kym bude chry, bo vtedy sa vlastne este uvidi, ci to nepreslo do chronickeho stadia a ci nebudeme musiet pri kazdej chorobe lezat v nemocnici, co dufam nie

 

12.09.2006 12:32

syki

eji: Xi, Jankolova, to mi je znama, aj my tam mame chodit, ale kedze sme tu Razz Aj tak neviem na ktoru....Vsak uz vse ovladame, my mame tu sestru Andrejku, uplne v poho a ata tiez nechapala preco nas tam este ekarka drzi, sice malemu sa cvicenie naramne paci :D Lekarka vravela, ze vraj teraz mame nejaky stuhnuty chrbat,zacali sme tam chodit kvoli obracaniu, pak 4nozkovanie a takto sa to vlaci, asi chcu zarabat Wink
Eji, s nami tiez cvici Andrejka, keby to nebola ona, ani by sme tam nechodili, je velmi prijemna - a uz zistila, co je Samko zac (tvrdohlavec, ktory robi len to, co chce on - a co chcu ini, nebude robit z principu (zeby to mal po mame Rolling Eyes )), tak ho moc netrapi, len tak, aby si nas mohla odfajknut. My sme tam tiez uz raz chodili kvoli tomu, ze nedvihal hlavicku, este v zime (samozrejme, neurologicka nas tam poslala), o par dni bolo vsetko ok, a ked sme sa tam teraz zasa objavili, tak aj ona aj dr rehabilitacna sa cudovala, preco sme este sledovani v neulogickej ambulancii. Tak tiez neviem, ako to vlastne je.

 

12.09.2006 12:34

eji

My sme ani u neurologicky neboli, nas tam poslala detska.... s nou sme sa tam inac vzdy nasmiali........ hmm, asi fakt na nas zarabaju, ved cim viac tam maju deti, tym lepsie...

 

12.09.2006 13:37

nana

ahojte. Arrow danka boze viem si predstavit ten strach, nastastie je to zdarne za vami. aspon, ze diticky si to nepamataju, maminy bohuzial az moc dobre Rolling Eyes Arrow cvikla - no ja som ju dala do polievky, bol to taky falosny borsc, z korenovou zeleninou, dala som tam aj cukinu miesto zemiaku a masko a vznikla taka ruzova polievka, este ju mame v mrazaku, celkom chuti. Arrow plienky - no pouzivame tiez lidlacke, oba typy, teraz tie co maju v strede ten indikator pocikania. ivo papa v noci tiez aspon 5 krat, takze rano uz ma asi kilo ale vydrzi. inak som zistila, ze ivo sa precika, ked mu zle ulozim pindura Smile ako nahle ostane trochu sikmo, uz je po srande, takze musim davat na to pozor Smile to len ako u nas, mozno to je aj vas pripad syki, neviem, skus Wink Arrow a ta rehabilitacia. to som nepochopila ako to myslis s tym, ze si nesadne a nepostavi sa sam. ivo sa napr tiez neposadi s lahu na chrbte kolmo hore, to by bol iny brusak. proste ma svoj sposob, nejak sa prehodi bud na styri a tak, ani vlastne neviem. zacal si sadat z polohy na styroch na bok. a sam sa nepostavi, musi mat aspom malu oporu. mne sa to zda uplne ok, este maju na toto hodne casu. niekedy tyto neurologovia nevedia co od radosti, vsetko chcu podla priruciek Rolling Eyes

 

12.09.2006 13:44

Denka

Dani boze boze tie nase deturence ... ale bude dobre, to sa stava. Ale pripomenula si mi, ked sa mi Simi zasiel a bol nehybny, nedychal .... tiez som potom, ked zacal plakat plakala s nim, bozkavala som ho a nedala ho z ruky. Na ocickach este to vydesenie vidiet. cmuk

 

12.09.2006 14:11

Janka

Denka ani nespomínaj.... to muselo byť tiež hrozné.... Baby otázka, ako často prebaľujete cez deŇ? Ja mám pocit že Ninka je stále pocikaná a nemyslím si že pije tak veľa, pije mliečko samozrejme, vodičky minimalne, a ostatné čo spapká, ovocie, zeleninku... cez deŃ prebalím tak raz za 2, 3 hodky ale je tam určite niekoľko dáviek podľa váhy plienky usudzcujem... v noci raz lebo už o pol noci keď sa prebudí je riadne plná tá plienka... ja len že či mi neciká nejak často.... veď ako také dieťa učiť na nočník? bude tam celý deŃ? Laughing Laughing Laughing

 

12.09.2006 14:19

Denka

eji: Ani ja v noci neprebalujem a tiez spavame na boku...Mne zatial vyhovuju huggies s mackom pu 4+, ale na to musis prist asi sama, bo kazdemu vyhovuje nieco ine.. Wink a ake teraz pouzivas?
Mne Huggies moc nevyhovovali, bezne sme pouzivali Tesco fialove a poslednou dobou sme presli na Lidl (su presne take iste, ale Samko nebol po nich taky "dokrceny" ako po Tesco), tie zacal v noci precikavat, tak sme opat skusili Tesco, a to bol precikany dokonca aj na brusku, chudacik. Ale mozno to bude aj tym, ze kedysi papal v noci raz, a teraz - odkedy boli tie horucavy, sa to velmi pokazilo, vtedy som to tolerovala, kvoli tekutinam, teraz uz to neviem napravit spat - teraz ked papa 3-4x, tak si poviem, ze ako sme dobre spali... Rolling Eyes Asi mi neostane nic ine, len ho zacat v noci prebalovat.
Aj mne sa jeden cas Simi v noci precikaval, ale uz je to ok. Pozivame Pampers Jumbo.

 

12.09.2006 14:28

Denka

Elzinka: Syki - chudacik Samko, ved pekne sedi a chodi co som ho videla, tak preco take trapenie ... a ake cviky tam robite?
Ja si tiez myslim, ze keby bol trocha menej pohyblivy, vobec by to nebolo na skodu Laughing, ale neurologicke stale na nom nieco vadi (ved mame tu istu, vy Ste ok? - teda ok Ste, ale ci aj podla nej Rolling Eyes ), mysli si, ze treba, aby Samko lozil... tak nas poslala na Jankolovu. Ked sme boli u ortopeda s nozickami, tak som mu to hovorila, ze nam dr zakazala stavat ho, sa smial, ze jeho syn tiez nelozil, ze 30% deticiek nelozi, kukol ho a povedal, ze si take reci nemame vsimat a nemame mu v nicom branit, ze je uplne zdravy a klbiky a nozicky ma v najlepsom poriadku, pripravene na dlhe kilometre Laughing . Ja by som tam ani nechodila, kvoli lozeniu, ale trapi ma, ze sa nevie sam posadit, a ani postavit, tak to nech sa nauci. Inak s nim robi take brusaky do strany, taha ho za jednu rucicku na stranu, vraj tak pochopi, kade vedie cesta k posadeniu a kopec inych cvikov, ktore si nepamatam, lebo ked odtial odchadzame, pamatam si len ten strasny plac... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
My sme tiez chodili na cvicenia, koli lozeniu a stale hovorila uz kazdu chvilu zacne .... a nelozi stale. Tiez ze ho nemam davat na nozicky, ze musi lozit, no niekedy je ho problem zlomit na sed. Takze prestala som tam chodit a to sme tam chodili niekolko mesiacov. Simi sa na ritke posuva kde chce alebo ked je na brusku tam sa posuva ale do zadu. Chce strasne chodit za rucicky-ked ho dam strasne sa tesi, no zatial to obmedzujem, ale tiez neviem co je dobre - kazdy hovori inak. A tiez som tam prestala chodit koli placu a posledne uz ked sme otvorili dveru, zacal Simi hrozne plakat a plakal kym neskoncila... povedala som dost.

 

12.09.2006 14:37

nana

janka my tiez tak prebalujeme cca kazd 3 hodiny. nie je uplne plna ta plienka, ale nechcem ho v tom dlho nechavat, aj ked na noc ma len jednu Embarassed ale nikdy nemam chut vstat a prebalit ho, aj tak by sa uplne prebral a bol by problem ho uspat. stacilo mi ked sme davali o 2:30 antibiotika, to boli protesty. myslim, ze ninka necika nejak vela, mne to pride ok. skor by som sa bala, keby cikala malo.

 

12.09.2006 14:46

Denka

nana: janka my tiez tak prebalujeme cca kazd 3 hodiny. nie je uplne plna ta plienka, ale nechcem ho v tom dlho nechavat, aj ked na noc ma len jednu Embarassed ale nikdy nemam chut vstat a prebalit ho, aj tak by sa uplne prebral a bol by problem ho uspat. stacilo mi ked sme davali o 2:30 antibiotika, to boli protesty. myslim, ze ninka necika nejak vela, mne to pride ok. skor by som sa bala, keby cikala malo.
Aj my takto prebalujeme aj ked nie je uplne mokra. Cez noc neprebalujem (teda niekedy raz), aby sa uplne neprebral a rano je uz poriadne plna plienka, ale nie je nikdy prepisany.

 

12.09.2006 15:15

Elzinka

Elzinka: Syki - chudacik Samko, ved pekne sedi a chodi co som ho videla, tak preco take trapenie ... a ake cviky tam robite?
Ja si tiez myslim, ze keby bol trocha menej pohyblivy, vobec by to nebolo na skodu Laughing, ale neurologicke stale na nom nieco vadi (ved mame tu istu, vy Ste ok? - teda ok Ste, ale ci aj podla nej Rolling Eyes ), mysli si, ze treba, aby Samko lozil... tak nas poslala na Jankolovu. Ked sme boli u ortopeda s nozickami, tak som mu to hovorila, ze nam dr zakazala stavat ho, sa smial, ze jeho syn tiez nelozil, ze 30% deticiek nelozi, kukol ho a povedal, ze si take reci nemame vsimat a nemame mu v nicom branit, ze je uplne zdravy a klbiky a nozicky ma v najlepsom poriadku, pripravene na dlhe kilometre Laughing . Ja by som tam ani nechodila, kvoli lozeniu, ale trapi ma, ze sa nevie sam posadit, a ani postavit, tak to nech sa nauci. Inak s nim robi take brusaky do strany, taha ho za jednu rucicku na stranu, vraj tak pochopi, kade vedie cesta k posadeniu a kopec inych cvikov, ktore si nepamatam, lebo ked odtial odchadzame, pamatam si len ten strasny plac... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
My sme tiez chodili na cvicenia, koli lozeniu a stale hovorila uz kazdu chvilu zacne .... a nelozi stale. Tiez ze ho nemam davat na nozicky, ze musi lozit, no niekedy je ho problem zlomit na sed. Takze prestala som tam chodit a to sme tam chodili niekolko mesiacov. Simi sa na ritke posuva kde chce alebo ked je na brusku tam sa posuva ale do zadu. Chce strasne chodit za rucicky-ked ho dam strasne sa tesi, no zatial to obmedzujem, ale tiez neviem co je dobre - kazdy hovori inak. A tiez som tam prestala chodit koli placu a posledne uz ked sme otvorili dveru, zacal Simi hrozne plakat a plakal kym neskoncila... povedala som dost.
no nas na tu rehabilitaciu posielala lekarka, mala som ist najprv k neurologicke a potom sa ohlasit na tu Jankolovu, lebo ze je "leniva", neurologicka povedala, ze podla nej je kludne spokojne babatko a nikam nas neposlala to ze je "leniva" lekarka usudila z toho ze ked ju napr. tahala do sedu alebo do stoja tak sa malej nechcelo - ona je v tej ambulancii vzdy taka vycudovana ze sa len obzera okolo seba - je taky pozorovatel, ze co sa bude diat a no a doma je uplne sidlo, co lekarka nevidi ... neurologicka ju zas davala do takych poloh z ktorych viac zisti ci ma pevny chrbatik, brusko, ..., tak som na tu rehabilitaciu nesla - potom som bola na poradni nervozna ci sa ma na to lekarka nespyta ... Confused mam bratranca, ktory sa vsade posuval takym hopsanim po zadku tak nejak do boku, bolo to srandovne ale on bol spokojny ze sa dostal tam kam chcel a vselikde sa pise ze dieta si ten svoj sposob presunu nejak najde - akykolvek, takze nieje podmienka ze musi lozit Wink

 

12.09.2006 15:26

Elzinka

Janka: Denka ani nespomínaj.... to muselo byť tiež hrozné.... Baby otázka, ako často prebaľujete cez deŇ? Ja mám pocit že Ninka je stále pocikaná a nemyslím si že pije tak veľa, pije mliečko samozrejme, vodičky minimalne, a ostatné čo spapká, ovocie, zeleninku... cez deŃ prebalím tak raz za 2, 3 hodky ale je tam určite niekoľko dáviek podľa váhy plienky usudzcujem... v noci raz lebo už o pol noci keď sa prebudí je riadne plná tá plienka... ja len že či mi neciká nejak často.... veď ako také dieťa učiť na nočník? bude tam celý deŃ? Laughing Laughing Laughing
Janka ja cez den pouzivam bavlnene tak viem presne kolko za den precika, stale ju kontrolujem a hned prebalim, a ono to vychadza na tych v priemere 7 plienok denne, ja som si jeden cas robila starosti ci necika malo a tak som si ich zacala pocitala, no a niekedy precika jednu za druhou a obcas vydrzi dlho sucha ale stale je to cca tych 7, takze na cas ci kazde 2-3hod to neviem a uz som zacala skusat nocnik - rano ju dam na nocnicek chvilu cakam a nic a bambula zacne byt nervozna a nechce tam sediet a len co jej dam plienku tak uz je aj mokra no este nevie ze ma cikat tam a nie do plienocky Cool

 

12.09.2006 15:49

syki

nana: ahojte. Arrow plienky - no pouzivame tiez lidlacke, oba typy, teraz tie co maju v strede ten indikator pocikania. ivo papa v noci tiez aspon 5 krat, takze rano uz ma asi kilo ale vydrzi. inak som zistila, ze ivo sa precika, ked mu zle ulozim pindura Smile ako nahle ostane trochu sikmo, uz je po srande, takze musim davat na to pozor Smile to len ako u nas, mozno to je aj vas pripad syki, neviem, skus Wink Arrow a ta rehabilitacia. to som nepochopila ako to myslis s tym, ze si nesadne a nepostavi sa sam. ivo sa napr tiez neposadi s lahu na chrbte kolmo hore, to by bol iny brusak. proste ma svoj sposob, nejak sa prehodi bud na styri a tak, ani vlastne neviem. zacal si sadat z polohy na styroch na bok. a sam sa nepostavi, musi mat aspom malu oporu. mne sa to zda uplne ok, este maju na toto hodne casu. niekedy tyto neurologovia nevedia co od radosti, vsetko chcu podla priruciek Rolling Eyes
skusim on si nesadne nijako - on vresti, kym niekto nepride a neposadi ho... Laughing a so vstavanim detto

 

12.09.2006 16:28

eji

Vy pouzivate bavlnene??A nema z toho cervenu ritku???A na noc jej ake davas?? Hmm, to j e sranda, tak u vas sa potom stale pere Razz Klobuk dole...

 

12.09.2006 16:43

Elzinka

eji: Vy pouzivate bavlnene??A nema z toho cervenu ritku???A na noc jej ake davas?? Hmm, to j e sranda, tak u vas sa potom stale pere Razz Klobuk dole...
pere Laughing ani mi to uz nepride ako robota, som si nejak zvykla na noc ma huggies, aj ked ideme na dlhsie von, (tiez k lekarke, na navstevu, ...) bavlnene len doma a cervenu ritku nema a ani nemala :D (asi vdaka rybacej masti)

 

12.09.2006 16:44

eji

xi, tak to je fakt sranda...tusim ani uz nepoznam nikoho kto by to robil,ale aspon sa takto perfisne setri :D A to koho napadlo??

 

12.09.2006 17:12

eji

 

12.09.2006 21:29

nana

Smile he eji, neboj takyto latkovych nas tu bolo a je viac. my sme prvych 5 mesiacvo pouzivali tiez latkove, potom sme to nejak nechali. aj som sa furt chcela vratit, ale nikdy nebol ten vhodny cas a uz som musela vratit plienky svagrinej, takze uz ich mam dost malo na latkovanie. ale nie je to tolko roboty ako sa zda, ako pisala elzinka, da sa na to v pohode zvyknut a ma to svoje vyhody aj ked skor ekologicko ekonomicke Cool ja sa k nim urcite chcem vratit zas v lete, vtedy je to super, ked sa tak nepari a je to dobre aj pri nacviku na nocnik, lebo dieta tak vie, ze je pocikane a teoreticky by ho to malo motivovat byt cistotnejsie, ale neviem, este nema skusenost, simonka by vedela poradit Smile

 

12.09.2006 21:37

misina

katchka: , prosim ta, ked si robila tie vyzivy, davala si tam aj cukor ? a ako si to presne robila...diky Smile
Ahojte Laughing Uz som doma, a toto som zachytila, lebo nechce sa mi vsetko citat dozadu. Katchka, davala som cukor, jednu polievkovu lyzicu na asi 1 kg jablk uz uvarenych. Teda tak od oka podla chuti. A robila som to tak, ze ocistene jablka bez supky som dala varit do hrnca a zaliala som to do 3/4 jablk vodou a varili sa do polomakka a pridala som ine ovocie na dochutenie - banany, slivky, marhule, broskyne alebo hrozienka a dovarila som to do makka, pripadne som uvarila z ryzovych vlociek kasu s tymi uvarenymi jablckami a nakoniec som to vsetko zmixovala na kasu, ak to bolo riedke, tak som dala na zahustenie od Nestle taku ryzovu krupicku a potom uz len sup do poharov a sterilizovat podla velkosti poharov, male vyzivove na 5 min a velke 7 decky na 15 min Laughing Tak snad je to zrozumitelne a su celkom dobre tie vyzivy, az na to, ze do prvej varky som k jablkam supla aj kusok skorice az tej sa matko vyhadzal Crying or Very sad tak to nedoporucujem a tie vyzivy si jem sama Wink

 

12.09.2006 22:00

katchka

katchka: , prosim ta, ked si robila tie vyzivy, davala si tam aj cukor ? a ako si to presne robila...diky Smile
Ahojte Laughing Uz som doma, a toto som zachytila, lebo nechce sa mi vsetko citat dozadu. Katchka, davala som cukor, jednu polievkovu lyzicu na asi 1 kg jablk uz uvarenych. Teda tak od oka podla chuti. A robila som to tak, ze ocistene jablka bez supky som dala varit do hrnca a zaliala som to do 3/4 jablk vodou a varili sa do polomakka a pridala som ine ovocie na dochutenie - banany, slivky, marhule, broskyne alebo hrozienka a dovarila som to do makka, pripadne som uvarila z ryzovych vlociek kasu s tymi uvarenymi jablckami a nakoniec som to vsetko zmixovala na kasu, ak to bolo riedke, tak som dala na zahustenie od Nestle taku ryzovu krupicku a potom uz len sup do poharov a sterilizovat podla velkosti poharov, male vyzivove na 5 min a velke 7 decky na 15 min Laughing Tak snad je to zrozumitelne a su celkom dobre tie vyzivy, az na to, ze do prvej varky som k jablkam supla aj kusok skorice az tej sa matko vyhadzal Crying or Very sad tak to nedoporucujem a tie vyzivy si jem sama Wink no tak zajtra sa do toho pustim, mam doma kopec jablk, hrusiek a nezto malo broskyn od svokra, tak nech mi to tu nezhnije, aj ked bohvie ci si ich tiez nakoniec nezjem sama pri matejovom vzahu k ovociu Smile

 

12.09.2006 22:04

misina

Arrow Ahojky, tak teda dalej k temam co som si precitala Laughing Arrow Spanie, Tak Matko spinkal doteraz 2-3x a dnes len raz a potm zalomil na 30 min v aute, ked som sla z chalupy, ale to som ho zobudila, lebo som chcela aby zalomil vecer skor, ale ajk tak sa zlomil az okolo 9 Wink Vecer ma tolko energie, ze mi pripada ako zajacik Duracell Laughing a cakam, kym mu nedojdu baterky, lebo az potom zaspi a tak srandovne zaspava v poslednom case, ze sa ulozi na vankuse co ma okolo seba aby nespadol z postele a nozicky ma pod sebou a ritku vystrcenu do vzduchu Laughing Tak uvidim ako to bude dalej, este by mohol spinkat tie 2 x, lebo to bolo celkom fajn Wink aspon som vela veci stihla .... Arrow Danka, to s tym dusenim muselo byt strasne, budem davat vacsi pozor, Matko uz papa aj sam a tiez si vie dost odhryznut .... Arrow Este k nasej svadbe, joooooj baby,m to bolo supeeeeeeeer, na takej som este nebola. stiahnem fotky a prihodim Laughing Laughing Laughing

 

12.09.2006 22:06

misina

katchka, inak Matejovi ovocie tiez nejako neslo a davala som mu ho rozotrete do vyzivy tak pol na pol a ako mu ho krajam na kusky, tak uz nieco zje ale niesu to ziadne mega davky, tak mu to krajam do vyzivy a tam to pohryzie Wink Asi mu je kysle, lebo banan zje v pohode....

 

12.09.2006 22:10

katchka

no pekne, clovek tu chvilu nie je a kopec veci sa prihodilo... danka, akoze klobuk dolu, ja by som asi odpadla alebo dostala hysak alebo nieco..chudatenko drobatenko....mne matej raz pikoval zo sedacky hlavou nadol zo sedu, vyzeralo to hrozne, tak na zlamanie si vazov, nastastie si len oskrel nos a boulicka na celicku, ale revala som teda asi este hodinu, aka som neschopa a co sa mohlo stat.... ...mato sa zatial este nedusil, ale on jedno koliesko mrkvy zuje aj pat minut, je precizny Smile ...u nas je novinka, ze matej nespi, neje, zato ma vsak stale vybornu naladu, tak neviem, co sa deje, ci nejaka neplanovana dietka, alebo zuby, alebo co ... proste sa chce napchavat len chlebom s maslom ( papame ho uz druhy den a ide sa za nim potrhat ako pes po udenom), na obed nezto malo zeleniny s maskom alebo bez a konecna...oblubenu vecernu kasu absolutne( som si myslela, ze len moje domace pochutky mu nevonaju, ale dnes som skusila jeho povodnu-dva dni som ju nevedela zohnat v lekarnach- a bolo to to iste)...par lyziciek a dotlacil sa chlebom a mliekom ... ovocie vobec, tiez len jednu dve lyzicky...a zvysok dna pije nutrilon...co je toto za obdobie.... a spanok klasika doobeda 1,5-2 hodky a zhasla fajka...dnes tahal od dvanastej do pol deviatej vecer.... a zacina mat tie trucovite zachvaty " hodim sa na kolena, hlava dozadu a vreskot na 100km"...doma ho polozim na zem, nech si teda chalan oddychne, ked chce Wink , ale dnes mi to zacal robit na ihrisku, ked som si ho dovolila po pol hodke dat dole z hojdacky, tak sme sa hojdali este dalsich aspon 40 minut, kym bol ochotny diskutovat o odchode ... som sa teda rozpisala Embarassed

 

12.09.2006 22:11

katchka

misina: katchka, inak Matejovi ovocie tiez nejako neslo a davala som mu ho rozotrete do vyzivy tak pol na pol a ako mu ho krajam na kusky, tak uz nieco zje ale niesu to ziadne mega davky, tak mu to krajam do vyzivy a tam to pohryzie Wink Asi mu je kysle, lebo banan zje v pohode....
uz som mu aj skusila dat do toho cukor, ze to bolo sladke, na skusku..a oprdel mi to tiez...Sad

 

12.09.2006 22:14

katchka

ale s tou vyzivou to skusim, lebo od HAMI zje celu flasku...ale sak nekradnem , aby milostpan takto papaval...tak mu to skusim mixovat a uvidime, kto je vacsi fiskus u nas v rodine Cool

 

12.09.2006 22:15

katchka

 

12.09.2006 22:31

misina

katchka:
pripaaajame saaaa Laughing Laughing Laughing Stiahla som fotky, ale nic moc sa nam nepodarilo Crying or Very sad tak ale nieco zajtra prihodim, teraz uz nusim surne do spisa, lebo som nedospata poriadne Laughing

 

12.09.2006 22:43

alica

Aj Linda mi spi len jedenkrat za den a to poobede okolo jednej alebo druhej zalomi na hodinku, hodinku a pol a koniec. Vcera mala rekord v nespani, spala mi 15 minut vonku v kociku ale vecer uz zalomila o siedmej. Uz skoncilo nase dobre spanie v noci. Odkedy jej zacali vychadzat zuby, t.j. asi od juna sa mi budi 2-3krat v noci. Ale len si pocucka mlieco a spi dalej. Kde su tie casy, ked mi spala od vecera do siestej rana Sad. Dnes v obyvacke zacala Linda kaslat, nieco jej zabehlo. Skocila som z kuchyne k nej a ona si ujedala chipsy zo stola. Mala som kolegynu na navsteve a ked kolegyna odisla, tak sa Linda doplazila k stolu, pekne sama vstala, natiahla ruku, prisunula si tacku a tak dociahla na chips. NO SOM TO JA ALE MATER, ked som dopustila ani nie desatmesacnemu dietatu chrumat chipsy. Svinucha mala, tak sa nacahovala za nimi. Keby jej chips nezabehol, ktovie kolko by ujedla z nich.

 

12.09.2006 23:30

Elzinka

nana - super videjko, mam otazocku: v akom stave je fotak??? Shocked fotenie alebo tocenie uz je aj u nas problemovejsie, lebo hned ide po mne, resp. po fotaku ... Laughing Laughing Laughing Ivkovi vsetko najlepsie k vymesaciu

 

13.09.2006 07:34

nana

ahojte, dakujeme za gratulacie, priznam sa, ze som na to skoro aj zabudla, resp. som sa rano potesila a to bolo asi vsetko co som stihla. elzinka fotak je ok, vyzera to sice dost destruktivne, ale je to v pohode Smile som neodolala a chvilu som ho tak tocila, ale ked to nabralo zly smer tak koniec srandy Smile musim sa vam trosku postazovat na draheho. ako som ho pri poslednej tejto teme chvalila, tak to som asi nemala Rolling Eyes ono je to teraz hlavne tym, ze ja kazdu volnu chvilu co mam, ked ivo spi a tiez do noci dokoncujem tu prekliatu robotu a tak som totalne uz vycerpana, nevyspata. ivko ako keby tusil, tak vstava v noci aj 6 krat ak nie viac, aj cez denne spanky sa strhne kazdych 20 minut. proste lahoda. a do toho ma moj muz vie casto tak vytocit, ze by ho jeden utlkol. dnes nam navyse zabezpecil budicek uz od piatej. ivo sa vtedy zobudil na posledne kojenie, lenze vzdy ked uz uz zaspaval, tak najprv zazvonil muzovi budik a kym ho ten vypol Rolling Eyes potom sa dost hlucne odpratal z izby, potom zas buchal dverami a na zaver proste prisiel spat, lebo nemal nachystane veci na oblecenie. no na zabitie. ivo nevyspaty o sebe ani nevravim. vecer sme mali zas pre spestrenie hadku na temu vikend. posledne 3 stravil v praci alebo isiel pracovat pre brata aby bola zmena Evil or Very Mad takze ja som uz jednak uplne na nervy z toho monotonneho rezimu a samo vobec som si neoodychla. no a tento sa pustame do prerabky bytu, lebo treba zateplit stenu jednu a okna, takze sa musime vystahovat k mojim rodicom. co by nebolo zle, keby zas v sobotu nemal jeho tatko narodky, takze presun tam a este k tomu chce ist na svadbu (len na obrad, zagratulovat) kolegovy do dunajskej stredy a to nehovorim, ze z toho sa mam vratit zas k nasim, lebo doma bude bordel. a ako mam ja nastavit iva, aby spal a jedol, kedy to muzovi vyhovuje, aby sme vsetko stihli, to uz mi ale nepovedal. on si to predsatvuje ako hurvinek valku, ze pohoda klidek tabacek, vsetko sa zmakne, len on nie je te, kto to bude vsetko balit, chystat (u nasich si len tak neskocim do obchodu ked dojde strava pre ivka) a zariadit aby ivo slapal podla svojho rezimu v cudzom prostredi je nemozne, no vsak to poznate. tak na vela uznal, ze gratulovat kolegovi moze fakt aj kludne v pondelok v praci, ze to teda nema ziadnu prioritu. ale to si clovek musi hubu drat ako blazon. uff tak som sa postazovala, prepacte, ze vas s tym otravujem, ale uz mi to lezie aj usami. niekedy by bolo jednoduchsie byt na to asi sama, clovek by mal menej starosti s dalsim dospelim dietatom, na ktoreho len perie, vari, nakupuje a upratuje Rolling Eyes

 

13.09.2006 09:06

DankaZA

Nana- veru chapem o com hovoris... to ako ten moj... vsetko sa zvladne.. to je pohodicka.... pride z roboty a prva otazka.." kam ideme, ked je tak krasne??" no a ja nic neporobene, milion planov.. doma bordel jak v tanku a on nema ine na plane len kamsi utekat.. ja by som tiez strasne rada.. ale proste nestiham.. a o baleni a este horsie- vybalovani... nic netusi.." to spravis kym som v robote"... jasne a Filipko mi pri tom bude pomahat... Evil or Very Mad a ze kazde rano upratujem po svojom dospelom decku.. to sa berie ako normallka...u nas doma sa púerie samo a vsetkos arobi samo.. ja si len dovolenkujem na travniku.. Rolling Eyes su dni ked to zvladam v pohode.. ale niekedy proste pohar pretecie... no a hlavne ked bolo nieco spravit.. moze to spravit aj on a na otazku preco tak nespravil povie.. vsak ty si doma!!! tak to by som vrazdila!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad

 

13.09.2006 09:30

nana

danka tak ako cez kopirak. aj tie hlasky. a ked sa stazujem, tak navrh riesenia, bud tak nevar Confused: Confused: neupratuj Confused: Confused: alebo potom ja to spravim, ale tam to konci, skutek utek, cista teoria , pripadne moj oblubeny kamenak, ked nestihas poprosime niekoho o pomoc, napr. tvoju babicku (ma cez 70) alebo poviem mojej mame, to ako mojej svokre Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. ale to, ze by ho napadlo, co tak obcas si oprat sam, pracka je jednoduchsia masina ako pocitac, alebo umyt riad, pripadne zistit co doma chyba, zobrat si pero, napisat si to a ist do obchodu, nie, ze do vsetko ho treba podkat a tlacit. jedine co sme u nas presadili, je to, ze ked vecer dojdeme domov z vonku, tak on sprchuje pripadne kupe, kooooooooonecne. je to asi 10 minutovka a zatial ja nachystam pre vsetkych veceru, ktoru som jasne, ze solo varila, na nu som si solo nakupovala a aj solo si po nej pekne vsetko umyjem a upracem. obcas sice zahlasi vetu, ja to umyjem, len kym sa rozhybe, uz musim uspavat ivka a tak ma argument, ze nechcel som budit Rolling Eyes a vyjazdy na akcie. horor. on vegeeeeet, pohoda, ja medzi tym lietam po byte, balim veci, chystam seba a ivka, a ked uz vsetko je, tak musim este zvysit hlas, ze mas poslednu minutu aby si sa konecne obliekol. niekedy da taku lahoku na to, ze ale ja som si chcel este dat kavu Evil or Very Mad tak to uz ja fialoviem. pripadne moja oblubena hra, ja mam ivka uz v kociku, batoh na chrbte a stojime na chodbe a drahy zacne v kuchyni otazky typu a mame zo sebou plienky?, a co jedlo ? vtedy nestaci pocitanie ani do milion. juu ale sa dnes vytacam Smile no nic, aj tak si nepomozem, ale aspon, ze ma niekto chape. jaj a este teda k takym normalnym temam - , to co popisujes s tym slabsim jedenim u matka, my sme to mali takmer cele leto. pripisovala som to roznym veciam a aj ma to dost trapilo. nakoniec som usudila, ze je to proste nejaka mliekoholicka faza, proste zavislost na mlieku. uz to postupne preslo, dnes je ivko celkom slusny jedak, aj ked ma dni ked proste neje len mlieko a stavy pije.

 

13.09.2006 09:45

DankaZA

nana: danka tak ako cez kopirak. aj tie hlasky. a ked sa stazujem, tak navrh riesenia, bud tak nevar Confused: Confused: neupratuj Confused: Confused: alebo potom ja to spravim, ale tam to konci, skutek utek, cista teoria , pripadne moj oblubeny kamenak, ked nestihas poprosime niekoho o pomoc, napr. tvoju babicku (ma cez 70) alebo poviem mojej mame, to ako mojej svokre Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. ale to, ze by ho napadlo, co tak obcas si oprat sam, pracka je jednoduchsia masina ako pocitac, alebo umyt riad, pripadne zistit co doma chyba, zobrat si pero, napisat si to a ist do obchodu, nie, ze do vsetko ho treba podkat a tlacit. jedine co sme u nas presadili, je to, ze ked vecer dojdeme domov z vonku, tak on sprchuje pripadne kupe, kooooooooonecne. je to asi 10 minutovka a zatial ja nachystam pre vsetkych veceru, ktoru som jasne, ze solo varila, na nu som si solo nakupovala a aj solo si po nej pekne vsetko umyjem a upracem. obcas sice zahlasi vetu, ja to umyjem, len kym sa rozhybe, uz musim uspavat ivka a tak ma argument, ze nechcel som budit Rolling Eyes a vyjazdy na akcie. horor. on vegeeeeet, pohoda, ja medzi tym lietam po byte, balim veci, chystam seba a ivka, a ked uz vsetko je, tak musim este zvysit hlas, ze mas poslednu minutu aby si sa konecne obliekol. niekedy da taku lahoku na to, ze ale ja som si chcel este dat kavu Evil or Very Mad tak to uz ja fialoviem. pripadne moja oblubena hra, ja mam ivka uz v kociku, batoh na chrbte a stojime na chodbe a drahy zacne v kuchyni otazky typu a mame zo sebou plienky?, a co jedlo ? vtedy nestaci pocitanie ani do milion. juu ale sa dnes vytacam Smile no nic, aj tak si nepomozem, ale aspon, ze ma niekto chape. jaj a este teda k takym normalnym temam - , to co popisujes s tym slabsim jedenim u matka, my sme to mali takmer cele leto. pripisovala som to roznym veciam a aj ma to dost trapilo. nakoniec som usudila, ze je to proste nejaka mliekoholicka faza, proste zavislost na mlieku. uz to postupne preslo, dnes je ivko celkom slusny jedak, aj ked ma dni ked proste neje len mlieko a stavy pije.
jojo .. Rolling Eyes no co uz... aj ten moj sa snazi.... ale.. stale je tam to ale.. no co uz dokonalost sama neexistuje.. tak sa musim trochu potrapit.. vystazovat sa poskusi sa nieco zmenit a bud sa to podari alebo nie Sad tak hadam nam dnes do toho doda energiu slniecko Wink

 

13.09.2006 09:47

DankaZA

Katcha_ spanie_ matej spi aspon tu hodinku a pol az dve.. to moj tu hodinku a pol dokopy v dvoch spankoch(2x 40 min) ..takze je to asi za jedno Wink