1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312

bábätka november 2005

30.05.2006 13:22

Janka

Kočky ani si neviete predstaviť ako Vám zavídím to kŕmenie... tak ja som Ninku odo dňa čo mala 6 mesiacov učila lyžičkou papkať mrkvičku, zemiačik... bezvýsledne... neotvorí ústa, maximálne zjedla 5 lyžičiek a potom sa začala pučiť, robila som jej aj niekolko dňové pauzy, že nechám ju vydýchnuť, zas to isté pár lyžíc a koniec, zavrie ústa nič do nej nedostanem...skúšala som všetko, rôzne lyžičky, srandičky, oklamať dudlom, dať jej do úst malíček s jedlom, ja som jedla aby ma videla, rozosmievala som ju nič... potom sme začali dávať polievočky... krásne papkala tak týždeň, včera som urobila hustejšiu a to bolo plaču nie a nie... nepovolila som lebo bola hladná pýtala didík, normálne mi tahala podprdu a tak sa túlila ona si vie vypýtať didku ale plakala plakala a nakoniec vypila nejakých 80 ml...dnes? nič...plač ako o dušu, vlastne rev, celá od polievočky a nič... trápila som ju asi 15 minút nakoniec som dala didku lebo polievku už mala aj v nose chúďatko... teraz zaspinkala...fakt neviem ako na ňu, som z toho zúfala... urobila som jej teraz redšiu, má vtom aj MM tak uvidíme poobede skúsim ešte ale inak už ju nútiť nebudem, nemá to význam.... fakt neviem ako na to ... teraz má zas pauzu od lyžičky a povedala som si že od víkendu každý deń bude dostávať znova.... Crying or Very sad vidím že ani jedna nemáte s tým problém... do kelu nechcem ju trápiť a tak isto viem že mi nemá skákať po hlave ale čo ju mám prizabiť chúďatko?

 

30.05.2006 13:28

mackaBA

este ma napadlo, ze Dr. mi dnes hovorila o prikrmoch a spomenula aj to, ze treba pridat k mrkve atd..aj lyzicku oliv.oleja, aby sa vstrebali vitaminky, lebo vit. A+D+E+K su rozpustne len v tukoch...to sice viem, len ten olej by ma naozaj nenapadlo pridat a tusim to ani jedna z vas nespominala...pridavate olivovy olej?

 

30.05.2006 13:52

nana

janka, ja viem, ze sa mi to asi lahko pise, ale neboj, ninka urcite raz zacne papat, nebude cely zivot pit len z flase Smile mozem ti poradit len tolko, ze ju nenut, to to len zhorsi. mozno by si mohla skusit zmenit na ovocie, aj ked je to riskantne, ze nebude potom zeleninku chciet. alebo mozno by si mohla skusit este dat to inokedy nie na obed, mozno v tej dobe nema naladu. a este ma napada, ze skus ju nechat jest samu, prstami. ja to obcas robim, pri ivkovi, aj ked vela toho nezje a je totalne spinavy. takze to praktikujeme len ked mam more casu Smile a aby si si nemyslela, ze ivo je nejaky jedak, dnes napr. dal asi tiez len 5 lyziciek a dost a to som sa s tym prplala, ze super recept na cukinu aj s koprom to mal, s trochou mm, normalne to bola mnamka Smile este taka skusenost inej maminy, teda neviem ci ta to potesi alebo nie, ale stretla som ju v centre, ma asi 13 mesacne sidlo, dievcatko, ma asi 8,5 kila, moc sa s jedlom nekamarati, ale je zdrava, cula, vrtka az moc Smile keca beha, proste krasne dievcatko, len malo papa, ale ocividne jej to staci. mozno na teraz ninke tych 5 lyziciek staci, predsa len je drobnejsia. aj 5 lyzic je lepsie ako nic. urcite sa jej tym dostane dost vitaminov. ostatne ma zatial v mliecku. a az jej casom bude chybat, podla mna si aj viac potom da. drzim palce Smile a macka s tym olejom je to pravda, aj ked ja nedavam olivovy ale slnecnicovy a nie tolko a nie do vsetkeho Smile proste len ked sa to pyta do receptu (napr. dnes som robila cukinu a som ju postruhala a najprv osmahla na oleji a tak dusila dalej)

 

30.05.2006 13:57

Janka

nana: janka, ja viem, ze sa mi to asi lahko pise, ale neboj, ninka urcite raz zacne papat, nebude cely zivot pit len z flase Smile mozem ti poradit len tolko, ze ju nenut, to to len zhorsi. mozno by si mohla skusit zmenit na ovocie, aj ked je to riskantne, ze nebude potom zeleninku chciet. alebo mozno by si mohla skusit este dat to inokedy nie na obed, mozno v tej dobe nema naladu. a este ma napada, ze skus ju nechat jest samu, prstami. ja to obcas robim, pri ivkovi, aj ked vela toho nezje a je totalne spinavy. takze to praktikujeme len ked mam more casu Smile a aby si si nemyslela, ze ivo je nejaky jedak, dnes napr. dal asi tiez len 5 lyziciek a dost a to som sa s tym prplala, ze super recept na cukinu aj s koprom to mal, s trochou mm, normalne to bola mnamka Smile este taka skusenost inej maminy, teda neviem ci ta to potesi alebo nie, ale stretla som ju v centre, ma asi 13 mesacne sidlo, dievcatko, ma asi 8,5 kila, moc sa s jedlom nekamarati, ale je zdrava, cula, vrtka az moc Smile keca beha, proste krasne dievcatko, len malo papa, ale ocividne jej to staci. mozno na teraz ninke tych 5 lyziciek staci, predsa len je drobnejsia. aj 5 lyzic je lepsie ako nic. urcite sa jej tym dostane dost vitaminov. ostatne ma zatial v mliecku. a az jej casom bude chybat, podla mna si aj viac potom da. drzim palce Smile a macka s tym olejom je to pravda, aj ked ja nedavam olivovy ale slnecnicovy a nie tolko a nie do vsetkeho Smile proste len ked sa to pyta do receptu (napr. dnes som robila cukinu a som ju postruhala a najprv osmahla na oleji a tak dusila dalej)
Nana dik za povzbudenie Smile máš pravdu viem že existujú aj také detičky, Ninka je asi jedno z nich Smile no hádam sa k tomu raz prepracujeme... ovocie skúšať nebudem lebo aj kašu ktorú miluje z flašky, odmieta z lyžice tak to nemá význam... no nič trpezlivosť ruže prínáša Smile skúsim ešte to aby papkala sama...dik

 

30.05.2006 14:09

ivka+filipko

janka, tak drzime palce.....ja mam otazku,kedy jej davas jest???? lebo ak je filipko uz unaveny alebo prilis hladny, tak tiez sa v stolicke storcuje a v nedelu som dokonca prisla na to, ze mi vychladla polievocka, tak ju ani za frasa nechcel a ked som ju prihriala, tak ju len tak zhltol, normalne som nechapala, mohol to byt rozdiel 4 stupne..... skus aj to ovocie, aspon trosku, ci jej nezachuti....hruska je perfektna....a filipko sa v pohode vratil od ovocia k zeleninke....

 

30.05.2006 14:15

Janka

ivka+filipko: janka, tak drzime palce.....ja mam otazku,kedy jej davas jest???? lebo ak je filipko uz unaveny alebo prilis hladny, tak tiez sa v stolicke storcuje a v nedelu som dokonca prisla na to, ze mi vychladla polievocka, tak ju ani za frasa nechcel a ked som ju prihriala, tak ju len tak zhltol, normalne som nechapala, mohol to byt rozdiel 4 stupne..... skus aj to ovocie, aspon trosku, ci jej nezachuti....hruska je perfektna....a filipko sa v pohode vratil od ovocia k zeleninke....
najprv som jej dávala tak hod a pol po kojení lebo každé dve hodinky kojím a potom spinká máme taký režim tak nechcela, dnes som jej dávala namiesto kojenia a bola unavená... fakt neviem čo je lepšie už som skúšala všeličo...

 

30.05.2006 14:48

petruška

mackaBA: este ma napadlo, ze Dr. mi dnes hovorila o prikrmoch a spomenula aj to, ze treba pridat k mrkve atd..aj lyzicku oliv.oleja, aby sa vstrebali vitaminky, lebo vit. A+D+E+K su rozpustne len v tukoch...to sice viem, len ten olej by ma naozaj nenapadlo pridat a tusim to ani jedna z vas nespominala...pridavate olivovy olej?
ja som to tuším píslala, keď sme s tým začali, tiež mi to vravela Dr. tak pridávame kvapôčku oliv. oleja do každej polievočky

 

30.05.2006 14:48

nana

janka aj ta unava ako pise ivka moze byt pricina. ja som obcas robila tak, ze ked malo zjedol lebo bolu z unaveny, tak som mu ponukla este po spanku a to si este dobol trochu.

 

30.05.2006 15:08

petruška

Janka neboj, všetko sa raz naučí. Môj synovec bude mať v lete 6 rokov a je chudý ako špajla a na raňajky zje teraz ledva polku chleba, na obed polievku a druhého veľmi málo a na večeru toho tiež veľa nezie. Ale vrtký je ako šidlo, ako píše Nana. Keď boli minule u nás a chytila som ho za rameno, prisámveru má ho tenšie ako moja Emma a je zdravý, takže nemaj boja, malá sa všetko naučí. Zachvíľku sa bude chcieť kŕmiť sama, tak to si ešte užiješ až cez hlavu. tak sa neboj a skúšaj po troške. niekedy aj málo je dosť. Bábo vie koľko potrebuje. Wink

 

30.05.2006 20:30

Denka

mackaBA: Denka, teba Simonko vrchnymi zubkami nehryzie?
No par krat sa stalo, ze kusol, ale inak to velmi necitim. A to uz mame 6 falatkov, 4 zubajzne hore a 2 chutnucke dole. Ale samozrejme lozenie, plazenie ... v nedohladne. Confused Danka na Murani sme boli ... he he na Prednej hore, je tam prekrasne ... urcite sa tam este vratime. A to vedierko, sme mali ziknute od kamosa Kubka (1 r.), je to original kupacie vedro. Kubko ho pouziva od narodenia. a este jedna chatova fotka

 

30.05.2006 20:57

Denka

Janka moj maly ma urcite nejakych 9 kg, no na 98% je na MM. Davam mu kazdy den na obedik zeleninku, no zvacsa zpapa par mikroskopickych lyziciek a zacne ho papinat. A kasu som mu davala 2x a urcite nespapal viac ako 50ml. Neboj bude papat.

 

30.05.2006 21:06

petruška

jeej Denka, Simi má už zúbkov 6?! To je teeda pašák. No ten má iné rekordy, on tu vedie so zúbkami.

 

30.05.2006 21:10

petruška

dnes je tu akosi pusto od poobedia. Kde ste všetky, veď deti už spia a vy tiež? To len ja s denkou tu strašíme? Posielam zopár dnešných záberov.

 

30.05.2006 21:26

mackaBA

Aj mna sem nachvilu tato pustil, lebo musi vybit z Emmy tu hromadu energie, ktoru este o takomto case ma :D :D neviem, kedy zase pojde spat...no a zajtra rano nam pridu robit detsku, skrabat stierku a pod...tak dufam, ze pritom bude moct spat... Denka, no neviem, kde sa tie deticky so zubkami tak ponahlaju..inak Simonko vyzera presne ako moj manzelik zamladi :D ...no a Emmka je teda ksichticek :D

 

30.05.2006 21:29

Bellinka

Tak idem vam opisat nasu hroznu noc.Lukaskovi som dala na veceru o piatej kasu po 1x bola taka redsia vypil decko a viac nechcel.Bola s MM. Vsetko bolo ok,pekne som ho okupala a dala este cucnut trosku mliecka. Nemohol zaspat a tak som ho chvilku nosila na rukach a potom som ho dala do postielky a akoze odchadzam z izby a v tom len vypulil oci a zacal grcat ale taka supa ze som rychlo zchytila za rucku a otocila dole hlavou.Cela postielka ogrcana-komplet.On cely ogrcany,tak som ho vybrala a trosku potulkala lebo chudatko nevedelo co sa deje.Kasu mal vsade vo vlasoch,usiach no brutal.Poumyvala som ho prezliekla do cisteho a dala k sebe do postele.Zasa sa zacal cudne tvarit a len co som ho dala hopat nech si odgrcne-druha supa.Cela tatova postel ogrcana a samozrejme aj on.Takze znova to iste a to sa mi uz chcelo plakat ze som si s kasou otravila dieta. Ked bol prezleceny tak som mu dala cucnut trosku cajiku ale to som nemala robit lebo nasledovala tretia supa.Chudatko moje ani sa nevedel nadychnut len som ho tapkala po chrbatiku nech je ok.Nechcelo sa mi verit aky je ten maly zaludocek velky ked toto vsetko tam ma.Prezliekla som ho a ked som ho unaveneho uspavala na rukach tak som si aj poplakala a on ani ockami neklipol co ma tak pozoroval.Zaspal o 21:15.Ja som zalahla o 22:00 ale bala som sa zaspat ze co ked bude este grcat a budem spat. O jednej som sa zobudila na to ze mi je strasne zle,ledva som dosla do wc a nevedela som ci si mam k nemu klaknut alebo na neho sadnut.Tak pracovali moje nervy. Zobudil sa o 2:15,dala som mu len cajik a zaspal.Mliecko papal az rano. Svagrina mi povedala ze to moze byt aj zo zubkou lebo slepa mama si nevsimla ze druhy zubok zaostava o 3 sekundy,takze idu oba naraz. Dasienka nemal vobec napuchnute len tak sa tam zjavili zubky. Dnes som cely den gruntovala vsetko ogrcane. Takze ja padam do postele lebo este sa cudujem ze fungujem po takomkvalitnom spanku. Pa,pa

 

30.05.2006 21:31

misina

Zuna: Ahojte babenky, u nás sme na tom podobne ako u Simonky, teda plánujem čoskoro malej urobiť detskú izbu predelením našej spálne. Vyfarbujem si 5 disney výkresov A4, ktoré si idem zarámovať. Okrem toho jej tam chcem dať takú mini stoličku a stolík, len si to musím zohnať :D . Mám už nejaké bedničky a vrece na hračky, regál a chcem tam aj komodu. Rozmýšlala som aj nad bielou tapetou na jednej stene vo výške dieťaťa, na ktorú by mohla ako staršia kresliť :D Však ešte uvidím...Mám akú takú predstavu ako by to malo vyzerať Wink Lukáškovi gratulujeme k zúbku a Maťka obdivujeme ako dobre zvládol odber krvi Razz , tak ten štvrtok platí! Miesto? Navrhujem dole pri Tescu v Sedláčkovom parku, tam máte aj kde zaparkovať. Čas? čo ja viem o 15 hod? Zariadim sa podľa vás. Wink , Ninka je v tej postieľke zlatučká...ešte musí prísť na to ako mame odviaže všetky tie mašle z postieľky Laughing Moja Katka mi ten náš mantinel pekne ničí Twisted Evil
Ahojky, aj mne to vyhovuje skor ako o 3. Ak by slo, tak okolo 1-2 by mi to viac bodlo. Aspon by som prisla sama, lebo ten moj synovec je do 3-4 v skolke a bude sa mi samej lepsie chodit. A ten sad je tam, kde je stare tesco? tak sa velmi tesim .....

 

30.05.2006 21:37

alica

petruška: dnes je tu akosi pusto od poobedia. Kde ste všetky, veď deti už spia a vy tiež? To len ja s denkou tu strašíme? Posielam zopár dnešných záberov.
Aj ja som tu. Vzorne citam, co ste popisali. Aj ja som posielala fotky Lindy do Mamy a ja. Ale asi nas tam nedali. Zeby bol nas ocino taky osklivy ? Smile Danka, gratulujeme, ze vas tam dali.....tak som sa to tu docitala. Este som si nekupila novu Mamu. A tusim aj Eja kedysi pisala, ze jej budu v junovom cisle uverejnovat clanok. Denka, take iste vedierko mame aj my doma. Ale uz ho nepouzivame, uz sme presli na velku vanu. Macka, ked budes s maliarmi spokojna, das mi na nich kontakt? My chceme tiez malovat byt. Inak ja som trochu soplava....Linda ma nakazila. Ona ma soplik zo zubkov. Takze spim radsej sama v spalni. Ocino spi s Lindou v detskej. Za normalnych okolnosti spime vsetci traja v detskej izbe. Linda ma nervi, ked sa priblizim k jej nosu. To je peklo, ked jej odsavame soplik. Aj palicky v nose neznasa. Tak mi je jej luto, ale musim to robit, kedze je to pre jej zdravie.

 

30.05.2006 21:54

alica

Vcera mi manzel odpalil pocitac Sad, takze teraz okupujem jeho laptop. Dufam, ze sa budu dat zachranit udaje z neho. Mam tam kopec fotiek nasej Lindy, ktore este neboli napalene na CD Sad. Ale kolko casu ma zrazu clovek, ked nema prisup k PC Smile.....internet je iny zrut casu. A co je s Katty, tusim uz davno nepisala.

 

31.05.2006 06:45

Katty

dobré ránko kočky, priebežne čítam no píšete toho na mraky tak ledva dočítam už som odvolaná od PC...veď ani teraz B nechce spinkať tak som ju dala miesto mňa do velkej posteli k tatovi že snáď zmena sa jej bude páčiť, hrá sa tam s hrkálkou ale spánok nikde. Už toľko cez deň nespí takže sa častejšie hráme a tak mamina menej spraví. Navyše včera som ani nemala notebook lebo ho bral mužík do práce na jednu prezentáciu. Dnes mi zas berie tlačiareň lebo v robote sa pokazila a na niečom robiť musia. No lenže ja dnes potrebujem niečo vytlačiť pre pár ludí ako prac.zmluva, faktury atď tak mám teraz rannu, kým nepôjde do práce. Vonku je 7stupnov, riadne sa ochladilo a cez den stale prší, to je hnusné počasie, nedá sa kočíkovať ach jo. Krásne fotečky detičiek aj detských izieb. My tu tiež nemáme poriešený priestor na detsku izbu pretože uplne podkrovie ešte nie je hotove a tak skoro ani nebude tam ešte dokonca podfukuje spod strechy lebo to nie je celkom zastavané, ale väčší problém je prístup do pokrovia, idu tam strašne prudké schody takže pre deti dosť nebezpečné. Jedine že by sme tam potom išli s tatom a detsku urobime miesto spálne, tá je však na detsku zas malá, ak teda budu tie 3deti..no uvidíme. Zatial je B v spálni, pekne v postielke a tam ešte dlho ostane. Čo sa týka hrania, tak zatial sa hrá na našej posteli a môžem aj odísť lebo sa ešte ani neprevaluje ani nelozí. Potom jej plánujem spraviť v obývačke puzzlové ihrisko a bude tam stále, nebudem ho skladať a rozkladať. My máme kuchynu s obyvackou ako monopriestor, takže budeme na seba vidieť či pri varení alebo žehlení alebo robení na PC. Sme zdraví, klop-klop. Včera som jej dala prvýkrát mrkvovú šťavičku. Chutila jej, neprotestovala, z jednej mrkvy som vytlačila 20ml a pekne som jej to všetko nalyžičkovala do pusy, ale musela ležať lebo tak jej to skôr sklzne dolu krkom ako posediačky. Ako ste to dávali vy? No a samozrejme sa dosť vecí zafarbilo naoranžovo, čím to pôjde dole? Dnes už skusim dať varenu mrkvičku a uvidíme čo to spraví. Kočky dávate aj pšeničné kaše? Alebo len ryžové?

 

31.05.2006 06:49

Katty

spravila som jej dalšiu informačnu fotečku

 

31.05.2006 06:53

Katty

a ešte zopar najnovších

 

31.05.2006 08:57

Katty

 

31.05.2006 10:10

nana

janka tak neviem ci mi ivo tajne chodi na net a precital si o ninke, ale zacina sa presne spravat ako si pisala. jablko totalne odmietol, vcera ani velmi na obed nezjedol. som zvedava ako dnes, desiatu vynechal Sad trochu kasle a kycha tak dufam, ze nebude chory ako ja. nadejam sa, ze su to zuby, moja oblubena vyhovorka a je mrzuty z pocka tak mu nechuti.

 

31.05.2006 10:18

DankaZA

Ahojte... Arrow Katty- fotecky su perfektne Arrow Nana- Ivko je sikuliak..ozaj ako sa vlastne hlasuje v tom mama a ja? na nete som to nenasla Rolling Eyes Arrow Janka- nebojkaj sa viem ze sa to lahko hovori.. a viem co si prezivas.. mne FIlipko odmietal papat len tyzden a bola som z toho hotova.. a rozjedol sa.. mozno Ninke to trosicku dlhsie potrva ale ked bude potrebovat vezme si co jej chyba Wink Arrow BElinka- tak to bol riadny horor co si popisala.. asi to bude z tych zubkov.. Arrow Misina- tak ja sa tam budem obsmietat od jednej pol druhej(ved si brnkneme).. a hej je to pri starom tescu...Inak pocasie nam moc nepraje.. dufam ze aspon prsat nebude Sad Arrow JA som dnes mala dalsiu hroznu noc..spala som asi 3,5 hodiny- FIlipko buntosil tentoraz od jedenastej do jednej Sad som hotova.. a nechcel ani papat.. hladny urcite nebol.. proste ho nieco budilo aj sa mu chcelo spinkat ale vzdy ho nieco zobudilo.. aj som ho na rukach nosila.. nic nezaberalo.. hadam to budu zuby hoci ziadne naznaky nie su.. ale ja uz fakt neviem cim to moze byt Rolling Eyes potom hlad ho zobudil o druhej to sa napapal a zasa o piatej hore... Rolling Eyes nakrmila som ho .. ale zasa ho nieco budilo.. a to som uz nezvladala a tak som o pol siestej volala manzela na pomoc.. nech sa aspon trosku vyspim Sad tak aspon hodinka spanku nadranom lebo o pol siedmej bol zasa hore Rolling Eyes cez den spinka dobre... zmenil sa mu nejako rezim teraz ked rano zaspi tak spi aspon hodinu a pol... ale to je asitymi zlymi nocami... Dievcata potom sa ma nezlakniute.. ak na stretko pridu miesto mna kruhy pod ocami Cool No dobre dost bolo stazovania sa.. Arrow Denka- na Prednej hore som bola vel krat (hehe nie v sanatoriu) je tam prekrasne.. naposledy asi pred dvoma rokmi sme tam stanovali.. bolo paraaadne. Arrow Petruska: tak Emmka ma take kukadla a malinku pusinku.. presne ako Barborka a predsa su uplne ine.. ale rozkosne obe no ..mame krasne dievcence..hehe ale jazycek vyplazuje len Mackina Emka Laughing

 

31.05.2006 11:34

Filipko

katiatko

Ahojte, som tu prvykrat, som tu tak nakukla a nasla som si tu temu, ktora sa tyka aj mna a nasho maleho Filipka, lebo sa nam narodil v novembri 2005, presnejsie 27.11.2005 v Martine Laughing

 

31.05.2006 11:34

katiatko

...preco mam tu fotos taku malicku????? Shocked

 

31.05.2006 11:35

katiatko

...preco mam tu fotos taku malicku????? Shocked

 

31.05.2006 11:44

Re: Filipko

DankaZA

katiatko: Ahojte, som tu prvykrat, som tu tak nakukla a nasla som si tu temu, ktora sa tyka aj mna a nasho maleho Filipka, lebo sa nam narodil v novembri 2005, presnejsie 27.11.2005 v Martine Laughing
HOJ kATIATKO- JA MAM TIEZ fILIPKA ATIEZ SA NARODIL V mARTINE Wink ALE O TROSICKU SKOR1.11 Wink NApis cosi o sebe no a pochval sa svojim FIlipkom... nech ho spozname Wink

 

31.05.2006 11:45

DankaZA

katiatko: ...preco mam tu fotos taku malicku????? Shocked
aku fotecku?nevidim ziadnu Rolling Eyes

 

31.05.2006 12:10

petruška

Ahojte! bellinka, tak to bola noc ti poviem, ale dúfam, že lukáško je už v poriadku. katty-fotečky sú úžané. katiatko-vitaj a ukáž sa nám a aj malého filipka, už je tretí novembrový Filipko. Wink

 

31.05.2006 12:32

katiatko

petruska a danka, ja este poriadne neviem, ako to tu funguje, skusala som si vlozit obrazok s filikom do PASu, ale mi tam stale vypisuje, ze to musi byt mensie ako 20kB Confused A k ed som to nakoniec zmensila, tak som ju tam mala taku prtavu, tak som ju nakoniec vymazala a skusam znovu.....ale zatial 0 bodov..... Crying or Very sad

 

31.05.2006 12:43

Katty

vitaj katiatko, v čom zmenšuješ fotku? Je aj odporučený formát fotky tak ho zadaj pri tom zmenšovaní a potom len zníž kvalitu aby bola do 20kb ale výška a šírka ti ostane, neviem koľko to je musela by som sa kuknuť do nastavení. A tešíme sa na dalšieho Filipka :D

 

31.05.2006 12:44

Katty

už to mám 80x80 obr.bodov ak by ti to nešlo pošli mi fotku do mailu a ja ti to zmenším

 

31.05.2006 12:51

petruška

Práve mi prišla nová Mama a ja!!!! danka super fotečka a ešte kto tam dával fotku? A ten Ejin článok je na str. 13, tuším v listárni, Osemnástka. myslím, že to je ten podľa mien.

 

31.05.2006 12:53

Katty

Ja som tiež nestíhala poslať fotku do Mama a ja Crying or Very sad ale vravela som keď tam pošle Danka tak my už nemáme šancu Laughing Tak čo Peti tipuješ Dankinu fotku na víťaza??? ŠKoda že tie fotky nie su aj na nete... a ešte jednu z kupania, je to fakt momentka

 

31.05.2006 12:57

Denka

Ahoj Katiatko, porozpravaj nam nieco o vas a samozrejme vitaj medzi nami. Belinka uf uf to musela by hrozna noc. Simonkovi sa tiez par krat stalo, ze vyvratil zeleninku. A s kasou som mala skusenost tiez. Prvu kasu som dala mliecnu, aj pekne vecer zaspinkal ... no od jedenastej sa len prevracal a poplackoval co mu bolo tazko. Tak som ho nosila, cicikala ... a po druhej zaspinkal. Ale kludne to moze byt aj zubkami, kazde babo zubosky preziva inak.

 

31.05.2006 13:01

Katty

Belli, ako je Lukáškovi? Kočky chcela som sa vás spýtať ak zarábate kašu do materského mlieka tak na aku teplotu zohrievate mlieko a v čom? No a chcela som vedieť či vám aj shustne, lebo ja som raz skúšala a mne to nezhustlo tak ako vo vode...

 

31.05.2006 13:09

petruška

Katty, no myslím, že Danka má medzi tými fotkami navrch!!!!! No a ja som dala mliečko do mikrovlnky tak na 10 sekúnd a normálne mi to zhustlo, keď som tam dávala kašu, rozdiel som nepostrehla. Včera som malej skúsila dať Ryžovú s ovocím nemliečnu Sunarku a chutila, takže ok. uvidíme , kedy prejdeme na mliečnu, ale zväčša rozrábam do vody a potom tám strieknem trošku mliečka.

 

31.05.2006 13:19

mackaBA

Hm, takze novu Mama a ja mam u v schranke?...skoda, ze Emmka spinka, hned by som pre nu sla... Inak, , uzila si si teda riadne s grckami...dufam, ze ste uz ok :D , vypusinkuj Lukaska, vela si vytrpel , kontakt na maliara ti dam radsej teraz, nech nezabudnem...poslem ti SS, nech to tu nehadzem len tak...je to mlady chalan a kol., vyuceny maliar, ale dokaze porobit kopec inych veci, alebo zohnat na to odbornikov...bracho a jeho 3 znamy boli s nim velmi spokojni, tak dufam, ze budeme aj my...dnes zacal a bude to robit 3 dni a vzdy si za sebou uprace :D co sa mi velmi paci, lebo pred 2 rokmi to jeden chlapik odflakol za 1den, 2dni sme po nom upratovali a uz to zase praska a olupuje sa...nechcem to zakriknut, ale tento je puntickar a v ociach ma snad lupu :D :D , ta momentka je super :D ...a aj ostatne...boze tie modre okale, ani sa Barborke necudujem, ze uz odteraz vysedava pred zrkadlom :D ...a to MM je asi najlepsie zohriat vo vodnom kupeli, urcite nie v mikrovlnke...znicia sa tam tie vzacne latky +Filipko, vitajte...skus na zaciatok poslat aspon foto cez prilohu

 

31.05.2006 13:22

Katty

petruška: Katty, no myslím, že Danka má medzi tými fotkami navrch!!!!! No a ja som dala mliečko do mikrovlnky tak na 10 sekúnd a normálne mi to zhustlo, keď som tam dávala kašu, rozdiel som nepostrehla. Včera som malej skúsila dať Ryžovú s ovocím nemliečnu Sunarku a chutila, takže ok. uvidíme , kedy prejdeme na mliečnu, ale zväčša rozrábam do vody a potom tám strieknem trošku mliečka.
peti a v mikrovlnke sa nezničí hodnota mat.mlieka??? A Sunarka s ovocím je aj ryžová?? Lebo ja som jednu kupila a až doma som si všimla že je na nej napísané Pšeničná s ovocím, preto som sa minule pýtala či už drobci môžu aj pšeničné aj ked na krabici je od 6.ukončeného...

 

31.05.2006 13:26

Katty

mackaBA: ...a to MM je asi najlepsie zohriat vo vodnom kupeli, urcite nie v mikrovlnke...znicia sa tam tie vzacne latky
macka ale na aku teplotu máš zohriať to MM na 50-60stupnov ako vodu? lebo vo vodnom kupeli si to neviem predstaviť, ja som to minule dala na sporák do hrnca ale to tiež neviem či sa neničia potrebné zložky MM.

 

31.05.2006 13:30

Elzinka

ahojte, vsimli ste si, ze ked drobcom date nejaku rozvijaciu hracku tak ich aj tak najviac zaujima ten informacny listkocek ??? Laughing Laughing Laughing

 

31.05.2006 13:33

mackaBA

mackaBA: ...a to MM je asi najlepsie zohriat vo vodnom kupeli, urcite nie v mikrovlnke...znicia sa tam tie vzacne latky
macka ale na aku teplotu máš zohriať to MM na 50-60stupnov ako vodu? lebo vo vodnom kupeli si to neviem predstaviť, ja som to minule dala na sporák do hrnca ale to tiež neviem či sa neničia potrebné zložky MM.
citam v jednej prirucke, ze MM iba na 37st

 

31.05.2006 13:34

Denka

Katty ja vsetko ohrievam vo vodnom kupeli.

 

31.05.2006 13:42

mackaBA

Elzinka: ahojte, vsimli ste si, ze ked drobcom date nejaku rozvijaciu hracku tak ich aj tak najviac zaujima ten informacny listkocek ??? Laughing Laughing Laughing
tak toto som si vsimla nielen na rozv.hrackach...Emmka ozuzle vsetky vysacky a snurky na hrackach i mantineloch v postielke?

 

31.05.2006 14:12

petruška

petruška: Katty, no myslím, že Danka má medzi tými fotkami navrch!!!!! No a ja som dala mliečko do mikrovlnky tak na 10 sekúnd a normálne mi to zhustlo, keď som tam dávala kašu, rozdiel som nepostrehla. Včera som malej skúsila dať Ryžovú s ovocím nemliečnu Sunarku a chutila, takže ok. uvidíme , kedy prejdeme na mliečnu, ale zväčša rozrábam do vody a potom tám strieknem trošku mliečka.
peti a v mikrovlnke sa nezničí hodnota mat.mlieka??? A Sunarka s ovocím je aj ryžová?? Lebo ja som jednu kupila a až doma som si všimla že je na nej napísané Pšeničná s ovocím, preto som sa minule pýtala či už drobci môžu aj pšeničné aj ked na krabici je od 6.ukončeného...
no to stým mliekom ma nenapadlo, ale zatiaľ som to urobila 2x, takže sa to dá, budeme teda mliečko kúpať a teraz som mrkla na tú kašu a je fakt pšeničná a ešte som včera na to preto pozerala. Asi mám zahmlenie, tak pokračujeme v ryžovej. Confused

 

31.05.2006 14:14

petruška

Elzinka: ahojte, vsimli ste si, ze ked drobcom date nejaku rozvijaciu hracku tak ich aj tak najviac zaujima ten informacny listkocek ??? Laughing Laughing Laughing
to som chcela minule už napísať, Emma stále číta a lúšti ten biley papierik. A hračka môže byť neviem aká superacá a ona len ten lístok. Vždy Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

 

31.05.2006 14:21

katchka

tu je ten meter, ale neodporucam objednavat z ciech, lebo okrem postovneho si nasa posta uctuje este pausalny poplatok 150sk za dobierku, takze sa to mrte predrazi... http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=117580

 

31.05.2006 14:23

katchka

jasneeeee Twisted Evil u nas je tiez listkove a snurkove obdobie, vsetky cetliky a snurky v okoli su v matejovej moci...uz aj zacal parat spacak, ktory je ako podklad na pozemnom ihrisku....

 

31.05.2006 14:26

katchka

co sa tyka papania, u n as bez zmeny stale dobre, v konecnom dosledku zosrotuje mato vsetko, aj ked zemiak moc nemusi, ale co ma robit..ma vsak dni, ked mu proste zelenina nejde ( boli asi dva ) , tak to nesilim a dam mu mlieko... kasu vsak chce vzdy, ale iba lyzickou, z flase iba navela navela po dlhych prehovarackach Smile obcas sa stane, ze sa niekde zdrzime, dojdeme neskoro domov a uz ho nechcem drtit do lehatka a cpat kasou, tak mu spravim taku superriedku do flase.... je tu este nejaky hotentot ako ja, co krmi dieta v polohovatelnom lehatku ? aj ked v polohe sedmo, ale aj tak.... uz zacinam mat vycitky, ze nemame stolicku stale, ale cakame na sponzora Smile