1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312

bábätka november 2005

16.03.2006 10:37

petruška

My sme mali túto noc fantastickú. Najprv nám malá nevedela o ôsmej zaspať, a kecala o sto tristo. Až potom mama vyskúšala,že či nemá tvrdé bruško. A nakoniec to aj tak bolo. Tak sme sa vykakali, napapali a zaspali o pol desiatej. Prvý budíček ráno o pol štvrtej a potom klasika o siedmej. Jedno je zaujímavé. Ona keď sa nmôže vykakať a potrebuje, tak nepalače, len neskutočne dlho papká a s čoami dokorán a keď nepapká tak debatuje a smeje sa vo veľkom. Wink Rolling Eyes

 

16.03.2006 11:02

misina

misina: Ozaj aj vam babatka mraucia ako maciatka? Matej ked sa nudi a nevenujeme mu pozornost tak je ako psicek :D neskutocne ze otap sneziiiiiii, wrrrr ........ pekny dnicek
u nas sa hika. ked s tym zacal, tak sme vzdy k nemu rychlo bezali, lebo sme mysleli, ze sa dusi... a tak asi dosiel na to, ze to funguje, tak teraz stale hika, akokeby sa niecomu veeeelmi cudoval. Katty, vcera u rehabilitacnej som si kupila take materialy "co ma dieta zvladnut, kym sa postavi" a je to velmi sikovne napisane, vypracovala to sama ta mudr, co sme u nej boli, pise tam chronologicky vyvoj, kedy ma dieta co zvladnut, preco sa ma najprv otocit z chrbatika na brusko a nie naopak, preco sa netreba ponahlat so sedenim, kedy zacat riesit casove odchylky v motorike, kedy vojtovku, su tam aj nejake cvicenia na fit lopte... je toho asi patnast stran, neda sa ti to niekde odfaxovat? mozno by ti to poradilo.
Syki, prosim ta ako sa to vola? nemohla by si mi to poslat postou prefotene? ak bysi bola taka dobra a ak sa ti to da, velmi by ma to zaujimalo, trebars aj dobierkou, aby si nemala k tomu vydavky.

 

16.03.2006 11:11

syki

misina: Ozaj aj vam babatka mraucia ako maciatka? Matej ked sa nudi a nevenujeme mu pozornost tak je ako psicek :D neskutocne ze otap sneziiiiiii, wrrrr ........ pekny dnicek
u nas sa hika. ked s tym zacal, tak sme vzdy k nemu rychlo bezali, lebo sme mysleli, ze sa dusi... a tak asi dosiel na to, ze to funguje, tak teraz stale hika, akokeby sa niecomu veeeelmi cudoval. Katty, vcera u rehabilitacnej som si kupila take materialy "co ma dieta zvladnut, kym sa postavi" a je to velmi sikovne napisane, vypracovala to sama ta mudr, co sme u nej boli, pise tam chronologicky vyvoj, kedy ma dieta co zvladnut, preco sa ma najprv otocit z chrbatika na brusko a nie naopak, preco sa netreba ponahlat so sedenim, kedy zacat riesit casove odchylky v motorike, kedy vojtovku, su tam aj nejake cvicenia na fit lopte... je toho asi patnast stran, neda sa ti to niekde odfaxovat? mozno by ti to poradilo.
Syki, prosim ta ako sa to vola? nemohla by si mi to poslat postou prefotene? ak bysi bola taka dobra a ak sa ti to da, velmi by ma to zaujimalo, trebars aj dobierkou, aby si nemala k tomu vydavky.
jasne, posli mi na SS adresu a zajtra mi to manzel v praci prefoti a poslem.

 

16.03.2006 11:11

petruška

misina: Ozaj aj vam babatka mraucia ako maciatka? Matej ked sa nudi a nevenujeme mu pozornost tak je ako psicek :D neskutocne ze otap sneziiiiiii, wrrrr ........ pekny dnicek
u nas sa hika. ked s tym zacal, tak sme vzdy k nemu rychlo bezali, lebo sme mysleli, ze sa dusi... a tak asi dosiel na to, ze to funguje, tak teraz stale hika, akokeby sa niecomu veeeelmi cudoval. Katty, vcera u rehabilitacnej som si kupila take materialy "co ma dieta zvladnut, kym sa postavi" a je to velmi sikovne napisane, vypracovala to sama ta mudr, co sme u nej boli, pise tam chronologicky vyvoj, kedy ma dieta co zvladnut, preco sa ma najprv otocit z chrbatika na brusko a nie naopak, preco sa netreba ponahlat so sedenim, kedy zacat riesit casove odchylky v motorike, kedy vojtovku, su tam aj nejake cvicenia na fit lopte... je toho asi patnast stran, neda sa ti to niekde odfaxovat? mozno by ti to poradilo.
Syki, prosim ta ako sa to vola? nemohla by si mi to poslat postou prefotene? ak bysi bola taka dobra a ak sa ti to da, velmi by ma to zaujimalo, trebars aj dobierkou, aby si nemala k tomu vydavky. no teda aj mňa to zaujíma

 

16.03.2006 11:11

misina

petruška: My sme mali túto noc fantastickú. Najprv nám malá nevedela o ôsmej zaspať, a kecala o sto tristo. Až potom mama vyskúšala,že či nemá tvrdé bruško. A nakoniec to aj tak bolo. Tak sme sa vykakali, napapali a zaspali o pol desiatej. Prvý budíček ráno o pol štvrtej a potom klasika o siedmej. Jedno je zaujímavé. Ona keď sa nmôže vykakať a potrebuje, tak nepalače, len neskutočne dlho papká a s čoami dokorán a keď nepapká tak debatuje a smeje sa vo veľkom. Wink Rolling Eyes
Petruska, ako pomahas kakat ? Matej konecne zaspal od 6 rano. uz som sa citila na psychiatriu Crying or Very sad lebo stale sa sponoval, mraucal a nic len sa chcel nosit. Aj papal s prestavkami hodinu a pol, prsia si necitim a pucil sa akoby ho bolelo brusko, tak sme cvicili, masirovali, vyzliekla som ho iba do bodyna ze ak ho nieco tlaci a nepomahalo nic, uz som bola zuriva ... wrrr, tak neviem ci nemoze to byt kakos, lebo uz asi 3-4 dni nekakal ... a vecer sme mali take iste zaspavnie .... teraz zaspal za po noseni v babyvaku, som zvedava ako dlho .... Ozaj, baby nestava sa vam ze babtko grcka? Matej niekedy ked vela hlce tak si v pohode odgrgne a ked ho polozim za nejakych 10 minut zacne byt nervozny a ked ho zdvihnem tak mu vybehne ale uz take natravene a kysle ..... stava sa totak 1-2x za den .... nejaka som hotova - mam chut niekam vypadnut aspon na pol dna bez kojenia, plakania a nosenia na rukach - vlastne bez Mateja .... tak som sa vyrozpravala a mozem opat fungovat, hlavne ze Matko chvilu spinka .... zlatinko moje, ja ho veeeelmi lubim, len mam toho niekedy dost ....

 

16.03.2006 11:39

Katty

Katty: Janka, Denka, na brušku vydrží bez jedovania len chvílu, nestopovala som jej to ale myslím že je to nejaká minutka ale nechám ju tak dlhšie nech sa pojeduje a dúfam že zistí čo s rukami ale zatial 0 bodov. Sranda je že ak si ju dám bruškom na nohy a robíme lietadielko tak vydrží bez jedovania aj 10minut
Počuj Katty, rob s ňou často lietadielko aj na rukách, dávaj si ju bruškom na tvoje brucho a skús jej dať takú nejakú knižku ako dáva Danka Filipkovi (u nás to tiež zaberá Wink ). Po kúpaní ju daj nahú na bruško a masíruj jemne chrbátik olejom, to by jej malo byť príjemne a vydržíTi dlhšie. Skús ju dávať na to bruško minimálne tri krát do dňa, keď je vyspinkaná. My sme to tak robili mesiac (odvtedy, čo nám to poradila neurologička) a malá sa mi už pretáča z chrbátika na bruško :D My sme však podstatne starší ako vy. Babulky dakujem za rady vyskúšam všetko čo ste mi radili, lietadielko na rukách má veľmi rada, furt sa pri tom smeje, knižku nemáme ale postavila som jej pred hlavu pestrofarebných plyšákov aby ju zaujali ale výsledok nebol uspokojivý, skúsim ju dať po kupaní na brušku a skusim tu masáž-to som ešte neskušala, no a asi ju budem vyzliekať do naha, aby bola bez plienky a skúsime aj dvíhanie aj pretáčanie.

 

16.03.2006 11:43

Katty

syki: Katty, vcera u rehabilitacnej som si kupila take materialy "co ma dieta zvladnut, kym sa postavi" a je to velmi sikovne napisane, vypracovala to sama ta mudr, co sme u nej boli, pise tam chronologicky vyvoj, kedy ma dieta co zvladnut, preco sa ma najprv otocit z chrbatika na brusko a nie naopak, preco sa netreba ponahlat so sedenim, kedy zacat riesit casove odchylky v motorike, kedy vojtovku, su tam aj nejake cvicenia na fit lopte... je toho asi patnast stran, neda sa ti to niekde odfaxovat? mozno by ti to poradilo.
Syki to by si bola strašne zlatá, fax je 02/52632518, máš to u mňa!!!!!!!!!! Wink

 

16.03.2006 11:48

Katty

fakt ste toho popísali až až...ale tak to má byť. Včera sme vyskúšali člapkanie vo velkej vani, malej sa to očividne páčilo, normálne začala plávať ako žabka a hlavu dvíhala jak keby jej to nikdy nerobilo problém, no možno sa len nechcela nahltať vody Laughing keď zmenším fotky tak pripnem. Od včera má malá hyperaktívne nôžky alebo turbonôžky ako sa to tu používa Razz možno nám už teraz pôjde aj to pretáčanie do bokov, kedže už sama dvíha zadoček s nožičkami a pritom sa samozrejme nakláňa váhou nožičiek :D no uvidím ako to bude dnes. Zatial odfukuje v postielke. Idem ju skontrolovať

 

16.03.2006 12:00

Zuna

Vidíš, to Katty, že tvoja malá to má všetko naplánované a jednoducho to nemôže byť tak skoro ako si to predstavuješ Ty alebo niektorí "múdri" doktori. Však aj my sme museli mať s Katkou mesiac trpezlivosť, kým mladší jedinci ju predbiehali v otáčaní a dvíhaní hlavičky, tak teraz im to vrátila Laughing Malá sa mi včera tiež dva krát prekakala a praktizujem to, čo napísala Denka. Otočím ju na bruško, aby sa jej to nedalo na dupky a body, ale niekedy je už neskoro. Preperiem v rukách s mydlom Lanza a dám do pračky na 40 stupňov prať. Flaky mi po praní vždy zmizli, na 60-tke by som sa bála prať, pretože veľa vecí takú teplotu neznesie a rýchlejšie sa zničia.

 

16.03.2006 12:03

petruška

petruška: My sme mali túto noc fantastickú. Najprv nám malá nevedela o ôsmej zaspať, a kecala o sto tristo. Až potom mama vyskúšala,že či nemá tvrdé bruško. A nakoniec to aj tak bolo. Tak sme sa vykakali, napapali a zaspali o pol desiatej. Prvý budíček ráno o pol štvrtej a potom klasika o siedmej. Jedno je zaujímavé. Ona keď sa nmôže vykakať a potrebuje, tak nepalače, len neskutočne dlho papká a s čoami dokorán a keď nepapká tak debatuje a smeje sa vo veľkom. Wink Rolling Eyes
Petruska, ako pomahas kakat ? Matej konecne zaspal od 6 rano. uz som sa citila na psychiatriu Crying or Very sad lebo stale sa sponoval, mraucal a nic len sa chcel nosit. Aj papal s prestavkami hodinu a pol, prsia si necitim a pucil sa akoby ho bolelo brusko, tak sme cvicili, masirovali, vyzliekla som ho iba do bodyna ze ak ho nieco tlaci a nepomahalo nic, uz som bola zuriva ... wrrr, tak neviem ci nemoze to byt kakos, lebo uz asi 3-4 dni nekakal ... a vecer sme mali take iste zaspavnie .... teraz zaspal za po noseni v babyvaku, som zvedava ako dlho .... Ozaj, baby nestava sa vam ze babtko grcka? Matej niekedy ked vela hlce tak si v pohode odgrgne a ked ho polozim za nejakych 10 minut zacne byt nervozny a ked ho zdvihnem tak mu vybehne ale uz take natravene a kysle ..... stava sa totak 1-2x za den .... nejaka som hotova - mam chut niekam vypadnut aspon na pol dna bez kojenia, plakania a nosenia na rukach - vlastne bez Mateja .... tak som sa vyrozpravala a mozem opat fungovat, hlavne ze Matko chvilu spinka .... zlatinko moje, ja ho veeeelmi lubim, len mam toho niekedy dost .... Miška aj mi len masírujeme, alebo stláčeme bruško nožičkami, sem tam strčíme teplomerik ale pijeme aj kmínkový čajík. A stým, že potrebuješ vypadnúť na pár hodín bez kojenia, nerob si z toho nič. Ja sa s tým takisto trápim. Milujem Emmu a neviem si už predstaviť to, žeby som ju nemala. Ale musím sa priznať a to verejne. Neskutočne mi chýba tá sloboda pohybu a tým, že melú kojím je ešte zdupľovaná. Môžem si dovoliť max dve hodky ísť preč, ale ani si nemôžem aj tak nič plánovať, lebo každý deň je aj tak iný. Hoci malá vydrží aj s tatom aj s babkou, ale oni ju nenakoja. A s tým odsávaním to tiež nie je asi veľmi riešenie, lebo kým odsajem a pod, tak už malú musím nakojiť, a z čoho keď som len pred chvíľou odsala. Ale bude lepšie. Ochvíľku budemedokrmovať, tak to už bude trošku iné. Ale aj ja potrebujem vypadnúť. Len na chvíľku. Už sa idem aj objednať ku kozmetičke, hm..., len na kedy? HIHI Wink

 

16.03.2006 12:24

katchka

misina: Ozaj aj vam babatka mraucia ako maciatka? Matej ked sa nudi a nevenujeme mu pozornost tak je ako psicek :D neskutocne ze otap sneziiiiiii, wrrrr ........ pekny dnicek
u nas sa hika. ked s tym zacal, tak sme vzdy k nemu rychlo bezali, lebo sme mysleli, ze sa dusi... a tak asi dosiel na to, ze to funguje, tak teraz stale hika, akokeby sa niecomu veeeelmi cudoval. Katty, vcera u rehabilitacnej som si kupila take materialy "co ma dieta zvladnut, kym sa postavi" a je to velmi sikovne napisane, vypracovala to sama ta mudr, co sme u nej boli, pise tam chronologicky vyvoj, kedy ma dieta co zvladnut, preco sa ma najprv otocit z chrbatika na brusko a nie naopak, preco sa netreba ponahlat so sedenim, kedy zacat riesit casove odchylky v motorike, kedy vojtovku, su tam aj nejake cvicenia na fit lopte... je toho asi patnast stran, neda sa ti to niekde odfaxovat? mozno by ti to poradilo. Syki, prosim ta ako sa to vola? nemohla by si mi to poslat postou prefotene? ak bysi bola taka dobra a ak sa ti to da, velmi by ma to zaujimalo, trebars aj dobierkou, aby si nemala k tomu vydavky. no teda aj mňa to zaujíma no to by aj mna zaujimalo, syki, neviete to nascanovat a poslat mailom ?

 

16.03.2006 12:30

syki

misina: Ozaj aj vam babatka mraucia ako maciatka? Matej ked sa nudi a nevenujeme mu pozornost tak je ako psicek :D neskutocne ze otap sneziiiiiii, wrrrr ........ pekny dnicek
u nas sa hika. ked s tym zacal, tak sme vzdy k nemu rychlo bezali, lebo sme mysleli, ze sa dusi... a tak asi dosiel na to, ze to funguje, tak teraz stale hika, akokeby sa niecomu veeeelmi cudoval. Katty, vcera u rehabilitacnej som si kupila take materialy "co ma dieta zvladnut, kym sa postavi" a je to velmi sikovne napisane, vypracovala to sama ta mudr, co sme u nej boli, pise tam chronologicky vyvoj, kedy ma dieta co zvladnut, preco sa ma najprv otocit z chrbatika na brusko a nie naopak, preco sa netreba ponahlat so sedenim, kedy zacat riesit casove odchylky v motorike, kedy vojtovku, su tam aj nejake cvicenia na fit lopte... je toho asi patnast stran, neda sa ti to niekde odfaxovat? mozno by ti to poradilo. Syki, prosim ta ako sa to vola? nemohla by si mi to poslat postou prefotene? ak bysi bola taka dobra a ak sa ti to da, velmi by ma to zaujimalo, trebars aj dobierkou, aby si nemala k tomu vydavky. no teda aj mňa to zaujíma no to by aj mna zaujimalo, syki, neviete to nascanovat a poslat mailom ? Sad scenovat nemam kde, vedela by som ti to poslat po nane, ale neviem, kedy s nou budem.. nieco vymyslime. Wink

 

16.03.2006 12:38

misina

ochhh joj, petruska akoby si mi z duse pisala ..... Nas problem bolo kakanie, uz sa vykakal a je uplne spokojny na zemi na deke s hrkalkou v ruke a kuka na mna co to robim, ale doobedie bolo uplne na nervy .... spinkal nakoniec 40 min a aj ked sa zobudil bol strasne mrzuty a ked som odisla z jeho zorneho pola tak hned plakal ... ale som rada ze to bolo len kakanie, aj som mu teplotku merala, skusala som zubky, lenbo bol uplne zurivy a pozeral na mna, ze preco mu davam prst do pusy ... no tak koncim a ideme sa zachvilu vyvetrat. teplomer ukazuje 10 stupnov ale moc mu neverim, lebo snezi .... pekny dnicek ... a ked dokojim cez den uz som oznamila manzelovi, ze si beriem den volna a idem na Chopok :D samaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ............... (jasne ze s kamoskou a uz sa tesim na kafco na kamennej chate ....) majte sa ..

 

16.03.2006 13:05

Denka

misina: Ozaj aj vam babatka mraucia ako maciatka? Matej ked sa nudi a nevenujeme mu pozornost tak je ako psicek :D neskutocne ze otap sneziiiiiii, wrrrr ........ pekny dnicek
u nas sa hika. ked s tym zacal, tak sme vzdy k nemu rychlo bezali, lebo sme mysleli, ze sa dusi... a tak asi dosiel na to, ze to funguje, tak teraz stale hika, akokeby sa niecomu veeeelmi cudoval. Katty, vcera u rehabilitacnej som si kupila take materialy "co ma dieta zvladnut, kym sa postavi" a je to velmi sikovne napisane, vypracovala to sama ta mudr, co sme u nej boli, pise tam chronologicky vyvoj, kedy ma dieta co zvladnut, preco sa ma najprv otocit z chrbatika na brusko a nie naopak, preco sa netreba ponahlat so sedenim, kedy zacat riesit casove odchylky v motorike, kedy vojtovku, su tam aj nejake cvicenia na fit lopte... je toho asi patnast stran, neda sa ti to niekde odfaxovat? mozno by ti to poradilo. Tak to je super, keby si to mala v elekt. forme .... potesim sa. Laughing :D

 

16.03.2006 13:12

Janka

misina: Ozaj aj vam babatka mraucia ako maciatka? Matej ked sa nudi a nevenujeme mu pozornost tak je ako psicek :D neskutocne ze otap sneziiiiiii, wrrrr ........ pekny dnicek
u nas sa hika. ked s tym zacal, tak sme vzdy k nemu rychlo bezali, lebo sme mysleli, ze sa dusi... a tak asi dosiel na to, ze to funguje, tak teraz stale hika, akokeby sa niecomu veeeelmi cudoval. Katty, vcera u rehabilitacnej som si kupila take materialy "co ma dieta zvladnut, kym sa postavi" a je to velmi sikovne napisane, vypracovala to sama ta mudr, co sme u nej boli, pise tam chronologicky vyvoj, kedy ma dieta co zvladnut, preco sa ma najprv otocit z chrbatika na brusko a nie naopak, preco sa netreba ponahlat so sedenim, kedy zacat riesit casove odchylky v motorike, kedy vojtovku, su tam aj nejake cvicenia na fit lopte... je toho asi patnast stran, neda sa ti to niekde odfaxovat? mozno by ti to poradilo. Syki, prosim ta ako sa to vola? nemohla by si mi to poslat postou prefotene? ak bysi bola taka dobra a ak sa ti to da, velmi by ma to zaujimalo, trebars aj dobierkou, aby si nemala k tomu vydavky. no teda aj mňa to zaujíma no to by aj mna zaujimalo, syki, neviete to nascanovat a poslat mailom ? Pripájam sa k záujemcom Smile)) mám dať faxové číslo? ja to môžem potom dať Katchke a Nane na plávaní....

 

16.03.2006 13:15

Janka

fax: 02/5564 8976 budem hrozne vďačná Smile)) veď moja Ninka sa najskôr pretáča z bruška na chrbátik, prečo je to zle?

 

16.03.2006 13:22

Denka

S vyskanim to funguje aj u nas, strasne sa nasmejeme, pretoze malicky vzdy privrie ocka ked ide vydat nejaky ten svoj zvuk..................ááááááááaaaaaaaaaaa. No baby pisali ste mi z duse s tym vypadnutim niekam bez kojenie, prebalovanie, nosenia a pripadne placu. Chyba mi volnost a to sme si ju s manzelom hodne uzivali, strasne velmi lubim Simonka, no .......... Najhorsie je, ze aj keby sme niekam vypadli, uz nikdy nebudeme v strehu, bestarostne... Ja som maleho zatial nenechala sameho (ked bol malicky ano, ked to tak nevnimal), iba ak ho dam do kociara napr.rodicom. Cely den som s nim sama, aj muzika ma rad (vyska ked pride z prace), no neviem ..... to by musel byt poriadne napapaimny a vyspinkany. Musim to uz vyskusat, ked je doma tak spolu, ideme niekam spolu.....

 

16.03.2006 13:24

Janka

Dievčatá Ninka má už druhý deň mihalničku v oku a nie a nie to vybrať, proste nám to nejde.... je tam tak nalepená na tom očku aj sa jej bojíme tam ísť... nemáte nejaký trik? pýtali sme si v lekárni očné kvapky, baba vraví že nemajú pre také detičky že nech s tým ideme k lekárovi na kramáre ale oni detičky oblbujú nejakým utlmovákom... boli sme v prosanuse s Radom - lebo som bola u zubárky a očná tiež že nech ideme k detskému že ju treba utlmiť... nech ma neserú žiadne oblbováky... skúsime kúpiť fyziologický roztok a podmyť jej to ale skúsim ju nechať plakať - praskne mi srdce mimochodom- ale možno to pomôže...nemáte nejaký trik? som z toho hrozne zúfalá bojím sa že sa jej môže niečo s tým očkom stať

 

16.03.2006 13:25

andre.a

Babulky ked to budete mat niektora na nete poslete aj mne. Som zvedava ci uz vieme vsetko co by sme mali. Ozaj Petruska aj ja mam obcas strasidelnu potrebu niekam vypadnut. Ale je to ohromny problem - Zarinka papa kazdu hodinku a pol takze ako nahle som vytiahla paty z domu uz som sa musela aj vratit. Ale len co mala podrastie tak hor sa na flam. Samozrejme aj s so Zarou. Uz sa fakt tesim na leto - to budeme iba von. Ozaj Katty som zvedava na fotocky z "plavarne" - uz som aj ja nad tym uvazovala ze malu supneme do velkej vane ale neviem si to dost dobre predstavit. Baby ktore pojdete plavat potom vsetko napiste - budeme skusat vo vani :D

 

16.03.2006 13:26

Denka

:D Syka alebo potom niektora kto to budete mat od Syky, poslali by ste to aj mne? fax k muzikovi je 055-6256530

 

16.03.2006 13:36

andre.a

Janka neviem ci ti poradim ale Zara mala mihalnicku v kutiku oka - 2 dni som sa trapila s vybratit az nakoniec som zobrala tycinku na cistenie ucho a vytiahla som to s nou. Ale to nebolo vsetko na dalsi den jej nejaka spinka putovala rovno stredom ocka tak som jej jemne ocko pretrela /samozrejme zavrete/ az sa spinka dostala do kutika no a postupovali sme rovnako s tycinkou. Denka - ani ja som este nenechala Zaru pri niekom samu. A pravdu povediac aj sa toho obavam. Strasne ale strasne som sa na nu naviazala a teraz ked ju ktokolvek berie na ruky ostro sledujem ako ju drzi ci ju nebozkava /a pri tom ju bozkava snad kazdy - a mna pri tom trha/ ... No a v poslednom case si nase krasne dievcatko starostlivo vybera kto ju moze zobrat na ruky, kto sa jej moze prihovorit a kto sa jej nepaci tak pri nom spusti taky srdcervuri plac ze si idem nohy polamat aby som ju mohla zobrat na ruky a ukludnit. No ale chcela som o tom ze sa nikde nedostanem. Takze to je ten hlavny dovod ze ju nechcem nechat samu. No a uz vstala takze sa idem venovat svojej prvorodenej. :D

 

16.03.2006 14:39

Katty

ideme von, zmenšila som zatial len jednu, ostatne potom ahojte

 

16.03.2006 17:28

janina2

ja som dnes bola na nakupe a tak mame doma aj my stolicku na krmenie, dufam, ze bude dobra. Pri prvom synovi som mala taku klasicku drevenu, ale moc sa mi to nepacilo. Tak teraz som si vybrala PP vola sa to Prima Pappa Diner. No a k teme padov, ak niektora z vas pozna take hojdacie kreslo na kojenie z obchodu KIKA, je komu aj taka hojdacia podlozka na nohy a moj manzelik na hojdal maleho. Hoci som mu aspon trikrat povedala, nech ho poriadne drzi, nic nepomohlo a Samuel skoncil vcera na zemi. Chudacik, tak sa zlakol, ze ani neplakal, az ked som ho zobrala na ruky, tak sme plakali spolu obidvaja. No zatial to tak vyzera, ze mu nic nieje, ale budem ho este par dni poriadne pozorovat. A potom, ze spolahnite sa na chlapov. Janka

 

16.03.2006 17:52

Bellinka

Aj ja prosim,prosim ten material od rehabilitacnej. Katchka myslim ze ty mas skener,keby sa to dostalo k tebe mohla by si mi to zoskenovat a ja ti dam potom mail. Vopred dakujem. Ja Lukaska nechavam s mojou sestrou,mlieko maju v mraznicke a tak sa mozem ist v klude ostrihat ako som bola vcera. Vcera vecer prisiel manzelik na 2 dni a doniesol kufor veci na pranie.Uz som 5x prala a nemam to kam vesat a zajtra ma caka zehlenie,uz sa tesim. Surprised

 

16.03.2006 18:01

Janka

janina2: ja som dnes bola na nakupe a tak mame doma aj my stolicku na krmenie, dufam, ze bude dobra. Pri prvom synovi som mala taku klasicku drevenu, ale moc sa mi to nepacilo. Tak teraz som si vybrala PP vola sa to Prima Pappa Diner. No a k teme padov, ak niektora z vas pozna take hojdacie kreslo na kojenie z obchodu KIKA, je komu aj taka hojdacia podlozka na nohy a moj manzelik na hojdal maleho. Hoci som mu aspon trikrat povedala, nech ho poriadne drzi, nic nepomohlo a Samuel skoncil vcera na zemi. Chudacik, tak sa zlakol, ze ani neplakal, az ked som ho zobrala na ruky, tak sme plakali spolu obidvaja. No zatial to tak vyzera, ze mu nic nieje, ale budem ho este par dni poriadne pozorovat. A potom, ze spolahnite sa na chlapov. Janka
Janina aj ja som si vybrala tú stoličku...kúpila si ju v KIKE či kde ? koľko stála? viem že je dostať aj na nete, ale pôjdem asi priamo do Peg Perega...

 

16.03.2006 18:07

janina2

Stolicku som kupila v KIKE, stala 5750 Sk, ale mam taky pocit, ze som ju na internetovej stranke videla aj za menej. Je zelena a mne sa nanej lubia vsetky tie polohy, do ktorych ide nastavit a druha vec, ze ma kolieska. Mne totiz o poschodie nizsie byva brat a chodime tam dost casto a tak ju bez problemov presuniem aj k nemu.

 

16.03.2006 19:02

Zuna

Bellinka: Aj ja prosim,prosim ten material od rehabilitacnej. Katchka myslim ze ty mas skener,keby sa to dostalo k tebe mohla by si mi to zoskenovat a ja ti dam potom mail. Vopred dakujem
Siky, chytili sme sa na ten tvoj materiál ako na LEP Laughing Aj ja mám záujem o preštudovanie, tak ak by ste to mali v elektronickej podobe, budem rada ak mi to tiež pošlete Wink

 

16.03.2006 19:22

Bellinka

Tak dlho sa Lukasko teraz prehadzoval v postielke az takto zaspal. :D Shocked Je velmi obratny.Obratka na brusko zatial sice len na lavu stranu mu ide velmi sikovne. Musim na neho davat vacsi pozor lebo to uz skusal aj na prebalovacom pulte a to by skoncil rovno na zemi keby som ho nezachytila.

 

16.03.2006 19:25

Bellinka

a takto sa otaca

 

16.03.2006 19:27

Bellinka

a toto je uz zaverecna faza len ta lava ruka je tam navyse

 

16.03.2006 19:47

Janka

Janina - ja som ju videla aj za menej ako 5.000 včera na nete... ja chcem ružovú Smile) Špinka z očka je fuč - stačila jedna slzička nechala som ju spustiť plač Smile a bolo taká som rada... Tak my sme dnes skúšali pomáhať s pretáčkou tak ako tu niekto písal že prekrížiť nôžku a šlo to Smile) aj rúčku si vie vymaniť ale ešte musíme trénovať Smile) už sladko spinká, dnes sme spinkali iba 2,5 hodinky to je na náš vkus málo... Ja mám tiež depky z toho uviazania a straty slobody stále dokolečka s maličkou, teším sa na jar budem ju vedieť lahšie zabaviť vonku ako doma, ale skoro to prejde..už sme začali aj cez víkendy trošku viac labzovať s Radom, celkom nám to ide a maličkú keď sme v nejakom shoppingu šikovne odkojím v skušobnej kabínke Smile) tento víkend sa mi to podarilo a zdá sa mi to ako super nápad Smile) nikto neodmietne dojčiacu maminku.. Kozmetiku si robím sama, a raz som bola už u kaderníčky v rámci prechádzky, Ninku nechám samú iba v kočíku babke alebo dedkovi inak sa bojím, určite by som nevedela ju opustiť Smile))

 

16.03.2006 19:49

Katty

babyyyyyyyyyyyyyyyyy vy provokatérky vrrrrrrrrrrrr Twisted Evil

 

16.03.2006 20:13

Zuna

My sme si dnes urobili výlet do Carrefouru aj s malou, ktorá bola v autosedačke. Počas celého nákupu kukala okolo a zaspala až v aute cestou domov. Obliekla som ju podobne ako písala Bbmaca, tak jej bolo fajn. Už raz sme s ňou boli v Hypertescu, ale to bolo s kočíkom a vtedy spala počas celého nákupu. Vidno, že nám tie deti rastú ako z vody.

 

16.03.2006 20:31

bbmaca

Ahojte no mi do obchodu chodime skoro kazdy den a on uz to aj pozna vsak ja aj pocas 8 mesiacov som behala ako nic asi to ma maly uz v sebe uz sa nevieme dockat teplejsieho pocasia aby boli prechadzky von zazivnejsie a ked pride leto to bude super klokanka a hajde vonStrasne ma hneva ze u nas v Sasovej je pristup pre mamicky s kocikom strasne ked chodime s priatelom do obchodu tak musim ist po ceste lebo na chodnikoch sneh a tie schody no hruuza sama asi nikdy ja sa moc bojim nadvihovat kocik a s mojou vahou Confused

 

16.03.2006 20:37

katchka

misina: Ozaj aj vam babatka mraucia ako maciatka? Matej ked sa nudi a nevenujeme mu pozornost tak je ako psicek :D neskutocne ze otap sneziiiiiii, wrrrr ........ pekny dnicek
u nas sa hika. ked s tym zacal, tak sme vzdy k nemu rychlo bezali, lebo sme mysleli, ze sa dusi... a tak asi dosiel na to, ze to funguje, tak teraz stale hika, akokeby sa niecomu veeeelmi cudoval. Katty, vcera u rehabilitacnej som si kupila take materialy "co ma dieta zvladnut, kym sa postavi" a je to velmi sikovne napisane, vypracovala to sama ta mudr, co sme u nej boli, pise tam chronologicky vyvoj, kedy ma dieta co zvladnut, preco sa ma najprv otocit z chrbatika na brusko a nie naopak, preco sa netreba ponahlat so sedenim, kedy zacat riesit casove odchylky v motorike, kedy vojtovku, su tam aj nejake cvicenia na fit lopte... je toho asi patnast stran, neda sa ti to niekde odfaxovat? mozno by ti to poradilo. Syki, prosim ta ako sa to vola? nemohla by si mi to poslat postou prefotene? ak bysi bola taka dobra a ak sa ti to da, velmi by ma to zaujimalo, trebars aj dobierkou, aby si nemala k tomu vydavky. no teda aj mňa to zaujíma no to by aj mna zaujimalo, syki, neviete to nascanovat a poslat mailom ? Sad scenovat nemam kde, vedela by som ti to poslat po nane, ale neviem, kedy s nou budem.. nieco vymyslime. Wink to by bolo super Smile

 

16.03.2006 20:40

bbmaca

 

16.03.2006 20:46

andre.a

TAK NAM SA DNES PODARILA JEDNA OTOCKA - ale to bola asi nahoda lebo potom to uz neslo. Ale aj tak sme sa vytesovali ake mame sikovne dieta. No a to nase sikovne dieta sa potom tak pokandilo ze sme museli ist rovno do sprchy. Take otocky robia svoje :D A teraz uz spinkame. Len horsie je to vstavanie /o 5 hod./ skusame kazdy den posuvat kupanie aby Zara isla spat neskor, ale poviem vam ze ona sa asi naucila hodiny a ked odbije 6. hodin uz je nervozna. Dnes sa nam podarilo udrzat ju ako tak pri zivote do 18.30 a potom sme sa vymasirovali a vykupkali ale to uz bolo ako za trest. A neviem ci sa dost napapala lebo par krat potiahla a spala. Uvidm do kedy Confused

 

16.03.2006 20:47

katchka

misina: Ozaj aj vam babatka mraucia ako maciatka? Matej ked sa nudi a nevenujeme mu pozornost tak je ako psicek :D neskutocne ze otap sneziiiiiii, wrrrr ........ pekny dnicek
u nas sa hika. ked s tym zacal, tak sme vzdy k nemu rychlo bezali, lebo sme mysleli, ze sa dusi... a tak asi dosiel na to, ze to funguje, tak teraz stale hika, akokeby sa niecomu veeeelmi cudoval. Katty, vcera u rehabilitacnej som si kupila take materialy "co ma dieta zvladnut, kym sa postavi" a je to velmi sikovne napisane, vypracovala to sama ta mudr, co sme u nej boli, pise tam chronologicky vyvoj, kedy ma dieta co zvladnut, preco sa ma najprv otocit z chrbatika na brusko a nie naopak, preco sa netreba ponahlat so sedenim, kedy zacat riesit casove odchylky v motorike, kedy vojtovku, su tam aj nejake cvicenia na fit lopte... je toho asi patnast stran, neda sa ti to niekde odfaxovat? mozno by ti to poradilo. Syki, prosim ta ako sa to vola? nemohla by si mi to poslat postou prefotene? ak bysi bola taka dobra a ak sa ti to da, velmi by ma to zaujimalo, trebars aj dobierkou, aby si nemala k tomu vydavky. no teda aj mňa to zaujíma no to by aj mna zaujimalo, syki, neviete to nascanovat a poslat mailom ? Pripájam sa k záujemcom Smile)) mám dať faxové číslo? ja to môžem potom dať Katchke a Nane na plávaní.... Super napad Smile a ja to mozem doma naskenovat a rozoslat ostatnym zaujemkynam Smile

 

16.03.2006 20:50

alica

Katchka.....prosim, ked to vies nascanovat.....mozes to aj mne poslat. Dakujem dakujem dakujem.

 

16.03.2006 20:55

katchka

alica: Katchka.....prosim, ked to vies nascanovat.....mozes to aj mne poslat. Dakujem dakujem dakujem.
najlepsie by bolo, keby to syki zafaxovala janke, ja s nou budem v nedelu, mi to da, ja to naskenujem doma, ked dojdeme z plavania a rozoslem vam to na maily... syki, co na to povies ?

 

16.03.2006 20:58

DankaZA

Ale ste sa zasa rozbehli.. tak ani nejdem na vstko reagovat Wink Zuna si si vymenila podpis Smile zlatucka je Katuska Wink

 

16.03.2006 21:14

katchka

alica: Katchka.....prosim, ked to vies nascanovat.....mozes to aj mne poslat. Dakujem dakujem dakujem.
daj potom na seba mail, lebo ho nemas dole...

 

16.03.2006 21:17

janina2

bbmaca: Ahojte no mi do obchodu chodime skoro kazdy den a on uz to aj pozna vsak ja aj pocas 8 mesiacov som behala ako nic asi to ma maly uz v sebe uz sa nevieme dockat teplejsieho pocasia aby boli prechadzky von zazivnejsie a ked pride leto to bude super klokanka a hajde vonStrasne ma hneva ze u nas v Sasovej je pristup pre mamicky s kocikom strasne ked chodime s priatelom do obchodu tak musim ist po ceste lebo na chodnikoch sneh a tie schody no hruuza sama asi nikdy ja sa moc bojim nadvihovat kocik a s mojou vahou Confused
A to ja som sa stretla kontretne v Jednote v Handlovej, kde byva moja mam so zakazom vstupu do predajne s kocikom, som si to normalne musela odfotit, lebo som tomu nechcela verit. To ako, mamicky nechavaju kociky v presklenej malej miestnosti pred vstupom do predajne.

 

16.03.2006 21:26

misina

bbmaca: Ahojte no mi do obchodu chodime skoro kazdy den a on uz to aj pozna vsak ja aj pocas 8 mesiacov som behala ako nic asi to ma maly uz v sebe uz sa nevieme dockat teplejsieho pocasia aby boli prechadzky von zazivnejsie a ked pride leto to bude super klokanka a hajde vonStrasne ma hneva ze u nas v Sasovej je pristup pre mamicky s kocikom strasne ked chodime s priatelom do obchodu tak musim ist po ceste lebo na chodnikoch sneh a tie schody no hruuza sama asi nikdy ja sa moc bojim nadvihovat kocik a s mojou vahou Confused
A to ja som sa stretla kontretne v Jednote v Handlovej, kde byva moja mam so zakazom vstupu do predajne s kocikom, som si to normalne musela odfotit, lebo som tomu nechcela verit. To ako, mamicky nechavaju kociky v presklenej malej miestnosti pred vstupom do predajne. to je u nas skoro bezna prax .... lebo pritom snehu co tu mame a vsade kopec schodov, to sa proste niekedy neda, aj ked ten zakaz tam ani nie je .... dobru nocku

 

16.03.2006 22:42

Katty

Zuna Katuška je zlatučká, ale nám tie detúrence rastú. Syki vidím že je veľký záujem o tie materiály, koľko si za ne zaplatila? Cool Janina môžeš prihodiť fotku tej stoličky? V Kike je aj nejake oddelenie s tovarom pre deti? Už ste písali o nejakých kočíkoch, o stoličkách... Tak som dala dokopy zopar fotečiek zo včerajšieho člapkania. Dobru noc

 

16.03.2006 22:44

Katty

ešte som zabudla na turbonôžku

 

17.03.2006 07:34

Janka

alica: Katchka.....prosim, ked to vies nascanovat.....mozes to aj mne poslat. Dakujem dakujem dakujem.
najlepsie by bolo, keby to syki zafaxovala janke, ja s nou budem v nedelu, mi to da, ja to naskenujem doma, ked dojdeme z plavania a rozoslem vam to na maily... syki, co na to povies ? hej to bude supiš, Syki čo povieš? Smile)

 

17.03.2006 08:25

Janka

Katty Barborka je zlatá žabička.... Smile)) a pekné ťapky má na nôžkach Smile

 

17.03.2006 08:25

Zuna

Katty: ešte som zabudla na turbonôžku
Katty, super zábery...nemohla som sa vynadívať Smile Barborka je krásné, zdravé dievčatko a nič jej nechýba a uvidíš, že nakoniec všetky naše deti pomaly dobehne a možno Ťa v budúcnosti ešte prekvapí :D

 

17.03.2006 08:30

Zuna

DankaZA: Ale ste sa zasa rozbehli.. tak ani nejdem na vstko reagovat Wink Zuna si si vymenila podpis Smile zlatucka je Katuska Wink
Áno, už som to plánovala dávnejšie, mne tento tiker viac vyhovuje, ale kým som to prerobila, tak som zabila pol hodinu, čo som sa stále v niečom mýlila. Celá JA, šikulka! Rolling Eyes