1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312

bábätka november 2005

05.03.2006 17:14

misina

Zuna: Počuj Katchka, tí vaši kamoši sú vekovo rovnako starí ako Ty? teda okolo triciatky? V mojom okolí sú totiž skoro všetci okolo 30 už s deťmi. Nájde sa určite aj nejaká výnimka ako môj 28 ročný brat :D
yo yo, sami tridsiatnici a ziadne deticky, ledva partnerske vztahy , aj to teraz len v poslednom obdobi...vsetci sami doleziti bankari a podnikatelia a tak, ale inac veseli ludkovia Smile ..len neviem, kedy chcu zacat a hlavne skoncit Shocked ..ale muzov najlepsi kamos ( 29) sa konecne zasnubil s frajerkou, tak v lete bude svadba a snad do roka aj partner do pieskoviska...aspon sa tak tvaria, tak im drzim palce... vies, my sme to tiez nijak neplanovali, vydavala som sa v 5. mesiaci Embarassed
haha, u nas na Orave :D :D :D je to presne opacne, tu sme boli rarita mi dvaja, ze sme zili na ,,divoko,, aspolu a nezobraty a o detoch sme ani nejak nerozmyslali .... a manzel ma uz tiez po 30ttke :D a tak sme donekonecna odpovedali na otazky typu kedy bude svadba, preco nie je a po svadbe kedy budu deti a preco nie su hned .. Embarassed Nuz jo, to su tie nase regionalne rozdiely na Slovesnku .... teraz mame otazky kedz bude druhe babo .... A tiez sme Mateja neplanovali a teraz by som nemenila za nic na svete, chrustika mojho milovaneho ........ :D :D :D pekny vecer .... Pa

 

05.03.2006 19:34

Janka

No aby som trošku vytŕčala z davu tak ja vydatá nie som Smile)) budeme sa brať tento rok ale neprezradím kedy Smile pošlem potom iba fotky ale termín už máme Smile a Ninka bude naša družička... Bude do v deň nášho druhého výročia čo sme spolu s mužom Smile takže my sme do toho práskli hneď a plánovane Smile) chodili sme spolu pol roka a začali sme sa snažiť a neľutujem, a dúfam to ani nezakrýknem ale nemáme hádky, dobre si rozumieme vo všetkom, sme veľmi podobné povahy a proste sme šťastný... na začiatku boli také otázky že a čo svadba a podobne ale moji a priateľovi rodičia - (píšem vždy mužoví - lebo už je to aj tak za jedno Smile) ) sú pohoďáci a tešili sa na vnúčatko, svadba ich už ani netrápi Smile)) a všetci sú spokojný.. No čo sa týka víkendu oddych skoro žiadny Smile jasné že mi pomohlo to že sa striedame trošku v nosení na rukách Smile a dnes bol aj ocko s malinkou vonku sami tak ale to som využila na upratovanie a nie na oddych takže víkend za nami a maminka rovnako unavená Smile čo už... dnes sme vážili 5350 gramov Smile a kúpili sme dnes plienočky už trojky tie sú od 4-9 kg tak to Ninka bude mať tak do roka podla mňa Smile) Inak prečo vlastne bábätká nemôžeme dávať do sedu? ani na chvílku? ja keď mám Ninku na rukách tak sem tam si aj sadkáme a mám ju na kolenách a v knihe "Otestujte svoje dieťa" čo mám doma píšu že máme dávať bábätko do sedu na chvíľku s našou pomocou samozrejme tak ju trošku pridržiavam a sedíme občas - veľmi málo no páči sa jej to... ak ju mám tak že mi sedí na brušku a opiera sa o stehná tak sama sa ťahá do sedu, chytá si dupky a dvíha chrbátik... tak ja neviem no ale spýtam sa v utorok v poradni.... budeme mať aj pich pich Sad( No nič ideme kuknúť Nezvestných, mini už spinká - dnes veľa toho nepospala tak si od toho čosi aj sľubujem Smile) dobrú noc Laughing

 

05.03.2006 20:10

Zuna

Tak ja sa pridávam k Janke a bežím kukať tých nezvestných...inak Jani, aj moje dve známe s deťmi nie sú vydaté a klape im to v pohode :D

 

05.03.2006 20:44

Anonymous

misina: , tak je teraz na zemi a je tam vcelku spokojny. Len musim davat pozor, ked chodim okolo aby som ho nepristupila :D
tak toto zemne ihrisko mame od dnes aj my, a matej je cely bez seba, ze kolko ma zrazu miesta, gulal sa tam cely den a smial sa a smial a uz ani nosit sa nechcel... janka, my mame v utorok tiez pich pich Sad akurat , ze prve..a plienky mame stvorky, aj ked teraz ma dokonca tie stvorky plus, lebo stvorky v tescu nemali, ale zeby mu boli nejak extra velke sa neda povedat Razz jaaaj babenky, ja som dnes spala cca od tretej do siedmej vecer Smile matej so mnou pospal hodku a potom uz mal poobedie s tatinom...citim sa super, to mi chybalo..styri hodiny spanku vkuse bez chrapania a mrnkania pri uchu Smile tak prajem vsetkym dobru noc

 

05.03.2006 20:46

katchka

to som bola ja Razz

 

05.03.2006 21:04

Denka

. Ale len naokraj malicky je Simon, nie Šimon. Tak uz som tu, boli sme trosku pooslavovat v Poprade u mojich rodicov. Malicky bol krasnucky, dokonca som ho vzdy prinutila skoro na hodinku si doobedu pospinkat. A to je uz co povedat. Praktizovala som to ako vecer - cumlik, trosku mojkania a odchod a sice som trosku kosik pokolisala. Confused Tak uvidim ci to zrealizujem aj doma. Zajtra vam poslem nejake fotky, teraz fotak nabijam. Neviem co sa deje, ale malicky odmieta moj pravy prsnik, prisaje sa a odtiahne a to opakuje dookola. Tusim ste tu niektora o tom pisali ? Katchka uz si videla ten novy sportak od peg-perega. Mne sa zda strasne velky a tazky. Takze hladame dalej. Neviete o nejakom suprovskom sportaku. Maly rastie ako z vody a teraz hlavne pribera, zachvilu budeme musiet vymenit hlboky za sportovy. Janka super, tesim sa na fotky. Razz

 

05.03.2006 21:11

katchka

Denka: . Ale len naokraj malicky je Simon, nie Šimon. Katchka uz si videla ten novy sportak od peg-perega. Mne sa zda strasne velky a tazky. Takze hladame dalej. Neviete o nejakom suprovskom sportaku. Maly rastie ako z vody a teraz hlavne pribera, zachvilu budeme musiet vymenit hlboky za sportovy. Janka super, tesim sa na fotky. Razz
Denka, s tym simonkom sa to stane este x krat, lebo je to take netradicne Smile kazdy si skor zapamata šimonko ako simonko, aj ked mne sa simonko fakt ze paci...Smile Nevidela som ten sportiak, zatial ani ziaden nehladam, lebo mam peg perego prestavovaci z hlbokeho na sportovy...takze ja zacnem hladat az ked mi odidu kolieska, lebo su cele nejake rozhegane a tieto chodniky a pocko v lamaci im moc nepomaha... ..tiez budeme o chvilu prestavovat ten kocik, lebo pri tom raste, ktory matej zahajil, sa do tej hlbokej verzie uz dlho nezmesti ... Sad

 

05.03.2006 21:27

Denka

So Simonkom to je ok. Ked sa stane, ze u lekara ho tak volaju, ani nereagujem. Muzikovi sa pacilo meno Šimon, ale mne vobec, ako na stareho chlapa. Kazdy ze netradicne meno, no nakoniec sme zistili, ze v nasom okoli su traja Simonkovia. Laughing

 

05.03.2006 21:40

katchka

Denka: So Simonkom to je ok. Ked sa stane, ze u lekara ho tak volaju, ani nereagujem. Muzikovi sa pacilo meno Šimon, ale mne vobec, ako na stareho chlapa. Kazdy ze netradicne meno, no nakoniec sme zistili, ze v nasom okoli su traja Simonkovia. Laughing
ja som to meno predtym vobec nepocula az teraz u vas .... poznala som len zensku verziu... mne sa zasa pacil matej, tak som nahovorila muza, on chcel mira ako je on, lebo aj jeho otec aj dedo su mirovia..som nepoznala v okoli ziadneho mateja a az teraz zistujem, ze matejov je ako hub po dazdi Smile no co uz, aj tak sa mi to meno paci Smile

 

05.03.2006 21:47

Denka

Veru aj mne sa paci Matej, no mame krsne syna rocneho Mateja. he he A mojmu muzikovi sa pacili uplne hrozne mena, ako Cyril, Oto, Felix, ... A este k tomu sa v nasom okoli za posledne tri roky narodilo mozno aj dvadsat chlapcov, takze vyber mien som mala skresany. Kedze sa chlani po tridsiatke rozhodli, ze nie len kariera .... ale aj robit deti treba.

 

05.03.2006 22:09

bbmaca

Dievcata, vy co kojite a flasku davate len prilezitostne, ako sterilizujete flasky? Nechce sa mi vyhadzovat peniaze za cele to sterilizacne vybavenie nato, aby som do toho dvakrat mesacne strcila jednu flasku pre pripad, ze si potrebujem niekam odbehnut a krpca necham tatinovi. A do akeho veku vlastne treba flasky sterilizovat.[/quote] Ahojte takze ja som citala ze sterilizovat sa ma do 1 roka a ja sterilizujem fliaskyked mu davam cajik) tak ze si najprv zovriem vodu a na 5 min dam do vriacej vody a necham ju tam bublat.Ale v nemocnici som napr.videla aj taku metodu ze zovries v kanvici vodu a vylejus ju do taniera kde mas aj fliasku Inac my ani doteraz este nie sme ockovani lebo sa mam nezahojila ranka z 1 ockovania takze zajtra ideme na kalmetizaciua mozno nam to prepichnu ak nie tak cakame dalej a v utorok ma maly 4 mesiace co uz aj doktorka mi povedala ze skor ako sa to nezahoji tak sa nemoze ockovat Inac s tou vojt.metodou si myslim za netreba prehanat lebo aj moja doktorka ma posiela na met.ambul. s ulezanou hlavickou a ked ju mamina videla tak povedala ze v ziadnom pripade tam nemam ist lebo ze to nic nie je jemu sa to napravi ma ju ulezanu vzadu skoro v strede ani to nevidiet aj moj brat to ma tak mozno je to dedicne (nechcem ist tam kvoli tomu ze mu asi budu brat z hlavicky krv a ine sprostosti) a kazde dieta je inac aktivne moj skor dzavoce ako by bol rad na brusku aj ked sa este sam neprevalil ale hracky uz ma rad v ruckach a ako vie pri tom vyskat :D betar maly mne cez den vydrzi byt hore 1,5 hod max.2 ´hod a potom spi 30 min a takto to ide do 18.00 potom kupanie a ked ho nakojim tak mi zaspi okolo 19.30 a spi mi niekedy aj do 22.00 niekedy aj dlhsie Este otazka aj vam deticky cmulaju prstiky ja som mu aj chcela dat cumlik ale on ho vzdy vypluje a vopch si ust prsty :D

 

06.03.2006 07:51

Janka

bbmaca: Este otazka aj vam deticky cmulaju prstiky ja som mu aj chcela dat cumlik ale on ho vzdy vypluje a vopch si ust prsty :D
Tak u nás toto funguje dokonca až tak že mám pocit že ju napína ako si tie prstíky hlboko strká Smile) verím že ich to čoskoro prejde...

 

06.03.2006 08:46

misina

bbmaca: Este otazka aj vam deticky cmulaju prstiky ja som mu aj chcela dat cumlik ale on ho vzdy vypluje a vopch si ust prsty :D
Tak u nás toto funguje dokonca až tak že mám pocit že ju napína ako si tie prstíky hlboko strká Smile) verím že ich to čoskoro prejde...
a niekedy si Matej da aj obe rucicky naraz a nevie ktoru ma skor cumlat :D

 

06.03.2006 08:59

SimonaB

Zbytočne sa raduješ Janka. Neprejde ich to,ani keď budú mať zuby.A sliniť budú tiež naďalej. Chi,chi. My máme tiež preležanú hlavičku a dok. nás nikde neposlala,iba nám zvýšila dávky Vigantolu a kázala mi ho viacej orientovať na druhú stranu,kde tú hlávku nemá preležanú. Katchka-mne sa vidí,že si spomýnala,že keď začnú sami sedieť,tak im to vymizne? Do sedu môžeš-na nejakú kratšiu dobu.Kvôli chrbátiku.Richard by bol tiež najradšej iba v sede,ale odkedy prešiel na prevaľovanie a otáčky,tak je celá posteľ jeho.Z jednej strana má postieľku a z druhej periny,tak ho môžem kľudne nechať.Len najhoršie je na tom to,že keď sa pretoči na bruško,tak sa začne zlostiť a pučiť. Keď ste pri menách. Mne sa strašne páči meno Adrian.Chcela som ho dať 1-vému synovi,ale to by mal narodky s meninami pri sebe. A teraz sa mi to nepodarilo prebojovať a Richard je kompromis.Manžel chcel dať meno Filip. Pre dievča sme mali pripravené meno Lenka. Pekné meno Simonko.Tiež som nevedela či Š alebo S. Takže mám menovca. Ja som poznala verziu Seimon-čo je tiež Simon.

 

06.03.2006 09:04

misina

Janka: Inak prečo vlastne bábätká nemôžeme dávať do sedu? ani na chvílku? ja keď mám Ninku na rukách tak sem tam si aj sadkáme a mám ju na kolenách a v knihe "Otestujte svoje dieťa" čo mám doma píšu že máme dávať bábätko do sedu na chvíľku s našou pomocou samozrejme tak ju trošku pridržiavam a sedíme občas - veľmi málo no páči sa jej to... ak ju mám tak že mi sedí na brušku a opiera sa o stehná tak sama sa ťahá do sedu, chytá si dupky a dvíha chrbátik... tak ja neviem no ale spýtam sa v utorok v poradni.... budeme mať aj pich pich Sad( dobrú noc Laughing
Ja som sa na to pytala ortopeda a hovoril, ze pokial nema vyvinute spravne svaliky a chrbticu tak sa nema davat sediet. A spravne to bude mat vtedy ked sa sam posadi .... Aj ja mavam Mateja castu na kolenach a sem tam ho aj posadim ale len na chvilku a potom mu hned menim polohu. Myslim, ze to nie je spravne davat sediet taketo babo a podopierat ho vankusmi (to asi myslia lekari pod sedenim takychto babatiek) Ked mi Matej sedi na kolenach, tak ma vzdy oprety chrbaik a je to skor taky polosed ako v autosedacke .... Citala som aj tu na babatku o tom v poradni pediatra, je tam o tom dost prispevkov ..... Takze myslim, ze vsetko s mierou - aj sedenie. Ved tie nase babatka si o chvilu sadnu aj same urcite ..... Len si treba vychutnavat toto obdobie, lebo ked zacnu lozit, tak budeme mat ine fofry :D Ozaj, aj vam sa babatka posuvaju na posteli? Matej sa vcera vecer zobudil asi o pol metra dalej ako som ho ulozila vo velkej posteli, on sa odtlaca na chrbatiku tak ze zabera nozickami a aj sa celkom posunie ... budem musiet davat pozor, lebo vcera by skoro aj spadol s tej postele .... Katchka vcera pisala o tom, ze so znamymi rozprava iba o Matejovi. Hmmmm u nas je to iste, ale naozaj neviem co mam povedat ine na otazku co mam nove ..... A ked porozpravam ze co mam skutocne nove (nove pampersky, dupackz, cmulanie pasticiek .. a podobne pokroky nasho drobca) tak kamarati, ktory su na kilometre vzdialeny myslienke na male dieta sa pomaly na mna pozeraju akoby mi kleslo IQ na materskej .... znie to asi smiesne ale je mi z toho smutno .... ale tazko to pochopi niekto kto to nezazil ..... tak som rada, ze mam toto forum, lebo inaksie by som si fakt pripadala ako trochu mimo zivota a pritom tieto nase starosti-radosti su uplne normalne .... Tak som sa na rano vyrozpravala a mozem frcat dalej. Denka, meno Simon je nezvycajne, ale velmi sa mi paci :D

 

06.03.2006 09:32

Denka

Simi aj ja som chcela dat meno Adrian alebo Andrej, kedze v partii mame Jakubov, Mateja, Samka, Alexandra, ... no nepreslo. Este by sme sa ako tak zhodli na Filipkovi, no mne to meno nejako neslo a tak som si presadila. Aj ked pri porode sme to meno dali ako zatial, manzelovi sa nepacilo, no nakoniec mu prischlo. he he A takto to bolo vcera rano v PP

 

06.03.2006 09:35

Denka

a toto oblecko a babkydostal Simi od dedka a babky

 

06.03.2006 09:37

Denka

a este jedna

 

06.03.2006 09:40

Denka

no coment

 

06.03.2006 09:40

syki

Dobre ranko, dievcence, uf, konecne som docitala, co Ste popisali a akurat sa mi zacalo budit babatko, tak rychlo. Katty, na tu rehabilitaciu, resp. Vojtovku sa urcite este popytaj, keby slo len o cvicenie, tak nepoviem, ale Vojtovka? To je trocha moc, nie? My tiez mame este zovrete pasticky, vlastne uz len palceky a ukazovaciky (ako nam vysvetlili, ruka sa otvara od posledneho prsteka) a to sme tu jedny z najstarsich detvakov a na to nam rehabilitacna sestra vravela, ze hodne mu vkladat veci do ruk a este nam ukazovala, chytit ho na ruky tak, aby lezal na brusku (ako na lietadielko) a "zametat" rucickami po stole, on ich pritom reflexivne otvora. A hlavicka sa nam nechce niekedy este stale dvihat. A nasej pediatricke sa vobec nepaci, ze chodime na rehabilitaciu, vravela, ze ona tam posiela az ako poslednu ustanovizen, a vraj Samko na to nie je odkazany. Ona nas tam neposlala, poslala nas k neurologicke s inym problemom (to zachadzanie) a neurologicka sa rozhodla, ze je suci na rehabilitaciu. Takze aj u lekaroch panuju rozne nazory. S tym travenim casu to mame trocha stazene refluxom, on ma v postielke sikmu rovinu (aj prebalovat ho tak musim - akonahle ho polozim vodorovne, tak mi vsetku papanicku vygrcia) a nikde inde mu ju neviem spravit tak, aby som ho mohla nechat chvilu bez dozoru. Takze ked zrovna nespi (co je skoro cely den), tak je na rukach, a ked si potrebujem nieco spravit ide do lehatka, ale tam mam zasa strach, ze bude mat krivy chrbatik, tak ho tam moc nechcem nechavat. A na brusku byt nechce. Teraz lezi v postielke, kde som mu natiahla taku tu retaz hrkaliek na gumicke, co sa dava na kociky, tak do nich trieska a natahuje ich a pokusa si ju pritiahnut az k puse Laughing Inak pasticky sme uz zuzlat prestali, uz asi tyzden si na to nespomenul, tak som zvedava, ci sa k tomu este vrati. Manzel kupil v lekarni BabyDent, maju sa tym potierat babatku dasna, ked sa prerezavaju zubky, malo by to byt take slabe anestetikum, ale svagrina vravi, ze aby som to nedavala, vraj jej syn (6 rokov) ma preto take skarede mliecne zubky (ma ich akokeby hnile), lebo mu to davala, ze jej to potvrdila aj detska. Mne sa tomu moc nechce verit. Neviete o tom vyrobku niektora nieco?

 

06.03.2006 10:15

misina

syki: Manzel kupil v lekarni BabyDent, maju sa tym potierat babatku dasna, ked sa prerezavaju zubky, malo by to byt take slabe anestetikum, ale svagrina vravi, ze aby som to nedavala, vraj jej syn (6 rokov) ma preto take skarede mliecne zubky (ma ich akokeby hnile), lebo mu to davala, ze jej to potvrdila aj detska. Mne sa tomu moc nechce verit. Neviete o tom vyrobku niektora nieco?
O tom vyrobku neviem nic, ale taketo zubky byvaju, ked deti papaju vela sladkosti a neumyvaju im rodicia zubky uz od prerezania .... Neviem, nechcem krivdit, ale tiez som videla na detoch take skarede zubky .... A tusim Bellinka tu pisala, ze pri prerezavani sa odporuca te tree olej na dasienka potriet, ze to pomaha ...

 

06.03.2006 10:16

misina

Denka pekne fotky :D

 

06.03.2006 10:22

halo po dlhej dobe

Michalka75

ahojte babule, po strasne dlhej dobre sa hlasim Smile uz som on-line na nete aj doma! Len hladam,ci je tu este niekto zo starych znamych z obdobia pred porodom, babatka planovane na narodenie sa v nov.2005 Smile My sme sa nakoniec narodili skor,lebo som mala posledne dva mesiace problemy. Nas pokladik Davidko prisiel na svet cisarskym rezom 11.10.2005 o 8.00 rano Smile bol tyzden v inkubatore, lebo bol predcasne narodeny a potreboval sa adaptovat! Ale chlapik to zvladol dobre a pociatocne problemy sme prekonali. Cakam na Vase riadky,tesim sa, Miska

 

06.03.2006 10:26

syki

syki: Manzel kupil v lekarni BabyDent, maju sa tym potierat babatku dasna, ked sa prerezavaju zubky, malo by to byt take slabe anestetikum, ale svagrina vravi, ze aby som to nedavala, vraj jej syn (6 rokov) ma preto take skarede mliecne zubky (ma ich akokeby hnile), lebo mu to davala, ze jej to potvrdila aj detska. Mne sa tomu moc nechce verit. Neviete o tom vyrobku niektora nieco?
O tom vyrobku neviem nic, ale taketo zubky byvaju, ked deti papaju vela sladkosti a neumyvaju im rodicia zubky uz od prerezania .... Neviem, nechcem krivdit, ale tiez som videla na detoch take skarede zubky .... A tusim Bellinka tu pisala, ze pri prerezavani sa odporuca te tree olej na dasienka potriet, ze to pomaha ...
Ja si to tiez myslim, ona sa sice obhajovala, ze on sladke moc nepapa, ale co ja viem, okrem kofoly, roznych detskych ovocnych napojov pochybneho povodu, sirupovej vody a presladeneho caju ine nepije a za cipsami a podobnymi nie zrovna zdravymi pochutinami je ako divy a glutaman sodny a rozne chemikalie zrejme zubkom tiez neprospievaju...

 

06.03.2006 10:35

Katty

ahojte novembrovky tak sme sa už dlho nenazvali čoo. Neviete čo je s ťaviatkom a Finkou? A s ostatnými čo sa neozývajú, dúfam že nič vážne. Tak tu zas máme zimu Crying or Very sad kedy konečne príde jar??? Už to vyzeralo tak sľubne. Dnes v rámci prechádzky skočím na políciu, chcem dať zapísať Barborku do pasu, chceli by sme totiž navšítiviť kamošov v Rakúsku. Dúfam že to spravia na počkanie... Tak my sme zamrzli na váhe 5300g už asi týždeň. Maťo vraví že asi mám slabé mlieko a že jej už nestačí, ale to by mi asi dala na javo, či nie? Nepýta ani častejšie ani nie je nervózna, všetko po starom... Janka tuším spomínala že v 4-5mes má mať bábo dvojnásobok pôr.váhy, no a my sme mali 3kg tak na tých 6 máme ešte "čas". K tým pästičkám, Barborka chytá všetko čo sa jej dostane do ruky, či už plienka alebo hračka alebo mamine vlasy, posledne si chytí karičku na cumlíku a vytiahne si ho, občas si ho skúša znovu strčiť do pusy ale to musí byť náhoda aby sa trafila, skôr to je tým že si chce dať do pusy tú ruku ale keď má v nej ešte aj ten cumlík, tak to akosi nejde. Ale neviem čo robiť so studenými rukami, rukavice jej nechcem dávať keď je doma...lebo aj tak by skončili celé mokré od slín. Má ich najmä keď sa hrá s hračkami pod hrazdičkou a pritom máme v izbe 22-24stupnov. Ak jej ich chcem dať pod paplonik alebo pod deku, tak žiadna šanca, v momente sú zas vonku. Neviem či má citlivú pokožku ale nevieme sa zbaviť tých zapareniniek na krku a pod pazuškami, dokonca sa jej jedna urobila pod kolenom. Sestrička na neurologii nam poradila masť Baby Aviril, tak jej to už pár dní natieram ale nechce to prejsť. Sedenie je aj u nás oblúbené ale snažím sa to obmedzovať no a potom len počúvam od tatina že "mamina zas pipkuje, mamina je zlá,nedovolí nám sedieť..." Confused

 

06.03.2006 10:40

pre Katty

Michalka75

ahoj Katty, hej aj ja si pamatam Finku a ostatne baby a rada by som vedela co je s nimi, tym,ze som rodila skor,som to uz nestihla od oktobra vobec sledovat. Co sa tyka vahy,je to velmi individualne, neriad sa tabulkami. Moze byt,ze chvilu na vahe budete stat, my tiez teraz priberame menj,lebo sme dost narastli. Lekar vravel,ze to zvykne byt take obdobie,ze ked rastie menej pribera a to sa potom spravi naspat. Ak by bola mala hladna a mal si slabe mliecko, tak si pyta. Ihned,by citila, ze chce papat viac a castejsie,neboj:-)! Miska

 

06.03.2006 10:40

pre Katty

Michalka75

ahoj Katty, hej aj ja si pamatam Finku a ostatne baby a rada by som vedela co je s nimi, tym,ze som rodila skor,som to uz nestihla od oktobra vobec sledovat. Co sa tyka vahy,je to velmi individualne, neriad sa tabulkami. Moze byt,ze chvilu na vahe budete stat, my tiez teraz priberame menj,lebo sme dost narastli. Lekar vravel,ze to zvykne byt take obdobie,ze ked rastie menej pribera a to sa potom spravi naspat. Ak by bola mala hladna a mal si slabe mliecko, tak si pyta. Ihned,by citila, ze chce papat viac a castejsie,neboj:-)! Miska

 

06.03.2006 10:44

pre Katty

Michalka75

ahoj Katty, hej aj ja si pamatam Finku a ostatne baby a rada by som vedela co je s nimi, tym,ze som rodila skor,som to uz nestihla od oktobra vobec sledovat. Co sa tyka vahy,je to velmi individualne, neriad sa tabulkami. Moze byt,ze chvilu na vahe budete stat, my tiez teraz priberame menj,lebo sme dost narastli. Lekar vravel,ze to zvykne byt take obdobie,ze ked rastie menej pribera a to sa potom spravi naspat. Ak by bola mala hladna a mal si slabe mliecko, tak si pyta. Ihned,by citila, ze chce papat viac a castejsie,neboj:-)! Miska

 

06.03.2006 10:46

pre Katty

Michalka75

ahoj Katty, hej aj ja si pamatam Finku a ostatne baby a rada by som vedela co je s nimi, tym,ze som rodila skor,som to uz nestihla od oktobra vobec sledovat. Co sa tyka vahy,je to velmi individualne, neriad sa tabulkami. Moze byt,ze chvilu na vahe budete stat, my tiez teraz priberame menj,lebo sme dost narastli. Lekar vravel,ze to zvykne byt take obdobie,ze ked rastie menej pribera a to sa potom spravi naspat. Ak by bola mala hladna a mal si slabe mliecko, tak si pyta. Ihned,by citila, ze chce papat viac a castejsie,neboj:-)! Miska

 

06.03.2006 11:12

misina

syki: Manzel kupil v lekarni BabyDent, maju sa tym potierat babatku dasna, ked sa prerezavaju zubky, malo by to byt take slabe anestetikum, ale svagrina vravi, ze aby som to nedavala, vraj jej syn (6 rokov) ma preto take skarede mliecne zubky (ma ich akokeby hnile), lebo mu to davala, ze jej to potvrdila aj detska. Mne sa tomu moc nechce verit. Neviete o tom vyrobku niektora nieco?
O tom vyrobku neviem nic, ale taketo zubky byvaju, ked deti papaju vela sladkosti a neumyvaju im rodicia zubky uz od prerezania .... Neviem, nechcem krivdit, ale tiez som videla na detoch take skarede zubky .... A tusim Bellinka tu pisala, ze pri prerezavani sa odporuca te tree olej na dasienka potriet, ze to pomaha ...
Ja si to tiez myslim, ona sa sice obhajovala, ze on sladke moc nepapa, ale co ja viem, okrem kofoly, roznych detskych ovocnych napojov pochybneho povodu, sirupovej vody a presladeneho caju ine nepije a za cipsami a podobnymi nie zrovna zdravymi pochutinami je ako divy a glutaman sodny a rozne chemikalie zrejme zubkom tiez neprospievaju... no comment ..... das ist hruza .... dat take veci dietatu, to co bude mat za stravovacie navyky ako dospely Confused: Confused: Confused:

 

06.03.2006 11:48

Katty

no veru, kofola a chipsy nie sú zdravé ani pre nás, nie ešte pre bábatká Michalka vitaj, super že si sa ozvala a že je všetko o.k. Davidko je zlatý, kludne pošli aj viac fotiek. Jasné že novembrovky vydržali a teraz sa tu pasujeme s bežnými starosťami a radosťami. Čo sa týka zúbkov, ja mám na to taký názor, že to treba riešiť až budú problémy, teda ak by boli horúčky a bábo by to bolelo a tak, ale kopec detí nemá žiadne vedlajšie prejavy, jednoducho ani nevie ako a zúbok je vonku. takže ja by som to dopredu ničím nenatierala. To že máme doma slintoškov na to sme si už zvykli a tie ručky do pusy, no čo už s nimi, ja ich teda nahrádzam cumlíkom a zatiaľ jej chutí. Ozaj na cumlíkoch je napísané že po 3mesiacoch sa má vymeniť, čo vy nato?

 

06.03.2006 11:49

SimonaB

syki: Manzel kupil v lekarni BabyDent, maju sa tym potierat babatku dasna, ked sa prerezavaju zubky, malo by to byt take slabe anestetikum, ale svagrina vravi, ze aby som to nedavala, vraj jej syn (6 rokov) ma preto take skarede mliecne zubky (ma ich akokeby hnile), lebo mu to davala, ze jej to potvrdila aj detska. Mne sa tomu moc nechce verit. Neviete o tom vyrobku niektora nieco?
O tom vyrobku neviem nic, ale taketo zubky byvaju, ked deti papaju vela sladkosti a neumyvaju im rodicia zubky uz od prerezania .... Neviem, nechcem krivdit, ale tiez som videla na detoch take skarede zubky .... A tusim Bellinka tu pisala, ze pri prerezavani sa odporuca te tree olej na dasienka potriet, ze to pomaha ... Ja si to tiez myslim, ona sa sice obhajovala, ze on sladke moc nepapa, ale co ja viem, okrem kofoly, roznych detskych ovocnych napojov pochybneho povodu, sirupovej vody a presladeneho caju ine nepije a za cipsami a podobnymi nie zrovna zdravymi pochutinami je ako divy a glutaman sodny a rozne chemikalie zrejme zubkom tiez neprospievaju... no comment ..... das ist hruza .... dat take veci dietatu, to co bude mat za stravovacie navyky ako dospely Confused: Confused: Confused: Ja som najstaršiemu dávala BabyDent-neviem,či mu to pomohlo a má také perfektné zubky,že mu ich zubárka len chváli,lebo iné deti v jeho veku majú už aj kazy.Ináč zuby sú dané geneticky a vyvíjajú sa už v brušku. Mojej segre zničili zuby časté podávanie antibiotýk. Maškrty.Veď uvidíte.Ľahko sa hovorí. Snažím sa im dávať zdravé maškrty,ale niekedy to nejde,hlavne ,keď im druhý nosia somariny.Doteraz pomaly s mužíkom dojedáme Mikuláša.Tak potom dbám o to ,aby si poriadne vydrhli zuby.Alebo,keď sa pekne najedia-tak im ten cukrík dám. Inak majú smolu.Čipsy,chrumky dávame,keď je návšteva a to potom deťúrence len odháňame od stola.Deti celkovo zbožňuju soľ.Koľkokrát som mala zaschnutú solničku,čo mi ju chodia oblizovať. Ja len toľko. Vás to ešte len čaká.

 

06.03.2006 11:51

Re: halo po dlhej dobe

DankaZA

Michalka75: ahojte babule, po strasne dlhej dobre sa hlasim Smile uz som on-line na nete aj doma! Len hladam,ci je tu este niekto zo starych znamych z obdobia pred porodom, babatka planovane na narodenie sa v nov.2005 Smile My sme sa nakoniec narodili skor,lebo som mala posledne dva mesiace problemy. Nas pokladik Davidko prisiel na svet cisarskym rezom 11.10.2005 o 8.00 rano Smile bol tyzden v inkubatore, lebo bol predcasne narodeny a potreboval sa adaptovat! Ale chlapik to zvladol dobre a pociatocne problemy sme prekonali. Cakam na Vase riadky,tesim sa, Miska
AHoj MIchalka... uz ste tu dve MIsky.. a ja si jednu pamatam este ked sme boli tehu ale fakt neviem ktora z vas to bola. Takze ci si jedna alebo druha to je jedno vitame ta. Sme radi ze si sa k nam znovu pripojila. Taviatko aj Finka zrejme nestihaju... vsak sama vies.. nie vzdy vyjde cas. A samozrejme vitame aj Davidka. Wink

 

06.03.2006 11:58

misina

Michalka, vitaj, aj ja som Misa :D Napis o sebe viac, odkial si a podobne. Davidko je fesak. K sladkostiam, to je jasne ze sa k nim dostane ale tiez vsetko s mierou. Ved komu by sladkosti nechutili .... ja ich teraz jem pozehnane .... A zubky su dane geneticky ale aj starostlivostou sa da vela ovplyvnit.... DSnes tu mame krasny zimny den, len aj ta jar by uz mohla prist ....

 

06.03.2006 12:23

Janka

Miška vitaj, pošli viac fotiek, malý je zlatučký Smile) Kočky neviete či dojčiace ženy môžu chodiť do solárka? Aby som v tých svadobných šatách nevizerala ako biela jaternička Smile))

 

06.03.2006 12:40

my

Michalka75

ahojte kocky, co sa tyka Misky a Misky, tak ja som tu chodievala minuly rok asi do septembra potom som uz sla do nemocnice...bola osm stale pod nickom Michalka a ta druha Miska bola tusim Miska,ak sa dobre pamatam Smile Vobec neviem nic o kockach ako Taviatko, Finka ani co a odkedy maju,mate info? Chodilo nas tu dost,ze? ja som z KE, Davidka som si porodila skoro ako darcek k 30 tke Smile, je to nase prve babo.Cele tehu prebiehalo dobre az ku koncu som mala problem a preto to museli aj ukoncit cisarskym skor o nejake 3 tyzdne. Ale musim poklopat,drzime sa dobre! aj ked tie prve dni pri inkubatore som plakala a pozerala na maleho ako ho nemozem pritulit ani kojit.Ale bojoval statocne a dostal sa z toho.Moje mliecko bol problem od zaciatku,mne s avobec prsia ani nenaliali,odsavala som a to malemu davali striekackou,ale nerozbehlo sa to velmi,takze som mala malo od zaciatku.Odsavala som a aj kojila,ale musela som aj prikrmovat.Teraz uz mliecko nemam vobec,ale bojovala som do 4 mesiaca. M.

 

06.03.2006 12:41

my

Michalka75

ahojte kocky, co sa tyka Misky a Misky, tak ja som tu chodievala minuly rok asi do septembra potom som uz sla do nemocnice...bola osm stale pod nickom Michalka a ta druha Miska bola tusim Miska,ak sa dobre pamatam Smile Vobec neviem nic o kockach ako Taviatko, Finka ani co a odkedy maju,mate info? Chodilo nas tu dost,ze? ja som z KE, Davidka som si porodila skoro ako darcek k 30 tke Smile, je to nase prve babo.Cele tehu prebiehalo dobre az ku koncu som mala problem a preto to museli aj ukoncit cisarskym skor o nejake 3 tyzdne. Ale musim poklopat,drzime sa dobre! aj ked tie prve dni pri inkubatore som plakala a pozerala na maleho ako ho nemozem pritulit ani kojit.Ale bojoval statocne a dostal sa z toho.Moje mliecko bol problem od zaciatku,mne s avobec prsia ani nenaliali,odsavala som a to malemu davali striekackou,ale nerozbehlo sa to velmi,takze som mala malo od zaciatku.Odsavala som a aj kojila,ale musela som aj prikrmovat.Teraz uz mliecko nemam vobec,ale bojovala som do 4 mesiaca. M.

 

06.03.2006 12:58

Denka

Ahoj Miska, tak som rada, ze si tu opat. Maly je zlaty, zeby bol na muzika?

 

06.03.2006 13:15

Re: my

misina

Michalka75: ahojte kocky, co sa tyka Misky a Misky, tak ja som tu chodievala minuly rok asi do septembra potom som uz sla do nemocnice...bola osm stale pod nickom Michalka a ta druha Miska bola tusim Miska,ak sa dobre pamatam Smile Teraz uz mliecko nemam vobec,ale bojovala som do 4 mesiaca. M.
Fajn, ze sa pozname. Aj tak si super kojila, po takych problemoch ...

 

06.03.2006 13:17

Re: my

misina

Michalka75: ahojte kocky, co sa tyka Misky a Misky, tak ja som tu chodievala minuly rok asi do septembra potom som uz sla do nemocnice...bola osm stale pod nickom Michalka a ta druha Miska bola tusim Miska,ak sa dobre pamatam Smile Teraz uz mliecko nemam vobec,ale bojovala som do 4 mesiaca. M.
Fajn, ze sa pozname. Aj tak si super kojila, po takych problemoch ...

 

06.03.2006 13:33

petruška

Katty: Neviem či má citlivú pokožku ale nevieme sa zbaviť tých zapareniniek na krku a pod pazuškami, dokonca sa jej jedna urobila pod kolenom. Sestrička na neurologii nam poradila masť Baby Aviril, tak jej to už pár dní natieram ale nechce to prejsť. Confused
Aj my sme mali zapareninky aj pod krčkom aj pod kolienkami. Katty ja som to najprv vždy umyla vodou, potom olejom, aby zišiel starý krém a potom som to natrela s aviril baby a pomohlo to, máme to čisté, ale stále večer natriem pre istotu, lebo tie faldíky sú stále väčšie. A rúčky má aj Emma studené, ale to je najmä z toho, že si cmúľa tie ručičky stále. Ahoj Michalka, Dávidko je rozkošný. Ale ste super, že ste to obaja zvládli. No budem musieť už napísať ťaviatku, že čo sa deje.

 

06.03.2006 13:39

DankaZA

posileam zasa nejake tie svoje vytvory

 

06.03.2006 14:19

Re: my

misina

Michalka75: ahojte kocky, co sa tyka Misky a Misky, tak ja som tu chodievala minuly rok asi do septembra potom som uz sla do nemocnice...bola osm stale pod nickom Michalka a ta druha Miska bola tusim Miska,ak sa dobre pamatam Smile Teraz uz mliecko nemam vobec,ale bojovala som do 4 mesiaca. M.
Fajn, ze sa pozname. Aj tak si super kojila, po takych problemoch ...

 

06.03.2006 15:01

Re: my

DankaZA

Michalka75: ahojte kocky, co sa tyka Misky a Misky, tak ja som tu chodievala minuly rok asi do septembra potom som uz sla do nemocnice...bola osm stale pod nickom Michalka a ta druha Miska bola tusim Miska,ak sa dobre pamatam Smile Vobec neviem nic o kockach ako Taviatko, Finka ani co a odkedy maju,mate info? Chodilo nas tu dost,ze? M.
Taviatko tu bola asi pre mesiacom a pol ak ma pamat neklame a FInka tak 3 tyzdne do zadu. ale veru uz sa dlho neozvali

 

06.03.2006 16:54

petruška

No chcela som taviatku napísať sms, ale nám číslo, lebo som si ho neuložila a staré sms som minule vymazovala. Ale skúsila som ho hľadať na začiatku tohto nového fóra. No poviem vám, aj som si zopár úryvkov prečítala. Začala sa táto nová debata okolo 21.10.2005, a to sme už mali pár dní pred termínom, akurát som skončila pri Denke, kde sa vytešovala, že má už len 10 dní do termínu. Normálne vám poiem sranda, to už ani nie je pravda, že sme nedávno mali tekéto starosti, ako sa čo najkôr zbaviť bruch a už držať tie neše uzlíčky vo svojich rukách. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

 

06.03.2006 17:22

alica

Ahojte maminky. Tak my sme vam boli dnes prvykrat plavat. Budeme chodievat v pondelky a v soboty vzdy o 13:00. Malicka mi este doteraz spinka a to je u nej nezvyk, lebo ona mi doma predtym vobec nespavala. To plavanie ju tak "znicilo". A to sme boli v bazene dokopy cca 10 minut. V bazene boli dietky zlatucke ale potom ako sme vysli z vody a isli sme do sauny, tam zacal plac. Najprv jedno babatko, potom sa pridala Linduska a potom ostatne deticky. V saune sme mali nakojit deturence. No malicka tam nevedela pit, lebi ju rusil plac ostatnych deticiek a aj ona tak srdcervuco plakala. Nechcela cicik ani len do pusy. Potom v satni mi zaspala na ciciku, ale zasa zacali niektore deti plakat pri obliekani, tak sa mala k nim pridala, ved preco by mala byt vynimka. Takze babenky, buduci mesiac vas caka10 minut kupania a polhodina placu. A mozno po buducom kupani to uz bude ine. Tam som si uvedomila, ake je to mat dvojcata....jedno zaplace, druhe sa prida. Hruuuza. Ale vo vodicke boli deti nadherne.

 

06.03.2006 17:23

alica

Ahojte maminky. Tak my sme vam boli dnes prvykrat plavat. Budeme chodievat v pondelky a v soboty vzdy o 13:00. Malicka mi este doteraz spinka a to je u nej nezvyk, lebo ona mi doma predtym vobec nespavala. To plavanie ju tak "znicilo". A to sme boli v bazene dokopy cca 10 minut. V bazene boli dietky zlatucke ale potom ako sme vysli z vody a isli sme do sauny, tam zacal plac. Najprv jedno babatko, potom sa pridala Linduska a potom ostatne deticky. V saune sme mali nakojit deturence. No malicka tam nevedela pit, lebi ju rusil plac ostatnych deticiek a aj ona tak srdcervuco plakala. Nechcela cicik ani len do pusy. Potom v satni mi zaspala na ciciku, ale zasa zacali niektore deti plakat pri obliekani, tak sa mala k nim pridala, ved preco by mala byt vynimka. Takze babenky, buduci mesiac vas caka10 minut kupania a polhodina placu. A mozno po buducom kupani to uz bude ine. Tam som si uvedomila, ake je to mat dvojcata....jedno zaplace, druhe sa prida. Hruuuza. Ale vo vodicke boli deti nadherne.

 

06.03.2006 17:34

katchka

ALICA chodite do alvy ? napis co ste tam robili tych desat minut v bazene a ako sa ti to tam celkovo pozdavalo ...

 

06.03.2006 17:47

katchka

Denka: no coment
pekna torta..a kto oslavoval tridsiatku? nejaka ovela starsia kamoska ? Razz

 

06.03.2006 17:51

katchka

DankaZA: posileam zasa nejake tie svoje vytvory
ako obvykle....kraaasne fotecky Razz