1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312

bábätka november 2005

20.01.2006 17:26

nana

katchka nas potom robi presne to iste. takmer kazdy vecer pred spanim hulaka na cely dom. da sa utisit len na rukach s dudlom a pri hupani a trva to tak 15 minut, potom zaspi. dame ho do postielky a o chvilku sa casto preberie a kolecko sa opakuje. vcera sme mali tri kolecka Confused uz som sa s tym zmierila, ze je to asi nejaka forma ako sa on uvolnuje. ja citam pred spanim knihu on hulaka, kazdy podla svojich moznosti. ale teraz huci tiez a to neni ani sest, ach jo. uz sa tesim ked z toho vyrastie

 

20.01.2006 17:33

misina

katchka: A dnesna pikoska, moj drahy syncek si dnes nacikal do ust Razz ..to ked mu poviem, ked bude velky, vyborne sa pobavim Smile
hihi to je dobreee :D nam nacikal Matej naposledy do caju Pred chvilkou nam odisliel nas drahy synovec a bola som uprimne rada, ze prisli po neho ... je zlaty ale usta sa mu nezastavia a nechem aspon tri dni pocut ziadnu otazku zacinajucu slovkom preco Smile))))) a chapem, ked mi mama hovorila, ze mat jedno dieta je tak na zahratie sa na rodicov ... a konecne dorazil manzel, lebo cely tyzden sme sa skoro ani nevideli ..... och dnes mi davali zabrat obaja, dve ruky mi boli malo ... co treba robit pri febrilnych krcoch? a Nas Matej niekedy reve ako prave teraz tak papa

 

20.01.2006 17:34

taviatko

ahoj bambulky, u nas je cely den -25 a max to asi citi... spi a spi a spi. ako maly ladovy macko... bola som sa povozit na aute, aby mi nezdochla baterka - poviem vam - parada je kosa... no idylka. v krbe ohen, maly spi, muz v robote... hihi... co planujete cez vikend? my asi nejaky ten shopping, lebo nic ine sa aj tak neda. katty - drzime palce na krstinach. a fuuu fuuu fuukam vsetky bobocka vasich babatiek.... syki - nas maly struha obcas nieco podobne - ale ja to povazujem za prejav jeho tvrdohlavosti a dufam, ze v tej zaplave fialovej farby pochopi, ze je fajn sa obcas aj nadychnut....

 

20.01.2006 17:40

taviatko

nas krpec sa pravidelne pocika ked ho okupem a prezleciem. pri nasledujucom prebaolavi vyuzije chvilku nepozornosti a ocika si minimum body - to aby som ho musela zase celeho vyzliect Surprised) no nezjete ich od lasky???? ja toho mojho puclika zboznujem... ozaj - hadzem do placu temu "ako volame babatka". tak my toho nasko volame GAGO (lebo ked place tak hovori hlasku Ga-ga), puclik (neviete nahodou co to znamena ???), kikici (to je vraj po chorvastky maly chlapec), puginko (tak sa volal moj macko z detstva), maxonjo, prdko, cumlik, bucko, .... Surprised)

 

20.01.2006 18:00

Janka

Jééééj dobrá téma Taviatko.. tak našu Ninku voláme: Pukinel Smile) Miňonka Smile) Sloník - to je moja obľúbená, muž ju volá aj Baba Smile) a potom ešte Bábätko Smile)

 

20.01.2006 18:09

misina

manzel vola Matej niekedy Mufinko, uz ani neviem z coho to vyslo. A ja mu hovorim anielik, zlatinko a chrobacik .... no ja uz som taka prirodna Smile Inak tiez byva pred zaspatim taky nepokojny, ale neplace len sa tak stazuje a narieka. Teraz spaval pod hrazdou, tak si ju obzeral a zaspal pod nou. Ale spinkal tak nepokojne ... Uvidime co bude teraz, opat budeme spat v spalni, lebo doteraz sme boli v obyvacke kvoli synovcovi a tesim sa ze budem spat na svojej posteli Smile Ale sranda ako reaguje na zmeny, ked zaspal tzak som si ho vzdy preniesla na roztiahnuty gauc a ked sa v noci zobudil, tak sa stale obzeral kde je Smile)) Ochh ja som do neho uplne paffff a zamilovana az po usi Smile

 

20.01.2006 19:06

syki

Katchka, nas Samko tiez zacal pred kazdym spanim vymyslat, trva to uz asi tyzden, zrazu sa len rozmrnci a nic nepomaha, stichne az ked zaspi.

 

20.01.2006 19:26

alica

Taviatko, ked je u vas taka zima, to sa da chodit s babatkom aj na vzduch? Ja si neviem prdstavit, co by som obliekla malickej do takej kosy. Ja neviem, ci neobliekam malu az moc, ked ideme von. Ozaj maminky z BA, co davate detickam na seba do kocika. Ja davam dlhorukavove body, pancusky, na to flisovy overal, hrubu ciapku alebo dve-jednu tenku a jednu hrubsiu a cela ide do takeho zimneho overalu. Na nohy jej este navliekam take latkove capacky.V kociku je este v kozusinovom fusaku a este zakryta dekou, bud hrubsou, ked mrzne alebo fuka vietor alebo tensou. Nie je zbytocne naobliekana a zababusena na nase pomery-pocasie? Lindusku este volame Mimi...skratka od slova miminko. A ma velmi rada, ked ju hladkam po lickom a pistim jej MOJA,MOJA,MOJA. A uz by aj rada hovorila, keby vedela.....komunikuje so mnou hlavne pri prebalovani a po nakojeni, ked tak trosku este leska pri mojom prsniku. Jej komunikacia je len G G, alebo take roztomile pistanie. A tak sa snazi pri tom spulit tie tenke pery. Na spapanie. Tiez sme celi "do nej" s ocinom Laughing . Ocino by ju len na rukach nosil. Ale teraz nema cas, uci sa, cez vikend ma 3 skusky.

 

20.01.2006 20:47

Katty

ahojte vidím že preberáte tému oslovenia, tak môj mužík od začiatku volá Barborku pinďúrik alebo pinďúr, to má asi z toho že sme čakali chlapca hihi a keď jej začalo rásť bruško tak ju volal tučko, ja ju volám normálne, zlatinko, miláčik, barborik, bambulka, bubinka, zlatúšik a tak ako sa podarí. Alica ja keď idem s malou von tak ju obliekam asi zhruba takto: bodyčko, ponožky, dupačky, na to buď bavlnený overalík alebo flísové dupačky+nejakú hrubšiu košielku aby mala na rukách dve vrstvy. Čiapočku jednu tenkú a jednu hrubšiu pletenú. Takto ju zabalím do perinky a hodím do prenosnej tašky od kočíka v ktorej je rozprestretá deka, ktorou ju ešte prekryjem a tú tašku pozapínam a dám do kočíka. Mám kúpený aj fusak z ovčej vlny ale ten nedávam zdá sa mi že by jej tam bolo veľmi teplo, možno neskôr ked ju už nebudem dávať do perinky alebo bude hlboký mínus, ale keď je tak do -3 a idem s nou von tak ju do fusaku nedávam.

 

20.01.2006 20:51

Bellinka

Tak ja nasho Lukaska volam "HNIDKA" :D a to preto ze jeho tatina volam HNIDA,ked je lenivy Twisted Evil a aj ked nie je. No a este PIPIK to mu ostalo este z cias ked bol v brusku a potom este LUKASENKO. Zajtra oslavujeme manzelove narodky takze tu bude zajtra frmol. Lukasko uz sladko spinka,ja ho nemusim nosit na rukach,jednoducho po papani cestuje rovno do postielky a tam za pomoci dudlika zaspinka.Niekedy je aj hodinu hore,cuca si pasticky a potom zaspinka. Vie ze mamka ma chrbticu na rozpadnutie tak ma trosku setri. Razz

 

20.01.2006 20:55

Denka

Tak ja mojho Simona volam Simi, Piško, drobcek, Siminko ... prave teraz az tu pocujem ako si cmulka palcek(to mu vypadla dutka). Nase uspavanie zacina po kojeni a odgrgavani placom, ale zvacsa velmi rychlo skonci, pretoze je unaveny. Takze ked sa ukludni v mojom pohojdavajucom naruci a vidim, ze mu padaju viecka, tak ho dam do postielky. A takto uz sam zaspinka skor ci neskor, zamrnci iba ked mu vypadne cumlik a to mu ho len podam a pohladkam ho po licku. Obmedzili sme cumlik uz ho nan nasalim iba pri uspavani, ked je hladny uz nic nepomoze iba cicka. Laughing My mame poradnu 4.2. a to budeme mat aj prve ockovanie, ockovaciu latku uz mam kupenu. Zajtra ideme do Popradu, pokochat sa Tatrami a navstivit rodinku.

 

20.01.2006 21:21

Dia

 

20.01.2006 21:23

Janka

Inak pýtala som sa dnes lekárky na to slintanie a pestičkovanie a vravela že o takých 6 týždňov kludne prvý zúbok a že vtedy majú detičky oslabenú imunitu a vraj dievčatká sú odolnejšie voči takýmto veciam....uvidíme... Tak Ninka bola trošku mrzutá chúdatko, bolela ju tá nôžka dali sme jej preventívne sirup ibalgin ktorým sa skoro zadrhla lebo je to ako lepidlo a nevedela sa nadýchnuť takže zase bol doma parádny stres, ja som bola vystrašená na smrť... teraz už spinká od 19:45 v postieľke zaspinkala s dudlíkom chúďatko moje... Horšie je to že včera aj dnes mi hrozne plakala pri kúpani a nechápeme prečo... Nič sme nezmenili ale napadla ma jedna vec... napíšte mi čo si o tom myslíte... včera bola hladná, vlastne vždy sa snažím ju vyhladovať pred kúpkaním no včera sa ohlásila skôr ako sme ju dali do vaničky, muž ju chytil na ruky a začala plačkať no už sme ju do tej vody šupli a rychlo rychlo umyli.... no a či si to nezapametala ako zlý zážitok..lebo dnes keď ju už držal nad vaničkou tak spustila... som z toho v strese lebo ak to bude aj zajtra netuším ako to zmažeme z tej jej hlavičky... Baby aj vy ste také precitlvelé...ja neviem či to nepreháňam ale vravím dnes som si poplakala s maličkou po očkovaní, a ešte večer to drhnutie sa tým sirupom - inak keď náhodou to budete dávať zriedte to radšej materským mliekom a podajte to striekačkou jemne lebo je to husté ako džem aj mne by to asi zalepilo trubicu - a to som si tiež riadne poplakala a ešte sa mi chce plakať aj z toho čo bude zajtra pri kupaní... PROSTE DNES MÁM ZLÝ DEŇ Twisted Evil

 

20.01.2006 21:56

katchka

ZUNI, fotka dorazila, zajtra dam vediet vysledok vysetrenia Smile Matej je cely vecer mrzuty jak stary chlap Smile Uz som z neho hotova, dnes dokonca odmietol pit z cecika, zacal robit taky randal, ked som mu ho davala ako nikdy, navela navela sa potom napil po pouziti naninej metody chodenia a kolenbania na rukach s cecikom v ustach nakoniec zacal pit, ale len z laveho, pravy stale vypluval a rumazgal, vsade bolo mlieko a jeho sliny, ked som ho polozila stale plakal, nakoniec som mu musela odstriekat a dat z flase..no HORROR..tiez som si JANKA poplakala pri tom...lebo nechapem, co sa deje, ked doteraz tak pekne sa vzdy prisal a pil a zrazu taketo rosambo.... ..cele poobedie nechce zaspat, hodi len taku desatminutovku a potom rozcapi oci , chvilu sa vie hrat s hrazdickou alebo v lehatku s hrackami, potom chvilu so mnou a potom REV...ale zaspat ne a ne... a to nehovorim o hysterickych zachvatoch , ked ho dam na brusko cvicit... TAKZE AJ MY MAME DNES HORSI DEN Evil or Very Mad ..zasa tu mrnci Sad a prezyvky ? takze : juninko, pusike, budulincek, muftinko, bobatko, hlava ( to preto, lebo babatka maju taku vacsiu hlavicku k telicku)

 

20.01.2006 22:03

petruška

Taviatko-ty máš ale hefty. No si dobrá, stále sa na tvojich prípovidkách zasmejem a čítam to aj mužovi. Laughing Ja sa už teraz trasiem na to očkovanie. Ale mne doktorka vravela, že bábo musí mať na očkovanie aspoň 5 kg, tak neviem, no. My môžeme odhodiť poštolky až 8.2. to bude mať Emma mesiace. Ale chvála bohu. No my našu malú voláme bábika, kočka, bambuľka, drobček, bambuch ja ju volám pišuľa, alebo chrústik, chrobáčik, či anjelik. A iste je toho viac, stále ju volám tak ako ma napadne. Ja som už prišla na to, že keď malá málo spí cez deň, tak potom večer je už taká unavená, že nevie zaspať a potom máme problém, nekonečné kojenie a uspávanie. Ale dnes sa vyspala aj cez deň a večer som ju po najedení dala aj s dudou spať a hajká.

 

21.01.2006 12:10

alica

Katty: Alica ja keď idem s malou von tak ju obliekam asi zhruba takto: bodyčko, ponožky, dupačky, na to buď bavlnený overalík alebo flísové dupačky+nejakú hrubšiu košielku aby mala na rukách dve vrstvy. Čiapočku jednu tenkú a jednu hrubšiu pletenú. Takto ju zabalím do perinky a hodím do prenosnej tašky od kočíka v ktorej je rozprestretá deka, ktorou ju ešte prekryjem a tú tašku pozapínam a dám do kočíka. Mám kúpený aj fusak z ovčej vlny ale ten nedávam zdá sa mi že by jej tam bolo veľmi teplo, možno neskôr ked ju už nebudem dávať do perinky alebo bude hlboký mínus, ale keď je tak do -3 a idem s nou von tak ju do fusaku nedávam.
Hm,takze ja moju malicku moc babusim. Ja som hrozna, ja ju aj doma prikryvam dekou, ked sa hra pod hrazdickou....a to byvame v total teplom byte, lebo mame z kazdej strany susedov. Aj teraz mame v obyvke 26 stupnov....no hned idem stisit radiator. Malicka casto prska, tak neviem, ci od zimy. Katty a doma ju mas oblecenu v kratkych rukavoch alebo v dlhych rukavoch? My ideme na rve ockovanie 31.januara. Uz teraz sa desim, co bude. Asi si tiez poplacem.

 

21.01.2006 12:59

Janka

Podľa mňa si každá mamina pri tom poplače...to dieťa na mńa pozeralo lebo som ju musela držať a keď jej pichli tú injekciu čo ja som nevidela tak jej vyleteli očká a ten výraz v tvári si budem pametať do smrti...och joj.. No téma obliekanie: doma ju obliekam iba dupky s dlhým rukávikom a zakrytá dečkou, máme doma 23 stupňov, vonku dám plus čiapočku, rukavičky, teplý overalček, ponožtičky, deka, fusak a kryt na kočík... Dievčatá rada, my sme včera okrem toho čo som napísala ešte pokračovali, malá bola mrzutá kôli tej nôžke a tak sme sa rozhodli dať jej sirup ktorý nám predpísala lekárka...muž bol v lekárni a magistra mu hovorí: "vezmite tento tento je lacnejší a je to to isté" tak doniesol detský sirup ibalgin a dala som Ninke po kupkaní ako prevenciu 1ml tohto sirupu no malá sa mi skoro zadusila lebo je to ako lepidlo lepkavé a zalepilo jej to trubicu...takže k tomu všetkému taký stres že ja som plakala, muž malú trieskal po chrbte lebo nevedela sa fakt nadýchnuť... nechcela ešte asi 10 minút cecík len plakala a všetky soplíky čo sa jej vytvorili plus sirup jej išiel ešte aj cez nos... takže radšej sto krát čípok ako lacné sirupy.... baby myslím to vážne taká trauma po tom včerajšku ešte a to som vlastne zistila že malú nebola nôžka z očkovania ale z toho ako som jej tam prilepila studený obklad tak ten leukoplast jej zoškrel kožičku....takže my sme vlastne naše dieťa pomaly likvidovali.... hrozné.... nevedela som ani zaspať a v noci nás ešte aj bruško bolelo takže Ninuška si poplakala včera riadne.... ešte dlho budem mať výčitky svedomia že robíme pokusy na takom malom človiečiku... no učíme sa stále...hm Crying or Very sad

 

21.01.2006 16:32

alica

Baby, uz ste rozoberali temu, kedy prejdete na sportove kociky a ktory sportovy kocik je dobry? AK nie, mohli by ste ma inspirovat, aky sportovy kocik si mam obstarat. Ja mam teraz klasicky hlboky kocik. Do kolkych mesiacov sa da vyuzit hlboky kocik? Myslite, ze o rok v zime sa bude dat vyuzit hlboky kocik? Ci tam rocne dieta vydrzi len lezat a ci sa tam vobec bude zmestit aj vo fusaku. Vobec o tom nemam predstavu....prvorodicka, to viete Rolling Eyes

 

21.01.2006 16:55

Janka

alica: Baby, uz ste rozoberali temu, kedy prejdete na sportove kociky a ktory sportovy kocik je dobry? AK nie, mohli by ste ma inspirovat, aky sportovy kocik si mam obstarat. Ja mam teraz klasicky hlboky kocik. Do kolkych mesiacov sa da vyuzit hlboky kocik? Myslite, ze o rok v zime sa bude dat vyuzit hlboky kocik? Ci tam rocne dieta vydrzi len lezat a ci sa tam vobec bude zmestit aj vo fusaku. Vobec o tom nemam predstavu....prvorodicka, to viete Rolling Eyes
Alica ja mám kočík trojkombináciu kde je aj športová verzia Peg Perego a dúfam že budem spokojná, je ľahký a je to golfáč tak aj dobre úložný... Ročné dieťa vo vaničke mať určite nebudeš Smile)) predpokladajme že už budú naše detičky chodiť a ak aj nie tak športová verzia sa používa už pre detičky ktoré vedia sedieť samé takže do vaničky ročné dieťatko už dávno nepatrí...

 

21.01.2006 17:24

alica

Janka: Alica ja mám kočík trojkombináciu kde je aj športová verzia Peg Perego a dúfam že budem spokojná, je ľahký a je to golfáč tak aj dobre úložný... Ročné dieťa vo vaničke mať určite nebudeš Smile)) predpokladajme že už budú naše detičky chodiť a ak aj nie tak športová verzia sa používa už pre detičky ktoré vedia sedieť samé takže do vaničky ročné dieťatko už dávno nepatrí...
Ja mam tiez Peg Perego, ale je to iba klasicky hlboky kocik. Mna ti chlapici v Auparku odhovorili od trojkombinacie, vraj by sa mi do vanicky nezmestilo babatko vo fusaku. Tak som sa nechala presvedcit na klasicky hlboky s velkymi kolesami. Cize velka vyhoda ze mozem malu aj cicikat. Ale co ma teda mierne stve, ze tento hlboky kocik si dlho neuzijem teda. No a este mi aj vraveli, ze podvozok v pohode narvem do kratkej Fabie. Sice ho tam viem dat, ale zadne sedadla musim odsunut trochu...takze napriek tomu, ze kocik sa da hravo rozlozit a je lahky, si vzdy "pocvicim" so sedadlami, kym to tam vlozim. A "cvicit" teda casto "cvicim", lebo sa chodievam prechadzat do stareho mesta, lebo u nas na Dolnych Honoch ma to nebavi stale, este ze mam blizko stare P.Biskupice s domcekmi, tam je aspon klud. Z PP sa mi paci velmi PP AT4 Completo, len som si neni ista ci sa mi zmesti do kufra, kedze ma velke kolieska. Ale prave kvoli tym velkym kolesam sa mi paci. Lebo aj teraz mam velke kolesa a v snehu ich velmi ocenujem. Ale kvoli lahkemu skladaniu sa mi paci PP Pliko P3 Completo, ale tiez mam obavy, ci ho vpracem do kufra. A vyhodou Plika je aj cena, lebo je lacnejsi ako AT4.

 

21.01.2006 17:50

katchka

Ja mam Pegf Perego Milano XL, je to dvojkombinacia , hlboky+sportovy, a uvidim ,dokedy ta sportova verzia bude vyhovujuca, pripadne dokedy vydrzia kolecka, lebo my sme ho kupovali na inzerat, takze nebol uplne novy... do hlbokej verzii sa matej isto buduci rok uz nezmesti, lebo teraz je tam tak akurat, a to pochybujem tiez, zeby sme chodiace deticky udrzali v polohe lezmej pocas prechadzky vonku Smile

 

21.01.2006 19:14

Janka

Baby prosím poradte mi...Ninka nám odrazu začala veľmi plakať pri kúpaní...doteraz kúpanie milovala, smiala sa vo vaničke, všetko sme robili rovnako, do vodičky ju vkladá muž ako vždy, nikdy sme nemali problém...dnes už tretí deň po sebe stačí že ju vezme do rúk a už je plač... nechceme ju kúpať samozrejme keď jej to očividne nerobí dobre ale nerozumieme tomu čo sa mohlo stať... prosím poradte mi som fakt zúfalá... nechcem jej spôsobovať každý večer traumu z toho že ju hádžeme do vody, čo myslíte kde môže byť chyba? skúste napísať možno na niečo spolu prídeme...moc krát dík Shocked

 

21.01.2006 19:39

katchka

Janka: Baby prosím poradte mi...Ninka nám odrazu začala veľmi plakať pri kúpaní...doteraz kúpanie milovala, smiala sa vo vaničke, všetko sme robili rovnako, do vodičky ju vkladá muž ako vždy, nikdy sme nemali problém...dnes už tretí deň po sebe stačí že ju vezme do rúk a už je plač... nechceme ju kúpať samozrejme keď jej to očividne nerobí dobre ale nerozumieme tomu čo sa mohlo stať... prosím poradte mi som fakt zúfalá... nechcem jej spôsobovať každý večer traumu z toho že ju hádžeme do vody, čo myslíte kde môže byť chyba? skúste napísať možno na niečo spolu prídeme...moc krát dík Shocked
a skusala si ju kupat ty ? ci je to nesuhlas s kupanim alebo s tatinom...ak s kupanim, tak skuste spolocne sprchovanie a mozno sa to podda..alebo nech s nou tatino sranduje predtym a tak ju vklada pomaly do vanicky...zatial ma nic ine nenapada....

 

21.01.2006 19:43

katchka

inac my mateja nikdy nekupeme hladneho, lebo to sme vyskusali len raz, a robil taky cirkus jak hrom...my ho kupeme taku hodinku po vecernom jedeni..ale to je asi individualne...ale potom je spokojny vo vanicke a tesi sa , ze si moze plavat a tak..a je to aj dost dlho po jedle, takze sa nam nikdy nestalo, zeby grckal alebo nieco...

 

21.01.2006 19:49

Zuna

Janka nebude to tým očkovaním?Možno ju tá nožička bolí a tým, že ju namáčaš do vody sa tá bolesť znásobí... Confused: ale to len moje úvahy. Mne sa to ešte nestalo. Ja som mala prípad, že malá spustila hrozný plač po kúpaní, bolo to na 100% hladom. Musela som jej dať papať takej nahej. Ako vidím, tak nielen moja Katka má problémy so zaspávaním. Občas je to OK, že zaspí pekne sama, ale odkedy si cumle tie ručičky, tak je viac nepokojná. Minule sa mi zo spánku zobudila takým plačom, že aj na rukách mi ešte plakala. Už som myslela, že sa pridám a budeme fňukať spolu, ale nakoniec sa utíšila. My našu Katku voláme občas Katuška, babulka, zlatíčko, mojinko moje,bábänko, mojko... Taviatko, ja si teda takú zimu ani neviem predstaviť. Rolling Eyes Mne stačí, keď je vonku -13 stupňov a už ma nik nevytiahne von. Katchka budem čakať tvoju správu alebo mail a ešte raz veľká vďaka.

 

21.01.2006 19:57

petruška

Ahojte maminy, no Janka máš to pestré posledné dni. K tomu kúpaniu asi len toľko, čo ti poradila Katchka, mňa iné ani nenapadá. Aj naša malá robila niekedy cirkus, ale keď som ju potom otočila na bruško tak bola vo svojom živle. Tak to skúste najprv na bruško a potom na chrbátik. (píšem ako hotentot, ale isto si ma pochopila.) Naša princezná mala dnes divný deň, sále keď mi zaspala pri kojení a dala som ju spať, tak vydržala tak 10-15 min iba raz spala 45 min. A keď sa zobudila tak sme sa s ňou šalili, ale po 15 min ju sradna prešla a bola hrozne unavená a umravčaná, tak znova spať a znova vstala a toto celý deň. Už okolo piatej som to nezvládala ani ja, tak som si s ňou ľahla v náručí na gauč a zaspala konečne a spí do teraz, len som zvedavá kedy vstane, lebo ju musíme okúpať, lebo má naolejovanú hlavičku, kôli tým lupinám. Takže asi takto naša sobota. A téma kočiar - mi sme teraz pred dvoma týždňami kúpili deltim voyager 005 a to je hlboký a športový. Takže počítam, keby mala sedela ako polročná (???), tak by sme sa z toho športového mohli vytešovať už v lete, noi uvidíme. som závislá, dnes to vyšlo na šatky a rifle.

 

21.01.2006 20:22

katchka

Embarassed

 

21.01.2006 20:24

Janka

No veru mám to pestré.... trápi ma to... Takže každý krát pred kupkaním máme takú polhodinku keď je nahá a hráme sa s ňou v tej izbe kde ju aj kupkame, smeje sa s nami venujeme sa jej aj tatko aj ja takže v tatkovi by to nemalo byť...uvidíme zajtra skúsim ju vziať ja a dať ju kúpať a ak to nepôjde tak asi prestaneme na pár dní kúpať a potom skúsime znova... Ešte je tu jedna vec, keď sa to stalo prvý krát bola asi hladná už poriadne, snažím sa to vždy rovnako naplánovať no asi už bola veľmi hladná a keď sme ju do tej vodičky položili začala plačkať od hladu a plakala až kým som ju neobliekla a nedala som jej papkať... teraz stačí že ju už vezme muž iba na ruky a už je plač... tak to je prvé čo ma napadlo že si to spája s tým hladom a teraz bude mať z toho traumu...ja neviem čo myslíte.... Inak dík ešte že Vás mám Smile)

 

21.01.2006 20:35

nana

ahojte, teda hodne tem ste nahodili, tak to vezmem ako si to pamatam. kupanie: my tiez kupeme tak hodinu po jedle, uz bol raz hladny a ledva sme to dotiahli a tem krik v malej kupelni ako sa ozyva, au. ta zla skusenost to podla mna nie je. nam sa uz, teda hlavne tatovi, podarilo ivka mierne pritopit, proste sa tak mece vo vode, ze si obcas riadne splechne na tvar a zlakne sa. ale dalsie kupkanie pohodove. kocik: tiez mame kombinovany a dalsi uz by som chcela len take lahke golfky az bude uz fakt velky chlapec febrilne krce: niekto sa na to pytal. no ja to mam hodne nastudovane, po tych skusenostiach od braska. vtedy sa o tom vela nevedelo a on mal vtedy dizenteriu a horucky. priebeh nebudem opisovat a strasit. ale tie krce su z horucok, najlelpsia obrana je predist im zrazanim teploty, zabaly, sprchovanie. pri tom treba davat pozor a neschladzovat ruky a nohy aby nenastal periferny sok. ak uz by nastali krce, ze sa ma s dietatom vybehnut na chlad (balkon, terasa), ze chladny a vlhky vzduch pomoze. mena: pipulik, pampusik, pupacik, bubacik, chlapcej a jasne ze ivusko no viac uz nenapisem asi, tato je fuc a ivko ma svoj vecerny krik maraton, tak hupem a tukam ako datel

 

21.01.2006 23:02

nana

tato uz je doma tak mozem este pisat. ivko uz konecne definitivne zaspal. je ako hodinky, nech robime co chce, aj ked ho uspime na rukach ako ho polozime zas je hore, kym neodbije desat. potom uz je to ok. janka este som ti chcela napisat, ze mozno aj ten hlad nie je pri kupani kamarat. ivo musim mat nieco v brusku, ak je prilis hladny, tak kasle aj na svoju oblubenu vodu a chce proste len jest a nic ine. my sme mali dnes celkom fajn den. boli sme u mojich rodicov, tak sa vyzabavali aj oni aj ivko. si pokecali zas Smile zajtra nas caka velka detska stretavka, ak sa to vsetko podari, tak sa stretne cela nasa velka partia ktora toho roku zarodila. styri deticky a piate v brusku Wink tak dobru noc a jedno take motivacne foto Smile teda seria, ako sa ivko dokaze vyvalit ked sa utaha cez den

 

21.01.2006 23:11

nana

najprv tak decentne spinkal aj s dudlikom, potom ho odhodil, ze vsak na co mi je a nakoniec sa totalne vyvalil a chrapkal si Smile

 

21.01.2006 23:23

DankaZA

Dievcata vy ste sa ale rozbehli:-) Tema : ako volam svoje dietatko: ja Filipko Laughing hihi ale aj Felipo, Pukik, srdiecko, chlapciacik, drobcek a anjelik a proste vsetko prekrasne.. ale uz som sa pomylila a povedala som mu HAVA- tak volame nasho psika... to viete ked vkuse volam na svojho psa "hava" tak mi to proste uslo aj na synacika Laughing Tema: zaspavanie: u nas boj kazdy vecer- bojujeme od 15 min do 1,5hod. a to vzdy strieda plac a vzlykanie... proste sa natrapime vsetci traja- ja ocino aj drobcek. Co sa tyka ockovania: my ideme v stredu- podmienku 10 tyzdov splname aj to nad 5 kil(mame uz vyse 6!) Ozaj ako ma teraz dieta priberat?? lebo ak bude moj FIlipko priberat tak ako doteraz tak bude mat ako dvojrocny viac ako jeho otec!! fakt - strasne rychlo pribera aj rastie- nema ani 3 mesiaciky a su mu dobre veci ktore su urcene na 6mesiacov. neviem ake mam to mlieko ked tak rastie Rolling Eyes Babulky ja pri vas vyzerama ko krkavcia mater!! JA FIlipka obleciem vonku- body, flisove podsite teplacky, ponozky, ciapocka flisova- a sup do autosedacky v ktorej je zavinovacka(taka flisova) a to je vsetko- ta autosedacka sa pripaja na kocik, autosedacka aj kocik maju taku striesku- a on si tam proste nadycha aj ked je -10°C- fakt- ked som drobca obliekla raz viac- bol spoteny ako mys... takze odvtedy takto nalahko.

 

22.01.2006 09:40

Janka

Wink

 

22.01.2006 10:16

katchka

, neviete kde sa daju v blave pozicat odsavacky ? ta moja mi zacala blbnut, nabera niekde falosny vzduch, tak mi to trva desne dlho, kym si odsajem mlieko, tak ju chcem dat reklamovat, ale zatial potrebujem nejaku nahradu....

 

22.01.2006 10:18

katchka

NANA, tak to mas super , ze ivco takto spava na bruchu, matej akonahle ho pretocim na brusko, reve akoby som ho tym neviem ako tyrala..takze hlavicku cvicime zatial vylucne na mojej hrudi Smile tam mu to na kozickach az tak nevadi Wink

 

22.01.2006 10:25

katchka

holky aj vasim drobcom sa robia druhe bradky ? lebo matej ju ma uz poriadnu, tak chcem vediet, ci tu mam jedina TUCKA Smile ..ale telicko ma zato chlapcek stihle, len na nozicke uz je tiez jeden faldik Smile

 

22.01.2006 12:30

katchka

...

 

22.01.2006 13:45

taviatko

ahoj katchka - aj my mame dve brady - aj tri, ked dobre ratam... haha. ked maleho umyvam, tak sa normalne musim prehrnat v tych faldach... haha. danka - aj ja som asi krkavcia matka - ja davam von malemu body, fleesove dupacky, ponozky, jednu capicku a hijoooo. sup do kozusinkoveho vaku, prikrit dekou a smarit na mraz Surprised) alebo do kombinezy plus deka a do autosedacky... tak neviem - zda sa mi, ze je to dost. a nebojte - ked je tako kosa - von nechodime.... iba my dospelaci... brrrrr. vcera sme si dali romanticku prechadzku mestom. joooj, ale je kosa....inak - asi kazdu druhu noc sa mi maly budi uplne spoteny... tak ho o 3 vnoci musim prezliekat. neviem preco, hapruje mu tepelna regulacia alebo co. vzdy je v podstate rovnako obleceny, kurenie mame nastavene tak isto - ale obcas sa spoti a obcas nie.... jani - s tym kupanim by ste mohli jeden den vynechat a potom kupat s dudlikom. ja kupem pred krmenim - ale nie poslednych 5 minut, minimum pol hodinku - aby maxonjo nebol moc hladny... a ak sa mu zjavi nezelany vyraz - vrazim mu do tej bezzubej pusinky dudel a zacnem revat na plne pecky nejaku pesnicku. tak ho vystrasim, ze ho ani len muknut nenapadne, hihi...

 

22.01.2006 14:52

katchka

taviatko: a ak sa mu zjavi nezelany vyraz - vrazim mu do tej bezzubej pusinky dudel a zacnem revat na plne pecky nejaku pesnicku. tak ho vystrasim, ze ho ani len muknut nenapadne, hihi...
tak taviatko, vidim, ze mame podobne metody, u nas este funguje pustenie vysavaca, alebo hystericke hrkanie s hrkalkou..jednoducho hlasnejsi zvuk ako vydava on...no ale stane sa, ze obcas mam co robit aby som dosiahla zvuk hlasnejsi ako jeho rev :D

 

22.01.2006 18:40

Zuna

Ahojte žienky, včera večer sme sa riadne vynervovali, kým sme malú uspali. Mňa začala bolieť hlava a fakt som sa cítila unavená. Už som myslela, že to bude trvať celú noc. Confused Nakoniec sme zapadli do postele o 23.30 hod. Myslíte si, že je to zlé, keď malú kúpem tesne po papaní? Ako čítam, tak kúpete deti buď hladné alebo keď sú už dlhšie napapané. Maminy, veríte na urieknutie? Mne mama káže malú pretierať vždy po návštevách ocikanou plienkou alebo jej pretrieť čelo. Moja starka (klepy) dokonca tvrdila, že jednej Confused: zomrelo dieťa, čo bolo urieknuté. Rolling Eyes To je podľa mňa holý nezmysel! Danka, aj moja Katka priberá kilo mesačne a má tiež niečo cez 6 kg. Myslím, že keď tie naše deti podrastú, tak pohybom všetky kalórie spália, tak sa nemusíš obávať obezity malého. My skúšame pri Katkinom plači tlieskať, ale nie vždy to zaberá. V poslednej dobe sa mi laká na silnejší zvuk napr. mixéra, dnes na spadnutie manžela zo stoličky Laughing a aj štekot psa.

 

22.01.2006 19:30

nana

. uz som ti volala ale asi ste zaneprazdneni Smile kludne ti ju poziciam, ja teraz nepotrebujem. je to canopol baby rucna, vcelku dobra. ak potrebujes kludne posli mira aj este dnes. pa

 

22.01.2006 21:05

misina

Ahojte maminy, aj my tu mame teraz poriadnu zimu, prave je - 22. A do zimy sa obliekame takte: Body s dlhym rukavom, na to dupacky aj s rukavmi, ponozky, capacky, ciapocka a overal a sup do fusaku a do kocika. A ked je viac ako - 4 tak ten overal zabalim este do tenkej deky. A ked je okolo - 10 tak miesto deky supnem overal do autozavinovacky a do fusaka. So zaspavanim nemame taky velky problem, ale tiez nam narieka. Nie je to plac ale take nariekanie a stazovanie. A zacali sme ho davat do postielky pod hrzdu a tam si obzera az kym nezaspi. Teraz je velmi srandovny, manzel na neho polozil teraz plysoveho dinosaura a normalne s nim komunikuje takym svojim huhuhu Smile)) aj sme ho nafilmovali, taky je srandovny. Kupanie: my kupeme asi hodinu po napapani. Ale tiez sa nam stalo viac krat, ze zacal byt hladny, tak som ho radsej nakojila aj holeho a s kupanim sme pockali este nejaku polhodinku. Raz sa stalo, za uz som ho sla dat do vody a tak strasne sa rozreval, ze som ho len holeho nakojila, pricom sa mi na rukach pocikal Smile))

 

22.01.2006 21:42

alica

Tak dnes sa aj u nas nejako ozimilo Evil or Very Mad My nastastie nemame problem so zaspavanim vecer, uz niekolko dni malu vlozim do postielky po okupani a nakojeni, pustim jej kolotoc asi dvakrat a zaspi....ak nahodou mi uz nezaspi na ciciku. Zato cez den si ju uzijem az-az. Keby som s nou nesla poobede von z domu tak zosediviem....lebo nechce cez den spat. Vonku vzdy zaspi. NUZ ale teraz ked pridu velke zimy, prechadzat sa vonku nebude sranda, aspon pre take zmrzliny ako som ja /MANZEL ma vola Radiatorovy typ/.....ozaj do akej zimy mozeme ist na prechadzku s dvojmesacnym babatkom? Janka...ako prebehlo dnesne kupanie? Ja by som skusila okupat dieta niekde inde, uplne inak....napr. v umyvadle....ako sme uz tu videli na prilozenych foteckach-nepamatam sa ktora z vas to bola. U NAS KUPE MUZ...v kuchyni na stol polozi vanicku a kupe. Ale zial on dost cestuje a vtedy ja musim kupat....a priznam sa, som leniva stale prenasat vanicku, potom ju oplachovat, dezinfikovat. Ja som sa inspirovala vyssie uvedenymi fotkami a kupem malicku v umyvadle. NORMALNE SA jej to paci...este aj spolupracuje so mnou, drzi sa umyvadla.....lahsie sa viem dostat ku vsetkym castiam tela. Katchka, moja mala ma tiez dobru podbriadku-a asi jej aj ostane, lebo aj muz ma taku istu. Linduska v poslednom case tiez papa z oboch prs...a mam obavy, ze keby som mala tretie prso, tak aj to vysaje. Velmi jej chuti, ved je to na nej aj vidiet.

 

22.01.2006 23:22

katchka

nana: . uz som ti volala ale asi ste zaneprazdneni Smile kludne ti ju poziciam, ja teraz nepotrebujem. je to canopol baby rucna, vcelku dobra. ak potrebujes kludne posli mira aj este dnes. pa

 

22.01.2006 23:27

katchka

ALICA, malej sa to ale evidentne v tom umyvadle paci Smile Moj , akurat dnes 2 mesacny milacik, prave po nekonecnom hladkani po licku a po hlavicke konecne zaspal, tak sa tam idem aj ja vrhnut, nech trochu pospim este. Dnes som si pospala aj podvecer, vynimocne Smile Najprv sme zaspali soplu s Matejom o siestej, o siedmej ma vyspinkana hlavicka makovicka zacala skrabkanim na tvar budit, ze mama vstavaj, ja uz som hore a nudim sa...tak som ho usmievanceka dala tatinovi na starost a ja ze si este chvilu schrupnem. Som sa zobudila o pol desiatej a matej bol uz vykupany a pripraveny na papanie a nasledne spinkanie Smile Nemam skveleho muzika ? Tak prajem vsetkym mamickam a malym cloviecikom dobru noc

 

23.01.2006 08:33

misina

KAtchka, uplne skveleho :D Matej nam pripravil prekvapko, spal od 9 vecer do 6 rano :D :D :D a napapal sa a opat spi .... asi to je tzm, ye cey den toho vela nepospal .. aj ja som do ruzova vyspinkana, lebo s prskami sa to dalo vcelku vydrzat a odstriekala som si az o 7 rano ... Alica, kupanie v umyvadle je v pohode, my sme tak kupali na chalupe a Matej si na to tiez vcelku zvykol. Ale radsej mame vanicku, lebo ho potom mam kde polozit, u nas v kupelke nie je vela miesta Smile Prikladam par fotiek, ako si kecal vcera s dinom Smile Pekny dnicek Aktualna teplota -22 Ozak, a my chodime von aj ked je asi okolo - 12 (kym nam nie je zima) a Matejovi este nebola, taky je zabaleny a uplne spokojny. Ale na celu tvar mu davam plienocku, aby mu taky studeny vzduch nedrazil sliznicu v nosteku a a je v pohode Pekny dnicek

 

23.01.2006 08:58

syki

Samko ma tiez dve brady a okrem toho faldiky po celom tele. A uplne uzasne tuckucke ma ukazovaciky, az sa cudujem, ako ich dokaze ohnut. Inak v decembrovej MAMA A JA bola tabulka priemerných hodnot, v 1az 3. mesiaci ma babo pribrat cca 700g/mesacne a narast 3-4 cm/mesacne (tu sme to my prehnali). v 4.az6. po 500-600g a po 2cm, v 7.-9. po 400-500g a po 1cm a v 10.az12. mesiaci 300-400g/mesacne a po 1cm/mesacne. a vraj na konci prveho roka ma mat dojca o cca 25cm viac (v priemere udajne 75cm a 10kg) Tot udava statistika.

 

23.01.2006 09:26

SimonaB

Caute baby.No zíram koľko toho píšete.Môj manželík mal od stredy dovolenku,v sobotu sme mali zabíjačku a od včera mám poriadne chorého najstaršieho synátora,A za sebou nevyspatú noc.Keď som nevstávala k Patrikovi-tak ku Riškovi.A mne už tiež krúti s nosom. Ja som sa ešte pri dcérke pýtala doktorky do koľkých stupňov- a povedala mi že do -20.Tak aj teraz do -20 chodievamale ja toho môjho obliekam oveľa viac ako vy píšete.Bojím sa ,aby mu nebola zima,tak mu dávam body s dlhým,pančušky,ponožky,tepláčky,kožušinové topánočky,košieľku,svetrík,potom ho dám do overalu,ten do deky, a tú do fusaka a šup do vaničky. A ešte sa mi nestalo,žeby bol spotený.A samozrejme 2 čiapočky.Žeby som to preháňala?'8 Téma kúpanie:my začneme trochu poplačkávať,keď ho vyberiem z vody.A niekedy ho to prejde,keď už je skoro oblečený alebo až pri večernom kojení.Takže v pohode. Čítala som tu od jednej z vás, že má problém pri plači,keď sa malé nechce nadýchnuť.Richard mi to tiež robí sem- tam.Ale ten problém som mala pri dcérke.Objavilo sa jej to až okolo 1.roka,ale keď sa jej to stalo 1.krát ležala niekoľko minút v bezvedomí. Hneď ako sa prebrala som volala doktorke a potom ku nej.Poslala ma k neurologičke a tá tiež zistila,že má málo červ.krviniek-dala nám železo a k tomu problému povedala(u nás sa tomu hovorí,že sa dieťa zašlo),že Nika má ešte nevyvinutú nervovú sústavu a telo sa tak bráni.A tým,že reaguje citlivejšie.Ale,že nepozná žiadny prípad úmrtia.Ale to tak mohla rozprávať matke na smrť vystrašenej.Chodili sme k nej na kontroli a keby jej to do 3-rokov neprešlo,tak sa to považuje vraj za chorobné. Ale Nika našťastie z toho vyrástla,aj keď jej doteraz trvá dlhšir kým sa nadýchne,tak som stále v strehu.Nedá mi to.Aj keď už rok máme pokoj. Nám pomáhala studená voda. S fúknutím vzduchu to bolo ešte horšie a v momente mi omdlela.Tak treba skúšať,čo zaberá.A hlavne zachovať rozvahu aj keď je to v danom momente ťažko.A som rada,že my to máme za sebou a dúfam,že sa Rišo tomu vyhne. chcem sa vás spýtať. Začali mi vypadávať a mastnieť vlasy.Nemáte s tým niektorá skúsenosti?

 

23.01.2006 09:28

SimonaB

MMB tiež poznám a tiež chodievam na stránku MAMATATA do bazáru a tiež som pre Riška kúpila pekné veci cez inzeráz na stránkach DIETA.

 

23.01.2006 11:24

DankaZA

Filipko ma tiez briad na pocitanie Laughing krk mu ani nevidno Laughing